Opinie o Mtu Aero w Jasionka 108

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mtu Aero. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Mtu Aero o rekrutacji.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mtu Aero w Jasionka 108

Wieprz

Moim brygadzistą natomiast jest taki siwy spaśluch który zostawił swoją konkubine z 2-tygodniowym dzieckiem i pojechał na filmową integrację ponieważ było tam darmowe jedzenie i możliwość bliskiego spotkania z kierownikiem :-)

luz
@Wieprz

ooorety ).

Katarzyna
@Wieprz

Czyli nie jest tak źle, skoro organizują imprezy integracyjne i do tego z darmowym jedzeniem. Ale co prawda, to prawda. Mógł ich wziąć ze sobą. Też by się najedli.

Essi

Twoje (usunięte przez administratora) świadczy o tobie, a nie o ludziach, o ktôrych piszesz.

Essi

Przepraszam, czy jest tu jakiś admin, ktôry zareagowałby na rasistowskie wypowiedzi?

li 6

Mój brygadzista natomiast ma problemy ze skorygowaniem narzędzia w osi Z. Do wyboru ma plus i minus i pomaga sobie palcem i kiwaniem głową w jedną lub druga stronę ponieważ detale które wykonuje idą od niedawna...od jakichś 8 lat ????????????

Astmatyk
@li 6

Lepszy jest ten jest serdeczny kumpel który ściąga sobie chary gdzieś głęboko z gardła i pluje nimi do chłodziwa. Pewno nie wie jeszcze że to wszystko zostaje w obiegu wszyscy pracujący na tej maszynie mają z tym kontakt...

CNC

Witam jak wygląda praca na tokarkach CNC -jaka stawka? (z doswiadczeniem kandydata 4letnim) -ile sie obsługuje maszyn? - rysunki w calach czy mm? -stoją nad Tobą czy w miare luzno?

Fleja
@CNC

Stawka bardzo marna jakieś 2500 zł na łapę, rysunki bardzo proste, duże tolerancje w mm, jeśli trafisz na dział dysków to obsługa dwóch maszyn przy czym wymiana płytki co 1-2 minuty, natomiast na dziale łopatek obsługa trzech szlifierek, myjki i małego CMM, więc praca bez nawet sekundowej przerwy, raczej nikt nad Tobą nie stoi ponieważ kierownicy mają swoich podp...dalaczy i dokładnie wszystko wiedzą...

CNC
@Fleja

dzięki za odzew, a jak u Was z socjalem w miare czy tez słaby?

Siuśmak
@CNC

Socjal bardzo marny jakieś 200-300 zł dodatku do świąt i urlopu a na koniec roku tzw ebit około 3 tys brutto zależny od wyrobienia. Kiedyś pracownicy fizyczni mieli płatne nadgodziny ale z biegiem czasu przestało się to podobać tym intelektualnym niedorozwojom w biurach i wprowadzili premię od wyrobienia równa dla wszystkich. Generalnie jeśli jesteś słaby psychicznie i skłonny do podpier...ania to znajdziesz tutaj swoje miejsce. Jeśli natomiast masz twardy charakter i głowa na karku to długo tutaj nie popracujesz...

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Mtu Aero? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Leszno
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Fleja

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zwolnić polski zarząd

Oracz

Atmosfera na produkcji fatalna, wynagrodzenia bardzo słabe, brak jakiejkolwiek premii czy nawet nadgodzin. O szkoleniach czy ewentualnym awansie można zapomnieć. Dodatkowo mamy zakaz pisania negatywnych komentarzy ponieważ będą one zgłaszane jako pomówienia a za ewentualne odszkodowania wyciągnięte np. drogą sądową powstaną place zabaw dla dzieci z rodzinnych klanów...

Maria

Drodzy użytkownicy, piszecie bardzo ogólnie i takie komentarze nie mówią zbyt wiele osobom szukającym tutaj opinii o pracodawcy. Wiecie, jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz wynagrodzeń, czy firma ma jasny system motywacyjny? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje? Rozumiem, że opinie o pracy, czy pracodawcy mogą być różne, jednak proszę, żebyście przekazywali je w sposób merytoryczny i nie obrażający nikogo, bądź co bądź wypowiadacie się na forum publicznym - regulamin GoWork dokładnie określa zasady, jakie panują na forum, zachęcam do przeczytania ( https://www.gowork.pl/regulamin ).

