Opinie o CNH w Płock

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy CNH. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie CNH o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CNH w Płock

To już jest koniec

Ja mam pytanie do wszystkich którzy tu piszą czy Włosi Belgia nie widzą co się dzieje Dyrekcja ci o tego zakładu nie widzi co się dzieje chodzi mi teraz o magazyn jeden człowiek zrobił się przywódcą źle coś powiesz nie spodoba się umowa nie przedłużona załatwia rachunki spoza bramy na zakładzie a związki jeszcze go na piknik zaprosiły taki to jest Patryka kolega ale już niedługo niedługo z tego co wiem to zdobyli namiary do turynu i mają opisać tą całą sytuację co tu się dzieje

Fifi

W tym roku nie ma. urlopu ani przestojow i to jest potwieerdxone. info dyrektor jest zdania ze nie zasluzyliscie na odpoczynek i ja sie z nim w 100% zgadzam takze sory no ale coz zyciee wiec bedziemy jechac robole na waszych garbach caly rok

Mnko

Panowie rządzi w tej firmie dyktatura ciemniaków i ludzie niewykształceni kierunkowo i dlatego jest taka nieudolności na wydziałach i dlatego jest krycie kolesi jeden drugiego mam na myśli kierowników i menadżerów czyli to co napisałem wyżej

Bnm

I jak nieroby menadżerowie kierownicy i znowu przytulicie premię za jechanie na naszych grzbietach i wypocinach jak wam nie wstyd wiecie dokładnie że wasza kariera jest zrobiona na krzywdzie ludzkiej potraficie ganiać ludzi jak świnie w zagrodzie ale wy jesteście świnie bez wstydu i honoru dla premii zrobicie wszystko i dla dyrektora

DM

Dzień dobry, Jaka jest szansa by dostać się do pracy jako kontrolerka jakości? Jestem młodą osobą po studiach bez doświadczenia. Przez jaką agencję pracy można składać CV? Jakie warunki są gdy jest się zatrudnionym przez agencję a jakie bezpośrednio przez CNH?

Kuba
@DM

Bez doświadczenia raczej cie nie przyjmą, tym bardziej sam pracuje przez agencje i nie wiem czy dostała byś prace w swoim doświadczeniu.

Nj
@DM

I jeszcze trzeba mieć układy i znajomość żeby chodzić z notesem studia nie mają żadnego znaczenia jak masz układ to możesz być po zawodówce i będziesz na stanowisku do tej firmy nie przyjmują ludzi zewnątrz trzeba mieć poparcie a ludzi obcych a jeszcze po dobrych środkach nie ma szans a broń boże jak byś był za bardzo inteligentny

Bk

Dokładnie tak jest żeby się coś zmieniło to musi zmienić się kadra na dole ten beton kiedyś skruszeje

Olo

Panowie z agencji ja wam się dziwię że wy tutaj w tym (usunięte przez administratora) pracujecie za godzinę od 18 do 22 zł. Na olefinach dają od 30 do 33 zł za godzinę i nie ma takiej harówki jak tutaj. Tu nie ma pracy na dłuższy okres dla agencji do urlopu i won.

Lop
@Olo

Przyjmują się ludzie w agencji tylko za poręczeniem a później są przyjmowani do cnh czyli po układach dlatego ludzie pracują za te stawki i w ten sposób robią się układy są przypadki że osoba do stara dobrze pracuje a i tak nie jest przyjęty a nygus czy nierób jest przyjęty bo kolega jest na stanowisku i tak to wygląda układy i dużo i szybko dużo minut i jestes naj

Rafał
@Olo

Ja pracuję przez agencję za 14zł/h i jestem dumny ze jestem pracownikiem w tak poważnej światowej firmie jak cnh pieniądze to nie wszystko liczy się prestiż wiele znajomych mi zazdrości że robie w cnh a oni robią w jakichś śmiesznych firmach za ochłapy

Nj
@Rafał

Człowieku puknij się w głowę cnh to (usunięte przez administratora)tyko premię się liczą dla kadry nawet nie ma komu nawiewów załączyć a sami siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach pracownika traktuję się jak zwierzaka nie kiedy gorzej jak psa tyko stuki i minuty nic wydziały dla pracowników nie robią (usunięte przez administratora)nas na każdym kroku aby kadra przyznawała sobię premię wyrobioną na naszych grzbietach co ty człowieku piszesz jak dyrektor pilnuje ludzi żeby więcej robić sztuk a wszystko do około się sypie tyko słupki żeby się zgadzały tak to wychodzi jak szwagra bez pojęcia żądza taką firmą tu potrzeba dyrektora Świerczka on by pokazał czym zajmować po wini się menedżerowie czy dyrektorzy i kierownicy ta firma to (usunięte przez administratora)

Cristiano Ronaldo
@Lop

(usunięte przez administratora)jak będziesz się starał to zostaniesz pracownikiem cnh bez żadnych układów. Jak przychodzą spawacze z agencji i jeden na pięciu coś potrafi to się nie dziw że tak mało osób jest przyjmowanych.

