Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Diwa

Jak się nie polepszy na DPR to do konca kwietnia na każdej zmianie bd o połowę ludzi mniej ciekawe ile dają tej podwyżki

Operator

Co to za gwiazdy z Prototypowni przyszły na Produkcję? Jeden dzień porobili i wrócili z powrotem ;-)

Mapitan corgan
@Operator

Co to za gwiazdy co nie potrafią mierzyć suwmiarką po kilku latach pracy w tej firmie

Wk

Jak tam nadgodziny

Wk

Ile nowy pracownik dostaje na star ???

Giler

Zlecenie i bez premii?

.!.
@Giler

Chyba 18.50

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Guest1267

Co z nagrodami corocznymi które do 2020 były w teatrze ziemi Rybnickiej na przełomie stycznia i lutego? Za 1 1600zł brutto, za 2 1000zł brutto i za 3 700 brutto? Już w zeszłym roku nas (usunięte przez administratora) i dali ochłapy a w tym? Cisza!, nie ma nagród!, za to 200 nowych monitorów na hali wisi, takie to potrzebne....

Stażowy

Podwyżki, dalej w to wierzycie? Max 1zł dla pracownika który orze tam po kilka lub naście lat. Mniejsi dostaną 50groszy, czyli większość. Zdajcie sobie sprawę z tego, że ten zakład największe oszczędności ma z pracowników, więc nie oczekujcie kokosów.

@Stażowy

Zapomniałeś napisać brutto.

Qra

Czy odbędzie się w tym roku zimowy dzień firmowy?

Tyn chop
@Qra

Na co Ci ten dzień firmowy?! Patrz żeby podwyżki dali a nie dzień firmowy!

Taaa
@Tyn chop

Najlepiej jakby zaś dali dodatek.....

@Taaa

Dokładnie

Wg

Ile nowy pracownik moze dostac na star ???

Zirytowany

Też podepnę się pod opinię kierownictwa z działu rur, ogólnie rzecz biorąc jak już tu wspomiano to w kwestii kontaktu z pracownikiem jest dramat, brak pomocy przy rozwiązaniu problemów, brak wsparcia, brak prawidłowego podejścia do oceny pracownika... To chyba nie tak powinno wyglądać... Równość stawkowa to też dość śmieszna sprawa... Pracownik który jest zatrudniony np. 4 lata mniej niż Ty ma stawķę wyższą o kilka zł, choć Twoje umiejętności są o wiele wyższe... Smutno się o tym pisze, ale niestety taka jest prawda...

Dachu
@Zirytowany

Niestety taka praktyka jest stosowana w wielu firmach. Polega to przede wszystkim na tym, że ty już pracujesz i jest mała szansa, że będziesz chciał zmienić pracę: - wiesz gdzie pracujesz i co się od Ciebie wymaga, więc masz poczucie bezpieczeństwa w tym miejscu vs brak tego wszystkiego w nowym miejscu pracy - masz zobowiązania finansowe typu kredyty, rachunki, rodzina (nie masz poduszki finansowej) więc pracodawca wie, że większość doświadczonego personelu nie rzuci tej pracy od tak. A nowi pracownicy dostają więcej, bo tak dyktuje to rynek pracy, jeżeli jest popyt na ręce do pracy, to musisz dawać konkurencyjne stawki, żeby ludzie chcieli u Ciebie pracować, ale niekoniecznie musisz podnosić stawki już pracującym ludziom z powodów o których wyżej napisałem. Nie ma na to lekarstwa tak jest i raczej będzie, w wielu firmach, bo „firma to ludzie..., ale też tabelki w Excelu”

@Dachu

Oj! Zła praktyka. Wiadomo nigdzie nie ma miodu i trzeba zapieprzać. Ale pracę można zmienić zawsze! Zastanawiamy się nad eko oknami. .. trochę daleko ale dla chcącego nic trudnego.. Nowe doświadczenia i możliwości! Firma prężnie działająca, bo u nas to nie wiadomo co dalej będzie...

Wujek

Ja jestem już po rozmowie w Eko oknach. 3500pln na rękę na start plus premie, możliwość pracy w soboty i umowa na stałe od pierwszego dnia pracy. Pani rekruterka mówiła, że bardzo dużo ludzi z Tenneco ostatnio przechodzi do Eko okien.

Gz

Od kiedy mozna sie zapisac na nadgodziny i czy dlugo bedzie mozna tak robic ????

Fojcik

Czy wiaodmo kiedy osoby które pracują w stanowicach na delegacji wrócą na Rybnik ?

