Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

fala

musze napisac jedno ciesze sie ze mi nie przedluzyli umowy ttam byl wyzysk a nie praca -(usunięte przez administratora) sie z tymi swoimi normami ! Nikomu nie polecam tam pracy ! Nie warto bylo bo za ta samam kase znajdzie sie tez teraz prace ale przynajmniej spokojniejsza i normalna !

Laptop
@fala

Dokladnie mi też nie przedłużyli i na początku się bałem co będzie ale teraz jest zdecydowanie lepiej mam inna pracę każdy dla siebie miły a pieniądze o wiele większe niż w sreneko

Tt

Ile dniówka wychodzi ? Netto?

nick
@Tt

100zl brutto

Tt
@nick

Chyba netto

Witam czy mozna powiedzieć coś blizej o stanowisku Operatora maszym w firmie. Czas pracy, warunki pracy, pensja, jakieś dodatki do pensji, bonus świąteczny? Będę wdzięczny za pomoc.

@Nowy

Nie wiem dokładnie jakie są obecnie stawki, ale coś ok. 18-19zl brutto + 15%premii. Praca na 3 zmiany, od pon-pt. Na razie brak weekendów i nadgodzin i nie zanosi się na nie w tym roku. Robota na produkcji srednio ciężka w zależności od działu, ale mega monotonna i wysokie normy. Dodatki są dopiero jak się jest pod tenneco( pierwsze 1,5 roku pod agencja pracy). Bon świąteczny na Boże Narodzenie 1000zl netto+paczki ze słodyczami dla dzieci. W styczniu/lutym nagroda roczna też w zależności od stopnia nagrody, ale min. 1000zl. Po za tym dofinansowanie do wakacji (kilka różnych ośrodków wczasowych), dofinansowanie karnetów na basen, żużel, biletów do teatru, kina, wyprawka szkolna, zapomoga ślubna w wysokości 500zl itp. Ogolnie socjal bardzo dobry.

Jdjdjs
@Obiektywny

Na start jest 16, po 2 miesiącach możesz dopiero zarabiać 17-17.50 :)

@Jdjdjs

To ciekawe, znajomy emeryt przyjmował się 2 lata temu, dostał 16,50 a w zeszłym roku dawali już po 18 na start :) pewne informacje :)

@Obiektywny

Dziękuję za informację, szału nie na podobnie jak teraz w obecnej formie w ktorej pracuje ale i tak muszę zmienić pracę bo tutaj u mnie to już mnie krew zalewa.

Uwierz mi że na bank nie macie gorzej. Ten kto pracował kiedyś w VW w cyrku się nie śmieje. Myślisz że masz w pracy ciężko i że firma Cię wykorzystuję? Nic bardziej mylnego zatrudnij się w VW a po paru tygodniach pójdziesz przeprosić swojego byłego pracodawcę.

@Nowy

Wiec uwierz ze zatrudniajac sie w Tenneco po paru tygodniach przeprosisz sie z VW ;)

@Brygadzista

Wiec proszę wytłumacz mi jedno. Dlaczego w dalszym ciągu tam siedzisz i Twoi koledzy też tam siedzą skoro jest az tak tragicznie? Mi nie odpowiada praca więc ją zmieniam a Ty? Tylko nie tłumacz że nie ma nic innego bo w to nie uwierzę, pracy na rynku jest od cholery i jeszcze trochę dziś kończysz u jednego a jutro zaczynasz u drugiego. Jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego ciagle sie meczysz w pracy i dajesz wykorzystywać niedobremu pracodawcy?

