logo Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Big Boss 2015-05-27 00:26
No cóż expert, to wszystko zależy kiedy i do jakiego projektu trafiłeś. Ja byłem w takim, w którym zamiast luziku była nerwówka, nadgodziny były że tak powiem w standardzie (5-8 tygodniowo), zasuwało się cały czas bez przerwy, a i tak nie dało się zrobić wszystkiego, za co oczywiście trzeba było w nagrodę wysłuchiwać pouczających dykteryjek szefa. Praca kompletnie nierozwijająca, a umiejętności poza tymi ogólnie przyjętymi, niepotrzebne nigdzie indziej na rynku. Zarobki może i porządne jak na Lubelskie ale niskie jak na Warszawę - może dlatego tyle tam słoików. Dla ludzi związanych z IT, potrafiących cokolwiek więcej niż obsługa excela, praca w lionie to tylko strata cennego czasu.
3
Nerd 2015-06-10 03:05
Nic dodać, nic ująć. Przyjezdne towarzystwo szukające szczęścia w Warszawie i psujące lokalny rynek pracy. Niech potem nie mają pretensji, że się ich nie darzy sympatią ani szacunkiem. Nie żałuję odejścia z LB, teraz zarabiam znacznie więcej pracując na własny rachunek. Plusem pracy tam było to, że się człowiek nie przemęczał, no i czasem dało się puknąć jakąś przyjezdną panienkę (słoiczkę?). :)
7
Lionex 2015-06-26 00:34
Gry testuje się za grosze na śmieciówce. Biorą chłopaków na zasadzie, że jak ma taki i tak siedzieć w domu cały dzień i nap...dalać w gierki, to przyjdzie i przynajmniej coś zarobi. To nie jest praca dla ambitnych ludzi chcących coś osiągnąć w życiu.
6
Umowy śmieciowe jak były tak i są 2015-09-07 19:15
Wszystko co piszecie powyżej to prawda zarobki na pułapie maksimum: 4tys. zł BRUTTO!!!!!!!/pełen etat i na umowy śmieciowe jak za poniższe stanowisko, choć i nie wyższe na innych poważniejszych stanowiskach typu tłumacz z biegłym niemieckim, project manager tyle, że tu choć umowę o prace proponują takiemu tłumaczowi czy managerowi ale to nic nie daje bo i tak spotykają się dalej z odmową współpracy ze strony potencjalnego pracownika przy tak głodowej pensji nieadekwatnej do wymagań wiec dalej pozostają bez rąk do pracy. Firma dla dzieci i tworzona przez dzieci i dające też na poziomie dziecka warunki "współpracy". Osoba poważna, dorosła nie ma tu czego szukać bo takie dno i to nie tylko finansowe.
Lionbridge Technologies, Inc. (Nasdaq: LIOX) jest czołowym dostawcą usług z zakresu tłumaczeń, zarządzania treścią, marketingu online oraz testowania aplikacji. Gwarantujemy naszym klientom spójność globalnego i lokalnego wizerunku ich marki. Dbamy, aby na każdym etapie cyklu życia produktu był on funkcjonalnie dostosowany do nowych realiów użytkowania.

Obsługujemy już ponad 800 marek – wiodące firmy na rynku współpracują z nami, aby zwiększyć swój udział w globalnym rynku.

W naszym warszawskim biurze zatrudniamy już ponad 500 specjalistów, w tym Kierowników Projektów, Lingwistów, Inżynierów, Specjalistów DTP, Grafików, Web Developerów oraz ekspertów zajmujących się opracowywaniem treści i kontrolą jakości.

W chwili obecnej poszukujemy osób zainteresowanych współpracą w charakterze:

Testera Lingwistycznego z językiem niemieckim

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagania:
• Natywna znajomość języka niemieckiego
• Znajomość kultury kraju docelowego, na którym ma zostać wydany testowany produkt
• Co najmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego
• Umiejętność pracy pod presją czasu w dynamicznym środowisku
• Doświadczenie w testowaniu będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:
• szansę na rozwój w stabilnej, globalnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• możliwość zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym – dzięki biurom w 26 krajach Lionbridge stwarza okazję do poznania różnych kultur i stylów pracy
• dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych
• współpracę w kreatywnym zespole i miłej atmosferze
• umowę zlecenie

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie CV z dopiskiem „Tester Lingwistyczny – Niemiecki”.

Prosimy także o dołączenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy przez Lionbridge Poland Sp. z o.o. lub inny podmiot grupy Lionbridge w celach rekrutacyjnych oraz na umieszczenie i przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych osobowych, również po okresie rekrutacji, w bazie danych firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, 02-231, przy ul. Jutrzenki 183, lub innego podmiotu grupy Lionbridge, a także na ich przekazywanie do państw trzecich w ramach grupy Lionbridge, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”
3
goti 2015-09-08 13:03
Ciekawe, że ktoś pisze, że oferują stawki 4 tyś. brutto maks, kiedy na próbnej umowie o pracę można spokojnie dostać co najmniej tysia więcej.
1
Goti pisz precyzyjnie 2015-09-15 15:21
Goti pisz precyzyjnie jeśli twierdzisz że ktoś z tej firmy proponował Ci 5 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace to może podasz łaskawie na jakim stanowisku a nie sie czaisz?! Bo uważam, albo wypowiadasz się w pełni i precyzyjnie ze szczegółami jak to zrobił Twój przedmówca który twierdzi, że na stanowisku: Tłumacz z biegłym językiem niemieckim czy Testera Lingwistycznego z językiem niemieckim ta firma nie oferuje nic więcej niż tylko marne 4 tys. zł brutto/pełen etat na umowę o prace lub zlecenie, albo nie pisz wcale, bo takie nieuzasadnione wypowiedzi jak Twoja, to są na poziomie przedszkola a nie osoby piszącej na forum dla dorosłych ludzi. Tylko się skompromitowałeś bo nic nie wniosłeś do wypowiedzi jak nie dałeś dowodów na poparcie swojej tezy. Osobiście nie sądzę, żeby ktoś tak chaotycznej i nieuporządkowanej osobie jak Ty i tak niechlujnie piszącej proponował pensje 5 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace i to szczególnie w tak marnej firemce dedykowanej dla dzieciaków bo przecież nie dla dorosłych ludzi jaką jest Lionbridge Poland Sp. z o.o. z Warszawy.
3
dżidżi 2015-10-24 15:02
Firma jest taka sobie.
Jak dla studenta, czy ludzi bez doświadczenia w IT/testach idealna na start.
Pensja się wiele nie zmieni, gwarancja ciągłości zatrudnienia tylko, jak ktoś wybija się z tłumu.
Plusy to spokojna atmosfera i umowa zlecenie, czyli można wziąć dzień wolny jak się potrzebuje, bo logujemy godziny.
Minusy, to układy i układziki, mierni ludzie na wyższych stanowiskach chroniący swoj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zupełnie niepotrzebnie drżą ze strachu przed lepszymi od nich.
No i kultura picia, niestety. Jak ktoś jest niepijący, to kariery nie zrobi.

Firmie dam tak niecałe 3/5, przydałoby się, żeby zagraniczny management rozgromił sitwę kolesi i wtedy byłoby naprawdę dobrze.

Aha i pensje są studenckie. Szeregowy tester wyciągnie może 1,8 tyś na rękę na początku, senior ponad 2,5 tyś, tak więc nie jest to praca na lata, bardziej w celu zdobycia doświadczenia.
4
gość 2015-12-10 19:21
Spokojna atmosfera to jeszcze zależy w jakim zespole/dziale. Ostatnio sporo się zmienia i to nie na lepsze.
3
... 2015-12-21 10:17
w Polsce jest tylko oddział w Warszawie. Ogólnie największy atut tej firmy, czyli fajna atmosfera, dzięki fajnym ludziom odchodzi w zapomnienie...a szkoda.
5
var 2015-12-27 16:14
Rozwojowa to jakiś zart ? w czym rozwoj? zarzadzanie i komunikacja w firmie jest fatalna.
4
Erol 2016-01-13 01:42
Nie napalaj się tak na tę robotę. Jako tester gier dostaniesz pewnie 2-2,5k na śmieciówce bez żadnej gwarancji, że ci nie podziękują z dnia na dzień. Chyba że to szczyt twoich marzeń, wtedy uderzaj!

W Lionbridge opłaca się robić tylko na wyższych stanowiskach, ale te są zarezerwowane dla swoich ludzi. Trzeba wiedzieć, komu tyłek lizać. Kwalifikacje nie są tu najważniejsze. Z ulicy to się można co najwyżej właśnie na testera załapać i wylecieć, jak już z człowieka wycisną ile się da.
3
Sophia 2016-04-26 16:42
Prawda warunki poniżające...
4
Raul 2016-05-10 21:35
Te wasze opinie o zarobkach dla testerów za "studenckie pieniądze", które to na życie nie wystarczą, są co najmniej śmieszne. Na najniższych stanowiskach (tester gier to najniższe stanowisko) w bankach, biurach, urzędach - więcej nie zarobisz. Co najwyżej po iluś latach pracy na danym stanowisku i jakichś kursach (w urzędach - dodatkowo płatne), wyciągniesz 2500zł na rękę. I za takie pieniądze trzeba żyć. Niestety zarobki są w Polsce jakie są i bez znajomości nawet ukończenie studiów z najwyższymi ocenami i kilka lat doświadczenia nic nie dadzą.
1
Lucky 2016-05-12 01:49
Pieprzenie, że za takie pieniądze trzeba żyć. Typowe polaczkowate ściąganie w dół. Najpierw się szmacą ludzie za grosze przez kilka lat, a potem wyjeżdżają z kraju... by dalej się szmacić. Oczywiście nie wszystkich to dotyczy, bo są też ludzie, którzy mają ambicje i szanują się na starcie. Spróbuj kupić mieszkanie albo utrzymać rodzinę zarabiając 2500 - powodzenia! Ja nie mówię, że trzeba nie wiadomo ile zarabiać mając dwadzieścia kilka - trzydzieści kilka lat, ale niech to będzie chociaż 5000 na rękę, to dla mnie taka granica przyzwoitości. Warto się cenić.
11
Słaby 2016-05-17 15:41
Widzę że dział HR Liona się tutaj ostro udziela, żeby ukryć przykrą prawdę ale opinia o firmie tak na rynku warszawskim jak i tłumaczeniowym, nie jest zbyt przychylna jeśli chodzi o oferowane wynagrodzenia. Stawki zdecydowanie poniżej oferowanych na rynku i stąd ta "młoda kadra". Biorą ludzi zaraz po studiach albo w trakcie, bez doświadczenia za śmieszne pieniądze, z planem "jakoś to będzie". Oni z kolei jak się trochę rozejrzą na rynku i obronią, po roku, dwóch się stamtąd zwijają i trzeba szukać nowego mięsa armatniego. Dodam do tego coraz większy bałagan w projektach spowodowany takim właśnie zarządzaniem jakością. To już nawet przestaje być spokojną przystanią dla słoików ścigających do stolicy w poszukiwaniu jakiegokolwiek zatrudnienia. Bez obrazy dla nich, ale ludzie którzy tam pracują bądź pracowali dobrze wiedzą o czym piszę. Osoby ze stolicy i okolic, od dawna omijają tę firmę szerokim łukiem. Po oddziale dużej międzynarodowej korporacji, ulokowanym w samym centrum Polski, można oczekiwać trochę wyższych stawek niż w firmie Pana Janka z Krosna.
7
heloł 2016-06-13 19:22
Jakieś jaja. Z 2 lata temu składałem do nich aplikację. Przysłali mi dziś na maila ofertę. Odpowiedziałem tego samego dnia, a zaraz przyszło info że oferta już nieaktualna. Zawracają tylko ludziom głowę tą swoją automatyczną rekrutacją. Żenada.
2
heloł 2016-06-13 19:23
Jakieś jaja. Z 2 lata temu składałem do nich aplikację. Przysłali mi dziś na maila ofertę. Odpowiedziałem tego samego dnia, a zaraz przyszło info że oferta już nieaktualna. Zawracają tylko ludziom głowę tą swoją automatyczną rekrutacją. Żenada.
2
były_pracownik 2016-06-29 19:07
Plusy:
- Miła atmosfera pracy wśród szeregowych pracowników
- Nie kantują na nadgodzinach
- Nie ma jakiegoś mobbingu

Minusy:
- Nędzne zarobki
- Awans zarezerwowany dla kumpli od kieliszka albo pociotków
- Permanentne zatrudnianie ludzi na śmieciówkach pomimo tego samego zakresu obowiązków, co u ludzi na etatach
- Model biznesowy mniej więcej oparty na zasadzie "tanio i jako tako".
- Brak możliwości rozwoju. Szkolenia jeśli są to wewnętrzne, czyli przychodzi pani z HR-u i opowiada bajki, które nie podniosą niczyich kwalifikacji.
- Ogromna rotacja pracowników, która powoduje desperackie próby uzupełnienia kadr za pomocą słoików masowo zwożonych do Warszawy
- Dział HR robi co może pisząc firmie laurki na tym portalu. Niestety i z niego ciągle odchodzą pracownicy ;)


10
Prezes Liona 2016-07-05 03:33
Świetnie! 3e4reeee, jak znasz ten franucski szwedzki, norweski i koreanski to APLIKUJ! Na pewno się dostaniesz! No i te 3 tys zł (Netto!) na umowę zlecenie, pensja jak marzenie!
3
Słaby 2016-07-11 12:30
Nic dobrego, a teraz lepiej wracaj do wypełniania SAP-a Miko, dosyć już pisania laurek firmie :)
2
lawaw 2016-07-15 13:11
Płaca w Lionbridge może się wydawac dobra chyba tylko komuś, kto mieszka z mamą i pieniądze przeznacza na gry komputerowe.
Z tymi benefitami to przepraszam ale o jakie chodzi? O opiekę medyczną w najtańszej firmie na rynku czy o kartę multisport, którą łaskawie pozwalają sobie ...kupić?
No chyba, że te benefity to beczka z wodą w kuchni i herbata :)
8
paddington 2016-07-17 21:06
cebula, a twoja co wniosła? nie masz komu mądralować?
1
Nick 2016-07-28 19:13
Prezes - niby wielki patriota, a przykłada rękę do wyzysku Polaków. Zarobki marne, perspektywy dla ludzi z ulicy praktycznie żadne.
7
Nick 2016-08-04 07:27
Spora część firmy przenosi się do Mordoru tak więc atmosfera jest po prostu rewelacyjna :) No ale najważniejsze, że było tanio... Przecież to nie problem prezesa, że pracownicy będą jechali do pracy 2 godziny.
4
Mary 2016-08-10 16:23
A praca project coordinator? Wiecie coś?
Nick 2016-08-10 19:25
Z tego co wiem, to jednak tester gier ma trochę mniejsze nerwy w sobie niż to co mówisz, oczywiście kasa jest zdecydowanie mniejsza, ale jeśli masz cierpliwość, aby powtarzać pewne czynności to może jednak nad tym się własnie zastanów bo to nie głupie
nin 2016-11-24 13:11
A co ja mam powiedzieć zarabiając w swojej firmie 2k na rękę? :) 4k to 3.252,03netto... a studentką czy absolwentką już nie jestem od 5 lat :) takie pieniądze chciałabym zarabiać:)
cart 2016-11-25 15:33
Nie mam pojecia dlaczego moje poprzednie pytanie zostalo skasowane wiec pytam ponownie.

Z racji tego ze mam potencjalnego kandydata. Ile moze sie spodzziewac osoba na stanowisku testera gier ze szwedzkim.
Szwedzki native , norweski bdobry 5 letnie doswiadczenie w obsludze klienta IT i pasja do gier.

Chce znajomemu oszczedzic czas na kontakt i telefony, rozmowy itp.

Czy wie ktos czy taka osoba (native szwed) moze liczyc na wyplate conajmniej 7000 brutto?
Słaby 2016-12-05 16:14
Spróbuj się utrzymać za takie pieniądze w Warszawie to pogadamy.
2
Słaby 2016-12-05 16:21
Zostało skasowane bo chyba pomyliłeś Firmy. Ta dyskusja dotyczy firmy LIONBRIDGE. Conajmniej 7 tys Brutto to tam może dyrektor finansowy zarabia a nie jakiś tester od gier :)
Myślący 2016-12-06 15:46
Witam,
Nie polecam tej firmy szczególnie w sektorze IT, a odradzam szczególnie studentom Polibudy Warszawskiej. Na początku prowadzą uprzejme rozmowy kwalifikacyjne, jednak do czasu. Na koniec można trafić na wielkiego szefa działu, który ocenia Cię po zadaniu durnych pytań HR-owych będąc przy tym zwykłym prostakiem i chamem ze swoimi niewybrednymi żarcikami. Myśli, że ten garnitur czyni go porządnym człowiekiem a pod tym kryje się zwykły [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nie polecam szczególnie działu Helpdesk !!!
Warunki zatrudnienie nie powalając, głownie śmieciówki, chyba że chcą kogoś zatrzymac na dłużej to wtedy umowa o prace.
4
Polesiak 2017-01-27 09:49
Super firma dla mądrych ludzi , którzy głowy noszą nie od parady. Szkoda, że nie ma w tej chwili żadnych ofert pracy bo bardzo bym chciał tu pracować. Wszystkim narzekającym życzę sukcesów w szukaniu pracy i znalezieniu dobrej firmy, w której dostaną umowę o pracę od zaraz.
Diana 2017-02-10 15:38
Proszę o opinię jak wygląda praca na stanowisku Project Coordinator ? Warto aplikować ?
beowulf 2017-02-12 17:19
Czy firma szuka nowego CEO ?
5
Paweł 2017-02-15 20:20
Super miejsce dla ambitnych ludzi, firma jest spoko i myślę ,że będzie się rozwijała. Tendencje na rynku zmuszają do pewnych działań w przeciwnym razie może być źle. Szkoda, że to nie moja bajka bo można nieźle zarobić.
Edyta 2017-03-01 11:39
Czy wiecie, że firma oferuje możliwość pracy zdalnej? Myślicie, że to efektywne?
Prencepessa 2017-04-19 00:30
no tak, bierzcie prace w lionbridge bo bedzie zleeee. czlowieku, nie wiem gdzie uczyles sie pr albo hr, albo przynajmniej marketingu septanego, ale ta firma jest ostanim miejscem gdzie ludzie wysztalceni, ambitni i znajacy jezyki moga dac upust swoim mozliwosciom i to juz na wejsciu, gdzie, team leaderka jest najbrzydsza (nie tylko wizualnie), najmniej sympatycza (darling, nie pamietam Twojego imienia , wybacz) i najmniej kompetentna osoba, ktora wrecz zniecheci Cie swoja postawa - moze jakis nowy chwyt rekrutacyjny- do podjecia pracy. Nie wiem czy te osoby sa takie z natury czy tylko sie sadza bedac TEAM LEDERAMI - mm. Dawno zwlekalam z opinia odnosnie mojej rekrutacji (bardzo chcialabym pamietac imie rekrutujacej - btw pierwsza pani od hr byla bardzo w porzadku, chyba juz nie pracuje - zebyscie nie tracili wolnego czasu, bo rozmowa trwa 2 h i nic nie wnosi. bo Pani leader jest gwiazda i uwaza ze nikt nie jest w stanie wykonywac tak wazej dla ludzkosci pracy. Nie jestescie godni. Zycze powodzenia. Ciao
1
Iza 2017-04-20 21:38
Znam Lionbridge Poland jako dobrą i profesjonalna firmę.
¯\_(ツ)_/¯ 2017-05-11 19:05
Mój kontakt z tą firmą pozostawił wrażenie zażenowania.
Strona rekrutacyjna zawiera błędy językowe i błędy w interfejsie (coś co w przypadku organizacji, która zajmuje się testowaniem i tłumaczeniami nie jest dobrą wizytówką).

Z mojej strony - wysłane zostały 2 zgłoszenia. Na 2 różne stanowiska. O dziwo, szło to przez 2 RÓŻNE systemy rekrutacyjne. Standard obsługi z działu HR pozostał ten sam. W obu przypadkach zaproponowano mi inne stanowiska. W pierwszym, mimo spełniania wszystkich warunków wymienionych w ogłoszeniu - zaproponowano mi pozycję 'Quality Map Analyst' bez określenia co to właściwie jest i na jakich warunkach miałaby odbywać się praca. Po prostu przyszedł mail... i cześć.

