Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Stary ale jary

Cersanit pomimo małych zarobków oraz wszech obecnego mobingu jest fabryką snów i marzeń nawet zwykly czlowiek moze tu sie stac mistrzem/kierownikiem

@Stary ale jary

To fakt

Prawda w oczy

Pracowałem na sortowni 13 lat i prawda jest taka, piecowy to była najlepsza fucha w tamtych czasach, dobra kasa spokojna robota garowanie w sterówce, jeden na czujce przy wyjściu i bajera. Ale gdy ze względu na upływ lat i zużycie sprzętu zaczęło się walić to nagle raban , jak to mają źle i jest ciężko. A jak wtedy ktos by chcial ich przynieść na inny dzial tym bardziej na przerobownie to trzymali sie rękami, nogami pieca. Później się zwolnilem to już nie wiem co było.

Pod biurkiem

Głosowałem za PiS - co to o mnie mówi? Powinienem się ujawnić dostanę podwyżkę?

Do PIP i Kielc.

Polityka firmy przewiduje wyzbycie się Polskich pracowników i zastąpienie ich uchodźcami ekonomicznymi z innych państw, gdyż im płacą mniej.My jako Polacy jesteśmy jawnie dyskryminowani.A dyskryminacja ze względu na narodowość jest w Polsce karalna. Brak podwyżek, nieuznawanie warunków szkodliwych, (usunięte przez administratora) wobec pracowników, totalne nieudacznictwo w zarządzaniu firmą, marnotrastwo na niewyobrażalną skalę, brak jakichkolwiek perspektyw i możliwości rozwoju dla młodych ........Halo Kielce!!!Czy jest tam ktoś z jajami???

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

Mi się wydaje że w naszej firmie lepiej już nie będzie.Pracuję tutaj prawie 10 lat i takiej sytuacji jak jest teraz to nie pamiętam.Ludzie pracujący po 15/17 lat,dobrze wykonujący swoją pracę zarabiają marne grosze jak na te warunki pracy.Nie pamiętam też żeby był taki deficyt w ludziach,przez Cersanit przewinął się chyba cały Wałbrzych i nie chce tutaj nikt już przyjśc.To jest wina rządzących tą firmą.Już niedługo będzie jeszcze gorzej bo starzy pracownicy też mają tego dosyc,siedzą tutaj bo po prostu PRZYZWYCZAILI się ale ile można prosic się o podwyżki,ostatnio przerobownia miała spotkanie z dyrektorem i dowiedzieli się że podwyżki dostaną inne działy bo tam ludzie się zwalniają i trzeba ich zatrzymac.Więc przerobownia jest karana za to że dobrze pracuje-jednym zdaniem.Na przerobowni też brakuje ludzi ale jak tam wszystko idzie to nikt na to nie zwraca uwagi.Wiem że w całym zakładzie jest coraz gorzej ale na tej przerobowni to już jest masakra.

Powodzeniem Grześ
@Tomek

Dobry prasowy się zwolnił kilka razy prosił o podwyżkę dopiero jak jepnął paperami to dostał propozycję i tak się zwolnił. Wiem że i z przerobowni starzy pracownicy szukają czegoś innego . My funkcjonujemy bo oni robią granulki oni staną wy będziecie stali. Czy w ogóle ktoś z zarzadu z Kielc wie co tu się pod tym względem dzieje, sam się zastanawiam nad jakimś emailem do nich

długi

Marcinie, Tomku i Andrzeju jeśli się nie poprawi na przerobowni, o sami coraz czeciej bedziecie pracowali, jesli zarobki nie wzrosną zauważalnie i nie chodzi o podwyżkę rzędu 50 gr czy 1 zł brutto to będziecie mieli sajgon ze swoimi pracownikami, nie będą przychodzili do pracy, nikt nie jest mułem roboczym że za kępkę siana będzie pracował jeszcze w takich warunkach ciężkich i szkodliwych. Odejdą dobrzy wszechstronni długoletni pracownicy znający się na maszynach i kto wam te pierwsze gatunki będzie robił? A z komentarza wcześniejszego , jeśli jest prawdziwy widać ile się zarabia w normalnym zakładzie "ceramicznym"

McDonald tn
@długi

Ja robię to co mi żona każe, jak ona krzyknie to ja na ludzi muszę krzyczeć że niepozamiatane, brudno ze ktoś siedzi. Co ja mogę.

Tomasz
@McDonald tn

Jak kim piszesz.?

PIP
@McDonald tn

Jeśli jet u was w pracy mobbing to jakie formy przybiera , proszę opisywać, kto krzyczy w jakich okolicznościach, jest ktoś dyskryminowany ze względu na wiarę pochodzenie ?

