Opinie o NORATEL SP Z O.O. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy NORATEL SP Z O.O.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie NORATEL SP Z O.O. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NORATEL SP Z O.O. w Szczecin

Nikomu nie polecam się tu zatrudniać.Liderzy oraz kierownicy stosują(usunięte przez administratora).Musisz wyrabiać normę inaczej notatka pracownicza.Drobny błąd w produkcji ? - raport który pozbawia cię premii.Dobrze że zrezygnowałem z tej firmy.Okolo 70% pracowników to przybysze ze wschodu Polacy stanowią tu mniejszość . Nie pozdrawiam

Pracuje w tej firmie. to co on pisze to klamstwo, był to jeden z nierobów pewnie i dlatego został wylany ;)

Niekryty

Co w tej firmie się dzieje to w żadnym cyrku nikt nie widział . Podwyżki co roku ustalają kierownicy wiadomo pupilki kierownictwa dostają najwięcej ale to najmniejszy problem teraz się bawią w sędziów biegają z żółtymi i czerwonymi kartkami i wlepiają każdemu komu się da .jak chcesz skorzystać z toalety to możesz otrzymać taką kartkę bo kierownik stwierdzi że opuściłeś stanowisko pracy i ona pozbawia cię premii .Stary z 6 letnim stażem ma płacone tyle samo co nowy który dopiero przyszedł chore . Góra zwiększa normy ilości transformatorów do takiego stopnia że zwykłemu pracownikowi nawet z długim stażem jest ciężko wyrobić normę . Jak ktoś nie robi normy bo jest to nierealne jest brany na spowiedź do kierownika dlaczego taka sytuacja ma miejsce .Mało tego około 3 lata temu zostały wprowadzone 3 zmiany (nocki) drektor zapewniał że potrwają one do końca roku !!!(ale nie powiedział którego być może do 2345r.) i trwają one do dzisiaj . :) Współczuję tym osobą które tam jeszcze pracują

Kandydatka
@Norman

I tak można pracować? A co z ewentualnym podziękowaniem pracownikowi za współpracę jeśli faktycznie nie wypełniałby pewnych obowiązków? Nie wymaga się jednak na siłę? Swoją drogą która strona teraz częściej decyduje się na odejście?

Czy istnieje możliwość rozwoju w NORATEL SP Z O.O.?

Revik

Żartuesh.. ??? Hiba brat,swat,koliega brigadista i dyrektora !

Agnieszka Nowy wpis

Hej, kiedyś w ofercie dla elektromontera widziałam, że są tutaj odpłatne obiady. Do dziś ile może on kosztować? Chłopak po prostu będzie się za praca na tym stanowisku oglądał i ciekawa jestem czy to w domu by mnie odciążyło. :) poza tym kiedy będą przyjęcia? na stronie wciąż pusto od ofert

Nowy Nowy wpis

Niedawno zatrudniłem się w firmie noratel przyszedłem na dział ei5.Powiem tak praca jak w Azji nawet gorzej. Za najniższą krajową stoisz przy maszynie przez 8 h na 3 zmiany na produktach takich w których nie da się zrobić normy z czego jesteś później wzywany przez kierownika produkcji i ukarany notatka pracowniczą.Nawet chińczyk pewnie uciekł by stąd zadziwiają mnie ci ludzie którzy stoją tak i dają się upadlać za takie grosze kosztem zdrowia.Wiekszosc produkcji to przybysze którzy mogą sobie pozwolić na pracę w takich warunkach za takie ochłapy .Nigdy tutaj nogi już nie postawie najgorsza firma w jakiej pracowałem .

Bączek

Nowy pracownik na dzień dobry 4250zl (minimalna krajowa) nic nie umie starszy pracownik umiejący większość różnych wyrobów taki ze stażem przynajmniej 5-8 lat 4500zl .WSTYD NORATEL.(usunięte przez administratora)

Nie wiem do końca tylko co ostatecznie przy tym sugerujesz? Ze dadzą jakaś podwyżkę jeśli ktoś połozy papiery? Czy po prostu, że w innych miejscach płacą lepiej? Nie ma tu z kim dyskutować na takie tematy?

Banan Nowy wpis

Kiedy docenicie wkoncu tych którzy są tu z wami parę lub parę naście lat? Czy dalej będziecie mieć ich w (usunięte przez administratora)A tak wiem docenicie kiedy stracicie:) .Podwyżki śmiech na sali.Wiec jeśli czytasz to i chcesz zaaplikować do tej "firmy" Jeśli ci zdrowie psychiczne mile nie rób tego w tej "firmie" jest zamiast co raz lepiej to jest co raz gorzej a szkoda bo obiecali góry a co najwyżej oni je robią pracownikowi pod górę . Tutaj się liczą tylko cyferki ABY POJECHAŁO NA WYSYŁKE reszta nie ma znaczenia

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

A praca w tej administracji jak wygląda? cos tu pisano jakiś czas temu o tym, że organizowano w zakresie biura imprezę świąteczną. Stawia się tam na integracje? Często przyjmują nowych? Nie wyświetlały mi się oferty do biura a interesuje mnie praca w nim

Dopingowany

A na jakiej produkcji nie trzeba robic normy?

@Dopingowany

Norma normą, ale nie znam firmy gdzie robi się personalną notatkę pracowniczą z niewykonania normy. Jak sa dobrze ustawione kryteria premii i jest obliczalna to oczywiście, że za błędy czy brak wykonania można stracić premię/część premii w zależności jak poszło w danym miesiącu. Raczej pracownika, który popełnił błąd przepytuje się na okazje co się stało, że sie stało, by poprawić proces.

I faktycznie z tymi normami jest tu tak jak napisano jakiś czas temu? sprawdza się / przepytuje w trakcie błędów i je naprawia? Są w końcu z tego jakieś konsekwencje czy nie? większość uważa ze normy są za wysokie czy to jednak zależy?

WĄS

Ojojoj, a co to sie stało, wywalili dyrektora zarządzającego ? W końcu sie na nim poznali ? Jeszcze jak jeździł Audi to gadali , że cztery zera na masce a piąte za kierownicą ;-). Może w końcu pod nowym butem coś się ruszy do przodu. Tu trzeba fachowca a nie nieudolnego klakiera.

@WĄS

nie wiem na ile to prawda ale tak ogólnie to jak firma prowadzi rekrutację na takie wyższe stanowiska to dają w ogóle szanse ludziom ze struktury na awans czy raczej z marszu szuka się kogoś z zewnątrz?

Flek
@WĄS

Przyjdzie nowy z nadania i popracuje 2 miesiace w tym (usunięte przez administratora) albo zacznie walić w rogi nurków jak Mario:)

@Flek

Jak ostatecznie ta sugestia się rozwiązała? zdarzyło się ostatecznie tak jak zasugerowano? i w jaki sposób taka zmiana mogła wpłynąć na cały dział czy też ogólną organizację pracy? coś szczególnego w niej się zmieniło? pracownicy to odczuli?

@Flek

Albo zacznie cisnąć ludzi i budżet i zrobi się gorzej ludziom a sam się bedzie chciał wykazać.

@WĄS

Nowy dyrektor i co? jakieś zmiany? poprawiło się?

Plebs

Stare czasy wróciły.... Administracja ma świąteczna imprezę która stawia firma, produkcja niech się zadowoli barszczem w kantynie. Hip hip hurra niech żyje nam nowy otwarty na ludzi dyrektor

@Plebs

A jak było rok temu? Nowy dyro to pewnie chce się wykazać oszczędnościami? Troche brzydko, że tak nierówne traktowanie. Nie macie jakiejś dorocznej imprezy dla całej firmy?

Henia

Jakieś nowe przypadłości? Takie zapytanie padło jakiś czas temu i zastanawiam się jak sytuacja w firmie faktycznie może być zmienna? Zastanawia mnie to stanowisko dla młodszego specjalisty ds. eksportu. Widzę ze na początku grudnia ktoś o nią pytał a oferta, jaka mam przed sobą ma późniejsza datę. Nikt się nie znalazł czy może potrzeba więcej osób na dziale? był ktoś na rozmowie i o niej opowie?

Jest oferta dla młodszego specjalisty ds. eksportu. Od ponad tygodnia już chyba wisi i myślałem, że może do tego stanowiska bezpośrednio ktoś będzie się tu odnosił? Nie widzę chyba wzmianki dziale eksportu z bieżącego okresu. Opiszcie mi proszę biuro i atmosferę. Jak potem wygląda sprawa podwyżek? Na start jaka stawka?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej w NORATEL SP Z O.O. na stanowisko Kierownik Produkcji? Podziel się swoimi odczuciami ze spotkania z rekruterem. Twoja opinia może okazać się cenna dla innych użytkowników.