@Nowy

A kto ci powiedział że ja tam jeszcze pracuje?? Niedawno rozstalem sie z tym niedobrym pracodawcą, i to nie chodzi sęk w tym o to że pracodawca jest zły..bo socjal jest jak najbardziej spoko..a jesli chodzi o stawke to podwyzki daja kierownicy poszczegolnych działow wiec jak nie bedziesz wchodzil tak gleboku swojemu kierownikowi,majstrowi w d..e ze juz sam nie bedziesz wiedzial gdzie ty sie zaczynasz a on konczy lub jesli nie bedziesz podpierdzielal swojich kolegow ze zmiany na znaczace podwyzki nie masz co liczyc..i uwierz..kierownicy i majstrowie to tam najgorsze tumany..potrafia tylko ci humor zepsuc co dnia zastraszac itd..to ale taka polityka firmy ze dobra atmosfera w pracy jest rzecza najgorsza i nie mozna do niej dopuscic.

@Brygadzista

Zawsze w każdej firmie do podwyżek i jakiegokolwiek szacunku przełożonych dochodziłem swoją pracą, na każde pytanie przełożonych typu "kto to zrobił?", "czy wiesz może co się tam dzieje?" odpowiadałem skąd mam wiedzieć jak pracą bylem zajęty. Jeśli w tej firmie się to nie sprawdzi to poszukam następnej ale na pewno nie będę donosić lub włazić majstrowi w tyłek. Wstępnie przez telefon oferta firmy zachęciła mnie do współpracy a jak będzie to pewnie się okaże juz po pierwszych paru tygodniach.

Zbyszek
@Nowy

Będziesz wołem roboczym za psi pieniądz kropka.

delfin

bardzo ciezka praca w szybkim tempie za bardzo male pieniadze

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Ona

Witam, czy ktoś się orientuje czy w Stanowicach są przyjęcia? Jeśli tak to gdzie można złożyć cv? U ciecia na bramie podejrzewam, że nawet nie opłaca mi się jechać bo pewnie cv wyląduje w koszu... Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź.

arlre

Atmosfery nie ma wcale ! Stołowka toalety prysznice itd w katastrofalnym stanie Brak rowerowni, brak palarni bardzo wysokie bardzo wysokie normy brak dodatkowych premii za wyk norm jak sie uda-co bardzo trudne dzien w dzien na starym i (usunięte przez administratora) sprzecie zrobic norme Ogolnie kiepska stara brzydka firma !

qq-ryk

Nie całkiem tak było po prostu wplątany zostałem w niejasną grę

Kiko

Dlaczego moj komentarz dostall usunięty co k... Prawda wasz boli prosze o przywrócenie widze ze jak sie pisze prawde o brygadzistach majstrach to zniakaja komentarze brawo tenneco nic sie k... Nie zmieni w tej jeb... Firmie

Brygadzista

Wypłata za maj to jakiś śmiech na sali..wgl.powiedzcie mi czy na postojowym można zarobić mniej niż najnizsza krajowa?? No cóż po prawie 10 latach spędzonych w tym zakladzie czas sie pożegnać..zero szacunku do starych pracownikow ktorzy szanuja kolegow.(usunięte przez administratora) ktorzy nic nie umieja tylko(usunięte przez administratora) kolege obok lub brygadzisci i majstrowie ktorzy zostali kim zostali tylko przez to ze umieja pracownika (usunięte przez administratora) i nic pozatym zawsze beda miec tam dobrze..niestety tacy pseudo ludzie tego zakładu nie utrzymają!!

Tadeusz
@Brygadzista

Jak jesteś ciut mądrzejszy, wykształcony i kumaty to nigdy nie awansujesz w Tenneco. Wyższe szczeble boją się mądrzejszych od siebie.

@Tadeusz

To juz nawet nie chodzi o wysztalcenie..bo nie zawsze to pierwsze chodzi w parze z inteligencja..znam tam tak malo intelektualnie sprytnych brygadzistow,majstrow ze nie raz w glowe zachodzilem jak on mogl dostac takie stanowisko..ale po pewnym czasie doszedlem do wniosku ze jak ktos jest poprostu glupi to latwo nim manipulowac i tak robi kierownictwo z majstrami i brygadzistami..oni tylko maja straszyc i tepić ludzi i nie myslec o tym ze ich nikt nie szanuje..

alehhandro

Wie ktos jak prbrac pasek z wyplaty? DOSTALEM TAKA WYPLATE PO TYM POSTOJOWYM ZE NAWET NA TRUMNE NIE STARCZY A CO DOPIERO NA ZYCIE hahaha

Mama

Dzień dobry mam pytanie czy jest możliwość odbycia praktyk w zawodzie ślusarz ?

@Mama

Ogólnie jest taka możliwość, są praktyki dla ślusarzy w tenneco. Ale nie wiem jak to wygląda obecnie, w czasie koronawirusa, niech Pani dzwoni do kadr.

Włodzimierz
@Mama

Po co ci zawód ślusarza. Im mniej wykształcony będziesz tym większe szanse na awans w Tenneco. Mistrzowie i brygadziści to niegdyś zmora szkolnych pedagogów.

Na Wałbrzych

Witam orietuje sie ktos kiedy zaczna brac nowych Wiem ze starsi pracownicy co umieja Siedza w domu a nowych nie przyjmia poprostu nie wiem czy szukac pracy gdzies indziej czy czekac dalej 5miesiecy juz leci

@Na Wałbrzych

Lepiej szukaj gdzie indziej. Nie wiadomo czy się obędzie bez zwolnień, więc o przyjęciach raczej na razie nie ma mowy.

John

Mam pytanie czy bedą karnety na żużel czy zostały wycofane ?

Henio
@John

A komu potrzebny jest ten sport, który uprawiany jest tylko w jednym kraju(Polsce)?

Rtp

Czy dział DPR hala 1 ruszyła?

Hahorrr

Pętla zaciska się wokół szyi co?

Jakub007

Sam jestem w tej samej sytuacji zwolniłem się ze stałej pracy zeby przejść do tenneco a teraz jestem bezrobotny. Telefonu nie odbierają a jak już się dodzwonisz to odpowiadają ze sami nic nie wiedzą.

Mądraliński
@Jakub007

Ttza było się uczyć

ryb
@Jakub007

Przecież zakład stoi przez pandemie koronawirusa i nie wiadomo kiedy wrócą obecni pracownicy a gdzie tam przyjęcia poczytajcie sobie ,że branża motoryzacyjna jest w mega kryzysie

Mgr
@Mądraliński

Najpierw naucz się pisać potem komentuj czyjes wykrztalcenie

Gib
@ryb

Ja rozumie ale starsi pracownicy maja jakis dochod a co z tymi co zostawili stała firme dla tenneco i zostali bez srodkow do zycia rachunki itp trzeba placic...

Bigben
@Mądraliński

Trzeba było się uczyć kolego wejs przestań pisać (usunięte przez administratora) bo z pewnością jesteś po szkole podstawowej jesteś jeb liza dupcem w zakładzie a po trzecie miałbym bym bekę jak by Ci przyszło wypowiedźenie

Wawa
@Bigben

Człowieku coś ty lepszy od tego co ma wykształcenie podstawowe bo znam sporo ludzi z tym wykształceniem i znają się na fachu potrafią wiele rzeczy zrobić co ty z wybitnym wykształceniem na pewno nie potrafisz naprawić prostej usterki więc przestań dzielić tych "wykształconych i tych bez "pokaż co potrafisz a nie wywyższać się

Stary pracownik
@Mgr

Zobacz jak napisałeś słowo wykształcenie.......to raczej Ty zacznij na nowo edukację

Maniek
@Mądraliński

Ty żeś się uczył i jesteś niedorozwojem .

Brygadier
@ryb

Sluchaj to albo niech sie określą ze wogole nie bedzie przyjec nowych albo daja nam pewnosc ze nas przyjmia my zwolnili sie z pracy a oni nas nie przyjęli jakis kodeks pracy sie tutaj kłania w firmie od kolegi szef dal mu na pandemi umowe do podpisania i powiedział ze bd mu dzwonil jak to ruszy bo pandemia jest uratowal kolege ma ubezpieczenie moze isc do lekarza co kolwiek...

Blueberry
@Gib

Starsi pracowniczy zapierniczają na liniach.. robią normy, dużo ludzi wali nadgodziny czy weekendy. Mieli z tobą podpisać umowę tylko po to żebyś ty pobierał postojowe?

He
@Brygadier

Żaden kodeks pracy się nie kłania. Sam się zwolniłeś z jednej pracy i idziesz do kolejnej. Dlatego rada na przyszłość: zanim złożysz wypowiedzenie, podpisz nową umowę z nowym pracodawcą. Oczywiście z odpowiednim terminem rozpoczęcia.

Brygadier

Kiedy wkoncu zaczna przyjmowac tych nowych pracownikow ludzie zostawili stałą prace gdzie pracowali po pare lat i juz nie maja powrotu bo chcieli isc do tenneco pracowac i zostali na lodzie bez jakich kolwiek środków do zycia i co oni maja teraz zrobic w STANOWICACH znajomemu dali normalnie umowe i siedzi na postojowym a nie zostawili go bez niczego juz 4 miesiace czlowiek przez nich bez pracy jest a rachunki trzeba placic rozumie ze wirus pandemia itp ale popatrzcie na innych :/ i wyciagnijcie do nich rece

Blueberry
@Brygadier

Człowieku.. stali pracownicy siedzą na dupie od jakiś dwóch miesięcy w domu. Myślisz, że kto jest ważniejszy dla firmy? Osoba, która dobrze pracuje, ma jakiś staż, jest dobrym pracownikiem czy ktoś, kogo trzeba przeszkolić na nowo, a i tak większość po prostu nie przychodzi po jednym dniu, tygodniu, bo niby jest bardzo ciężko... Zmiana pracy to jest wasz wybór. Trzeba być wariatem żeby zmieniać pracę widząc co się działo na świecie... To było logiczne, że branża automotive będzie miała kryzys i w końcu wszystko stanie miejscu. Jak cały ten wirus wybuchnął w Chinach było wiaodmo, że rozejdzie się to na cały świat. Chiny nie są w szklanej kuli. Trzeba było siedzieć w poprzedniej pracy na dupie i mieć pieniądze...

Hol

Siema wiadomo kiedy to wszystko ruszy kiedy koniec postoju?

Blans

Połowa Czerwca lub początek lipca

Hol
@Blans

Skąd masz takie informacje?

Gosc
@Hol

Przecież mi od poniedziałku zaczynają nawet na 3 zmiany, więc skąd wy macie informacje że koniec postojowego w połowie lipca

jak sie 3 niedziele do kupy zejda ... palmowe

hajer

co ma tenneco do kopalni? ktos tu widze strasznie teskni. zwolnic sie i isc na kopalnie skoro tam tak dobrze. niech swoje zale wylewa na forum jsw.

@hajer

Każda praca ma swoje wady i zalety wiem, wiem zarabiamy 7.500 na rękę to przykre bo ja z 15 letnim stażem za cały miesiąc w JSW bym 5.500 nie zarobił... NA RYNKU JEST TRUDNA SYTUACJA u nas zwalniają z firm, brak przyjęć pod kopalnię i pod firmy zewnętrzne a wy mówicie idź tam czy tam przykre ale POLAK POLAKOWI WILKIEM I ZDANIA NIE ZMIENIĘ ????????????

Auto pilot

Chlopy kiedy beda przyjecia do tenneco kolega dal wypowiedzenie w stałej pracy dostal skierowanie na badania od Teneco i teraz zostal bez pracy....

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 373.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 293, z czego 29 to opinie pozytywne, 115 to opinie negatywne, a 149 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska