Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Stempel

Inne zakłady mają 2 tyg wolnego jest jak jest i inni pracodawcy zrozumieją co sie dzieje ludzie maja wolne a co niektórzy z nich mają 100% płatne a Cersanit - - bony zabrane - wczasy pod gruszą zabrane (I to przez 3 lata gdzie się wygadała osoba na wyższym stanowisku niż mistrz) Tylko każdy siedzi cicho i nic oficjalnie nie gadają. Produkcja ma jechać tylko ograniczona nikt tam się ludźmi nie przejmuje liczy się płytka! Jesteś chory - metry (albo brak premii) Awaria - kosztem premii bo metry nie wyrobione Nogę Ci urwało - nie ważne liczą się metry! A miliarder śpi na miliardach kosztem ludzi chodź by 1 milion stracił na postojowe w tym czasie stało by się coś? Żałuję za podjąłem pracę w tym zakładzie po 15 latach w innym zakładzie był bym za pewne cenionym szanownym pracownikiem tutaj po 15 latach pracy jestem nikim jeszcze bony w gruchę zabrali człowiek jest śmieciem tylko płytki się liczą kosztem człowieka i systemu 12h jak człowiek może być wydajny po 12h pracy? Ale kogo to interesuje ,,mądre głowy,, mają pracę od pon do pt weekendy święta wolne a zwykły szarak jedr wiecznie w (usunięte przez administratora) j..... płytki się liczą nie człowiek nikogo tam człowiek nie interesuje i zmęczenie po 12h pracy Ukrainiec ma lepiej i jest nie tykalny Polaka ganiają do pracy sprzątania nie sprzątania a Ukrainiec siedzi na krześle nóżkami macha bo mają prykaz że Ukariniec jest nie do ruszenia bo jak się zwolnią to już całkiem nie będzie komu robić przejżałem na oczy czas zmienić pracę i to jak najszybciej!

Ja i ty

Zabierzcie nam wszystko ... bony świąteczne , wczasy pod gruszą , 70 zł na karcie itp . Pokażcie całej strefie jak dbacie o swoich pracowników a my w podzięce przyjdziemy w sobotę , niedziele , święta i Nowy rok :)

Wasz Pan
@Ja i ty

Przecież i tak przychodzicie do pracy, ci co mieli się zwolnić odeszli już. Tyle niekorzystnych zmian co wprowadziliśmy a wy nadal tu pracujcie więc wiemy na ile można sobie pozwolić. Narzekanie że już nie przyjedziecie,że się zwalniacie, że pracy jest dużo na około nikogo już nie rusza. Produkcja cały czas nadal idzie, i kto na tym dobrze wychodzi? Jak komuś nie pasuje czuje się pokrzywdzony to po prostu daje wypowiedzenie a skoro dalej pracuje tzn że się nie zwolni nawet mimo niekorzystnych zmian. No chyba że jeden z drugim uważa że jego praca ratuje ten zakład ze gdyby nie "ty" to bysmy juz stali z produkcją i że jesteście tak łaskawi że mamy zaszczyt was tu zatrudniać. Takich było tu wielu ich już nie ma a w tym czasie zeszło z linek 13,8 mln metrów płytek:).

Ja i ty
@Wasz Pan

Kto przychodzi ? jesli chodzi o mnie to jestem na L4 Sam fakt że tutaj napisałeś świadczy jak trzesiecie gaciami . Kto tu pracuje garstka operatorów i kilku wózkowych piszesz produkcja ok a piece wygaszacie .

Kierownik UDT
@Wasz Pan

Po tych wypocinach stwierdzam iż jesteś brakującym ogniwem w teori Darwina

piecowy

Nie ma co się dziwic prawie wszystko pozabierali z resztą wpisu się zgadzę

Marta Sulecka

Bo szefo powiedział nie dobitny argument

wik444

trzech pracownikow na kwarantannie ale co tam moze sie uda a moze zarazili pol załogi .tak samo bony ludzie czekali na to i kiedys to zapamietaja bo kryzys sie skonczy a tu ciagle mało nikt do grobu nie zabierze miliardow .własciciel firmy z polski wysłał samolot za własne pieniadze po pracowników bo powiedział ze dla niego wazniejsi sa ludzie niz kasa .inne załady pozamykane a tu moze sie uda i nikt nie zachoruje a moze pol załogi zachoruje brawo szkodea na postojowe nikt do grobu nic kiedys nie wezmie nawet ci co maja miliardy a juz duzo ludzi bogatych przejrzalo na oczy i sie zastanowiło a tu zero przemyslen

Top 50
@wik444

To o tych trzech pracownikach to potwierdzona wiadomość ?

