Opinie o Lionbridge Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Przede wszystkim rekrutujemy pracowników otwartych na nowe technologie, chętnych do rozwijania swoich umiejętności, zaangażowanych, proaktywnych i posiadających dobre umiejętności komunikacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lionbridge Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Tester

Po wielu przeczytanych tutaj boleśnie prawdziwych opiniach postanowiłem, że podzielę się własną przygodą spędzoną z firmą. Postaram się streścić, bo o niedorzecznościach związanych z tą firmą mogę opowiadać godzinami. Słowem wstępu - umowa o pracę w firmie outsourcingowej takiej jak LB traktowana jest jak święty graal z aliexpress. Bardzo się go chce, ale kiedy wielkim wysiłkiem i podlizywaniu się szefom się go dostanie, czar pryska i traktowani jesteśmy w taki sam, jeśli nie gorszy, sposób. Oto opowieść o tym, jak zostałem zrównany z ziemią i potraktowany jak najgorszy pies przez firmę, która "niszczy bariery i buduje mosty". Pominę jednak wszelkie przygody z higieną i potrzebami fizjonomicznymi i skupię się jednak na wręcz chamskim sposobie w jaki zostałem potraktowany przez kolesiostwo panujące na moim projekcie. Półtora roku pracy zdalnej i nieprzerwanego spokoju, żadnych skarg, pozytywne oceny od leadów i dobre stosunki z kolegami z zespołu. W międzyczasie przeżyłem kilku amatorów NSFW contentu z My Little Pony, wielu oblechów, rasistów, ksenofobów, seksistów i wielu innych -istów i -obów. Feedback w moją stronę zawsze był pozytywny, mimo tego że "ewaluacje" uważano za opcjonalne. AŻ TU NAGLE: Projekt na którym spędziłem całą swoją lionową karierę dobiega końca i leadership wykonuje mentalne 180. Decyzją podjętą na kolanie trafiam na projekt, na który dziwnym trafem znaleźć się miała ówczesna dziewczyna mojego przełożonego, która była testerką w moim zespole. W czasie, gdy połowa mojej starej ekipy zarabiała pieniądze nie robiąc dosłownie nic, ja i kilka innych osób zostaliśmy oddelegowani do robienia rzeczy, których nigdy nikt na oczy nam nie pokazał. Projekt "tymczasowy" więc aneks do umowy gwarantujący mi obiecaną większą stawkę mi się nie należy. Po miesiącu spędzonym na projekcie gdzie ja i inny "nowy" stanowiliśmy 50% siły roboczej całego projektu, popełniam błąd o którym nawet nie miałem pojęcia, bo trening wprowadzający nie istnieje i wszystko miało odbywać się drogą "shadow learningu" czyli ładnego słowa na "uczcie się wszystkiego w biegu". O popełnieniu błędu (który okazał się kosmetyczną błahostką możliwą do poprawy w 30 sekund wyolbrzymioną do granic możliwości) dowiaduję się PO MOICH GODZINACH PRACY i następnego dnia rano zostaję zaproszony na meeting, w którym dowiaduję się że zostaję odesłany do biura. Dlaczego? Oficjalne stanowisko leadershipu: "trudny projekt" i "dużo pracy", gdzie w rzeczywistości nie było ani jednego, ani drugiego. I tutaj zaczynają się schody - miałem czelność, po raz pierwszy od dwóch lat w firmie, wyjść przed szereg i otwarcie powiedzieć co mi się nie podoba i traktowanie mnie jako członka zespołu i pracownika w ogóle, bardzo mi nie odpowiada. Że czułem się w pracy niekomfortowo to mało powiedziane - w przeciągu miesiąca na projekcie na którym zostałem umieszczony wyłącznie dzięki magii kolesiostwa, moje zdrowie psychiczne podupadło jak nigdy dotąd. Jak widać był to ogromny błąd, bo wieści rozniosły się do reszty szajki kolesiostwa i osób mających "immunitet" na feedback i opinie innych. Przez ten krótki okres pracy w biurze nie otrzymałem żadnej sensownej odpowiedzi na ani jedno zadane pytanie, tylko ściany tekstu z korpo-gadaniem i dosłowne kłamstwa w żywe oczy. Skończyło się na tym, że po tygodniu pracy w biurze zostałem bez słowa poproszony na bok, zostało mi przeczytane wypowiedzenie i moja przygoda z LB się zakończyła. Nie było mi dane nawet poznać powodu, dla którego zostałem wydalony z firmy więc mogę się tylko domyślać, że nastąpiłem nieodpowiedniej osobie na odcisk i postanowiono zwolnić stołek umowy o pracę dla bardziej przychylnego pracownika który nie będzie miał skrupułów przy donoszeniu na kolegów. Podsumowując: jeśli macie wybór iść pracować do fast foodu albo na testera, zapraszam do konkurencji dla LB. Praca dobra na początek, żeby obyć się ze środowiskiem biurowym i metodologią pracy, ale bez podlizywania się przełożonym skończycie tak jak ja, odesłani z kwitkiem bez wyraźnego powodu. Nie polecam również mocniej ufać i kolegować się ze współpracownikami z którymi możecie spędzić dobrych kilka lat tylko po to, żeby wsadzili wam nóż między żebra. Mam nadzieję, że ta opinia będzie przestrogą dla innych i nie popełnicie tego samego błędu.

Wonder
@TA0.5

No nie do konca, duza ilosc osob pracuje rzetelnie i wykonuje rzeczy ktore do nich naleza (przynajmniej u mnie) a to ze nie chcemy czesto robic rzeczy ktore wychodza ponad nasza umowe i stawke czy po prostu mamy prawo i mozliwosci do przyjscia pozniej albo na wybrana ilosc czasu to swoja droga. Duza ilosc ludzi w tej firmie sa studentami ktorzy (mozesz nie zdawac sobie z tego sprawy) musza sie uczyc, zdawac egzaminy albo oddawac projekty. Co oni sobie mysla, jak moga miec zycie personalne albo studiowac! XD żale sa wylewane bo to co tutaj sie dzieje czasami przechodzi ludzkie pojecie. Dobrze wiesz o co chodzi.

Piękne wspomnienia

Pracowałem jako tester (QA) w tej firmie przez ostatnie 5 lat i miałem świetne doświadczenia. Sprzęt, na którym pracujemy, jest zawsze najnowocześniejszy, a warunki pracy są doskonałe. Ale tym, co naprawdę wyróżnia tę firmę, jest miła atmosfera. Moi współpracownicy są przyjaźni i pomocni, a kierownictwo jest zawsze otwarte na sugestie. Polecam to miejsce pracy każdemu, kto szuka stanowiska testera.

Lol
@Parasol z patio

Poziom gimnazjum zaczął się od ciebie z komentarze "A ty się nie zesrałeś?". Pozdrawiam.

STE

Jeżeli jesteś studentem i/lub poniżej 26 roku życia to wskakuj na kontraktora i nie idz po Umowe o Prace, w chwili obecnej osoby poniżej 26 roku życia na kontrakcie TA2 czy TA3 są w stanie na rękę wyciągać blisko tego co Lead projektu zarabia. W tej firmie jak masz UoP to nie jesteś nagradzany za umiejętności, certyfikaty, wiedze czy lata spędzone w firmie. Jedyna forma podwyżek to wyrównanie z nową umową co roku, także pracując na Umowie o Prace w tej firmie przez 2 lata i zdobywając certyfikat ISTQB zarabiam teraz...uwaga....500zł Brutto więcej.... Manadzerstwo ma pracowników na UoPie głęboko gdzieś, odpowiadając chamskimi i nie profesjonalnymi tekstami na oficjalnych callach z nimi. Nowe biuro jest w tragicznym stanie technicznym i są ciągle usterki zgłaszane jak na przykład cieknący sufit. Jak na firme która się reklamuje jako "Global Leader" I ma kontrakty z wieloma bardzo znanymi producentami gier, to jako pracodawca to jest jeden z najgorszych których widziałem. Nie polecam nikomu.

