Opinie o Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. w Prószków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. w Prószków

Staszek

Witam mozna do was podjechac w sprawie pracy ?

@Staszek

Witam. Pewnie :) Zapraszamy! 46-060 Proszków, ul. Opolska 30. Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 16.00 - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Do zobaczenia.

stasiekwolarz74

Współpracuję z Diwa od lutego tego roku, po wcześniejszych doświadczeniach z agencjami bałem się co tu mnie spotka. Ale zaskoczyłem się pozytywnie. Praca jako mechanik w końcu solidnie zapłacona, zakwaterowanie jak na drogą Bawrarie w spoko cenie i warunki nie najogrsze. Wszystkie informacje uzyskałem przed wyjazdem, najpierw od Pani Iwony, a później Pana Kamila. Przez piewrszy tydzień pracy byłem w stałym kontakcie z Panem Kamilem z biura w Prószkowie. Nie mam zastrzeżeń do Diwy i mam nadzieję, że szybko się nasza współpraca nie slończy.

@stasiekwolarz74

Dziękujemy stasiekwolarz74 za miłe słowa. Również mamy nadzieje na długą i owocna współpracę. Pozdrawiamy :)

Kamil

Wyjechałem do pracy na Bwarii w zeszłym tygodniu dzięki pani Iwonie wszystko powyjaśniała od A-Z. Jeśli chodzi o pracę dużo godzin, spokojna atmosfera, fajne zarobki i pokój w w bardzo dobrym standardzie.

@Kamil

Panie Kamilu cieszymy się że mogliśmy być pomocni w poszukiwaniach pracy oraz że podjął Pan współpracę przez nasza agencje i że wszystko się Panu podoba. Oby więcej takich pozytywnych i zadowolonych pracowników. Pozdrawiamy :)

J.Sz.

Polecam Diwe. Pracowalam razem z chłopakiem w Niemczech na pakowaniu kosmetyków. Praca fajna, ludxie na zakładie sympatyczni, wypłata była zawsze na czas i to się ceni. Mieszkanie schludne, jedyny mankament to to że było daleko do pracy ale zabieraliśmy się z innymi ludzmi z tej samej zmiany i bylo ok.

@J.Sz.

Cieszymy się że się Pani podobało. Polecamy się na kolejny wyjazd :)

Kurier

Rozmowa po niemiecku, opis warunków

Pytania w j. niemieckim typu skąd jesteś, gdzie pracowałeś

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Nie polecam firmy, mialem z nimi mnostwo nieprawidlowosci. Wyplaty nie w terminie, wprowadzenie zeitkonta i poinformowanie mnie o tym dopiero po miesiacu czasu. Grozby zwolnieniem za niepodpisanie urlopu, karte ekuz otrzymalem po kilku miesiacach, pracownicy naklaniali do korzystania z kart turystycznych. Poza tym agencja notorycznie lamala przepisy o ochronie danych osobowych wysylajac mi dane innych pracownikow na moj adres e mail nawet gdy juz nie bylem pracownikiem. Naprawde nie polecam, szkoda czasu i nerwow.

Dzień Dobry. Każda wypłata wychodziła w terminie, wiele tak na prawdę mogło zależeć od banku docelowego- proszę pamiętać, że jest to przelew walutowy. W momencie podpisywania umowy wyrażał Pan zgodę na ewentualne wprowadzenie konta czasu pracy i odpowiednio szybko została Panu przekazana taka informacja. Podpisywanie urlopu było proponowane, a nie wymagane. [1] Co do kart EKUZ- obowiązkiem pracodawcy nie jest jej wyrobienie, a jedynie pomoc pracownikowi. Proces wyrobienia karty turystycznej przez pracownika jest szybszy i kartę dostaje się od ręki, natomiast wyrobienie karty pracowniczych trwa około miesiąca- oczywiście przy założeniu, że wszystkie warunki zostały spełnione i po stronie NFZ nie ma żadnych zastrzeżeń i przeciwwskazań. Wszelkie dokumenty i oferty były wysyłane na maila korespondencyjnego, podanego na początku procesu rekrutacji i jeśli żadna zmiana nie była zgłaszana, to podczas trwania całego stosunku pracy był to mail do kontaktu. [1] https://www.ekuz.nfz.gov.pl/praca/informacja-dla-pracodawcow

Intros
@Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.

Kartę ekuz dostałem w 3 miesiącu pracy więc to chyba trochę późno, a namawianie do korzystania z karty turystycznej jest niezgodne z prawem. Okres rozliczeniowy jest określony ustawowo i skoro wiecie Państwo, że są opóźnienia to trzeba robić przelewy odpowiednio wcześniej a nie za każdą nieprawidłowość obwiniać bank. A co do wysyłania danych osobowych innego pracownika to śmiesznym jest tłumaczenie, że taki adres był ustalony. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Powinniście poinformować pracownika mimo, iż wyraża taka zgodę, że nie ma takiej możliwości, ponieważ obowiązują przepisy Rodo których niestety nie przestrzegaliscie.

RD1966

W pełni się zgodzę z twierdzeniem ze biuro nie trzyma się terminów wypłat... ja swoją wypłatę mam zawsze 3-4 dni przed terminem zawartym w podpisanej umowie. Zeitkonto jest w Niemczech powszechne , co kraj to obyczaj , w Polsce są to godziny wpisywane do zeszytu i wypłacane ( lub nie ) „pod stołem” . Tu niestety jest cywilizacja i biuro trzyma się przepisów co jak widać niektórym nie nawykłym przeszkadza. Kartę EKUZ wydaje oddział NFZ i tam raczej proszę kierować żale co do terminu wydania oraz przeciągania procedury uzyskania karty. Co do maili ... widać tak szybko pan pracował ze nawet nie zauważyli ze pan już nie pracuje i nadal wysyłali do pana maile ( pewnie razem z mailami innych bardziej solidnych pracowników ) z grafikiem. Co do czasu i nerwów , pracuje już z Diwą prawie rok i widziałem dużo takich pracowników których praca zaczynała się i kończyła na procesie „alkoholizacji” i dewastacji udostępnianych kwater. A pózniej żale w necie w jakich strasznych warunkach trzeba było spać ... a kto zrobił z tych kwater ruiny ?? Pracownicy z Agencji Diwa przyjechali i wam demolkę zrobili czy sami sobie zgotowaliście ten los ? Jak dbacie tak macie ... i w pracy i na kwaterze ... ehhh Polaki cebulaki ...

@RD1966

Dzień dobry. Dziękujemy za szczerą i pozytywną opinię. W 100% podpisujemy się pod tym komentarzem. Miło że jest Pan/ Pani zadowolony ze współpracy i oby trwała jak najdłużej :)

Z.B.

Wszystko ładnie pięknie ale czemu się do was tak ciężko do holery dodzwonić.

@Z.B.

Dzień dobry. Staramy się na bieżąco odbierać wszystkie telefony, jeśli nie umiemy to zawsze oddzwaniamy. Każdy z naszych konsultantów obsługuje swój numer komórkowy który jest podany w stopce. Zawsze można się też z nami skontaktować pod numerem stacjonarnym 77 4548 566. Polecamy się na przyszłość :)

RD1966

Ludzie kochani czy agencja Diwa zabiera wam dokumenty ? Uniemożliwia wyjazd z miejsca pracy ? Nie podoba się wam praca ? Rezgnujecie i wyjeżdżacie . Nie podoba się zakwaterowanie tak samo. W Polsce jedni mieszkają w wilalach inni w czynszówkach . Jak się komuś ten stan nie podoba to albo stara się to zmienić albo mieszka tak dalej bo mu to pasuje . Tak samo tutaj. Narzekacie, piszecie bzdury , wyladowujecie swoje flustracje. Ci co pracują to nie mają kiedy siedzieć na forum i się żalić . Tyle mojego w tym temacie. Weźcie się za siebie i pamiętajcie "Wszedzie dobrze gdzie Nas nie ma"... A Agencja Diwa jest najlepsza ze wszystkich z jakimi miałem okazję współpracować .

