Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

św. Mikołaj

Pracuję w Tenneco już bardzo długo .Dla mnie bardzo ważne jest to , że każda godzina przepracowana w Tenneco jest legalnie zapłacona , od samego początku jak tam pracuję . Wypłata zawsze na czas .Pakiet socjalny bardzo bogaty .W zakresie stosunków pomiędzy przełożonymi a pracownikami moim zdaniem duże zmiany na plus .Zarobki też bardzo się poprawiły . Oczywiście zawsze będzie tak, że będzie nam mało .Ale jak do niedawna była możliwość pracy w nadgodzinach to naprawdę wypłata była dobra . Ja się cieszę z tego ,że pracuję w Tenneco i to tyle lat .

Pracownik .
@św. Mikołaj

Ja także, pracuje już bardzo długo. Martwią mnie jednak przestoje. Martwią przeniesienia. Spowodowane niestety sytuacja na rynku automotive. Trzeba to przetrwać, trzeba trzymać się razem. Ta firma jest nasza, wiele jej zawdzięczamy , ale i ona wiele nam zawdzięcza. Wielu z nas tutaj zaczynało swoja pracę, swoja dorosłość. To nie takie proste wszystko porzucić .To może górnolotne słowa , ale wiem że, wrócimy do świetności. Proszę Was o merytoryczne komentarze, nie obrażające nikogo z nas. Pamiętajcie że firma to ludzie a potem maszyny, narzędzia i sprzęt.

@Pracownik .

W pełni się zgadzam . Musimy to przetrwać , i trzymać się razem . Wierzę , że dyrekcja robi wszystko by dalej była praca i zatrudnienie.Jeszcze będzie dobrze .

@Pracownik .

Jeżeli mogę Ci doradzić w kwestii przetrwania tego trudnego dla nas czasu . To w Rybniku jest możliwość znalezienia dodatkowej pracy . Ofert jest bardzo dużo , wystarczy wpisać praca dodatkowa.Może w ten sposób będą mogli niektórzy mieli możliwość uzupełnienia swojego budżetu domowego , bez konieczności zwalniania się z Tenneco .Życzę wszystkiego dobrego .

Jojo
@św. Mikołaj

Świetna perspektywa! A gdzie czas wolny?

@Jojo

Myślę o tych , którzy są teraz na postojowym . Ale jako były pracownik nie jesteś na bieżąco .

Beny
@św. Mikołaj

Panowie, nie ma co myśleć tylko trzeba brać się do roboty - koniec postojowego w Rybniku.

Mis
@Beny

Skąd pan wie że jest koniec postojowego . Haha ludzi pozwalniali to już koniec postojowego

Beny
@Mis

A znasz kogoś z Tenneco kto od poniedziałku nie wraca do pracy?

DMK
@Beny

Już się paru zwolniło,ludzią co mają koniec umowy w listopadzie i w grudniu nie przedłużają,więc lepiej szukajcie jakiejś zastępczej.pisze serio.

Mis
@DMK

Słyszałam że zwalniają ludzi wszystkich tym co kończy się umowa . Ale ponoć po nowym roku mają zajś przyjmować ludzi

Moi drodzy wydaje mi się, że nadszedł czas, żeby porzucić wszystkie pretensje i zacząć działać wspólnie dla dobra zakładu, w którym jesteśmy zatrudnieni. Jak wiadomo sytuacja na rynku naszej branży nie jest różowa i to od nas w dużej mierze zależy przyszłość tej firmy. Czas (usunięte przez administratora) i zacząć angażować się w 100% - przetrwamy tylko działając wspólnie, wspierając się nawzajem bez podziałów i "spychania" odpowiedzialności - jesteśmy podzieleni na działy, ale mamy wspólne cele

Czy można liczyć w Tenneco Automotive Polska na prywatną opiekę medyczną?

św. Mikołaj

Tak jak najbardziej . Tylko trzeba się zadeklarować do Lux Medu . Ostatnio z tego miałem okazję skorzystać . Byłem u wielu specjalistów , i nic nie płaciłem . Wszystko w ramach ubezpieczenia .

jakk

opel w gliwicach sie zamyka od nowego roku nowa firma bedzie produkowac auta elektryczne Mam nadzieje ze te tenneco zniknie z powieszchni rybnika i tez powstanie nowa firma ktora zaoferuje normalne warunki pracy i lepsza atmosfere bo tenneco to nienormalna firma z kolesiostwem bez szacunku dla pracowników !!!

@jakk

Tesla pod Berlinem szuka pracowników za 2000 bruto euro, niby mało, ale jest zakwaterowanie i wymagają niemiecki poziom B1.

anty FAKE NEWS
@jakk

Jak masz pisać głupoty to lepiej nic nie pisz. W Gliwicach Stalantis będzie produkował auta dostawcze.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Quallit

Uwaga info tenneco nie be zwalniać polskich pracowników. Fake news rozpowiadają porostu Od nowego Roku takie stanowiska jak ETY DPR HALA4 ZOSTAJE PRZENIESIANA DO STANOWIC.

Jogobella

W przyszłym tygodniu również postojowe?

@Jogobella

Większość zakładu ma postojowe, zależnie o działu.

Luk

A czy wiadomo jak dlugo potrwa to postojowe?

Narzędziowiec
@Luk

Nie wiadomo.Problem w tym,że kierownictwo po planowanym postojowym (w wakacje) wieściło duże plany produkcyjne ,niestety postojowe wróciło i można odnieść wrażenie,że nie są szczerzy z podwładnymi stąd liczne zwolnienia wykwalifikowanych pracowników.

@Narzędziowiec

Dziekyje za odpiwiedz.Czas zaczac szukac nowej pracy.

Zrezygnowany
@Luk

Tam już nie warto pracować,to co się tam dzieje to przekracza ludzkie pojęcie.lepiej być na bezrobotnym niż chodzić z hali na hale dziennie po innych stanowiskach.,w żadnej pracy tak nie ma.

Hasok
@Zrezygnowany

Ludzie... Zainteresujcie sie trochę branża motoryzacyjna to bedziecie wiedziec ze wszytskie fabryki mają przestoje i ciężka sytuację

Stary hahah co ty się uparłeś tak na ten październik xd (usunięte przez administratora) A co do tych postoji ludzie jest ciężka sytuacja na rynku brakuje komponentów czipów tak już było w 2011 a może było nawet i gorzej

Zrezygnowany
@Hasok

Ale napewno mają lepszą organizację,na to argumentu nie masz.

Stary Pracownik
@Paweł

To był dokładnie rok 2008. Krach banków amerykańskich na Wall Street.

ud

w rybniku nie ma juz perspektyw jest tylko tenneco i purmo w zorach sa firmy ale oferuja niskie zarobki dojazd do pracy do gliwic za wysokie ceny paliwa wiec chyba nie bedzie kolorowo jak tenneco padnie

As

Witam.Czy ktos wie czy zaklad na Paruszowcu normalnie już pracuje czy nadal jest jakies postojowe.Chodzi mi rowniez o osoby pracujace pod firma Sg group

XCX

Jak wygląda praca w biurze - dziła logistyki/zakupów? Jak atmosfera zarobki ?

Luk

Witam.Czy ktos wie cos na temat postojowwgo w firmie.

@Luk

Postojowe trwa do 6 sierpnia, potem będą zwolnienia grupowe, 45 osób trafi do Stanowic, zakład działa do końca pażdziernika.

@Adam

Czy to pewne informacje o zamykaniu zakladu

Wiktor
@Luk

Bójdy.... Zaklad ma postojowe ze wzgeldu na braki w dostawach nawet deimler o tym pisze...

@Wiktor

Dzieki za odpowiedz.A wiesz jak dlugo to moze potrwac.

Wiktor
@Luk

Nie mam pojęcia... Ale mam nadzieje ze jak najszybciej, teraz faktycznie duzo branż automovie stoi, bmw musialo wstrzymac produkcje ze wzgledu na brak tych półprzewodników tak samo deimler juz o tym wspomnial wczoraj

As

Witam.czy zaklad w Rybniku Parusziwcu ma postojowe czy pracuja normalnie.

Olka
@As

Niestety postojowe, jak 70 procent branż automovie w Polsce i europie.

Operator

Gdzie robocie badania okresowe ? Oprócz Medikolu

Stary Pracownik
@Operator

Przychodnia Provita Mikołowska

Norma

Synek to lepiej uważaj co piszesz bo za te słowa możesz odemnie w (usunięte przez administratora) dostać ale wiesz za co za słowa może zdechnąć itp wiec jeszcze raz i nawet dziś ci łeb (usunięte przez administratora) jak tak napiszesz

Ggggg
@Operator

Kiedy będzie postojowe na całym zakładzie ?

Dpp
@Ggggg

U nas kazali brać urlopy... I jak tu ta solidarność jest..

Rona

Pracowałam tam,ledwie 3 tygodnie . Dzięki temu miejscu doceniłam ,jak cudowną miałam poprzednią pracę. Podziwiam ludzi, którzy 8 lat i dłużej tam przepracowali. Zbyt mało cierpliwości do uczących się. I brak bliższych relacji między ludźmi.

jhjb
@Rona

no pracuja chyba tyle lat bo ta fima niszczy w ludziach wiare w swoje mozliwosci i poczucie wartosci wiec chyba dlatego Zarzadzanie pracownikiem tam jest oparte na ublizaniu mu.