Kij
@Top 50

Oni są tylko na kearantannie a to nic nie oznacza

Ryk
@wik444

Proszę o potwierdzenie czy to prawda A nie jak zwykle plotka. A jeżeli chodzi o bony i wczasy pod gruszą to jak zwykle pracownicy popłaczą między sobą a i tak nic nie zrobią.

Wystarczy?

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Ruda

A co z bonami na święta wielkanocne?

Riki
@Ruda

Nie będzie, ale decyzja zapadnie jeszcze.

Pan Kropek
@Ruda

Nie będzie ani bonów ani wczasów pod gruszą.

Lola

Czy zakłady na strefie będę zamykane ? Ktoś wie coś na ten temat ?

Po kryzysie

Jak się skończy zaraza to nastąpi reset , rynek pracodawców już jest dogadany wszyscy jak jeden mąż dadzą nowe umowy i max stawki 3200 brutto, tłumacząc się trudną sytuacją rynkową i odrabianiem strat. Więc nikt się nie zwolni zeby pojsc tam gdzie lepiej bo wszedzie bedzie tak samo.A my wrócimy do zarobków z 2010 roku.

Alex

Znowu straca dobrych doswiadczonych pracownikow toyota postawila na Polakow a tu stracili juz dawno dobrych ludzi i dlatego sa ukraincy tak jak w Mpk pasazerowie narzekaja ze sa niekompetetni ale tak jest jak fachowcow polskich ma sie gdzies wszystko zniszcza

kadrowa

wlasnie czytam artykul i wiem ze u nas zarząd mysli nad tym rozwiazaniem z wp.pl " Firmy z problemami będą mogły ucinać pracownikom etaty i wypłacać niższe pensje. Problem może dotknąć co piątego z nas. W niektórych przypadkach trzeba się będzie liczyć z utratą nie 20 proc., ale nawet połowy pensji." i wiem z pewnego żródła że jest to brane pod uwage

Kadrowa 2
@kadrowa

Wiem z dobrego zródła że jak do tego dojdzie to nie bedą musieli nikomu zabierać 50% pensji ponieważ wszyscy odejdą

Majak

Czy ktoś coś słyszał na temat zamknięcia zakładu ze względu na korone?

Maciejka
@Majak

Pamiętam jak kiedyś jeden z brygadzistow tzw JOGI nasmiewał sie z pracownikow gdy byli chorzy mówiąc że to tylko "grypka " było szykanowanie wytykanie palcem. I co teraz powiedzą ci wszyscy którzy wymagają aby chorym popylac do roboty?

Idi
@Majak

Toyota Walbrzych i w Jelczu zatrzymały produkcję. Argumentem było że w pracy to duże skupisko ludzi. Ale co tam Cersanit to tylko 500 osób plus firmy zewnętrzne.

Xxxx

Jaki dział????

Glacier.
@Xxxx

Produkcja

Brat Pio

takie tam z forum Mando Wałbrzych Witam, właśnie to chcieliśmy przekazać w trakcie spotkania - co robimy w sprawie ochrony naszych pracowników. Ale po Waszym wniosku aby je odwołać przekazaliśmy aby liderzy zrobili spotkania w małych grupach. Działania podjęte przez HR: Procedura zatwierdzona przez Pana Prezesa: 1. Środki dezynfekcyjne (na hali i w biurach) uzupełniane na bieżąco, ogłoszenia przy maszynach vendingowych, mikrofalach itd 2. Zakupione termometry - dzisiaj już przekazana część (na każdą linię - abyście mogli sobie zmierzyć temp. szybko przed rozpoczęciem pracy) 3. Zamówione dodatkowe dezynfekcje przez firmę sprzątającą 4. Przygotowana procedura dla pracowników kantyny 5. Od poniedziałku tylko gotowane potrawy (wycofanie wszelkich posiłków przygotowywanych przez pracowników kantyny i niepoddawanych obróbce termicznej, zabezpieczenie posiłków folią przy ladzie wydawczej, wycofanie tacek które nie są wyparzane, wprowadzenie własnych sztućców i kubków na kompot obowiązek dezynfekcji dłoni przez Panie wydające posiłki co dwie godziny - zamontowanie i uzupełnianie pojemników, odkażanie kuchni po każdej wydawcę posiłków) 6. Odwołanie szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych 7. Kontrola i specjalna procedura dotycząca kierowców i ew innych osób nie pracowników - w przypadku podwyższonej temp. kierowca otrzymuje maskę i rękawice jednorazowego użytku dopiero po ich założeniu może zostać podniesiony szlaban, ochrona informuje logistykę pracownik logistyki ma obowiązek założyć również maskę i rękawice dodatkowe środki dezynfekujące zostaną zamontowane w strefach logistycznych aby pracownik logistyki po ściągnięciu rękawic i maski zdezynfekował dłonie, kierowca nie może wejść na teren firmy, ochroniarz ma umyć i zdezynfekować swoje ręce, i blat na ochronie. Nie kierowca (wizytujący/ gość) w przypadku podwyższonej temp. - nie będzie wpuszczany na teren firmy. 8. Odwołane wszelkie podróże służbowe pracowników. Pracownik, który jednak musi wyjechać w podróż zagraniczną jest poddany dwu-tygodniowej kwarantannie po powrocie. 9. Jeśli tylko to możliwe - odwoływane wizyt z zewnątrz (jesteśmy w trakcie przesuwania audytów itd) 10. Wyłączona winda, pootwierane drzwi wszędzie tam gdzie to tylko możliwe aby unikać dotykania przycisków, klamek 11. Przygotowany pokój pierwszej pomocy w celu odosobnienia osoby z podwyższoną temp. zanim będzie podjęta decyzja co dalej (zakupione maski, jednorazowe fartuchy ochronne, jednorazowe prześcieradła itd) 12. Jesteśmy w trakcie zakupu środków dezynfekcyjnych w małych butelkach dla każdego pracownika (aby mógł włożyć do kieszeni i w każdym momencie sobie wyciągnąć i zdezynfekować dłonie). 13. Przygotowujemy informacje nad każdy włącznik/wyłącznik światła aby po ich dotknięciu zdezynfekować dłonie. Jeśli ktoś ma jakieś rady - bardzo proszę jesteśmy otwarci

ello

Mój mąż pracuje w Cersanicie Wałbrzych wspominał mi iż dział Kadr pracuje zdalnie , moje pytanie brzmi : Przy jakiej ilośći zachorowan w Polsce na covid 19 sars 2 wstrzymana zostanie produkcja ?. dzisiaj Minister zdrowia jasno powiedział że w nastepnym miesiącu liczba pozytywnych próbek na koronawirus przekroczy 1000 osób , a to tylko wierzchołek góry lodowej . Oby to się nie skonczyło pozwami przeciwko Rovers bo sam płyn dezynfekujący to zwykłe minimum . gdzie są rękawiczki , maseczki i personel sprzątający w weekendy .

ello
@ello

przepraszam miałam na mysli przyszły tydzień zdiagnozowanych osób

Janek

Poziom wpisów i ich jakość niejakiego Hiru lub Hiro świadczy o tym, że mamy do czynienia z człowiekiem, którego strach dopuścić nie tylko do pracy na wózku ale i do taczki. Nie jest wstyd być człowiekiem prostym ale prymitywnym i prostakiem tak.

Artur

Panie właścicielu firmy p.(usunięte przez administratora) jak można w tak bezczelny sposób udawać człowieka cywilizowanego i że spokojem sumienia czerpać korzyści z bezprawnego wyzysku ludzi pracy. Pracowałem ponad miesiąc w tej firmie ( Wałbrzych) i po pierwszej próbie zwrócenia uwagi przełożonym ,że wykonuję pracę wbrew zapisom umowy o pracę i przepisom BHP ( normy dźwigania) zostałem potraktowany gorzej jak robotnicy w XVI- XVIII wieku. Zwolnienie za wypowiedzeniem i zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy w okrasie wypowiedzenia. Mógłbym przecież jeszcze w tym czasie "zarazić" kogoś innego znajomością przepisów prawa ( jestem starszym inspektorem BHP) i przypomnieć że mamy 2020 rok i nie można już tak przedmiotowo i bezprawnie traktować pracowników. Rozumiem chęć zysku i to że niektórzy " nadzorcy" potrafią się tak "skundlić" dla paru srebrników ale czy Pan też jest na takim poziomie rozwoju intelektualnego i duchowego iż to Panu nie przeszkadza czuć się Polakiem i Europejczykiem? Pracowałem w różnych miejscach w tym też w ostatnich latach za granicą i tylko w Pana firmie poczułem się tak jakby czas cofnął się o kilkaset lat. Wiem dlaczego tak panicznie boi się Pan i całe kierownictwo aby nie powstały w tej firmie związki zawodowe. Wy nie potraficie być cywilizowanymi przełożonymi i pracodawcami bo wam pieniądze przesłoniły nie tylko prawo pracy ale i szacunek do tych dzięki którym istniejecie czyli zwykłym pracownikom. Ale aby to zrozumieć nie wystarczy mieć pieniądze i władzę- po prostu trzeba być CZŁOWIEKIEM. Wolę być wolnym człowiekiem poza taką firmą aniżeli niewolnikiem pracując w niej. Mi krzywdy nie zrobiliście poprzez to zwolnienie ale codziennie bezprawnie krzywdziciela i wykorzystujecie setki innych. I to obciąża Wasze sumienia a może pieniądze powodują, że Wasze sumienia śpią ? I żeby nie było nazywam się(usunięte przez administratora)

Hiri
@Artur

Ty gosciu naco te wypociny ty mondry to nie jestes?

Gigu

Echo Investment kupi trzy nieruchomości należące do Tesco.Cena netto wyniesie łącznie co najmniej 42,5 mln euro.Michał Sołowow jest najbogatszym człowiekiem w naszym kraju. Z majątkiem wycenianym przez Forbesa na 15,6 mld zł nie ma sobie równych. Na czele zestawienia magazynu znalazł się drugi rok z rzędu.Michał Sołowow to twórca potęgi Synthosa, gigantycznego przedsiębiorstwa z branży chemicznej. To do niego należy też Cersanit, a - jak pisaliśmy w październiku ubiegłego roku - miliarder zamierza też stworzyć elektrownię jądrową w Oświęcimiu. A my dalej biednie zarabiamy jesteśmy krojeni na wszystkim wmawia się nam że jest źle, lepiej nie będzie że na podwyżki nie ma, a nawet jak są to z drugiej strony zabiera się nam inne dodatki

AGOJ

Witajcie Od 1 .01. 2020 dodali do stawki godz od 1,5 do 2 zł w zamian zabrali 10% premi Czy będą podwyżki na wiosnę , za tzw dodatkowe umiejętnośći ( doświadczenie zawodowe )

Tissot
@AGOJ

Dziecko drogie u nas nigdy nie było płaconego stazowego , gdy by tak było to by wielu fajnych ludzi się nie zwolniło , Cersanit szuka teraz pracowników a nie dbał o swoich obecnych zwalniali się wykształceni, znający się na produkcji bo żal było dać podwyżkę na czas żal było 1,5 zł brutto. Więc nie liczyl bym na podwyżkę za staż , za umiejętności .Mam kontakt z naszym byłym pracownikiem i odkąd zwolnił się odemnie z brygady nie miał mniejszej wypłaty niż 3 tyś na rękę . A tutaj wiecznie od 2500 do 3000 z masą nadgodzin i nigdy nie wiesz co będzie.

Alex

Co to był za postój na zk nr 1 , ktoś się tam odważył zbuntowac?

lll33

Rzad dał podwyżki a zakład a dlaczego zakład obniża premie żeby wyjść na swoje mieliśmy zarabiać więcej w sklepach drożeje a my będziemy zarabiac jak dotychczas albo mniej przynajmniej do maja miały byc podwyzki zabierajac premie i brygadówki nic nie zyskamy a wrecz stracimy BRAWO

Stern

Kto dostal 25 zl od stycznia bo ja pracuje 14 lat i mam 22 zl od stycznia i nie pokryje to odbioru brygadowek i 10 procent premi a nie 20 jak bylo a to rzad podniosl od stycznia i teraz mlody ma 20 bs start a gdzie doswiadczenie i umiejetnosci a gdzie frekwencyjne i stazowe

Ronaldo
@Stern

Witam wszystkich. CHCĘ NAPISAĆ COŚ WAZNEGO__Od 1 stycznia 2020 Rząd dał nam minimum 2600 zł. Firma nie ma prawa Wam wliczać tego w jakiekolwiek dodatki. Jeśli macie najnizza pensje czyli 2600 nie może być w tym nic. PREMIA OSOBNO I INNE RZECZY TAKŻE. Jeśli jest inaczej to firma Was (usunięte przez administratora) Jak ktoś potrzebuje polecę prawnika darmowego. PAMIĘTAJCIE PODSTAWA WASZA TO 2600 chyba że macie godzinowo to też w przeliczeniu tyle samo. NIE MOŻE BYĆ W TYM PREMIA KTÓRA JEST LUB JEJ NIE MA.

Marta Sulecka
@Stern

powiedz to tym co mają 15, 5 za godz a , stażowego nigdy nie było .

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.