@RD1966

W 100% zgadzamy się z powyższa opinią i polecamy na przyszłość :)

PIOTR

Jestem od dwóch tygodni Niemczech w pracy. Jak do tego czasu jest OK. Wszystkie sprawy są załatwiane na bieżąco. W razie jakichś pytań,spraw można porozmawiać rzetelnie i dorzeczy. Agencja pracy DIWA godna polecenia

@PIOTR

Dziękujemy za pozytywna opinię :) Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania

@Piotr

Dziękujemy za pozytwną opinię :)

olek

Pracowałem. Jasna umowa, bezproblemowy kontakt. Polecam!!!

aga
@olek

Podpinam się pod opinie. To co było w umowie zgadza się w 100 %

@aga

Dziękujemy za pozytywną opinię :)

D.K

Witam, Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę, oraz Pana Kamila dzięki któremu mam ciekawą pracę w Niemczech. Podczas jakich kolwiek problemów zawsze mogę liczyć na szybką oraz rzetelną pomoc z ich strony. Pracuję juz drugi raz przez tę firmę i nie ma się do czego przyczepić. Pozdrawiam!

@D.K

Potwierdzam, narzekać zawsze najlepiej, za darmo kasy nikt nie daje. Praca jak praca pracować trzeba za darmo nic nie ma Ale jak się wraca z wypłatą do PL to człowiek nie żałuje

@pracownik

Dzień Dobry, dziękujemy za pozytywną opinię. W razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą.

Moris

Naprawdę proszę się zastanowić jeśli chce się wyjechać do pracy przez tą agencję gdyż miałem z nimi problemy za granicą, głównie z ubezpieczeniem i wynagrodzeniem. Na początku było w miarę dobrze, lecz później zostałem niemile potraktowany.

@Moris

Dzień Dobry, każdy z pracowników musi i jest ubezpieczony- tego wymaga prawo, zarówno polskie, jak i niemieckie. Na jakiej podstawie uważa Pan/i, że wynagrodzenie zostało źle naliczone? Czy każda sytuacja tego typu została zgłoszona w biurze? Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie.

Fifi

Pracowalam w muggenstrum pakowanie kosmetyków . Oszukują ludzi ! Wprowadzili zeit konto . Pracy w tygodniu 35 h . Nie polecam !!!

Oi
@Fifi

No jak jedziesz z przekonaniem że będzie się stało i nic nie robilo a będą ci placic za nic nie robienie to się grubo mylisz ..

Taki/a sobie ktoś
@Oi

Ty jedziesz pracować i w umowie firma zapewnia ci godziny pracy ale skoro są nie dogadali z pracodawcą użytkownikiem to już nie jest wina twoja że nie mają tyle pracy więc o co chodzi

@Fifi

Dzień Dobry, Praca jest w wymiarze 40 h, Zeitkonto jest typowym mechanizmem istniejącym w Niemczech.

Fifi
@Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.

Ale to jest umowa polska a nie niemiecka. Nie ma zeit konta w Polsce !

@Oi

Chyba nie dokońca przeczytałeś/aś co ta osoba chciała powiedzieć. Moim zdaniem ma rację,ponieważ jeśli jadę tam na polską umowę, a tak jest to dlaczego mają mnie obowiązywać niemieckie przepisy? Prawda? Tym bardziej, że jeszcze do niedawna nieobowiązywało tam pracownika polskiego Zeit konto.

@Oi

Witam, chyba nie do końca czytasz komentarze. Moim zdaniem to ta osoba ma rację, ponieważ jeśli chodzi o Zeit konto to taki przepis w Niemczech istnieje od dłuższego czasu i wprowadzenie go nagle jest zastanawiające. Nieprawda? Dlatego zanim coś skomentuje, zastanów się.

Pracownik 2
@Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.

Od kiedy to na umowie polskiej posługujemy się ,,mechanizmem istniejącym w Niemczech"???? Nie kompromitujcie się jeszcze bardziej ????

@Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.

Czy od zawsze w Państwa firmie???

Grzesiek

Witam. Pracowałem przez tą agencję na początku było ok ale później zaczęły się schodki zaczęliśmy pracę od innego dnia niż pierwszy dzień miesiąca i że względu na to pan reprezentujący ta firmę powiedział że podatek niemcy zabierają i dlatego kolejny miesiąc znowu dziwnym trafem jest mniej za godzinę niż w umowie....podatek znowu niby .. nachodzą ludzi po pracy późnym wieczorem na mieszkaniu zastraszaja jeśli nie mają pracy każą ci podpisywać urlop ale i biorą za to że z ich winy jesteś na mieszkaniu masz wolne 15 euro żadnych diet nie dają A ludzie którzy w muggensturm ich reprezentowali to istne dno bo nie potrafili odpowiadać na normslne pytania tylko potrafi zastraszyć innych że ich zwolnią ja wiem że będą mnie oczerniac i tłumaczyć się ale jest wiele świadków na to i dowodów NIE POLECAM

@Grzesiek

Szanowny Panie Grzegorzu, Odpowiadając na Pana zarzuty w Naszym kierunku, oraz biorąc pod uwagę zapisy, zarówno prawa polskiego, jak i niemieckiego. Sposób naliczenia podatku dochodowego w Niemczech: Składki ubezpieczeniowe, zarówno polskie jak i niemieckie, są wartościami procentowymi, przez co ich wpływ na wysokość wynagrodzenia jest stała. W przypadku podatku dochodowego opłacanego w Niemczech, mamy do czynienia z tabelami podatkowymi, w których wysokość podatku jest zależna od wysokości wynagrodzenia. Nie jest to wartość procentowa, dlatego oszacowanie takiego podatku nie jest tak oczywiste, jak w przypadku składek ubezpieczeniowych. Dodatkowo tabele podatkowe występują w trzech wariantach – dziennych, miesięcznych i rocznych. Dzienne tabele mają zastosowanie, kiedy pracownik nie przepracował pełnego miesiąca (tylko w przypadku rozpoczęcia lub zakończenia pracy w środku miesiąca, co spowoduje, że pracownik nie przepracuje pełnego miesiąca), miesięczne tabele są dla przypadków przepracowania pełnego miesiąca, zaś roczne tabele podatkowe stosuje się do opodatkowania składników specjalnych (np. wynagrodzenie świąteczne, ekwiwalent za niewykorzystany urlop). Przypominamy o tym, że składki społeczne są odprowadzane do ZUS w Polsce, a podatek dochodowy jest odprowadzany w Niemczech (mają Państwo możliwość rozliczenia się z niego). Są to sztywne kryteria podyktowane prawem niemieckim i polskim. Przyjazd reprezentantów firmy Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. został telefonicznie, wszystkim pracownikom, odpowiednio wcześniej zapowiedziany. Tutaj nie powinno być żadnego zaskoczenia. Wykonywanie pracy za granicą może odbywać się w ramach oddelegowania lub podróży służbowej. O podróży służbowej mówimy wówczas, kiedy pracownik wykonuje na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub poza stałym miejscem pracy (art. 775 §1 Kodeksu pracy). Za odbycie podróży służbowej przysługuje pokrycie kosztów z nią związanych, m.in.: zwrot kosztów przejazdów, zwrot kosztów noclegów, wypłata diet. Dodatkowo przyjmuje się, że podróż służbowa nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące. W odróżnieniu podróży służbowej od delegacji pomagają następujące cechy podróży służbowej: incydentalność; konkretne zadanie służbowe do wykonania, nie świadczenie pracy; brak generalnego charakteru; fakt podróżowania. Oddelegowanie z kolei charakteryzuje się czasową zmianą miejsca wykonywania pracy, z reguły na okres powyżej 3 miesięcy, w celu wykonywania swojej normalnej pracy wynikającej z umowy o pracę. Za oddelegowanie przysługuje jedynie wynagrodzenie za pracę. W Państwa przypadku mamy do czynienia z tą drugą sytuacja. Jeśli chodzi o wskazane na pasku zadań liczba diet to jest to informacja do wyliczenia wysokości ubezpieczania a nie do wypłacenia . Inne prawo obowiązuje w związku z oddelegowaniem a inne jeśli jest to praca na terenie kraju. Państwo nie są w podróży służbowej tylko w normalnej pracy, za które obowiązuje jedynie wynagrodzenie. Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

Karolina &
@Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.

No nie bardzo ponieważ przedstawialiscie przez tel że mieszkania opłacane są z naszych diet więc coś chyba tu krecicie

Mogę śmiało polecić. Bardzo dobry kontakt z Panią Iwoną. Wszystko co ustaliliśmy podczas rozmowy miało odzwierciedlenie w rzeczywistości. Trochę mogę się przyczepić do standardu zakwaterowania,ale nie można mieć wszystkiego.

Wilshere

Najgorsze biuro z możliwych najpierw obiecują pracę każą czekać A później się okazuje że nie ma tej pracy.ogolnie jest to nie pojętą jak można ludzi robić w (usunięte przez administratora) za przeproszeniem.Nie polecam

Patryk

Witam pracuje w Niemczech od grudnia 2018 na jak na ten moment nie mam zarzutów w stosunku do firmy jeśli chodzi o pracę tak jak w omówieniu oferty z panem (usunięte przez administratora)tak wszystko się zgadza, wypłata na czas, jak coś nie jest dla mnie jasne dzwonię i dostaje konkretne informacje. Mogę polecić z czystym sumieniem na podstawie własnego doświadczenia z firmą.

Koooi
@Patryk

Widzę, że agencja broni się jak może :) zbyt dużo negatywnych komentarzy się posypało, więc trzeba zrobić równowagę. Każdy kto u Was pracuje, prędzej czy później przejedzie się na współpracy z Wami.

anka205

Witam czy pracował ktoś bądź pracuje przez tą firmę przy produkcji karmy dla zwierząt i może coś więcej napisać o tej pracy warunkach, zarobkach itp z góry dziękuję

Batonka
@anka205

Tez jestem ciekawa. Wlasnie sie tam wybieram. Powiedz ktos cos na temat pracy przy karmie dla zwierząt?

lewy

Witam,czy ktoś pracuje lubpracował na produkcj karmy,prosze o ifo na meila ; '(usunięte przez administratora)

Anon

Półtora tygodnia kręcenia, że wyjazd sie odbędzie, "czekają na potwierdzenie", koniec końców g***o załatwiają. W takim razie po co wystawiają ogłoszenia i wkręcają ludzi skoro nie mają potwierdzenia??? Poziom komunikacji 0,5/5. ODRADZAM

Rd1966
@Anon

Nie rozumiem Pana zdenerwowania . Jest tyle innych biur poszukujących fachowców . Zapewne znajdzie się miejsce. Wszak przy Pana umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym oferty nie mieszczą się w skrzynce.

Janusz
@Anon

Mam rozumieć, że miałeś umówiony wyjazd do pracy za pośrednictwem firmy Diwa Personalservice, który finalnie nie doszedł do skutku? Możesz napisać, dlaczego właściwie tak się stało? Czy jest to z winy firmy, która zleciła agencji pracy poszukiwania pracowników, czy może problem leżał po stronie biura pośrednictwa pracy? Jestem ciekaw, jak to dokładnie wyglądało.

Zostaw merytoryczną opinię o Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. - Prószków

• Jak się pracuje w Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 11 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o.