Opinie o Mazars w Warszawa

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Fanpage na facebook'u: https://pl-pl.facebook.com/MazarsPoland/

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mazars w Warszawa

Lidia

@Moni, Twoja opinia o firmie Mazars opiera się wyłącznie na hasłach i brakuje jej uzasadnienia. Czy możesz napisać, dlaczego według Ciebie panuje rotacja w firmie? Czy na pewno główny powód związany jest z wynagrodzeniem i atmosferą? Czasami pracownicy po prostu szukają innego miejsca, z różnych osobistych przyczyn. Rynek pracy jest teraz bardzo konkurencyjny, więc i pracownicy starają się próbować sił w nowych miejscach.

ana
@Lidia

Jakie hasła?? O ile rotacja jest, to jest faktem, a nie hasłem. Uzasadnienia danej sprawy, zjawiska itp. przedstawia ten, kto je bada. Po prostu. Te pytania są sztuczne, poza wszystkim

Aneta

Firma Mazars, a zwłaszcza księgowość zniża się do takiego poziomu, że szkoda nawet pisać o tym... Zatrudniane są osoby, które nie mają zielonego pojęcia o księgowości, nie znając nawet podstawowych zasad. Pracownicy, którzy kończą kierunkowe studia z finansów i rachunkowości nie są w żaden sposób doceniani. Wystarczy zrobić 3 miesięczny kurs z księgowości i zostaniesz przyjęty na to samo stanowisko co osoba po studiach. Jest to strasznie przykre oraz podejście takie wywołuje braku szacunku do ludzi z wyższym wykształceniem oraz do zawodu księgowego.

Antoni

Chciałbym zapytać, jak wygląda praca w dziale podatkowym. Czy kierownik zespołu i sam zespół jest w porządku? Jakiego typu projekty są realizowane? W kontekście Waszych relacji o rzeczywistości pracy w dziale audytu, chciałbym zapytać, czy w dziale podatkowym jest również dużo nadgodzin?

Grażyna
@Antoni

Nie ukrywam, że mnie również interesowałoby to, jak w Mazars wygląda praca w dziale podatkowym. Musimy wobec tego cierpliwie poczekać, aż ktoś udzieli nam rzetelnej odpowiedzi. Słyszałam jednak, że firma szuka osób, które lubią wyzwania i chciałaby podjąć pracę w zespole doświadczonych specjalistów. A jak to jest z Twoim doświadczeniem? Jak duże posiadasz, jeśli chodzi o pracę na podobnym stanowisku?

Xv
@Antoni

W podatkach jest ok, bardzo fajna dyrektor zarządzająca

Antoni
@Xv

Xv dziękuję bardzo za odpowiedź. A jak wygląda kwestia nadgodzin w dziale podatkowym? Często się zdarzają?

Stefan
@Antoni

Również ciekawi mnie ta kwestia, oby ktoś szybko udzielił Ci odpowiedzi. Jestem też ciekaw czy można tu liczyć na jakieś benefity pozapłacowe lub inne premie, jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź.

Kkk
@Stefan

Tak, często się zdarzają. Ale jak wszędzie.

Język obcy

Witam Czy aby dostać tam pracę potrzebna jest dobra znajomość języka angielskiego? Jeśli tak to na jakm poziomie trzeba znać angielski? Czy są może jakieś stanowiska, gdzie nie jest on potrzebny?

Stefan
@Język obcy

Na stronie https://www.mazarscareers.com/pl/aplikuj/oferty-pracy/ jest sporo aktualnych ogłoszeń rekrutacyjnych i we wszystkich wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Także język francuski lub niemiecki jest mile widziany. Nie wiem jaką Ty posiadasz znajomość języka, ale jeśli umówisz się na rozmowę rekrutacyjną dowiesz się dokładnie w jakim stopniu jest wymagany. Daj znać co postanowiłeś.