PRZEDSTAWICIEL ZAKŁADOWY

Śmiać mi się chciało jak łatwo zbyć pracowników gdy przychodzą o podwyżkę. Mówię delegacji tych prostaków z brzuszyskami od piwska " przepraszam panowie ale to nie ja o tym decyduję, nie mam tego w budżecie" a oni przepraszamy że musiał Pan tak rano przyjechać i że w ogóle coś oczekiwaliśmy ,nie wiedzieliśmy. Po czym ja sobie poszedłem do biura sekretarka przyniosła mi late ( to taka kawa ) wyciągnąłem ciasteczko odpaliłem laptopa za 5 tysięcy i szybki mail do Kielc że mogą mi premię wypisywać bo dokonałem oszczędności. POWIEM JEDNO, JAK WAM SIĘ NIE PODOBA TO MOŻECIE SIĘ ZWOLNIĆ UKRAIŃCÓW NIE BRAKUJE NA WASZE MIEJSCE.

Maniek
@PRZEDSTAWICIEL ZAKŁADOWY

Mina ci zrzednie kiedy pójdą wszyscy na L 4, a gdy przerobownia stanie to stanie cały zakład. Bo jak mawia prezes "przerobownia to serce zakładu" tylko dlaczego mamy niższe stawki niż prasowi i inni . A cały czas jesteśmy uświadamiani ile to od nas zależy i jak bardzo duży wpływ na produkcję ma nasza praca, nawet pod GVG zostaliśmy pociągnięci.To skoro nasza praca jest tak ważna to płać mendo jak należy, albo wyrównaj stawki do operatorów pieca, lub pras. W końcu grupa Rovese dąży do jednolitości we wszystkich obszarach, to wyrównajcie stawki.

sprzątaczka
@PRZEDSTAWICIEL ZAKŁADOWY

Przecierz i Ukraincy z cersanitu uciekają nie strasz nie strasz bo się ... Ukrainska wydajność .,, śmiech po pachy

PIP
@PRZEDSTAWICIEL ZAKŁADOWY

Byliście, pytaliście o podwyżkę, pracodawca zasłania się tym że ma tańszych pracowników zza wschodniej granicy?? Wiecie że nie może ich zatrudniać gdy na lokalnym rynku są gotowi pracownicy z Polski. Możecie coś więcej o tum napisać , jak to wygląda u was?

skoczek

Dlaczego Andrzej kierownik nie poinformował swoich pracowników o spotkaniu w sprawie podwyrzek, co to za człowiek tak postępuje ? samemu się nachapać auto kupić i głęboko w czarnej d mieć innych. Byle jego pracownicy siedzieli cicho i nie zwracali na niego uwagę i tak od 10- ego do 10- ego

Operator

Aż 196 godzin musi pracować przeciętny Polak, by zarobić na najnowszy smartfon Apple - iPhone XS. Niemcom wystarczy 40 godzin, a Szwajcarom zaledwie 24. Takie dane przynosi Indeks iPhone'a. To cytat z wp.pl A pracownik Cersanitu ile musi pracować? :) ,

Jest fajnie , co nie ?
@Operator

Zważywszy że on kosztuje od 4700 do 7000 tyś to ja pracownik przerobowni musze pracować prze swojej stawce od 400 do 600 godz ogólnie, masakra i kpina jakaś

brzytwa
@Jest fajnie , co nie ?

po co ci telefon za 5 tysi albo wpadnie ci do błota u was albo jak bedziesz spał na nocce to szybkę zbijesz

andrzej

no i wyczytałem że " Ceny surowca gazu dla odbiorców biznesowych wzrosną w najbliższych miesiącach o ok. 40 proc. - dowiedział się DGP. no i ciekawe co zrobi cersanit w tym momencie, skoro nie ma nawet pieniędzy na podwyżki to chyba na rachunki wyższe o 40 % też nie będzie a to kwoty rzędu milionów złotych. na https://biznes.interia.pl/prasa/news/gaz-bedzie-drozszy-nawet-o-40-proc-pierwsze-po-kieszeni,2586996,7902?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

wuwu
@andrzej

pozostaje zamknąć zakład bo odbiorca płytek czyli my nie kupimy terakoty droższej o 40 %bo przy obecnych zarobkach nas po prostu nie stać, i koło się zamyka

prawda w oczy

Tyle zarabiacie na własne życzenie. Firmę stać nawet na spore podwyżki, (ile nowych bezsensownych etatów zastępców brygadzistów i innych nierobów), ale jak jeden z drugim pracują na 2 stanowiskach bo brak obsady,z gorączką lub inną czynną chorobą przychodzą do pracy, nie szanują się,liżą d..py tzw.,,mistrzom,kierownikom'',(hehehe kierownikom),zapie....ją za dwóch i tylko oni mają duże stawki. to nie dziwcie się, dalej się będzie kręcić. Gora gardzi robolami,dla nich to nie współpracownicy ale szara ludzka masa do tyrania za ochłapy.Trochę więcej godności ,to i kasę wywalczycie większą.