Rozwinąłem Skrzydła
@Bratku

Pobawię się w adwokata diabła Tbh to obowiązków w lionie to się (usunięte przez administratora) ma w porównaniu do QA bezpośrednio pracującego u developera, a przynajmniej z mojego doświadczenia z siedmiu projektów. Zero pisania kejsów, zero projektowania strategi testowej, zero komunikacji tester-developer, tester-product owner. Tylko i wyłącznie trzepanie egzekucji, explo i pisanie błędów. Na większości projektów jest po prostu mental "trzeba (usunięte przez administratora) nawet jak nie ma co robić", a lead/ste zawsze ci znajdzie coś do roboty, (usunięte przez administratora) w to, że nic pożytecznego

Zadowolony pracownik

Żałuję że odeszłam. Po 1 większość opinii piszą niezadowoleni ludzie którzy sądzili że bez doświadczenia i wykształcenia dojdą na szczyt Po 2 to fakt że niektóre osoby z managementu powinny się zastanowić nad sobą ale jest dużo fajnych ludzi z którymi warto pracować. Nie byłam testerem ale współpracę z MB, ŁS i np MS wspominam mega dobrze. Po 3 odeszłam jakiś czas temu więc sytuacja mogła się zmienić Po 4 jak Ci nie pasuje to zmień pracę... Brzmi śmiesznie ale odnosi się do całego rynku Po 4 tak, to wielki plus że Lion jest otwarty na różnych ludzi bo dostajesz szansę ale musisz też liczyć się z osobami które nie koniecznie są w Twoim guście np transplciowe, z różnych odnóg (usunięte przez administratora) itd Po 5 nigdzie tyle wiedzy nie zdobyłam co tam Po 6 tak, minusem jest walczenie o swoją pozycję przez każdego na każdym etapie w każdym zespole

zapchany kibel
@Zadowolony pracownik

Zakladając że nie jest to (usunięte przez administratora) recenzja od niezbyt bystrych pań z HR, to pracując w innych wydziałach niż FQA/LQA ludzie nie zdaja sobie sprawy że jest system kastowy w tej firmie - jesteś wymiennym frajerem który może być zastąpiony studentem złapanym z ulicy. Tak, kiedyś było fajnie. Od ściągnięcia wszystkich do wieżowca z kału jest równa pochyła z pogarszaniem warunków pracy przez control freaków i marnymi stawkami dla FTE ta praca się nie opłaca. Ludzie pracują bo jest posucha w game devie, przy czym również muszą jakoś wyżyć. Argument 'nie pasuje to zmień pracę' brzmi jak coś z ust MB który woli biczem (usunięte przez administratora) doświadczonych ludzi i ucinać to co się da aż zrezygnują niż zastanowić się że jest lepszy sposób. Management żyje w innym wymiarze i śmieją się z kwestii jak dojazd do pracy bo oni siedzą w domach nie musząć (usunięte przez administratora) się przez Mordor. Ludzie jak dostaną UoPa albo nie pracują od roku chyba dostają syndromu sztokholmskiego, bo wszystkie pozytywy jakie były pracy w LB już zdechły.

chyba senior

Witam, pracuje w firmie już od ponad 5 lat i wraz z coraz większą inflacją coraz bardziej zastanawiam się czy nie uciekać. Szczerze mówiąc, zarabiam teraz tyle samo co całkowicie świeża osoba, a za rok to pewnie będę zarabiać mniej o kolejne 10% inflacji. Największym problemem firmy jest to, że już będąc na długo wyczekiwanym UoP okazuje się, że nie dostajemy podwyżek inflacyjnych. W tym roku 'podwyżki' = 100zł za ostrą pracę cały rok!!!!!! wowowwoowoow pewnie myślicie sobie - 'nie narzekaj, nie dostałem w ogóle podwyżki', współczuję, ale czy masz pod sobą zespół 15 dzieciaków, które myślą, że są ultra inteligentne bo oglądają filmy na yt w wolnym czasie i jedzą owocki ze skrzynek co 2 tygodnie? Zleceniobiorcy nie mogą narzekać, bo co roku zwiększa im się stawkę do odrobinę wyższej niż tej najniższej, ale będąc na UoP nigdy nie było sytuacji, w której zwiększyli nam stawkę ze względu na inflacje. Prawda jest taka, że karmią nas fekaliami, a my to zjadamy ze smakiem, jak jogurty firmy Nivea, żebyśmy mogli miło skoczyć sobie do grobu.

Mirka
@chyba senior

A dlaczego umowa o pracę była tak długo wyczekiwana? Bo zastanawiam się, czy są stanowiska, na których od razu można otrzymać taką umowę. Szukają teraz specjalistki ds kadr i jestem zainteresowana tą ofertą. W ogłoszeniu napisali, że oferują umowę o pracę ( nie ma nawet wzmianki o innej na start).

LOL Nowy wpis
@Mirka

Jest projekt, a przynajmniej był, na którym dostawało się UOP ale z kilkunastu odrębnych historii i osobistego chwilowego wglądu w ten projekt, jestem osobiście zdziwiony tym że połowa STE i TL nie oberwali pozwami o (usunięte przez administratora) Ale hej, nie jestem prawnikiem, może wolno na testerów krzyczeć i zwalać na nich własną niekompetencję podczas gdy siedzi się cały dzień na własnym kanale na discordzie i ma się wywalone. Od paru osób usłyszałem że dostawały groźby po tym jak podzieliły się swoimi doświadczeniami o projekcie z innymi. Ale hej. Projekt z UOP jest, a przynajmniej był ;)

Enjoyer

Dla Wszystkich... smutnych, załamanych, zmęczonych i zdruzgotanych "wykonywaniem kontraktu" oraz pracy w złej, niedobrej i apparently łamiącej podstawowe prawa człowieka korporacji polecam świeżutką ofertę konkurencji! :D Aplikuj już dzisiaj i ENJOY YOUR LIFE! www.skillshot.pl/jobs/34207-qa-tester-stazysta-at-enjoy-studio-s-a

Mr. Słony
@Enjoyer

2-3k na B2B? biorę od ręki!

Cooooo Nowy wpis
@Enjoyer

2-3k XDDDDD Co to jest, 2004? XDD

wieloryb
@STE

Potwierdzam słowa poprzednika. Kontraktorzy potrafią wyciągnąć na rękę prawie tyle samo co Test Lead (a na pracy zmianowej mają tyle co Senior Test Lead), co jest bardzo demotywujące. Nie opłaca się mieć UoP w tej firmie. Dobra praca dla studentów poniżej 26. roku życia, ale nic poza tym.

