Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Loko

Rośnie liczba grupowych zwolnień. Ponad 30 tys. pracowników na bruk Liczba osób objętych zwolnieniami grupowymi w Polsce w 2018 roku wzrosła o ponad 12 proc. do 30,2 tys. pracowników. To jednak wcale nie oznacza, że tyle samo ludzi straciło pracę. Info z Money pl

pszemo
@Loko

mi to pasi nieroby pójda w końcu do prawdziwej pracy gdzie czasem się uda spocić a nie tylko że palce bolą od żarcia słonecznika i grania na telefonie ładowanego za kasę pracodawcy

Łukasz
@pszemo

Zakład firmy ROVESE mieszczący się w Wałbrzychu również odczuł decyzję o zwolnieniu tak dużej liczby pracowników? Możecie przedstawić, dlaczego firma musiała podjąć, aż tak drastyczne kroki? Ma to związek z dużo mniejszą liczbą zamówień, czy może firma szuka oszczędności w związku z planowaną większą inwestycją? Pracownik rozważający pracę w tym miejscu na pewno chciałby wiedzieć, jak obecnie wygląda stabilność zatrudnienia w przypadku tego miejsca pracy.

Pracownik 15
@Łukasz

W tym zakładzie nikt o niczym nie i formuje szarych pracowników. Nie wiemy czemu zwolnili 30 osób 2 miesiące temu, nie znamy planów.

delfinek
@Pracownik 15

Zwolnili dla kasy czyli własnych premii a dlatego tak mało żeby nie płacić odpraw, jeszcze dołożą.

13.50 na godz

Inni

Słuchajcie tego, od kilka lat przerobownia nie ma sprawnego paleciaka, jeśli już dostaje to odrzuty uszkodzone z innych działów. Efekt jest taki ze 3 osoby są potrzebne do np wystawienia koleby, o wózku widłowym możemy pomarzyć trzeba żebrać od wózkowych z produkcji. którzy i tak nas olewają. Najlepsze jest to że nowy paleciak i wózek widłowy stoją w namiocie do obsługi outletu ( na parkingu sprzedaż płytek ) i np w niedziele sobotę czy święta oni nie pracują a sprzęt tam stoi nieużywany !!! ktoś mi powie o co chodzi ??

Prasmen
@Inni

Wam nie potrzeba jest was po 6 osob na hali to dacie rade wyciągać te koleby skoro są takie ważne

Pracuje u was od niedawna na piecu, ale w moim byłym zakładzie gdy się zwolnił człowiek po 13 latach pracy( i nikt nie dociekał czemu itp nic nie zaproponowali jemu ), to osoba z HR chodzila bez premii przez 3 miesiące . Takich ludzi się nie pozbywa, a przynajmniej tak łatwo. A tutaj z tego co wiem,że podwyżkę zamiast od stycznia dać to od kwietnia ? I przez to się pozbyć człowieka.? Ktoś tu jest rzeczywiście nie normalny w tym zakładzie.

Przero zk1
@Nowy

Akurat pracowałem na zk1 z tym co się zwolnił a o którym wspominacie. Spoko koleś, dobry pracownik, ogarnięty. On zaczął temat podwyżek , napisał pismo najwięcej gadał na zebraniu. Facet po studiach zastępca brygadzisty, szkoda że odchodzi . W tamtym czasie brygadzisci pod nosem szemrali, narzekali jak to jest źle i nie ma sensu pisać wniosku o podwyżkę bo nic to nie da. I załatwił nam. Podwyżki podostawali różni nowi pracownicy nic nie wiedzący, a doswiadczonemu pracownikowi nic , to jest dziwne i jak ma być u nas dobrze.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
łubudu łubudu

Witam ..mój kolega złożył mi podanie w sprawie pracy jako operator wózka widłowego na jaką stawkę godzinową mogę liczyć jako nowy pracownik ... pozdro

@łubudu łubudu

Niech twój kolega przygotuje się na stawkę 12,60 lub 13.60 zł / h ogólnie poczatek to zarobki rzędu 1600 zł góra 2000. Tak więc ja bym szukał gdzie indziej na wózki wszędzie przyjmują za godziwe pieniadze

Romuald
@łubudu łubudu

Jakaś paranoja xD I operatorzy tam robią więcej jak 3 miesiące za takie pieniądze? Ja zaczynałem od 16netto jako świeżak, potem miałem ponad 20 pod Wrocławiem, na dzień dzisiejszy mam 11 euro netto w Holandii, ludzie szanujcie się.