Vg

Poruszę temat menadżerów czym się zajmują menadżerowie a firmie cnh Płock już wam pisze i też poruszę temat pana byłego szefa kontroli i głównego dyrektora na początek ci panowie nie mają żadnej kompetencji i i pojęcia o powierzonych im funkcji pan menadżer spawalni czym się zajmuje otóż obserwacją ludzi o której chodzą na papierosa czy piją kawę czy to są obowiązki menadżera w firmie cnh pan były szef kontroli narzeka że ludzie się go nie boją jak stój i obserwuje ludzi panie były szefie kontroli ci ludzie potrafią liczyć i pisać a nawet czytać pan się obudzi to nie dziewiętnasty wiek tylko 21 i panowie menadżerowie to też się do was dotyczy no i zostaje główny dyrektor który z chodź do pracowników i mówi się im żeby więcej zdawali czy to jest kapetecja dyrektora proszę zauważyć jaka jest przekazywania informacja dyrekcji o ludziach którzy pracują na ich premię czy wypłaty czy ci panowie chyba nie wiedzą gdzie pracują najj łatwiej wytykać błędy pracowników a nie przyjmuje się informacji o błędach i niewiedzę ludzi na stanowiskach pragnę podkreślić że my się was nie boimy jak również nie boimy się waszych zwolnień bo my pracę znajdziemy a ci panowie takiej posagi z zerową wiedzą i nigdzie żadna firma na takie stanowiska nie przyimnie są przykłady ludzi którzy wrócili a naj lepiej wykazać się krzywdą ludzką myślę że te oszukiwanie włoskiej firmy kiedyś dotrze do odpowiedniej osoby

Czy to prawda że starsi spawacze mają po 8tys podstawy + stażowe +szkodliwe?

@Nowy

Starzy z fmz takie mają stawki, czy to dużo? Panie z biura mają po tyle, pielęgniarki z specjalizacja też mają po 8300 to pan spawacz dlaczego ma mieć mniej? Jeśli zaczynasz spawać to wiadomo zaczynasz od 5k

Koko
@Nowy

Oczyma wy piszecie ludzie spawacz ma 27 zł na godzinę netto to w jaki sposób może zarobić 8300 pracuję jako spawacz już dwadzieścia lat teraz po podwyżkach mamy 27 zł netto razem z pełno wysługą i dodatkami co wy piszecie ludzie bez dodatków i wysługi mamy 24 zł netto

Spawacz kombajnu
@Koko

Nie nasza wina że masz taką mała stawke, nie wszyscy mają równe stawki... Mi dorzucił coś poprzedni kiero, coś pomogły związki z moją trudna sytuacja więc mam ponad 8... Jest dużo spawaczy z 8 z przodu, ja musiałem się wystarać a oni mają z dawnych lat stawki

Puknij
@Spawacz kombajnu

Puknij się spawacze po 40 lat pracy mają 300 zł więcej z czasów fabryki a pozostali mają 27 na rękę z dodatkami to nawet 8 tys brutto nie wychodzi chyba że pracujesz cały miesiąc po 12 godzin z sobotami no chyba że jesteś spawaczem i jesteś kazetem i nie spawacz tyko donosisz do kierownika kto nie zdaje minut to się zgodę że masz 8 tys za sprzedawanie ludzi

Roki
@Puknij

U nas na P4 mamy 6-8 brutto podstawy+dodatki, ale co to jest w tych czasach?

Lop
@Roki

6 tys brutto to to 24 na rękę to Hindusi mają 28 na rękę tak nas kroją na czym się da a firma agencji płaci 80 zł na godzinę to jest krojenie firmy a na pracowniku cnh szuka się oszczędności

Jal
@Puknij

Nie, nie spawacze a psudospawacze... Dobrych jest może ze dwóch. Reszta poprostu obsługuje spawarki i siedzi po godzinach....

@Jal

Siedzą po godzinach i dlatego mają dobrą wypłatę? A czemu muszą zostawać dłużej? Nie wyrabiają się z swoją robotą bo jest jej aż tak dużo?