Stefan Koper

@Jasne Widać że nie masz pojęcia o czym mówisz, nie znasz realiów. Nie wiesz ile faktycznie aktualnie zarabia TL, a ile zarabia TA3(usunięte przez administratora) OTki do limitu - wszystko co napisane tu przez innych na ten temat jest niestety prawdą - są to kwoty zbliżone i to jest skandal, dramat i cyrk na kółkach. W LB wynagrodzenie TAsów na śmieciówkach rośnie z każdym rokiem DUŻO szybciej od śmiesznie małych pensyjek UOPowców, które stoją w miejscu (na różnych stanowiskach), czyli biorąc pod uwagę inflację to realnie są warte coraz mniej. Podwyżek inflacyjnych oczywiście nie ma. Są coroczne, ultra uznaniowe podwyżki (tzw. """merit""" xd) dla wąskiego grona wybrańców, które w najbardziej tłustych latach wynosiły MAKSYMALNIE 8-12%, a obecnie wynoszą 0-3%. Nie funkcjonuje w ogóle taki normalny ludzki mechanizm że idziesz do swojego przełożonego, opisujesz mu swoje dokonania, jakość swojej pracy i prosisz o podwyżkę, po czym ją dostajesz. Czegoś takiego po prostu nie ma. Dostaniesz śmiesznie niski, bliski zeru merit albo kompletnie nic. O fakcie że nowo zatrudniony STE z automatu dostaje stawkę sporo wyższą niż STE z czteroletnim stażem na przykład - którego stawka nie jest wyrównywana do aktualnej dla nowych - to nawet nie muszę wspominać. Ludzie pracujący w tej firmie na UOPie są traktowani jak (usunięte przez administratora) - pogardzani, prześladowani i(usunięte przez administratora) do tego zarząd i dział HR, którzy są wszyscy kompletnie odklejeni i tylko stwarzają coraz to nowe problemy, mimo że ich pomysły i "praca" na nic nie zarabia, nie dostarcza żadnej wartości, tylko zapewnia wszystkim normalnym ludziom masę stresu, problemów i dodatkowych zmartwień, utrudniając pracę - tym ludziom którzy faktycznie wykonują ciężką robotę za którą klienci płacą - na czym firma faktycznie zarabia. Ale po co inwestować w takich ludzi? Lepiej wrócić wszystkich z WFH do nowego "pięknego" biura (w którym wszystko się sypie, śmierdzi, nie działa i fizycznie brakuje nawet toalet, nie mówiąc o miejscu żeby pójść spokojnie na przerwę czy znaleść 5 minut ciszy od jazgotu dziesiątek osób dookoła), zorientować się że kurcze, miało wyjść inaczej, ojej dlaczego wszyscy są tacy zdenerwowani i zmęczeni ciągle? Czemu ludzie się zwalniają? No niebywałe. Ludzie piszący tutaj że nie ma sensu czekać w tej firmie na UOP mówią świętą prawdę - to jest nic więcej jak żałosna (usunięte przez administratora)-firemka, januszex, jedynie nieudolnie aspirująca do tytułu korpo z prawdziwego zdarzenia, a tak naprawdę nadaje się tylko jako pierwsza pracka dla dzieciaków przed 26, żeby sobie zarobili trochę łatwej kaski, zdobyli ładny wpis do CV i przeskoczyli po roku/dwóch maks (nie polecam siedzieć w tym bagnie ani dnia dłużej) do jakiejś normalniejszej pracy, do normalnego korpo. Jako bonus powiem, że - moim zdaniem - ta firma naprawdę ma potencjał i jakby cała ta (usunięte przez administratora) klika dyrektorsko-hrowa została wywalona na (usunięte przez administratora), tam gdzie ich miejsce, a do tych stanowisk dorwałaby się kadra aktualnie managerska, to w LB naprawdę mogłoby się kolosalnie poprawić - szczerze w to wierzę, mając faktyczny ogląd na tę sprawę i na tych ludzi. Ale niestety do niczego takiego nie dojdzie, więc jak ktoś ma wybór i może się dostać gdzieś indziej, to polecam omijać lajonka szerokim łukiem. A wszyscy starzy wyjadacze z faktycznym wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w LB, obecnie podtrzymujący projekty na swoich barkach, właśnie stamtąd uciekają gdzie się da, bo warunki i traktowanie się dramatycznie pogorszyły przez ostatnie pół roku (nie żeby wcześniej były jakieś dobre czy coś), więc niedługo przy biurkach zostaną tylko bananowe dzieciaczki z roczkiem stażu na karku, bez żadnej faktycznej dogłębnej wiedzy i jakość pracy mocno spadnie, bo nie będzie komu robić dobrej roboty. Mam nadzieję że ten parszywy, nędzny (usunięte przez administratora) to boleśnie odczuje. Pozdrowienia dla prawdziwych, trzymajcie się cieplutko, nie dajcie się złamać złamasom i wysyłajcie CVki w świat, byle dalej od tego jądra ciemności. Z fartem! ????????

@Stefan Koper

Ale dlaczego porównujesz TA3 studenta z nadgodzinami (musisz być na projekcie, gdzie takowe są o co teraz niełatwo) do zwykłej pensji leada? Każda pensja robi się mała jak będziemy robić kilka etatów gdzieśtam. Podwyżki nie są uznaniowe, właściwie każdy dostaje chyba że zarobił naganę (których ostatnio było kilka za jakieś głupoty) natomiast ich wyliczenia pozostaną dla wszystkich tajemnicą. Nie jest prawdą że wynoszą 0-3% w tym roku wynoszą z moich informacji 3-8% co nadal dla wielu nie jest nawet wyrównaniem. Każdy o jakiś prześladowaniach mówi, ale boicie się odezwać poza tym goworkiem najwyraźniej i własnymi grupkami na discordach czy papieroskach (tfu) Się zwolnij jak jest tak źle i świeć przykładem.

Pewien STE
@Jasne

Wszystko zależy od projektu i jak managerom wejdziesz w (usunięte przez administratora) Na moim projekcie nasz TA3 poniżej 26roku życia zarabia 150zł netto więcej od STE po dwóch meritach z rzędu. A co do wysokości tych meritów to popytaj dokładnie w firmie bo jakby te merity nie były tak małe to by ludzie nie szli na Błoniaka z widłami

@Jasne

Wyliczenia nie są żadną tajemnicą, i wiele pracowników którzy nie są na pozycjach manadzerskich też wiedzą jak ten system funkcjonuje. Dodatkowo to Merity faktycznie były głównie między 0% a 3% tylko w niektórych wypadkach gdzie osoba dostała umowę o pracę przed podwyżką umowy a przez to nie załapała się na merit (głupia polityka) to dostali wyrównanie do tej rocznej średniej na daną umowę. Cała reszta dostała te 0-3% meritow, w tym ja, za moją pracę dostałem 2.5% meritow. Juz nie będę wchodzić w fakt że projekt na którym byłem przez te ostatnie 3 lata należy do najważniejszego klienta i jest to tytuł flagshipowy dla tego klienta.

Debson
@STE

Od kiedy wyliczenia nie są tajemnicą? Jak nie są to czemu managerowe nie potrafią odpowiedzieć na pytanie od czego zależy wysokość meritu?

@STE

Panie Karol Sz., Pana projekt może i jest ważny, ale Pan nie jest :) Proszę lepiej napisać kolejne 9999 pytań na następny sync, żeby faktycznie sensowne pytania się nie przebiły. Może by Pan lepiej porozmawiał z MB zamiast unikać tego, bo przecież ma Pan tak dużo roboty. W wielu przypadkach można się domyślać kto napisał komentarze i prawda jest taka, że to zgorzkniali malkontenci, którzy zamiast zmienić pracę skoro są tacy niezastępowalni to jak typowe nosacze siedzą i defekują do własnego gniazda.

