Opinie o CDB BIUROSERWIS w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy CDB BIUROSERWIS. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie CDB BIUROSERWIS o rekrutacji.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CDB BIUROSERWIS w Wrocław

niedoszły ph

Byłem w tej firmie na rozmowę jako kandydat na przedstawiciela handlowego. Celowo nie pisałem przez długi czas aby nie było wiadomo kto to bo branża jest mała. Po rozmowie nie przyjąłem tej posady z kilkunastu powodów. Przede wszystkim brak jakiegokolwiek wsparcia, brak szkoleń z asortymentu i technik sprzedaży !!! Brak podstawowych narzędzi jak dedykowany katalog czy gazetki promocyjne - coś takiego egzystuje ale pisane i wymyślane na kolanie a następnie ustnie przekazywane. Żadnych ulotek promocyjnych czy reklamowych. Na domiar złego strona internetowa totalnie nie odświeżana ani nie edytowana, jak było kilka lat temu tak jest teraz - w dobie internetu firma bez widzialności w sieci nie istnieje. Brak platformy sprzedaży dla większych, wieloodziałowych klientów !!! Jeśli ktoś nie wierzy może sam zobaczyć ich stronę, spokojnie macie czas bo nie są w stanie postawić nowej :) Mają też problemy z zaopatrzeniem co jest strasznie widoczne na magazynie. Towar praktycznie tylko z jednej firmy, która nie jest producentem a po prostu dużym biuroserwisem, kto zna branże ten wie o czym piszę. Z zamówieniem czegoś pod klienta w konkurencyjnej cenie jest problem bo praktycznie zawsze nie ma na minimum logistyczne. Wtedy posiłkują się lokalnymi hurtowniami ale marża a co tym zysk (i premia od obrotu) jest bardzo niski. Propozycja wynagrodzenia to raczej standard w tej branży, podstawa a resztę trzeba sobie wyrobić. Ogólnie ok dla każdego obrotnego, problem tylko w tym że udział w wypracowanym zysku jest minimalny i dużo mniejszy niż w firmach konkurencyjnych. Baza klientów na start bardzo mała i wielkim nieporządku, jak nie przyniesiesz lub wypracujesz klientów to zapomnij o czymkolwiek. A konkurencja nie śpi więc realna prowizja od sprzedaży plus podstawa to poniżej progu egzystencji w dużym mieście. (usunięte przez administratora) Finalnie pracę podjąłem w innej firmie z tej branży, nie pisze konkurencyjnej bo warunki są po prostu przepaścią :) Nie piszę też jaka bo zaraz będzie że kryptoreklama. I to ktoś tu wspomniał o wpisach właściciela, to prawda :) Pewnie ciężko mu się pogodzić z rzeczywistością ale większość komentarzy jest prawdziwa, dlatego apel do właściciela - proszę mniej brać do siebie a bardziej się przyłożyć do rozwoju firmy wtedy będzie ok. Ogólnie moje odczucie jest takie że to maleńka firma, która za wszelką cenę chce się utrzymać na powierzchni. Z tym że nie tędy droga. Nie polecam, są inne drogi.

Wisienka
@niedoszły ph

Całkowicie się z tym zgadzam. Właściciel ma właśnie takie podejście, nie ogarnia rzeczywistości i ludzi traktuje z góry. Zobaczcie niżej jak odpisał na mój post nazywając mnie d.. wołową. Już z góry wie że do niczego się nie nadaje i długopisu w kiosku nie umiem podać. A tu niespodzianka, pracuje w fajnej firmie za dobre pieniądze, jestem kierownikiem zmiany i mam pod sobą 16 ludzi. Nie żal mi takich firm - zbierasz to co zasiejesz. No i siedź sobie dalej pisząc lewe komentarze i minusując - przynajmniej masz jakieś "kreatywne" zajęcie :)

@niedoszły ph

Dzięki za tak obszerny komentarz. Napisz proszę jeszcze (dla osób które dopiero startują na stanowiskach ph) na jaką stawkę podstawową można liczyć w CDB?

niedoszly ph
@Zuzanna

Pisałem wcześniej - najniższa krajowa. Samo w sobie nie jest złe bo PH ma zarabiać na siebie natomiast brak podstawowych narzędzi uniemożliwia normalne działanie.

Ciekawski Nowy wpis
@niedoszły ph

Jak na niedoszłego pracownika bardzo dużo wiesz jak działa firma , informacje odnośnie np stanu magazynu, zakupów itp. to że strona dwa lata nie ruszana ( OBSERWUJESZ ICH OD DWÓCH LAT ? ) Nie wydaje mi się abyś takie informacje otrzymał na rozmowie kwalifikacyjnej , raczej jesteś byłym pracownikiem lub masz tam wtyczkę. Nie podważam Twojej wypowiedzi wręcz potwierdzam bo sam miałem ( przyjemność ) tam pracować. Pozdrawiam

niedoszly ph Nowy wpis
@Ciekawski

Nie, nie obserwuję od dwóch lat :) Dostałem propozycje pracy jako PH. Moją wiedzę o tej firmie czerpie z kilku źródeł. Podstaw dowiedziałem się podczas rozmowy o pracę, część można samemu wywnioskować po zerknięciu na magazyn. Podpytałem też osoby tam pracujące, nie powiedziały wszystkiego ale wystarczająco. Puzzle poukładały się jak zacząłem pracować w konkurencyjnej firmie, rozmowy z innymi przedstawicielami na rynku, rozmowy z dostawcami, częsta widoczność auta firmowego pod lokalną hurtownią, itp. Co do strony to nie sugerowałem że od dwóch lat jest nie ruszana - szczerze nie wiem kiedy była stawiana - patrząc na przestarzały wygląd i brak funkcjonalności musiało to być bardzo dawno temu co sugeruje że to narzędzie jest dla nich zbędne. Patrząc na udział tej firmy w rynku śmiem twierdzić że nie stać ich na nową platformę sprzedażową, samo napisanie silnika to bardzo długi czas czekania a kupno nowej to wydatek idący nie w tysiące a raczej setki tysięcy zł (nie przesadzam, mam wgląd w rozbudowane nowoczesne narzędzie, ogrom specjalistycznych dla tej branży rozwiązań powoduje że gotowca nie da się kupić, no chyba że prosty sklep detaliczny w wersji pudełkowej za kilkaset złotych ale wtedy bez wspomnianych funkcjonalności, np obsługi klienta wielooddziałowego a patrząc na ogólną globalizację bez tego ani rusz). Podkreślę - nie mam nic do CDB jako firma lub pracujący tam ludzie natomiast oceniam miejsce pracy, które nie ma perspektyw, niestety.

wisinka Nowy wpis
@niedoszly ph

niedoszły, nie wyczułeś że "ciekawski" to właściciel? Bardzo łatwo go rozpoznać po wypowiedziach.

Gabriel Nowy wpis

Czy nadal firma nie prowadzi szkoleń dla swoich pracowników ? Dajcie znać jak coś się zmieni!

kasa

O matko, po poprzednim wpisie widać że właściciel nie śpi po nocach tylko czeka na forum na opinie :) ale beka :)

nice
@kasa

Dokładnie(usunięte przez administratora)prosimy coś jeszcze napisać podpisując się pod innych :)))

wars
@kasa

Co tam czeka, spędza tu więcej czasu niż w domu, "minusuje" komentarze kiedy tylko może :)

Zuzanna

@Waldi, napiszesz coś więcej? Dlaczego uważasz, że firma jest dobrym pracodawcą? Jaka panuje atmosfera między pracownikami? @Wisienka, a na jaką umowę może liczyć nowy pracownik? Firma CDB zapewnia szkolenia dla pracowników? Kto jeszcze z Was potrafi się wypowiedzieć o pracodawcy?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie CDB BIUROSERWIS? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Wisienka

Firma totalnie bez przyszłości. Zarobki bez zmian czyli najniższa krajowa ewentualna reszta do koperty. Bez perspektyw na awans czy podwyżkę - czas się zbierać.

Mateusz ;) Urwis
@Wisienka

Totalnie nie wiesz o czym mowisz bylem pracownikiem cbd biuroserwis i zarobki ida w gore tylko trzeba byc pracowitym i zaangazowanym w dzialanie firmy a z tego co wodze taka (usunięte przez administratora) wolowa jak ty nie poradzilaby sobie nawet w kiosku ruchu narzekajac ze ktos przychodzi po niebieski dlugopis ;) Pozdrawiam

Czereśnia
@Mateusz ;) Urwis

Nieładnie oj bardzo nieładnie podszywać się pod byłego pracownika panie właścicielu :)

Mateusz ;) Urwis
@Czereśnia

Czeresnio z checia podalbym Ci moje dane no ale nie wypada. Jak juz pisalem WYRAZIE BYLY PRACOWNIK ! A od wlasciciela Pana M. Serdecznie mozesz odbic ;) Pozdrawiam

Gruszka
@Mateusz ;) Urwis

No cóż, patrząc na szybkość i godziny wpisów (3 i 4 w nocy) jakoś dziwnie jak na byłego pracownika interesujesz się firmą :))) No i ta wiedza, nie pracownik ale "wie" że zarobki idą w górę :))) Strzał w kolano, idealny przykład jak się skompromitować i spalić :)))

Waldi

Firma jest świetnym pracodawcą i zastanawiam się dlaczego tak nie docenianą?

Wuszu
@Waldi

Ta patologia świetnym pracodawcą? Ćpałeś coś?

Pedro

Dlaczego tak dawno nikt nie pisał na forum? Jest tak dobrze i nikomu sie nie chce?

Zuzanna

Pracujesz w CDB BIUROSERWIS? Chętnie dowiemy się jak obecnie wygląda praca w firmie. Na co mogą liczyć jej pracownicy? Jak oceniasz ją jako pracodawcę?

gość

Dobrze, żę za to atmosfera między pracownikami dopisuje.

MACHO

Beznadzieja!!!!

Rysiu co ma piernik do wiatraka ? Karol pyta o zarobki a Ty tu o jakiś Delicjach!!!

ryszard

ja jestem bardzo zaskoczony, bo inne firmy tego typu, gdzie są jakieś rzeczy biurowe dają co prawda jakieś rabaty na produkty, jak się więcej zamawia to wiadomo, ale jak się wejdzie na strone do nich to jest informacja, z ejak zrobisz zakupy za min. 120 zł to dostaniesz słodką niespodzianke, a tam na grafice delicje! super!

Aga

To ta firma jeszcze istnieje (dawny cezex office) widać że Pan Prezes trzyma się rękami i nogami tego interesu (ale jak się nic innego nie umie robić to cóż) . Ogólnie NIE POLECAM

Maciej

Pracowałem w tej firmie prawie dwa lata , napiszę krótko i na temat żałuję każdej godziny przepracowanej w tej firmie. To były dwa lata zwodzenia na temat lepszych zarobków. NIE POLECAM !!!!

cdb biuroserwis

bardzo proszę :) po prostu pytał Pan o zarobki wiec tutaj najbardziej odpowiednią osobą, z najauktualniejszą informacją jestem ja. pozdrawiam.

cdb biuroserwis

Tak jest taka możliwość - kwestia tego jak cennym okaże się Pan pracownikiem, nie zamykamy na negocjacje wszelkich warunków.

cdb biuroserwis

Umowa o pracę pierwsza na okres 2 lat.

cdb biuroserwis

Panie Karolu, dziękujemy za zainteresowania naszą firmą. Jeżeli nie ma Pan doświadczenia w naszej branży na okresie próbnym (3 miesiące) minimalna krajowa. Po okresie próbnym + prowizja+ premia uznaniowa w zależności od tego jak Pan się będzie rozwijał. Jeśli ma Pan doświadczenie to zapraszamy na rozmowę.

co do zasad to faktycznie ich brak, tzn. jak Jestes ph to nie masz planu sprzedażowego. po próbnym wiesz ile kosztuje twoje stanowisko firme i to musisz wyrabiać to jest gwarancja utrzymania sie dłuzej niz 3 miesiące... Atuto z gpsem rozbudowanym ( szczegółowe trasy, zurzucie, aktywność silnika) ale największe ciśnienie jest na to żeby nie jeżdzić na około chodzi o dostawy, nikt sie nie czepia czasu jaki poswiecasz na klienta o ile masz wyniki - raportowanie pisemne. Jak chodzi o prace w biurze to tam zmian nie ma - wystarczy odbierać telefon i wypisywać zamowienia. W przeciwienstwie do ph tu rotacja jest duża, pomijajac tych na umowie kontraktowej. Ogólnie poprawna, spokojna atmosfera ale jak sie szuka to można znaeść lepiej płatnąprace.

A ja jestem pracownikiem długoletnim. Faktycznie jest tak że trzeba chcieć pracować i mieć otwarty umysł, nie ma się zrobić od tego do tego i nic pozatym. Ale praca spokojna, normalni ludzie, od 8 do 16 pon-pt, płacą na czas i na umowę o prace.

Zostaw merytoryczną opinię o CDB BIUROSERWIS - Wrocław

CDB BIUROSERWIS
3.5/5 Na podstawie 168 ocen.
  • UL.PIĘKNA 74
    50-506 Wrocław
  • NIP: 8971090027 REGON: 020459355

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042