Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Kamil

Czy ktos teraz wie jak wyglada atmosfera w firmie? Jak wyglada kondycja finansowa? W sierpniu wracam po urlopie macierzynskim i troche obawiam sie, czy mi przedluza umowe....Prosze o szczere opinie.

Katarzyna
@Kamil

Podobno szykują zwolnienia, wiec nie wiem, czemu mieliby Cie akurat zostawić w firmie, skoro wysiedzialas się rok na macierzyńskim. Sa tez przypadki tacierzynskich, które z tego co wiem, tez podobnie traktują. Nie pracujesz dla firmy, nie zarabiasz dla niej, jesteś zbędny.

derra
@Kamil

nie martw sie predzej czy pozniej i tak zamkna ta fabryke bo rynek motoryzacyjny pada

@derra

Nie martwię się, ale tez jest dużo niesprawiedliwości w tej firmie.... Niektórzy nic nie robią przez rok, dostają pieniądze na dziecko, a inni musza harować za te osoby... A masz jakies wiadomości poufne, ze maja zwalniac ludzi??? Nie wiem, czy już szukac nowej pracy...

@Kamil

Niektórzy nic nie robia przez rok na macierzyńskim? Puknij się w swój glupi łeb. Sprobój urodzić dziecko i noc nie robić przez rok to potem pogadamy.

derra
@derra

zamkna bo rynek motoryzacyjny pada a do tego wprowadza sie elektryki, jak wiadomo bez wydechow

Gl
@Katarzyna

jakie zwolnienia ? Przyjecia sa nowych pracowników a ty o zwolnieniach piszesz moze zwolnia tych co nic nie robia

Kamila
@Gl

A czy to prawda, ze czesc pracowników ma przejść na kontrakty?

Pyt

Ile można zarobić realnie z premią jako nowy pracownik? Oraz ile po jakimś czasie? Pozdrawiam

Wez mnie przytul

Kiedy ruszy ta produkcja W koncu i przyjęcia

@Wez mnie przytul

A po co się przyjmować do tej patologi? Pracowałem w tenneco i nie przedłużyli mi przez korona wirusa, poszedłem do Amazonu i jest zdecydowanie lepiej, nikt Cię nie pogania, pełna życzliwość i zawsze chętnie pomogą, w tenneco sam musisz się prosić o pomoc wręcz błagać tych leniwych brygadzistow którym się nie chce robić po zawodówce. A trauma z tenneco nadal pozostała odnośnie normy i strachu przed jej nie wyrobieniem.(usunięte przez administratora)

@Wez mnie przytul

Dodatkowo pieniądze w tenneco to jest kpina 2400 na start na rękę za taką ciężka produkcję żal mi was ludzie którzy tam pracują. Niektórzy po 10 lat stażu i ledwie 21 na godzinę i te śmieszne premie które tam są. W Amazonie masz na starcie 20 a robota o niebo lepsza i w czystych warunkach a nie to co tam

wolą bez doświadczenia
@Tenneco śmiech na sali

To co teraz się tam dzieje to porażka, umów nie przedłużają, a GI Group szuka do pracy w Rybniku i w Stanowicach (oferta jest na jooble). Po prawie dwóch latach mam o 10 groszy więcej niż nowi z ogłoszenie GI Group. Mi też kończy się umowa i teraz zaczynam szukać innej pracy. Bo nie zależy im na pracownikach.

@wolą bez doświadczenia

Zapraszam do Amazonu w Gliwicach ziomeczku :) widziałem że w purmo też szukają

@Tenneco śmiech na sali

A jezdzi jakis bus z Rybnika?? I jaki system zmianowy pozdrawiam

@wolą bez doświadczenia

Szukaja GI Group do pracy w teneco rybnik to chyba nie mozliwe bo niema przyjec zadnych

@Wez mnie przytul

Zmiany są od 18:30-5:00, 7-17:30 4 dni w tygodniu także 3 są wolne. Są busy z Rybnika jadą z gliwickiej i kotucza godzinę przed zmianą

Po 10 godzin a jakie zarobki i namiary na ta firme gdzie mozna zlozyc papiery

@Wez mnie przytul

Napisz Amazon w Google i tam będziesz mógł aplikować. Za czerwiec 19 dni 7 nocek reszta dniowek wyjdę koło 3.5 a pracuje 2 tygodnie dopiero :) w tenneco się pracuje podobnie.. A 2400 na rękę hahah

Seba
@Tenneco śmiech na sali

A skąs ty wiesz ile za czerwiec zarobisz? Poza tym tam byl dodatek 4 zł do stawki godzinowej teraz.

A busy maja firmowe tak

Tak

Kenijczyk
@Tenneco śmiech na sali

Ryszard dobrze wiemy ze ta praca w amazon to fikcja... Ciebie juz z 3 firm zwolnili za bumele, tylko czekac jak amazon zrobi to samo. A kasa moze i tam jest lepsza ale wieksza selekcja niz w kadrze narodowej ;)

Tenneco śmiech na sali

Przynajmniej w Amazonie traktują pracownika na poziomie i o niego dbają , w tenneco chcą zniszczyc psychikę pracownika by chodził jak robot w Korei Północnej by pracował bez błędu a jak jest błąd to masz (usunięte przez administratora) i się po tobie drą :)

@Wez mnie przytul

czy ktoś orientuje się jak wyglada atmosfera w dziale BHP?

TENNECO
@Tenneco śmiech na sali

Zależy gdzie się pracuje.... ale niestety polityka większosci jest (usunięte przez administratora) i przypadkiem nie przeskoczył przełożonego ktory czesto... chociaż nie zawsze awansował dzięki włażeniu w (usunięte przez administratora) i donosicielstwie... i zawsze trzeba uważać co komu się mówi

@TENNECO

A o których działach piszesz? Naprawde tak jest zle?

Czemu?

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

franek

witam. potrzebuje transport do stanoowic na 13-ta do roboty twn tydzien z marklowic. Moze jezdzi ktos do zakladu z wodzislawia lub okolic przez marklowice?

Jaka atmosfera panuje na stanowiskach umysłowych? Jak przełożeni traktują podwładnych? Polecacie dołączyć do zespołu Tenecco?

Arek
@Zainteresowany

Bardzo dużo ludzi, którzy pracują w tej firmie grubo ponad 10 i dla których była i jest to pierwsza praca po studiach. Wnioski wyciągnij sam.

Rojas

@ Jo i inni tego typu nie kapusie ! Na was za brama też czekają i to już rosyjsko i tego typu podobni ! Jest ich dużo ! @ Jo nie strasz nie strasz bo się (usunięte przez administratora) mule !

jo
@Rojas

trochę krytyki i prawdy i od razu ludzie są mułami to nie straszenie - to obietnica więc nie musisz się martwić o moje sranie

Hehesia
@jo

Wiesz że w internecie nikt nie jest anonimowy, a takie groźby są karalne?

krzys340

Są przyjęcia do pracy na spawacza , bo nie wiem .

Stary pracownik

Sorry drobne sprostowanie...23.00-7.00

Stary pracownik

Dyrektorze...kpiny...paranoja...najpierw SMS.. od 15.07 pracujemy...7.00-15.00. 15.00-23.00. 23.00-5.00. Parę godzin później kolejny SMS ...pracujemy jak przed pandemią..z tym że każdy pracownik musi być 10 minut wcześniej na hali produkcyjnej. Powtarzam....musi być 10 minut wcześniej....czyli na chłopski rozum jesteśmy w pracy 8 godzin 10 minut. Ciekawe że w okresie pandemii na przykład nocna zmiana pracowala do 5.36 pierwsza zmiana od 6.00 czyli wszyscy byli w tym czasie w szatni

xyz

Cześć kiedy zaczynacie robić po 8godzin?

Jo

Achtung Na brygadiera z czornej zmiany! Rojas pilnuj się bo twoje "uprzejmie donosze' moze się źle skończyć za bramom

anty kapuś
@Jo

Oj tak Rojas jest przodującym na Dpp w tej dziedzinie bez dwóch zdań !

Hans

No dobra... To ile tych "plusowych" jest na rurach? 14?

rehho

brak mozliwosci awansu bez znajomosci, brak podwyzek i premii ogolnie brak czegokolwiek oprocz naciskow na wykonanie wygorowanych norm (usunięte przez administratora)

Kik

Witam. Jakie są zarobki w dziale finansowym/księgowości na start?

taka
@Kik

Jak ja się przyjmowałam to wołałam 8000 netto. 5 lat doświadczenia. Niechętnie, ale się zgodzili.