@Jal

Wyjaśnij o co chodzi z pseudo spawaczaki a ja ci wyjaśnię że mamy pseudo kadrę na najwyższych szczeblach a wiesz czemu? Żaden z nim sobie nie poradził w innej firmie żaden nie awansował wyżej tylko poszli podtrzymali ich trochę zobaczyli że nic nie potrafią i na kolanach spowrotem do cnh a spawacze z cnh pracują też w innych firmach dodatkowo lub się zwalniają bo dają radę wszędzie

Mk
@Spawacz

Prawda jak długo jeszcze ci ludzie czyli pseudo kadra na naszych grzbietach będą si jeździć żeby chronić własny (usunięte przez administratora) kierownicy którzy są na wydziałach nie mają pojęcia o niczym tyko potrafią wyrobienie liczyć np kierownik spawalni Krzysztof P może ogarnąć bałaganu na spawalni czy planowania detalów

@Mk

No dokładnie, on nic nie potrafi to są ludzie bez pojęcia bez doświadczenia to często ich pierwsza praca, i taki (usunięte przez administratora) musi się trzymać że wszystkich sił zakładu bo w prywatnej firmie by jechał na szczocie. A o prowadzeniu własnej działalności nie ma nawet mowy bo niby jakiej skoro nic nie potrafi?

Upodlony
@Nowy

Jak cały miesiąc będzie rąbał po 12 i soboty wszystkie to może,oczywiście jak go karetka nie zabierze jak będzie padał na zawał.

Mk

Tylko zmiana dyrektora pomorze na te układy i krycie koleś nik już nie panuję na tym bałaganie ale słupki się zgadzają i premię kwartalne za naszą krzywdę tyko minuty i sztuki się liczą a dyrekcja wystawia do oglądania kombajny i prasy żeby oglądać ten złom obudowany w pokrywy to z daleka wygląda nie źle dyrektor świeczek by na takie układy nie pozwolił

kolejny programista

Odnośnie wpisu kolegi programisty, sytuacja z nieprzedłużeniem umowy na czas nieokreślony nie była taka zero-jedynkowa, (usunięte przez administratora) Praca nie jest taka zła, wystarczy nie wchodzić z nimi w dyskusję. Projekt faktycznie fikcyjny, dużo się nie dzieje, ale dzięki temu nie można narzekać na przepracowanie.

Emilia

Co to za krzywda? Chodzi o te przestoje w firmie? Niby ktoś niżej napisał, że co roku tak mówią, i wszystko jest ok potem. Mój chłopak myślał nad zapytaniem o pracę właśnie tutaj w firmie. Ale skoro praca ma stanąć, to chyba nie ma sensu? Przez jaki czas ten przestój jest planowany? Idziecie wtedy na urlop bezpłatny, czy jak to firma załatwia?

Krzysiu
@Emilia

2 tygodnie lub 2 miesiące, jedna wielka nie wiadoma Będąc zatrudnionym przez agencje nic nie dostajesz, będąc zatrudnionym przez CNH dostajesz wypłatę za tak zwany przestój

Panowie kierownicy jak wy wyglądacie i jest wam nie wstyd że ludzi za prowadzenie do kadr żeby więcej minut zdawali na wasze premię i wykazywanie się wykazujcie się wiedzą i prowadzeniem produkcji a nie krzywdą ludzka dla własnej kariery

Co

Jest już głośno że Krzysztof P kierownik spawalni który nie ma wiedzy o kierowaniu produkcją zaprowadza pracowników do kadr żeby więcej zdawali minut żeby wykazać się u dyrekcji a w nagrodę dostać awans i co robią związki że tak ten kierownik nęka ludzi o wyrobienie żeby zdawać 85 procent a nawet 100 dlaczego dyrekcja na to zezwala

W to nie wierzę,że będzie postojowe.Za duże straty dla firmy.Żadnego postojowego nie będzie,bajki wyssane z palca

Pl

To jest już (usunięte przez administratora) w śród kadry i i kierowników tak jak w BHP w łazience na spawalni już dwa miesiące niema komu zgłosić do dyrekcji że niema dozownika ludzie wychodzą z toalety i nie mają czy umyć dłoni ale okulary i kaski BHP widzą

Jacek

Pracujesz w CNH i się wypowiadasz że nie będzie postojowego. Co roku jest i nikt nie ma na to wpływu, żaden pracownik.

Inny

Co roku ta sama gadka o przestojach.

