Opinie o Mtu Aero w Jasionka 108

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mtu Aero. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Mtu Aero o rekrutacji.

Branże: Pojazdy specjalistyczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mtu Aero w Jasionka 108

Zielony Nowy wpis

Praca na hali MTU w lecie to koszmar. Na każdej zmianie temperatura 28 stopni. Świetlików nie otworzą żeby się chłodniej zrobilo bo ptaki im wlecą???? Śmieszne nadmuchy nazywane wodą lodową dopiero powyżej 28°C na zewnątrz (czyli na hali 32°C) w biurach klima chłodzi bez żadnych ograniczeń. Tłumacza to kosztami prądu i oczywiście ochrona środowiska tzn że tylko pracowników fizycznych dotyczą oszczędności i ochrona środowiska a tych w biurach już nie ????

Czy urlop w Mtu Aero jest płatny 100%?

Katarzyna Nowy wpis

Dziwne pytanie. Urlop wypoczynkowy jest płatny w takiej wysokości, jaką otrzymuje się za wykonywanie pracy. Nie sądzę, aby gdziekolwiek było inaczej.

Zainteresowana Nowy wpis

Czy jest ktoś tutaj kto pracuje w dziale zakupów i może napisać jaka jest atmosfera, zarobki i wymagania względem pracowników? Z góry dziękuje za odp.

Czy Mtu Aero ma ściśle ustalone godziny pracy?

Katarzyna

To zależy od stanowiska pracy.

Beata
@Katarzyna

To na których jest standard z góry ustalony?

@Beata

Np. pracownicy produkcji pracują w systemie zmianowym.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Mtu Aero? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

Wiecie, czy Mtu Aero udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Katarzyna

Oczywiście. Pracujący zdalnie otrzymują pełne wsparcie sprzętowe, niezbędne do pracy zdalnej. Może to być laptop, chociaż częściej wypożyczany jest komputer z monitorem i pozostałym osprzętem.

Aleksandra
@Katarzyna

To pracuje się w tej firmie 100% zdalnie ? Czy hybryda ?

@Aleksandra

Wyobrażasz sobie produkcję części zdalnie?

Beata
@Katarzyna

Ja tak szczerze owszem ale to pewnie za 5 lat jakoś jak już robotami będzie można sterować poprzez konsolę. ;p A ona nie miała na myśli przypadkiem biura? ;)

Czy w Mtu Aero pracuje się na open space?

Tak.

Łukasz
@Katarzyna

A praca zdalna też wchodzi w grę obecnie? Lub chociaż system hybrydowy?

Dexi
@Łukasz

Dogadasz się jak chcesz spokojnie

Ciekawy

Witam ile można zarobić na stanowisku operator wózka widłowego ?

Praca marzeń

Ja natomiast pracuję w biurze technologicznym i nie narzekam. Kierownik w porządku, jak się wita to zawsze zrobi ci kilka zdjęć "oczami", zawsze stoi po naszej stronie (programistów i technologów), gdy pojawiają się jakieś problemy produkcyjne winą za nie zawsze obarczamy pracowników na produkcji, programy przysyłają nam gotowe z niemiec, więc zmieniamy tylko datę i nazwisko. Gdy natomiast bardzo nam się nudzi to wprowadzamy jakieś niepotrzebne odprężenia części, dodatkowe między-pomiary lub zawężamy tolerancję do +-0.05 podczas gdy na rysunku finalnym jest np. +-0.5 i obserwujemy jak pracownicy w pocie czoła próbują trafić w wymiar :)

Ustawiacz chłodziwa
@Praca marzeń

Zastanawia mnie jedno w tej fabryce a mianowicie dlaczego technololog i programista nie jest jednym stanowiskiem pracy. W tej chwili ani jeden ani drugi nic nie robią no poza przegladaniem w internecie tego co się dzieje na podkarpackim rynku pracy w poszukiwaniu następnej pracy np. w pozycji leżącej. Także jezeli chcecie pracować calymi dniami siedzieć i jedynym zajęciem bedzie spacerek na stołówkę to smialo możecie aplikować na stanowisko technologa bądź programistę w zasadzie jest to obojętne.