Młody
@prawda w oczy

Akurat zastępca brygadzisty nie ma ekstra stawki więcej nie zarabia super a ktoś musi być kumaty gdy brygadzisty nie ma ,więc nikogo nie obciąża, tu się nie zgodzę. A co do reszty to masz rację, pokazują że potrafią, stawają na uszach .

Prawda
@prawda w oczy

Jeden płakał, żalił się że sam dojeżdża traci 500 zł a dojazd a zarabia 2300 ( osobiście bym się zwolnił ) wyzebral podwyżkę 1 zł brutto haha, czujecie to i on się z tego cieszy i juz się nie zwalnia. Chyba ze jest tak jak mówią, że tam się nic nie robi i dlatego nie nie zwalniają.

Nie będzie u Was w zakładzie nigdy dobrze. Na brygadzie z przerobowni brak ludzi, jest okazja pokazać ile znaczy wasza praca ile od niej zależy, to ciemniaki z 3 brygady już na wolnym lecą , jakaś masakra. Tak jak ktoś napisał wcześniej, nigdy produkcja nie stanęła to zarabiacie po 2300

płytki ceramiczne już od 6 zł

...słyszałem że u Robsona kilku wózkowych się zwolniło . a przecież taka fajna praca .

wózkowy
@płytki ceramiczne już od 6 zł

nooo praca super za wszystko zabierają kasę

płytki ceramiczne już od 6 zł
@wózkowy

Wiem napisałem tak z ironią każdy wie że Polacy na wózkach nie chcą pracować taki mają bałagan ja na piecu mam gorąco ale bez takiego stresu i 2700 na łapke

Mały
@płytki ceramiczne już od 6 zł

No teraz piecuchy fajnie zarabiają, zazdrościć tylko

sortis zk 1

To przciez prezes ustala zarobki doskonale wie jaka jest sytuacja . Z tego co ostatnio słyszałam to wie jak płacą w tej branży na produkcji żeby się pracownicy nie zwalniali

JANEK

POKI JEST CO SORTOWAC, NIE BRAKUJE GRANULATU, MASY ITP TO NAWET JAK Z 15 OSOBOWEJ BRYGADY PRZYJDZIE 3 PRACOWNIKÓW TO SIĘ NICC NIE ZMIENI BO I TE 3 OSOBY DADZĄ RADĘ. ALE JAK DLUGO TAK MOZE BYC KAZDY KIEDYŚ PĘKNIE

Darek

MNie zastanawia jedno, każdy jest rozliczany z efektów swojej pracy od sprzątaczki po dyrektora. Tak więc jeśli dział personalny nie jest w stanie utrzymać ludzi w zakładzie zrobić tak żeby się nie zwalniali to po co one tam siedzą, dlaczego jeszcze pracują ?

może
@Darek

bo nikt ich z tego nie rozlicza ?

jak ja się cieszę że juz tam nie pracuje, pod wzgledem wynagrodzenia się czuje wykorzystany, upokorzony i sam sobie się dziwię , ale to też jest efekt że się nie rozglądałem za inną pracą, nie miałem pojęcia jak jest gdzie indziej, tak jak większośc z mojej brygady

kiedyś tu byłem

nie macie związków zawodowych to idzcie na L4 u mnie w zakładzie tak zrobili, macie system dwu dniowy to nikt was nie zdąży sprawdzić

rozmowy w szatni

Zwalniają się, ponieważ na strefie w Wałbrzychu jest zmowa co do wynagrodzeń , słyszałem w szatni jak jeden gość opowiadał że był kilka dni temu na rozmowie o pracę w zakładzie produkującym ceramikę budowlaną, dachówka, cegła itp zarobki rzędu 4000 zł na rękę, na okres próbny ok 3 tyś i pokazywał swoim kolegą zdjęcia stamtąd tych ofert, no już nie podchodziłem do nich bo nie znam wiary ale taki fakt miał miejsce. A tutaj okres próbny 1800 zł, później nieco ponad 2 tyś. A przecież branża ceramiczna jest podobna to dlaczego taka duża przepaść w zarobkach?

T.

Dzieciorób, wstydź się.

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.