rado
@Rona

podziwiasz? ja mysle ze trzeba byc bez perspektyw zeby tam przedluzyc sobie umowe Ludzie co z wami ze pozwolivie tam sie tak traktowac? Juz wam chyba mozgi wyprali! troche miejcie honoru i nie pozwolcie sobie na takie teksty od przelozonych takie traktowanie! Ja juz sie zwolnilem mykam do innej pracy a wy sie obudzcie

koniec teneco

O tym, co czeka Europę za 14 lat pisano już od jakiegoś czasu. Zaczęło się od plotek, ale od wczoraj wszystko jest jasne już oficjalnie. W 2030 r. nowe samochody mają emitować o 55 proc. mniej CO2 niż dziś, a od 2035 – o 100 proc. mniej, czyli dokładnie 0 g/km. To w praktyce oznacza, że z salonów znikną samochody z napędami spalinowymi, w tym hybrydy PHEV, a zostanie miejsce wyłącznie na auta elektryczne i napędzane wodorem. To koniec tenneco za 4 miesiące , samochody już za rok podrożeją o około 6 tys tylko z powodu ekologii. Szukajcie innej pracy a podziękujcie firmie w toalecie smarując ściany.

Taki jeden

Pracuję w eko 2,5 roku i ciężko wyciągnąć 4 tys. Da się, ale trzeba (usunięte przez administratora) ostro cały miesiąc i bez L4. Jak na spokojnie to zarobisz dużo mniej.

@Taki jeden

Fiat w Tychach ma 2 tygodnie postoju, to koniec teneco, jutro pod Berlinem rusza Tesla, 2 mln elektryków rocznie, nawet amazon płaci 22,5 brutto, ludzie uciekajcie do innej pracy bo zostaniecie bezrobotni.

Ciekaw
@Taki jeden

Co znaczy ostro a co spokojnie? Z nadgodzinami w tygodniu? Z weekendami? Jaki dział..? Napisz więcej szczegółów

DMK

Już są dwa dni postojowego,co będzie do końca roku?co się dzieje?

dakss

koncem roku to juz moze byc koniec zrozum ze ta firma z racji produkcji ukladów wydechowych do aut spalinowych juz nie ma dlugiej przyszłosci do tego jeszcze dochodzi kolejny wariant covida ktorego oglosza zeby oumanic spoleczenstwo

@dakss

Auta spalinowe istniec będą zawsze pelno fabryk w polsce co tylko takie uklady produkuje moze fakt za kilkanascie lat przerobia zaklad na baterie i akumulatory ale nim to nastapi to minie troche czasu poki co prace polecam jak sie chce to mozna zarobic w porządku

gadoski
@Marek

haha chlopie jedz na zachód i zobacz ile teraz diesli jezdzi czy beznzyniaków bylem 5 lat temu odwiedzic rodzine i teraz Coraz wiecej hybryd i elektrykow bez porównania niz 5 lat temu Pelno stacji do ładowania elektrykow i parkingów tylko dla nich Zatrzymales sie na etapie Polski wiec nic nie widzisz

@Marek

„Niskie wskaźniki popytu na węgiel, jak i sama jego wysoka cena w porównaniu z coraz niższymi cenami OZE, wskazują na to, że w ciągu najbliższych 10 lat większość kopalni na Śląsku upadnie” – . Prąd do 2032 roku będzie o 300% droższy a stal nierdzewna o 150%, takie teneco zniknie za 4 miesiące, mogą być problemy nawet z odzyskaniem swojej ostatniej wypłaty, W Niemczech brakuje robotników, cóż zostaje nauka języka.

Helmut
@Adam

Kopalnie w polsce upadną przez polityków i jak już się kopalnie zamknie to zagranica otworzy i będzie się opłacało a węgla mamy pod dostatkiem i wcale węgiel nie jest drogi bo jeden z najtańszych unia i poza czekają żeby zagranica położyła łapy .

Bb

Od grudnia miało być lepiej a jest coraz gorzej więc nie ma co także lepiej coś innego sobie znaleźć

Johny

Skoro tak zle prosze zmienic prace eko okna np a jezeli nie jestes zadowolony z swojego wynagrodzenia udaj sie do swojego kierownika o pomoc ze malo zarabiasz czy umial by ci pomoc dziala w tym kierunku. Wydaje mi sie ze nie tylko s samej tenneco wyplaty zyjesz 500plus na dziecko oraz tenta jezeli dziecko chore wiec uwierz sa ludzie w gorszych sytuacjach finansowych ps na przyszlosc lepiej nie podawac swojego prawdziwego imienia i nazwiska pod nickiem...

gaa
@Marek

tak auta spalinowe beda istniec zawsze...haha i do tego jeszcze na spalanie drewna beda jezdzic haha

auschwitz

przy takiej inflacji i cenach benzyny to miska ryżu, a kobiety z biura będziecie sprzedawały swoje ciało w agencjach towarzyskich.

adam

na hali 38 stopni, czas to zgłosić do PIP, te nieroby z bhp dostaną po pysku.

Johny

Brawo odpowiedziales sobie sam na to pytanie ,,bo liczy sie tylko norma,, i tu bym zakonczyl rozmowe pozdrawiam

ca
@Johny

norma sie liczy ale jak zglaszasz usterki to kaza ci jechac Pozniej jak przychodzi reklamacja to masz minusa i po premii

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska