Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Aktualność
Dzień dobry:)

Cieszymy się, że wykorzystujecie tę platformę do komunikacji. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy wszystkie treści pojawiające się na naszym profilu i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.
Pamiętajcie, że każda wolność słowa ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Nasze prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Prawo polskie gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego pragniemy poinformować, iż komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz naruszające regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Tylko merytoryczne i oparte na faktach opinie nam w tym pomogą. Ważne jest to, żeby informacja zwrotna została przekazana w sposób konstruktywny, pozbawiony przemocy słownej. Nie oceniaj personalnie pracowników.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. w Rybniku
Operator

Naprawdę szukacie spawacza za 3000 brutto? Kto wam pisze te ogłoszenia, u mnie na osiedlu pani sprzątaczka zarabia więcej.

Tenten

Spieszmy kochać dyrektorów,tak szybko odchodzą...

DMK
@Tenten

Znowu kolejny odszedł? kiedy o tym mowili???

Gerwazy Nowy wpis
@DMK

Dyrektor zakładu(usunięte przez administratora) w piątek ogłosił (usunięte przez administratora) że odchodzi z Tenneco.

Dhe Nowy wpis
@Gerwazy

Wywalają go bo coś napochoł

Pionek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Czas się kończy..nie ma przebranżowienia bo nikt lotnych umysłów na to nie wpadł..(usunięte przez administratora).(usunięte przez administratora) W innych firmach ludzie z długim stażem dostają dodatkowe premie..(usunięte przez administratora)

Wow Nowy wpis

Jedyne dobre co z tej firmy wyniosłem to butelka z filtrem węglowym z jakiegoś eventu

Worker

Nastrój i morale wśród załogi chyba jeszcze nigdy nie były tak złe

Wtf
@Worker

Ale o (usunięte przez administratora) chodzi nic nikt nie wie a kazdy swoje pisze (usunięte przez administratora)

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

????

Każdy widzi co sie dzieje w tej firmie ale spokojnie dyrektor na spotkaniu znowu będzie mówił jak to wszystko jest super

@????

Co teraz??? (usunięte przez administratora)

@????

(usunięte przez administratora) Niech dają kogoś z zewnątrz na jego miejsce, niech się przyjrzy(usunięte przez administratora)

Vvvvvv

Robić 16 lat umieć wszystko i dostać ocenę D śmiech a o stawce nie wspomne 26 zł nic tylko się zwolnić to będzie za rok firma ukraińsko koreańska ????????

Artem V.

Witam, Firma nie ceni ludzi, w każdym momencie mogą cię wyrzucić za nic ;) Odradzam ,jeżeli ktoś zastanawia sie nad zatrudnieniem tam…

Hdhdhdjdnd
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.

Dajecie nam robotę inna jak jest awaria dajecie nam robotę jak człowiek się chwilę odpocznie bo jest awaria to brygadzista przynosi sztuki do poprawki za plusa co jest dla mnie śmieszne pracownicy robili to a ocena d śmiech na sali Dlatego proszę tj poruszyć od tego jest rework główny ma dodatek 5zl a was mamy głęboko .... Jak i głupich brygadzistów tak i was majstra kierownicy stracicie ludzi jest wam to potrzebne ? Lepiej dać ocenę D i stracić starego pracownika za marne 98gr/h brak słów ale jak wy nas nagrywacie tj my zaczniemy was bo musimy dźwigać Nike robić obowiązków

Obserwator

Nowe projekty zajmują się przejmowaniem produkcji! Krzysiek ma już OESy Klaun przejął Rury Sławek przejmuje BMW Jakub wygryzo Dimpla...

Porwoł

Trzeba zacząć od zmiany dyrektora działu ... którego już nikt nie trawi nawet jego byli koledzy pouciekali do innych działów/firm bo wiedzą co z niego za ziółko. PS. Już niedługo prawda wyjdzie na jaw..., a wydarzenia z piątku przelały czarę goryczy....

Dejawu
@Porwoł

W 2017r bylo podobnie z działem technicznym.. prawda? Dyrektor techniczny ma mieć pojęcie o wszystkim.. a tu tylko excel się liczy i 0 wiedzy.

Dziad
@Dejawu

Dokładnie wtedy wywalili ludzi z wiedzą, za nich awansowali ludzie z exelem i nPro problem w tym że bez wiedzy a Ci co umieli choć troche ogarniać uciekli do Stanowic...

Ludwiczek
@Obserwator

Kto to jest Klaun? I co się dzieje na puchach?

D'ont worry

Nie przejmujcie się teraz są przyjęcia do eko okien a już za jakiś czas 2 fabryki otworzą się w Rybniku ☺️ Zawsze będzie gdzie przejść ????

Jsjjs

Czyli chcesz mi powiedzieć że istnieją te same warunki w Tenneco w Rybniku, Stanowicach czy Gliwicach no chyba nie. Ważne że jest alternatywa do zmiany pracy i konkurencja. A nie wiecznie się bać zmiany pracy ☺️

Matrix
@Jsjjs

Ja w Gliwicach w Tenneco po 7 latach pracy jako logistyk wyciągam z dwoma sobotami 6000 netto

@Matrix

To chyba jesteś jakimś pociotkiem albo czymś innym śliskim jak olej, bo na obsłudze produkcji długo nie wytrzymasz. Jedynie kwestia wynagrodzeń jest lepsza ale nadgodziny tam to też rozdają jak chcą i komu chcą.

Korpohuy
@Matrix

Facet, w gliwicach na logistyce są same lizodupy oraz niestety rodzina i sąsiedzi tępego lidera na lepszych stanowiskach. Muj komentarz o pociotku sie nie chce jakoś pojawić, to znaczy że jakaś (usunięte przez administratora) życzliwie prosi o to żeby go nie udostępniać . Same pociotki albo jakieś qrvy be z jakiejkolwiek ambicji dostają lepsze stołki bez jakichkolwiek ambicji. No ale spoko. Jak ludzie są tak tępi że chcą sie tak dać wykorzystywać ponad miare i siły, pomimo wykształcenia i zaangażowania to nic z tym nie moźna zrobić. Tam brygadzistą jest facet który kiedyś by ł gliną, nie mam pojęcie czemu dalej tym gliniarzem nie jest. Dla mnie praca policjanta to jest praca marzeń. Nir mam pojęcia jak znalazł sie w tej formacji.

mieszko

Firma kusi kursami na wózki czy spawania. Każdy pracownik może taki kurs odbyć? Dostaje się po tym jakieś uprawnienia? Proszę o odpowiedź.

Piweczko
@mieszko

Tak dostaniesz uprawnienia do orania na produkcji za minimalną krajową

W Gliwicach Tenneco oferuje 5342 brutto. Czy w Rybniku da się tyle osiągnąć po jakimś czasie czy tu raczej tendencja spadkowa?

Wtf
@Paweł

Ludzie po 5-ciu latach mają tu 100 zl netto więcej niż nowi. Jeśli jesteś nastawiony na zarobek to nie warto. Twoja podwyżka po roku pracy też będzie zależała od ,,ocen’’, tj. Co tydzień chodzą z karteczkami i oceniają wszystko, od tego czy byłeś na l4, itd, itp. Przeważnie są zaniżane właśnie pod podwyżkę, także ponownie, nie warto

Gienek

Trzeba z tąd (usunięte przez administratora) tzn. uciekać. Jeśli pozbywają się ludzi którzy tą firmę tworzyli to dobrze nie będzie. Dobrze już było. Teraz to już tylko pod górkę. Niestety mamy niekompetentnych zarządzających. Mówię o kierownikach np. z UR czy produkcji. O Pani kadrach nie wspomnę...

XD

To prawda :) najgorsze jest to, że jakbyśmy my tak zrobili to leci notatka służbowa, albo rozmowa z dyrektorem czy wykorzystywanie wyższego stanowiska w celu ,,rozmowy dyscyplinującej’’ aka ładnie nazwane groźby. Przykro się na to patrzy, bo my musimy ciągle robić, ciągle za mało, a jak oni przychodzą i dostają taką stawkę (która i tak jest zawyżona co do ,,kompetencji’’, nie to co my - robole) to mogą sobie gadać, nic nie robić, siedzieć i pić kawkę, a najlepsze jak coś potrzebujesz i im to przerwiesz XD i tu nawet nie chodzi o stołówkę, to się dzieje w biurze, na hali, dosłownie wszędzie. są jeszcze tacy, którzy podczas zmiany nie potrafią nic załatwić, trzeba się prosić, a jedyne wytłumaczenie to ,,zapomniałem’’ XD i właśnie oni przychodzą na nadgodziny, śmieszne. szkoda słów na tą firmę, są ludzie i podludzie widocznie

Maestro

Dziękuję za informację, polecę wziąć to pod uwagę przy rozbudowie systemu monitoringu, oczywiście zgodnie z zapisami kodeksu pracy. Pozdrawiam

Pracownik rury.