Stefan

Panowie dluge przestoje się szykują A przyszły sezon bardzo słabo się zapowiada pozdrawim

Uko

Czy w tej formie są kierownicy o wykształceniu magister inżynier kierowania produkcją czy tylko po układach

Zwiazki

Jak Kierownicy nie kompetentni i pokrzykują to trzeba zgłosić do związków Patryk i Łukasz zrobią porządek w związkach zawodowych siła

Pl
@Zwiazki

Haha związki one tyko raz do roku coś robią przy podwyżkach i to za uzgodnieniem dyrektora a co wyszło z Przemkiem Ż to jest klika razem z związkowcami bawią się z pieniędzy socjalnych a na pracowniku robi się oszczędności

Olek
@Zwiazki

Ja mam pytanie do przewodniczącego solidarności dlaczego nie było ogłoszenie że jest wycieczka do Grecji tylko między sobą żeście to uzgodnili czy to tak ładnie że za nasze składki poleciało się do Grecji ze swoimi przydupasami widzę że po ostatnich wyborach robisz wielkie imprezy za nasze składki

Ml

Jak długo jeszcze w tej firmie będą rządzić ludzie na stanowiskach bez żadnego pojęcie o produkcji tylko potrafią pokazywać się na krzywdzie ludzkiej i cały czas walka o minuty i dyscyplina a pomijają wiedzę jeśli taką mają

@Ml

Aż taki nacisk na wyniki ze rozliczają ludzi z każdej minuty? Na czym polega ta dyscyplina? Kierownik pokrzykuje na pracowników dlatego nie jest lubiany?

Bh
@Piotr

To jest taki wprowadzony (usunięte przez administratora) przez kierowników i menadżerów nacisk na skuteczność ale tylko na polskiego pracownika a szczególnie na pracownika cnh a pomija się hindusów i Ukraińców też tam (usunięte przez administratora) wprowadzają przełożeni pod kątem premii która dostają co kwartał i co miesiąc jak też pokazanie się u swoich przełożonych i wykazywanie się na plecach pracownika a sami udają że pracują ciężko chodzeniem z pomieszczenia do pomieszczenia jak i łapaniem ludzi jak usiądą cztery minuty przed przerwą albo jak ludzie za często korzystają z toalety i myją ręce jeden z kierowników stwierdził że mycie dłoni przed przerwą to strata czasu dla firmy i ręce można myć tyko w przerwę to skazani mają większe prawa jak pracownik w tej firmie traktowanie pracownika jak przedmiot żeby dorobić się na naszych plecach

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Programista

31.03.2023 03:03

Programistaikona wywiad

Mogę przedstawić warunki pracy w CNH na moim stanowisku. Po części już to zrobiłem, udostępniając komentarz na Państwa platformie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Programistaikona wywiad

Pracowałem na stanowisku programisty C/C++. Praca polegała (czy raczej miała polegać) na pisaniu oprogramowania wbudowanego na produkty firmy.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Programistaikona wywiad

Miałem, ale nie chciałem korzystać z tej możliwości. Mam bobasa w mieszkaniu i bardzo rozprasza mnie w pracy.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Programistaikona wywiad

Powodem była chęć wyegzekwowania wcześniejszych ustaleń, tj. możliwości pracy z biura na 100%. Po 2 miesiącach współpracy okazało się, że możliwość pracy z biura traktowana jest jak benefit.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Programistaikona wywiad

Ja zarabiałem 20 000 zł brutto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Programistaikona wywiad

Pracowałem w tej firmie przez okres 6 miesięcy.

Programistaikona wywiad

Nie, głównie z powodu dyrektora, którego głównym kryterium oceny pracownika jest to, czy zwraca się do wszystkich "per Ty". To osoba, która twierdzi, że dowolnych umiejętności technicznych można się nauczyć w krótkim czasie, co powoduje, że zespół jest złożony z niedoświadczonych (w wymaganym polu specjalizacji, bo formalnie mają po kilka lat doświadczenia w różnych branżach) pracowników.

Programistaikona wywiad

Jeśli chodzi o możliwości awansu, nie widziałem takich możliwości. To młody oddział firmy.

Programistaikona wywiad

Nie było jeszcze żadnych szkoleń.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Programistaikona wywiad

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony są tam nowi pracownicy, pełni optymizmu, z drugiej strony dyrektor i team leader stosujący zastraszanie w celu wymuszenia pewnych zachowań. I to dosłownie, szantażowano mnie, że nie dostanę urlopu na dogodny dla siebie czas, jeśli nie złożę wypowiedzenia w określonym przez dyrektora terminie.

Programistaikona wywiad

Warunki oceniam następująco: - możliwość pracy w 100% z biura - niestety nie, to dyrektor decyduje, kiedy mi wolno pracować z biura (najczęściej wolno, ale to nie jest 100%), - inny zakres technologii, w jakich się pracuje - miał być C++, sporadycznie C, oraz systemy wbudowane - realnie jest to Java, SQL i technologie związane z ORM (Hibernate) - godziny pracy - miały być bardziej popołudniowe ze względu na pracę z USA (czyli bardziej 12-20 lub 11-19), po zatrudnieniu dyrektor zaczął robić pretensje o przychodzenie do pracy w takich porach, zaczął organizować poranne spotkania dublujące pod względem tematyki spotkania z Amerykanami, - rodzaj umowy - po okresie próbnym miała być umowa na czas nieokreślony, a miałem umowę na okres sześciu miesięcy.

Programistaikona wywiad

Nic mu nie chce już mówić, bo jak się mówiło, to nie słuchał. Reagował prześmiewczo lub próbował zastraszać za zamkniętymi drzwiami.

Ktoś powie ile teraz powinno być do ręki po tej podwyższce bez stażowego i wysługi?

Koko

Dolicz sobje 2,90, do godziny ciapaci i agencyjny więcej zarabiają jak pracownik ,z 20 letnim stażem tak nas, zrobiły w balona związki z dyrektorem

Hj

4,300 czy to jest kwota żeby godnie żyć tak nas (usunięte przez administratora)Związki z dyrektorem chyba wiecie ile zarabiają majstrowie czy kierownicy i ile dostali podwyżki a ciapaci mają po 4800 i nik im nic nie mówią a Polakom każą minuty zdawać

RRR
@Hj

Dlaczego sie przyjąłes za tak niską pensje?liczyłes na cuda?nie pasuje to sie zwolnij i idż tam ,gdzie wiecej ci dadza,a nie płaczesz ,że ktos wiecej zarabia od ciebie,widac słabo pracujesz skoro kadra sie do ciebie przy..sza o godziny.Więcej pracuj mniej na telefonie.

Bo
@RRR

U wiesz że 60 procent załogi by chciało żeby pracodawca rozwiązał umowy kiedyś jak związki miały wzglądudo finansów i takiej patologi nie było a teraz przyznają sobje premię po 50 i 100 tys zarobki kierowników czy menadżerów i było to jakoś równoważone podoba mi się ta robota i bym chciał godnie zarabiać ale przez takich właśnie ludzi sam widzisz ile ludzi chodzi i udają że pracują i oni nie mają 4500 właśnie związki nie pozwalały przyznawać wysokich podwyżek czy takich premię jak pisałem wyżej zauważ że że pracownicy agencyjny mają większe przywileje jak my czyli pracownik cnh nie obowiązują przepisy BHP czy skuteczności nie wiem czy pamiętasz czasy za dyrektora pokorskiego czy świerszczyka byliśmy bardziej szanowani pracuje 25 lat i nie mogę sobje pozwolić na nowy samochód czy mieszkanie czy na budowę domu a od momentu jak związki nie mają względu do finansów to kierownictwo czy menadżerowie i nie którzy majstrowie przez dwa lata budują domy czy kupują nowe auta bano naj szybciej dorobić się na plecach taki ludzi jak my

Tttttt
@Bo

Prawda dlatego dostaliśmy tak mało podwyżkę z tej puli na podwyżki dostali właściciele agencji tu wspomnę o układach że ktoś komuś musi odpalić dole i oczywiście na znaczne podwyżki dla nadzoru jest zmowa milczenia i każdy trzyma swój stołek zdobyty po układach i znajomościach

Hmm
@Hj

Bo to są układy cofnąć się pare lat wstecz ludzie w agencji robili nawet z 10 lat teraz wystarczy 18 miesiecy szybciej tracą pracownika więc muszą nadrobić to w taki sposób aby się można było dorobić

Łysy

Ile Ci wejdzie. Zależy na jakim stanowisku pracujesz.

Fg

W tej firmie BHP i kontroli jakości niema najważniejsze są minuty i sztuki że ludzie jeszcze kupują tą (usunięte przez administratora) złomu lelementy montowane prawie nie pomalowane widać surowa blachę od wewnętrznej strony kombajnu spawy bardzo słabe zewnątrz kombajn ładnie wygląda a w środku porażka

Zostaw merytoryczną opinię o CNH - Płock

• Jak się pracuje w CNH?

Zobacz opinie na temat firmy CNH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 450.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CNH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 414, z czego 53 to opinie pozytywne, 228 to opinie negatywne, a 133 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CNH?

Kandydaci do pracy w CNH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CNH