Załamany

Ja natomiast jestem zawiedziony i zniesmaczony tym, że moi przełożeni nie dostrzegają oszczędności jakie robię na dziale dysków podczas wymiany płytek skrawających. Przykładowo płytka, która ma dwie krawędzie skrawające i teoretycznie można ją założyć tylko 2 razy - z powodzeniem można ją puszczać 3-4 razy na stronę co daje nam aż 8 przejść czyli można ją używać aż do chwili całkowitej zamiany w proszek. W związku z tym nie trzeba jej już ponownie ostrzyć a więc odpadają niepotrzebne koszty z tym związane jak również koszty logistyczne związane z wysyłką!

Konan
@Załamany

Osiem? Kilka razy udało mi się 10 razy i faktycznie dobrze sie poźniej wymienia płytkę bo wystarczy odkrecić docisk i płytka sama sie wysypuje. A co do przełożonych to oni dostrzegają jedynie swoich przełożonych zeby wazelinę zrobić i jak najdłużej nachapać nie robiąc nic. Stanowiska typu zawód prezes, zawód kierownik, zawód dyrektor w Mtu są takie same jak zawód polityk. Specyfika taka sama.

Konus bolec

Dlaczego wszyscy tak narzekacie na ten niemiecki (usunięte przez administratora) to ja nie wiem. Pracuje tu już dłuższy czas i powiem wam że nie narzekam. Na pierwszej zmianie boli mnie brzuch ze śmiechu patrząc na tych niedorozwiniętych umysłowo brygadzistów i kierowników...nie mówiąc już o informatykach i ciotach z działu RandD. Na 3 zmianach natomiast spotykam się za cichym przyzwoleniem kierownika w wyważarce na montażu i spokojnie pijemy sobie wódeczke a następnie idziemy spać. Poganiacze co prawda robią naloty ale większość z nas ma to w (usunięte przez administratora) :-) Ponieważ tak chu..wa pracę za tak marne pieniądze można znaleźć wszędzie...fajne jest też to że można sobie modyfikować programy wedle własnych potrzeb i dzięki temu pracować polowe zmiany a resztę czasu przeznaczyć na sciemnianie :-) ogólnie polecam ten zakład zwłaszcza że kierownictwo i dyrekcja jest delikatnie mówiąc mniej bystra niż jej podwładni i chyba każdy pracownik jest w stanie robić ich w ch... :-):-):-)

Janek

Czy kierownikiem a raczej poganiaczem na dziale dysków nadal jest ten ukrainiec - alkoholik z wielkim czołem i tępym spojrzeniem o pseudonimie trzęsąca się łapa, któremu tak trzęsą się ręce że nie jest w stanie utrzymać w poziomie laserowego wskaźnika podczas spotkań z "prazesem"? Przy którym ciągle kręci się mały łysy brzydki tołdi a prawą ręka jest blady garbaty chłopiec próbujący być stanowczy i robić groźną minę a w rzeczywistość jest słabszy psychicznie niż nie jedna dziewczynka z podstawówki?

Mieeeeetek
@Janek

Tak jest z tym że teraz wskaźnik laserowy wypada mu z reki nawet jak ma zacisniete mocno palce. Wszedł na wyższy poziom kieroniczenia. Tak teraz myślę że może zamiast wskaźnika można by mu dać pejcz to by sie nie wysilał w pejczowaniu pracowników co nie urabiają dniowki.

Boli pupa

Widocznie nie każdy potrafi skrobac lachę tak jak ty :-)

Zmień płytke.

Firma może i bardzo dobra ale dla pracowników biuowych tam to faktycznie jest sielanka i ten zapach kawy ktory jest wszechobecny jak sie tam idzie cos zalatwic niestety na produkcji automat do kawy został zlikwidowany moze dlatego zlikwidowany ze nie wszyscy byli w stanie sprostać oczekiwaniom. Ta firma to typowy filwark zwierzecy Orwella.

??

Witam jak wygląda praca na cnc? Zmiany? Kasa? Firma idzie na ilosć czy jakość? Jaki system zmianowy? Dzięki za odp

niestetypracownik
@??

