Opinie o Makalu w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Makalu. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Makalu o rekrutacji.

Branże: Wyroby tekstylne - Wykańczanie wyrobów włókienniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Makalu w Łódź

Zarząd

Zarząd spółki Makalu Fashion, informuje wszystkie anonimowo wpisujące się osoby,że na wpisy zawierające pomówienia, nieprawdziwe informacje o spółce, wpisy wulgarne, wpisy personalnie obrażające pracowników spółki , będzie reagował zdecydowanie przy użyciu wszystkich dozwolonych przez prawo środków.

Aga
@Zarząd

Čo wy pieprzycie. Pracowalam trzy miesiace i nie przedluzyli mi umowy bo jakas (usunięte przez administratora) že skarbowego klocila sie ze mna i mnie straszyla a te wiesniaki sie przestraszyly i nie przedluzyly mi umowy!! Banda (usunięte przez administratora) i nič wiecej!!! Stale klientki sie od nich odwrocily i wcale sie nie dziwie. A sylwunia regionalna sie obsrala i przyslala kolezanke zeby podziekowac mi za prace.

Aga
@Aga

No tak makalu umie straszyc jedynie i nič wiecej!!!!! Dziewczyny nie pracujcie tam. Obiecuja zlote góry a dostaniecie najnizsza krajowa i nawet slowa dziekuje....

Iza
@Aga

no cóż...nie można powiedzieć nic dobrego o tej firmie.... negatywne opinie prawda 100 % NIE POLECAM!! zastanów się 1000 razy zanim choćby wyślesz swoje CV.

@Zarząd

Hahaha ośmieszacie się na maxa

Liliana

Nie wiem dlaczego w niektórych z was jest tyle jadu i podłości żeby takie bzdury wyssane z palca wypisywać? ??!! Pracowałam kilka lat w jednym salonów i czytam zniedowierzaniem ze pensje nie były płacone na czas albo ze wymagania były wygórowane. ...nigdy się nie zdarzyło abym nie otrzymała pensji w terminie....wymagania sa jak wszędzie w obecnych czasach...wiele się zmieniło w pracy handlowca więc trudno żeby firmy rozwijające się zostały w tyle.....Sprzedawca to nieglupiutka usmiechajaca się sztucznie lalka tylko świadomy handlowiec ktory w pełni wie czego od siebie wymaga i ile jest wart....ja bardzo miło wspominam pracę ....szczególnie kontakty z osobami wyższego szczebla i nie zgadzam się z tym co złośliwe niedowartosciowane kobiety wypisują

to dobre
@Liliana

Po stylu pisania wnoszę, że powyższy komentarz napisała osoba, która pisze tego typu opinie w obronie firmy wielokrotnie, a następnie podpisuje się różnymi imionami. Tak się składa, że trochę się na pisaniu znam. Pozdrawiam.

Mona
@to dobre

Po stylu pisania? W Makalu pracują również inteligentni sprzedawcy i mają prawo się wypowiedzieć. Mają prawo być zadowoleni. Ja jestem zadowolona z pracy i nie rozumiem dlaczego ktoś nie opuszcza przez kilka lat pracy z której jest niezadowolony, może do niczego się nie nadaje?

Iza
@Liliana

Liliana bzdury wyssane z palca opowiadasz:(

@dwuosobowy

Nie polecam zdecydowanie tej firmy. Ani klientom, ani przyszłym pracownikom. Czysty mobbing i upokarzanie. Plany tak duże, że dla mniejszych miast nie do wykonania. Jakość produktów? To dramat. Pracowników mają za nic. Szczerze nie polecam!

klientka

Bardzo niska jakość materiałów z których szyte są ubrania,cena nie adekwatna do oferowanej jakości.

Sprzedawca

Szybka i rzeczowa.Regionalna bardzo sympatyczna.Pytano o doświadczenie i dlaczego ta firma.

czy nie przeszkadzaja mi godziny pracy,czy chcę pracować w soboty,czy chcę brać udział w szkoleniach z wizażu

Janek

Firma nagradza ludzi którzy osiągają w pracy dobre wyniki, zarobki zależą od każdego z nas.

Nat
@Janek

Od każdego z nas? Każdy się stara, bo żyć w granicach minimalnej pensji jest ciężko, ale firma podnosi co roku budżet tak drastycznie, że powoli zrobienie premii w tej firmie robi się nierealne. Nie mówiąc już o klientach, którzy narzekają na jakoś ubrań....

Bozena76

Ceny nie są adekwatne do jakości towaru. Chyba trzeba zejść na ziemie...

Jagódka

Wyzysk pracowników. Obiecywanie złotych gór, ale niestety pensja w granicach minimum. Zero dodatkowych korzyści np na Święta. Firma nie podnosi podstawy pensji po przepracowanych latach. Nie polecam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Praca zespołowa

zjednoosobowego

Ewidentnie są tu opinie osób, które czują się pokrzywdzone. Mam wrażenie, że oczekują od pracodawcy rzeczy nierealnych. Ja pracuję w Makalu ponieważ jestem zadowolona, im bardziej się angażuję – tym mam wyższe premie. W zeszłym roku tylko 3 razy nie wykonałam planu. Dziwi mnie to, że pracują tu ludzie, którym ta praca się nie podoba. Po to jest okres próbny – każdy ma prawo zrezygnować. Zapewne większość opinii pisanych jest przez osoby zwolnione. Mogę polecić pracę w Maklau, wcześniej pracowałam w 3 innych firmach i nigdy nie byłam tak zadowolona. Płaca nie w terminie? Nigdy tak się nie zdarzyło, chyba, że ktoś nie przeczytał swojej umowy i czeka na wypłatę – jak w budżetówce 1-go... Ja zawsze 10-go mam wypłatę na koncie.

Minia
@zjednoosobowego

Wypłata zawsze jest na czas... Regionalne obie miłe.. Miałam okazję niedawno rozmawiać z drugą i jest bardzo sympatyczna... Są tutaj dziewczyny, które pracują kilkanaście lat w Makalu i praktycznie co miesiąc mają premię... Ja pracuję rok.. Tylko raz nie miałam premii... Jeżeli ktoś nie ma smykałki do handlu, to niech tu w ogóle nie przychodzi... Tutaj trzeba mieć to " coś" pozdrawiam i z czystym sumieniem polecam :)

Jola
@Minia

znowu ktoś z firmy sam sobie wystawił laurkę:( nie polecam.

Joanna

@BlairvonLondon dziewczyny, o których piszesz musiały w swoich wpisach złamać regulamin forum: https://www.gowork.pl/regulamin Bo na forum nie są usuwane negatywne opinie, a te które łamią regulamin. Zatem mogą jeszcze raz wypowiedzieć się, ale zważając przy tym na słownictwo jakiego używają.

BlairvonLondon

Też mi portal!!! wszytskie opinie dziewczyn które negatywnie oceniaj,ą p;race w makalu pousuwane !!! Rzetelnie w cholerę

Joanna

@Anonim oczywiście, masz rację, że każdy może wyrazić swoją opinię i jest to miejsce by o nich dyskutować. Nie musisz się przejmować, że ktoś się z nią nie zgadza, bo przecież może mieć inne doświadczenia z pracodawcą. Ważne tylko, by opinie były prawdziwe. Bo nieprawdziwe opinie mogą zostać usunięte przez administratora forum.

szczerze uważam ze każdy ma prawo wypisać swoja opinie na temat tego zakładu pracy. A pisanie i oskarżanie ze ktoś sobie cos wyssal z palca jest zbędne, nie wiesz jak jest jak było po co komentujesz? Szczerze uważam ze pójście do pracy w tym zakładzie jest chyba jedynym wyjściem dla osób które są w depresji i nic innego nie uda im się osiągnąć. Ale cale szczęście orientują się niektórzy w czas i poznają na ludziach. Nie polecam, zero pomocy ZERO a wykorzystywanie innych 100% rozumiem ze ktoś może osiągnąć cos więcej i jest wazniejszy ale tylko na papierku.. :) szacunek powinien być w każdej pracy. A premia ? Szkoda badać kto by chciał pracować za takie pieniądze i strugac z siebie wariatke patrząc na ceny w sklepie a na własną wypłatę. Bez pozdrowien.

Bolo

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkach do pensji?

misia

Praca sprzedawcy to ciężki kawałek chleba - już ja to wiem. Pracowałam w Makalu kilka lat. Odeszłam z przyczyn osobistych ale zawsze miałam wypłatę na czas, jasne zasady premiowania, regionalna też w porządku - na każde pytanie dostałam konkretną odpowiedx. Zupełnie nie rozumiem tego hejtu. Jak Wam nie pasuje to po prostu podziękujcie i idźcie gdzie indziej

ZUZA

.....wreszcie ktoś napisał prawdę.Ja pracuję w Makalu kilka lat i jak czytam o braku szacunku to.....mnie trafia.Znam swoją wartość .Gdyby ktoś z "góry" chociaż raz okazał mi brak szacunku to następnego dnia już by mnie nie zobaczył.Najłatwiej jest wylewać żale na takich forach, bo wszyscy Ci którym się dobrze pracuje nie maja potzrby użalać się nad swoim losem. Weszłam tu raz i więcej nie wejdę.weszłam tu bo wszystkie się podniecają i oburzają tymi wpisami , a mało która ma odwagę napisać jak jest naprawdę-jest NORMALNIE.Ja nie pracuję za karę. Pracuję bo chcę i nikt mnie w Makalu na siłę nie trzyma.

Giovanna
@ZUZA

Przykro mi ale moim znaniem zadna z pracownic nie napsiałaby tego posta. Mak kontakt ze wszytskimi i nie ma ani jednej która by powiedziałą coś dobrego o makalu. Każda jedna ma dosyć i wszsytkie szukamy czeoś innego.

Ona
@Giovanna

Ja nie mam kontaktu ze wszystkimi ale z kilkoma mam, ale chyba z innymi niż ty.Chcesz sobie szukać czegoś innego to szukaj.(usunięte przez administratora) Teraz mam umowę, kasę przez konto na legalu, premie za target,premie za kwartał, kasę na ubrania.Może to dla ciebie mało, dla mnie duzo, nie mieszkam w metropoli.A że muszę popracować zeby zarobić, no od stania przy biurku na koncie mi nie przybedzie, ale ty i tak tego nie zrozumiesz.

Miałam 'przyjemność' pracy w salonie w manufakturze. Przestrzegam wszystkich, którzy myślą nad pracą w tym miejscu. Wymagania ogromne, wieczne kontrole z centrali, dosłownie co 2-3 dni, wieczne sprawdzanie, patrzenie na ręce. W pewnym momencie masz wrażenie, że każda wchodząca osoba to tajemniczy klient. Ogromna presja, non stop maile i ciśnienie o wyrabianie planu, telefony. Czego byś nie zrobiła i tak jest źle. Można wyjść z siebie, a nic z tego Ci nie przyjdzie. Teraz chcą też żeby się każdej klientce przedstawiać i opowiadać o marce. Nie mówię o liczniku, którzy nabijają kręcący się po salonie mężowie i dzieci, a z którego Ty musisz się tłumaczyć, bo to Ty masz nabite wejścia i jak zwykle ZA MAŁO sprzedane. Liczą się liczby. Tylko i wyłącznie. Masakra. Do tego wszystkiego miałoby się wrażenie, że w firmie " z miłości do kobiecości " (motto Makalu) pracują miłe, pewne siebie kobiety w fajnej atmosferze. Nic bardziej mylnego. Od centrali, przez biura, regionalną, aż po kierownika sklepu. Od atmosferki można po prostu zwariować :/ Stracony czas i nerwy.

Zgadzam się Tobą w 100%. Nie liczy sie człowiek- LICZA się LICZBY !!!! Nie polecam pracy w tej firmie!!!!

Lepiej bym tego nie ujęła :) W 100 % się zgadzam.

Nicola

Ja również pracowałam w manufakturze-co prawda krótko,ale zawsze.Pewnie pracowałabym dłużej ,gdyby nie kierowniczka tego sklepu.A w ten weekend pojawiło się ogłoszenie ,że poszukują nowej kierowniczki, więc mam pewną satysfakcję,że w końcu ktoś w firmie przejrzał na oczy.Co do wymagań nic mnie nie zdziwiło. We wszystkich markach w których pracowałam dotychczas pracowałyśmy na liczbach.Normalka.Kasę za zlecenie też dostałam na czas. Szkoda,że wcześniej nie wymienili kierowniczki

@Nicola

Tu nie chodzi tylko o pracę na liczbach. Ja też pracowałam w kilu znanych markach na stanowiskach kierowniczych- są pracodawcy, którzy szanują praowników , ale nie zlicza się do nich Makalu.

Nicola
@anonymous

..skoro pracowałaś wcześniej na stanowiskach kierowniczych gdzie inni pracodawcy tak Cię szanowali - to czemu tam dalej nie pracujesz? ....może to Ty masz problem i ciągle Ci coś nie pasuje.

georgina

Wiele do życzenia dają też Regionalne okazuje się ,że nie mają pojęcia o pracy w sklepie ale też Panie pracujące w firmie oczywiście niektóre . Podstawą jest znać system , który w firmie funkcjonuje . Kiedyś usłyszałam od mojego nieżyjącego już profesora - żeby kogoś uczyć kultury trzeba zacząć naukę od siebie . I to samo tyczy sie pań regionalnych i niektórych pań z firmy i tutaj zgłaszam się do Szefostwa proszę o zweryfikowanie wiedzy wymienionych pań bo to nie ekspedientki są winne ale panie które mają je pod tak zwaną opieką . One mają nam pomagać a nie mieć jeszcze pretensje do nas o coś o czym same nie mają pojęcia . To bardzo nieprofesjonalne Wstyd !!!!!!!!

Czak się dzieje
@georgina

Lepiej bym tego nie ujęła! Moim zdaniem KAŻDA regionalna powinna najpierw być ekspedientką!

kasia

Przyklepuje!! prawda to

R.

PRAWDA !!!! Uwaga na tę osobę !!!!

Pracownica
@Czak się dzieje

Z tego co wiem obydwie regionalne mają doświadczenie w bezpośredniej obsłudze, ja mam pozytywne zdanie na temat pracy w Makalu. Niektórzy pracownicy, jak ja pracują powyżej 10 lat, chyba gdyby im było źle to znalazłyby inną pracę. Nie spotkałam się osobiście z mobbingiem. W porównaniu z moimi poprzednimi doświadczeniami z "regionalnymi" jestem zadowolona. Chyba dziewczyny w życiu po.... nie dostałyście - zastanawiam gdzie Wam było tak bosko - może mi podpowiecie - złożę CV.

Wiem lepiej.
@Pracownica

Potwierdzam. Ja również jestem pracownikiem Makalu już prawie 5 lat i nie mogę zgodzić się z negatywnymi komentarzami. Niech osoby, które wypowiedziały się negatywnie, zastanowią się z jakiego powodu zostały zwolnione, ile z siebie dały. Najlepiej, jak to mówi powiedzenie "zarobić, a się nie narobić"? Ja, osobiście, nigdy nie spotkałem się z mobbingiem, zawsze dostaję wypłaty w terminie, dostaje bardzo duże wsparcie od regionalnej MJK i ogólnie od wszystkich pracujących w siedzibie firmy. Dziewczyny, zastanówcie się co Wy w ogóle wypisujecie... Nie robocie z siebie gwiazd, tylko pomyślcie czy Wy byłyście w porządku wobec firmy. Chyba zapominanie o powodzie, przez jaki zostałyście zwolnione.

Opinia
@Pracownica

Potwierdzam. W Makalu nie jest źle, mam porównanie, gdyż pracowałam w różnych firmach. Są ustalone targety, jak ich nie wyrobimy, nie mamy premii. Tyle. A co do regionalnych - w moim odczuciu pełen profesjonalizm. Szczególnie ze strony wspomnianej Marty. Ale z tego co wiem, druga też jest w porządku. Zawsze można na nie liczyć. Staramy się nie "przeginać" i jest ok. Mówię to z pełną świadomością. A te wszystkie negatywne komentarze...ehhhh...szkoda gadać. Łatwo jest hejtować anonimowo :( Nie pomyślałyście, że może sprawiacie komuś przykrość? Po co? Przecież to tylko praca...

Julia
@Opinia

ja się z Tobą nie zgodzę . Szczególnie do regionalnej M-ty. Nie jestem złośliwa, ale wszystkie negatywne opinie na jej temat to niestety PRWADA!!!

Opinia 2
@Wiem lepiej.

Nikt nie robi z siebie " Gwiazdy: tylko wyraża opinie. A powody zwolnień z pracy są często Żałosne i nie adekwatne do prawdy. Zastanawiające, kto tak wychwala regionalną M-te? hmmmm...daje to do myślenia....

ciekawe....
@Julia

JA TEŻ PRACOWAŁAM W KILKU FIRMACH - RÓŻNIE BYWAŁO, ale NIGDY tak Fatalnie jak w tej firmie. Wygląda ta M-ta jak wygląda - tak ją stworzyła natura- tu chodzi o podejście do ludzi. Totalny brak szacunku z jej strony - ale co się daje to się dostaje... Nie ważne czy pracujesz 10 lat czy 1 rok- nie ma powodów do zwolnienia? nie przejmuj się-coś się znajdzie.... ;0

Wkurzona
@georgina

Co Wy tu piszecie!? Nie macie co robić!? To że zostałyscie zwolnione widocznie nie byłyście kompetentne co do stanowiska na jakim byłyście w firmie. Zastanówcie się! Co do Pani Kierownik Pani M. wiem, że pracowała na stanowisku sprzedawcy! I jak dla mnie jest świetną osobą! Odpowiednia osoba na swoim stanowisku. A was? Was tylko zazdrość zżera że ktoś ma lepiej niż Wy!

@Wkurzona

ej wkurzona :) A masz lepiej niż MY ? :) :) :) wątpię. Maszeruj do apteki po leki na uspokojenie :)

Wkurzona
@anonymous

No mam lepiej bo nie mam takich problemów jak Wy :)

Ania z
@Opinia 2

Pewnie sama Marta ;) żal.pl

W przedszkolu :P

była pracownica
@Wiem lepiej.

Ja odeszłam sama

@Wkurzona

Ja odeszłam sama po tym jak zobaczyłam jak traktuje sie pracowników .Pracownik jest dla was nikim . Po drugie nie mam czego zazdrościć jedynie mogę współczuć .;)

@georgina

Popieram, wspólczuję dziewczynom , które pracują w Makalu i wspólpracy (usunięte przez administratora) Dziwnym trafem część negatywnych opinii na temat SZEREGOWEGO pracownika tj, (usunięte przez administratora)nagle zostały usunięte- to jest część opinii o fimie.- PRAWDA W OCZY KOLE.

Anja
@anonymous

I tu się nasuwa pytanie....kto te komentarze wykasował????

Aneczka

Od ponad 2 miesięcy pracuje w Makalu. Muszę przyznać,że troche inaczej przedstawiano mi pracę przed zatrudnienie. Do wszystkiego przypisane jest tysiące papierów,odbieranie dostaw to koszmar,zdjąć folie,zmienić wieszak,zmienić koralik itd... ciężka robota. Wymagają utrzymania perfekcyjnej czystości na sklepie co wymaga czasami zostania po godzinach,ale czy ktoś widział pieniądze? Ciągłe sprawdzanie,porównywanie wyników,tabelki i rozliczenia. Nie wyrabiasz targety,to znaczy ze jesteś do niczego.. a pieniądze? Wypłata raz 5,raz 8,a raz 2 dnia miesiąca..

Opinia
@Aneczka

Hahhaa....Zdjęcie folii, zmiana wieszaka i koralik to ciężka robota???? Szkoda komentować Twój wpis....

była pracownica
@Opinia

a nie uważasz ,żę to robota 'głupiego' ? ściąganie i nakładanie koralików jak można je posegregowac na wieszakach ? Pomyśl troszeczkę zanim zaczniesz coś mówić

Paulina

W Grudziądzu i Swieciu padli. Tak trzymać

Pracuję w tej firmie trzy lata.Nigdy nie zdarzyło mi się być źle potraktowaną - zawsze ze zrozumieniem - wszyscy jesteśmy ludźmi. Co do nowej Pani koordynator: świetna kobieta! Czemu uważasz, że jest bezczelna? Bo może zwróciła Ci słusznie uwagę? Pamiętaj, że koordynator jest nad Tobą a nie Ty nad nim.

Totalne bzdury opowiadamsz na temat regionalnej M-ty.

Zostaw merytoryczną opinię o Makalu - Łódź

• Jak się pracuje w Makalu?

Zobacz opinie na temat firmy Makalu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Makalu?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Makalu?

Kandydaci do pracy w Makalu napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Makalu
  • Kilińskiego 169