Kinair

(usunięte przez administratora) tymi trzema wyrazami można całkowicie opisać Noratel i to wszystko, co w tej firmie się wyrabia. Jesteś UKRem ? Robisz, co ci się żywnie podoba i jesteś za to wynagradzany. Tak można odebrać ostatnie, tzw "podwyżki".....Polski pracownik w tej firmie to już nie druga, a trzecia kategoria pracownika. I te szantaże, że jak nie będziesz robił tego, czy tamtego, dostaniesz mniejszą podwyżkę..... Myślałem, że mnie już nic w tej firmie nie zdziwi, a jednak, góra się stara.

@Kinair

Jakie podwyżki masz na myśli? Pod koniec roku są przyznawane także indywidualne czy kiedy? I czy w tej ocenie chodzi konkretnie o sztywno ustalane wyniki? Porównuje się ogół poprzez tabelki i wykresy? Z tym robieniem co się komu podoba to podasz jakiś konkretny przykład dla jasności?

Niekryty

@Niekryty

Nic dodać, nic ująć, najlepiej się zwolnić i zatrudnić ponownie na okres próbny, zarobisz te same pieniądze, co pracownicy z długoletnim stażem. Z tego, co widzę, to górze najlepiej by odpowiadało to, żeby tacy pracownicy się zwolnili.

Tosąjaja
@Niekryty

Ale w czym masz problem, z tymi czerwonymi, żółtymi, fioletowymi i w kwiatki kartkami ? Wystarczy poczytać Kodeks Pracy, gdzie wyraźnie jest napisane, że firma nie ma prawa karać pracownika innymi karami, niż te, które są przewidziane w KP. W Noratelu góra wychodzi z założenia, że ma pod sobą pracowników (usunięte przez administratora) niepiśmiennych, nie umiejących czytać, albo sami nie znają przepisów KP. Stosowanie kar spoza katalogu KP jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym (art. 281 pkt 4 k.p.) Za wprowadzanie innych kar, niż przewidziane w KP, firmie grożą poważne konsekwencje finansowe. Na firmę może zostać nałożona grzywna w wysokości od 1000 złotych do 30 tysięcy złotych.

Olek
@Tosąjaja

No i czas zgłosić to do PIP. Banda nieudaczników zarządza ta firma. (usunięte przez administratora) kompletne ..

Mis
@Olek

Banda matołow! Niech dalej realizuja swoja polityke to kies z kulawa noga nie bedzie tam pracowal. Na taczkach ich wywieźć!

Tosąjaja
@Olek

No właśnie, trzeba zgłosić, a nie czekać, kiedy ktoś za was pobrudzi ręce !

OLO

Sa te nocki jeszcze?

Zorro
@Niekryty

Pracowałem do 2019 .Totalny wyzysk dramat .Kierownik działu x2 (usunięte przez administratora)z którymi nie da się normalnie porozmawiać oczymkolwiek .Jak starasz się i chcesz pokazać że jesteś dobrym pracownikiem dokładają ci inne zagadnienia bez zmiany finansowej .A ten co robi bo robi bo coś udaje i tak nie straci wiele do Ciebie.Rozwoj w tej firmie zerowy nie poparty niczym czy awansem czy finansami.Po prostu nie opłaca się być liderem itp.Jak grasz w ich stronę jest ok jak odbiegasz zwolnić, dołożyć pracy lub normy .Firma pełna niespodzianek negatywnych. Mimo tego można poznać tam i dobrych ludzi pomocnych ale to jest nic w porównaniu do innych którzy czyhają na Twoje podkniecia .

Norman
@Zorro

W tej firmie nie wolno za żadne skarby pokazać, że umiesz coś więcej, bo zaraz będziesz miał dołożone obowiązki, ale oczywiście za te same pieniądze. Ja pokazałem i mimo zapewnień, że dostanę dodatek, oczywiście o dodatku mogłem zapomnieć.Od tamtej pory - nie wiem, nie umiem, nie miałem do czynienia, nie znam się.

Kandydatka
@Norman

Czy istnieje możliwość rozwoju w NORATEL SP Z O.O.?

byly

niestety nie ...

@byly

To znaczy że nie ma żadnych szkoleń ani możliwości awansu? To miałeś na myśli pisząc że niestety nie? Weź powiedz coś więcej bo rozglądam się za pracą a nie chciałbym trafić do firmy w której ciągle będę stał w miejscu.

bekas
@Adam

Niestety nie ma.

Mirosław
@bekas

To jak są przygotowywani nowi pracownicy w takim razie? Przecież ktoś im musi pokazać co i jak

@Adam

Szkolenia są, od czasu do czasu, jakieś tam firma organizuje, ale..... Właśnie ale. Co z tego, że masz nowe doświadczenie, jak i tak większych pieniędzy się nie doczekasz. Za to będziesz miał więcej obowiązków. A na dzień dzisiejszy, zarobki są poniżej krytyki. I nie ma perspektyw, że coś w tym kierunku się zmieni.

@Mirosław

Szkolą Ciebie pracownicy, którzy ogarniają, albo i nie ogarniają (możesz na takiego też trafić) zagadnienia związanego z danym działem. System wdrażania nowych pracowników w tej firmie był kiepski, jest kiepski i taki pozostanie.

@Korba

Serio są tacy, którzy nie ogarniają? To ja ciekawa jestem jak ich praca tutaj wygląda, bo jednak jakoś muszą dawać radę skoro pracują i kasę z tego mają?

@Barbara

To proszę się zatrudnić w noratelu i nie zadawać .... pytań. Tacy, którzy nie ogarniają, są pod parasolem kierowników, żeby im czasem się źle nie zrobiło.

Revik

Żartuesh.. ??? Hiba brat,swat,koliega brigadista i dyrektora !

Jakie są warunki zatrudnienia w NORATEL SP Z O.O.?

Trans

Firma nie szuka pracowników tylko (usunięte przez administratora)

Dzień dobry, czy jest ktoś wstanie napisać jakie jest wynagrodzenie teraz na produkcji? Tylko proszę szczerze napisać.

Jedrzej
@Anonim

Co tu dużo pisać. Wynagrodzenia to dramat ale gdzie ma człowiek pójść? Podobno na Sri Lance płacili tak mało i wyzyskiwali pracowników źle że zarząd na taczkach wywieźli. Tu też trzeba to zrobić. Nic sie nie dzieje w temacie podwyżek, chcą tylko aby robić więcej czas to skończyć- Związki Zawodowe?

@Jedrzej

Pracowałem kiedyś w tej firmie i na zarobki nie narzekałem. Chcę po prostu wiedzieć ile teraz płacą. A praca, jak wszędzie trzeba pracować.

Mirosław
@Anonim

Dawno to było? Jak wtedy prezentowały się zarobki? :)

Mixer
@Mirosław

Ważne co teraz jest i jak to wygląda

Bolek
@Mirosław

A więc okazało się tak. 4-5 lat temu zarabiało się więcej niż teraz. Kiedyś premii było ponad 50,% podstawy czyli jakieś 1500zl, a teraz jest to 10% czyli jakieś 375-500 zł. Jak zrobisz normę czyli 100% to dostaniesz dodatkowo 2 % premii 75-100 zł, nie opłaca się- zanim zrobisz normę to minie 2-3 lata. Praca nie byle jaka, bo trzeba być bardzo bystrym. A do tego na hali śmierdzi z pomieszczenia, gdzie impregnują transformatory. Na początek firma daje 3750 zł na start. Myślę, że to są za małe pieniądze jak na taki typ pracy. Za granicą, nawet przez agencję pracy na starcie zarobisz 6000-7000 zł. Ogólnie nie polecam pracy.

@Bolek

No tak, jeszcze wziąć teraz pod uwagę wartość złotówki z kiedyś a teraz to całkowicie może się to nie opłacać. No ale w takim razie jaką konkretnie firmę za granicą byś jako alternatywę proponował?

@Anonim

Stary pracowniki 4.000zł.,i więcej,a nowy ,2.800zł.

@Revik

skąd wziąłeś te 2,8? ty nie pisał wcześniej, że ponad trójka na start będzie? Z jakiego okresu masz dane?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie NORATEL SP Z O.O.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Nowy_1

Zależy czy mowa o produkcji czy o administracji. Dwa różne światy.

Revik

Dlia nadqodzin,najpiersz norma,nie robisz ,zapomni !!!

Widzący Przyszłość,

Nowy Dyrektor, nowi kierownicy nowy /stary człowiek na rynku, to nowe otwarcie, które na nowo pozwoli rozbłysnąć nad niebem Polski . Co do złych opinii pracowników produkcji ... niestety to ciężka żmudna praca bardzo często nie doceniana a jednak jest to życie Ludzi czasami monotonia pracy daje się we znaki. Firma robi wszystko by ich nie było ,..ucina głowy :) żart :) oczywiście Nowi ludzie jak i nowy kierunek w prowadzeniu Firmy zadbają o wszystkich pracowników. Co złego to z powodu rządów- 8 letnich rządów poprzedniej ekipy :) pewnie się z tym zgodzicie bo często o tym się słyszy w TV ...żarcik :) Bądźcie dobrej myśli kierunek jest dobry , czas przyniesie zmiany- myślę ze na Dobre i na Dobrą .....:)

@Widzący Przyszłość,

Pewnie, że przyniesie zmiany, dla biurowych darmozjadów, bo pracowników na produkcji od zmiany zarządu ma się całkowicie w czterech literach.....

@Widzący Przyszłość,

A co to za cudotwórca ten nowy dyrektor? wymienił już kierowników?

s3kawki
@Marek

chyba cudotfórca :) pogadajcie z ludzmi z poprzedniej firmy co z niej zwiał

Widzący Przyszłość,
@s3kawki

no coś tam do niego pewnie mieli. ale chyba poradził sobie?

@Marek

Tak, poprzyjmował swojaków.....

Akogo
@Haha

A kogo miał przyjmować? Cudzaków? Zawsze to lepiej swoich. Natomiast problem gdzie indziej jest. Nawet ze swojakami to mu nie za bardzo szło w tamtej firmie.Wystarczy poczytać ich forum. Oby u nas się to nie powtórzyło

Swojak
@Akogo

Nie rozumiem czemu się czepiacie ... chłop się stara dajcie mu szanse !

akogo
@Swojak

spoko, niech sie stara... ale jak sie wie, co nawyczynial w innych firmach, to starania moga byc zalosne...

@Akogo

Przyjmuje się do pracy ludzi kompetentnych i doświadczonych, a nie darmozjadów, którzy przyszli z nim, bo im obiecał złote posady za nic nierobienie. Jeżeli tak postrzegasz działania dyrektora i nie widzisz nic w tym złego, szkoda mi ciebie.....

abdul
@Widzący Przyszłość,

Ciekawe czy firma wie że Ten nowy/stary człowiek to pracuje jeszcze bokiem dla konkurencji? hehe brawo dla rekruterów czy osoby odpowiedzialnej za zatrudnienie ;) za fantastyczny wywiad na "rynku" i jego znajomość... jak widać...

ertwer
@abdul

dla konkurencji? czyli dla kogoś rekrutuje?

abdul
@ertwer

zotrientuj się czym zajmuje się nowy/stary człowiek to będziesz wiedział co robi

Ertwer
@abdul

Czyli klasyczne ‚wiem ale nie powiem’... On Zajmuje sie zarządzaniem firma. I co z tego wynika?

kosko
@Ertwer

Abdul ta osoba nie ma nic wspólnego z zarządzaniem firmą... wyjaśniam nowy/stary - czyli teraz nowy ale kiedyś już pracował w tej firmie.

Wdu
@kosko

Pod stołem dużo się dzieje ... nowy ma układ ze starym

Andi
@Wdu

Jaki układ ?? Stary dalej wali w rogi nurków ?

Wał
@Widzący Przyszłość,

I jak te zmiany? Pracowałem tam ponad 5 lat temu i ciekawi mnie czy coś się zmieniło

do upadku
@Wał

Z tego co widać to jeszcze 2-3 lata i buda zamknięta

@Wał

Na stało od 40liat !!!

Zostaw merytoryczną opinię o NORATEL SP Z O.O. - Szczecin

• Jak się pracuje w NORATEL SP Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy NORATEL SP Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NORATEL SP Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NORATEL SP Z O.O.?

Kandydaci do pracy w NORATEL SP Z O.O. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NORATEL SP Z O.O.