Top_Szef
@Fojcik

Najpóźniej do końca stycznia wszyscy pracownicy którzy są na delegacji w Stanowiących, wrócą do Rybnika

Fakt
@Fojcik

(usunięte przez administratora) powiedział że do końca stycznia pracujemy w Stanowicach

Bocian

Ktos wie ile ma byc tej premi ???

Kzorlag
@Bocian

1000 pln

Zibi
@Kzorlag

Haha watpie w te 1000pln

Hajer
@Bocian

Co to za premia? Świąteczna czy jakaś inna?

Zibi
@Hajer

Ktos pisal ze ma byc na forum ale chyba lipa

Robotnik
@Zibi

Premia świąteczna 1500 zł , wypłacona z wypłatą za listopad, paski czytajcie!

@Robotnik

Dokladnie

Gz

A premie swiateczne bedam czy cos

Mają być

Gz

Czy bedzie postòj swiateczny 2 tyg ???

Top_Szef
@Gz

Nie, nie będzie. Pracujemy do końca roku z przerwą jedynie na święta (3 dni) i inwentaryzacje.

@Gz

Nie. Postój jest od 20.12 do 27.12 chyba że idziesz na liczenie to masz od 24.12-27.12 potem od 27.12 do 30.12 idziemy do pracy dopiero sylwester ma być zajś wolny

X
@Gz

Chyba się nie zapowiada puszki po świętach pracują .

Dhdh

Nie

Kryzysowa Narzeczona

Jak wygląda praca na produkcji na hali numer 3? Interesuje mnie zmiana niebieska

@Kryzysowa Narzeczona

Niema takiej zmiany baranie jest nocka 14 i rano

X

Oczywiście ze jest zmiana niebieska , czarna i fioletowa jak się nie znasz to się nie wypowiadaj a tym bardziej kogoś nie obrażaj !

Kaktus

Jak tam sytuacja na Proto kiedy nie ma nadgodzin ? Podobno zostali sami fachowcy , a reszta robi na produkcji :-)

hajko

czy to prawda z tym przestojem po nowym roku?

Z@dowolon@M@łp@
@hajko

Nie...

Kocur

Prosiliście o merytoryczną opinię, to taka będzie. Swoje zdanie odniosę konkretnie do działu produkcji rur, gdyż z tym działem byłem bardzo długo związany, także nie będę opiniował innych działów. Od samego początku kadra zarządzająca działem produkcji rur pokazuje jak bardzo zależy jej na ludziach, pracownikach ze stażem i doświadczeniem. Brak kontaktu z pracownikami, olewanie innych spraw niż "normy". Stawka godzinowa a praca na akord - taka jest prawda, premie uznaniowe, czyli "plusy i minusy" zwykle lecą po znajomości. Kierownik jak i dyrektor działu każdego pracownika traktuje jak potencjalnego wroga zakładu, nie możesz mieć własnego zdania. Wychodzą z założenia, że stawka którą dostajesz jest na tyle wysoka, że powinieneś walić wyniki po 200-300% i nie oczekiwać niczego w zamian - nie ma nagród za dobre wyniki, są tylko upomnienia, pretensje za złe wyniki - które notabene często są wypadkową wielu czynników, stare maszyny, normy na takim poziomie, że wyrabianie często z dokumentacją stanowiskową, przygotowaniem do audytu graniczy z cudem. Przychodzą Ci głowę suszyć, byś wszystko tak dopiął a nim się obejrzysz ludzie na Twojej linii zawalą Cię buforem, który później musisz w chorym tempie wyrobić, tutaj "inżynierzy" dyrektora wpadli na pomysł, że bufor nie może być większy jak kilka sztuk. Już mówię, na wielu projektach nie ma możliwości tak pracować, zawsze jest bufor. Już nie mówię o tym, że puściłeś jednego bubla - będziesz na pogadance z której wyniknie tylko tyle, że błąd który popełniłeś jest karygodny i zasłużyłeś na bat po premii albo notkę służbową. Jak może dojść do przeoczenia bubla? Dajmy na przykład taki jeden projekt, często coś tam przy tym nie "bangla" z prostego powodu, masz wyrobić 120 sztuk na godzinę i w tym czasie musisz każdą rurę obciąć, mocniej lub lżej uderzyć młotkiem(usunięte przez administratora)sprawdzić przegrodę czy przechodzi, wsadzić na sprawdzian, lekko się pochylić by sprawdzić położenie perforacji, sprawdzić gięcie czy nie ma przewężeń i wtedy odłożyć rurę do kosza, jedna rura 30 sekund. Ah, jeszcze pamiętajcie by każda była czysta. Inżynierowie mieli pomagać ulepszać proces, ostatecznie to wygląda tak, że starają się wycisnąć z pracownika ile się da, bo lepsze wyniki na danym projekcie to dla nich dodatkowa premia a dla Ciebie dodatkowa robota bez opcji na jakieś profity z tego. W swoich przekonaniach utwierdziłem się po ostatnich akcjach kierownika podczas delegowania ludzi do pracy do Stanowic, zwykle w trakcie kryzysu powinno się rozmawiać z ludźmi po LUDZKU, a jak kierownik to załatwił? Na początku był telefon w poniedziałek POLECENIE SŁUŻBOWE, masz se jechać robić do Stanowic, taka decyzja. Jak nie masz jak dojechać to jego to nie interesuje - nie będzie Cię na miejscu jesteś zwolniony. Ot, takie podejście do stażowego pracownika. Ludzie tam robią, nie wiedzą jak długo bo przecież kierownictwo nie ma takich informacji. Mogę wyliczać tak na pęczki, ale po co? Jeżeli robicie na tym dziale to lepiej go zmieńcie lub się zwolnijcie, jeżeli chcecie tam zostać to zapiszcie się do Solidarności, co wam więcej zostało? I apropos waszego lamentu o jakość - sami do tego prowadzicie jako zarządzający, zwiększając normy, zmniejszając ilość pracowników na dany projekt defacto zmniejszacie czas kontroli jednej sztuki - taka prosta matematyka a w waszych oczach tak abstrakcyjna, prawda?