Wiem, wiem ostatnio widziałem takich trzech pomarańczowych cwaniaczkow którzy siedzieli sobie i wesoło dyskutowali na stołówce.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy pracownik któremu zależy na pracy i żyje w zgodzie z ludźmi może liczyć na stabilną pracę w Tenneco? Czy też firma pozbywa się ludzi bez względu na ich pracę?

Waluś

Akurat nie zwolnili z biura, ale ze ślusarni, nie każdy pije kawka w biurze.

Ktos

Tu nie ma stabilnego zatrudnienia, ludzie są jedynie komórkami w excelu, na każdym szczeblu. (usunięte przez administratora)- "propozycje nie do odrzucenia" lub zwolnienia otrzymują pracownicy i z 20 letnim stażem. Zaangażowanie, wiedza, doświadczenie - nie ma to znaczenia. Jest bezwzględnie. Procesy w firmie nie są tak sprawne, że niskie zaangażowanie pracowników nie wpłynie na jakość i wydajność, a degradacje ludzi z długim stażem spowodują, że reszta doświadczonych ludzi będzie pracę sabotować. Ostatnie zwolnienia pokazują że nikt nie jest bezpieczny.

@Ktos

Za czasów(usunięte przez administratora)był porządek, a teraz jeden z drugim niby lepsi! "Panowie" dyrektorzy.. kierownicy.. (usunięte przez administratora)nie potrafią powalczyć o nowe projekty, nie potrafią rozmawiać z ludźmi, rozkazywac i pokazywać palcem o tak! Znowu zwolnili ludzi ze stażem, doświadczeniem.. po co? Tak jak wspomniałeś liczy się excel nic poza tym.

Bcve

Syn mi opowiadał że ładnie w konia polecieli z oceną roczna starym pracownikom co robią po 10 lat lub więcej dali ocenę D czyli nie mają nic żadnej podwyżki heh syn się już będzie zwalniał i dużo wi cej osób więc za rok znowu będą przyjęcia kto chętny to składac CV zakład się powie nie nazywać PORAŻKA a nie tenneco dyrektor ma to gdzieś bo ucieka do innej firmy a kierownik Gaw... Jak coś roku ma wolne by do ludzi z podwyżka nie wychodzić a zwiazki siedzą na stołówce nic nie robią z tym syfem wszystkie te hale najlepiej jakby z tego kurniki zrobili może by ludzie mieli pracę i lepsze zarobki za łapanie (usunięte przez administratora) niż zasuwania za marne grosze na produkcji ale spokojnie ludzie macie takie niskie stawki a krajowa poszła do góry można z nimi jechać podać ich nie dajcie się

Hrabia
@Bcve

Spokojnie, cały ten zaklad przejmnie najlepszy dyrektor na zakładzie! Niezrównany w bojach, wszystkowiedzący, umysł przekraczający poziom zwykłego robola produkcyjnego, alfa i omega dyrektor techniczny Moty...

Znaczek

Pytanie ogóle czemu na DMK2 jest rozpizdziel z grafikiem jedni chodzą sobie tylko na rano lub tylko rano i popołudnie a jedni muszą chodzić na trzy zmiany jak kojarzę to każdy z nas podpisywał umowę na 3 zmianowe a jedni się tłumaczą że nocek nie mogą ale nadgodziny mogą mam nadzieja że w końcu zrobicie tam porządek

Znaczek

Już tyle razy było zgłaszane i miał być porządek od Stycznia a dalej to samo jak to na razie robili porządki z brygadzista mi i majstramy jak widać że na DMK2 niektórzy brygadzisty w pręta lecą a szczególnie jak są przepinki to spierdziela żeby jak na mniej zrobić

Xxx

Ktoś dostał już aneks z podwyżką? Wiadomo jakie kwoty dla poszczególnych ocen pracowników? Obowiązuje od marca czy od kwietnia? Z tego co kojarzę to w tamtym roku obowiązywała od marca.

Tyn ON
@Xxx

Od kwietnia. Nieliczni byli już podpisywać aneksy. Za B jest ok 1.7zł netto. Także orania ciąg dalszy.

Śmiech na sali
@Tyn ON

Mój syn dostał za B 5 groszy za godzinę więcej, pracuje pół roku tak że ten

Hajer przodowy

Ha ha ha w dobre formie... tu się nic nie zmieniło, ale zmieni się... na gorsze! Nagłych zwolnień ciąg dalszy, oceny im niższa tym lepsza, bo nie trzeba dać większych podwyżek, kto L4 za dużo ten out itd itd.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska