Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Rybniczanin

Prawie 20 lat stażu podwyżki od kilku lat nie przekraczają 4% - trochę to żałosne (za kilka lat to mnie dogonią ze stawką ludzie pracujący 2 lata) Prawdopodobnie w tej firmie dobrze to już było

Diego
@Rybniczanin

Spokojnie już dawno Cie dogonili. Podstawa dla nowych jest bardziej dźwigana od podwyżki inflacyjnej. Tylko mając dodatek funkcyjny masz lepsza kasę od reszty.

Ciepły z H5

Was też zmuszają do nadgodzin na H5 ?.

Operator
@Ciepły z H5

Nikt nie musi zostawać zrobisz 8 godzin i tyle

@Operator

Nie dawać się zrobić 8g i do domu ludzie się pozwalniali teraz mają probrem

Ktokolwiek

I tak usuną mój wpis..pytam tylko skąd bierzecie tych brygadzistów ? (usunięte przez administratora)

Me
@Ktokolwiek

Widzę jeszcze 2 kandydatki na szefowe .

Strajker

Tenneco w pigułce. 10 lat pracy, doświadczenie i uniwersalność - 1,30 podwyżki Mój pomocnik, który nic nie wie i nie chce wiedzieć 1,60 podwyżki. (usunięte przez administratora) to wyższy poziom świadomości kierowniczej, Tenneco właśnie z własnej woli dokonuje cięcia wśród pracowników stażowych, bo poprostu chcą godnie zarobić.

Only
@Strajker

Wiadomo,po co wiedza.byłe nie chorujesz..

@Strajker

Mają nas za (usunięte przez administratora) jutro to wszystko usuną..nic nie bój...tych z góry też usuną..zobaczysz ich jeszcze w rękawicach jak będą (usunięte przez administratora)

@Strajker

Widocznie za mało wiesz,ta firma to (usunięte przez administratora) .

@Ktokolwiek

Czemu wszystko usuwacie ? Boicie sie o opinię?

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

JURGENS

Niestety byłem zmuszony zwolnić się z tej firmy. Nie polecam nikomu o słabych nerwach. Po kilku latach pracy stawka w granicach 22-23 pln brutto(usunięte przez administratora) Zmiana pracy dała mi spokój. Pozdrawiam.

Komentarze są na bieżąco usuwane. Samo to świadczy że wiele rzeczy jest tak jak się pisze w komentarzach. Wyzysk ludzi, (usunięte przez administratora), brak możliwości godnego zarobienia po wielu latach pracy. Robienie zebrań na przerwie, gdzie przerwa należy do pracownika. A jeżeli trafi się na zły dzień dyrektora na zebraniu to weżnie cie na rozmowę dlaczego podczas swojej przerwy używasz telefonu. Zwiększanie norm itp. Nic nowego ciągle coraz gorzej

Anybody

Usuwają komentarze bo nikt nie chce tam już pracować..tyle ludzi pracowało tam przez lata a mają ich za nic..

Wózkowy
@Anybody

Przykre ale tak jak piszą starych pracowników się ma za nic. Na stanowiskach kierowniczych pracują ludzie bez wykształcenia i kultury przede wszystkim. Mój kierownik jako jedyny jest spoko ale też nic nie może. Poprostu pora się pakować z tej firmy bo jest tragicznie.

Me
@Ktokolwiek

Czemu usuwają wszystkie opinie ?? Boją się czegoś ?? Przecież wszyscy i tak uciekają..seterzy ,reworkowcy ,narzedziowcy..ten statek tonie ??

@Me

Tak usuwaja posty bo sie boja ;) moj tez zostal usuniety, a nie bylo tam nic obrazliwego... biurowcy siedza i raportuja

xD
@Me

Ten zakład ratuje sytuacja na rynku moto i świecie w tym momencie i brak większych zamówień. Miała być podwyżka minimum 1,50zł, a wychodzi na to że taka była średnia hahah. Pieprzyć ten zakład, to już przeszłość. A reszcie doradzę - może warto wziąć przykład z małej grupki pracowników którzy rzucili wszystkim w (usunięte przez administratora) już przed nowym rokiem i zażądali solidnej podwyżki... którą jak chodzą słuchy dostali... 2-3x taką jak ty, czy ty.

5 straconych lat

Newer

Na dodatek w tej firmie nadal panuje mobbing nie zrobisz normy to cię nie ocenią dobrze. Jeszcze jak. Zapiepszasz to musisz wymyślić kaizeny i coś z BHP by dostać ocenę A ..

Ktokolwiek

Wczasy pod grusza śmiech na sali jakieś 300 brutto,premia za obecność raz na kwartał losują 10 osób z 2 tysięcy..parodia..800 zł brutto dla szczęśliwców..premia senioralna uzależniona od oceny pracownika .czyli jak pod koniec roku zeszłego chorowałes to 20 lat stażu nic nie znaczy..tragedia jakaś.