@Jasne

Ale proszę tutaj bez ataków na moją osobę. Ale bardzo dziękuję za tą odpowiedź bo właśnie pokazałeś jak faktycznie firma podchodzi do swoich pracowników i ich traktuje. Gdybyś pamiętał to prawda że nie jestem ważny gdy na ostatnim syncu dostaliśmy dokładną odpowiedź o tym że liczy się satysfakcja klienta a opinie pracowników na stronach pewnych osób wysoko położonych absolutnie nie obchodzi. I to właśnie potwierdziłes swoim komentarzem. O rozmowie z panem MB wie bardzo mało osób także twoja wiedza na ten temat daje podpowiedź o twojej pozycji w firmie, nie jest to unikanie, jeżeli pan MB jest tak gotów omówienie w szczegółach jak działają finanse w tej firmie to równie dobrze jest w stanie podzielić się tą informację z resztą pracowników którzy sami są ciekaw. Widać że jest tutaj tez odklejenie od rzeczywistości z tekstem "zmień pracę" najwidoczniej dawno nie byłeś na rynku pracy i nie znasz aktualnego stanu. Jeżeli ci "malkontenci" mieli możliwość zmiany pracy i rynek pracy by faktycznie na to pozwolił to firma którą perłowym kłem próbujesz ochronić, by nie dawała sobie rady. Iż ja wiem kto szuka nowej pracy i w jakich ilościach, nie zapominając że firma już straciła paru naprawdę świetnych pracowników którzy podchodzili z szacunkiem do innych pod nimi i byli wysoko oceniani przez innych pracowników. Tak jak ja widać że twoja praca tam wyżej również tyczy się z dużą ilością pracy skoro znalazłeś czas na początku dnia pracy aby odpisać w niemiłym tonie ujawniając szczegóły o mnie aby reszta pracowników w tej firmie wiedziała kto anonimowo pisze na tej stronie. Tylko powiem że jest to smutne że osoby mający wgląd w sprawy codzienne firmy z takim brakiem szacunku odnoszą się do innych pracowników i próbują się wywyższać w każdy możliwy sposób. Pozdrawiam. :)

@STE

Jestem zwykłym testerem, więc może uważaj komu mówisz o pewnych rzeczach. Trafiony zatopiony ;)

@Debson

Na pewno nie od performance. Jest to zależne od umowy z klientem którą firma na chce negocjować dalej jak już potwierdzili na spotkaniach. Co roku jest przyznawany budżet na podstawie którego robione są wyliczenia nowej umowy o pracy na danych pozycjach w firmie, "merity" są potem rozdawane obecnym pracownikom którzy się łapią na nie, aby wyrównać do widełek nowej umowy o pracę. Doświadczenie czy performance osobisty nie jest tutaj brany pod poważną uwagę, jedynie performance dyktuje po której stronie widełek będzie a widełki są ciasne. O takie rzeczy nie oczekiwałbym jasnej odpowiedzi od manadzerstwa jako że już parę razy dawali sprzeczne odpowiedzi z tym co wcześniej odpowiadali. Szczerze to nie wiem czemu po ich stronie widnieje taka niejasność co do systemu.

@Jasne

Czy to Pan Karol Sz. to nie wiadomo, ale po tej odpowiedzi widać że udzielił jej albo Michał B. albo Grzegorz K. XD.

Zmęczony FTE
@Tester

Zgadzam się, poziom wypowiedzi i toksyczności pokrywa się z ich stylem

Ex-TA3
@STE

K*hor, ale co ty tu świrujesz im, że jesteś testerem (usunięte przez administratora) xD Nawet mój pies domyśliłby się, że to Ty albo inny pionek z managementu, a przypomnę, że mój pies liże własne jajca. Nie umiecie w PR i pokazujesz to z każdą wypowiedzią, a przekrzykiwanie jak to firma jest jednak sprawiedliwa i super, gdy 90% komentarzy i opinii mówi coś zupełnie innego, to głupota ponad skalę. Zamiast z Nimi walczyć i opluwać, to się dogadajcie i zacznijcie współpracować, bo w tym tempie możecie się spodziewać artykułów o warunkach pracy w Lionku i wylewów (usunięte przez administratora) na twitterku od oskarków i juleczek sprawiedliwości. Użyjcie mózgu barany, bo niewiele trzeba żeby było lepiej.

Psie jajca
@Ex-TA3

Potwierdzam, to na pewno są wpisy od upper managementu

TAsek
@STE

xDDD bratki ale konspira mocna weszła że myślicie że manegement bawi się w taki (usunięte przez administratora) na goworku i jeszcze ryzykują poważnymi konskwencjami pisząc agresywne teksty????? Macie takie spięcie w mózgach że ktoś o podobnej pozycji co wy ma inne spojrzenie na sytuacje i się z wami nie zgadza?? "wauw ta osoba ma inne zdanie, to musi być mój szef w przebraniu jak ten filmik na youtubie :^)" Tak, warunki nie są świetne i zgadzam się że wypłaty zdają się niesprawiedliwe (zwłaszcza jak nie rozumie się do końca działania podatków i etatów innych osób) ale jak widzę ścieżki rozumowania niektórych z was to aż ręce opadają. Wy pamiętacie że jesteśmy w firmie która testuje gry? Jesteście tak święcie przekonani że wymaga ona tak potężnych umiejętności żeby zarabiać grube kokosy? Zaaplikujcie sobie na pozycję QA w IT na podobnym "poziomie" i zróbcie reality checka jak wasze umiejętności wypadają bo jeżeli są na takim poziomie jak wam się wydaje to IT was chętnie zrekrutuje, otwartych pozycji dla osob z doświadczeniem jest TONA. Co nie zmienia faktu - każdy zasługuje na sprawiedliwą stawkę, walczcie o swoje, ale błagam use your damn head zamiast robić dziecinne tantrumy z dużymi słowami. Widząc niektóre pytania na callach i wypowiedzi tutaj jest mi wstyd nie tylko daltego że pracuję w średniej firmie, ale że wypowiedzi osób z grupy do której należę prezentują całość prawoników/kontraktów jako chaotyczne dzieciaki.

Bratku
@TAsek

Bratku, większość z nas tutaj piszących dawno aktywnie nie testowała gier, I nasz zakres obowiązków jest równy tym co mają QA Engineer/QA Analyst oraz Leadzi zespołowi. Nie zmienia to również faktu ze pracujemy w najlepiej zarabiającej brańzy medialnej na świecie która dawno przegoniła zarobki brańzy muzycznej oraz filmowej razem wziętych. Są to projekty które kosztują miliony $ do wykonania oraz są to projekty które same zarabiają miliony $ po wypuszczeniu, a patrząc na inne propozycje na rynku w tej samej branży to szybko widać że ta firma płaci najmniej. Jesteś w stanie znależć robote jako Tester gier gdzie na pozycji Entry Level/Junior od razu dostajesz 6500zł Brutto co jest więcej niż na pozycji STE w tej firmie. Tutaj nie chodzi o zarabianie kokosów lecz dostanie rekompensaty finansowej zgodnej na skale obowiązków i porównywalnie do tego co konkurencja płaci.

@Ex-TA3

Jak ja siedzę na tym samym openie co ty gdzie śmiesznie pachnie xD

Rozwinąłem Skrzydła Nowy wpis
@Bratku

kbc enjoyer Nowy wpis

Pracując jako tester w Lionbridge, czuję się naprawdę doceniany i wsparci przez cały zespół. Środowisko pracy jest przyjazne i wspierające, a ludzie tutaj naprawdę dbają o swoich kontraktorów. Mam możliwość ciągłego rozwoju moich umiejętności w testowaniu, co sprawia, że każdy dzień jest pełen nowych wyzwań i możliwości nauki. Dodatkowo firma zapewnia elastyczne godziny pracy, co pozwala mi utrzymać zdrową równowagę między pracą a życiem osobistym. Jestem dumny mogąc być częścią zespołu Lionbridge i polecam tę firmę każdemu, kto poszukuje satysfakcjonującej pracy w dynamicznym środowisku.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
dyscyplinarka enjoyer

Zarobki - słabe, nie biorę pod uwagę statusu studenta bo z nim można nawet zarabiając w McDonald's jakoś wyżyć. Kontraktorzy zarabiają źle, pracownicy gorzej - tak samo są też traktowani. Dyrektor wyśmiewał nas i mówił, że "nie śledzi swoich rachunków, więc nie wie, że prąd podrożał" - parafrazując oczywiście. Dodajcie do tego ostatni wybryk na all-hands spotkaniu, gdzie porównał pracowników do dzieci. Absolutnie zerowe kompetencje. Pan dyrektor to nie jedyny pajac w cyrku, jakim jest zarząd, a jego wybryki nie sa jedynymi głupimi sytuacjami, jakie tam widziałam. Możliwości rozwoju - trochę jak w (usunięte przez administratora) w latach 90-tych. Jak masz bajerę i do kogo podbijać to spoko, jesteś gitem. A jak nie, to siedzisz i pierdzisz w stołek na pozycji TA1/2, bo nawet awanse na TA3 były swojego czasu rzadkością, nie wiem jak teraz. Nawet będąc takim przysłowiowym "gitem" czasami może być ciężko, bo klient zablokuje wam opcje awansowania. Tak, klient zablokuje opcje awansu w jakiejś firmie zewnętrznej. O tym jak (usunięte przez administratora) kontrakty ma Lionbridge, przekonało się... no cóż, samo Lionbridge. Kto ma wiedzieć, ten wie xD Atmosfera - ok, niektórzy ludzie byli denerwujący, ale poza tym ok. Powiedziałabym... znośnie. Budynki się waliły, gdzie niegdzie rosła pleśń, ale osobiście nigdy z tych powodów jakoś mocno nie zachorowałam, ani nic takiego. Interweniował podobno PIP. Taifun to był dobry vibe, ale (usunięte przez administratora) KBC to KBC, szkoda gadać. Astrum to wylęgarnia najgorszych ludzi z całej tej firmy, w tym zarządu, więc tam zawsze było w miarę ok. Kolesiostwo - na porządku dziennym jak już wspomniałam wyżej. Nie będe się tutaj za bardzo wywodzić na ten temat, wiedzcie że zarząd tej firmy ma... podobno... bardzo dużo za uszami. Nie polecam. Jako pierwszą robotę dla jakiegoś łebka co siedział i gdzieś tam sobie modował Skyrima - spoko, ale na dłuższą metę nabawicie się tylko syndromu Sztokholmskiego i zruinuje wam to własny image i da wam poczucie zaniżonej wartości jako człowieka, nie tylko pracownika. Praca w QA jest praktycznie nie wymagająca, możecie tam siedzieć i (usunięte przez administratora) w stołek i grindować paychecki jak w jakimś RPG-u. Zanim ktoś się ogarnie, że robiliście nic i trzeba was wyrzucić, nie dość że zajmie to długo, to tak samo długo zajmie wyrzucenie was, bo dział HR to banda niekompetentnych małp.

Rozwinąłem Skrzydła

Firma z Tajfuna wyjdzie, ale Tajfun z firmy nigdy.

Waljon
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jak już tu tyle osób - pamiętacie historie z koniowałem na fotel?

dawidkamilkurczak

Kochani widzowie bardzo nie polecam firmy lionbridge sp zoo, bardzo mało pracą w porównaniu do zrobionej pracy a menadzerstwo tylko się z nas smieje w twarz, awansu pomino przepracowania paru lat dalej nie było a jest głównie kolesiostwo kochani widzowie nie polecam tej firmy

Baba

Spędziłam w Lajonbebe ok. 4 lata i przeszłam przez wszystkie dostępne stanowiska, od TA 1 do STE, dopóki nie doszłam do sufitu i moje zdrowie psychiczne nie uległo załamaniu. Jest wiele rzeczy, o których chcę napisać, ale zacznijmy od pozytywów (bo jest ich zdecydowanie mniej...) Ludzie - moi byli współpracownicy i EKHEM kontraktorzy, którzy byli mi podlegli są cudownymi ludźmi - pełnymi pasji, zaangażowania, humoru i empatii. Prawdziwi specjaliści, z którymi praca była naprawdę super doświadczeniem, które zapamiętam na całe życie. Koniec plusów. Gdy zostałam zatrudniona w LB, trafiłam na mały i umierający projekt, gdzie moje szkolenie wyglądało tak, że nie wyglądało - dostałam konsolę, pada i miałam sobie grać. Następnie oczekiwano ode mnie rezultatów. Gdy na projekcie nic się nie działo i cały team grał w gry razem, ja musiałam siedzieć i 'testować', bo tak. Dodam jeszcze, że dostałam kiedyś feedback na messengerze(sic!), bo akurat danego dnia nie byłam w firmie - że nie znajduję bugów i że mało jestem w robocie (to była moja pierwsza nieobecność, bo byłam chora). Na szczęście zmieniłam projekt przed końcem okresu próbnego i zostałam na nim do końca swojej kariery w Lajonku. Real life is stranger than fiction - to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, szczególnie w odniesieniu do tego, co widziałam w trakcie swojej przygody na Lwim moście. Wyższy management to, w mojej opinii, żart - to w większości ludzie, którzy nigdy nie powinni mieć do czynienia z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Nie mówię tu o STE i części Leadów, ale o osobach wyżej - brak umiejętności miękkich, brak szacunku do kogokolwiek poza klientem, traktowanie ludzi jak lepszych i gorszych... Aż przychodzi na myśl sytuacja, jeszcze przed covidem na imprezie firmowej, jak jedna z osób wyżej postawionych rzucała mizoginiczne teksty w stronę jednej z pracownic, doprowadzając ją do płaczu. Jedyna konsekwencja, z jaką ta osoba wyżej postawiona musiała się zmagać, to przyjście na lab i powiedzenie 'no sory'. Jeszcze chwilę zostając w tematach związanych z brakiem szacunku dla osób innych od standardu - parę razy zdarzyło mi się być świadkiem sytuacji, gdzie lead (nie mojego) projektu rzucał transfobiczne teksty podczas obiadu, siedząc przy stole obok osoby trans. Zgłaszanie takich rzeczy kończyło się na tym, że nic się nie działo. Transfobiczne, homofobiczne, antykobiece teksty były normą (na szczęście nie od osób na moim projekcie, tutaj nie było źle w tej kwestii). Chciałam napisać coś o świętowaniu Pride Month (bo dla mnie osobiście jest to ważne), ale patrząc na standardy firmy to nawet nie spodziewam się, że coś takiego mogłoby mieć miejsce. Idąc dalej - kwestia pensji... Według osób wyżej postawionych, o swojej pensji nie wolno rozmawiać z innymi. Czemu? Bo okaże się, jak nierówne są. Osoba, która została STE po mnie (mając mniej doświadczenia, co jest ok, każdy się uczy) zarabiała więcej ode mnie, bo została zatrudniona później. Miałam też sytuację, w której podpisałam umowę na wyższą stawkę niż pan manager zakładał (taką umowę dostałam, to taką podpisałam), po ok pół roku przyszedł do mnie z pretensją, że zostawałam więcej pieniędzy niż zasługuję i że muszę je oddać. Dopiero po kontakcie z PIP i wyjaśnieniu sprawy pani managerowi okazało się, że pieniędzy nie muszę oddawać (to, że nie musiałam ich oddawać było zgodne z prawem, nie wchodząc w szczegóły). Pan manager oczywiście nie wiedział, że tak to działa i sprawa ucichła, ale żeby utrzymać pracę, musiałam podpisać umowę na niższą stawkę. Szkolenia (a raczej ich brak) - prawdziwych szkoleń, z których testerzy być coś wynieśli nie było. Dlatego w trakcie downtime'u zbierałam chętne osoby i przekazywałam im swoją wiedzę, bo skoro firma nie chce uwierzyć w ich umiejętności, to ja to zrobię - pisanie TC, sprawdzanie bugów, kontakt z klientem, studiami etc - nikt tego w firmie tak naprawdę nie uczył, dopóki jakimś cudem nie dostało się pozycji, która tego wymagała. I nie winię tutaj leadów, którzy pomagali jak mogli (za co jestem mega wdzięczna, bo bardzo dużo się dzięki temu nauczyłam). Winię osoby wyżej, które narzucały na wszystkich mega presję nie oferując w zamian jakichkolwiek DOBRYCH dla pracowników rozwiązań (np. automatyzacja pewnych procesów, SKUTECZNE szkolenia etc...) - dopóki samemu się czegoś nie zrobiło, to nic się nie zadziało. Presja i stres odbijały się też STE, dlatego zawsze starałam się, żeby nie dotykało to osób, z którymi współpracowałam - to nie ich wina, że firma jest jaka jest, zasługują na dobre traktowanie, bo to oni de facto sprawiają, że firma zarabia. Czas najwyższy, żeby firma też zdała sobie z tego sprawę. tl;dr firma bardzo słaba, wciąż leczę się z tego, w jaki sposób działała i jak wyglądały niektóre procesy, bardzo dobrzy specjaliści-testerzy, leadzi i STE. Niskie morale, podwyżki w wysokości 200zł rocznie, TA3 zarabia więcej niż Senior STE, brak pracy zdalnej, mizoginia i brak szacunku od osób wyżej postawionych.

Hahahaha
@Baba

"Aż przychodzi na myśl sytuacja, jeszcze przed covidem na imprezie firmowej, jak jedna z osób wyżej postawionych rzucała mizoginiczne teksty w stronę jednej z pracownic, doprowadzając ją do płaczu. Jedyna konsekwencja, z jaką ta osoba wyżej postawiona musiała się zmagać, to przyjście na lab i powiedzenie 'no sory'." No przecież to Rafał R. xD

@Hahahaha

co racja to racja :D

Tester

Szanowni Państwo z Managementu, nie usuwajcie moich komentarzy odnośnie tego, że sami sobie tutaj piszecie wychwalające opinie bo kopiecie sobie tymi posunięciami PR-owy grób.

Prick
@Tester

Byczku mordko gowork sam je kasuje :))) a potem "przedstawiciele" biegną do Lionbridge i oferują "moderację" za $$$. Wy to wszyscy tak bardzo wierzycie w proste narracje że faktycznie tylko do klepania w gry się nadajecie, ten sam poziom!

przyszly milioner

Widzę tutaj pełno negatywnych wpisów, więc chciałbym dodać coś od siebie. Swoją wypowiedź zacznę od wymienienia plusów. Lionbridge to świetna firma, wykonuje zlecenie w niej wiele wspaniałych osób, które pomagają sobie nawzajem. Na UZ i studencie zarabiam więcej niż pracownik na UOPie (mega plus). Pracujemy w nowoczesnym biurze, w świetnej lokalizacji (choć to przed przenosinami było trochę lepsze). Co tydzień dostajemy owoce w skrzynkach! Dodatkowo mamy czajnik i ekspres do kawy. Wykonywane zlecenie za takie pieniądze jest satysfakcjonujące. Osoby sobie pomagają na wzajem, zespół jest świetny i nie da się do czegokolwiek przyczepić. Leadowie i menadżerowie to wspaniałe osoby niosące pomoc gdy tylko jest potrzebna. Atmosfera w tej pracy jest tak genialna, że w życiu bym nie pomyślał, żeby ją zmieniać. Godziny pracy również są bez zastrzeżeń. Panie na recepcji są super, bardzo miłe i uprzejme, świetne osoby na swoich stanowiskach. Mój tytuł, który testuje jest tym, czym chcę robić przez długie, długie lata. John Lion to bozia a ja jestem jego podwładnym i jego pracownicy to osoby do rany przyłóż. Z minusów to można trafić na projekty, na których pracę kończy się o 22. Można oczywiście przenieść się na inny projekt i pracować w normalnych godzinach (nie jest to problemem!). Dodatkowo jakiś fivt jeździ głośnym samochodem i w przerwie na papierosa strasznie przeszkadza mi dźwięk tego wehikułu, ale gdy ktoś przez przypadek niedługo zostawi mu kartkę i spuści powietrze z opon to przestanie to robić :) Podsumowując, Lionbridge to świetna firma i polecam ją każdemu kto chce zarobić dobre pieniądze za mało wymagającą pracę. Z czystym sumieniem polecam ją każdemu kto chce zacząć przygodę w QA i spędzić w niej długie lata :)

contractor
@przyszly milioner

tez mnie denerwuje ten smiec z czerwonego złoma

Zadowolony pracownik

zapchany kibel
@Zadowolony pracownik

Ostry.

Lipa totalna, średnia atmosfera, ludzie przerzucają na ciebie swoje problemy

@Ostry.

No to jak słaba atmosfera, to nie wiem, czy zaaplikuje tutaj. Ale co właściwie oznacza, że przerzucają się problemami? Zawodowymi czy prywatnymi? Próbuję to zrozumieć, ktoś ma zadanie do zrobienia i ma z tym problem, to zleca zrobienie tego komuś innemu, podwładnemu? Tak można innych obarczać swoimi zadaniami?

Headache

Nie, tutaj jest tak, że ktoś sie popłacze i Ty dostajesz jego zadania i bedziesz pytany o update co 30 minut:(((

M

Problemami emocjonalnymi, do tego stopnia, że jedna trzecia łyka psychotropy albo pije żeby to znieść. Przyklad: wyzywanie sie na innych, rozliczanie z kazdej minuty bo jest sie insecure, wrecz pytania co robiles w wc że to tyle trwalo, zarty od ktorych krindzowalby Andrew Tate, bo jest sie niedowartosciowanym, szantaze emocjonalne i lzy + tantrum jak upomnisz sie o swoje, ogolnie jak nie masz twardej d lub calkowitej wyyeebki to zaliczysz zalamanie nerwowe. 99% chodzi z oczami wbitymi w ziemie, doszlo do tego ze ludzie boja sie kazdego, bo zdarza sie bieganie do przelozonego ze wszystkim. Epistoly wypisywane przez frustratow o tym co zastali w wc (tu akurat czysto przewaznie) moglyby dostac literackiego ignobla. Gorzej ze management na to pozwala, bo moze sa kiepscy pracownicy, ale grunt ze jeszcze nie zwiali

Andrew Tate
@M

Wypraszam sobie. What color is your bugatti?

Halo

Ludzie!!!! Czy wyście powariowali? Co wy wygadujecie? Jesteście wszyscy ślepi. Jesteście wszyscy sobie sami winni. To w jakim świecie żyjecie to tylko i wyłącznie wasza wina. W obliczu zła wiele osób zwraca się ku wierze jako źródłu pocieszenia i nadziei. Wiara może pomóc nam zrozumieć sens cierpienia i dać nam siłę do walki ze złem. Wierzący często wierzą, że Bóg jest dobrym i kochającym Bogiem, który nigdy nie chciałby, aby jego stworzenia cierpiały. Wierzą, że zło jest wynikiem grzechu i że tylko przez wiarę w Jezusa Chrystusa możemy być zbawieni od zła.

Nuh-uh
@Halo

01000011 01101000 01111001 01100010 01100001 00100000 01100010 11000011 10110011 01100111 00100000 01100011 01101001 11000100 10011001 00100000 01110101 01110000 01110101 11000101 10011011 01100011 01101001 11000101 10000010 00100000

wyznanie wiary
@Halo

wierzę w Johna Liona, CEO wszechmogącego, stworzyciela mojej pracy, i wszystkich projektów jawnych i niejawnych.