@Język obcy

Pracuję aktualnie w Mazars i szczerze powiem, że znajomość języka angielskiego przydaje się bardzo rzadko. Nie wspomnę już o francuskim czy niemieckim, bo tego języka nie umiem wcale i przez 3 lata pracy w Mazars nigdy nie potrzebowałem jego znajomości. Oczywiście na rozmowie kwalifikacyjnej jest sprawdzana Twoja znajomość języka, jednakże prowadzący szkolenie znają go na poziomie podstawowym, a więc dziecko by sobie z tym poradziło. Czasami osoba z HR sprawdza Twoją znajomość angielskiego na piśmie ale jest to napisanie, przetłumaczenie emaila. Generalnie rozmowy kwalifikacyjne w Mazars sprawiają wrażenie, że jest to poważna, francuska firma (korporacja) - w praktyce w rzeczywistości tak nie jest. Oszczędzają na wszystkim co się da ;) Łącznie z kawą, herbatą, nie wspominając już o jakiś wyjazdach integracyjnych, bo czegoś takiego nie ma ;)

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Obrazżaluirozpaczy

Uciekać z tej firmy, nie aplikować. Miałem przyjemność tam pracować i jest to jedna wielka porazka, cały zarząd traktuje ludzi poniżająco, jak robaki, nie ma wypłacanych nadgodzin, słynne dofinansowanie na biegłego...? Zanim się go doczekasz to minie sto lat. Wszystko co może być jest najtańsze, torby podróżne z jakimi mieliśmy się pokazywać u klienta to zwykle śmiecie, nie ma tam niczego porządnego, integracje bardzo rzadko, problemy z miejscem do pracy, obrzydliwa najtańsza kawa, herbata, nie ma nawet identycznych talerzy ani kubków, sztućce oczywiście wybrakowane, ludzie swoje przynosili żeby to zapełnić. Szkolenia marnie zorganizowane a jeśli już to tylko dla głównych działów. Sytuacje jakie maja miejsce to sprawiają ze człowiek czuje się poniżony. Jedna z dziewczyn z działu hr ciagle nam zwracała uwagi, nie zważając na słowa. Aspirują do najlepszych firm audytorskich a wewnętrznie nadal jest to średniowiecze. Nie powinni nawet się porównywać. Ludzi z audytu poznałem fajnych ale trzeba się szanować i wiedziec gdzie postawić granice pracodawcy..

Honorata
@Obrazżaluirozpaczy

Byłam kiedyś gościem na sniadaniu biznesowym i przez chwile znalazlam się jako świadek rozmowy kobiet które tam pracowały, odnośnie błahostki rozdmuchanej przez Partnera. Takie miałam tez wrazenie ze mimo kreowania cudownego, przyjaznego wizerunku jest tam bardzo nieprzyjemnie. Sama mam korzenie francuskie i prowadze firmę, chociaż od dawna mieszkam w Polsce to wiem jak rodowici Francuzi się zachowują w relacjach z pracownikami lub za granica

Mazur
@Obrazżaluirozpaczy

Zapomniałeś dodać ze spóźniają się z umowami.

Małek
@Obrazżaluirozpaczy

Również niedawno zlozylem wypowiedzenie. Mam dość traktowania jak psa. Pracy po 24 godziny na dobę i pretensji. Płace niegodziwe.

Obecnie firma Mazars zajmuje wiodącą pozycję na rynku usług audytorsko-doradczych w Polsce. Prowadząc działalność w Warszawie i w Krakowie, zatrudniają ponad 220 specjalistów, którzy towarzyszą rozwojowi Państwa przedsiębiorstw, oferując pełen zakres usług w dziedzinie audytu, księgowości, podatków, doradztwa kadrowo-płacowego oraz doradztwa biznesowego. I tak się składa, że właśnie poszukują osób, które zechciałby dołączyć do ich zespołu: https://www.mazarscareers.com/pl/ Jak zauważycie, możecie ubiegać się o naprawdę rozmaite stanowiska - na pewno każdy z Was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zechcecie zatem aplikować?

wiedźmin
@Anna

nie

Artur
@wiedźmin

Mówisz, że nie warto? Od dłuższego czasu nikt nie dodał merytorycznej opinii, dlatego może Ty masz świeże informacje związane z tym pracodawcą i mógłbyś się z nami tym podzielić? W dalszym ciągu prowadzone są rekrutacje na wolne stanowiska, więc ciekawią mnie oferowane warunki zatrudnienia.

ECHO
@Artur

Ja mam świeże informacje. Miałam przyjemność współpracować z firmą Mazars, w porównaniu do poprzednich pracodawców nikt nie zapewnił mi tak przyjemnej atmosfery, nie było sztucznych znajomości, jakie są zazwyczaj w korpo, dbają o szkolenia i sprawdzali potrzeby pracowników. Chyba ktoś tu chce popsuć opinię bo coś się nie spodobało...lub ma wiecznie "gorszy dzień" Moje doświadczenie z Mazarsa bardzo dobrze wspominam. Polecam wziąć się do pracy lub przyjść samemu i sprawdzić co firma oferuje. Odnośnie rekrutacji to z tego co widzę Mazars bardzo się rozrasta, więc rekrutacje są chyba potrzebne.

Artur
@ECHO

Miło wyrażasz się o firmie i Twoja opinia jest najlepszą rekomendacją dla przyszłych pracowników. Czy szkolenia są wewnętrzne przygotowujące do objęcia stanowiska, czy raczej takie które podnoszą kwalifikacje zawodowe i dające nowe uprawnienia? Masz rację jeśli chodzi o rekrutację. Firma cały czas szuka pracowników. Na stronie https://www.mazarscareers.com/pl/aplikuj/oferty-pracy/. Może ktoś był na rozmowie kwalifikacyjnej i może przybliżyć jak wygląda rekrutacja.

Robson 100%

Pracowałem w krakowskim biurze na stanowisku asystenta ac. Muszę powiedzieć że to byl dramat. Dali mi stanowisko asystenta ac tylko dlatego że zażądałem większych pieniędzy. By the way... aplikowalem na stanowisko stażysta. Nie miałem żadnego doświadczenia w audycie. Co nakreslilem w rozmowie rekrutacyjnej przeprowadzanej przez recepcjonistke.... Nie miałem żadnego szkolenia. Przepraszam... miałem z BHP. I na tym zakończymy temat jakichkolwiek szkoleń w tej firmie. Każdy twierdził że mam umieć wszystko. Miałem badac podmioty o których nie miałem pojęcia ani doświadczenia (Banki, zakład ubezpieczeń) a potem mnie wysylali na inwentaryzację do supermarketu. To był horror. Ciągłe pretensje o coś czego nie potrafiłem zrobić bo nikt mi nie pokazał ani nie nauczył. Firma jednym słowem dramat. Teraz wydaje mi się to śmieszne ale wtedy do śmiechu mi nie było. Ciągle pretensje... nawet o to ze nie przychodzę do pracy do biura w weekend. Slyszalem tylko ze jestem wygodny. Ludzie zawistni do granic możliwości. Nie polecam. Poszukajcie sobie lepiej innej pracy.

polif
@Robson 100%

a jakie zarobki jako asystent bo mam rozmowę kwalifikacyjną i n ie wiem czy warto?

sam
@polif

nie warto

Robo
@Robson 100%

Robson - a po co to ? oni i tak nie zrozumieją ...

sebek
@Robson 100%

idź na kasę do marketu to zobaczysz jaką miałeś "ciężką pracę" albo do huty świątek piątek księżniczka się znalazła bo mi się lizak wypisał idź do mamusi się wypłacz

sad
@sam

czemu tak mówisz?

Jasiek

To, że ktoś tak dużo krzyczy na forum nie znaczy, że ma rację. firma jest dobrym pracodawcą i tyle w temacie.

Aga

Jakiś czas temu pracowałam w Mazarsie. Było sporo siedzenia do późna i kasa średnia, ale poznałam kilka fajnych osób. Część z nim nadal tu pracuje. Słyszałam, że pracownicy obecnie zatrudniani mogą sobie wynegocjować lepsze warunki finansowe niż Ci pracujący od lat. Ktoś coś wie na ten temat?

alaska

Chyba sezon się zaczął i już nikt nie ma czasu. Obudzą się w kwietniu ;)

Wiktor

Jak sądzicie czy są jakieś szanse na poprawę warunków finansowych w firmie?

Lidia

@Pracownik, czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Czy krytycznie oceniasz pracowników mniej doświadczonych? Jeżeli jesteś doświadczonym pracownikiem, może warto takim pracownikom w jakiś sposób pomóc? Czy możesz napisać coś więcej na temat atmosfery pomiędzy pracownikami w firmie Mazars?

@Lidia

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem poniższe 100 postów z przełomu kilku lat żeby się tego dowiedzieć :) jak przeczytasz to możesz sie z nami podzielić opinią koleżanko z HR :)

Lidia

@Rysiek, proszę Cię o trzymanie się głównego tematu na wątku. Na forum GoWork.pl rozmawiamy o sprawach ważnych z punktu widzenia potencjalnych kandydatów do firmy Mazars. Czy jesteś pracownikiem tej firmy? Może wiesz coś na temat aktualnie trwających rekrutacji do tej firmy? W jaki sposób najlepiej aplikować?

Nocny Jastrząb

Pracowałem w tej firmie kilka ładnych lat na stanowisku asystenckim oraz seniorski. Na wstępie powiem. Nie idźcie tą drogą. Wykorzystują ludzi do granic możliwości. Zero życia prywatnego. Praca 24 h na dobę. Oczywiście nadgodzin nie ma. Nawet nie można ich zaewidencjonować w programie bo jest tak ustawiony system. Firma chwali się że jest przyjazna rodzinom. Pracuje się tutaj po 12 h przez 7 dni w tygodniu, ale raz w roku możesz wyjść dwie godziny wcześniej. Firma bierze udział w programie "Dwie godziny dla rodziny". Szczyt obłudy. Płace naprawdę niskie, niegodziwe. Nieadekwatne do zaangażowania i ilości pracy. Z działem HR nie można się w ogóle skontaktować. Mówią że zadzwonią, nie dzwonią, a potem dzwonią z wyrzutamidlaczego Ty do nich nie dzwoniłeś. Warunki umów negocjuje się w miesiącu następującycym po miesiącu w którym minął okres pracy. Takie mają praktyki. Umowa wygasa we wrześniu. Nie można się znikim skontaktować. I potem proponują Ci coś w połowie października z bożą łaską. Robią to złośliwie. Takie mają praktyki. Cieszę się że już nie mam nic wspólnego z tą jakże piękną firmą

Rysiek
@Nocny Jastrząb

....przyjazna rodzinom ?! - a 500+ to co ?

Lidia

@Paweł, na stronie firmy Mazars pod adresem https://www.mazarscareers.com/pl/aplikuj/oferty-pracy/ znajduje się kilkanaście interesujących ofert pracy. Firma poszukuje osoby z doświadczeniem, ale również mniej doświadczone. To może być doskonała okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia w dziedzinie finanasów, jako np. księgowy. Czy ktoś z Was zamierza aplikować do tej firmy? Może jest na forum aktualny pracownik tej firmy? Jak się Wam pracuje w firmie Mazars?

Moni
@Lidia

Tak, jest duzo ofert. Ludzie uciekają z tej firmy. Zwalniaja sie lawinowo na wszystkich stanowiskach. Stad tyle ogłoszeń. Pensje marne, brak szacunku

Czy firma prowadzi może jakieś rekrutacje?

Lidia

@Yanosik, na jakie pytania nie otrzymałeś/aś odpowiedzi? Co sprawiło, że masz taką opinię? Napisz bardziej szczegółową wypowiedź. Czy Mazars ma obecnie aktualne oferty pracy? Jeśli tak to jakie? Widziałam, że na forum było trochę wpisów odnośnie HR oraz atmosfery i warunków pracy. Może ktoś napisze jak wygląda proces rekrutacji do firmy. Jak są sprawdzane umiejętności oraz predyspozycja kandydatów?

Abc

Widzę, że rozpisała się albo konkurencja albo ktoś z byłych pracowników ma ból (usunięte przez administratora) Dziwne, że ludzie są tak niby zapracowani, a znajdują czas na wylewanie tutaj żali. Fakty są takie, że audyt jest specyficzny. Czy w czwórce, czy w mniejszych firmach audytorskich pracy w sezonie jest dużo. Wyjazdy zdarzają się w każdej firmie. Jedni maja więcej szczęścia i jeżdżą mniej, a inny więcej. Najlepsza odpowiedzią na to, że poniżej ktoś celowo atakuje Mazars, jest to, że w obecnym sezonie rotacja jest niewielka. Tak naprawdę to w samym sezonie nikt nie uciekł z pokładu. Dodatkowo firma nie łapie się byle kogo jak czwórka, bo nie ma takich braków w kadrach. Jest to spowodowane jak wcześniej wspomniałem niska fluktuacja. Dlatego poniższe wpisy traktowałbym bardzo z przymrozeniem oka. Komus wylala się żółć, a internety wszystko przyjmą.

@Abc

Z HRami z Mazarsa jest tak samo jak ze swiadkami Jehowy. Dużo gadają, ale jak zada sie im konkretne pytanie, to cisza. Jak makiem zasiał. Czy tak ciężko odpowiedzieć na pytanie. Pytanie brzmi: ktory z poniższych wpisow jest kłamstwem? Ułatwie Ci temat bo nie znajdziesz odwagi żeby odpisać. Proszę powiedz czy 1. Nadgodziny można zaewidencjonowac w systemie CRM? 2. Czy dojazd do klienta na drugi koniec Polski jest wliczany do czasu pracy? 3. Czy zdarzają się sytuacje, że pracownicy podpisują umowy/aneksy do umów ze wsteczną datą? 4. Jak wygląda kwestia sztandarowa firmy - audyt systemów IT? Tak. Zgadam się z Tobą. Komuś wylała się żółć skoro już HRy podjęły decyzję o ujawnieniu się.

cisza...

El Zorro
@Abc

"W obecnym sezonie rotacja jest niewielka. Tak naprawdę to w samym sezonie nikt nie uciekł z pokładu". Zacytowalem Twoja wypowiedź. Nie wiem czy zauważyłaś ale te zdania się wzajemnie wykluczają i są ze sobą sprzeczne. Jeśli rotacja jest niewielka to znaczy ze jednak " ktoś opuścił pokład". W drugim zdaniu piszesz że jednak nikt się nie zwolnił. A teraz trochę faktów z życia a nie z kosmosu. Na 5 stażystów w Krakowie zostało 2. !!!! Ale przecież nikt nie opuścił pokładu a fluktuacji jest niewielka:):):):) Odpowiedz proszę Wiedźminowi. Ciekaw jestem jak daleko posuniesz się w kłamstwach.....

Yanosik
@Abc

Z przymrużeniem oka pisze się zgodnie słownikiem przez "u" otwarte przedstawicielko HRów.

@Yanosik

HRom chodziło o przymrożenie oka :)

Yanosik
@Wiedźmin

Tak. Tam wielu ma przymrożone oczy... HRom przymroziło nawet języki stąd nie mogą odpowiedzieć na pytania. Trzeba przyznać że w opowiadaniu bajek i baśni są mistrzami olimpijskimi. Broszury drukowane na kredowym papierze robią wrażenie....

Worker

Praca w tej firmie to nędza. Ja jeszcze tutaj pracuje. Wykorzystują ludzi na maksymalnych obrotach. Łamane są tutaj prawa pracownika. Cały czas wyjazdy. Projektów nie ma kiedy kończyć. Każdy jest głuchy na to. Seniorzy to zombie. Bo jak ma wyglądać kierownik projektu który pracuje caly dzień i cala noc i tak tydzień w tydzień. Jeśli ta firma ma być przyjazna pracownikowi to uśmiech ciśnie się na ustach. Managerów śmieją się. Noc więcej. Sam pracuje po po 14 czasem 16 godzin ze strachu. Kadrowa twierdzi ze czas dojazdu do klienta nie wlicza się do godzin pracy. Jadę autem 5 godzin w jedna stronę i 5 godzin w druga do klienta na drugi koniec polski ale słyszę ze to nie jest praca. Widzę że firma ma ładnie wyrobione opinie na forum. Nix dodać nic ująć.

@Worker

Skonsultowałem przed chwilą z seniorem. Nie czuje się zombie :):):)

Asia29
@:)

Wystarczy wpaść do biura na Piękną w weekend i zoabczyc do ktirej sie pala światła. Ludzie zwaniaja się jeden po drugim a projekty są spychane na tych co zostają. Nie zatrudniają nikogo. Chyba zyjesz w innej rzeczywistosci. Pojedz lepiej na projekt i zobacz jak to wygląda a nie pisz takich głupot.

marek
@Asia29

hej Ania, do której? jestem ciekaw czy dłużej palą się na pięknej czy mogilskiej :)

Asia29
@marek

Na Pięknej to do późnej nocy. W ostatni weekend było sporo ludzi. O Krakowie słyszałem ze szefostwo tam zjeżdża ludzi. Mają wysoki poziom badania ale odbywa się to kosztem pracowników. Zresztą tam pracuje 2 seniorów na całe biuro!!!!! A Ty Marku pracowales w Mazars?

Edi
@:)

Ja tez się skonsultowalem z seniorem i mówi że czuje się jak zombie. Jesteśmy jeszcze w pracy o tej godzinie.

Megan

Witam. Pracowałam w firmie Mazars jakiś czas temu. Szczerze to nie polecam tej firmy. Cały zarząd mocno ,,nadmuchany". Brak szacunku do pracownika i traktowanie z góry. Nic nie oferują w zamian za uczciwą i rzetelną pracę. Typowa korporacja, gdzie liczy się donosicielstwo i podlizywanie. Jeśli liczysz, że Twoja praca zostanie doceniona i zauważona to się przeliczysz. Na pewno nie tutaj! Wyzysk za marne grosze z brakiem poszanowania. Tylko nieliczni są klepani po pleckach. Poczułam dużą ulgę odchodząc :-)

Zostaw merytoryczną opinię o Mazars - Warszawa

• Jak się pracuje w Mazars?

Zobacz opinie na temat firmy Mazars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mazars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mazars?

Kandydaci do pracy w Mazars napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mazars