logo Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Lionex 2015-06-26 00:34:33
Gry testuje się za grosze na śmieciówce. Biorą chłopaków na zasadzie, że jak ma taki i tak siedzieć w domu cały dzień i nap...dalać w gierki, to przyjdzie i przynajmniej coś zarobi. To nie jest praca dla ambitnych ludzi chcących coś osiągnąć w życiu.
3
Benek 2015-07-26 23:10:11
Też mi się tak wydaje @Lionex. Jeśli chodzi o testerów gier to najlepsi są młodzi ludzie, którzy poza zajęciami w szkole nie mają nic ambitnego do roboty i faktycznie siedzą w domu i grają w gry. Ale widzę, że Lionbridge szuka pracowników na całą masę innych stanowisk, np. na młodszych specjalistów od HTMLa.
1
Umowy śmieciowe jak były tak i są 2015-09-07 19:15:45
Wszystko co piszecie powyżej to prawda zarobki na pułapie maksimum: 4tys. zł BRUTTO!!!!!!!/pełen etat i na umowy śmieciowe jak za poniższe stanowisko, choć i nie wyższe na innych poważniejszych stanowiskach typu tłumacz z biegłym niemieckim, project manager tyle, że tu choć umowę o prace proponują takiemu tłumaczowi czy managerowi ale to nic nie daje bo i tak spotykają się dalej z odmową współpracy ze strony potencjalnego pracownika przy tak głodowej pensji nieadekwatnej do wymagań wiec dalej pozostają bez rąk do pracy. Firma dla dzieci i tworzona przez dzieci i dające też na poziomie dziecka warunki "współpracy". Osoba poważna, dorosła nie ma tu czego szukać bo takie dno i to nie tylko finansowe.
Lionbridge Technologies, Inc. (Nasdaq: LIOX) jest czołowym dostawcą usług z zakresu tłumaczeń, zarządzania treścią, marketingu online oraz testowania aplikacji. Gwarantujemy naszym klientom spójność globalnego i lokalnego wizerunku ich marki. Dbamy, aby na każdym etapie cyklu życia produktu był on funkcjonalnie dostosowany do nowych realiów użytkowania.

Obsługujemy już ponad 800 marek – wiodące firmy na rynku współpracują z nami, aby zwiększyć swój udział w globalnym rynku.

W naszym warszawskim biurze zatrudniamy już ponad 500 specjalistów, w tym Kierowników Projektów, Lingwistów, Inżynierów, Specjalistów DTP, Grafików, Web Developerów oraz ekspertów zajmujących się opracowywaniem treści i kontrolą jakości.

W chwili obecnej poszukujemy osób zainteresowanych współpracą w charakterze:

Testera Lingwistycznego z językiem niemieckim

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagania:
• Natywna znajomość języka niemieckiego
• Znajomość kultury kraju docelowego, na którym ma zostać wydany testowany produkt
• Co najmniej komunikatywna znajomość języka angielskiego
• Umiejętność pracy pod presją czasu w dynamicznym środowisku
• Doświadczenie w testowaniu będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:
• szansę na rozwój w stabilnej, globalnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
• możliwość zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym – dzięki biurom w 26 krajach Lionbridge stwarza okazję do poznania różnych kultur i stylów pracy
• dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych
• współpracę w kreatywnym zespole i miłej atmosferze
• umowę zlecenie

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie CV z dopiskiem „Tester Lingwistyczny – Niemiecki”.