Pracownik .
@Kocur

.W części zgadzam się. Nie naturalny pospiech , brak kontroli powoduje awarie oraz błędy.A stres i pośpiech sa złym doradcą.

dsc

Bedzie kasa na swieta?

Frank
@dsc

Będzie ???? Spokojnie

gata

Ma ktos wiedze ile osob zwolniono z produkcji lub sie sami zwolnili I czy zwolnienia beda nadal ? Co planuje firma?

Roman
@gata

Nikogo nie zwolnili, chyba że osoby pod firmą

DMK

Pracowałaś długo,to czemu nie starałaś się żeby Ci dali na stałe?

@DMK

Nie dali mi na stałe bo była pandemia . I powiedzieli że narazie na rok . Teraz miałam mieć na stałe to nie przedłużyli umowy . Ale ponoc po nowym roku mają zajś przyjmować . Opłacało im się tych ludzi zwolnić

Lol
@DMK

Bo do 33 miesięcy nie muszą dawac umowy na stałe?

Beny
@Lol

Faktycznie jesteś LOL. Oglądasz wiadomości? Obserwujesz co się dzieje w Automotive? Czego się spodziewasz? Pracujmy tak jak powinniśmy i nie będzie problemu... Jak masz jakieś pytania to umów się do swojego dyrektora... Z tego co się orientuję to wiedzą więcej co się będzie działo w najbliższym czasie. Ja byłem, pytałem i wiem jak to się kształtuje..

@Beny

No niby jak kto pójdzie dalej ruszy coś czy dalej lipa

Dmk

To podziel się informacjami

Dmk
@Lol

Żeby po 1,5 roku nie dostać na stałe, a co dopiero po 33 miesiącach to naprawdę trzeba być nie spełnia rozumu żeby tak długo dawać się wykorzystywać za niewolniczą pracę za tak marne grosze jakie oferuje praca pod agencją.Ale jak się nie chce pracować i chodzić po hali,to tak to później wygląda:)powodzenia

Lol
@Beny

@Beny za to ty jesteś gorzej niż LOL. Nie dają umowy do 33 miesięcy, czego nie rozumiesz? Co mają do tego wiadomości? Jesteś idiotą? Poza tym nie pisałem do ciebie tylko do komentarza wyżej, więc się nie spuszczaj tak.Ty myślisz , że dyrektor powie ci całą prawdę? Oni wiedzą o wiele więcej, ale nie podzielą się wiadomościami. Ty byłeś, żenada xD.To pracuj tak jak powinieneś i się nie udzielaj

@Beny

To niby jak będzie wyglądać sytuacja po nowym roku . Będą przyjmować

Stary Pracownik
@Beny

To może napiszesz kilka słów. To co Ci powiedział dyrektor? Bo wiesz my raczej nie chodzimy do gabinetu dyrekcji.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska