Opinie o SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE w Gdynia

Ab

Zastanawiam się jak to jest że komentują ludzie którzy nie pracują w SGT? Ja pracuje od 3 miesięcy wlasnie dostałem podwyżkę :) Doświadczenie jakie tutaj zdobywam jest bardzo duże zważywszyna to ze nie musisz znać AML żeby tutaj pracować ( wystarczy że masz głowe na karku i umiesz formułować popranie zdania nie tylko po polsku ale po anf tez) wszystkiego sie nauczysz. Serio jak ktoś potraktuje tę prace jak rozwój to kasa sama przyjdzie :)

Zmeczony
@Ab

Też kiedyś myślałem, że te opinie tutaj są naciągane, ale niestety nie są. Popracuj dłużej to się przekonasz jak jest naprawdę.

Yaga
@Ab

Po trzech miesiącach każdy dostaje podwyżkę. Okres próbny ci się skończył. Kasa sama przyjdzie.... Dobre :)

Wilk
@Yaga

Dokładnie, po zakończeniu okresu próbnego KAŻDY dostaje podwyżkę. Podkreślmy, że nie jest to podwyżka znacząca, a raczej symboliczna. Pensja nadal jest bliska minimalnej.

Jkl
@Ab

A skąd myśl że piszą ludzie którzy tu nie pracują? W jednym dziale może być lżej w innym ciężej. To też już było tu pisane. Są procesy kilkuminutowe, godzinne i takie które robisz przez pół roku a potem masz kilkadziesiąt błędów do poprawienia. Fajnie ze cie pochwalili i że masz lekko ale dyskredytujesz wypowiedzi innych osób bo nie mieści ci się w głowie że ktoś może mieć gorzej kiedy tobie jest dobrze.

Premier
@Ab

Haha znowu jedna osoba, każdy wie kto preparuje komentarze. Weź się za robotę, bo znowu karty Sodexo nie doładowane na czas.

@Ab

Możesz powiedzieć po jakim czasie od złożenia aplikacji się odezwali? Ja złożyłam ale cisza i nie wiem czy oczekiwania finansowe nie były zbyt wysokie które wpisałam, czy to z góry dyskryminuje?

Mati
@Monika

A powiedz ile zażądałas ? Więcej jak 4000 brutto na start to nie masz co liczyć. W tej firmie NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK NEGOCJACJE STAWKI. Owszem. Na rozmowie zapytają Cię ile chcesz ale.maja to w głębokim poważaniu. Każdy otrzymuje ta sama stawkę na start.

@Mati

6 k, bo w jednym z ogłoszeń było 5600 - ogłoszenie na specjalistę.

SzukamPracy

Cóż, jest coraz gorzej, pracuję tu około 1.5 roku, po takim czasie powinienem być raczej bardziej pewniejszy w tym procesie, w podejmowaniu decyzji w konsultacjach a niestety jest na odwrót. Quality checkerzy ostatnio naprawdę potrafią sobie znaleźć na siłę odpowiedni podpunkt który odpowiednio zaargumentują żeby tylko dać ci błąd. Ja mam tylko stres i strach przed kolejną sprawką, nigdy nie wiesz na co trafisz, z czym będziesz musiał pracować, nadal jest milion programów (o losie najwieksze doświadczenie jakie możesz miec w tej pracy to że sprawniej bedziesz sie poslugiwac tym milionem aplikacji do jakich mamy dostep). My w CDD jesteśmy w zasadzie łącznikiem pomiędzy innymi teamami na którymi musimy polegać, jednak oni też popełniają błędy, za które my potem musimy odpowiadać. UK nas traktuje jak wiekszosc ludzi slusznie zauważa jak tania siła robocza, nie mamy żadnego zdania, i mamy po prostu ROBIĆ. Szkoda, że jak napotkamy trudność to nie ma DOSŁOWNIE nikogo kto by mógł pomóc, bo nikt nie chce na siebie brać potem odpowiedzialności, UK też okazuje ZEROWĄ pomoc. To jest śmieszne, że utkniesz w jakimś momencie i dosłownie nikt nie jest w stanie ci pomóc, a TL jedynie bedzie stał i patrzył na wyniki, dlaczego to nie jest zrobione? Dlaczego ty masz z tym problem? Aha to nie wiem poradź sobie jakoś. Jest po prostu tragedia i mowie to z doswiadczenia, ze jest coraz gorzej, nie wiem sie cos zmieni, mam nadzieje, ze z nowym rokiem, niestety na chwile obecna nie moge sobie pozwolic na odwazniejsze szukanie pracy, ale ze znajde cos innego normalnego, juz nawet nie ratuje fakt ze jest to praca zdalna, mam tego po prostu dosyc i chce jakas normalna, mniej obciazajaca psychicznie prace, swoja droga widzialem ogloszenie o pracę w lidlu, gdzie ja, jako starszy analityk zarabiam mniej. Zatem pozostawiam to do waszej wlasnej oceny.

uciekinier
@SzukamPracy

Zwolnienie się z tej roboty to najlepsza decyzja jaką podjąłem. Przykro się czyta takie komentarze, ale niestety pracownicy Santandera są sami sobie winni. Pozwalacie sobie wchodzić na głowę w zamian za jakieś iluzoryczne tytuły za którymi nie idzie żadna wiedza ani umiejętności. Ambitniejsze osoby z jakimkolwiek poczuciem szacunku do samego siebie już dawno się ewakuowały.

SzukamPracy
@uciekinier

Z ciekawości, jeśli możesz, gdzie poszedłeś? Ja niestety ze względu na kredyt nie mogę aż tak ryzykownie szukać pracy i wiem, że muszę mieć pewność zatrudnienia. Co do twojej odpowiedzi, nie tyle co dają sobie wejść na głowę, nie bez powodu szuka się ludzi młodych bez doświadczenia, którymi łatwiej jest tak sterować i naobiecywać, no właśnie, bo na początku tutaj wszystko wydaję się kolorowo, niestety jest to złudne i z tego co widzę, to maksymalnie po roku ludzie zaczynają dostrzegać, że nie ma tu szans na zmianę i na pewno nie jest to praca na lata. Co my jako pracownicy mamy do powiedzenia, jeśli to UK zakłada na nas budżet, a ta firma nie robi absolutnie NIC aby zatrzymać doświadczonych pracowników.

Bezperspektyw
@SzukamPracy

Powiem Ci że Ty pracujesz tu rok. Ja już kilka lat. Nie wiem ile jesczze wytrzymam ale w 200% się z Tobą zgadzam. Już kij z praca zdalna ale psychicznie udźwignąć ten wieczny balagan, kontrolę i absurd na każdym kroku to jest naprawdę ciężko. Pytanie skąd jesteś ? Bo zależy od lokalizacji ale naprawdę pieniądze jakie nam płacą są śmieszne. Nikt z doświadczeniem w branży i z wiedzą jakie są stawki w innych firmach , to tutaj nie przyjdzie

uciekinier
@SzukamPracy

Jest sporo alternatyw, niemniej w każdym miejscu wymagany jest jezyk na dość zaawansowanym poziomie co niekoniecznie jest warunkiem w Santanderze. Jeśli umiesz biegle mówić po angielsku bez problemu znajdziesz alternatywę ze swoim doświadczeniem w AMLu gdzie na na juniorskim stanowisku zarobisz 2 k więcej niż na seniorze w SGTO. Jestem w stanie pomóc się przygotować do rozmowy itp, akurat teraz jest trochę martwy okres niemniej po nowym roku powinno się ruszyć. Odezwij się na oliverbennett01@yahoo.com to się wymienimy jakimiś socialmediami, nie chce tu swojego imienia zdradzać gdyż dość niepochlebnie się w wypowiadałem SGTO. Nie ma na co czekać, najgorzej jest się zasiedzieć, aczkolwiek wszyscy wiemy, że warunki w tej peseudokorporacji zakrawają po absurd i trzeba się z tonącego statku ratować. Powodzenia!

bajo jajo

zastanawiajace ze taka biedna firma niby nie ma pieniedzy na podwyzki dla pracownikow ale hajs za klepanie nadgodzin jakos zawsze sie znajdzie

Kola
@bajo jajo

Bo to najsłabiej płacące korpo obsługujące zagranicznych klientów jakie znam. Śmieszne pieniądze na start , śmieszne pieniądze po latach stażu i wypełnianiu obowiązków. Naprawdę wstyd żeby przy takich wymaganiach , fluent english, przy tak ważnych zadaniach po 4 latach pracy i awansie zarabiać trochę ponad 3 tysiące złotych netto . Chyba więcej zarobić można w sklepie. Zatrudniają już coraz młodszych dzieciaków. Zaraz po szkole . Bez żadnego wykształcenia i doświadczenia. Jedni odchodzą, innych zatrudnia. Zawsze młodziak po liceum będzie się cieszył jak dostanie jakąkolwiek robotę. Interes będzie kręcił się w nieskończoność tylko jesczze parę lat a ta firma nie będzie miała już żadnego lojalnego pracownika który będzie posiadał jakieś umiejętności bo wszyscy w końcu zrezygnują i odejdą z tego cyrku zwanego niby bankiem. Nie pozdrawiam. Ps. Firma zwolniła swoich pracowników w UK i zadania teraz realizują Polacy. Dlaczego ? Chodzi o cięcie kosztów. Pomyślnie ile zarabiali tam pracownicy w Anglii a ile my ? I co ? Dalej myślicie że dadzą Wam jakieś podwyżki skoro nawet swoich ludzi zwolnili aby ciąć koszty ?

uz
@bajo jajo

Ciesz się że płacą, bo kiedyś nadgodziny były zazwyczaj do odbioru, w czasie gdy potem pracy mniej było xD Dopiero, jak już nie było kiedy odebrać to płacili :D

Klepaczka

Mogłabym powiedzieć, ze w sumie lubię swoją prace (powiedzmy) ale prawda jest taka, że wstydzę się tego gdzie pracuje. Zarobki są tutaj na poziomie uwłaczającym współczesnemu społeczeństwu i jest to raczej wiedza powszechna.

Premier
@Klepaczka

Haha dokładnie od stycznia bedziemy zarabiać praktycznie minimalna. Ciekawe ile na święta dadza w tym roku. Mam nadzieję że nie ośmiesza się jak rok temu i minimum tysiac złoty dadzą.

Lolek
@Premier

Na święta max 200 brutto. A podwyżka ? Nie liczylbym na kokosy. Nie po to Anglia pozwalniala swoich pracownikow by teraz Polakom dawać super zarobki. Podwyżki będą z 200 -300 zł . Tak żeby odbić się od najniższej krajowej. A może być i tak, że niektórzy nie dostaną w ogóle . W niektórych latach tak było że podwyzki dostawali wybrani

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Specjalista Ds. Marketingu
Service Jobs Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
El Radoslao

GDZIE SODEXO?!

RRR

Jak wyglada proces rekrutacji w tej firmie (obojętnie na jakim stanowisku)?

aaa
@RRR

1. Wysyłasz CV 2. Ktoś z HR dzwoni i umawia termin rozmowy rekrutacyjnej 3. Rozmowa rekrutacyjna z TL 4. Jeśli przeszedłeś pozytywnie rozmowę to ktoś z HR dzwoni z ofertą

Jakub
@aaa

Niezła rozpiska. A jeśli chodzi o rozmowę to jest tylko jedna i nie trzeba przechodzić kilku etapów? Można też umówić się na rekrutacje online czy koniecznie trzeba się stawić w firmie? Feedback jest tylko do tych co przeszli pozytywnie czy do każdego wysyłają informacje zwrotną?

aaa
@Jakub

Jedna rozmowa przez teamsy i nie wydaje mi się, żeby były prowadzone rozmowy w biurze. Jeśli przeszedłeś pozytywnie rozmowę to dzwonią z ofertą, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku gdy się nie udało.

@aaa

Na rozmowie jest tylko TL czy też HR? Jak długa jest rozmowa? Duża część po angielsku? Czy raczej nie chcą odstraszyć

Witam
@Kandydat

Na rozmowie są zawsze dwie osoby. Dwóch TL albo TL i ktoś z HR. Jeśli chodzi o angielski to zapytają się Ciebie o coś w stylu jakie masz plany na weekend, jakie jest twoje hobby albo gdzie byłeś na wakacjach. I to tyle. A w pracy na codzien potrzebny angielski C1 bo musisz rozmawiać na teams z ludźmi z UK. Podkreślam że rozmawiać a nie pisać.

Wera

Ale co się dzieje, jak "masz błąd"? Dogadywanie tylko, czy to podstawa do jakichś sankcji, ucięcia premii? Zabrzmiało to groźnie, powiem Ci. No i coś Ci też wycięto, więc może napisz jakoś dookolnie - bardziej dyplomatycznie.

@Wera

Zależy jakiej wagi błąd, ale 2-4 błędy na kwartał znaczą mocne obcięcie premii, brak awansu i niekończące się pretensje TL. Co z tego że błędy są wydumane, kompletnie z (usunięte przez administratora) i niezgodne z manualne. Ty za nie odpowiadasz nawet jak twój buddy stwierdzi i przełożony twierdzi że błędu tam nie ma i tak nie da się tego odwołać czy zgłosić zastrzeżenia

level

Ten poziom angielskiego podawany w ogłoszeniach nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości. Na analityka podają A2, gdzie niemożliwe jest napisanie analizy klienta z takim poziomem angielskiego. Na Customer Contact B1, gdzie niemożliwe jest kontaktowanie się z klientami z takim poziomem angielskiego. Firma podaje takie poziomy, żeby tanim kosztem obsadzić stanowiska - zatrudniając ludzi o niższych kwalifikacjach czy umiejętnościach. Taki pracownik będzie się później męczył w pracy.

@level

Jak wygląda weryfikacja języka angielskiego na Młodszego Analityka? Test czy rozmowa? Jakie pytania? Bo jak praca jest taka wymagająca to może specjalnie na etapie rekrutacji nie chcą odstraszyć kandydatów i nie sprawdząja jakoś znacząco znajomości języka?

Hej złożyłem CV. Znajomy mówił, że proces rekturatcji nie jest jakiś skomplikowany i generalnie łatwo się dostać więc nie ukrywam - zakaldam, że będzie dobrze! Ale wspomniał śmiechem ( Więcej szczegółów już mi nie podał), że trochę osób było i jest na zwolnieniach psychiatrycznych. Czy to prawda ? Czy naprawdę w firmie jest takie ciśnienie i presja? Możecie podzielić się doświadczeniami w Waszych zespołach ? Szukam pracy w której będę mógł popracowac przynajmniej parę lat i jeśli się dostanę to nie chce zaraz szukać innej. Przyznaje że potrzebna mi narazie stabilizacja finansowa. Ale obawiam wchodzenia do firmy , gdzie może panować taki problem. I generalnie dobrze było by się rozeznać przed ostatecznym podpisaniem umowy . Pozdrawiam

Jean

Na pewno będziesz mógł popracować parę lat bo po tych paru latach będzie z Ciebie wrak człowieka i też zaczniesz korzystać z usług lekarzy specjalistów :) Jest ciśnienie i jest presja. Szykuj się na ciekawe wrażenia

Maryjusz
@Kandydat

Jeśli mieszkasz z rodzicami lub w małym mieście i nie masz za dużo niezbędnych wydatków, i ma być to Twoja pierwsza praca, to nadal absolutnie odradzam. Zapomnij o stabilności finansowej, na start będziesz zarabiał mniej niż kasjer w supermarkecie, a wcale nie będzie lżej. Dostaniesz jakieś tam podwyżki, ale w krótkim czasie twoja pensja będzie jak emerytura Rosjanina - niby dostajesz wiecej, ale spadajaca siła nabywcza sprawi że stać Cię bedzie na coraz mniej. W ostatecznosci traktuj to jako płatny staż, ale nie zasiedź się tam dłużej niż rok.

Nie jest letko
@Kandydat

Atmosfera w pracy nie jest sprzyjajaca zdrowiu psychicznemu. Więcej szybciej lepiej. Człowiek zrobi swoje szybciej to dowalą Ci jesczze więcej i będą wymagać z każdym dniem coraz.wiecej A kasa marna. Wstyd się przyznać znajomym ile.sie zarabia robiąc tak ważne rzeczy w banku. Cyrk (usunięte przez administratora)

Klm
@Kandydat

Dobrze Ci radzę jako stary pracownik- jeśli chcesz zachować zdrowie psychiczne, nie pchaj się tu. Bo to, że ludzie są na L4 psychiatrycznych, to prawda. Oczywiście zależy do jakiego zespołu trafisz, bo są takie, gdzie team liderzy są całkiem spoko ale są też tacy, co na robicie się nie znają a cisną tak, że ludzie nie wytrzymują.

@Klm

Potwierdzam, wynagrodzenia są żenująco niskie, do tego firma nie podniosła wynagrodzeń w związku z inflacją i podniesieniem najniższej krajowej. Do tego z okazji 15 lecia istnienia firmy w Polsce organizują bezsensowne konkursy i aktywności, które pewnie będą kosztować majątek, ale za to niby nie mają na podniesienie o kilka stówek wynagrodzenia tak żeby pracownicy mieli za co żyć imogli się bez upokorzenie przyznać gdzie pracują.

Mohammed Ahmed Khan
@Kandydat

Czy nie zastanowiło cie to , dlaczego twój znajomy nakręca cię na pracę tutaj a potem smieje się że pracownicy chorują i urywa temat ? To ci powiem . Dostanie za ciebie z 350 zł za polecajke. Nie ma to jak sprzedać znajomego. Jak za czasów okupacji

Ayyu
@Mohammed Ahmed Khan

True story, bro. Jakies typiary na jednej z grup na FB wrzucają ogłoszenia do naszej firmy co jakis czas. Hajs się musi zgadzać.

Baba yaga
@Kandydat

Są działy w których jest w miarę normalnie i nikt nie dostaje depresji, ale pewnie trafisz tam gdzie ciągle najbardziej potrzeba ludzi (tak na logikę :) ) , bo sporo ich odchodzi. Idą na l4 albo składają wypowiedzenia bo nie wyrabiają na trudnym procesie po króciutkim szkoleniu. Ciągle się słyszy że za mało robimy i nikt nas na siłę nie trzyma jeśli coś nie pasuje. Do innego działu nie chcą przenosić, bo wtedy pewne obszary świeciły by pustkami. Niestety nikt nie chce się przyjrzeć temu problemowi, że pewne działy przypominają fabryki w Chinach a nie szanująca się międzynarodowa firmę. Odwracanie wzroku i zakrywanie kryzysu trywialnym frazesem w stylu : jesteście super albo głowa do góry. Podwyżki inflacyjne były na początku roku, to co dostajemy to już po podwyżkach które były rekordowo wysokie jak na sgto. Słowo prawdy na pt. Pozdrawiam.

Klepacz
@Kandydat

No to prawda. Słyszy się to i owo w różnych zespołach. Niestety ale jak to mawia góra. Musimy być bardziej konkurencyjni na rynku. Czyli robić coraz szybciej coraz więcej. Najlepiej jesczze jakbyśmy odrazu wszystko potrafili bez szkoleń. Są osoby które niewiadomo po co wyrabiają że 150 procent normy , potem takie obroty muszą wykonywać wszyscy. Bo nowa ilosc staje się nowa normą. I tak w kółko. Ludzie nie wyrabiają. Nie dociera tłumaczenie że ktoś może robić wolniej a ktoś szybciej. " on ma 100 keksów? Ty też musisz " Jak ktoś nie chodzi nawet to toalety podczas pracy tylko siedzi 8 godzin przyklejony do krzesła to niech siedzi. Ale niech nie robi innym pod górkę. Bo cierpia potem wszyscy. Żeby jesczze było o co walczyć. Żeby podwyżki stawki czy nagrody były tego warte. Ale zazynac się za może za stowę więcej brutto do premii na kwartał ?

no
@Klepacz

ojj mnie to tak bawi, ze niektórzy w timie zap jak robociku, czasem nawet 200% wyrabiają i jeszcze jakieś ponadprogramowe rzeczy robią z własnej woli. Nie wiem czy mysla, ze jakaś dodatkową premie dostaną czy awans na klepacza roku???

NNN
@Ayyu

Jedna dziewczyna przez kilka miesięcy namolnie wciskała ludziom prace w komentarzach na tiktoku, obecnie już nie widzę jej komentarzy, ale jeszcze jakiś czas temu była jak spam. Zero wstydu, bo jestem 100% pewna, że nie opisywała realiów tej firmy

NNN
@no

Mam taką u siebie. Wszędzie się pcha. TL ma urlop albo jakieś wyjście, a ona od razu udaje kogoś ważnego i co chwile wypisuje na grupie jak TL, choć to nie ona dostaje 'dowodzenie'. Wiemy, że te dodatkowe rzeczy robi żeby szybko zostać TL i współczuję każdemu kto do niej trafi, gdy w końcu jej się uda.

Pokos
@Kandydat

Jak ja komuś proponuje link polecający, to jest to tylko w przypadku, gdy ktoś ma problemy ze znalezieniem pracy i opisuje jakie shity się tu odwalają, żeby potem nie było na mnie, ale...do żadnej z tych osób w ogóle się nie odezwali, a była znajomość angielskiego i jedna miała nawet doświadczenie typowo bankowe, więc to że przyjmują każdego i do każdego się odzywają jest naciągane. Widziałam oferty (usunięte przez administratora)i no, jest ciężko jeśli ktoś szuka pracy typowo zdalnej (np przez zamieszkanie) to nie ma w czym wybierać i przez to teraz santander zaczął wybrzydzać, bo oferty są przeokropne i każdy się zgłasza do nich, przez to że nie wymagają doświadczenia. Miałam już inne rozmowy kwalifikacyjne i np inne firmy chcą żeby kilka razy w miesiącu przyjechać do biura na własny koszt (oferta była na całą Polskę) albo milion obowiązków i najniższa krajowa. Santander dobry nie jest, ale to co się odwala teraz na rynku pracy jest chore. Obecnie szukam czegoś na weekendy, (usunięte przez administratora), Naprawdę przestaje mnie dziwić że ludzie siedzą w tej robocie lata, bo sama mam już dość szukania

Vvv

Możesz rozwinąć? Bo nie uczestniczyłam.

Marcinek
@Vvv

Tak gadałem z ziomkami co byli na innych spotkaniach bo sam byłem na jednym i niecałym drugim bo praca gonila . Ale sporo ludzi wykazywało degenerację psychiczną i fizyczną. Masa ludzi z problemami kręgosłupa od siedzenia. Głos zabierali nawet prawie sparaliżowani. Z pomocy psychologa też trochę pracowników korzysta :/ akurat przeczytałem pytanie Kandydata i tak pomyślałem że pytanie w punkt.

Marcinek
@Vvv

Generalnie w ramach Santander week (15 lecie firmy) były organizowane różne wykłady. Tylko, że większość z nich to spotkania typu : rehabilitacja i jak radzić sobie ze stresem wypaleniem, niemocą w pracy. Powiem tak . Ktoś organizował te spotkania i chyba że tak powiem wiedział w czym leży problem aby dobrać wyklwdowcow. No i generalnie pracownicy byli podobno dość aktywni. Pisze podobno bo nie uczestniczyłem we wszystkich ale tak wynika z wywiadu z osobami które były na innych spotkaniach.

@Kandydat

Hej jak tam jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej? Możesz przybliżyć jakie pytania w języku angielskim? Czy jakiś test?

lolixbox

Jaka jest stawka na stanowisku Młodszego analityka?

@lolixbox

Była już odpowiedź i oczywiście usunęli, więc 4000 zł brutto

Alvaro
@lolixbox

Zarobisz cztery tysiące brutto (uwaga może pisana wyrazem kwota zmyli admina). Ale licz się z wizytą u psychiatry. A leki coraz droższe.

Aa

Uwielbiam w tej firmie to jak bardzo kierownictwo ma swoich pracowników w nosie. A najlepsze jest to że nawet się z tym nie kryją. Mistrzostwo świata to obchodzić imprezę z okazji 15 lecia firmy bez pracowników, nawet Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Ja nie wiem może zapomnieli? A może pomyśleli, że lepiej będzie się pobawić we własnym gronie po co nam niższa klasa społeczna na imprezie. Ehhhh serce me się raduje, że nie jestem już tego częścią. Trzymam kciuki za odważnych. Poza geobanem jest inny świat ;)

prof

nawet 15 zł nie dali z tej okazji :) zrobili konkursy, w których można wygrać 100-150 zł w bonie do empiku i codziennie wygrywają te same osoby, niektóre już po 8 bonów mają (pewnie znajomi dziewczyn z kadr).

Kama
@prof

To na czym polegają te konkursy, w których można wygrać nagrody? :) Od dawna one trwają? :) W sumie fajna inicjatywa, ale szkoda, że te same osoby wygrywają... Może po prostu dobrze im idzie, a nie od razu założenie, że znajomi pracowników z kadr?

Szpecjalista
@Kama

Niech zgadnę, czy chodzi o konkurs typu kto ukończy najwięcej kejsów albo kto zrobi zero błędów w ciągu miesiąca? Ewentualnie quiz z pytaniami typu ile kejsów przerobiliśmy w tym półroczu, albo jak na drugie imię ma dyro HR. Co do "fajności" zabawy, myślę, że na firmę, która jest oddziałem siedemnastego największego banku na świecie pod względem aktywów, mogli by pozwolić sobie na coś więcej niż odpalenie po stówce kilku wybrańcom. Przykre jest, że przy uzględnieniu przeciętnej wypłaty ta stówa prawdpodobnie byłaby lepiej spożytkowana w formie gotówki na zakupy spożywcze a nie bonu na bzdety z Empiku. SGTO znowu pudruje się jacy to oni nie są wspaniali. 15 lat na rynku, ale z wynagrodzeniami nadal stoją w poprzedniej dekadzie.

pompek
@Kama

Trzy pytania dziennie (w każdym 5 wygranych osób): pierwsze i trzecie abcd i trzeba dobrą odpowiedź wybrać jak najszybciej, drugie to pytanie otwarte gdzie wpisuje sie jakąś liczbę i wygrywa osoba, która była najbliżej poprawnej odpowiedzi lub odpowiedziała poprawnie jak najszybciej. Te konkursy były przez 5 dni. Jestem ciekawa kto znał wcześniej pytania, czy tylko HRy czy np rada pracownicza też. Dziś strzeliłam odpowiedź bez czytania pytania, po prostu szybko kliknęłam odpowiedź, od razu wysłałam. Nawet nie wiedziałam o czym było pytanie, ale strzeliłam dobrze. I tak nie wygrałam, ale za to osoby, które już wcześniej wygrały były znowu na liście. Więc nie wiem jak szybko musieli klikać :) Plus pewnie niektórzy robili tak, że wchodzili z jednego konta żeby spojrzeć sobie pytanie, a na drugim koncie odpowiadali jak najszybciej. Według mnie powinien być limit 1 nagrodę na osobę żeby chociaż jakaś przejrzystość była i wtedy 75 różnych osób by mogło wygrać, a wygrało w końcu może z 30, bo zgarniali po kilka. No i często pytania były takie że największą szansę mieli TL i specjaliści. Bo wątpię że analityk z marszu wie jak nazywają się wszystkie towery w polsce, albo ilu ogólnie mamy TL :)

iksik

ja tylko dodam, że warto wysyłać CV, jestem w dwóch rekrutacjach w normalnych bankach i na juniorze oferuja mi wiecej netto tyle co brutto ma specjalista w Santanderze :) + wyższe premie i lepsze benefity :) takze niedlugo bye bye SGO xD

Biedawka
@iksik

Od dawna wszyscy to mówią. Tu możesz się zacharowywac przez kilka lat a dalej będziesz zarabiać albo tyle samo albo nawet mniej niż na start w innych szanujących się korpo. Powodzenia . Życzę szybkiej pozytywnej decyzji i wyrwania się z tej matni zwanej "bankiem traktującym wszystkich z szacunkiem"

kuki
@prof

Dali 100 zł na wirtualnej karcie. Szkoda tylko że nie na konto. Jak ktoś nie ma google pay to może mieć problem to wydać...

Pgkdjdjd
@kuki

Jakby chociaż można to było dodać do google pay...za każdym razem wychodzi mi błąd, innym osobom też, więc jest świetnie.

@Pgkdjdjd

100zl ? Toż to za to nawet zakupów spożywczych nie zrobisz. Chyba że zapas suchego ryżu. Powinno być z 5 stów. Żeby pracownik mógł to odczuć. Coś kupić. A tak to tylko waciki lub zapas papieru toaletowego żeby móc w co oczy wycierać z placzu. W warszafce było się za co bawić. Ale żeby docenić tych to odwalają całą ciężka robotę to nie ma. Oj brzydko.

Opek
@Pinokio

Czy ktoś z was się orientuję ile zarabia się na procesach z językiem hiszpańskim?

Opek

A mogę prosić konkretną kwotę? Jakby nie było to praca w dwóch językach obcych.

Biedak
@Opek

Firma zatrudnia osoby z angielskim B1 oczekując później od nich komunikacji na poziomie C1-C2. Nawet nie licz na to że dostaniesz więcej kasy za dodatkowy język, bo tu liczą się osoby bez doświadczenia, które nie będą negocjować stawek. Z takim skill setem nie szukaj roboty w miejscu gdzie nie szanuje się pracownika a junior zarabia 4k brutto.

@Opek

Jak aplikujesz na podstawowe stanowisko to mniej jak 4000 brutto

@Asia

Jakie są te "podstawowe" stanowiska w Twoim rozumieniu? Junior Analyst with Spanish się do nich też zalicza? Byłabym w szoku, gdyby znajomość języka bynajmniej nie najpopularniejszego nie wystarczyła, aby mieć więcej niż 4 K na rękę...

Ogarnijciesie

Ile mozna walkowac to samo? Masz wprost wypisane stawki, co nie często zdarza sie nawet na goworku. Jesli nie umiesz tego znaleźć/zrozumieć/przyjac do wiadomości to zastanów się czy nawet na to 4k brutto zasługujesz jako analityk.

Anita

Hej hej, dali przecież stówkę na elektronicznej karcie Sodexo. (:

Asia

Znajomość hiszpańskiego niewiele tu zmienia. Może że 100 zł brutto więcej dostaniesz. Junior analyst to podstawowe stanowisko więc spokojnie bez nerwow (bo już wszystkie nerwy dawno zezarte w pracy) mówię , że dostaniesz tyle ile w powyższych wiadomościach. Może to dla Ciebie malowiarygodne ale Santander to patokorporacja. Fajnie to wszystko tylko brzmi. Zasady pracy i kwestia zarobków są naprawdę marne więc firma na początek kariery pracowniczej lub na ewentualne przeczekanie.

Asia

Z reszta jak nie wierzysz, to zaaplikuj, to się dowiesz. Chociaż z tego co wiem , to na 1 rozmowie nie podają wynagrodzenia. Pytają się tylko ile byś chciał zarabiać (takie pseudo uczucie możliwości wynegocjowania stawki, pseudo bo nie ma możliwości negocjacji. Są jasno określone widełki wynagrodzeń i dostaniesz tyle ile w widełkach). O wynagrodzeniu informowany jesteś przy podpisaniu umowy.

Pracownica
@iksik

Można wiedzieć w jakich bankach i czy jest możliwość pracy zdalnej?

cnumber

Osoba z kadry zarządzającej w odpowiedzi na maila do Rady Pracowniczej stwierdziła, że "nie będzie rozmawiała z anonimami". Pragnę przypomnieć, że pytania te z zasady powinny być anonimowe, więc tego typu odpowiedź była co najmniej niekulturalna. Odpowiedzi na pytania zadane w mailu wciąż nie zostały przekazane zespołowi. Świadczy to niezbyt dobrze o firmie o międzynarodowym profilu.

Maja

Hej, jakie są realne szanse na wynagrodzenie 7 -8 tyś. brutto na stanowisku JA z j. hiszp.? Widzę, że dużo wspomina się tutaj o płacy poniżej 4 tyś.brutto, ale ciężko mi w to uwierzyć, gdzie w banku stacjonarnie można obecnie zarobić 2-3 x więcej. No i dlaczego tyle osób miałoby narzekać na tak niską stawkę i dalej pracować? Dodatkowo pensja najniższa od stycznia 2024 ma przekroczyć 4200, więc jak to jest naprawdę, konkrety bez narzekania proszę ;)

Dobre

7-8 tysięcy brutto to nawet menedżer obszaru tutaj nie zarabia

Maja

Przeczytałam pobieżnie, ale w miejscach gdzie pracowałam też pracodawcy mają różne opinie, a jednak płace były zróżnicowane i można było dobrze zarobić przy odpowiedniej negocjacji... dlatego zastanawiam się czy tu jest podobnie i ktoś zarabia jednak rozsądnie, a może nie zabiera tu głosu? Bo wszędzie ludzie narzekają to prawda, ale jeśli proponuje się tutaj najniższą krajową, a ktoś się na to godzi.. to jak ma być inaczej? Chciałabym poznać jakieś argumenty, które jednak decydują że ludzie tu pracują i mimo że jest tak źle nie szukają innego rozwiązania.

@Dobre

Jeśli to prawda... Dlaczego zatem ludzie pracują tutaj za takie stawki wiedząc, że mogą zarobić np.stacjonarnie w banku o wiele więcej?

wiesio
@Maja

Pracownicy nie negocjują tu bo nie mają czym. Firma świadomie zatrudnia osoby niedoświadczone/zdesperowane/z niepełnosprawnością, bo tacy się nie będą wykłócali o warunki w jakich pracują, byle by zapewnić sobie minimum bytowe i nie musieć dźwigać kartonów w markecie. SGTO od początku pozycjonowało się na firmę dla zbłąkanych dusz na rynku pracy, oferując marnie płatne staże z kieszeni skarbu państwa, a tryb zdalny tylko ułatwił im dalsze wyłapywanie co bardziej zdesperowanych jednostki z mniejszych miast. Nie ma co się doszukiwać głębszego dna, to po prostu wyzysk za grosze jak w Amazonie, z tą różnicą że siedzisz przy kompie zamiast na magazynie. A COVID i wojna tylko ułatwił dalszy "rozwój" firmy.

@Maja

Maja, popieram tu osobę wyżej co się wypowiedziała. Ludzie są już zdesperowani wykończeni i zastraszeni. Dlatego pracują. Siedzą już zasiedzeni w tych domach i chyba tylko czekają aż firma ich sama zwolni. Nikt nie walczy bo nie ma już na nic siły ?

Iwona
@Maja

Konkret. Pytanie na jakie stanowisko aplikujesz . Jak to jest poprostu analityk czy starszy analityk, to nawet nie nie dużo więcej jak 4000 brutto. Specjalista? Nie dostaniesz więcej jak 5200? 7 koła to zarobisz jak będziesz kierownikiem ale nie na stanowisku takim operacyjnym klikajacym

Maryna
@Maja

W tej firmie nie ma negocjowania płac. Są podane widełki w regulaminie wynagradzania/stawki i tyle. Ludzie na tym samym stanowisku zarabiają takie same pieniądze lub bardzo podobne, bo te widełki nie dają pola popisu.

Cnumber
@Maryna

Zgadzam się. Nie ma tutaj negocjacji żadnych. Każda próba negocjacji zarobków kończy się odpowiedzią - nie możemy żądać dużych podwyżek bo Santander ucieknie z PL i znajdzie sobie tańszego klienta. Patrz Indie czy inny Pakistan . Czyli musimy być cicho i grzecznie by pan Santander nie uciekł

Pako
@Maja

Zerowe - oto konkret. Ludzie pracują, bo jest zdalnie - obecnie jest to jedyny bank, który oferuje pracę full zdalną w AML. Jeśli chcesz lepiej zarabiać, jest tylko hybryda. Praktycznie każdy z mojego zespołu mieszka (usunięte przez administratora)i jest szczęśliwy, że może sobie klikać w komkuter ze swojej dziury. (Rel, żeby nie było)

Hello

Ja jak zaczynałem to miałem 3700 we wrześniu 2022. Także tego pozdro bo zaraz skasują

Niki
@Hello

Brutto? To pewnie jakieś 2900 netto. Strasznie mało.

Malina
@Hello

Ciekawe lie dostają seniorzy i specjaliści, może jakiś się tu wypowie. Czy mają szpecjalne traktowanie, czy zarabiają tyle co reszta czyli mało.

Zu Zi Zu Za
@Malina

Senior - 4900 Specjalista - 5400

@Zu Zi Zu Za

Strasznie to smutne, że najbardziej zaangażowani długoletni pracownicy mogą tylko pomarzyć o średniej krajowej. Trzeba ciągnąć 2 etaty żeby móc opłacić wyjazd na wakacje.

Hejho
@Zu Zi Zu Za

Ale to jest chyba brutto?

Ala
@Zu Zi Zu Za

Potwierdzam . Na seniorze mam podobnie 4800 z groszami. Stawki oczywiście brutto. Z(usunięte przez administratora)

Ala
@Ala

Dodam że pracuje tu kilka dobrych lat. Więc to stawka zawierają podwyzki inflacyjne awans itp

@Ala

Pracuje tu trochę ponad rok, i zarabiam 4600 brutto...przecież to chore żeby pracownik po kilku latach zarabiał minimalnie więcej od kogoś kto pracuje tu rok

Elonso
@Marta

Druga sprawa - to osoby które pracują już tu kilka lat zaczynały od bardzo niskich stawek , to powoduje że pomimo podwyżek zarabiają niewiele więcej od osób z rocznym stażem. 3 fakt zależy gdzie trafisz. Bywały zespoły gdzie podwyżki były minimalne . Podczas pandemii niektórzy nie dostali w ogóle . Potem porobiły się dysproporcje

@Elonso

To jest demotywujące jeżeli awans wiąże się jedynie ze zwiększeniem obowiązków. Nie oszukujmy się 300 zł brutto więcej to nie są pieniądze które starczą na więcej niż parę zwyczajnych butów lub zakupy spożywcze na kilka dni.

@Zu Zi Zu Za

Na stanowisko Specjalisty w AML zaproponowali mi ostatnio 6k brutto, troche nie wierzyłem w te komentarze odnośnie niskich płac ale sam się przekonałem, nie wiem kto z jakimkolwiek doświadczeniem zdecyduje sie przejsc do Santandera za takie pieniadze, nie wierze, że proponują takie stawki a w ankiecie przy rekrutacji pytają o oczekiwania finansowe.

@Kandydat

Zaproponowali ci więcej niż zarabia przeciętny specjalista w tej firmie. To pokazuje jak troszczą się o lojalnych i długoletnich pracowników.

J
@Kandydat

To więcej niż przy awansie na specjalistę. Takich kokosów nie ma tu chyba nikt na tym stanowisku. Musiało im zależeć na tobie.

Gfhu

Chodzą słuchy, że TL z zewnątrz też dostają więcej hajsu niż TL, którzy wcześniej już pracowali u nas i dostali po prostu awans. Pal licho, że większość z tych z zewnątrz nie ma pojęcia o finansach :D Rekrutacja tutaj to jakiś żart. Także jedyne co nam zostaje to szukać innej roboty - tam, gdzie będą nam godnie płacić i traktować z szacunkiem.

cccc
@Gfhu

a ile dostaje TL po awansach?

@Kandydat

Mam koleżankę w Paribas i ona jako junior na procesie, w którym nie musi używać angielskiego od razu dostała 6500 (Aml oczywiście).

Alabama
@Gfhu

To nie słuchy, a prawda. Też to słyszałem już dawno. Na dobrą sprawę ktoś z mniejszą wiedzą stricte potrzebna w danym zespole zarabia więcej

Alabama
@Kandydat

Fajnie że Tyle Ci zaproponowali ale jednocześnie przykre jak traktowani i jak bezwartościowi są wobec tego obecni pracownicy z wiedzą i doświadczeniem . Nie słyszałem aby ktoś miał taką stawkę. :( widać pracownicy z zewnątrz opłacani są lepiej . Czekamy na kolejne wypowiedzenia

@Alabama

Napisałem to ponieważ moim zdaniem to bardzo niska stawka jak na specjalistę AML. W swojej obecnej pracy mam ponad 6k brutto na stanowisku podstawowym. Chciałem rozeznać się jak to wygląda u konkurencji i jestem w szoku, że firma z siedzibą w trójmieście proponuje takie stawki. Praca wydaje się ciekawa ( o ile to prawda, że posiadacie cały scope inwestygacji łącznie z decyzja odnośnie wydalenia klienta), ale no pieniądze zdecydowanie poniżej zarobków w sektorze przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

@Gfhu

To jest niestety standard w korporacjach, w zarówno tych porządnych, jak i tych, którze z marnymi skutkami aspirują do takiego miana (czyt. SGTO). Jeśli ktoś liczy na podwyżkę wyższą niż inflacyjna, prędzej ją otrzyma u konkurencji, niż przesiadując zbyt długo w jednej firmie. Nie pracujcie dłużej niż 5 lat w tej samej firmie, a już na pewno nie w tym hiszpańsko-polsko-brytyjskim cyrku.

@Korposzur

Czyli z ciężkim sercem będzie trzeba się pożegnać z zespołem, pomimo tego że ta praca ma wiele plusów. Mój dostawca energii i administrator budynku twierdzi że dobrą atmosferę w mojej pracy nie mogę mu opłacić faktury.

@Nimibi

Czy ta praca ma jakiekolwiek plusy poza trybem zdalnym? Po moim czasie spędzonym w SGTO z utęsknieniem patrzę na robotę w gastro, gdzie momentami z przyjemnością robiłem nadgodziny. Tutaj punkt 16, odbić się i zapomnieć o wszystkich do 8 następnego dnia.

@Korposzur

Czy praca zdalna w tak długim okresie jest czymś dobrym ? Rozumiem co jakiś czas. Tydzień w miesiącu , miesiąc w roku itp. A tu mamy do czynienia z Odizolowaniem i praca w samotności ewentualnie z ikonkami na timsach. Czlwoiek jest istotą społeczną i do dobrego rozwoju potrzebuje obcowania ze społeczeństwem.

@Asia

Jeśli dla kogoś praca jest "całym życiem", to ok, zgodzę się. w każdym innym wypadku pracownik, który ma do wyboru spędzenie 1-2 godzin na dojazdach lub pracę z domu (o ile pozwalają mu na to warunki w mieszkaniu), raczej wybierzę druga opcję, a swoje potrzeby społeczne będzie realizował z rodziną, przyjaciółmi i partnerem/partnerką. Praca z biura to relikt przyszłości, który nie ma sensu w zespołach rozbitych po całym świecie i różnych strefach czasowych, a jedynymi beneficjentami "office culture" są zarządcy nieruchomości chcący opchnąć swoje szklane wieżowce i managerowie, którzy w biurze mają lepsze możliwości inwigilacji pracownika.

@Asia

Dla mnie praca zdalna ma bardzo dużo plusów, a dobre towarzystwo mam poza pracą. Nie bójmy się tego powiedzieć, w pracy nie ma czegoś takiego jak przyjaźń jest tylko interes. Nie tracę czasu na siedzenie w biurze, dojazdy do niego w różnych warunkach pogodowych. Wiem jak spożytkować te dodatkowe dwie godziny dziennie za które mi i tak nikt by nie zapłacił

byly pracownik
@Nimibi

srednia krajowa to 7.5 k nie 5.5

Jolanta

Odnośnie pozycji Specjalistów Ds. Kontroli Finansowej, czy dowiem się może tutaj, jaki budżet przeznacza firma na to stanowisko? Żaden senior z biegłą znajomością angielskiego raczej nie skoczy na główkę, nie wiedząc, czy w basenie jest woda :/ Proszę o wskazówki co do widełek zarobkowych. Dziękuję.

Mnnmn
@Jolanta

Z tego co mi wiadomo to widełki na specjalistę zaczynają się od 5400 brutto, ale sama nie jestem na tym stanowisku więc nie jestem 100% pewna

kuki
@Mnnmn

5400 brutto to ma specjalista po kilku latach podwyżek

Firma gówniana zarobki dno niskie. Wymagany dobry angielski. Ludzie któzy tutaj pracują nie chcą zawalczyć o podwyżki. Porażka.

Niki
@Paweł

Ludzie którzy tu pracują walczyli a teraz wiedzą że nie ma o co . Jeśli ktoś was mami obietnica podwyżki w ciągu roku to lepiej weźcie to na piśmie.

kjhfd
@Paweł

Jest tylu chętnych do firmy, że łatwo wymienią tych którym wypłata nie odpowiada

Magda

Ktoś wie po jakim czasie od złożenia CV się oddzywaja?

Oracz
@Magda

Nie martw się. Napewno Cię wezma.czekam aż ktoś będzie miał czas zadzwonić. Biorą wszystkich jak leci bo coraz więcej ludzi ucieka.

Pytający

Czy ktoś już dostał telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną z ostatnich rekrutacji? Ile czasu czekaliście?

nataliamad
@Pytający

Cześć, i po jakim czasie dostałeś telefon z zaproszeniem?

nataliamad

@Pracodawca Po jakim czasie od wysłania CV można liczyć na odzew?

Czy ktoś może polecić jakaś inną firmę z pracą zdalną, która lepiej traktuje pracowników? Chciałabym zmienić pracę, bo tu jest tylko gorzej.

jjjjkjkjk

Raczej pracownicy Santandera nie są rozchwytywani na rynku pracy, firma w CV wręcz działa na minus jeśli ktoś wie mniej więcej jak praca tu wygląda, więc nie dziwi mnie to pytanie

Nelson

Czy faktycznie były już oficjalne maile/info od HR o tym że podwyżek nie będzie? Bo u nas TL nic nie mówił, ja co prawda nie wierzę, że będą bo już sierpień, ale mam takie osoby w grupie, które nadal myślą, że jest taka możliwość

XD
@Nelson

Od HR nie było ale jakiś czas temu nasz obszar miał spotkanie z manager operacyjną i mówiła, że nie będzie podwyżek.

Zostaw merytoryczną opinię o SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE - Gdynia

• Jak się pracuje w SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE?

Zobacz opinie na temat firmy SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 136, z czego 5 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 55 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE?

Kandydaci do pracy w SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SANTANDER GLOBAL TECHNOLOGY AND OPERATIONS S.L. ODDZIAŁ W POLSCE