Prosimy także o dołączenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy przez Lionbridge Poland Sp. z o.o. lub inny podmiot grupy Lionbridge w celach rekrutacyjnych oraz na umieszczenie i przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych osobowych, również po okresie rekrutacji, w bazie danych firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, 02-231, przy ul. Jutrzenki 183, lub innego podmiotu grupy Lionbridge, a także na ich przekazywanie do państw trzecich w ramach grupy Lionbridge, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”
2
zadziorna 2015-09-08 01:40:30
@Lionex może jest tak jak mówisz, ale na pewno dla typowego studenta może być to początek owocującej kariery. Teraz młodzi są przyzwyczajeni do siedzenia przez cały dzień przed komputerem, więc to tak na prawdę nic nowego. Zatrudnienie w charakterze redaktora na pewno się z tym nie wiąże, bo od zdolności klikania ważna jest znajomość języków!
goti 2015-09-08 13:03:16
Ciekawe, że ktoś pisze, że oferują stawki 4 tyś. brutto maks, kiedy na próbnej umowie o pracę można spokojnie dostać co najmniej tysia więcej.
1
Goti pisz precyzyjnie 2015-09-15 15:21:23
Goti pisz precyzyjnie jeśli twierdzisz że ktoś z tej firmy proponował Ci 5 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace to może podasz łaskawie na jakim stanowisku a nie sie czaisz?! Bo uważam, albo wypowiadasz się w pełni i precyzyjnie ze szczegółami jak to zrobił Twój przedmówca który twierdzi, że na stanowisku: Tłumacz z biegłym językiem niemieckim czy Testera Lingwistycznego z językiem niemieckim ta firma nie oferuje nic więcej niż tylko marne 4 tys. zł brutto/pełen etat na umowę o prace lub zlecenie, albo nie pisz wcale, bo takie nieuzasadnione wypowiedzi jak Twoja, to są na poziomie przedszkola a nie osoby piszącej na forum dla dorosłych ludzi. Tylko się skompromitowałeś bo nic nie wniosłeś do wypowiedzi jak nie dałeś dowodów na poparcie swojej tezy. Osobiście nie sądzę, żeby ktoś tak chaotycznej i nieuporządkowanej osobie jak Ty i tak niechlujnie piszącej proponował pensje 5 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace i to szczególnie w tak marnej firemce dedykowanej dla dzieciaków bo przecież nie dla dorosłych ludzi jaką jest Lionbridge Poland Sp. z o.o. z Warszawy.
3
mina 2015-10-08 12:06:38
nie ma co tak narzekac na Lionbridge Poland Sp. z o.o. widze ze firma calkiem niezle sie rozwija. jest wkoncu jedna z najlepszych firm, jakmi ktos spominal i do ich uslug naleza glownie tłumaczenia stron WWW, content marketing, tłumaczenie i prace lokalizacyjne. widac ze dzieki temu sie wybili w dosc szybkim tempie, a dzieki temu takze tworzone jest wiele nowych miejsc pracy.
dżidżi 2015-10-24 15:02:46
Firma jest taka sobie.
Jak dla studenta, czy ludzi bez doświadczenia w IT/testach idealna na start.
Pensja się wiele nie zmieni, gwarancja ciągłości zatrudnienia tylko, jak ktoś wybija się z tłumu.
Plusy to spokojna atmosfera i umowa zlecenie, czyli można wziąć dzień wolny jak się potrzebuje, bo logujemy godziny.
Minusy, to układy i układziki, mierni ludzie na wyższych stanowiskach chroniący swoj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zupełnie niepotrzebnie drżą ze strachu przed lepszymi od nich.
No i kultura picia, niestety. Jak ktoś jest niepijący, to kariery nie zrobi.

Firmie dam tak niecałe 3/5, przydałoby się, żeby zagraniczny management rozgromił sitwę kolesi i wtedy byłoby naprawdę dobrze.

