Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

aaaaaaa

i już zamieszczam odpowiedź jaką znalazłem w dr google Zgodnie z art. 300 Prawa restrukturyzacyjnego, otwarcie postępowania sanacyjnego wywoływać będzie w sferze praw i obowiązków pracowników i pracodawcy takie same skutki jak ogłoszenie upadłości. Oznacza to, że w okresie trwania tego postępowania pracodawca w szczególności: ■ nie będzie zobowiązany do przeprowadzania konsultacji zamiaru wypowiedzenia z zakładową organizacją związkową, przestrzegania ochrony przedemerytalnej i ochrony w trakcie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, spowodowanej np. urlopem lub chorobą (art. 411 §1 Kodeksu Pracy), ■ będzie mógł skracać okres wypowiedzenia do 1 miesiąca pracownikowi zatrudnionemu na umowę zawartą na czas nieokreślony, zgodnie z art. 361 Kodeksu Pracy, a za pozostały okres wypowiedzenia wypłacać odszkodowanie, ■ będzie mógł rozwiązywać umowy terminowe (lub na czas wykonania określonej pracy) z 2- tygodniowym wypowiedzeniem nawet wtedy, gdy nie przewidziano takiej możliwości w umowie (art. 411 §2 Kodeksu Pracy), ■ będzie mógł rozwiązywać umowę o pracy w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (art. 177 §4 i §5, art. 1821 §7, art. 1821a §6, art. 1823 §3, art. 183 §4 Kodeksu Pracy), w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu (art. 1861 §1 Kodeksu Pracy), w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy (art. 1868 Kodeksu Pracy), ■ będzie mógł rozwiązać umowy o prace zawarte w celu przygotowania zawodowego (art. 196 pkt 2 Kodeksu Pracy). Realizacja powyższych uprawnień uzależniona będzie od sędziego-komisarza, który zatwierdzać będzie plan restrukturyzacyjny zawierający zasady zwalniania pracowników. Sędzia-komisarz będzie mógł dokonać zmian tych zasad i zakazać zwalniania określonej kategorii pracowników lub ograniczyć skalę redukcji zatrudnienia, z uwzględnieniem słusznego interesu pracowników. Warto wskazać, że w obecnym postępowaniu upadłościowym brak takich analogicznych narzędzi przysługujących sędziemu-komisarzowi

aaaaaaa

z innej bajki czytam że ogloszenie postępowania sanacyjnego wywoluje w zakresie praw i obowiązków pracowników i,pracodawcy takie same skutki jak ogloszenie upadłości. Pytam się mądrych ludzi co to konkretnie oznacza dla pracownika????

Dana

Teraz to już jest groteska. Przyszły starocie żeby dziur nie było, po miesiącu wszystko z powrotem do magazynu. Ba, a ostatnio został pobity rekord. Rano rozpakowałam tani film, wieczorem wywołano go na zwrot. matrix

nick

plus, że mogą blokować wejścia na goworka

@nick

No tak, bo w dzisiejszych czasach dostęp do internetu to jest tylko na jednym komputerze w całym województwie.... i wszyscy piszą z matrasowych pecetów...

hłahłahła
@hłehłehłe

ale nie płacą tu za komentarze w czasie pracy, plus większość osób wylewa swoje żale w czasie pracy a nie w domu gdzie woli się odłączyć a nie żyć praca

@hłahłahła

Oni w ogóle NIE PŁACĄ !!!

IT
@nick

Wiemy kto wchodzi na to forum i nie tylko ;) Nie mamy obowiązku blokowania ale uważajcie bo może sie zdarzyć informatyk który na was doniesie jak robicie to w czasie pracy.

hdsvbnd
@IT

jest tez coś takiego jak przerwa!

Ballada o matriksie
@IT

I? Zwolnią nas czy zabiorą premię,a może nie dają wyplaty? :) Hehe. Obawiam się że stracili już i kij i marchewkę.

Hj
@IT

Informatyk który doniesie? A co my po 7 lat mamy,że ktoś może na. Nas donies? Musimy trzymać się wszyscy razem i tyle bo jak przyjdzie co do czego wszyscy zostaniemy z ręką w nocniku.

onomatopeja
@Ballada o matriksie

Zgredek jest wolny, sir!