Niewolnik
@Praca marzeń

Praktycznie w każdej firmie, w której pracowałem na zachodzie europy nie ma w ogóle takiego stanowiska jak technolog, ponieważ jego znikome "obowiązki" przejmuje w miarę ogarnięty programista (nie taki jak tutaj który opanowane ma klawisze ctrl+c oraz ctrl+v). Natomiast technolog po AWF-ie to już w ogóle ewenement na skalę światową :)

gof
@Praca marzeń

Szurnięty jesteś i jeszcze się tym chwalisz. Jest takie powiedzenie „mieczem wojujesz, od miecza giniesz" może kiedyś i Tobie ktoś tolerancję zawęży nie koniecznie w wymiarze.

Poza tolerancją
@Praca marzeń

Ja już dawno zorientowałem się, że mierzenie detali nie ma najmniejszego sensu, szkoda czasu i wysiłku, poza tym nie chce mi się nawet wstawać z krzesła, żeby iść przestawiać listwy pomiarowe. Wystarczy wpisać odpowiedni wymiar do Guardusa i wszyscy są zadowoleni, technolodzy bo świeci na zielono i ja bo się nie napracowałem a czy ta sztuka jest dobra czy nie to już nie maja sprawa...Dzięki temu nie tracimy czasu na zostawanie po godz 14 i słuchanie bezsensownego biadolenia o niczym...

Zonabylego
@Praca marzeń

No właśnie winę zwalacie na pracowników, choć to wy odpowiadacie za programowanie. Przez wasze pomyłki niewinni ludzie musieli rezygnować z pracy.

@Zonabylego

Cześć! Skorzystam z okazji, że prowadzicie dyskusję związaną z firmą Mtu Aero i zapytam, czy firma ta w najbliższym czasie planuje może zatrudnienie nowych osób? Szukam rzetelnych informacji w tym zakresie, więc może uda mi się coś ustalić właśnie od Was. Będzie mi miło.

Cnc
@Praca marzeń

Witam. Jeżeli wasi pracownicy z takim wysiłkiem trafiają w wymiar +-0.05 to szacun. Chyba że na jakichś snopowiązałkach pracujecie ????

Maria

Czy może ktoś napisać na jakie stanowiska firma aktualnie poszukuje pracowników? Jakie warunki zatrudnienia oferuje i jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pracę? Wasza wypowiedz jest niezwykle istotna dla potencjalnych kandydatów, którzy rozważają rozpoczęcie współpracy z mtu aero?

Lizus
@Maria

Poszukiwani sa ciagle operatorzy CNC poniewaz jest duza rotacja, niskie zarobki rzedu 2.5 - 3 tys. netto i ciezkie, monotonne warunki pracy. Pracuje sie na kilku obrabiarkach jednoczesnie, problem jest nawet z czasem na wyjscie do WC. Nowi przcownicy przychodza i po kilku dniach rezygnuja z pracy, nie wybierajac nawet ubrania roboczego :) Jesli chodzi o stanowiska biurowe to firma jest juz obstawiona calymi rodzinnymi klanami, jesli ktos z rodziny ma skonczonestudia - idzie od razu do biura natomiast ci mniej wyksztalceni pracuja jakis czas na produkcji a gdy znajdzie sie jakies stanowisko - ida w pierwszej kolejnosci, wiec jesli nie masz odpowiedniego nazwiska poprostu nie masz szans na zatrudnienie. Szansa na lepsze zarobki czy ewentualnie inne stanowisko to donoszenie na kolegow, wazeliniarstwo i ciagle usmiechanie sie do swoich przyglupich przelozonych, ktorzy w glowie maja jedynie piach i troty...

@Lizus

Jak to jest? Mój znajomy bardzo sobie chwali pracę w MTU. Nie pracuje na obrabiarkach CNC. Nie ma wyższego wykształcenia, pracuje w "dziale kontroli ", dostaje za pracę około 5000 na rękę (kwota pensji z premiami ). Sam myślałem się tam przenieść bo budują 2-gą halę.

Korbel
@anonymous

Ja tez dostaje 5800 na reke ale za 2 miesiące...

Mtu
@Korbel

Pracujesz jako operator cnc ? , możesz przybliżyć warunki pracy i wynagrodzenie oferowane ale również przewidywane premie i szanse na rozwój ?

CNC_mtu
@Mtu

Warunki pracy beznadziejne, ciągła presja i stres. Cały czas musi być więcej więcej i szybciej. Dla przełożonych każda sekunda pracy się liczy i oni każdą liczą pracownikowi. Poza premią roczną brak innych dodatków, premia roczna ok 3 koła brutto i to kierownik decyduje ile Ci dać. Bez znajomości i układów szans na rozwój nie ma, w firmie pracują rodziny które pchają się wzajemnie do góry. Po 5 latach pracy w mtu 2800zl na rękę miesięcznie, także wyobraź sobie jak symboliczne podwyżki roczne są w tej super firmie. Drugi raz w życiu bym się tu nie pchał.

Moharo
@CNC_mtu

To i tak nie źle, ja po 6 latach pracy miałem 2650 na rękę.

Szukam żony
@CNC_mtu

Czy członkowie tych rodzin mają lepsze zarobki? Może ktoś akurat ma wolną córkę, bo bym chętnie wkręcił się w ten układ? Czy jednak jest szansa wybić się bez pleców jeśli jest się zaangażowanym, sumiennym i dobrze wykonującym swoją pracę pracownikiem?

Dziewczyna

Witam..chce wysłać cv do tejże firmy na stanowisko pracownik produkcji ...czy ktoś wie jak mam to zrobić poprzez jakąś stronkę czy agencje ...?Jaka atmosfera w pracy ?

Agnieszka
@Dziewczyna

Aktualne oferty można znaleźć na stronie www.mtupolska.com

Xzy

Czy są jakieś przyjęcia do eme??

Chętny

Czy na hali produkcyjnej na stanowisku pracy można przeglądać internet w wolnych chwilach?

Makumba
@Chętny

Zakaz używania telefonów na produkcji.

Chętny
@Makumba

No to ładna masakra...aż łezka się w oku kręci jak sobie człowiek przypomi czasy gdy na 3 zmianie piło się wódeczkę na legalu...

Śfinka
@Chętny

A po zakończonej "klinice" można było sobie wypić kilka taterek, zapalić papieroska i spokojnie położyć się spać. Jedyne czym można było się martwić to przejście w pozycji pionowej przez bramki w kierunku wyjścia...to były wspaniałe czasy

Wanda
@Śfinka

Przepraszam, że przerywam Wam tę dyskusję, ale jest ona trochę nie na temat. Pamiętajcie, iż jest to forum, na którym dzielimy się swoimi wrażeniami, jeśli chodzi o warunki pracy w Mtu Aero. Może przedyskutujmy wobec tego temat zarobków. Czy w ostatnich miesiącach Wasze pensje nieco się podniosły?

Bolek
@Wanda

Moja pensja w ostatnim czasie podniosła się o jakieś 150 zł brutto. Na indywidualnej rozmowie z przełożonym dostałem wyraźny zakaz informowania współpracowników o wysokości mojej podwyżki ponieważ, zasugerował, iż moja podwyżka jest jedną z najwyższych na mojej placówce. Po przedyskutowaniu tej kwestii z kolegami okazało się , że jest zupełnie odwrotnie...

Szara pupka

Pamiętacie jak razem piliśmy sobie alko na 3 zmianie i byliśmy przyjaciółmi po czym sytuacja trochę uległa zmianie i zostałem waszym kierownikiem? Raptem kilka dni po moim awansie podniosłem wam targenty średnio o jakieś 30 procent? Ha ha

Siuśmak

W firmie tej nigdy nie będzie dobrze skoro kierownikiem zostaje smoluch po zawodowce, który uknuł intrygę wraz z kierownikiem technologow w celu usunięcia obecnego kierownika znającego biegle 2 języki obce gdyż ten był dla nich zagrożeniem i nie pozwolił sobie "dmuchać w kaszę". Przecież ta (usunięte przez administratora) spod wschodniej granicy na potrzeby funkcji robiła studia gdyż jego podwładni są lepiej wykształceni niż on sam. Gość chodzi na lekcje angielskiego już jakieś 8 lat i jedyne co potrafi to policzyć do 10 i się przedstawić. Tutaj nie pracuje żaden fachowiec, każdy który myślał że nim jest skończył w "jedynce" na kasie lub wrócił na kolanach do tego obozu. Pracując tutaj wystarczy znać obsluge suwmiarki i potrafić skorygować tokarkę pracującą w dwóch osiach a nie jeden ma z tym problemy. Tutaj nawet komentarze są wyświetlane na pulpicie i zatrzymywana jest maszyna żeby ci durnie wiedzieli kiedy zmienić płytkę a kiedy nastawić chłodziwo :-)

CNC
@Siuśmak

hahahahaha wow ;) a co u Was przeważa zwykład tokarka 2-3osiowa czy 5 osiowe z przechwytem? programy pisze programista czy to tez operator inny?

Siuśmak
@CNC

Operatorzy tutaj są tak zacofani że nie mają pojęcia co to przechwyt. Tutaj są praktycznie same takarki pracujące w dwóch osiach a goście nie wiedzą jak dodać kolejne narzędzie tylko mają wszystko zapisane w zeszytach łącznie z rysunkami klawiszy ????. Jest jedna frezarka ale każdy się jej boi jak ognia. Programów to nawet programisci nie piszą ponieważ dostają je gotowe z Niemiec z czasów 2 wojny światowej i do tej pory w technologii wytwarzania części nic się nie zmieniło. Jedyne co zmieniają to data i nazwisko...

Hhh
@Siuśmak

A ja jak tam pracowałem to każdy już po tygodniu pracy był super fachowcem wystarczyło tylko polizać.

Były pracownik Pana
@Siuśmak

Z tym kierownikiem co nie dał sobie dmuchać w kaszę i znał biegle dwa języki to bym nie przesadzał. On się sam wyeliminował z MTU Bo miał kiepskich doradców najbardziej wierzył tym co pod nim dołki kopali. W sumie szkoda gościa

Helena
@Były pracownik Pana

A dawno temu pracowałeś w MTU? Wiesz jak tam aktualnie wyglądają warunki zatrudnienia?

Witold
@Siuśmak

Wyjaśnisz o co tak naprawdę chodzi i co aktualnie dzieje się w firmie? Piszecie o niezrozumiałych rzeczach a, a mnie interesują warunki pracy.Dzięki.

Mtu
@Witold

Przeczytaj opinie o tej firmie, wszystko jest napisane.

Real

Świetny dialog wymyślili w stylu politruków ze stolicą w Moskwie brawo. No chyba że faktycznie poziom sie podniósł ja pamietam zupełnie inny. Prawda "kierowniku" TPOD z drgajacymi rękami na widok Niemców?

Geneza
@Real

Bardzo miło się to czyta a można wiedzieć z kim piszecie tutaj????Chyba doszłam do genezy. Nie gramy do jednej bramki? (Trzy osoby powtórzyły moje słowa, wiec chyba zle nie mowilam ) nie da się? Chyba nie. Szkoda tylko ze moje intencje zawsze były na tak. Nikt Was nie krytykował!!! I nie obrażał. Ręce drżą jak masz sie tłumaczyć z rzeczy których nie robisz i odpowiadasz za czyny innych. Masz obraz zupełnie innej osoby. Wypalony tam był co 2 pracownik to też obrazuje kondycję firmy i daje do myślenia. Ale co tam niech nikt się nie szkoli, wypalonych będzie więcej przykleja się do krzeseł. Każdy powinien mieć opanowane conajmniej 2, 3 stanowiska. itd

Geneza
@Real

A i jeszcze wybrani liderzy pochwalili się, przed rekrutacją, że szef ich zachęcał do aplikowania to się rozeszlo. Każdy o tym wiedzial tylko dlaczego ja usłyszałam aluzje?

zaintersowany

Witam, macie jakieś premie okolicznościowe w ciągu roku? Jeśli tak jakie to są premie stałe czy uzależnione od stażu pracy?

Ryszard
@zaintersowany

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem w firmie? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/mtu-aero-engines-polska-sp-z-o-o,16598 jest kilka ogłoszeń o pracę. Nie wiem czy są roczne premie, ale pracodawca wpiera finansowo naukę na studiach i języków obcych, a dla osób długotrwale związanych z firmą daje finansowy bonus za współpracę. Daj znać jeśli będziesz składał CV.

V

A może jakieś adekwatne informacje do tematu opinii a nie na temat ogrodzeń i takich tam Czy ktoś normalny może się wypowiedzieć na temat ogólnych przywilejów pracowników Czy ktoś wie o dostępnych stanowiskach pracy w dziale importu ? Z góry dziękuje

Ryszard
@V

Niestety w dalszym ciągu nikt nie odpowiedział na Twoje pytania, dlatego zastanawia mnie, czy mimo to zdecydowałeś się może aplikować do pracy w firmie Mtu Aero? Daj znać, jak dalej potoczyło się Twoje zainteresowanie tym pracodawcą.

Dariusz

Wprawdzie firma ma dobre opinie w internecie ale czy to jest powód, że przestaliście korzystać z forum?

Jenkins

Witam czy ma ktoś informacje na temat budowy nowej fabryki w okolicach Boguchwały ?

Chiron
@Jenkins

Czyżby coś miało być budowane w tamtych rejonach?!

rybcia
@Chiron

Podobno jakaś firma z branży ale szczegółów nie znam

Free

Fajny i śmieszny widok można zaobserwować spacerując drogą wzdłuż firmy od strony wejścia. Widać tam jak pracownicy podczas przerwy obiadowej siedzą w tych swoich niebieskich łachach i spoglądają tępym wzrokiem w stronę drogi i wydawać by się mogło, że krzyczą "pomóż mi!" niczym więźniowie w obozach koncentracyjnych tyle tylko że brakuje im pasiaków i czapeczek.

@Free

Zwłaszcza, że o tej porze zazwyczaj są opuszczone żaluzje.

@Free

Właśnie...zazwyczaj. Obecnie nie można już z drogi podglądać niewolników na przerwie ponieważ zostali oni oddzieleni metalowym ogrodzeniem i jedynym obrazem jaki mogą oglądać jest kawałek nieba widoczny na spacerniaku...

@Free

Nie musisz wszystkim udowadniać, że jesteś idiotą. Jest to ogrodzenie placu budowy.

@Katarzyna

Dziwnym trafem cały plac budowy odgrodzony jest ogrodzeniem z siatki natomiast od strony frontowej budynku zaczyna się blacha. Cóż za niefortunny zbieg okoliczności. Gdy będę tam dzisiaj spacerował to postaram się wam przerzucić coś do jedzenia...

@Free

Dzięki, o Panie, składamy dzięki... nie sądziłam, ze stać Cię na taki gest. Ale, myślisz, że będą chętni, na te Twoje kanapki z margaryną?

@Katarzyna

Tak się składa, że mnie stać. Nie wiem co tam jadasz na co dzień ale wrzucę wam kawałek kiełbasy...jak psu...

@Free

Obiecanki - cacanki. Nawet płot rozebrali, abyś miał łatwiej. I co?; kicha(!). Ponadto, pamiętaj, ze rasowe psy nie jedzą kiełbasy.

@Katarzyna

A skąd ci przyszło do głowy że jesteście rasowe?

@Katarzyna

Katarzyna - poziom twojej inteligencji jak również wypowiedzi równy jest poziomowi inteligencji przekupki bazarowej sprzedającej warzywa bądź odzież na niedzielnej giełdzie w Załężu...

@Free

Nie martw się. Wszystko jeszcze przed Tobą. Najważniejsze, abyś nie ustawał w dążeniu do celu. Może kiedyś też go osiągniesz. No i co z tego, że dużo pracy Cię czeka. Bądź wytrwały!

Zostaw merytoryczną opinię o Mtu Aero - Jasionka

• Jak się pracuje w Mtu Aero?

Zobacz opinie na temat firmy Mtu Aero tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mtu Aero?

Mtu Aero