Aha i pensje są studenckie. Szeregowy tester wyciągnie może 1,8 tyś na rękę na początku, senior ponad 2,5 tyś, tak więc nie jest to praca na lata, bardziej w celu zdobycia doświadczenia.
3
miko 2015-11-05 16:11:49
witam! patrze na te oferty, ale chyba najlepiej mozna zarobić u nich jako Senior Administrator/System Engineer, bo zajmuje sie nie tylko aministracja, ale i po cześci barnżą IT, w wymaganiach napisali same podstawy, bo to jest osoba do pomocy, fajnie, ze możn u nich liczyć na awans potem, to na plus!
5tyu 2015-11-08 15:12:31
@miko ale czy pamietasz może z ogłoszenia po jakim czasie można u nich w firmie liczyć na ten awans..
Fff 2015-11-10 18:34:20
@pewnie że dobrze, że firma zapewnia możliwość rozwoju. Można im pogratulować tylko że tak doceniają pracowników.
korni 2015-11-12 22:10:03
no to fakt , że nie można im zarzucić iż mają węża w kieszeni. Mam nadzieję , że tak będzie i się to nie zmieni
gość 2015-12-10 19:21:03
Spokojna atmosfera to jeszcze zależy w jakim zespole/dziale. Ostatnio sporo się zmienia i to nie na lepsze.
2
cok 2015-12-10 23:44:50
@gość no właśnie, co oddział to pewnie inne zwyczaje, zachowania i ludzie, dlatego może nie ma co generalizować. Mnie interesuje praca w Warszawie, ale mam obawy
... 2015-12-21 10:17:32
w Polsce jest tylko oddział w Warszawie. Ogólnie największy atut tej firmy, czyli fajna atmosfera, dzięki fajnym ludziom odchodzi w zapomnienie...a szkoda.
3
Xen 2015-12-26 18:57:05
@... firma z całą pewnością nie odchodzi w zapomnienie. Z tego co się orientują to mają się całkiem dobrze i ciągle się rozwijają. Uważam też, że praca u nich jest bardzo rozwojowa.
var 2015-12-27 16:14:03
Rozwojowa to jakiś zart ? w czym rozwoj? zarzadzanie i komunikacja w firmie jest fatalna.
2
rid 2015-12-28 22:12:56
Może sama organizacja firmy nie należy do najlepszych ale jeśli chodzi o rozwój pracownika to nie można mieć żadnych zastrzeżeń, wiele można się nauczyć.
kato 2016-01-07 17:40:13
Dokładnie tym bardziej, ze firma oferuje swoim pracownikom jak i nowym akiety szkoleń, wiec nowi pracownicy nie są od razu rzuceni na głęboką wodę, wiec to ważne.
bozer 2016-01-10 15:23:36
W ogóle to sporo ogłoszeń ostatnio wystawili, typowe stanowiska programistyczno-testowe do gier, jak software test sepcjalist, test lead - games, tester gier i junior language leade - games.
mistrz cod'a 2016-01-12 19:17:20
No ogłoszeń mają sporo odnośnie tych gier. Ja chę się u nich zatrudnić na stanowisko testera gier. Można powiedzieć, że to praca marzeń, bo wymagania nie są duże. Trzeba być zapalonym graczem (cały ja! hehe) no i znać angielski na poziomie B2 minimum.
Erol 2016-01-13 01:42:54
Nie napalaj się tak na tę robotę. Jako tester gier dostaniesz pewnie 2-2,5k na śmieciówce bez żadnej gwarancji, że ci nie podziękują z dnia na dzień. Chyba że to szczyt twoich marzeń, wtedy uderzaj!

W Lionbridge opłaca się robić tylko na wyższych stanowiskach, ale te są zarezerwowane dla swoich ludzi. Trzeba wiedzieć, komu tyłek lizać. Kwalifikacje nie są tu najważniejsze. Z ulicy to się można co najwyżej właśnie na testera załapać i wylecieć, jak już z człowieka wycisną ile się da.
3
korni 2016-01-14 22:45:22
wiele osób myśli , że tester gier to stanowisko, o którym marzyli w dzieciństwie. Szkoda tylko że po kilku latach ludzie już się z niego zaczynają wykruszać
2
kato 2016-04-06 11:18:38
@korni jak ktoś jest w tym dobry, to naprawdę jest to bardzo opłacalna praca. Pomijam fakt wyjazdów zagranicznych, ale też można też rozwinąć znajomość języków :)
Sophia 2016-04-26 16:42:23
Prawda warunki poniżające...
2
cebula 2016-05-05 21:29:51
@Sophia szczerze mówiąc twoja opiniea niewiele tu wniosła. Co zonaczaja dla Ciebie "warunki poniżające"? Co konkretnie miałas na myśli. Zawsze należy swoją wypowiedź uzasadnić, zeby było sie na czym oprzeć
Raul 2016-05-10 21:35:56
Te wasze opinie o zarobkach dla testerów za "studenckie pieniądze", które to na życie nie wystarczą, są co najmniej śmieszne. Na najniższych stanowiskach (tester gier to najniższe stanowisko) w bankach, biurach, urzędach - więcej nie zarobisz. Co najwyżej po iluś latach pracy na danym stanowisku i jakichś kursach (w urzędach - dodatkowo płatne), wyciągniesz 2500zł na rękę. I za takie pieniądze trzeba żyć. Niestety zarobki są w Polsce jakie są i bez znajomości nawet ukończenie studiów z najwyższymi ocenami i kilka lat doświadczenia nic nie dadzą.
1
Lucky 2016-05-12 01:49:44
Pieprzenie, że za takie pieniądze trzeba żyć. Typowe polaczkowate ściąganie w dół. Najpierw się szmacą ludzie za grosze przez kilka lat, a potem wyjeżdżają z kraju... by dalej się szmacić. Oczywiście nie wszystkich to dotyczy, bo są też ludzie, którzy mają ambicje i szanują się na starcie. Spróbuj kupić mieszkanie albo utrzymać rodzinę zarabiając 2500 - powodzenia! Ja nie mówię, że trzeba nie wiadomo ile zarabiać mając dwadzieścia kilka - trzydzieści kilka lat, ale niech to będzie chociaż 5000 na rękę, to dla mnie taka granica przyzwoitości. Warto się cenić.
6
Słaby 2016-05-17 15:41:37
Widzę że dział HR Liona się tutaj ostro udziela, żeby ukryć przykrą prawdę ale opinia o firmie tak na rynku warszawskim jak i tłumaczeniowym, nie jest zbyt przychylna jeśli chodzi o oferowane wynagrodzenia. Stawki zdecydowanie poniżej oferowanych na rynku i stąd ta "młoda kadra". Biorą ludzi zaraz po studiach albo w trakcie, bez doświadczenia za śmieszne pieniądze, z planem "jakoś to będzie". Oni z kolei jak się trochę rozejrzą na rynku i obronią, po roku, dwóch się stamtąd zwijają i trzeba szukać nowego mięsa armatniego. Dodam do tego coraz większy bałagan w projektach spowodowany takim właśnie zarządzaniem jakością. To już nawet przestaje być spokojną przystanią dla słoików ścigających do stolicy w poszukiwaniu jakiegokolwiek zatrudnienia. Bez obrazy dla nich, ale ludzie którzy tam pracują bądź pracowali dobrze wiedzą o czym piszę. Osoby ze stolicy i okolic, od dawna omijają tę firmę szerokim łukiem. Po oddziale dużej międzynarodowej korporacji, ulokowanym w samym centrum Polski, można oczekiwać trochę wyższych stawek niż w firmie Pana Janka z Krosna.
5
maka 2016-06-11 15:34:28
Też bym się chętnie załapał na takiego doradcę techniczno-handlowego, ale ostatnio nie pokazało się żadne ogłoszenie @Puk. Trzeba czekać albo dowiadywać się u nich.
heloł 2016-06-13 19:22:48
Jakieś jaja. Z 2 lata temu składałem do nich aplikację. Przysłali mi dziś na maila ofertę. Odpowiedziałem tego samego dnia, a zaraz przyszło info że oferta już nieaktualna. Zawracają tylko ludziom głowę tą swoją automatyczną rekrutacją. Żenada.
2
heloł 2016-06-13 19:23:08
Jakieś jaja. Z 2 lata temu składałem do nich aplikację. Przysłali mi dziś na maila ofertę. Odpowiedziałem tego samego dnia, a zaraz przyszło info że oferta już nieaktualna. Zawracają tylko ludziom głowę tą swoją automatyczną rekrutacją. Żenada.
2
5tyufg 2016-06-15 11:23:41
no tylko tu trzeba dobrze znac na przyklad jezyk niemiecki
były_pracownik 2016-06-29 19:07:57
Plusy:
- Miła atmosfera pracy wśród szeregowych pracowników
- Nie kantują na nadgodzinach
- Nie ma jakiegoś mobbingu

Minusy:
- Nędzne zarobki
- Awans zarezerwowany dla kumpli od kieliszka albo pociotków
- Permanentne zatrudnianie ludzi na śmieciówkach pomimo tego samego zakresu obowiązków, co u ludzi na etatach
- Model biznesowy mniej więcej oparty na zasadzie "tanio i jako tako".
- Brak możliwości rozwoju. Szkolenia jeśli są to wewnętrzne, czyli przychodzi pani z HR-u i opowiada bajki, które nie podniosą niczyich kwalifikacji.
- Ogromna rotacja pracowników, która powoduje desperackie próby uzupełnienia kadr za pomocą słoików masowo zwożonych do Warszawy
- Dział HR robi co może pisząc firmie laurki na tym portalu. Niestety i z niego ciągle odchodzą pracownicy ;)