W drugim przypadku, zadzwoniła do mnie pani i zaczęła mi robić 'sprawdzian' przez telefon. Po zakończeniu rozmowy, zaproszono mnie fizycznie na miejsce. Tutaj, umówiono się ze mną na konkretną godzinę, a rozmowa prowadzona była przez przedstawicieli działu HR i działu docelowego.
Szybko okazało się, że panie właściwie nie mają pomysłu o co pytać, więc poleciały sztampą i pytaniami, o wartości, czy jest się pomocnym wobec innych pracowników itd. Mimo jałowości, rozmowa trwała 2h i... zabrakło czasu na przeprowadzenie testu (salę zajmował kto inny). Więc test odbył się na korytarzu. :D

Po miesiącu, telefon z informacją, że właściwie to widzą mnie na stanowisku o oczko niższym (co jeszcze można by przełknąć), ale po mojej zgodzie pani postanowiła, że spróbuje ze mną wynegocjować jeszcze oczko niżej, bez podania jakichkolwiek argumentów (test, mimo pracy na korytarzu poszedł raczej gładko). Jednym słowem, w 5 minut, bez powodu, przez telefon, moje stanowisko obniżyło się o 2 stopnie (a być może i więcej - nie znam struktury tej firmy).

Koniec końców - nie dogadaliśmy się. Moje wrażenie - nie zależy im na doświadczeniu, ani na wiedzy, a raczej na ludziach, którzy stanowią tanią siłę roboczą, których można szybko wymienić. Podejście z innej dekady.
1
¯\_(ツ)_/¯ 2017-05-11 19:05
Mój kontakt z tą firmą pozostawił wrażenie zażenowania.
Strona rekrutacyjna zawiera błędy językowe i błędy w interfejsie (coś co w przypadku organizacji, która zajmuje się testowaniem i tłumaczeniami nie jest dobrą wizytówką).

Z mojej strony - wysłane zostały 2 zgłoszenia. Na 2 różne stanowiska. O dziwo, szło to przez 2 RÓŻNE systemy rekrutacyjne. Standard obsługi z działu HR pozostał ten sam. W obu przypadkach zaproponowano mi inne stanowiska. W pierwszym, mimo spełniania wszystkich warunków wymienionych w ogłoszeniu - zaproponowano mi pozycję 'Quality Map Analyst' bez określenia co to właściwie jest i na jakich warunkach miałaby odbywać się praca. Po prostu przyszedł mail... i cześć.

W drugim przypadku, zadzwoniła do mnie pani i zaczęła mi robić 'sprawdzian' przez telefon. Po zakończeniu rozmowy, zaproszono mnie fizycznie na miejsce. Tutaj, umówiono się ze mną na konkretną godzinę, a rozmowa prowadzona była przez przedstawicieli działu HR i działu docelowego.
Szybko okazało się, że panie właściwie nie mają pomysłu o co pytać, więc poleciały sztampą i pytaniami, o wartości, czy jest się pomocnym wobec innych pracowników itd. Mimo jałowości, rozmowa trwała 2h i... zabrakło czasu na przeprowadzenie testu (salę zajmował kto inny). Więc test odbył się na korytarzu. :D

Po miesiącu, telefon z informacją, że właściwie to widzą mnie na stanowisku o oczko niższym (co jeszcze można by przełknąć), ale po mojej zgodzie pani postanowiła, że spróbuje ze mną wynegocjować jeszcze oczko niżej, bez podania jakichkolwiek argumentów (test, mimo pracy na korytarzu poszedł raczej gładko). Jednym słowem, w 5 minut, bez powodu, przez telefon, moje stanowisko obniżyło się o 2 stopnie (a być może i więcej - nie znam struktury tej firmy).

Koniec końców - nie dogadaliśmy się. Moje wrażenie - nie zależy im na doświadczeniu, ani na wiedzy, a raczej na ludziach, którzy stanowią tanią siłę roboczą, których można szybko wymienić. Podejście z innej dekady.
1
Polesiak 2017-05-16 21:32
Lionbridge jest profesjonalista i dziwię się, że miały miejsce takie uchybienia. Wprawdzie wszędzie są tylko ludzie ale faktycznie taka firma musi pilnować swojej pozycji
Roman 2017-05-26 10:27
Ta firma zjeżdża po równi pochyłej od jakiegoś czasu. Kiedyś to było sympatyczne miejsce do rozpoczęcia pracy w branży i nabrania doświadczenia. Były organizowane szkolenia dla pracowników, były szanse na awans i jako taki rozwój. Bez szału, ale w porządku.

