Opinie o Prettl Polska w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Prettl Polska. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Prettl Polska o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prettl Polska w Bydgoszcz

...

Ostatnie wpisy boleśnie ukazują żałosny poziom pracowników, szkoda, że dane mi jest pracować w takim gronie. Na stołówce wisi ogłoszenie o czwartkowym zebraniu z Zarządem, jeśli przyjdą osoby reprezentujące tak lotny intelekt, to Zarząd będzie pod wrażeniem. Ludzie- jak nie macie nic konstruktywnego do powiedzenia, dajcie spokój z takimi wypocinami, to co piszecie po płotach, przystankach lub w kiblach nie nadaje się na forum.

była25

jak tam sytuacja w prettlu ? słyszałam, że sporo osób ze starej kadry odeszło.. to prawda że firma się wykrusza ?

AAA

optym o jakim członie ty opowiadasz w tej firmie nie ma już żadnego członu (ten ,który był został rozwalony)

Długoletni

Optym- ty naprawdę myślisz, że góra warunkuje swoje podejście do pracowników zależnie od tego czy trzymają się razem czy nie? To tak długo jak deklarujesz chyba jednak nie pracujesz. Oczywiście, że każdy z nas "starych" pracowników chciałby móc liczyć na wsparcie współwyrobników , żeby ktoś godny zaufania stał za nim murem. Nikt jednak nie chce być tym podkładającym głowę, bo wyobraźnia i doświadczenie podpowiada co z tego wyniknie. Bądź pierwszym i pociągnij za sobą innych, bądź tym który "skacze przez płot" - życzę żeby ci się udało i pozdrawiam.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Prettl Polska, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Real

Żeby trzymać się razem, trzeba mieć Charakter, patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa i mieć solidarnie odruchy w stosunku do współpracowników. Bezrobocie nie sprzyja takim odruchom, bo mając w perspektywie utratę pracy, podkula się ogon i robi to, co pracodawca wymaga. Człon ekipy może i zostaje, ale rozproszony na różnych zmianach a wokół ludzie przypadkowi i krótkodystansowi nie czujący więzi z zakładem. Jesteśmy galernikami, nikt nie liczy się z naszym zdaniem ani potrzebami. Jeśli masz jakieś rzeczowe propozycje, by polepszyć sytuację, to się nimi podziel.

OPTYM

PRZECZYTALEM WSZYSTKIE 60 STRON TEGO FORUM I WYDAJE MI SIE ZE WIEKSZOSC Z NAS POTRZEBUJE SIE PO PROSTU WYZYC. NIE MA ZADNYCH KONSTRUKTYWNYCH PROPOZYCJI JAK POLEPSZYC WSPOLPRACE MIEDZY PRACOWNIKAMI- ZAJMUJECIE SIE ZYCIEM TOWARZYSKIM INNYCH A NIE SWOIMI PROBLEMAMI !!! PRACUJE W TEJ FIRMIE JUZ TAK DLUGO ZE WIEM ZE SA CZASY TAKIE I TAKIE ; I SZEFOWIE LEPSI I GORSI ALE GLOWNY CZLON PRACOWNICZY ZOSTAJE. POMYSLCIE JAK ZMIENI SIE PODEJSCIE TYCH Z GORY JEZELI SIE ZORIETUJA ZE PRACOWNICY TRZYMAJA RAZEM??? (NIGDY JESZCZE TEGO W TEJ FIRMIE TAK NA PRAWDE NIE WIDZALEM) MOZE SIE NAM UDA??? POZDRAWIAM W ROWNEJ MIERZE. TYCH" WIERNYCH" JAK I" NIE WIERNYCH " FIRMIE . CDN...

AAA

Jak to nic a kto psuje formy?

wtryski

Kocham pracę ustawiaczy na wtryskach ich praca to coś pięknego, nie robią nic a w kółko tylko narzekają :)

krejzolka

Ej a co z tego że na magazynie? Z pracownika produkcyjnego poszła na magazyn z magazynu może iść dalej i nie widzę w tym nic śmiesznego ani absurdalnego.....

kandydat

Cześć. Przymierzam się do pracy w Waszej firmie - ściślej w narzędziowni. Czytam wypowiedzi różnych osób, jednak z wcześniejszego okresu - jak wygląda atmosfera w pracy na dziś dzień, jak kształtują się zarobki? Ilu zmianowa jest to praca. Interesuje mnie stanowisku frezera - 20 lat doświadczenia. Pozdrawiam Tadeusz

qla

nie wiesz co to jest certyfikat ITS ??

prettlanka

błagam co kupili na targu? masz na to jakiś dowód? bo od takich kwiatków to mnie już głowa rozbolała.....

Ale co mu zrobisz, jest nie do ruszenia, najgorsze z tego wszystkiego jest że dalej nie wiadomo kto zarządza na montazu, kolejne zastępstwa, brak jednej spójnej wizji jak to ma wygladać. Chciałem porozmawiac z przełozonym o 5S bo mam doswiadczenie w tym temacie i może jakoś mogę pomóc ale prawda jest taka że nasi kierownictwo nawet za bardzo nie wiedziało o czym mówie, szkoda sie wychylać i udzielać, tylko [usunięte przez moderatora]., trudno taka firma, przy okazji jak oni dostali certyfikat ISO/TS, kupili go na targu:):):)? Pozdrawiam wszystkich Prettl-an:):):) i zycze miłego weekendu

jaras

jak to kto?? TELEFOONNNNNN

europa

A najlepsze jest to ze w kontrakcie jest wyszczegolniony koszt pracownika wedlug stawki w Euro (placy w niemczech 1000 euro /21 dni = 47 euro * 4 zl = wlasni to 200 zl czyli kwota z kontraktu)mam pytanie kto pakuje do kieszeni ta roznice ????????

Ciekawa, bardzo podobne do tych które obowiazują w Eatonie w Tczewie

ABC

cd Standart 17 Ustal sposób rozwiązywania konfliktów w pracy. Zadbaj, aby wszyscy pracownicy wiedzieli, w jaki sposób należy rozwiązywać konflikty w Twoim zakładzie. Jeśli trzeba, zwiększaj kompetencje pracowników w tym zakresie. Wyznacz odpowiednie osoby i poinformuj pracowników, do kogo mogą zwracać się prośbą o pomoc lub poradę Standart 18 Zadbaj o to, aby wszyscy pracownicy i kadra zarządzająca byli dokładnie poinformowani o niedopuszczalnych zachowaniach w pracy i przyjętych w Twojej firmie sposobach reagowania na nie. Upewnij się, że wszyscy pracownicy wiedzą w jaki sposób i komu można zgłaszać takie zachowania oraz jakie grożą konsekwencje. Konsekwencje wobec osób łamiących zasady wyciągaj bez względu na staż pracy i zajmowane przez nie stanowisko Standart 19 Jeśli jesteś w stanie, udzielaj indywidualnej pomocy pracownikom i kadrze zarządzającej. W zależności od potrzeb kieruj potrzebujące osoby na szkolenia doskonalące, urlopy zdrowotne, odciążaj od pracy określonego rodzaju lub czasowo przenoś za ich zgodą na inne stanowisko. Postaraj się stworzyć możliwość wprowadzenia elastycznego czasu pracy np.: dla pracowników opiekującym się małymi dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi. Wysłuchuj indywidualnych próśb pracowników w tym zakresie. Standart 20 Upewnij się, że osoby kierujące pracownikami zdają sobie sprawę, że ich stosunek do innych osób oraz sposób zarządzania ma wpływ na poziom stresu w firmie. Jeśli jest to potrzebne, umożliw takim osobom podnoszenie kwalifikacji w tym zakresie. Obowiązki polegające na kierowaniu innymi powierzaj tylko osobom posiadającym odpowiednie predyspozycje, umiejętności i doświadczenie zawodowe. Standart 21 Pamiętaj, że sposób w jaki traktujesz pracowników i rozwiązujesz problemy w pracy może być wzorem do naśladowania dla pracowników. Pamiętaj o wyrozumiałości, życzliwości i wsparciu, gdy jest to potrzebne. Standart 22 Jeśli zależy Ci na stworzeniu zdrowego i wolnego od stresu miejsca pracy, sam także powinieneś dbać o własne zdrowie. Nie zapominaj o sobie, swoich prawach i potrzebach w pracy. Pamiętaj, że oprócz tego że jesteś szefem, jesteś również człowiekiem jak każdy inny.

ABC

Drodzy Prettlanie 0to kilka standartów dla normalnie funkcjonujących firm a zarazem rady dla szefów firmy (myślę ,że nietrudne do realizacji) .Które z nich są realizowane w PRETTLU????? Standart 1 Pokazuj, że problem stresu w pracy traktujesz poważnie. Zapewnij, aby wszystkie osoby w Twojej firmie posiadały odpowiednią wiedzę dot. stresu w pracy i rozumiały, że rozpoznawanie i usuwanie jego przyczyn jest korzystne dla Was wszystkich. Stworzenie zdrowego i wolnego od stresu miejsca pracy wymaga współdziałania. Standart 2 Prowadź stały monitoring i systematycznie zbieraj informacje dot. warunków pracy, w tym także psychospołecznych, w Twoim zakładzie. Okresowo dokonuj oceny z udziałem pracowników lub ich przedstawicieli. Jeśli trzeba, niezwłocznie wprowadzajcie zmiany wynikające z oceny. Standart 3 Zapewnij, aby obowiązki poszczególnych pracowników były dokładnie określone oraz nie kolidowały ze sobą. Wszyscy pracownicy powinni być dokładnie poinformowani o własnych zadaniach oraz ciążącej na nich odpowiedzialności. Wątpliwości pracowników wyjaśniaj na bieżąco Standart 4 Bądź otwarty, nie obawiaj się głosu pracowników. Zapewnij, aby pracownicy, lub ich przedstawiciele, mieli możliwość wyrażania własnych pomysłów, opinii i uwag dotyczących organizacji pracy i propozycji usprawnienia działalności działu lub całej firmy. Korzystaj z tych pomysłów. Jeśli nie możesz tego zrobić, wyjaśniaj przyczyny Twoich decyzji pracownikom. Dbaj, aby w Twojej firmie istniała dwustronna komunikacja między pracownikami, ich przełożonymi i Tobą. Standart 5 Dbaj aby praca była przydzielana w ilości i jakości dostosowanej do wiedzy, doświadczenia oraz możliwości fizycznych, intelektualnych i emocjonalnych poszczególnych pracowników. Dobieraj pracowników pod kątem wykonywanych przez nich obowiązków, obserwuj ich w trakcie pracy, pytaj o potrzeby, jeśli trzeba poddawaj odpowiednim szkoleniom. Standart 6 Oczekuj wykonania pracy adekwatnej do godzin pracy. Dbaj o to, aby praca w nadgodzinach odbywała się tylko w uzasadnionych przypadkach, a pracownicy w żadnym przypadku nie pracowali w nadgodzinach ponad wymiar określony przepisami prawa. Upewnij się, że w Twojej firmie pracownicy mają taką możliwość oraz korzystają z prawa do odpoczynku. Standart 7 Wspólnie z przedstawicielami pracowników opracuj jasne kryteria oceny pracy oraz nagradzania i awansowania pracowników. Dbaj o to, aby kryteria te były znane oraz jednakowo stosowane wobec wszystkich pracowników oraz członków kadry zarządzającej. Standart 8 Zachęcaj osoby kierujące pracownikami, aby stawiały przed pracownikami cele do wykonania. Pracownicy powinni posiadać też pewien kredyt zaufania. Tam gdzie to możliwe, decyzje co do sposobu zaplanowania, realizacji, tempa wykonania i rozwiązania zadania pozostaw pracownikom. Standart 9 Zamiast do rywalizacji zachęcaj pracowników do współpracy. Tam gdzie to możliwe, zamiast pojedyńczych stanowisk, twórz zespoły pracowników pracujące nad zadaniem od początku do końca. Standart 10 Zadbaj o to, aby pracownicy dokładnie wiedzieli, na jaki rodzaj wsparcia mogą liczyć z Twojej strony oraz ze strony swoich przełożonych. Nagradzaj pracowników i osoby kierujące pracownikami za udzielanie pomocy współpracownikom. Standart 11 Dbaj, aby polecenia były wydawane pracownikom w sposób precyzyjny. Upewniaj się, że pracownicy wiedzą, czego się w danej chwili od nich oczekuje. Zapewnij pracownikom możliwość wyjaśniania wątpliwości dot. zlecanych im zadań. Standart 12 Upewnij się, że pracownicy są informowani o wynikach swojej pracy, zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych, na bieżąco. Zachęcaj osoby kierujące pracownikami do doceniania zaangażowania pracowników w pracę. Nagradzaj pracowników za ich zaangażowanie. Standart 13 Zadbaj o to, aby o problemach i przyczynach błędów, sposobie ich rozwiązania, naprawienia i uniknięcia w przyszłości rozmawiało się w Twojej firmie spokojnie, rzeczowo i z zainteresowanymi osobami. Standart 14 Spraw, aby wszyscy rozumieli, że zmiany w firmie są nieuniknione. Aby unikać dodatkowych napięć i nieporozumień, odpowiednio wcześnie informuj pracowników o planowanych zmianach, terminach oraz powodach ich wprowadzenia. Umożliw pracownikom możliwość konsultacji i przedstawiania własnych propozycji w tym zakresie. Jeśli jest to możliwe, uwzględniaj te propozycje Standart 15 Rozpoznawaj indywidualne zdolności lub predyspozycje pracowników do wykonywania określonych zadań. Staraj się uwzględniać je przy planowaniu ich pracy i wykorzystywać w działalności firmy. Zachęcaj pracowników i ich przełożonych do rozwijania tych umiejętności. Jeśli możesz, udzielaj im w tym pomocy. Standart 16 Zapewnij pracownikom możliwość nawiązywania kontaktów społecznych w pracy Standart 17 Ustal sposób

Jak szanowni intelektualiści nie chcą pracować wśród motłochu, to niech zaczną stosować weryfikację nowo zatrudnionych, choćby w stopniu podstawowym, przeprowadzając rozmowę wstępną. Na razie zatrudnia się jak leci, to poziom jest jaki jest, choć prawdę mówiąc i niejednemu wykształciuchowi słoma z butów wychodzi.

???

w końcu to na górze zapadają decyzje odnośnie produkcji, planu wykonania, wielkości zasobów i realności jego wykonania, my jesteśmy tylko wyrobnikami wykonującymi to, co w ich wybitnych głowach się urodzi, więc czemu na ogół wychodzi lipa, skoro są tak kompetentni?

Zostaw merytoryczną opinię o Prettl Polska - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Prettl Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Prettl Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prettl Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Prettl Polska