Witam, zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. Na CNC 3 zmiany lub częściej system czterobrygadowy i praca ono stop bez jakichkolwiek dodatków. Mtu robi się totalnym kołchozem gdzie tylko liczy się ilość, jak najwięcej i jak najszybciej. Maszyny podkręcone na maksa, za wyjście do wc możesz mieć nieprzyjemności i trzeba się tłumaczyć przełożonym. Kasa bardzo średnia jakieś ok 2500 na rękę a o awansie i jakimkolwiek rozwoju bez układów i znajomości można zapomnieć. Kompletnie bezosobowe traktowanie pracowników przez przełożonych. Jeszcze raz odradzam pracę w tej firmie.

czlowiek jez
@niestetypracownik

Polska kadra zarządzająca zabija wszystko co dobrze funkcjonuje w Monachium.Prezes figurant dba tylko o słupki a jego kolega- dyrektor produkcji, który zna się na wszystkim-uskutecznia "samochodówkę"-efekty już sa-reklamacje,demontaż turbin i mnóstwo złomu czekającego na naprawę.Dyrektor jakości -"niezależny" młody gość w nagrodę za awans podporządkowuje wszystko ilości i szybkości przy tym lubi wazelinę i strzelanie z ucha.Ogólnie, MTU to tylko dla absolwentów i bez doświadczenia, przyjmą każdego za niska stawkę.Jest tam paru gości od których można by się uczyć ale musza robić za resztę gamoni i nie maja czasu dla nowych.

Morświn

Mtu w Jasionce to chyba najgorszy wybór...gdy będę zmieniał tą pracę to w CV na pewno pominę informację, że kiedykolwiek pracowałem w tej firmie. Tutaj prezes nie odróżnia tokarki od frezarki i spawarki od ładowarki do wózka widłowego, ponadto sugeruje pracownikom iż nie powinni pracować w domu gdy przykładowo mają 2 lub 3 zmianę, ponieważ przychodzą zmęczeni do pracy i ich wydajność spada...mam nadzieję, że niemcy przejrzą w końcu na oczy i pogonią tą hołotę tam skąd przybyła...

Maria

@Lizus, dziękuję za Twoją odpowiedź. Możesz powiedzieć jak długo już pracujesz w firmie, bądź pracowałeś? Według Twojej wypowiedzi można wnioskować, że na CNC pracownik ma zbyt dużo obowiązków, może warto porozmawiać z przełożonym o swoich potrzebach i proponować rozwiązania, które mogą usprawnić pracę. A jakie zalety tego pracodawcy można wymienić, żeby opinia była bardziej obiektywna?

Niewolnik

Witam wszystkich niewolnikow :) U mnie na tpod jest zakaz jakichkolwiek kontaktow z pracownikami, ktorzy odeszli z firmy. Na pozostalych dzialach tez tak macie?

Jocker

Na hali produkcyjnej montowane sa ukryte kamery schowane w profilach przewodow elektrycznych wiec panowie uwazajcie bo inwigilacja w pelni i nigdy nic nie wiadomo...

Siwy grubas
@Jocker

Fajnie wygladal ten dzien kiedy pracownicy zorientowali sie, ze sa filmowani i podczas przerwy sniadaniowej pomiedzy godzina 10.50 a 11.20 kiedy na placowce TPOD prawie nikogo nie ma ponewaz wiekszosc ludzi zajada sie frykasami serwowanymi przez renomowana stolowke, pracownicy maintenance na polecenie swoich przyglupich zwierzchnikow w pospiechu zajmowali sie demontazem ukrytych kamer...normalnie kabaret na zywo :):):):)

Maria

Drodzy użytkownicy, na forum każdy może wyrazić swoją opinię na temat warunków pracy w firmie mtu aero i każdy z użytkowników może pisać z innej perspektywy. Należy jednak pamiętać, że opinie umieszczane na forum nie mogą łamać regulaminu Gowork (https://www.gowork.pl/regulamin). Nie mogą zawierać treści obraźliwych bądź wulgarnych jak również ujawniających dane osobowe.

Irek

Nie przesadzajcie z tym narzekaniem. Jeśli ktoś pisze prawdę to nie ma się czego obawiać.

Tokosz
@Irek

Tyle tylko, ze prawda o tym zakladzie jest brutalna i niewygodna...

Grażyna

Jak ludziom dobrze się pracuje to nie ma chętnych do pisania

Saper
@Grażyna

Ludzie są zastraszeni dlatego nie piszą.

Tokosz
@Saper

Ja pracuje na TOPD i krazy tutaj plotka ze wszystkie negatywne komentarze beda zglasane do prokuratury...

Maria

@Saper, to bardzo mocne oskarżenie jakie umieściłeś na forum pod wątkiem dotyczącym pracy w mtu aero. Tego typu zarzut, jeśli jest prawdziwy, należałoby uargumentować. Innych użytkowników forum proszę o dodawanie aktualnych opinii dotyczących pracy w aero. Wasze obiektywne komentarze są na wagę złota.

Zostaw merytoryczną opinię o Mtu Aero - Jasionka

• Jak się pracuje w Mtu Aero?

Zobacz opinie na temat firmy Mtu Aero tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mtu Aero?

Mtu Aero