6
3e4reeee 2016-06-29 21:27:24
nie tylko bo wymagaja tutaj wielu jezykow na przyklad tez widzialem ogloszenie z jezykiem franucskim szwedzkim, norweskim czy chyba nawet koreanskim..
Prezes Liona 2016-07-05 03:33:37
Świetnie! 3e4reeee, jak znasz ten franucski szwedzki, norweski i koreanski to APLIKUJ! Na pewno się dostaniesz! No i te 3 tys zł (Netto!) na umowę zlecenie, pensja jak marzenie!
2
miko 2016-07-05 09:12:08
co możecie powiedzieć jeśli chodzi o prace na stanowisku jako Technical Team Lead – App Validation Engineering?
Słaby 2016-07-11 12:30:52
Nic dobrego, a teraz lepiej wracaj do wypełniania SAP-a Miko, dosyć już pisania laurek firmie :)
1
wawal 2016-07-11 12:34:25
@miko na pewno musisz się liczyć z tym, że w Lionbridge Poland trzeba znać naprawdę mega biegle język angielski. Samo ogłoszenie o rekrutacji jest w tym języku, to wiele pokazuje. Jest spoko, dobra płaca i sporo benefitów :)
danio 2016-07-13 20:58:14
Wiec wymagania jak na takiego tesreta wydaja sie duże, chociaz pewnie w tej branży dla ludzi zafiksowanych na tym pukncie to norma, podstawa i mały pikuś, a z angielskiegot rzeba przejsc jakiś test u nich?
lawaw 2016-07-15 13:11:37
Płaca w Lionbridge może się wydawac dobra chyba tylko komuś, kto mieszka z mamą i pieniądze przeznacza na gry komputerowe.
Z tymi benefitami to przepraszam ale o jakie chodzi? O opiekę medyczną w najtańszej firmie na rynku czy o kartę multisport, którą łaskawie pozwalają sobie ...kupić?
No chyba, że te benefity to beczka z wodą w kuchni i herbata :)
6
e0 2016-07-15 13:13:10
@danio ale mówisz konkretnie o stanowisku testera gier co teraz rekrutują? to jest na serio zatrudnienie pełne możliwości skoro firma z tego co wiem współpracuje z 800 markami, jak angielski znasz to się dostaniesz
paddington 2016-07-17 21:06:19
cebula, a twoja co wniosła? nie masz komu mądralować?
1
kachna 2016-07-17 21:12:50
@lawlaw ale lepiej robić za tyle niż np. nie robić nic i dalej mieszkać z tymi rodzicami. @e0 trzeba jeszcze ogarniać aktualizację przypadków testowych
Nick 2016-07-28 19:13:05
Prezes - niby wielki patriota, a przykłada rękę do wyzysku Polaków. Zarobki marne, perspektywy dla ludzi z ulicy praktycznie żadne.
4
hehe 2016-07-28 23:10:23
Hej, a wiecie jaka teraz panuje atmosfera w Warszawie?
Nick 2016-08-04 07:27:31
Spora część firmy przenosi się do Mordoru tak więc atmosfera jest po prostu rewelacyjna :) No ale najważniejsze, że było tanio... Przecież to nie problem prezesa, że pracownicy będą jechali do pracy 2 godziny.
2
.j 2016-08-04 10:02:18
a wiesz kiedy dokładnie to przeniesienie ma nastąpić i mniej więcej dokładnie pod jaki adres? bardzo mnie to interesuje bo widzę jest ciekawa rekrutacja od was wrzucona na stanowisko testera gier i na pewno będę starała się o zdobycie takiego etatu,.
Mary 2016-08-10 16:23:34
A praca project coordinator? Wiecie coś?
Nick 2016-08-10 19:25:07
Z tego co wiem, to jednak tester gier ma trochę mniejsze nerwy w sobie niż to co mówisz, oczywiście kasa jest zdecydowanie mniejsza, ale jeśli masz cierpliwość, aby powtarzać pewne czynności to może jednak nad tym się własnie zastanów bo to nie głupie
Zostaw swoją opinię o Lionbridge Poland Sp. z o.o. - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lionbridge Poland Sp. z o.o.