NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

OKAS

Ciekawe jak teraz obniżą system premiowy, aby zrównoważyć niewielką podwyżkę do wymaganych 2-6 0 0 brutto . Firma na pewno coś wymyśli, bo pracownik raczej nie skorzysta z żadnej nadchodzącej zmiany, jak to robią dotychczas - każda zmiana na niekorzyść doradców. W moim sklepie jak przychodziłem to przez 3 lata nie było ani jednej rotacji - obecnie po super usprawnieniach w prowizjach- co drugi pracownik teraz jest nowy w branży i praktycznie co chwilę trzeba kogoś przyuczać, pomagać, nie podejść do klienta i nie sprzedać, tylko pomóc coś z zamówieniem nowemu koledze, albo wytłumaczyć coś bo nowy nie umie albo nie zna się na towarze. A propo towarów, jest ich tyle na sklepie, że połowa ekspozycji telewizorów i smartfonów przez wrzesień-październik jest "tylko z ekspozycji", bo firma nie chce wysłać drugiej sztuki, samemu też nie da się zamówić i trzeba prosić klientów o cierpliwość, że już za 2/3 dni sprzęt będzie haha, żal. Jedynie co się nie zmieniło przez te blisko 5 lat jak tu jestem to komputery, które przy dwóch kartach w Chrome się wieszają, program do sprzedaży non-stop się zawiesza i trzeba resetować, a klient czeka... Celeron czy to Pentium z 2010 roku, zwykły HDD, Windows 7 (serio?!).(usunięte przez administratora)

Zwróćcie uwagę, że zmiana programu motywacyjnego jest zawsze na niekorzyść pracownika i niestety tak jest w każdym elektro markecie :(

Leon

Płace w sklepach nie są złe, ale na uwagę zasługuje przebogaty pakiet socjalny. Wczasy pod grusza, zapomogi, paczki, bony na święta. Woda mineralna gazowana i nawet niegazowana w ilościach takich, że wystarcza aż do połowy miesiąca. Kawa, herbata... W wielu sklepach jest lodówka i czajnik. W niektórych kuchenki mikrofalowe. Część sklepów na nawet toaletę... Klimatyzacja, co prawda z zakazem włączania, ale jest... Jest super... Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tyle osób odchodzi z pracy...

Dark Side
@Leon

Bony na Święta opiewają na 1-3-0 Pani z Biedronki mnie wyśmiała w zeszłym roku ,Żal Centralo ogarnijcie zobaczcie co się dzieje w sklepach jak wam wartościowi ludzie uciekają ,Pamiętajcie że to my sprzedajmy Polisy Oprocentowane Raty i to dzięki nam macie tzw rentowność,Są sklepy gdzie co miesiąc były wyrabiane plany ,ale przez to że nie dbacie o swój personel,szczególnie ten która jest zazwyczaj w I klasie wszystko się sypie zamiast docenić pracownika który w ciągu dnia umi zarobić 15k dla firmy wolicie zatrudniać nowych który w ciągu całego dnia wyrabia tylko marże minusową ,Gdzie tu jest jakiś głos rozsądku bo ja go nie widzę ,Albo podstawy Ekonomi Ktoś w strukturach Neonet strasznie odsuwa uwagę od podstawowych spraw

@Leon

Kolego Leon pracuję parę lat w neo ale pierwsze słyszę o przebogatym pakiecie socjalnym, paczki, chyba że masz na myśli te karty podarunkowe zasilone kwotą 150 zł :-) śmiech na sali, wczasy pod gruszą, zapomogi, pierwsze słyszę. Co do mikrofalówki, czajnika lub lodówki to oczywiście że są tylko pracownicy sami musieli je kupić.

Leon
@pracownik

Nie wyczułeś ironii w mojej wypowiedzi?

Darek

Kierownik to równy gość i bez problemu można z nim się dogadać. Wiadomo czasami są cięższe dni ale ogólnie praca mi odpowiada i nie zamierzam rezygnować. Pieniądze też są ok.

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

boy

Lubię kontakt z ludźmi i jak ciągle się coś dzieje, nie usiedziałbym przy biurku 8 godzin dlatego praca w neonecie mi odpowiada i nie szukam innej.

Barbara

Koleżanka wkręciła mnie do tej pracy, ona tam już ponad rok pracuje i czuję się jak ryba w wodzie, teraz mnie wszystkiego uczy. Współpracownicy są mili, jak mam jakieś pytania to bez problemu na nie odpowiadają.

pixi

Przed świętami ruch sie zagęszcza to i tempo pracy większe ale okresy pomiędzy są normalne, na spokojnie. Jak na te branże zarabia sie tak jak wszędzie, ale ludzie na sklepie są mili i aż chce sie do tej pracy przychodzić.

Zatrudniłam się na pół etatu, nie było tym problemu. Jest mi wygodnie tak pracować.

Dominik

Praca miała być tymczasowa ale jednak zostałem tutaj na stałe :) Jestem zadowolony i nie zamierzam w najbliższym czasie rezygnować.

AleksandraW

Szanują swoich pracowników, a wiem, że nie wszędzie tak jest, bo już w kilku pracach robiłam. Inni współpracownicy są okej nikt sobie tu niczego nie zazdrości tworzymy team a nie oddzielne obozy, które ze sobą walczą

Były ZKS from ZG :)

Witajcie! Pracowałem w Grupie Neonet prawie 5 lat z przerwami. Jedno mogę powiedzieć wszystko zależy od tego jakiego macie przełożonego i mam tu na myśli Regionalnych Kierowników,bo pieniądze to jedno a atmosfera to drugie. Kasa nie była powalająca zarówno dla mnie jak i dla Doradców około 2200-3100 netto zarabialiśmy. Kierownik jak zrobił plan to miał troszkę więcej. Wszyscy na to oko przymykaliśmy bo mieliśmy naprawdę zgraną paczkę ludzi,gdzie się pracowało naprawdę dobrze. Każdy wiedział co ma robić. Tyle na temat kasy. Do rzeczy: Kilka miesięcy później pojawił się nowy Regionalny. Nazwijmy go Pan "A". Pan A zrobił taką rewolucję że na 7 osób pracujących 6 zrezygnowało z pracy. Metody, które wprowadził podchodziły pod (usunięte przez administratora) Codzienne maile, telekonferencje, co chwilę telefony w stylu "co się dzieje że macie takie wynik", teksty typu "nie umiecie wykorzystać potencjału, ","patologia sprzedaży', mimo iż konwersja jest zachowana ale co tam cyferki się nie zgadzają. Nacisk na wyniki to ja rozumiem, ale używanie słów niecenzuralnych, brak wysłuchania argumentów i w dodatku jeszcze obrażanie pracowników to jest już lekka przesada. Wskazówki dla centrali: Kontrole wewnętrzne DR-ów i RKS-ów ukróciłyby takie traktowanie pracowników. Wyższa podstawa nie zmniejszając premii za sprzedaż. Wyższa podstawa dodatkowo za ilośc obowiązków w tej firmie. Pozdrawiam Było ZKS

stokrotka
@Były ZKS from ZG :)

U mnie akurat przełożony jest spoko idzie się z nim dogadać :)

Były ZKS from ZG :)
@stokrotka

@stokrotka Okolice Lubuskiego albo Zielonej?

vvv

Czy nadal krytyczne opinie o Neonet są tu usuwane?

leon
@vvv

na razie nie usuwają. Na każdą krytyczną opinię pojawia się natychmiast 5 ochów i achów, prawdopodobnie pisanych przez marketingowców w centrali.

Żal pl!!!!

19 godzin temu To jest żenada kupiliśmy wczoraj drukarkę PAN powiedział że jest wifi zajechaliśmy do domu i się okazało że nie ma wifi teraz się broni mówi że nie pytaliśmy!!! Nie polecam NEONET Jarocin wrocławska!!!!!!!!drukarki teraz nie chcą przyjąć wymiguja się pani z biura obsługi przez telefon nie wie co mówi!!!?

Zadowolona
@Żal pl!!!!

Całe życie robię tam zakupy i zawsze byłam miło traktowana, oraz jak panowie czegoś nie wiedzieli sprawdzali w komputerze i umieli mi pomoc, więc proszę nie oczerniać tak Tych pracowników, każdy może się w życiu pomylić ,ale wyżalanie się jest wręcz paskudne z pana strony.

gobelniak234x

Długo szukałem dobrej pracy no i się udało. Ludzie myślą, że w elektromarketach nie da się zarobić, a na wypłatę ja nie narzekam a co najważniejsze nie męczy mnie ta praca, bo ludzi są tu swoi i nie odczuwam żadnej presji.

