Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Czy firma Oficyna Wydawnicza KAGERO w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Darek Nowy wpis

Myślę, że ten spokój na forum to efekt dobrej pracy? Może jednak parę wskazówek ktoś podpowie?

Administrator Nowy wpis

Posiadacie jakieś świeże informacje dotyczące Oficyna Wydawnicza KAGERO? Dajcie znać, jak dziś wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo cenna.

Piotr Nowy wpis

KAGERO to największy w Europie wydawca i eksporter anglojęzycznych publikacji prezentujących historię wojskowości. Do tego dobry pracodawca więc nic dodać.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

daj mi daj mi

Idealnie, że jest umowa o pracę @Flp, w końcu o taką stabilną umowę jest dość trudno, bo wszędzie wciskają śmieciówki, a tak to jeszcze jest szansa na odpowiednie socjale w tym zakresie. Skoro jest łatwo o awans to doceniają swoich pracowników. To dobry znak.

naiwny.

Hej. Dlaczego ja tu nie trafiłem 3tygodnie temu. Po oddaniu utworu do druku, kontakt z wydawnictwem się urwał:):) Całe szczęście, mam prawnika od praw autorskich i czekam na publikację. Nic więcej mam nie robić:)

Obserwator

I będziesz tak czekał do końca świata i jeden dzień dłużej na zaległe honorarium ? Wiesz, że dzięki takim cierpliwym jak TY, ta firma wiąże jeszcze jakoś koniec z końcem - jeszcze - ARMIA już wycofana z normalnej dystrybucji ?

Od lat współpracuje z Kagero. Bywa różnie, ale wbrew pozorom ni ema żadnej kliki auroów, którzy dostaja pieniadze i grupy nieszczesników, ktorzy ich nie dostają. Z płynnoscia maja problemy takze inne wydawnictwa, a poza tym nie słyszałem jeszcze, by którekolwiek z polskich wydawnictw z tej branży nich miało dobra opinie. I wynika to niestety z maniery ciagłego narzekania.. Jak nie opóźnienia to korekta. Jak nie korekta, to tłumaczenia. Itp itd. Jesli zas chodzi o korespondencje z pracownikami, wszystko zalezy od kultury osobistej obydwu stron - ja takich problemów nigdy nie miałem.

jasiek

Mam wrażenie, że aktualnie w Kagero ukazują się artykuły "nowych" autorów (jeszcze nie wiedzących o problemach finansowych) oraz wąskiego grona dużo piszących "swoich" (dla których pewnie starcza kasy - bo wątpię, aby zamieszczając hurtowe ilości artykułów nie otrzymywali wynagrodzenia). Przy czym problematyka "swoich" dotyczy - moim zdaniem - również innych czasopism. Ale wydawnictwa są prywatnymi działalnościami, mają więc całkowite prawo dowolnego wyboru autorów. Ciekawe tylko, jak zagłosuje czytelnik i czy permanentny stan zadłużenia kiedyś się skończy?

CDX

Pracowałam w Kagero jakiś czas temu, co można przyznać to można, ale wypłaty pracowników stacjonarnych były raczej regularne, problem był z wypłatami dla autorów, tu zawsze wypłacane z poślizgiem i te niekończące się telefony osób,które czekały na pieniądze.

Obserwator

Drogi Mikołajku - Twój wpis to albo prowokacja, albo nie masz pojęcia o strukturze zatrudnienia w Kagero. Tam na umowę o pracę jest zatrudnionych kilka osób, pozostałe przynajmniej kilkadziesiąt to współpracownicy - autorzy, piszący teksty w ramach umów o dzieło. Problemy są z honorariami z umów o dzieło.

Obserwator

To tak obecnie nie działa, niestety, nie te czasy. Najlepsi autorzy - znane nazwiska w branży - już dawno odeszli do konkurencji i tzw. środowisko (dość zamknięte i istotnie nieliczne - kilkadziesiąt nazwisk) dobrze wie, że Kagero należy omijać z daleka. Szkopuł w tym, że wciąż pojawiają się nowi autorzy - z reguły studenci. Ci nowi piszą głównie przeciętne artykuły, ale piszą - w dobie internetu i łatwego dostępu do podstawowych źródeł - pisać każdy może, a gdy kolejny odchodzi bo nie doczekał się honorarium, to zawsze pojawi się następny - bo ludzie chcą zarabiać, bo ludzie nie czytają np. tego wątku i nie wiedzą w co się pakują, bo ludzie generalnie są naiwni, powodów jest wiele, i zawsze uda się złożyć z ich tekstów kolejny numer np. Armii. Tak więc efektywny "bojkot autorski" nie jest możliwy - z czego, trzeba przyznać, sprawnie korzysta Kagero.

Obserwator

Owe "kiedyś" musiało być bardzo dawno ... bo od wielu lat sprawy z Kagero wyglądają niedobrze. Autorzy artykułów traktowani są jak "zło konieczne", zaś mechanizm funkcjonowania firmy jest wciąż taki sam - dostać artykuł, wydrukować a następnie zwlekać z zapłatą honorarium tak długo jak się da. Problemem nie są pracownicy - oczywiście jest duża rotacja pracowników wynikająca, jak można przeczytać w wątku, ze specyficznej, "przyjaznej-inaczej" atmosfery pracy, więc trudno żeby ludzie się szczególnie angażowali w robotę. Największym i w zasadzie jedynym problemem Kagero jest jego szefostwo, co niestety nie wróży szczególnie dobrze poprawie sytuacji w przyszłości - sądząc z ilości wpisów w tym wątku jest raczej coraz gorzej.

barakuda

Ta firma kiedyś była b.dobrą firmą, rzetelną, mającą świetnych pracowników. Zabrakło ludzi którym zależało i zaczęły się schody. Jako były współpracownik i klient tej firmy jestem pewien, że działoby się w tej firmie dużo lepiej gdyby wrócili do starej załogi jaka tam pracowała jeszcze kilka lat temu. Robienie zakupów i współpraca z nimi to była czysta przyjemność. Teraz to jak droga przez mękę. Każdemu zależało na firmie i to się czuło kupując u nich czy pisząc teksty do ich magazynów. Szkoda że teraz jest inaczej.

Obserwator

Akra - trzeba było przeczytać wątek zanim się oddało tekst. W końcu chodzi o to, żeby ludzie byli mądrzy przed a nie po szkodzie ... Wbijcie sobie Kochani do głowy podstawową zasadę - nie oddaje się tekstów do Kagero, jeśli liczy się na honorarium, w szczególności terminowe. Zasada prosta, a ile można oszczędzić dzięki niej nerwów. Swoich i sekretarza redakcji rzecz jasna.

darek

Ale za to kupili sobie na firmę BMW X3.

e1

potwierdzam

anonim pracownik

Nie polecam tam pracować, atmosfera nie sprzyja dobremu samopoczuciu w pracy, nie chodzi bynajmniej o pracowników ale o Pana i Panią prezesów. (usunięte przez administratora)W lecie jest całkowity zakaz ubierania bluzek na ramiaczkach i klapek typu japonki bo to sie nie podoba pani prezes. Pensje niskie a jak ktoś się o podwyzke dopomina traci prace - ot cała filozofia (usunięte przez administratora)zawsze mozna przyjac nowego pacwnika który przezjakis czas nie dopomni sie o podwyzke

sdg

Pracowalem tam prawie dwa lata, to wiem. Nie wiem, jakie mozliwości rozwoju tam ktoś widzial. (usunięte przez moderatora)

A na jakim stanowisku pracowałaś?

Zostaw merytoryczną opinię o Oficyna Wydawnicza KAGERO - Lublin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Oficyna Wydawnicza KAGERO
1.7/5 Na podstawie 50 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • AKACJOWA 112