@taka

Hahaha, aleś doj****a jak dzik w sosne. 8000 to może by ci dali jakbyś za kierownika się przyjęła.

nick
@taka

potwierdzam tzn jak ide na rozmowe i mowie 5tys brutto to patrza jak na wariata choc zarobki takie byly 10lat temu. najlepiej zeby zarabiac min krajowa czyli 2600 brutto to wtedy pracodawca bedzie happy.

Xxyz
@nick

Nikt nie da ci takich pieniedzy na start mozesz miec doświadczenie ale nikt nie daje w ciemno najpierw musza sie sami przekonac jak w kazdej firmie zreszta chyba ze z polecenia ????

mysza

Czy ktoś wie dlaczego ludzi z Rybnika wysyłają na delegacje do Stanowic, nie liczą się z tym czy ktoś ma jak dojechać .Podobno nie ma na Rybniku pracy .

Obiektywny.
@mysza

Wysyłają dlatego, że w Rybniku nie ma tyle roboty, za to w Stanowicach jest jej w (usunięte przez administratora). Może wolałbys nadal siedzieć w domu na postojowym za 70% albo zostać zwolniony z powodu braku roboty w Rybniku?

Xyz
@Obiektywny.

Czy to prawda że przeniesieni ludzie....... spędza tam nie 3-tyg ale znacznie więcej

@Xyz

Na razie są delegacje na 3 tyg. Ale jeżeli w Rybniku nie przybędzie roboty, na co się na razie nie zanosi to pewnie będą tam dłużej.

Hh
@mysza

Nie ma żadnego przymusu, kto chce to jedzie na 8h, koszta transportu zwracane

Xyz
@Hh

Niema wogole przymus?? u tylko jak się nizgodzisz to jest taka delikatna sugestia ze możesz mieć problemy.......... I to nieistotne ile pracujesz miesiąc czy 10 lat

Krzysztof

Niektórym już podziękowano w Rybniku.Zostali na lodzie w Stanowicach.

Tt

To pochwal się gdzie ty robisz?

Kula
@Tt

Gdzieś gdzie bez wykształcenia zarabiam na starcie 3500 :) nie, to nie budowa i nikt mnie nie pogania ani nie męczy psychicznie

Jason

Ja nie narzekam brygadzisci wporzo majster tez atmosfera jak w rodzinie tylko trzeba sie dogadac i pracowac

Obiektywny

Tenneco to jest firma produkcyjna i wiadomo, że ludzie pracujący na produkcji, na liniach produkcyjnych nie mają lekko. Ale tak jest w kazdym zakładzie produkcyjnym. Znam dużo ludzi w tenneco z produkcji którzy sobie chwalą, wszystko jest zależne od tego jaka robotę maja i czy chce im się robić czy nie, jedni maja lżej inni ciężej jak w każdej firmie. Ogólnie nie slyszalem żeby któryś pracownik z innych działow po za produkcjach np. UR, wdrożenia, proto, jakość itp narzekał.

fala

musze napisac jedno ciesze sie ze mi nie przedluzyli umowy ttam byl wyzysk a nie praca -(usunięte przez administratora) sie z tymi swoimi normami ! Nikomu nie polecam tam pracy ! Nie warto bylo bo za ta samam kase znajdzie sie tez teraz prace ale przynajmniej spokojniejsza i normalna !

Laptop
@fala

Dokladnie mi też nie przedłużyli i na początku się bałem co będzie ale teraz jest zdecydowanie lepiej mam inna pracę każdy dla siebie miły a pieniądze o wiele większe niż w sreneko

Tt

Ile dniówka wychodzi ? Netto?

nick
@Tt

100zl brutto

@nick

Chyba netto

Witam czy mozna powiedzieć coś blizej o stanowisku Operatora maszym w firmie. Czas pracy, warunki pracy, pensja, jakieś dodatki do pensji, bonus świąteczny? Będę wdzięczny za pomoc.

@Nowy

Nie wiem dokładnie jakie są obecnie stawki, ale coś ok. 18-19zl brutto + 15%premii. Praca na 3 zmiany, od pon-pt. Na razie brak weekendów i nadgodzin i nie zanosi się na nie w tym roku. Robota na produkcji srednio ciężka w zależności od działu, ale mega monotonna i wysokie normy. Dodatki są dopiero jak się jest pod tenneco( pierwsze 1,5 roku pod agencja pracy). Bon świąteczny na Boże Narodzenie 1000zl netto+paczki ze słodyczami dla dzieci. W styczniu/lutym nagroda roczna też w zależności od stopnia nagrody, ale min. 1000zl. Po za tym dofinansowanie do wakacji (kilka różnych ośrodków wczasowych), dofinansowanie karnetów na basen, żużel, biletów do teatru, kina, wyprawka szkolna, zapomoga ślubna w wysokości 500zl itp. Ogolnie socjal bardzo dobry.

Jdjdjs
@Obiektywny

Na start jest 16, po 2 miesiącach możesz dopiero zarabiać 17-17.50 :)

@Jdjdjs

To ciekawe, znajomy emeryt przyjmował się 2 lata temu, dostał 16,50 a w zeszłym roku dawali już po 18 na start :) pewne informacje :)

@Obiektywny

Dziękuję za informację, szału nie na podobnie jak teraz w obecnej formie w ktorej pracuje ale i tak muszę zmienić pracę bo tutaj u mnie to już mnie krew zalewa.

Uwierz mi że na bank nie macie gorzej. Ten kto pracował kiedyś w VW w cyrku się nie śmieje. Myślisz że masz w pracy ciężko i że firma Cię wykorzystuję? Nic bardziej mylnego zatrudnij się w VW a po paru tygodniach pójdziesz przeprosić swojego byłego pracodawcę.

Brygadzista
@Nowy

Wiec uwierz ze zatrudniajac sie w Tenneco po paru tygodniach przeprosisz sie z VW ;)

@Brygadzista

Wiec proszę wytłumacz mi jedno. Dlaczego w dalszym ciągu tam siedzisz i Twoi koledzy też tam siedzą skoro jest az tak tragicznie? Mi nie odpowiada praca więc ją zmieniam a Ty? Tylko nie tłumacz że nie ma nic innego bo w to nie uwierzę, pracy na rynku jest od cholery i jeszcze trochę dziś kończysz u jednego a jutro zaczynasz u drugiego. Jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego ciagle sie meczysz w pracy i dajesz wykorzystywać niedobremu pracodawcy?

Brygadzista
@Nowy

A kto ci powiedział że ja tam jeszcze pracuje?? Niedawno rozstalem sie z tym niedobrym pracodawcą, i to nie chodzi sęk w tym o to że pracodawca jest zły..bo socjal jest jak najbardziej spoko..a jesli chodzi o stawke to podwyzki daja kierownicy poszczegolnych działow wiec jak nie bedziesz wchodzil tak gleboku swojemu kierownikowi,majstrowi w d..e ze juz sam nie bedziesz wiedzial gdzie ty sie zaczynasz a on konczy lub jesli nie bedziesz podpierdzielal swojich kolegow ze zmiany na znaczace podwyzki nie masz co liczyc..i uwierz..kierownicy i majstrowie to tam najgorsze tumany..potrafia tylko ci humor zepsuc co dnia zastraszac itd..to ale taka polityka firmy ze dobra atmosfera w pracy jest rzecza najgorsza i nie mozna do niej dopuscic.

@Brygadzista

Zawsze w każdej firmie do podwyżek i jakiegokolwiek szacunku przełożonych dochodziłem swoją pracą, na każde pytanie przełożonych typu "kto to zrobił?", "czy wiesz może co się tam dzieje?" odpowiadałem skąd mam wiedzieć jak pracą bylem zajęty. Jeśli w tej firmie się to nie sprawdzi to poszukam następnej ale na pewno nie będę donosić lub włazić majstrowi w tyłek. Wstępnie przez telefon oferta firmy zachęciła mnie do współpracy a jak będzie to pewnie się okaże juz po pierwszych paru tygodniach.

Zbyszek
@Nowy

Będziesz wołem roboczym za psi pieniądz kropka.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 355.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 109 to opinie negatywne, a 142 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska