Opinie o UNIT4 w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie UNIT4. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UNIT4 o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNIT4 w Wrocław

Ddd

O co chodzi z nielimitowanym urlopem płatnym? Tak piszą w ogłoszeniu.

Miki``
@Ddd

Taka zachęta dla naiwnych. Z tego co wiem nikomu nie udało się tego dostać. Firma ma wiele haseł, które w ogóle nie zbliżają się do realiów panujących w niej. Odradzam całkowicie te firmę. Na szczęście udało mi się ja opuścić. Dużo managmentu i team liderów bez doświadczenia w IT. Co innego mówią na rozmowie potem czym innym musisz się zajmować. A w większości będziesz musiał zajmować się ich niedorobionym softem, które zostało napisane bardzo dawno temu i na siłę jest wpychane do chmury (czyli na na Windowsowe maszyny w chmurze). Gdybym sam się nie zajął nauką we własnym czasie to prawie niczego bym się nie nauczył. Żałuję że w ogóle tu pracowałem, strata czasu i nerwów.

@Ddd

Warunkiem otrzymania tego urlopu jest, zgoda twojego przełożonego oraz wykorzystany urlop wypoczynkowy. W lokalnym unit4 teta pracownicy nie mają z tym problemu

.. wciąż pracujący
@Miki``

... nie do końca. U mnie w teamie bez problemu dostajemy ten urlop i jakoś nie słyszałam głosów, by komuś manager odmówił. Warunek jest tylko taki, że musisz mieć zaplanowany (niekoniecznie wykorzystany) cały zwykły. I nie słyszałam też wśród znajomych z innych domen, by był z tym problem, ale wiem, że część ludzi nawet nie próbowało/potrzebowało (jakiekolwiek przesłanki ) go brać, więc nie bardzo wie, jak to działa ;)

@Miki``

Bez problemu dostaje za każdym razem Unit4 Holiday. Akceptują kazdy request. NIE wiem skąd taka smutna historia u Ciebie. Może Twój TL faktycznie tyran, zglos to może wyżej...?

Specyficzne miejsce - z jednej strony próbują gonić zachód zaś z drugiej czuć tu jeszcze starą polską komunę z TETY... Na pewno nie jest to miejsce w którym można się dobrze rozwijać - stanowisko Cloud Engineer związane jest w 90% z pracą przy ich starej, paskudnej i awaryjnej aplikacji ERP. Także to co mówią na rozmowie o pracę a co potem należy do job scope trzeba brać pod uwagę. Zapomnijcie również o podwyżce ja się przez 1.5 roku nie mogłem doprosić. Jak ktoś chce pierwszą pracę w Cloud to może tu pójść, przezimować i się podszkolić a następnie lecieć dalej bo tutaj nie czeka go nic ciekawego. Poza tym zdarzają się groźby werbalne w stronę pracowników - do dziś mam screenshot gdzie mój TL poinformował mnie że mój błąd jest powodem do wyrzucenia mnie z pracy a na moje pytanie czy to groźba odpisał "tak potraktuj to jako groźbę".

Czy w UNIT4 wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

X

Jak dobrze pracujesz to dostaniesz za darmo dodatkowe obowiązki

Tak, jest nagroda roczna

Czy w UNIT4 odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Solo

Tak, wewnętrzne rekrutację odbywają się dosyć często.

Net Developer

Tyle się mówi, że ciężko o dobrego kandydata, a rekruterzy rzucają się na każdego, sytuacja w tym wypadku wygląda nieco inaczej, mając doświadczenie i predyspozycje na jedno ze stanowisk w trakcie rozmowy dostałem propozycję spotkania na ustaloną godzinę, które miało być jeszcze potwierdzone "za godzinę" telefonem zwrotnym, oczywiście brak odzewu i domyślaj się czemu. Obiecywanie w ofercie wielu rzeczy, gdzie przy rozmowie pytając o nie dowiadujemy się, że jednak te rzeczy to wchodzą w grę, ale po półrocznym wdrożeniu, obiecywanie pracy w najnowszych technologiach, a podczas rozmowy z rekruterem dowiadujemy się, że są to bardzo archaiczne technologie (przedstawiane w dobrym świetle). Szanujcie czas innych, jestem zniesmaczony takim traktowaniem.

Jakie znasz technologie, jakie oczekiwania finansowe

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Zaintrygowany

Pod jakim adresem mieści się firma w łodzi?

@Zaintrygowany

Witam, firma nie ma siedziby w Łodzi, a jedynie we Wrocławiu oraz Warszawie.

Nowy CEO wprowadził piękne zmiany, które w statystykach wywindowały firmę i zrodziły wiele jeszcze piękniejszych artykułów. Prawda jest jednak taka, że wprowadził on w firmie tyranie, zaorał jakikolwiek klimat czy wartości firmy i obniżył wypłaty pracownikom. Z powodu nowego CEO UNIT4 jest najgorszą korporacą we Wrocławiu. Nie polecam nikomu, nie ma tutaj żadnych możliwości kariery czy nawet pięcia się po szczeblach, chyba że ktoś lubi za darmo dostawać dodatkowe obowiązki.

kaka

Wielu wypalonych "specjalistow", korpo-style na kazdym kroku. Bardzo waskie mozliwosci rozwoju. Nie polecam ambitnym.

Szkodasłów

Odkąd rządzi nowy szef, nie ma niczego, co mogłoby zatrzymać do tej pory dobrze pracującego konsultanta. Więcej obowiązków, rosnący napór pracy wobec malejącej liczebności, rosnąca ogólna frustracja i brak jasnych reguł i procedur, chociażby regulujących zakres obowiązków... Można stanąć na głowie, mieć ambicję i niesamowite wyniki, ale i tak nic to nie da. Za nagrodę wg managerów ma służyć perspektywa 'rozwoju' czyli hmm znajomość modułu w aplikacji ERP, których jest wiele na rynku?

leon

Potwierdzam, możliwości rozwoju są kiepskie. Po wprowadzeniu zmian przez CEO praca w tej firmie staje się coraz mniej opłacalna

Jakub

To ty chyba gdzie indziej nie pracowales, jestem tu od roku i jest rewelacyjnie na nic nie mozna narzekać.

XXX

Zdecydowanie nie polecam pracy w Unit4 wycisną Cię jak cytrynę będziesz pracował w nadgodzinach póki sam nie powiesz nie a jak tak zrobisz to będą chcieli Ci uprzykrzyć życie i w niedługim czasie sam się zwolnisz. Ludzie na wyższych stanowiskach bez żadnych kompetencji będą Ci się starali udowodnić jaki jesteś beznadziejny a sami niewiele sobą reprezentują. Możesz pracować na 150% a i tak jak przyjdzie co do czego i będą chcieli przykryć swoją niekompetencję znajdą sobie chłopca do bicia. Tak jak pisali wcześniej brak jakichkolwiek podwyżek a ludzi traktuje się marnie lekko mówiąc. Znałem ludzi którzy rezygnowali z pracy po paru miesiącach. Ponadto korporacyjne pranie mózgu i dziwne ideologie już nie mówiąc o szumnie wypowiadanych hasłach typu "people first", które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.

_byłyPracownikR&D

Obiecałam sobie, że będę obiektywna w swojej ocenie tego miejsca. Spędziłam tam niemalże 5 lat. Była to moja pierwsza poważna praca po studiach, więc byłam otwarta na naukę i rozwój. Niestety, nie znalazłam w tej firmie wiele. Pierwszy rok nauczył mnie pracy w dużej korporacji, kolejne lata to wegetacja. Chcę być obiektywna, więc powiem, że jest to świetne miejsce dla ludzi, którzy chcą odpocząć i nie stawiają ani na rozwój ani na naukę. Technologie są przestarzałe, projekty toporne, brak nawet nie innowacyjnych, a nowoczesnych rozwiązań i otwartości na te rozwiązania. Skostniały management nawijający makaron na uszy, brak podwyżek (w ciągu 5 lat otrzymałam 2) i to korporacyjne pranie mózgu, które wprawia w coraz gorszy nastrój: Make an impact, be proud - powtarzane jak mantra w jakiejś sekcie. To nie było chyba najgorsze w tym miejscu. Doświadczyłam mobbingu, jako nieopierzone kurczę bałam się komukolwiek powiedzieć, potem padło na moją koleżankę z pracy, która odważnie zgłosiła to do swojego managera. Jedna rozmowa z hr business partnerem i tyle, zero konsekwencji, jak się potem okazało pani z hr'u z poprzedniej pracy wyleciała za (usunięte przez administratora) i tutaj również się go dopuszczała, więc nie miała nic przeciwko takim praktykom. Ktoś może zapytać, czemu spędziłam tam tyle lat? Nazwałabym to syndromem sztokholmskim, zresztą bez terapii się nie obyło. Nie polecam.

@_byłyPracownikR&D

To by wiele tłumaczyło. Również próbowałem zgłosić nieciekawe sytuacje do pani z hr'u, ale usłyszałem, że nic nie można zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nowa

Czy ktoś może powiedzieć cokolwiek o pracy w dziale HR? Jakie zarobki jakie obowiązki? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna obecnie?

Co jaki czas w UNIT4 można ubiegać się o podwyżkę?

leon

Obecnie? Nie ma na co liczyć

Wypłacają dodatkowe nagrody w UNIT4?

Joa

Tak, wypłacana jest 13-nastka, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze. Może 2020 będzie ostatni.

Nowy CEO, ktory pilnuje tylko swojego wizerunku skutecznie odebral jakiekolwiek bonusy takze po prostu ich nie ma.

To zależy, w którym dziale pracujesz. W R&D drugi rok z rzędu brak premii, trzynastek, podwyżek czy chociaż waloryzacji pensji o inflację.

Korpo-niewolnik
@Joa

13stki juz sa obciete, wlasnie wyplacili pierwszy "bonusowy" system" ktory obcial o polowe Twoja 13stke.

lizus

Jeżeli lubisz pracować bez podwyżek to jest najlepsza firma dla ciebie.

Czy można liczyć w UNIT4 na prywatną opiekę medyczną?

Pakiet Luxmedu.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie UNIT4?

johntest

tylko uop, ale nie polecam tej korpo

Ciekawy
@johntest

Dlaczego nie polecasz?

Kiedyś było też sporo "contractorów", ale przed świętami pozbyli się wszystkich, którzy świadczyli pracę np. za pośrednictwem Sii.

Joanna

@Marcin, Twoja opinia odnośnie do zatrudnienia w UNIT4 brzmi zachęcająco. Wspomniałeś o tym, że firma ta zapewnia możliwość rozwoju, awansu oraz oferuje podwyżki. Czy do tego wszystkiego wchodzą jakieś benefity lub spotkania integracyjne lub wyjazdy?

@Joanna

Naturalnie, firma oferuje pełen pakiet, dopłaty do ubezpieczenia zdrowotnego i ubezpieczenia na życie. Dodatkowo są dopłaty do benefit system oraz karty sodexo. Firma regularnie organizuje imprezy intergracyjne mniejsze i duże 4 razy w roku. Co roku jest losowanie o wyjazd na dużą impreze sportową organizowaną przez firme w 4 gwiazdkowym hotelu (w zeszlym roku Melia Villaitana). Całość dopełniają wyjazdy służbowe (Oslo/Dublin/Granada/Bristol), które są okazjonalnie ale są! Firma dba o pracownika od A do Z. Zarzucanie firmie że płaci za mało jest bezpodstawne, gdyż żadna firma nie zapłaci dużych pieniędzy pracownikowi który jest money driven i za kilka stówek sprzeda dusze diabłu.

Czarodziej
@Marcin

„ żadna firma nie zapłaci dużych pieniędzy pracownikowi który jest money driven” (???) A jakimi czarodziejskimi sztuczkami chcecie to rozpoznać?

Czarodziej
@Joanna

Czuć „klakiera” na 100 km ;) Zbyt proste techniki ;)

@Czarodziej

Współpracowałeś kiedyś w jakimś większym zespole? Zaangażowanych zmotywowanych pracowników można odseparować od leni, którzy wolą zmienić firmę za kolejne 2 stówki ekstra w ciągu kilku tygodni...

Szkodasłów
@Joanna

Juz nieaktualnie , nic takiego niema poza sodexo i multisport, ah..., nie mozna wykorzystac multi bo covid jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

???
@Szkodasłów

Co, przecież jest sodexo + opieka + ubezpieczenie płatne chyba parę zł albo za free, nie jestem pewien + nielimitowane pto + premia roczna w zależności od tego jakie zyski uda się wypracować całej firmie + praca zdalna w trakcie i po covidzie, musimy chyba pracować w innej firmie xD

@???

Multisport i Luxmed. Nic poza tym. Ponad rok temu zabrano owocowe poniedziałki i środy oraz słodyczowe piątki, pousuwano ekspresy do kawy z kuchni. Drugi rok z rzędu nie ma żadnych premii ani podwyżek, "bo pandemia". Na święta niebezpieczna dla zdrowia i środowiska paczuszka z chińskimi wyrobami. Przez wiele miesięcy brak możliwości pracy w biurze oraz brak jakiegokolwiek wsparcia pracy zdalnej. Nielimitowany urlop to fikcja, bo nawet zwykłego urlopu i tak nie ma kiedy wybrać, bo robota. Morale kiepskie. Spora część z nas lata z cv "po mieście".

Czy firma ma jakieś wartości?

Tak
@Marek

Tak, ma. Jedną z nich jest People First, w wolnym tłumaczeniu: "Ludzie są najważniejsi. Najpierw dociśnij ich bez podwyżek przez 1-2 lata, zredukuj etaty i patrz jak się zwalniają." Pozdrawiam

Płacówka
@Tak

To jest tak samo jak w contract administration

Paulina

@aaaociate i co, zrezygnowała ?

associate
@Paulina

No tak

Ciekawy
@associate

Możesz napisać jakim stanowisku pracowała? W jakim zespole?

associate

moja koleżanka przez około 5 minut płakała z powodu stresu i przepracowania

Jedyna firma co się udało robić regres z zmiany które wstępowały w supporcie, reklamując to jako dobra zmiana. XD

Firma jest na taki niski poziom ze nawet osoba pracująca nie może nawet mieć spokój w pasek placowy, jak co miesząc zawsze coś brakuje albo nie działa, i dodatki lub inne wypłatę brakują i trzeba co miesząc wypominać HR y o korektę , która obędzie się jak zwykle na następnej pasek. Dramat

Zostaw merytoryczną opinię o UNIT4 - Wrocław

• Jak się pracuje w UNIT4?

Zobacz opinie na temat firmy UNIT4 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNIT4?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 0 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNIT4?

Kandydaci do pracy w UNIT4 napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UNIT4
  • Powstańców śląskich 7A