Maria
@gobelniak234x

Czyli rozumiem, że można tam dobrze zarobić. Wydaje mi się, że praca w firmach typu Neonet wymaga jakiejś wiedzy technicznej itp. Co trzeba umieć, żeby się tam dostać?

Le6
@Maria

Nic. Naprawdę. Wystarczy dobrze kłamać i naciągać. A jak się trafi kumaty klient, to po prostu my nie sprzedasz...

Dusia
@Maria

Jasne, że dobrze mieć wiedzę na temat sprzętów, parametrów itd, ale jak jej nie masz, to wszystkiego cię nauczą. Ja jak tam poszłam do pracy, to byłam zielona, nawet mąż się ze mnie śmiał, że telewizora nie umiem ustawić w domu, a będę w neo pracować. A teraz to mu łyso, bo wiem więcej od niego :)

Lew

Szkoda, że firma nie stara się poznać przyczyn odejścia swoich pracowników. Chyba, że boją się usłyszeć prawdy...

Gaga

Fajnie się pracuje z ludzmi w podobnym wieku, kierownictwo spoko. Kasa się zgadza. Klienci czasem upierdliwi, ale gdzie ich nie ma xD

Le6

Firma nie zauważyła, że sytuacja na rynku pracy uległa w ostatnich latach dużej zmianie. Konkurencja oferuje podobne zarobki przy dużo mniejszym zakresie obowiązków. Pracownicy masowo odchodzą z firmy. Pozostają tylko nieudacznicy i niespełnieni karierowicze,b którym kiedyś obiecano złote góry i tak latami czekają na swój awans... Kolejna zmiana systemu premiowania, to kolejne złotówki zabierane z wypłaty.

Dusia
@Le6

A mnie tam złotych gór nikt nigdy nie obiecywał i jestem zadowolona z tego, co mi oferują. I wrecz przeciwnie - to u konkurencji byly gruszki na wierzbie

ala
@Le6

dokładnie tak. zarobki katastrofalnie niskie, brak obiecanych podwyżek(usunięte przez administratora) lepiej uciec jak najszybciej. nie dziwi mnie, że tak dużo osób się zwalnia.

Moniczka

Jasne zasady pracy, mili współpracownicy, pieniądze mogłyby być trochę wyższe, ale nie ma co narzekać praca nie jest ciężka.

Marian
@Moniczka

Jasne zasady pracy?! Mnie na rozmowie kwalifikacyjnej nikt nie poinformował, że mam być magazynierem, sprzątaczką, ochroniarzem i doradcą finansowym. Moim zadaniem miał być kontakt z klientem i dbanie o wygląd sklepu. Na wykazie obowiązków dołączonym do umowy o pracę również nie ma ani słowa o magazynie. Standardowo nadgodziny, a ostatnio nawet bieganie po mieście i sprawdzanie czy gazetka promocyjna została dobrze rozniesiona. Dla mnie ta firma to porażka po całej linii.

Bafi

(usunięte przez administratora)Prawda jest taka ze Neonet skonczyl sie wraz z wprowadzeniem nowego punktowego systemu premiowego. Finalnie poleca on na tym ze zarobisz max 2500zl. Szkoda bo liedys w starym systemie zarabialem 4,5 tys zl. (usunięte przez administratora) I szukam nowej pracy. Praca dobra dla lydzi chcących pracowac charytatywnie, (usunięte przez administratora) Na umowie nasz doradce natomiat jestes: magazynierem,sprzataczka,kasjerem, bankierem,psychologiem,sekretarka,monterem,ksiegowym,kierownikiem,nauczycielem,ochroniarzem(usunięte przez administratora)Ludzie sami masowo sie zwalniają tak fajnie Neonet pozmienial warunki pracy,szkoda kiedys nie zmienił bym tej pracy na zadna inną!

Stary druch

Pracuje w Neonet od 2012 wiec znam te firme od podszewki. Sluchajcie jak to wyglada. Otóż kiedyś zarabialem tam mega kasę ok 4 tys na rękę. Atmosfera supwr plany mozliwe do zrealizowania. Wszystko zmienilo sie od około 2 lat, kiedy to wprowadzono "super" punktowy system premiowy. Zarobki drastycznie spadły i teraz zarabiamy polowe czyli 2tys???????????? na rękę. Chyba nie musze mowic o tym jak wygląda nasza motywacja. (usunięte przez administratora) Wszyscy z Neonet szukaja nowej pracy, bo tu juz nieda sie zarobić. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.