NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Merlin

Młodszy dk 2300 br NAJSTARSZY 2600 br Tragedia... ta firma to tragedia to śmiech aby tyle osób ze stażem sie zwalniało lub było w trakcie poszukiwań pracy... Tak jak piszą inne osoby nasyłanie tajemniczych klientów gdzie na początku miesiąca strach podchodzić do klientów i trzeba uciekać od osób z telefonem , standardy które wymagają ponad 40 pytań pomyślenie sformułowania = niezaliczenie klienta -15% Sklep nie zrobi ps których nie ma -15% Gdyby było jeszcze z czego zabierać te pieniądze to by było super. Nie ma rady trzeba szukać innego pracodawcy ten spadł z super firmy do sieciówki gorszej nizeli spożywka Żona na kasie zarabia więcej nizeli ja z wynikami oraz stażem

grzegorz c

W Neonet pracuje już ze 3 lata i jak na razie nie planuję zmienić pracy. Przyjąłem się zaraz po studiach i przyznam, że do dzisiaj bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć tak fajną pracę. Lubię pracować bezpośrednio z klientem i cieszę się że mogę podnosić swoje umiejętności z tego zakresu. mam również jasne warunki zatrudnienia co niestety nie we wszystkich jest oczywiste.

Krzysztoff

Jestem zadowolony ze swojej pracy. Atmosfera jest przyjemna, zespół musiał się trochę dotrzeć jednak teraz jest już wszystko ok. Pracuję niecałe 2 lata w Neonet i nie wydaje mi się żebym miał na co narzekać. W pracy panują jasne zasady, każdy wie co ma robić i za co dostaje pieniądze. Zamierzam spędzić w tej firmie jeszcze kilka lat.

krzysztoff

Plusami pracy w Neonet jest stabilność zatrudnienia oraz warunki. Pracowałem wcześniej dwa lata w magazynie i po przeniesieniu się do Neonet po prostu odżyłem. Bardo przyjemna atmosfera, jasne zasady wynagradzania i co jakiś czas szkolenia pracowników. Po roku pracy jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję zagrzać w tej firmie miejsce na dłużej.

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

rozczarowany

W firmie panuje absolutny chaos, większość stanowisk dyrektorskich zajmują członkowie rodziny prezesa którzy nie mają zielonego pojęcia o segmencie którym mają się zająć. Dobierają osoby na stanowiska kierownicze o podobnym poziomie wiedzy, nikt nie wie jak powinien działać, szeregowi pracownicy co chwilę są zarzucani bezsensownymi zadaniami, gdzie po chwili przychodzi inny dobry kumpel czy kuzyn prezesa i każe takiemu pracownikowi robić zupełnie coś innego ponieważ ma jakiś personalny problem z jego przełożonym. Panuje absolutny brak szacunku do pracownika, niektóre osoby pracują po kilka tygodni bez umowy bo osobom na stanowiskach decyzyjnych nie chce się przekazać do kadr informacji o potrzebie przedłużenia umowy. Ludzie siedzą pościskani w hałasie na śmierdzącym openspejsie, sprzęt do pracy to jest jakaś porażka - z początku dostałem 7letni laptop z zepsutą baterią i dopiero po dwóch miesiącach próśb został wymieniony na nieco lepszy. Wśród większości pracowników panuje zawiść, ludzie przepychają się między sobą obowiązkami, jak coś idzie nie tak to możesz mieć pewność że twój temat zostanie poruszony u prezesa albo dyrektora działu. Wiecie czemu z firmy ciągle wycieksją dane klientów? Bo osoby od bezpieczna IT zostały zatrudnione właśnie jako znajomi prezesa i widać że nie mają pojęcia jak o to bezpieczeństwo zadbać, jedyne działania w kierunku "bezpieczeństwa" to blokowanie pracownikom stron internetowych, pięciokrotne szyfrowanie sprzętów, monitorowanie poczty i wydruków, w końcu kontrola najwyżsą gwarancja zaufania Naprawdę jeśli masz szacunek do siebie, swojej pracy i zdrowia to nie idź pracować do neonetu. To miejsce które zabija chęć pracy i pasję w człowieku. Ludzie wytrzymują tutaj maksymalnie rok, chyba że mają mentalność flądry z urzędu albo są rodziną prezesa. Neonet jest pełen krzyczących niekompetentnych ludzi bo ci kompetentni albo dawno już się zwolnili albo siedzą cicho i tylko odbierają wypłatę

Odisław
@rozczarowany

aj tam pitolisz troszkę głupoty, sądzisz że gdzie indziej będą witać ciebie z kwiatami i czerwonym dywanem ?? Zgadzam się z tobą że handel w dzisiejszych czasach to nie jest piękna sprawa (pracuję w tej branży ponad 15 lat). Jest wiele rzeczy które mnie też nie pasują i potwierdzam że wiele pomysłów wychodzących z centrali na sklepy to jakiś absurd i upośledzenie umysłowe. Jednakże dopóki wypłat wpływa 10-tego regularnie i nie jest głodowa to na co tutaj narzekać ??? każda firma ma wymagania i każdy liczy kasę, a nie rozdaje ją za darmo. Mnie osobiście Neo nigdy niczego złego nie zrobiło,a to że zabrali kilka razy za to czy za tamto ?? zobacz ile zarabiają urzędnicy albo nauczyciele i zmienisz zdanie o płacy, a mam znajomych w tych miejscach pracy i znam realne stawki oraz niestety nie jestem człowiekiem z centrali, pracuję na sklepie w mieście do 20-tyś....

Dominika

Wypowiadając się na forum o charakterze publicznym powinieneś wiedzieć, że tutaj dba się o kulturę języka. Możesz przeczytać o tym w regulaminie serwisu GoWork: https://www.gowork.pl/regulamin Nie wątpimy, iż jesteś jednym z najlepszych sprzedawców sieci NEONET, ale jednak czasami należy dostosować się do pewnych sytuacji, być bardziej pokornym. Powiesz nam coś na temat ogólnych warunków zatrudnienia w tej firmie? Masz tam może, jako pracownik, dostęp do bogatego pakietu benefitów?

Kaszanka

"Nawet najlepszego pracownika można zwolnić jeżeli nie wspołpracuje z zespołem". A zespół jest jak jego najsłabsze ogniwo. Super, że jesteś taki najlepszy, podciągnij tego najsłabszego i nie płacz. To, że masz wyniki to nie znaczy , że jesteś najlepszy. Bo nie potrafisz tych wyników przekuć na kasę. Nie pracujesz w samotni jako latarnik, tylko w zespole. Jeżeli jesteś the best to pomóż słabemu i plany zrobione.

To właśnie ci "najlepsi sprzedawcy" są powodem odwracania się klientów sieci. Klient, który zorientuje się, ile przepłacił w ratach więcej nie wróci. I powie o tym rodzinie i znajomym.

@Kaszanka

A Ty potrafisz? Ciekawe jak mam pomóc, skoro mam o 60% pkt więcej od reszty załogi. Nie jest realne wyrobić za kogoś.

@Dominika

Co Cię boli w tej wypowiedzi? Jakie benefity? Hahahah

@Marcin

Bzdura. Klient chyba umie liczyć i wie ile zapłaci. Jeśli uważa, że całkowity koszt jest zbyt wysoki to dziękuje i wychodzi, ale Ty pewnie tylko podajesz pendrive zza lady, więc nie masz pojęcia.

@Wkurzony

Masz rację. Klient umie liczyć. Dlatego nie wraca...

Torman
@Marcin

Marcinku nie ośmieszaj się. W każdym sklepie jest tak samo. To jest handel, a w handlu się zarabia. Zresztą RKS czuwa żeby żarówek nie poszło za dużo.

riko

A jeśli trafisz na złego kierownika, który nie pozwala ewidencjonować czasu pracy zgodnie z faktyczną realizacją (a więc przychodzenie przed otwarciem sklepu i wychodzenie po zamknięciu sklepu), to robisz donos do PIPu i kierownik nauczy się prawa pracy.

Uuu

Kolejne bzdury. Ludzie uciekają z tej firmy od dawna. A kazdy nowy wytrzymuje 3 miesiące

Uuu

Alez klamstwa. Żal

Magda

Praca może nie nalezy do najłatwiejszych, bo faktycznie obowiązków na zmianie jest sporo. Natomiast moim zdaniem zarobki to w zupełności wynagradzają - przynajmniej ja jestem zadowolona. Jak ktoś się sprawdza to może liczyć też na premię. Duży plus też za kierownictwo. Bez problemu można wnosić zmiany grafikowe (co dla mnie jest na duży plus, ponieważ równocześnie studiuję i czasami wypadają mi egzaminy)

Dedal

Jako najlepszy sprzedawca w tej firmie straciłem ogrom wypłaty... Firma robi cięcia na handlowcach , co jest dziwne.. Nie zarobisz to nie sprzedasz... Zmieniam tą chorą firmę na konkurencję gdzie bez proszenia mam podstawę większą o 1100 zł.

Szklana

Slaba punktacja , brak socjalu , jako doradca jestem jednoczesnke ksiegowym , magazynierem bog wie kim jeszcze . Klientela w naszej lokalizacji to sami starsi ludzie ktorzy przychodza i pytaja o zarowki. Normy do wyrobienia pod zadnym wzgledem nie sa dopasowane do klientelii jaka posiadamy przez co tracimy pieniadze gdy ich nie wyrobimy. Probuja nam wmowic ze zle dobieramy slowa ... to jest zart. Pierw trzeba zaczac od tego ze nie ma do kogo dobierac tych slow .(usunięte przez administratora)

Ślązak

Dokladnie. Sprzedawcy zarabiaja na punktach. Ale rks i dr to nie obchodzi bo dla nich marza sie liczy. My z marży nie mamy nic. Nie obchodzi nas marza. No chyba ze system premiowy stary powroci

Madzialena

Bardzo przyjazne miejsce pracy. Dobra organizacja obowiązków. Bogaty socjal dużo benefitów. Możliwość awansu i rozwoju osobistego. Fajni ludzie. Lubię atmosferę w NEONET S.A. za: Wsparcie pracowników.

@Madzialena

Gdzie masz bogaty socjal? Może u was tam w centrali hahaha

Czarny

Uczciwe warunki pracy. Dużo szkoleń na początek - praktycznie wszystkiego mozna się nauczyć nie mając wcześniej doświadczenia, trzeba miec tylko dobre nastawianie do pracy z ludźmi. Spore premie i inne dodatki. Fajna atmosfera w pracy.

@Czarny

Spore premie to były 2 lata temu.

Khere

Prawda jest taka, ze praca w handlu jest ciezka, szczegolnie w sklepie, gdzie trzeba jednak sie znac na tym, co sie sprzedaje. To nie robota dla kazdego - mi osobiscie akurat sie podoba, a pracuje 6 miesiecy. Fakt, sporo zalezy od ekipy z jaka sie pracuje - u mnie z tym jest akurat pol na pol (sa 2 osoby zupelnie nowe, ktore raczej sie nie nadaja do takiej pracy i za nie trzeba sporo robic), no ale kierownik jest ok. Praca mi sie podoba - lubie sie uczyc i lubie poznawac specyfikacje spzetow - mi to odpowiada.

Orzeł

Zgadzam się , skoro tak traktują swoich pracowników to jak najdalej , traktujmy się wszyscy z szacunkiem

Best

Można zarobić trochę więcej nizeli najniższa krajowa , ciśnienie ogromne Dla prawdziwych sprzedawców. Wykonanie planu na 100% tj 6000 pkt daje do wypłaty w okolicy 350 zł netto Myśle ze nikomu nie trzeba tłumaczyć ze firma sie rozminęła z rzeczywistością myśląc ze ktoś za 350 zł będzie wysłuchiwał tekstów o konwersji , planach , jakosciówce dodatkowo nabijał kasę do planu sklepu a dostanie wielkie (usunięte przez administratora) Można tutaj pracować ale za takie premie nie ma żadnego sensu się starać i pokazywać ze można więcej. Firma 2 lata temu była wspaniała do zarobku , można tutaj było pracować i zarabiać wspaniała kasę jednak obecnie nie ma sensu tutaj działać. Czekam tylko na chwile aż firma (usunięte przez administratora)prowizje od sprzedaży. Moje sugestie dla NEONET S.A.: Zmiana systemu premiowego , zapewnienie prawdziwym sprzedawcom możliwości zarobku Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zrezygnować z (usunięte przez administratora)i stosowania praktyk tajemniczego klienta , zmienia systemu premiowania tak aby faktyczne wyniki sprzedażowe znalazły odzwierciedlenie w wypłacie

Tomeczek

Fajna praca, przyjazna atmosfera, dużo szkoleń i możliwości rozwoju. Na początku kasa średnia ale z czasem dochodzą premie i dużo benefitów więc można zarobić. Są rabaty dla pracowników no i oczywiście darmowa opieka zdrowotna.

Maciek

Praca przyjemna, zarobki w porządku. Dużo benefitów i premii. Elastyczne godziny pracy. Dobre i zdrowe relacje na poziomie pracownik przełożony. Jestem zadowolony. Moje sugestie dla NEONET S.A.: Większa możliwość awansu Lubię atmosferę w NEONET S.A. za: Zgrany zespół i wyjazdy integracyjne

Wojtek

Dzień w pracy przebiegał bardzo szybko dlatego,że zakres obowiązków,które były mi przyznawane był dosyć spory, aczkolwiek pracowało mi się tam bardzo dobrze, atmosfera w pracy była bardzo miła , pracownicy z działu na którym pracowałem byli bardzo sympatyczni.

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.