Update tabelki regresu ktoś? Pozdro

wierny fan

kto pracował w tej firmie w cyrku na pewno śmiać się nie będzie, STE którzy zarabiaja mniej niz dopiero co nowo zatrudniona osoba jako student, kierownictwo które zlewa pytania i wskazówki co do zmiany działania na bardziej "poprawne", brak możliwości realnego awansu no chyba, że akurat wyżej postawiony kolega/kolezanka ucieka z tego szamba i możesz zająć jego/jej miejsce jak okażesz się najlepszy, niektóre sytuacje które dzieja sie w biurze nadają się do umieszczenia jako żart w gazecie Agora. Jedyne za co moge pochwalić tą "firme" to to, ze mozna spotkac tam serio fajnych ludzi o ile trafi sie na dobry projekt. Brać pod uwage jedynie jako trampolina na start w swiecie testingu ale trzeba brać pod uwagę to, że nie wyjdzie sie takim samym z tej firmy.

Szyba
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Pracowałem w LB ponad 2 lata (żeby było zabawniej złożyłem wypowiedzenie 2 dni po zaproponowaniu mi STE) i moja opinia nie będzie jednoznacznie negatywna. Żeby było miło to zacznę od plusów: Trafiłem na bardzo fajny projekt. Na początku było trochę ciężko ponieważ było strasznie dużo pracy a instrukcję od niektórych STE nie do końca jasne, ale ostatecznie trafiłem na fajnych ludzi z którymi wspólnie udało nam się przebrnąć przez nasze początki. Bardzo szybko zbudowaliśmy fajne relacje na projekcie i muszę przyznać, że jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to było nieziemsko. Dużo śmiechu, pomocy i wsparcia od kolegów i koleżanek to było to po co codziennie chciało wstawać się rano do pracy. Plusem i minusem jest to, że LB bierze ludzi tak naprawdę... z ulicy. Teraz miałem się skupiać na plusach więc na razie przy nich zostanę. Przyszedłem do LB bez kompletnie żadnego doświadczenia. Zostałem nauczony wszystkiego od zera przy wsparciu wcześniej wspomnianych kolegów i koleżanek, wystarczyło wykazać się odrobiną chęci i zaangażowania a naprawdę można było (pracowniczy żart) "rozwinąć skrzydła". Podsumowując plusy: Praca na poziomie projektowym jest super, ludzie są super, atmosfera jest super i wsparcie na poziomie projektowym jest ekstra. Jeżeli miałbym oceniać LB wyłącznie z perspektywy projektu bez wahania dałbym 10/10. Ale nie samą pracą na projekcie człowiek żyje i tutaj płynnie przejdę do minusów: - Struktura firmy zbudowana jest w sposób absurdalny (mało powiedziane). Nie istnieje tam coś takiego jak "podwyżka" co nie raz można było usłyszeć od osób wyżej postawionych, a jedyną drogą do zmiany swojego wynagrodzenia jest awans. Awans w większości sytuacji jest równoznaczny ze zmianą roli a więc jeżeli chcesz dostać podwyżkę będąc TS to musisz zostać STE. A jak zostać STE? Musisz poczekać aż kolega/koleżanka zwolni tą pozycję (zmiana pracy/awans/zwolnienie) i wtedy (o ile LB nie zdecyduje się zlikwidować tej pozycji) jak okażesz się najlepszy możesz dostać tą pozycję. A więc struktura zbudowana jest tak, że w większości sytuacji "czatuje" się na czyjąś pozycję. Absurd? Absurd. (Jak jesteś dobrym pracownikiem to nie dostaniesz większej stawki - albo pracujesz cały czas za tyle samo, albo jak się nie podoba to wiesz gdzie są drzwi). - Absurdalny system wynagrodzeń zbudowany tak, że nie zawsze opłaca się awansować. Przy przejściu na UOP okazuje się... że lepiej było jednak zostać przy zleceniu bo lepiej wypada się na tym finansowo. - Merity. Nieśmieszny żart i mydlenie ludziom oczu. LB spróbuje wmówić ci, że opiera się na ocenie pracownika, ale... nie chce żeby ktoś mnie tutaj próbował ścigać za łamanie umowy.... ale każdy wie jak działa merit ;) To dodatkowo pokazuje z jaką firmą mamy tutaj do czynienia. Firma która próbuje (usunięte przez administratora) i manipulować pracownikami. Oczywiście rozmowa na temat stawek jest zakazana więc LB myśli że ta manipulacja im wychodzi ale każdy doskonale wie ile ten merit i wykazywanie performance'u jest warte. (Mała podpowiedź dla ludzi którzy się zdecydują do pracy w LB. Jeżeli myślisz że ciężka praca da ci większy merit, to lepiej usiądź, zrób sobie kawy i obejrzyj coś na yt ;) ). - Rozmowa z szeroko pojętym kierownictwem. O jezusie słodki jaka to jest piękna komedia (dla kogoś kto nie ma na utrzymaniu domu i dzieci - dla takich osób które mają nóż na gardle przez rachunki to jest tragedia). Kierownictwo kompletnie gdzieś ma potrzeby pracowników. Nie potrafią rzetelnie odpowiadać na pytania cały czas unikając odpowiedzi. Zerowa kultura wypowiedzi i empatii jest na porządku dziennym. Jeżeli czyta to jedna z osób która na pewno wie że o was mówię to na litość boską, nauczcie się rozmawiać z ludźmi a nie tylko zadzierać nosa i udawać, że problemu nie ma. Zachowujecie się jakby to był wasz Januszex a te wszystkie Areczki pod wami miały zasuwać za (usunięte przez administratora) Jeżeli ktoś was o coś pyta, to spróbujcie wykazać zainteresowanie problemem, pokażcie co robicie żeby zmienić firmę na lepsze, a jeżeli czegoś nie da się zrobić to pokażcie dlaczego. Ja zatrzymałem się na momencie gdzie na spotkaniach co dwa tygodnie prowadzący migali się jak mogli, tylko po to żeby nie odpowiadać na pytania jednocześnie rozciągając odpowiedź w czasie tak długo żeby móc powiedzieć "Jesteśmy po czasie, do widzenia". Podobno jest jeszcze gorzej a doszło do tego obrażanie pracowników. Podsumowując: Praca jest fajna na start jako trampolina w świat testingu. Przyjść, złapać podstawy i zrobić jakiś certyfikat. Ale nikomu nie polecam zostawać tam na dłużej bo po prostu szkoda zdrowia. Od lat w tej firmie nic się nie zmienia... a w zasadzie zmienia się na gorsze. Nie ma powodu, żeby szukać tam lepszego jutra, tylko trzeba pracę zmienić tak szybko jak tylko poczujcie, że więcej wiedzy nie wyniesiecie. LB bierze pracowników z ulicy "na masę" i przez to nie liczą się z nimi w żadnym stopniu. Czy odejdziesz, czy zostaniesz, oni mają to gdzieś. Liczy się dla nich tylko śrubowanie głodowych stawek i ego kierownictwa.

te a cztery

Jestem dumny, że mogę być częścią zespołu Lionbridge. Firma ta nie tylko oferuje najwyższą jakość usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych, ale także stwarza niesamowicie inspirujące środowisko pracy. Tutaj doceniana jest kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie każdego pracownika. Dzięki elastycznemu podejściu do harmonogramu pracy oraz wsparciu ze strony kolegów z zespołu, czuję się doceniony i motywowany do dalszego rozwoju. Lionbridge Polska to nie tylko miejsce pracy, to również miejsce, gdzie każdy ma możliwość rozwijania swoich umiejętności i realizowania się zawodowo.

Badabingbing
@te a cztery

Michał odstaw panadol i nie pisz bzdur

Piękne wspomnienia

Bene
@Piękne wspomnienia

Kierownictwo było bardzo otwarte na sugestie jak kazali ci wrócić do biura? Czy dałeś "Tak" na excelu licząc na punkty O czym ja mówię, cześć Panie "M".

