Opinie o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Fiona z Heraklitem

Osoby które cenimy i szanujemy mają z nami kontakt i wiedzą że zawsze mogą na nas liczyć. Zdanie pozostałych nas nie interesuje. I chyba wyobraźnia cię poniosła jeśli myślisz, że kiedykolwiek którekolwiek z nas chciałoby spojrzeć nawet w twoim kierunku a co dopiero zamienić słowo czy napić sie wody. I z nas wszystkich to ty jątrzysz i siejesz zamęt. O lojalności i innych ludzkich odruchach z pewnością jesteś ostatnią osobą która powinna mówić lub nauczać. I na koniec- przeceniasz nasze możliwości. Najwyraźniej ludzie mają już dość tego co się z nimi wyprawia i dbają o to abyście mieli zajęcie w ciągu 7 godzin pracy.

krzys

Brawo brawo gdybym wiedzial kim jestes postawil bym ci dużą kawe wszystko to prawda co piszesz ja to wiem i wszyscy wiedzą ale boja sie .Ludzie niebujcie sie wyrazac swoje opinie bo tym ktorzy tu pisza takie slodkosci o firmie spotkaja tez niespofzianki uwierzcie mi ich bezgranicznia lojalnosc niebedzie doceniona jak przestana byc potrzeni.

kotka

Tu nie chodzi o wylewanie pomyj- dla zasady. Tu chodzi o to, że w tej chwili- już niczym nie ryzykujemy. Już nie boimy się pani Dyrektor, bo i tak wszyscy wylądują na bruku. Nadszedł wiec czas, aby wreszcie wygarnąć prawdę- po tylu latach pracy- w atmosferze nieustannego strachu, poniżania, wbijania w ziemię z uśmiechem na ustach. Zabraniano nam założenia Związków zawodowych, korzystania z należnych świadczeń. I na każdym kroku straszono. Zapytacie czemu się na to godziliśmy? Czemu nie odeszliśmy? Bo w pewnym wieku- trudno jest znaleźć pracę. Człowiek więc siedział cicho i jedynie płakał po nocach, a czasem lądował w szpitalu, ze stresu i przepracowania. Czasem po półtora roku nie widziało się urlopu.Teraz - chodzi o to, by Pani Dyrektor choć jeden jedyny raz w życiu odniosła się z szacunkiem do pracowników- zwołując zebranie, mówiąc otwarcie, że być może w styczniu nie dostaniemy wypłat, i żeby ludzie zaczęli rozglądać się za pracą , bo zimą jest o nią bardzo ciężko. Ludzie- powinni dowiedzieć się o tym wcześniej, aby mieć choć chwilę czasu na zabezpieczenie przyszłości. Tym czasem- ludzie wiedzą jedynie tyle, ile dowiedzą się "pocztą pantoflową". Tak. Macie rację. Procedura upadłościowa trochę trwa. Ale to jest właśnie czas dla pracowników, by mogli poszukać innej pracy. Niestety- pracownicy są ostatnimi osobami o których Dyrekcja firmy pomyśli. I to pokazuje, jak niewiele jesteśmy dla Nich warci. Chodzi też o to, że podobnie dzieje się w wielu innych Zakładach pracy chronionej. Wielokrotnie słyszałam, że teraz jest praca tylko dla ludzi z grupą.... że "odebraliśmy zdrowym pracę" - Ale jakim kosztem? Zakłady do niedawna ciągnęły olbrzymie dotacje. Swojego czasu "namawiano" pracowników, by chodzili do psychiatry i przynosili lewe zaświadczenia- kiedy jeszcze samo zaświadczenie wystarczało, aby zakład otrzymywał większą dotację. Upokarzano nas tym bezgranicznie... Niektórzy na prawdę się załamywali... Niepełnosprawni musieli często pracować ponad siły. W niektórych zakładach- niepełnosprawni pracują w weekendy, ale zabrania się im w te dni podpisywać listę obecności... bo nie tylko nie jest to zgodne z prawem, bez zgody lekarza, ale w momencie dopuszczenia do pracy- za każdy dzień przepracowany należy się półtora dnia wolnego, lub płatne nadgodziny. Wyciągając te wszystkie sprawy na światło dzienne, pisząc o tym jawnie - myślę, że nie tylko ja, ale również "Kraków" i parę innych osób mają nadzieję, że wreszcie dostrzeże to ktoś z decydentów. Ktoś, kto wreszcie otworzy oczy na fakt, ze większość zakładów pracy chronionej ( Choć na pewno- nie wszystkie) to po prostu obozy pracy, wykorzystujące w haniebny sposób niepełnosprawność , i możliwości płynące z dofinansowań. Pora o tym powiedzieć głośno.

były kierowca
@kotka

Kotka masz całkowitą rację . Dyrektor powinna wszystkim pracownikom firmy zafundować bilety zapłacić hotele i zrobić zebranie pracowników aby poinformować ,że sytuacja jest ciężka choć może nie beznadziejna. Po wydaniu tak kolosalnych pieniędzy pewnie wszyscy pracownicy rozjadą się do domów zadowoleni , że walnie przyczynili się do poprawy kondycji finansowej firmy. Na prawdę słowa Twoje zasługują na nobla z dziedziny ekonomii. Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że w innych firmach wszystkich pracowników dyrekcja informuje o strategii firmy stanie kont i itp. Moje gratulacje , że pracujesz w takiej firmie.Ja takiej nie spotkałem a obecnie zasuwam na umowę śmieciową i nikt nie martwi się co będzie z moim życiem za parę lat , gdy nadejdzie czas na emeryturę a latek pracy brak . Widać coś się zmieniło bo za moich czasów nikt się nie załamywał a robiło się swoje . Jak robiłem co do mnie należało nikt mnie nie wbijał w ziemię . Co do wcześniejszych wpisów to każdy umiejący czytać doskonale wie skąd się biorą ciągłe kontrole w firmie i na czyj wniosek (wpisy krzysia fiony heraklita ). Dlatego też były kolego Krzysiu nie chciał bym się z Tobą napić kawy ani niczego innego , a nie wiem czy na Twój widok nie przeszedłbym na drugą stronę ulicy . Wiem , że nie zawsze w pracy jest dobrze ale lojalność jest chyba podstawą , i to nie tylko w pracy ale i rodzinie , koleżeństwie. Jeśli się takiej cechy nie posiada to cóż panu pozostaje poza szkalowaniem i sianiem nienawiści. Jeśli pan gdzieś pracuje to proszę wierzyć że obecny pracodawca wpadł by w zdumienie czytając Pańskie słowa . Właśnie dlatego byłem do końca lojalny wobec firmy i kolegów więc mogę śmiało się z nimi piwka napić . Pozdrawiam więc wszystkich pracujących i już nie .A zwłaszcza Tych z którymi spędzałem wiele czasu na wyjazdach , Życzę Wam Wesołych Świąt i Oby szczęśliwego Nowego Roku.

@były kierowca

Drogi były kierowco, być może dla pewnych osób-powinnam napisać wyraźnie i drukowanymi literami, że walne zebranie- oznacza spotkanie nadzorów,choćby na zasadzie konferencji, która jest dostępna nawet w telefonach- i wydanie polecenia, aby uczciwie przedstawili sytuację pracownikom niższego szczebla. Dziś jest dokładnie na odwrót- Nadzory wiedzą, ale maja obowiązek do końca zachować milczenie. Tak wiem- tu również wypomnisz mi brak myślenia ekonomicznego, bo dowiadując się o plajcie połowa pracowników zwieje na L4 - i firmie przyjdzie płacić kary umowne za nie wykonanie zleceń. Lub trzeba będzie na szybko, na tych parę dni zatrudniać ludzi na zastępstwa. I owszem- tak najprawdopodobniej będzie. Ale milczenie, ukrywanie, wpieranie pracownikom, że " wszystko jest ok", ze po prostu "przejmą ich nowe firmy" - podczas, gdy wcale nie muszą tego robić - jest nieuczciwe wobec tych ludzi! Odbiera im szansę na zabezpieczenie się , poszukiwanie pracy, dopóki jeszcze mają z czego żyć! jestem przekonana, że Dyrekcja firmy i ich bliscy- częściowo zatrudnieni w firmie - również na stanowiskach z pokaźnym wynagrodzeniem - o swoją przyszłość nie musi się martwić. Zabezpieczyli się dostatecznie. Ale co z ludźmi??? Wypłata może być w najlepszym wypadku opóźniona. O ile? Tego nie wie nikt. Może nawet tak długo, jak długo syndyk nie uruchomi środków gwarancyjnych. Z czego Ci ludzie opłacą czynsz? Poślą dzieci do szkoły? Kupią jedzenie? Czy kogoś to obchodzi???? I dlatego tak naciskam na to, aby postawić sprawę uczciwie. Dać ludziom szansę- chociaż raz. Zbliża się Wigilia. To będą smutne święta. ktoś tu napisał : Szykujcie się do Świąt! Tylko, że człowiekowi nie chce się świętować, kiedy lada moment prawie 2000 ludzi będzie wylewać łzy, zastanawiając się : CO DALEJ?

kokosz
@kotka

Droga kotko nie wypominajmy Dyrekcji , że się dorobiła bo po to zakłada się działalność. I doskonale wiesz , że ucieczki na L4 były są i będą . Tylko kto broni szukać sobie innej pracy skoro nie wierzy się pracodawcy . Nikt nie mówi , że jest ok a wręcz przeciwnie . No właśnie CO DALEJ mieć wypłatę nawet opóźnioną , czy nie mieć jej wcale? Ile było jest i będzie zakładów w których pracownicy sami podejmowali decyzje o opóźnieniu wypłat aby ratować miejsca pracy właśnie po to aby opłacić czynsz czy posłać dzieci do szkoły . Widzę ,że dla ciebie jasne postawienie sprawy to takie uciekajcie wszyscy na L4 niech firma płaci a to po prostu wbijanie gwoździa do własnej trumny . A nie lepiej zamiast narzekać i płakać masz jakiś dobry pomysł jak ratować te 2000 miejsc pracy? Może mała podpowiedż ?

@kokosz

Chciałabym wiedzieć, jak je uratować , ale w momencie, gdy firma złożyła już wniosek o Upadłość- procedura ruszyła i wątpię, aby coś dało się zrobić. Wydaje mi się, że trzeba było o tym pomyśleć wcześniej- nie wystawiając w przetargach tak drastycznie niskich cen za usługi. Ceny były niskie- po to by wygrać przetarg- powiesz zapewne. Tak. Ale wyglądało to w ten sposób, że firma przejmowała masę nierentownych obiektów. Takich, gdzie np. była zaledwie 1/8 etatu. Niby biorąc pod uwagę, że było ich dużo ( przypuśćmy- poczty) -suma ogólna była spora. Tyle, że na każdy z tych obiektów trzeba było zatrudnić człowieka, kupić środki. Pokryć koszt paliwa nadzorującego... A to generowało koszty. Lepiej więc było dać w przetargach stawkę wyższą, mieć tych obiektów mniej, mniej zatrudnionych osób, ale za stawkę, która pozwoli firmie funkcjonować, a zleceniodawcy zapewni usługę na wysokim poziomie z profesjonalnym sprzętem, a nie - bazować tylko na dotacjach z PFRON. Ponadto- należało stosować kary umowne wobec kontrahentów, którzy na czas nie regulowali zobowiązań wobec firmy. I kolejna sprawa- istnieje coś takiego, jak postępowanie naprawcze. Niestety- należało je wdrożyć w momencie, gdy firma jeszcze na bieżąco spłacała swoje zobowiązania, ale była zagrożona możliwością braku środków na ich uregulowanie. Postępowanie naprawcze- skutkuje wstrzymaniem odsetek od zadłużenia. Można je przeprowadzić raz na dwa lata.Jest uciążliwe proceduralnie, ale ratuje skórę firmom takim , jak nasza. Teraz jednak - jest już na to za późno.W chwili obecnej jedynym wyjściem jakie widzę- byłoby odsprzedanie aktywów zadłużonej spółki firmie, która przejęłaby ją, uregulowała zadłużenie i spróbowała pociągnąć to dalej. Nie obyłoby się bez zwolnień , ale część miejsc pracy zostałaby uratowana.Tym bardziej, że część obiektów ma długie kontrakty i lepiej jest dla nich- pozostawić wypróbowanych już pracowników, niż zatrudniać nowych, nieznanych. I nie zarzucaj mi, że moim celem jest namówienie pracowników do ucieczki na L4. Ja piszę o tym, że tego właśnie obawia się dyrekcja- i z tego powodu ukrywa przed ludźmi prawdę. Mimo wszystko jednak nadal twierdzę, że ważna jest ta uczciwość. W poprzednim poście - kierowca pisał o lojalności wobec firmy. I to jest właśnie smutne. Bo dlaczego ta lojalność zawsze musi być jednostronna? Gdzie jest lojalność pracodawcy, wobec pracownika? Ci którzy pracują w firmie- widzieli niejedno. Nie raz i nie dwa podstępem zwalniano ludzi czy to po wypadku w trakcie pracy, czy po prostu ciężko chorych. Jeśli ktoś padł z przepracowania, czy stresu- po prostu pozbywano się go jak śmiecia i zatrudniano nową osobę. Przypomnę choćby postać Moni- sprzątaczki, której w pracy krwiak pękł w głowie. Co firma zrobiła dla Niej?Dziewczyna będzie zależna od innych do końca życia- w takim, czy innym stopniu, bo nie wróciła do poprzedniej sprawności. Zaiwaniała na dwóch budynkach! Od świtu! A Pani Mirka? Jaka była, taka była, ale właśnie ta lojalność wobec firmy i olbrzymi stres Ją zabiły.( Wylew) A chłopak, który nie doczekał przeszczepu serca???? Co firma zrobiła dla Nich???? Kiedy pracodawca pochylił się nad problemem, czy nawet tragedią pracownika? NIGDY. Wieniec na pogrzebie- to zdecydowanie za mało... Nie wymagajcie więc od nas w tej chwili lojalności. I nie wypominajcie nam jej braku. To dyrekcja dysponowała środkami, które pozwoliłyby na wcześniejsze konsultacje prawnicze, dla ratowania kondycji firmy. A skoro wcześniej się tym nie przejmowali, albo inaczej- nie robili nic, aby ratować sytuację, poza zaciąganiem kolejnych kredytów i kupowaniem drogich samochodów - nawet nie przystosowanych do przewozu niepełnosprawnych ( chodzi mi o te osobówki stojące przed firmą), i wyżywaniem się na pracownikach biur za to, że coś nie idzie - to nie pytajcie teraz mnie, jak to uratować.

smiech na sali
@kotka

Żałosne!!!! Nie wiesz nic z tego co widzę co się dzieje w firmie!!! Snujesz jakieś domysły i siejesz ferment. Akurat pani Moni zarząd pomaga do dzisiaj, gdzie nie pracuje od dwóch lat bo nie jest w stanie. Pani Mirka nie zmarła na wylew a na zupełnie co innego po. A ciężko firmę obwiniać ze ktoś nie doczekał przeszczepu serca. Firma jest pod stałymi konsultacjami prawniczymi, widocznie tyle wiesz o firmie. Kredyty musiała firma brac bo jak można prowadzić działalność na taka skalę bez kredytowania. A te drogie samochody o których piszesz zazdrosniku to samochody prywatne więc może nie poruszaj ich tematu bo nikt nie pisze czy ty masz samochód a jak masz to czy drogi czy tani, czy to toyota czy renault. Dlatego swoj brak wiedzy na temat firmy zachowaj dla siebie i nie wypisuj głupot. Najlepiej proponuje spotkać się z zarzadem i porozmawiać na temat włączenia twojej osoby do zarządu skoro masz tak kompleksową wiedzę ze wszystkich dziedzin.

Wielkie Oko Brata
@smiech na sali

Zastanawiam się jedynie dlaczego niektóre osoby tak bronią Firmy i Zarządu? Na pewno nie było ciągle źle i jak każdy z nas spotkaliście jakiś ciekawych ludzi, którzy wnieśli coś dobrego do życia i takich, którzy uodpornili nas na chamstwo. Jeśli macie jakieś dowody na to co tu piszecie nie marnujcie czasu tylko powiadomcie policję lub prokuraturę i przekażcie dowody. Wiedząc jaka jest sytuacja w firmie może teraz spróbujmy pomóc sobie nawzajem pisząc jak sobie poradzić z brakiem wypłat, do kogo się zwrócić o pomoc a może po prostu dobry słowem wsparcia? Pozwólmy teraz zająć się tą firmą odpowiednim władzom a my stwórzmy wspólny front pomocny w przetrwaniu tych ciężkich chwil!

kokosz
@kotka

Droga Kotko pozostaje przesłać ukłon W Twoją stronę . Można podzielić się uwagami w sposób kulturalny i rzeczowy . Pominę tylko zdania o chorobach . Pozdrawiam.

@smiech na sali

dziedobry wszystkim czytam to wasze forum i mam wrarzeniee znajduje sie w jakims swiecie plotkarskim.Nieznam tej firmy i szczeze mnieto nie opchodzi ale gdy piszecie o osobach mi bliskich to sie gotuje.I tak Pani Monia jak ja nazywacie zachorowala nie z powodu pracy i nie w pracy poatym firma dalej ja wspiera jak jest to potrzebne wiec jak ktos chce cos napisac to niech sprawdzi informacje a nie rozpowiada bzdury PODRAWIAM

lutek

Co chcecie od tej firmy?, istnieje od ponad 20 lat. Jak się korzystalo w dobrych czasach z jej dóbr to bylo ok, a teraz co?. Popatrzcie co wyrabiają w sejmie? W każdej dużej firmie są i będą kontrole wiec ta firma nie jest odosobnionym przypadkiem, która kontrolują . Wylewanie teraz pomyj na firmę , w której się pracowalo jest denne. Pisza to zazwyczaj osoby, które byly bardzo miernym pracownikami .

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
OCZKO

Najgorzej jak za dyskusje zabierają się osoby, które nie mają zielonego pojęcia o niczym- "wiedzą , że gdzieś dzwonią tylko nie wiedza gdzie". Do każdej sytuacji dopasowują swoją ideologię. Tak dla informacji fundusz socjalny w zakładzie ma się dobrze. Więcej nie będę zabierać głosu, bo to hańba zniżać się do poziomu niektórych piszących osób.

Kotka
@OCZKO

Fundusz ma się na tyle dobrze, że firma od lat nim obraca, każąc pracownikom- oczywiście -DOBROWOLNIE- podpisywać co roku zrzeczenie się korzystania z tegoż funduszu. To samo tyczy się Z- FRONU. Od lat nie mamy zwrotu za leki, czy dopłat do turnusów. Przy naborze do biur wpisuje się w skierowanie do lekarza : "Praca przy komputerze do 4 godzin"- co jest ewidentną bzdurą- po to, by nie refundować okularów, a raz na jakiś czas Fiona każe rozszerzać kilku osobom etaty, po to, by z kolei różnym kontrolom wcisnąć, że fundusze są wydatkowane na pracowników. Wciska się nam kit, że firma nie ma pieniędzy, a przecież Z-Fron jest - i firma ma OBOWIĄZEK pożytkować go na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Ciekawe, co na to Urząd Skarbowy? A co ze zwolnieniami grupowymi- kiedy zwalniano III grupy???? Czy choćby jeden pracownik otrzymał odprawę???? NIE! Bo nie poinformowano pracowników, że zwolnienia są grupowe ( Dla nie wtajemniczonych- na obiektach czasem pracuje 1-2 os i nie mają kontaktu z innymi) i zwolniono ich za wypowiedzeniem zawartym w Umowie. Droga , lub drogi "Oczko" ( He, he! Może to słynne "Oko szefa? Czyli program zainstalowany w firmie do inwigilacji pracowników? ) - Kit możesz wciskać tym, którzy nie znają sytuacji od wewnątrz! I jeszcze jedno! Jak długo zamierzacie jeszcze ukrywać przed pracownikami wypowiedzenia z obawy, aby nie uciekli na L4????? Bo procedura upadłościowa już ruszyła, może więc miejcie choć raz w życiu odwagę cywilną i powiedzcie ludziom prawdę!!!!

Kocórek
@Kotka

Droga kotko albo ich całe stadko . Oczko ma rację wiesz że gdzieś dzwoni tylko nie wiesz gdzie . wszyscy wiemy , że złożono wniosek o upadłość ale poczytaj trochę albo popytaj wiesz gdzie a dowiesz się , że od złożenia wniosku do procedur upadłościowych jest daleka i wyboista droga . Więc przestańcie już jątrzyć a zajmijcie się przygotowaniami do Świąt . A najlepiej zajmijcie się swoimi sprawami . Chociaż to są pewnie wasze sprawy . Po prostu żyjecie nienawiścią i jest wam ona potrzebna jak powietrze.

Kocurek
@Kocórek

Cały czas przyglądam się jak niektórzy bronią Antemy. Jestem pełen podziwu tym bardziej, że żadne z was nie liczy się dla kierujących tą firmą. Jesteście tylko małymi marionetkami w ich rękach. Wszystkie informacje podane przez Oczko (i nietylko) są prawdą. No bo niby dlaczego w firmie przeprowadzane są ciągle kontrole. Wychodzi jeden inspektor a wchodzi drugi. I jeszcze jedno- tym, którzy psychologii nie skończyli zalecam powstrzymanie się przed wydawaniem jakichkolwiek opinii o stanie zdrowia psychicznego, uczuciach osób negatywnie wypowiadających się o firmie . Nie jest to ani profesonalne ani tym bardziej obiektywne.

ehawe

Wypłaty i owszem były na czas ale ostatnio z FŚS................wszyscy musieli podpisać DOBROWOLNIE!!!!!!!! podanie do szefostwa o wypłatę wynagrodzeń z tego funduszu.

moje przemyślenia

Jak mówi moja mama "grabie grabią do siebie a nie od siebie".Każdy ma swoje racje ale mając tak dużą firmę trudno nad tym wszystkim zapanować, ludzie pracujący na najniższych stanowiskach to ponad 50% z problemami różnego rodzaju i nie chodzi o ich niepełnosprawność :(.Po zwolnieniu z pracy (najczęściej słusznym) każdy wylewa wiadro pomyj a ciekawe co sam by zrobił będąc pracodawcą-właścicielem.Szkoda oczywiście tych osób którzy uczciwie pracowali dobrze przez lata i dostali niższą grupę albo mieli za dużo umów albo wiek ochronny tych naprawdę żal! Życzę wszystkim zdrowych wesołych Świąt i godnej pracy i płacy!

kierowca były

Kraków . O ile jesteś faktycznie z Krakowa to nie wiem skąd masz takie bzdurne informacje . Z Twojego wpisu wynika , że Firma ANTEMA to mafia Ale po kolei 1.Ustawa o zamówieniach publicznych zmuszająca do wyboru najniższej ceny jest według Krakowa winą firmy - gratuluję przemyśleń. 2.Kraków masz rację , jeśli lekarze wydają orzeczenie o dopuszczeniu do pracy to znaczy są pozbawieni gruntownej wiedzy i ponowne badania powinien wykonać zarząd firmy.Poważnie? 3,Być może nie za każdym razem były napoje chłodzące ale nie zdarzało się to nagminnie 4.Co do pracy do 12 godz. odsyłam do umów o pracę. 5.Przebieranie się pracowników na mrozie? Kraków piszesz to poważnie?Nie uwłaczaj godności pracowników serwisu bo nie są to osoby pozbawione rozumu jak sugerujesz i też mają prawo sprzeciwu oraz wyrażania opinii. 6.Oczywiście nie wątpię , że posiadasz samochód prosto z salonu skoro 4-5 letnie Ople Vivaro sa nieprzystosowane do przewozu osób.Trudno jechać w ściski w 5 osób samochodem 9cio osobowym.(do przemyślenia) Pozostałe auta za moich czasów to VW CADDY również 3-4 letnie.Srodki chemicze miały karty charakterystyki i stosowane w odpowiednim stężeniu nie są szkodliwe.Co do ich rozlewania bądź zapachu w samochodzie -być może ale winę ponoszą też sami pracownicy niedokładnie myjąc maszyny bądź nie zakręcając pojemników. 7.Gdybyś pracował jako kierowca to doskonale byś wiedział , że stawanie na każde żądanie pracownika powodowało by konieczność stawania co parę km. Proponuję przejechać się środkami komunikacji publicznej i zobaczyć co ile są postoje. Z reguły kierowcy firmy stawali co 100-150 km. Najczęściej jadąc do Wrocławia można było ich spotkać na postoju w CPN Kostomłoty. 8.Nie myślę aby w innych zakładach gdzie zatrudnia się osoby niepełnosprawne osoba odpowiedzialna za nadzór nad nimi musiał mieś specjalne przeszkolenie , więc nie wymagaj tego od kierowcy. 9.Więkrzość z nas kierowców była zatrzymywana do kontroli przez policję i do kiedy pracowałem nie słyszałem o przypadku zatrzymania prawka , co do narkotyków za mało zarabiałem żeby mnie było na nie stać. 10.Może się coś zmieniło ale za moich czasów z polecenia Dyr.po godz.22.00 pracowników należało odwieść w pobliże miejsca zamieszkania. Jeśli ktoś tego nie robił , trudno winić firmę 11.Odnośnie eksploatacji samochodów to po raz pierwszy widzę pozytywny wpis.Dobrze świadczy o firmie umiejętność takiego wykorzystania samochodów aby nie miały przestojów.Sprawdzenie stanu technicznego tzw.obsługi codziennej należy do obowiązków kierowcy przed wyjazdem. Pisanie więc o braku lewarka lub klucza świadczy tylko kierowcy . Nie miałem problemów . Co do "wystrzałow" opon to wybacz też wina firmy? Chyba , że chodzi Ci o firmę produkującą opony lub zbyt szybką jazdę bez sprawdzenia ciśnienia w oponach. 12.Pamiętam jeden przypadek kierowcy który stracił zaliczkę ale z tego co wiem został zwolniony, chyba , że potem zdarzyło się coś nowego. 13.Dziwię się określeniom alkoholizm itp. Ja nie pracowałem z alkoholikami a nie ukrywam , że po pracy miałem przyjemność z niektórymi pracownikami spożyć co nie co w granicach rozsądku bo byli to tacy sami pracownicy jak ja . Kończąc żeby opisywać takie sytuacje trzeba było być kierowcą poznać pracę i jej plusy i minusy. Ja nie żałuję , czegoś się nauczyłem i w nowej pracy się przydaje. A czy wrócił bym do firmy hmm pewnie tak bo poznałem tam wielu fajnych ludzi z którymi utrzymuję kontakt do dziś choć trochę czasu minęło.

JA

Czytam te Państwa wypowiedzi i zachodzę w głowę, czemu ma służyć to wylewanie pomyj? Pracuję w tej firmie od kilku ładnych lat i choć mój czas już się kończy w firmie to muszę przyznać, że różnie bywało, ale nie było źle. Nie mam poczucia, że mnie okradano, czy poniewierano tak jak to ponoć spotykało wielu z Was, a nie byłam traktowana na jakiś specjalnych zasadach. Zastanawiam się jaka to straszna krzywda musiała spotkać Pana Krzysia i jego Partnerkę skoro tyle jadu mają w sobie.Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja nie jestem ani przeciwko Panu Krzysiowi i jego Pani, ani za firmą. Uważam, że bez względu na to jak było wypowiadając się publicznie, niepochlebnie na temat byłego pracodawcy świadczy przede wszystkim o nas samych, a dopiero później o pracodawcy? Czytając Wasze wynurzenia mam wrażenie, że P.Dyrektor to niczym "Bill Laden". Proszę mi wierzyć , że ANTEMA, to nie żadna organizacja terrorystyczna, tylko zwykły zakład pracy chronionej zatrudniający osoby niepełnosprawne w różnym stopniu, z ich ludzkimi słabościami. Proszę Państwa zastanówcie się proszę, czemu ma służyć to obrzucanie się błotem, wylewanie pomyj, oszczerstwa i przepychanki? Nie lepiej podnieść głowę wysoko i odejść, rozstać się z klasą, żeby kiedyś nie uciekać na drugą stronę ulicy ze wstydu przed spotkaniem z byłym współpracownikiem, czy nawet byłym pracodawcą.Żeby móc śmiało spojrzeć w oczy i powiedzieć ja nie mam sobie nic do zarzucenia, jestem w porządku. Tego oraz wszelkiej pomyślności Wam wszystkim "skrzywdzonym" życzę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ktośka
@JA

Niestety, "Kraków " ma rację. A ja mogę dołożyć do tego parę innych zarzutów ciężkiego kalibru. Ale nie tu. Raczej w prokuraturze. Co do traktowania pracowników- wszystko zależy od miejsca, nadzorującego i sytuacji. Czasem było koszmarnie, czasem- normalnie. Choć nie wiem, czy normalnym można nazwać np. zwalnianie grupowe ( kilkaset osób z trójkami) bez odpraw, czy umieszczanie do pracy na obiekcie o powierzchni 1000 m2 + plac- jednej niepełnosprawnej osoby, która musi wykonać pracę w 5 i pół godziny... O tym- mogę powiedzieć publicznie. Jedyne, co zawsze było w porządku w tej firmie- to wypłata na czas.

Kraków c.d.

9.Każdorazowo, po 6-8 godzinnym transporcie, nawet po 10 godzinach, pracownicy zmuszeni są do przystąpienia do pracy, niezależnie od tego, jak czują się po tak długiej jeździe. 10.Pracownicy w brygadach serwisowych nie potwierdzają czasu swojej pracy i nie mają żadnego wpływu na jego rozliczanie; jedynym dokumentem, który widzą to druk delegacji, który w żadnej mierze nie odzwierciedla rzeczywistego czasu pracy. 11.Nikt nie dozoruje i nie sprawdza stężenia środków chemicznych używanych podczas wykonywanych prac ( płyny do mycia, kwasy, polimery, itd. ), dlatego zdarzają się wymioty, podczas prób zastosowania poszczególnych rodzajów kwasów. Zatajane są wypadki przy pracy: upadki z wysokości, potłuczenia, zasłabnięcia od wdychanych środków chemicznych. 12.Nadzór nad pracownikami, osobami niepełnosprawnymi sprawują kierowcy grupami inwalidzkimi, nie posiadającymi żadnych uprawnień do opieki nad tak szczególnym pracownikiem, jakim jest osoba niepełnosprawna. 13.Niektórzy kierowcy znęcają się nad nadzorowanymi pracownikami i słabszej kondycji psychicznej dając im prace ponad ich możliwości fizyczne; zdarza się słowne poniżanie pracowników, które w połączeniu z eksperymentami pedagogicznymi doprowadzają osoby dorosłe do ataków epilepsji, płaczu i wybuchów agresji ( być może także są przyczyną nadużywania alkoholu ). 14.Od woli kierowcy zależy, czy i gdzie podczas kilkusetkilometrowej podróży będzie przerwa na odpoczynek lub czynności fizjologiczne. Zdarzało się, że pracownicy grozili oddaniem moczu w samochodzie. 15. Praktycznie sto procent palących kierowców pali tytoń w samochodzie podczas jazdy oraz w pokoju, w miejscu noclegu. Część z nich pije alkohol w przeddzień wyjazdu oraz podczas delegacji, proponując pracownikom składkę na zakup alkoholu; niekt…Krych pracownicy podejrzewają o zażywanie narkotyków z uwagi na ich nieracjonalne i dziwne zachowania. 16. Również od dobrej woli kierowcy zależy jak są odwożeni pracownicy mieszkający poza siedzibą firmy, wracający do domów po kilkudniowej pracy. Zdarzyło się, że po kłótni z kierowcą, pracownik chory na epilepsję wysadzony został 11 kilometrów od domu w szczerym polu, inny wracał wysadzony 40 km od miejsca zamieszkania. 17.Samochody niesprawne wypuszczane są z bazy dzień po dniu bez sprawdzenia sprawności, np. po 1500 km jazdy. W roku 2013 zdarzyło się już kilka wystrzałów opon podczas szybkiego transportu osób i sprzętu. Jeden kierowca przyjeżdża w nocy, rano drugi wyjeżdża tym samym samochodem w daleką trasę ze sprzętem, chemią i pracownikami. Samochody bez kluczy do kół, podnośnik…ów, basów bezpieczeństwa czy jakiejkolwiek apteczki dla potrzeb pracowniczych. 18.Kierowcy dbający o sprzęt i pracę lub występujący w obronie pracowników są zwalniani lub przesuwani do pracy jako dozorcy. Inni, jak np. kierowca, który podczas wyjazdu na obiekt przegrał w kasynie pieniądze przeznaczone na noclegi i paliwo, utrzymywani są w pracy. 19. Tolerowany jest alkoholizm pracowników sprzątających oraz serwisu i praca pod wpływem alkoholu z uwagi na konieczność wykonania zleconych robót. Kierowcy oraz osoby nadzorujące z pełną świadomością na to zezwalają. 20.Rutyną stało się wykonywanie prac na wysokościach ( wysięgniki samochodowe powyżej 12-20 metrów wysokości,drabiny wysokościowe – wieloelementowe, podesty, trudnodostępne parapety okienne bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Myjąc np. okna na zewnętrz IX piętra pracownik z II grupą inwalidzką, także bez nogi, z epilepsją lub niedowładem kończyn dolnych, trzyma się zmurszałej futryny lub kawałka metalowej szyny w ścianie, pracując na szczycie wielkiej drabiny, wysuniętej poziomo, opartej jedynie o wąski pasek metalu między szybami. Często, praktycznie zawsze pracownicy czyszcząc szafy, okna, itp. balansują na drabinach ustawianych na biurkach urzędników lub parapetach okiennych. 21.Pracownicy, aby wykonać powierzone im zadania muszą przynieść do pracy swoje narzędzia ( kombinerki, ściągaczki, ścierki, papier, szczotki, przedłużacze, środki czyszczące, pędzle, szczotki, suszarki, etc. Bowiem magazyn albo ichnie wydaje, albo narzędzia są stare, zardzewiałe, zużyte. Pracownicy zmuszani są do kradzieży potrzebnych im akcesoriów do pracy na terenie obsługiwanego obiektu ponieważ w innym przypadku praca nie byłaby wykonana. 22. Organizowane szkolenia, finansowane z dotacji, to huczne popijawy, także za granicą, w których biorą udział kierowcy ( nadzorcy ) oraz zarząd spółki. 23.Z relacji wynika, że osoby niepełnosprawne traktowane są przedmiotowo, wielokrotnie, cynicznie narażane na utratę życia lub ciężkie kalectwo. Tolerowany jest codzienny alkoholizm i praca pod wpływem alkoholu. Ich praca traktowana jest jako droga do bogacenia się udziałowców Firmy( budowa domów, drogie samochody, działki budowlane ) oraz rodzin kierownictwa średniego szczebla, zatrudnionych w biurze. Nepotyzm niejasne powiązania firmy transportowej i I

JAZpnt
@Kraków c.d.

Kraków mam jedno tylko pytanie. Czy prowadząc firmę, nie wybudował byś domu i nie kupił drogiego samochodu? Ja bym i wybudowała i kupiła.

smiech na sali
@JAZpnt

Według niektórych prowadząc firmę musisz to robich charytatywnie albo dzielić się z nimi zyskami. Taka jest mentalność niestety niektórych ludzi i tego nie zmienisz. Ja również gdybym miał firmę i by ona zarabiala i było by mnie stać kupił bym dom a może i kilka i nie miał bym zamiaru pytać się nikogo o zgodę. Przecież każdy może otworzyć firmę na własny rachunek czerpać zyski budować domy i jeździć drogimi samochodami a przede wszystkim ponosić ryzyko i odpowiedzialność odpowiadajac swoim tylkiem. Przecież to jest takie proste do osiągnięcia jak sądzą niektórzy. Ja miałem małą firmę i dziękuję wole pracować u kogoś.

Kraków się kłania! Dla uzupełnienia Waszej informacji podaję wypisy ( nie wszystkie ) z pisma skargi, jaką złożył pełnomocnik osób niepełnosprawnych z Jeleniej Góry do wszystkich możliwych instytucji, jeszcze w październiku zeszłego, 2013 roku: do Premiera, Wojewody, Solidarności, PFRON, Krajowego Rzecznika osób niepełnosprawnych. Dopiero po roku zmuszono naszą firmę do upadku. Poczytajcie fragmenty: Firma – Zakład Pracy Chronionej „ANTEMA” sp. z o.o. w Jeleniej Górze. Zwracam się o natychmiastowe sprawdzenie opinii w sprawie ciężkiego i ciągłego naruszania praw osób niepełnosprawnych, wynikających z przyjętej przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej Konwencji Organizacji Narodów Zjednoczonych o Prawach Osób Niepełnosprawnych, Karty Praw Osób Niepełnosprawnych, a przede wszystkim praw pracowniczych, wynikających z ustawy Prawo Pracy oraz o rehabilitacji zawodowej, społecznej i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Także zgłaszanych nieprawidłowości w stosowaniu ustawy o Zamówieniach Publicznych w przedmiocie zaniżania wartości usługi przez Zamawiającego i przystępujących do przetargu. Od stosownych władz domagam się stwierdzenia prawidłowości nadania firmie statusu „zakładu pracy chronionej”, z uwagi na możliwość naruszenia ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, szczególnie zapisów art. 2 pkt 5, 7 i 8; art. 15: art. 28 pkt. 2 i 3; art. 31, 32 i 33. Wnoszę także o przesłuchanie pracowników – także byłych w.w. Zakładu zatrudnionych w Krakowie, Tarnoie, Koszalinie, Gdańsku, Jeleniej Górze, Kaliszu, Wałbrzychu i In. Uzasadnienie: Zakład Pracy Chronionej „Antema” sp. z o.o. w Jeleniej Górze ( woj. dolnośląskie ) zatrudnia 2 tysiące osób niepełnosprawnych. W większości zatrudnione na umowy terminowe. Firma świadczy usługi sprzątania i ochrony mienia w obiektach na terenie całej Polski. Wygrywa przetarg na swoje usługi w urzędach np. w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Koszalinie i zatrudnia z tego terenu osoby niepełnosprawne do sprzątania i ochrony mienia. Dla ich nadzoru zatrudnia dodatkowo osobę nadzorującą. Zleceniodawcami usług są sądy, prokuratury, poczty, ZUS, KRUS oraz urzędy marszałkowskie, wojewódzkie, miejskie, gminne i urzędy skarbowe, także zakłady gazownicze i energetyczne. Generalnie spółki jednostki sfery budżetowej. 1.Zakłady budżetowe, korzystające z usług niepełnosprawnych, wiedząc o dotacjach dla zakładów pracy chronionej zaniżają w przetargach oczekiwane koszty. W konsekwencji prace wykonywane są poniżej ich wartości. Wykazując do budżetu oszczędności, w rzeczywistości urzędy państwowe posiłkują się dotacjami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Istnieje zatem domniemanie, że następuje tu złamanie ustawy o zamówieniach publicznych. 2.Badania przyjmowanych do pracy osób niepełnosprawnych i wystawiane im zezwolenia na pracę wydawane są bez gruntownej wiedzy lub za wiedzą lekarzy o charakterze pracy w tej firmie. 3.Pracownikom niepełnosprawnym( także w wieku powyżej 60 lat ) powierzane są prace ponad ich siły i zdrowotne możliwości: dźwiganie ciężarów, maszyn czyszczących, mebli, cięcie kloców drzewa, praca przy taśmie produkcyjnej, długotrwała praca z maszynami i urządzeniami czyszczącymi, długotrwałe i uciążliwe czynnościprzez wiele godzin z zastosowaniem niebezpiecznych środków chemicznych, wielogodzinna praca na drabinie i pneumatycznym wysięgniku bez zabezpieczeń. Robotnicy pracują w kiepskiej jakości ubraniach roboczych, wydawanych raz na dwa lata lub bez odzieży roboczej i właściwego obuwia, w dużym stężeniu oparów chemicznych. 4.Brak jest jakiejkolwiek opieki zdrowotnej i dbałości o zatrudnione osoby niepełnosprawne ( np. pracownicy na mrozie i deszczu oczekują przed budynkiem biura, bez możliwości schronienia się w nim lub są zmuszani do pracy na wysokości pomimo, że lekarz nie wyraził na to zgody ). 5.Od kilku lat nie są wydawane pracownikom środki czystości, np. mydło, ręcznik, nie wydaje się napojów podczas pracy w temperaturze przekraczającej 30 do 50 stopni. 6.Wszyscy robotnicy muszą pracować do 12 godzin dziennie. Wielokrotnie się zdarza przedłużanie tego czasu pracy do późnych godzin nocnych. 7.Pracownicy brygad serwisowych w całej Polsce nie mają miejsca do przebrania się i umycia. W ubrania robocze przebierają się na dworze, niezależnie od warunków pogodowych, przed pracą i po pracy, ujawniając swoje fizyczne ułomności w obecności osób postronnych. 8.Osoby niepełnosprawne przewożone są po całej Polsce w samochodach nieprzystosowanych do wielogodzinnego transportu osobowego pracowników niepełnosprawnych. Transportuje się ich razem z maszynami i urządzeniami oraz środkami chemicznymi, używanymi do pracy, często rozlanymi w samochodach przewożących ludzi. Panuje smród i ścisk. Wielokrotnie pracownicy trzymają na kolanach i bokach sprzęt, pudła i wyposażenie, także własne walizki, jadąc wiele godzi

Kajkon

Droga pani fiono żeby było jasne do żadnego kierownika nie miałem pretensji ale pewnie panią zaskoczę . Pomyliła pani osoby . Rozmawiałem właśnie z nowym . Zaczynam się mu dziwić po kolejnym pani wpisie.To tyle.

ehawe

Tak dokładnie krzywda powraca i złe traktowanie kiedyś też wróci do decydentów.

Fiona

Panie Kajkon - o kierowniku o którym Pan mówi nigdy nie powiedzielismy i nie powiemy złego słowa. To wspaniały, wielkoduszny człowiek z charakterem i zasadami. Nigdy niczego złego nam nie zrobił. Był jedynie marionetką w rękach decydentów. Ale obecny kierownik działu juz zdążył się wykazać brakiem wyczucia, nienawiścią do ludzi i innymi cechami o których wstyd pisać. Bo który człowiek i zwierzchnik odgraża się że wykończy pracownika? Kto wymyśla niestworzone historie tylko dlatego, że ma jakieś prywatne ale do człowieka? Wszystko już tu zostało powiedziane o firmie. A można było tego uniknąć gdyby decydenci uznali roszczenia uczciwego pracownika zamiast poniewierać nim i uchybiać osobie z którą jest związany. Nie można nazywać nikogo (usunięte przez administratora) nie mając dowodów a jedynie snując domysły. Żenujące jest to co odbywa się tutaj i w prawdziwym życiu. Dlatego z naszej strony kończymy tę szopkę i więcej w żadne dyskusje wdawać się nie zamierzamy. Życie zweryfikuje naszą prawdę i waszą prawdę. A co jest najlepsze zło uczynione wraca do człowieka z podwójną siłą a sprawiedliwość jest na świecie. NIgdy nikt nie dorobił się na krzywdzie innych. I na to liczymy.

Kajkon

P.Krzysiu . Spotkałem ostatnio kierownika działu s z którym razem pracowaliśmy a po którym tak pojechaliście z p.fioną .Trochę porozmawialiśmy i co mnie zdziwiło nie powiedział na pana temat złego słowa .Stwierdził tylko , że nie pochwala metod pana działania .

spoko

T nie chodzi o banie czy nie . Jeśli ma argumenty to niech zachowa je dla siebie i tyle.

Śledzę te wasze przepychanki i doszedlem do wniosku ze boicie sie Krzysia musi miec mocne argumenty

spoko

Poprzedni wpis (ja jestem dobrej myśli)chyba najbardziej prawidłowo oddaje emocje związane z firmą.A p.Krzyś powinien się zająć swoimi sprawami.Po co to całe zacietrzewienie skoro pan już nie pracuje.Na prawdę sprawia top panu przyjemność?.Jeśli walczy pan o swoje to proszę bardzo . Tylko po co szkalować innych,Cieszyć się z cudzej tragedii? Bardzo proszę wziąć to pod rozwagę . Myślę , że każdy niech robi co do niego należy i tyle .

ja jestem dobrej myśli)))

Pracuje w firmie od paru miesięcy ok!widziałem ze z dnia na dzien zaczyna dziac sie coś nie tak ale jestem dobrej myśli, ze antema stanie na nogi i zacznie funkcjonować bez zastrzeżeń bo co innego pozostało ,szukać innej pracy))) gdzie?? zwłaszcza o tej porze roku.dajcie na luz nerwy nic nie pomogą.POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Job Twoja mać

Tak nawiasem mówiąc to Antema zaczeła wypowiadać umowy ze względu na likwidacje. Więc raczej chyba nie ma nad czym tu debatować. Firma się sypie, ciekawe jak długo prezesik pociągnie leń jeden, który nic nie potrafi robić tylko chlać.

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. - Jelenia Góra

Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.