Ale już tak nie jest.

W tej chwili podobno jedyną opcją, żeby dostać podwyżkę jest postawienie sprawy na zasadzie "płacicie więcej albo odchodzę". I nie wierzcie w zapewnienia, że przedłużą Wam umowę dopóki nie dostaniecie tego na piśmie. Zero gwarancji stabilności zatrudnienia. O szkoleniach nikt nie słyszał już od ponad roku.

Nie pakujcie się w to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jeśli nie musicie. Masakra.
2
Mr C 2017-05-28 22:36
Straciliście cennego pracownika i wielu (przyszłych, obecnych, potencjalnych) jeszcze stracicie, jeśli nie zmienicie podejścia. Firma to miejsce w zasadzie dla dwóch typów ludzi: kolesiów bez ambicji, którym nie przeszkadza zarabianie groszy na śmieciówce testując gierki, oraz karierowiczów-urodzonych dyrektorów (Marcinku, pozdrawiam Cię w tym miejscu serdecznie). Specjalistów się nie docenia, a to błąd, bo mądrze zarządzana firma powinna stawiać na wykwalifikowanych pracowników. Gdybyście mnie docenili, mógłbym pracować dla Was do dziś, a tak to gdzie indziej robię i komu innemu generuję zyski. Byłbym zapomniał: nie płacę już w Polsce podatków i mam perspektywy na przyzwoitą emeryturę w przyszłości.
2
Poldek 2017-06-05 08:21
@Mr C Nie zgadzam sie z Tobą , to jest subiektywna opinia. W ten sam sposób może wypowiedzieć się wiele osób i każdy wybierze inna osobę na szefa. I co Ty na to?
PS 2017-07-07 17:08
Ładnych parę lat temu pracowałem w Lionie jako PM za 5500 brutto na umowie o pracę. Kwoty nie ma co porównywać ze współczesnymi zarobkami PM'a w IT, ale jak na lata 2010-2012 i dla osoby bez jakiegoś kosmicznego doświadczenia było całkiem nieźle. Widziałem w powyższych opiniach, że ponoć pułapem jest teraz 4000 brutto co wydaje mi się mało prawdopodobne. Serio warunki zatrudnienia przez kilka lat tak się pogorszyły?
1
Ma normalną pracę na etay 2017-07-08 23:00
No właśnie w porządnych firmach tak jest. Wyobrażanie sobie, że trzymanie ludzi latami na śmieciowych umowach, mimo że pracują jak na etacie to jest chyba masochizm. Życzę, abyś spełniał swoje ambicje, ale jak będziesz poważnie chory lub zajdziesz w ciążę, to w kilka dni możesz spakować swój kubek i dobre mniemanie o uczciwym zatrudnieniu na śmieciu. Po to jest okres próbny, żeby ocenić pracownika, nawet tę umowę na 1 rok rozumem. Ale w Lionie umowy o pracę na czas określony przedłuża się w nieskończoność.
1
Poles 2017-07-10 12:31
Lionbridge Poland Sp. z o.o. to spoko firma. Pracuję tu i nie narzekam, chociaż zawsze mogłoby być lepiej. Mamy do wyboru różne firmy i nikt nie namawia do firmy.
a 2017-07-14 08:58
tzw. syndrom sztokholmski
Koleżka 2017-07-16 10:17
Chyba jednak przesadzacie z tym narzekaniem? Teraz jest możliwość zmiany pracy bez większych problemów i nie ma sensu zastawiać sie syndromem.Myślę, że niektórzy lubią tak narzekać ale w firmie jest dobrze .
Edyta 2017-08-10 16:55
Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się informacjami na temat procesu rekrutacyjnego na stanowisko Młodszego Specjalisty ds. Rekrutacji / Researcher w Lionbridge Poland? Z ilu etapów składa się rekrutacja? Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej? Te informacje będą cenne dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.
Zostaw swoją opinię o Lionbridge Poland Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lionbridge Poland Sp. z o.o.