Popieram piękne wspomniena
@Bene

@Bene Rozumiem że piwniczaki nie wychodzą z domu, ale wyjdzie im na dobre jak pochodzą trochę do biura i zobaczą jak wyglądają ludzie. Polecam dotknąć trawy w patio. Nadal jak to jest zbyt męczące to są tam ławki, można usiąść ; )

Jakiś STE
@Popieram piękne wspomniena

Za przeproszeniem, ale jakiej trawy na Patio?

@Popieram piękne wspomniena

Dziwne, że HR siedzący w domu praktycznie codziennie wie o trawie na patio i jak wyglądają ludzie. Może jakbyście sami wzięli do siebie te swoje porady to nie musielibyście takich kretynizmów wypisywać, żeby podbijać opinie?

@Popieram piękne wspomniena

Udawanie pracownika żeby obrażać innych pracowników (czy tam kontarktorów bo przecież oni tutaj "nie pracują") wyzywając ich od piwniczaków, bardzo dojrzałe "panie" MB. a może "panie" GK. mała różnica XD.

delulu
@Tester

Mocne delulu z tym, ze MB i GK siedza tu i pisza opinie. Wyjdzcie na dwor kochani

ej no
@Piękne wspomnienia

ej no bez przesady XD

@Popieram piękne wspomniena

Niestety żeby wyjść na patio musielibyśmy walnąć wyjście prywatne które potem musielibyśmy odrabiać więc pass.

@delulu

No to kazali komuś to zrobić, to nie ma większego znaczenia kto konkretnie je pisze, a jest to pewnie chatGPT bo zdania są zbyt złożone jak na nasz zarząd, ważne że nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym.

@Bene

@Bene Po pierwsze nikt nam nie kazał wracać do biura. Miałeś wybór mogłeś wrócić albo nie, i co potem zrobisz twój problem.

WTF
@Tester_1

@Tetser_1 nikt nie kazał!? To pewnie mi się przyśniło podpisywanie dokumentu który dosłownie nazywał się "WEZWANIE DO ZAPRZESTANIA PRACY ZDALNEJ". A wybór pod tytułem "albo wracasz do biura albo szukaj nowej pracy" do żaden wybór. Weź się człowieku nie kompromituj takimi wpisami

@Tester_1

@Tester_1 Jeżeli w dalszym ciągu chce się być pracownikiem LB to nie masz wyboru, masz tylko WFO. Chyba, że jesteś HRem, to wtedy biura nawet na oczy nie zobaczysz, poza okazjonalnymi wycieczkami, żeby zobaczyć jak sobie żyją testuchy.

@Tester_1

Po pierwsze absolutnie kazano wszystkim testerom wracać do biura, nie ważne jaką wyrazili opinię na ten temat. Na prawdę nie ma co kłamać w takiej sytuacji

Lurker
@Tester_1

Wyboru nie było więc przestań zakłamywać oczywistość. W tym temacie warto też przypomnieć jak Mr. MB skwitował na jednym z calli pytania co z pracownikami z niepełnosprawnościami, którzy mogą nie być w stanie powrócić do pracy w biurze - 'it is what it is'. Szczyt profesjonalizmu

@WTF

Słownik języka polskiego PWN* wybór 1. «wybranie jednej z kilku możliwości». Sam sobie potwierdziłeś podając dwie opcje które wpasowują się do definicji PWN. Możliwość A: Wracasz do biura. Możliwość B: Nie wracasz i i już nie kontraktujesz. Nie widzę problemu. A jeśli go nadal widzisz, no to już twój problem.

Co?
@Tester_1

Był podany ultimatum, pracujesz dalej w firmie w formie WFO albo składasz wypowiedzenie. Widzisz że jeden z "opcji" jest negatywna i ma ogromne konsekwencje za nią? Jeżeli tak, to nie jest wolny wybór gdzie masz WYBÓR do spełnienia celu za pomocą róznych opcji.

@Co?

No i co? Tego niema w definicji wybory. Oddalam.

@Tester_1

Szkoda, że "nie ma" u Ciebie też słownika, żebyś wiedział jak pisać poprawne wiadomości jako HR.

A ty się nie zesrałeś?

@Tester_1

Ocho widzę że wysoki poziom

@Tester_1

"@Parasol z patio A ty się nie zesrałeś?" teraz już jestem pewien że to Błoński to pisze xD tylko on tak bardzo nie okazuje szacunku ludziom, i tylko on przy każdej możliwej okazji zmienia temat na defekacje i kał xD.

@Tester_1

No tak, argumenty logiczne się skończyły to wchodzimy na poziom gimnazjum. Chociaż nawet w gimnazjum nie doznałam aż takiego niskiego poziomu wypowiedzi. Ale jak już przy tym jesteśmy to moglibyście ogarnać te rury na -1, bo to tam jest problem z fekaliami. Na szczęście nie zostałem tym widokiem osobiście zaszczycono, ale HR pewnie czasami tam bywa to wie. Spokojnego dnia na WFH życzę.

Lol

Październik

Miałem wielokrotnie do czynienia z panem Michałem, przez te lata kiedy jeszcze nie był na szcycie piramidy tej firmy. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, zawsze był okazem profesjonalizmu i traktował wszystkich równo. Jednak z wraz z awansami przyszli zawistnicy i (usunięte przez administratora) zazdroszczący mu sukcesu i piszący te obrzydliwe komentarze. To smutne, że niektórzy ludzie nie potrafią docenić talentu i ciężkiej pracy innych, skupiając się jedynie na szukaniu własnych niedoskonałości. Michał zachował jednak godność i nie dał się zastraszyć, co tylko podkreśla jego charakter. I niech ci wszscy (usunięte przez administratora) podziękują, że mają możliwość zarabiania pieniędzy właśnie dzięki ciężkim staraniom menagmentu a nie zachowują się jak dzieci.

Chce już uciec z tej firmy
@Październik

Ale sam pan Michał wspomniał że, i tutaj cytuje 'he doesn't give a f***' w kontekście opinii na zewnętrznych stronach a propos firmy i jego osoby, więc czemu czujesz potrzebę bronienia go skoro podobno go to nie rusza?

panie areczku
@Październik

Panie areczku, niech pan nie myśli że się panu należy szacunek. Proszę się cieszyć że płacimy ci w ogóle Mentalność jak ze szlacheckiego (usunięte przez administratora) wiecznie żywa. A tester jako zwykły chłop niech dziękuje panu za kazdy dzień bożej pracy

Co?
@Październik

Słuchając jego wypowiedzi na oficjalnych spotkaniach jak to pracownicy nie są tacy ważni dla firmy jakoś nie potwierdza twojego zdania o profesjonalizmie i traktowania wszystkich równo...

od kiedy merytoryczne opinie to 'obrzydliwe komentarze'? :D

@Październik

Profesjonalne zachowanie? Masz na myśli jak na firmowym wyjściu do kina przemycił wódkę i się nawalił czy jak ostatnio nazwał WSZYSTKICH pracowników dziećmi?

@krowa

Odkąd nie pokrywa się z ich wizją firmy, idealnej dla wszystkich.

@Październik

Przecież "Pan Michał" sam to napisał, w żadnym innym przypadku nie jest to tak jasne xD nikt poza nim samym by go nie chwalił i nie nazwał inaczej niż bardzo niecenzuralnie. Jest jedna rzecz którą można o nim powiedzieć na 100% i jest to właśnie brak profesjonalizmu.

@Parasol z patio

o kurczę, nie wiedziałam, że dając merytoryczny feedback uprawiam mowę nienawiści! Jak dobrze, że Lajonek dba o to, żeby wszystkim było tak dobrze, jak panu Michałowi /sarcasm

Zostaw merytoryczną opinię o Lionbridge Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lionbridge Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 126.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lionbridge Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 96, z czego 15 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lionbridge Poland Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lionbridge Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 238 ocen.

Lionbridge Poland Sp. z o.o.