Matrix
@IT

Panie IT uwazaj, zebysmy my nie doniesli na poniektorych Panow informatykow. Nie ładnie tak ciagnąć dwie sroki za ogon...

Czarna mamba

Uważajcie dziś informatycy będę przeglądali strony internetowe kto oczernia matras chyba ale lepiej żebyście wiedzieli pokasuj cie wszstko w kompie

nick
@Czarna mamba

pomyśleliśmy dokładnie o tym samym. ogólnie, patrząc na ilość zwrotów to niech nam przyślą te ziemniaki przynajmniej będzie co na stole położyć..

Zara
@Czarna mamba

Nikt ich nie oczernia.....sani sobie świetnie radzą..... Noi jak zobaczą to co!

zleceniowiec

podobno wypłaty wypłacane są w transzach i cytuję "jak dobrze pójdzie to będą u wszystkich do końca miesiąca"

stefan
@zleceniowiec

śmiech na sali. Przepraszam bardzo a w następnym miesiącu też będzie taka sama sytuacja. Ja akurat pensje już dostałam. Ale miałam nie przyjemności gdyż nie zapłaciłam czynszu na czas. Typek powiedział że jeszcze jedno opóźnienie a wypowie nam umowę najmu. I co już mam iść pod most bo jak widzę co się dzieje to zaczynam się martwić co będzie z pensja czerwcową na szczęście jestem tu już tylko do końca maja......

@stefan

umowa-zlecenie czy na umowie o pracę?

stefan

U was też dzisiaj zmieniali nagłówek na paragonach w kasie?

@stefan

U nas zmieniali już dawno. Jakieś 2 tygodnie temu chyba.

@stefan

U nas to już zrobili jakiś czas temu.

Mróweczki

DNO! Nawet zakupy przez stronę internetową nie działają. Klienci przychodzą do nas i mówią że zapłacić się nie da, strona blokuje się. A książek na stanie oczywiście nie ma......

zleceniowiec

zero kasy i zero informacji

Samarytanin

Z czystej ciekawości, bo akurat mamy samych pracowników na umowie o pracę. Zlecenia dostały w końcu wypłaty?

GorzkaPomarańcza
@Samarytanin

Nie. Nie wiadomo czy w ogóle dostaniemy. Kto jeszcze jest rozsądny niech szuka pracy czym prędzej. To kwestia czasu aż wszyscy zostaniemy bez wypłaty. Dzisiaj etatowcy myślą o jak dobrze że mam umowę o pracę a nie o zlecenie ale lada moment stuknie 10ty i zobaczycie że nikt niczego nie dostanie.

@GorzkaPomarańcza

Masz racje, tylko że jeżeli wypłaty 9 nie będzie i dostaniemy 11 to będzie można rozwiązać umowę bez okresu wypowiedzenia i do tego prawnie będzie nam się należeć odprawa. No i dla tej odprawy pewnie każdy czeka :)

Hehehe
@Zmartwiony

A nie pomysleliscie ze jak nie ma kasy na wypłaty to nie będzie na odprawy? Na nic nie będzie kasy...

GorzkaPomarańcza
@Zmartwiony

Racja. Tylko że oby nie było jak z centro. Nie będzie wypłaty, nie będzie odprawy, nic nie będzie a sądzić się można latami.

@GorzkaPomarańcza

Można, czekamy do 9 i wszystko będzie jasne :)

Jenn

Uważam, że to dobry pomysł wypłacić pracownikom kasę z utargu, bo ludzie muszą za coś żyć, a obiecywanie, że jutro już będzie wypłata przestało być śmieszne. Dajcie znać co na to wasi regionalni. U nas odchodzą wszyscy i na czerwiec zostają tylko dwie osoby na umowę o pracę (też na wypowiedzeniu) . Dostaliśmy informację, że musimy ustalić grafik tak, żeby jedna osoba była na rano a druga na popołudnie... A skąd mamy pewność czy dostaniemy pieniądze za taką harówkę 10 czerwca?

wkurzona
@Jenn

"U nas odchodzą wszyscy i na czerwiec zostają tylko dwie osoby na umowę o pracę (też na wypowiedzeniu) . Dostaliśmy informację, że musimy ustalić grafik tak, żeby jedna osoba była na rano a druga na popołudnie..." Nie no, nie wierzę.... A macie kierownika, który by ten grafik ułożył? bo w naszej księgarni na czerwiec zostały 3 osoby (2 na umowe o prace i jedna na pół etatu), nie ma kierownika ani zastępcy, bo złożyli wcześniej wypowiedzenia za porozumieniem, które bez pewnego zastępcy zostały zaakceptowane. Jak to było u Was?

Smuteq

Wiecie może jak to z rozliczeniem PIT będzie w przyszłym roku? Jeżeli firma upadnie (lub nie). Gdzie podpisane zostało oświadczenie o rozliczeniu przez nich (gdzie chyba pobierali składki na to od razu z pensji - umowa o pracę na okres próbny)? Praca w księgarni przyjemna, współpracownicy również. Szkoda, że tak toczy się sytuacja księgarni. O wypłatach szkoda nawet myśleć, a raczej o ich braku. Wcale nie dziwię się, że ludzie nie chcą przychodzić do pracy, skoro brak wynagrodzenia. Nie dość, że oczami świecą przed klientami, to jeszcze nic z tego nie mają. Przykre, trzymam kciuki za Was!

Robot

W naszym mieście to sytuacja wygląda tak, że mamy liczbę pracowników tak okrojoną, że z innego ks nawet nie ma kogo przysłać, jeżeli byłaby potrzeba zastępstwa. A wszyscy są już po rozmowach o pracę w innym miejscu, a niektórzy nawet już po zatwierdzonym wypowiedzeniu, jak ja. W całym mieście nie ma osoby z dłuższym stażem, która mogłaby być kierownikiem. Zastępcy często nie mają praw do rekrutacji kolejnych osób. Kierownikami mogą zostać nawet osoby zupełnie z zewnątrz, które podejmują pierwszą w życiu pracę(!!!), bo nikt z aktualnych pracowników nie chce objąć tego stanowiska i zbierać na siebie batów o wszystko (na co nie ma wpływu). Powiem Wam z krótkiego doświadczenia. Byłam dwa dni temu na rozmowie o pracę, chcieli mnie od zaraz w znanej marce, niestety nadal w handlu... ale to nic. Mój przyszły pracodawca, a niedługo już aktualny zaproponował mi większą stawkę, do tego cały pakiet medyczny od dentysty, chirurga po cholernego ginekologa, do tego pakiet multisport i dodatkowy kurs języka angielskiego (wszystko nieodpłatnie!), cały zakres szkolenia i dodatków finansowych w zależności od utargu, do tego darmowe miesięczne pakiety naszego towaru, za darmo. Taki dodatek. Moja super nowa kierownik nawet zwróci mi koszt biletu jaki będę musiała kupić, żeby dojechać na podpisanie umowy do głównej siedziby w innym województwie i pierwsze szkolenie. Zrobiła mi kawę. :O I uwaga, powiedziała mi... "ja wiem, że to może wydawać się niewiele" (te wszystkie wcześniej wspomniane rzeczy)... A w mojej głowie: k*rwa, Matras mi nawet nie dał żadnej zniżki pracowniczej, robiłam za najniższą krajową, a do tego nawet szefostwo nie raczyło mnie obdarować informacjami jakie mi się należały (co do zwrotu za fakturę na okulary- której w sumie nie miałam, zapytania dotyczące nagłych sytuacji czy chociażby kiedy otrzymam wypłatę!). Ludzie, w pierwszej lepszej firmie będziecie mieli lepiej. Ocknijcie się! Matras to dno. Skłamali nawet co do okresu wypowiedzenia. Bo zgodnie z kodeksem pracy, okres dwutygodniowego wypowiedzenia nie liczy się od nowego miesiąca, a od najbliższej soboty po złożeniu wypowiedzenia. Dostałam taką informację, od nowej kadrowej. ( nie ręczę za to głową, bo sama jeszcze tego nie zweryfikowałam) Nie piszę tego, żeby się pochwalić. Nie. Nie ma czym. Ludzie pracują na takich i lepszych warunkach i to jest norma! To jest raczej apel, żeby pakować manatki i porzucić Matrasa. Życzę wszystkim powodzenia na nowej ścieżce kariery zawodowej. Trudno się rozstać ze zgraną ekipą i książkami, ale czasami trzeba, by zachować resztki godności i mieć za co jeść. (Dziewczyny z mojego ks- tak wiecie kto to napisał, nie musicie mnie informować, że to chyba mój wpis. :D )

@Robot

A możesz podać jaka to firma gdzie będziesz pracować teraz ? może w moim mieście też jest to złoże CV

Dorota78
@Grenada

no żart???jak na forum podam dane firmy , gdzie będzie pracować???przecież takie info można znaleźć w ,necie' -SZUKAM PRACY i już.....złożyć CV tam właśnie gdzie osoba ukryta pod nickiem Robot.... A Grenada to raczej potrzebuje podpowiedzi gdzie ma złożyć CV, bo sama/sam nie ma odwagi odejść.. W naszym mieście zamknięto księgarnię , pracowałyśmy 1 na1, nie narzekając. Za to teraz szukamy pracy jakiejkolwiek. W naszym mieście nie czekają na nasze CV.

@Dorota78

Nie to nie żart. Po co szukać pracy gdziekolwiek skoro koleżanka podała takie dobre warunki i tam mogłabym złożyć CV ale w swoim mieście. Myślę że takie warunki są wystarczająco dobre nie mam dużych wymagań.To że ty chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne nie oznacza że nie mogę iść na łatwiznę i skorzystać z podpowiedzi

@Dorota78

skoro na tym forum można pisać że w biedronce źle się pracuje i nazwe firmy się podaje to dlaczego nie podać na forum nazwy firmy gdzie są dobre warunki pracy.Już nie wspomnę jak się wychwala tu Swiat Ksiązki. I co, mozna podać nazwe firmy ?

@Grenada

Nie wiem na ile mogę warunki zatrudnienia zdradzać, bo w ogłoszeniu tego nie było tylko już na rozmowie o pracę. Ale powiem, że to sklep z kawą. :P I sprzedają nie tylko kawę. Chyba łatwo się zorientować o co chodzi.

Dorota78
@Grenada

ok. ale ja nie w tym sensie napisałam aby wzburzyć falę emocji. Dopiero co znalazła pracę i tak dobrą, więc trudno oczekiwać na podanie danych firmy.Poza tym zwrot dojazdów za szkolenie-a co Matras nie zwracał? Zwracał nawet za koszty hotelu, taksówki.Fakt dawne czasy.Ale ,,ten'' Matras to nie ma porównania do ,,tamtego''. Dodam też , że gdyby było tak wiele wolnych wakatów to poleciłaby swoje dziewczyny z ks. My zwolnione nie chodzimy na rozmowy kwalifikacyjne.........w naszym mieście firmy nie czekają z otwartymi drzwiami na byłych pracowników Matrasa .Firm takich nie ma.

Ex kierownik

Pozdrawiam tęgie głowy pracujace w centrali! Kazaliscie brać zaległy urlop w czasie okresu wypowiedzenia, po to żeby nie wypłacać mi za niego kasy, i co sie okazało? Że zabraliscie mi urlop bieżący, a za zaległy wyplaciliscie kase! To specjalne zagranie? Dzieki Wam jestem juz bez urlopu. Wziąłem przez was urlop, którego brać nie musiałem! Jakbyście moze ruszyli głowami to by pieniądze, ktore dostałem poszły na poczet zaległych wypłat. Podejrzewam, że nie jestem w tym temacie pojedynczym przypadkiem. Życzę wszystkim pracownikom i bylym pracownikom powodzenia!

matraś

Moi pracownicy nadal nie mają wynagrodzenie. Stresująca sytuacja w księgarni. Zleceniówki sa w pracy ale nie obsluguja klientów. I mają rację...!! Czy Ci inteligenci powiatowi z centrali są świadomi ze w weekend nie będę otwarte księgarnie ??? Na litość boską! !!Ci ludzie mają swoje opłaty...czy ktoś na górze ma na tyle odwagi cywilnej i może udzielić informacji ?? Czy to pojęcie nie jest wam znane??? Zachowujecie się jak strusie,które chowają głowę w piesek jak się czegoś boją. Jesteście smierdzacymi tchórzami!!!! Wasza bezczelność przekroczyła wszelkie granice.

@matraś

U nas też włoski strajk... A telefony milczą, na maile nikt nie odpowiada.. a wystarczyłoby poświęcić 2 min na napisanie trzech zdań...

bROKUŁOWA

Ciekawe czy płatności karta nie wstrzymaja

małopolanin

u was też się pracownicy przerzedzili? u nas w mieście praktycznie nie ma kto pracować, uciec stąd szybciej nie możemy a jeszcze nowych ludzi mamy zatrudnić, aż wstyd...

Robot

W naszym ks tak sobie myślimy, że kasy ze zleceniówek nie ma, bo konwoje zostały wstrzymane. Przynajmniej w wielkopolskim. Przecież w artykule było napisane, że w banku też się nie dogadali, też są zadłużeni. Dostaliśmy maila, że konwoje zostały wstrzymane. Kasa leży i czeka na lepsze czasy. Może ma to ze sobą związek.

księgarze-sprzedawcy
@Robot

Informacja o konwojach przyszła dzisiaj, a wypłat nie ma 3 dzień... No to jak nie są w stanie zrobić przelewów niech wypłacą gotówkę do ręki za pokwitowaniem.

Anek
@Robot

Wszędzie konwoje wstrzymane, zadzwoniłam do nich, bo konwojent długo się nie pojawiał. I dowiedziałam się, że powinniśmy dostać wiadomość z góry, bo na dzień dzisiejszy nikt po kasę od nich nie przyjdzie. Podziękowałam za informację, tyle. I tak się zastanawiam, mam Pracownika na zleceniu w tym momencie... Chyba tak będzie, że z tej kasy dam wypłatę. Bo akurat na tyle starczy, na jedną wypłatę. A propos, że Klienci widzą, co się dzieje-ostatnio jedna stała Klientka pytała, czy nam płacą w ogóle jeszcze.

IJakTuŻyć
@Anek

Też rozważam taką opcję, wydanie wypłaty z kasy do banku... Tylko chyba trzeba będzie to ustalić z regionalną, bo inaczej mogą posądzić o kradzież. A w obecnej sytuacji tylko tego by Mi jeszcze brakowało...

@IJakTuŻyć

Ostatnio już nasz kurier się śmiał, że powinniśmy sobie wziąć należną zaległą wypłatę z kasy... Smutne jest to, że na jedną wypłatę ledwo by starczyło.

też kierownik
@Robot

Kto rozmawia z kurierami o płacach? Czasami te wpisy są żenujące.

wkur....iona

U mnie wszyscy zleceniowcy powiedzieli, że jak jutro nie będą mieli kasy na kontach, to nie przychodzą w weekend do pracy... Może ktoś z Centrali ma na to jakieś dobre. logiczne rozwiązanie? Bo nie będzie komu otworzyć księgarni w sobotę rano... Wszyscy czekamy na światłe rozwiązanie tego problemu.. Najlepiej to by było kasę wypłacić - nawet do ręki z kasy księgarni... Bo inaczej czarno to widzę..

Rolnik szuka ziemniakow

Halo Halo Krzysztof jak wykopki? A powaznie gdzie "frytki" bo w tej chwili nie ma komu ksiegarni otworzyc ani zamknac w weekend! I jeszcze jedno. Jak sie pisze grafik dla jednej osoby na dwie zmiany, 7 dni w tygodniu, 30 dni w mc. Czy plan Q to dzwignie? Nadgodziny rozumiem zostana wyplacone czy urlop bedzie mozna wziac? Co wy kurwa wyprawiacie?! Bo dla wielu ten zabieg z niewyplaceniem zleceniowek to celowy zabieg Panie Dyrektor Operacyjny. Sprawna i przemyslana to byla operacja. Chcecie pasc na pysk to pier...cie raz a dobrze tylko ludziom pensje wyplaccie albo uczcie sie obslugi KSH.

zlecenei
@Rolnik szuka ziemniakow

Jesteś moim mistrzem;)

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.