Alicja
@łubudu łubudu

A czy masz już doświadczenie na podobnym stanowisku? Wynagrodzenie może zależeć od stażu pracy, ale warto też negocjować stawkę podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Twój post pojawił się już jakiś czas temu, czy otrzymałeś posadę, na którą aplikowałeś? Napisz proszę, jak wyglądała rekrutacja do firmy ROVESE. Była ona wieloetapowa?

olo

nie idz tu do pracy w idealu na wózku zarobisz 2500 netto a tu 1900

Wozkarz

Jestem wózkowym i to co ostatnio widziałem mnie zastanawia. Czy to jest normalne w XXI wieku (w jak to jest napisane w ofercie pracy ) że w najnowocześniejszym zakładzie produkującym płytki , pracownicy pracują po 12 godzin w -4 stopniach , gdzie jest BHP? Nawet zwierzątka w ZOO są chowane do ogrzewanych pomieszczeń. Czy to jest normalne że podwyżki nie dostaną osoby co np brały opiekę na żonę np po porodzie lub z powodu jej pobytu w szpitalu , lub z powodu wypadku w drodze do pracy. Nic dziwnego że ostatnio jeden chłop się zwolnił po 16 latach, co ma tu trzymać ludzi? Praca po 12 h, w ujemnych temperaturach, hałas nie do opisania , pyły takie że wózek widłowy się dławi, lub upały po ponad 40 stopni w lecie?

Maciej
@Wozkarz

to co widziałeś jest przerażające a nie zastanawiające, co będzie z takim pracownikiem pracującym w ujemnej temperaturze, zapalenie płuc, grypa itp. Pójdziesz na L4 (zasadne w dodatku z winy pracodawcy bo nawet farelki nie da żeby dmuchała) to nie dostaniesz podwyżki, weźmiesz urlop to do czerwca nic ci z niego nie zostanie ( bo jest 17 dni w systemie 12h ) bo jest nagonka żeby wybierać urlopy. Ukraincą na sortowni w tamtym roku było zimno dostali wolne.

Łukasz
@Maciej

Staraliście się może wynegocjować z pracodawcą lepsze warunki, w których pracujecie? Nie ma możliwości ustawienia ogrzewania, aby temperatura na hali nie była ujemna? Nie mam wiedzy na temat tego, jak wygląda rozkład miejsca, w którym pracujecie, dlatego chciałem poznać Twoją opinię na ten temat, czy są jakieś możliwości coś z tym zrobić, aby pracownik miał bardziej komfortowe warunki pracy.

olo
@Łukasz

jednego roku dali farelki ale żeby pompe ogrzewały bo zamarzała, w tamtym roku technolog, laborant chyba jakiś sadysta zaproponował żeby dac nadmuch na glinę bo ta taż zamarzała. nikt nie wspomniał o pracowniku który marźnie. Tutaj widzisz drogi człowieku jak stosunek ma pracodawca do pracownika, nic dodać nic ująć.

We The workers

My pracownicy cersanitu 3 podjęliśmy decyzję. Żeby nie zwalniać ludzi , po naradach : *zgodzilismy sie na obcięcie nam premii w wysokości do 100 %, *zgadzamy się żeby wypracowane nadgodziny nie były płatne a zostały nam zwrócone jako dni wolne gdyz i tak mamy malo urlopu. *Zgadzamy sie na prace na wielu stanowiskach za jedną małą pensję żeby utrzymać produkcję, i nie być zwolnionym. * Zgadzamy sie na bezpłatną przerwę doliczaną do czasu pracy. * zgadzamy się przyjeżdżać na wolnym zeby wspomoc produkcję * zgadzamy się na zabranie nam podwyżek jeśli ma to uratować zakład

sortis
@We The workers

ja cie poparłam bo nie chciała bym być w grupie osób na wypowiedzeniu lepiej wszyscy ale mniej zarobić niż być zwolnionym

Mały
@We The workers

Ja i ludzie z linki również zk nr 2 w sumie wszyscy z hali z tego co się orientuję

Nowy zakład

Niemiecki producent komponentów samochodowych otworzył fabrykę w Świdnicy.2 mln podłóg do samochodowych osobowych rocznie będzie produkować nowa fabryka niemieckiej firmy Ideal Automotive w Świdnicy.Oficjalne otwarcie fabryki niemieckiej firmy nastąpiło w niedzielę. Do września przyszłego roku ma potrwać faza rozruchowa fabryki. Zatrudnienie już teraz wynosi sto osób, a jeszcze w tym roku ma zostać zwiększone do 350 pracowników. Docelowo ma to być 650 osób.Firma zajmuje się produkcją tekstylnych elementów wnętrz, głównie wykładzin podłogowych, a także tekstylnych elementów zewnętrznych, np. osłon nadkoli. Zaopatruje zarówno producentów aut popularnych, takich jak Skoda czy Opel, ale produkuje też dla drogich i ekskluzywnych m.in. Rolls-Royce'a i McLarena. LUDZIE CO WY TU ROBICIE JESZCZE. A NIECH KTOS POWIE ZE WSZEDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA TO MU LISCIA DAM. LUDZUE BEZ AMBICJI I HONORU. (usunięte przez administratora)

Darek

Ostatnio pisali na necie że słabnie gałąź budowlano montażowa czyli to co my produkujemy, "Konsumpcja ma najważniejszy udział w dynamice polskiego PKB, dlatego najnowsze dane niepokoją." "Spowolnienie jest mocniejsze, niż można było oczekiwać - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - Rozczarowaniem jest polski przemysł, a jeszcze większym dane o konsumpcji." i Macie odpowiedz czemu jest taka sytuacja w Cersanit III. Nawet jeśli wygaszania produkcji nie będzie to już teraz z emaili można wyczytać że biorą się za wynagrodzenia nagrody i premię,. Zawsze w myśl nowych przepisów KP wypracowane nadgodziny mogą trafić na subkonto pracodawcy i to on zdecyduje kiedy wam je wypłaci, lub bedziemy mieli do odbioru w dniach wonych W styczniu GUS przeszacuje grupę badanych przedsiębiorstw, wtedy dowiemy się więcej, jak one reagują na pogarszającą się koniunkturę. Info z WP. Pl

mikt
@Darek

Jawor ok 30 km stąd, otwiera sie fabryka mrcedesa , obok mają budować fabrykę baterii do aut elektrycznych, z tego co słychać mają być autobusy dowożące pracowników - resztę sobie sami dopowiedzcie

Kadrowa

Pogłoski głoszą że gdy zk1 przejdzie na gres szkliwiony to wtedy zk nr 3 będzie wygaszony.

Gżyp
@Kadrowa

A świstak siedzi i zawija. Takie plotki co roku się pojawiają bo każdy chce sensacji A zarazem w głębi serca chciał by tego. Proszę nie wymyślać.

Góral

Ktoś potrafi odpowiedzieć dlaczego mamy już teraz brać urlopy wypoczynkowe przysługujące w 2019r? Pracując w systemie 12 godz.i tak jest mało tych dni A teraz się nas zmusza żeby brać jeszcze gdy jest zimno.

Mistrz
@Góral

Jest kilka opcji, np teraz się pozbedziecie urlopów z rozkazu prezesa bo się szykuje np dużo roboty po półroczu i chcą żeby wtedy była obsada na zakładzie. Lub szykuje się dłuższy przestój ,teraz macie pozbyć się urlopów a gdy wszystko stanie, to nikt z Was nie będzie mógł pójść na płatne wolne tylko dostaniecie bezpłatne urlopy.

BACA

i ochronę i straż miejską(usunięte przez administratora).pieniądze biorą moje pieniądze(usunięte przez administratora)dysydentów.

Lider

Dziś się dowiedziałem że nie dostanę podwyżki bo dwa miesiące temu wziąłem urlop na żądanie ( awaria auta brak dojazdu) raz jedyny w roku. Ale każdy kij ma dwa końce, jaki zakład do mnie taki ja do zakładu. Za kilka dni brygadzista pójdzie na urlop papierologi nie ruszę żadnych tabelek, wykresów, whatsupów, raportów, ifs-ów itp. Z resztą nigdzie nie mam aneksu że jestem liderem zastępcą. Niech się martwią.

@Lider

Moim skromnym zdaniem to na przrobowni zk 1 powinni zlikwidować stanowisko mistrza i 5-go brygadzistay,jakoś na zk 3 tych stanowisk nie ma i chłopaki brygadzisci i ich zastępcy dają radę, to są oszczędności rzędu kilku tysięcy na miesiąc i kilkadziesiąt tysięcy rocznie ,A pieniądze można było by wykorzystać na inne rzeczy

Zk 1

Tu się zgodzę, na zakładzie nr 3 przerobownia, jest tylko kierownik, brygadzisci plus zastępcy, Fakt ciut mniej robią ale to nie ma znaczenia kilka kart za dodatkowe atmy i młyny .A na zk nr 1 to tylko tworzenie etatów, po co przyjęli Tomasza W? Marcin dawał znakomicie radę, zna się na wszystkim. Etatów niepracujących stworzyli , po co ?naszym kosztem?wystarczy sam Marcin plus zastępca nawet z grona brygadzistów. Zlikwidować etat T.W i tak wszystko robi na chybił trafił lub się pyta pracowników.

@Zk 1

To raczej zostawiłbym T.W. bo chociaż On potrafi coś załatwić i wywalczyć,a Marcin po tylu latach pracy już się wypalił i jest bo jest, tu ma ciepłą posadę a i tak większość prac zrzuca na swoich podwładnych.... wiemy na kogo, raczej zbędne stanowisko jak i 5-ty brygadzista oraz brygadzista warsztatu i przychodzi rańsza zmiana a tu 5 rządzących

Operator

No to w sumie racja " co ja mogę " już się wypalił

gfdsg
@Lider

serio. nie ma innych zakladow na strefie i w poblizu. cersanit wam zycie uratowal. ciezko skrzyknac sie w 4-5 osob i razem dojezdzac do czech gdzie zarobicie 4 netto i to lekko. robicie po 200 godzin i to przez caly rok jak woły. pomyslcie o swoim zdrowiu- pylice macie gwarantowana ja ucieklem z tego syfu 4 lata temu i to byla najlepsza decyzja w moim zyciu.

@gfdsg

No właśnie zasiedzieliśmy sie tutaj, mimo szkodliwych warunków , pylica hałas, ołów, rakotwórcze przegrody w piecach wypalają się my tym oddychamy ale każdy się łudzi bo luzik jest i inne korzyści nas tu trzymają. Dobrze kadrowa napisała. Tu jej rację przyznać muszę. Jawor zakład Mercedesa przyjmują za dobra kasę całkiem blisko jest w Czechach też można zarobić, a siedzicie i narzekanie jak to ciężko jest, kto jest zły, mobbing, mała kasa, o co wam chodzi.

Prezes

Twoje skromne zdanie się nie liczy, jesteś nikim męczy glino.

Tobiasz
@Lider

Witam.Szkoda ze nikt z Was nie widzi ZK2.Tam to chyba mozna zlikwidowac wszystkich.Sklad brygadzistow i mistrzow oraz kierownikow jak na zk 1 a praca??70 procent mniej wszystkiego na zk2 a pensje nawet wyzsze ....i co Wy na to .Dodam iz na zk 1 ruszaja z gresem szkliwiony.Czyli 6 linii.4 piece.A zk 2????Boze tego nikt nie widzi??????

Ekonom

Ludzie musicie to zrozumieć, głosy takich jak wy się nie liczą. To że zakład się kończy, stacza, już pisano 10 lat temu za Karola, i co nadal stoi. Tu się liczy wynik finansowy i póki produkcja jedzie, jest zysk są zamówienia to nikt nic nie zrobi z tzw "góry " wy macie tylko pracować nikt z Was nie ma kompetencji , wykształcenia żeby to oceniać czy jest źle czy dobrze. Właściciel ma ludzi od tego którzy wyliczaja kiedy produkcja osiągnęła maksimum lub zaczyna spadać.

Przepraszam gdzie można składać wnioski o zapłatę czynszu w naszej firmie bo Ukraińcy takież mają

Maciej

No co Ty gadasz to prawda ? Mają kasę za dojazd, dofinansowanie za wyżywienie i jeszcze czynsz? Ja tu 15 lat pracuje i nawet dofinansowania za dojazd nie mam ani busa.

ATM

Wałbrzyski Cersanit potrzebuje ,,trzęsienia ziemi''i odbudowy ze zgliszcz. Nowego właściciela,kadrę kierowniczą...Od odejścia grubego firma stacza się po równi pochyłej,a kolejni kierownicy i mistrzowie(większość) są po prostu do bani, i każdy stary stażem pracownik to widzi..Góra jest oszukiwana ,ile strat przez błędne decyzje,ile manka na mwg,ile mobbingu,olewatorstwa i tumiwisizmu kierowników...No ale góra wie lepiej.

Sort
@ATM

Racja, tu się zgodzę

Miruniu 78

Na innym forum grupy rovese Cersanit ktoś napisał że "Sołowow ugaduje się z jakimś dużym graczem żeby pogonić interes " szukałem w Internecie ale ciężko cokolwiek znaleźć , nawet ostatnich zwolnień żaden portal nie opisał . Ale jesli była by to prawda to może być fajnie w niedalekiej przyszłości. A Ty kadrowa już roboty szukaj.

Kinia
@Miruniu 78

Czyli że o co chodzi, jeśli to prawda?

sortowaczka br 2
@Miruniu 78

kto to jest sołowof i co ma z cersanitem wspulnego, pracuje tu 7 lat i nie kminie ?

Kadrowa

Jeśli chodzi o oszczędności dla pracodawcy to - można zwolnić po jednym pracowniku z każdej brygady a zrobić pracujących brygadzistów. To jest ewenement ze pracownik jest niepracujący. - część etatów mogła by być zamieniona na 1/2 Lub 3/4 etatu wystarczy obejrzeć monitoring i wiadomo o co chodzi. - z obserwacji wiem że ludzie lubią tu pracować dlatego śmiało można obciąć zarobki do góra 2400 netto i mało kto by się zwolnił, wielu pracowników ma kredyty i pracy nie zmienią. Tak jak wcześniej ktoś napisał " nawet gdy by kupę zrobiono wam na głowę " to tu będziecie. Cersanit życie wam uratował nie znacie porządnej pracy. Słyszę rozmowy typu ze tu jest luz, swoboda, 3 razy telefon ładowałem itp. Nigdzie takich warunków nie ma jak tu! - rzadko są stosowane kary finansowe, należało by to wprowadzić.

opo
@Kadrowa

Tak ,myślę że w biurze pracy jest,że ho ho--i tu nie trzeba zwalniać ,ani poganiać. Wam wolno wszystko ----biurowcy .

sotk
@Kadrowa

A może tak wprowadzić system niewoliniczy. Każdy pracuje za mistkę ryżu dla siebie każdego członka rodziny. Aby były oszczędności ryż surowy, niech sobie ugotują w domu. Urzędasy dwie miski na osobę a Dyrekcja pięć misek na osobę?

Darek

Cieszycie się z podwyżek na przyszły rok ? Powiem jedno , tym co mieli 13 zł/ godz dodano po 2 zł, czy to dużo ?można powiedzieć że tak , ale z drugiej strony najniższa krajowa stawka ma wynieść 14,70 zł/ godzinę. To rzeczywiście ile Cersanit dał od siebie tak naprawdę, niech każdy sobie sam obliczy, wielu z Was od kilku lat pracuje za najniższą krajową tak więc nie ma się z czego cieszyć. Tym bardziej że już się słyszy słowa naszych przełożonych , którzy tą podwyżkę traktuja tak jak by nas kupili. Bo jak inaczej rozumieć słowa " dostaliscie wysokie podwyżki to teraz musicie się wykazać, pracować ciężej itp.

Darek

Tymczasem "Wirtualna Polska" pisze "Ukraińcy mogą zatrzymać polskie fabryki. Przy niemieckiej granicy ratują rynek pracy.Niemieckie zachęty dla Ukraińców wydrenują nasz rynek pracy. To potężny problem dla powiatów takich jak oławski. W tamtejszej strefie ekonomicznej w kilku fabrykach nawet 50 proc. załogi to imigranci ze wschodu." I teraz sobie wyobraźcie co się stanie u nas w Cersanicie zwolniono doświadczonych Polaków zostali Ukraińcy bo zapewne tańszy są, i oni teraz wyjadą.

macius
@Darek

Ja was podziwam jak mozna pracowac w systemie 4dni i 1 dizen wolny i zadnych swiat wolnych i na 3 zmiany ? nie lepiej juz sie i isc do amazona i miec 4 dni i 3 dni wolne i wieksza wyplate i social 300x lepszy i robote duza lzejsza i czysta ?

@macius

Wielu z nas się już tu zasiedziało, wiem to sam po sobie , nawet jak ktoś by kupę zrobił nam na głowę to sobie tłumaczymy ze to tylko przejściowo. Ale zauważyłem że i to się zmienia , ludzie zaczynają nie wytrzymać szukać innej pracy i to nawet ci doświadczeni.

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.