Blachorz

Po blisko 20 latach w tej firmie , jej wzlotach i upadkach zdecydowałem się zwolnić. Czarę goryczy przelał system oceny pracownika i podwyżka jaka idzie w ślad z nią. Może I dojazd będę miał teraz bliższy ale kasa lepsza , (usunięte przez administratora) Eko Okna przyjmą każdego z nas z otwartymi ramionami dając lepsze pieniądze już na starcie

Operatorka

Ludziska chciałam was powiadomić o następującym fakcie który dotyczy wielu z nas a mianowicie chodzi tu o samowolna zmianę ocen przez wyższą kadrę zarządzająca , jest to robione poza naszymi plecami i po cichu oceny zostają zaniżone nie informując nas o tym a nasze podwyżki zostają obniżane w znaczący sposób co też będzie miało wpływ na wypłatę naszego stażowego. Szkoda słów i patrzcie czy ta podwyżka jest adekwatna do waszej oceny . Może zwiazki zawodowe zainteresują się zaistniała sytuacją jak zostaliśmy potraktowani. Pozdrawiam

@Operatorka

To samo dotyczy ocen tygodniowych zwykły pracownik nie dostanie a pseudo brygadzista dostaje wyrównanie zamiast dodatku premie z ocen tygodniowych

Anonymus
@Operatorka

Wyższa kadra zarządzająca co toto jest niby same wysokie chłopaki aaaaaa....

Zaciekawiony

Niestety firma nie szanuje doświadczonych pracowników, ludzie zwalniają się jeden po drugim a ze strony kierownictwa żadnych chęci żeby ich jakoś zatrzymać. Żenada, jeśli nadal tak będzie to mogą sobie ten zakład zamknąć na cztery spusty.

@Zaciekawiony

To niestety fakt.

Anonymus

Co myślicie o zasadach przyznawania podwyżki.......... ("zasadach")

Jak
@Anonymus

W sumie jakiś żart ale zobaczymy jakie będą podwyżki

@Jak

Pewnie takie jak co roku. Średnio 1zl

@Obiektywny

Nie po to była ta ocena, żeby były podwyżki 1zł., to byłby fest śmiech jakby tak zrobili...

Wiesław
@Jak

W pierwszej kolejności podwyżki powinni dostać biurowi i inżynierowie gdyż zarabiają mało w stosunku do produkcyjnych a w dodatku muszą jeszcze coś robić.

@Wiesław

Jak to miała być ironia to słabo Ci wyszła :) Tako prowda, jak mosz coś do biurowych i inżynierów to idż na studia i do szkoły i pokoż co umisz :) Mądrować pjyrszy, a do roboty małe rączki jak u krokodyla :)

Hjskw
@Anonymus

Moim zdaniem oczy im się otworzą teraz po tym co (usunięte przez administratora)z to śmiesznymi ocenami ta firma to jest jedno wielkie (usunięte przez administratora) i jak będzie 1 zł to (usunięte przez administratora)... Jak najszybciej z tej firmy banda (usunięte przez administratora)

@Hjskw

Znacie kwotę od oceny kto ile dostanie?

@DMK

Za ocenę A najwięcej a za D najmniej...

Szwedzki
@Anonymus

Mocno nie sprawiedliwe oceniane pracowników. Biorąc na swoim przykładzie. Jestem pracownikiem sumiennym, uczciwie pracującym, niestety byłem na kwarantanie 10 dni i dostałem ocenę C, właśnie z tego powodu. Gdyż zostałem złapany w jakiś okres czasu Jestem bardzo doświadczonym i mam wiedzę, o której nawet brygadzista nie ma pojęcia o produkcji na liniach. I zawsze prosi mnie o pomoc w rozwiązaniu problemów. A teraz biorąc osoby które "tylko" prześlizgują się pracująca 8h, spóźniają się, szybciej chodzą do szatni, nie opuszczając linii przed 14, gotowi w szatni są już kilkanaście minut przed. Często chodzą na L4, kombinatorzy którzy nie muszą brać urlopu w okresie wakacyjnym i świątecznym, udało się im prześlizgnąć w widełkach czasowych branych pod uwagę przy ocenie. Nie mają wiedzy i doświadczenia i służą moją osobą. Dostały ocenę wyżej niż moją gdyż sympatyzują z majstrem jak i brygadzistami. Będąc osobami gdzie nie stanie tam pogada i czas w pracy leci Niestety po 7 latach pracy przejrzałem ma oczy i teraz już wiem że nie warto się starać i pomagać innym. Lepiej wiedzieć mniej i nic nie umieć!, Dostanie się ocenę wyżej

@DMK

Podobno za D brak podwyzki.

@Szwedzki

Odkryłeś Amerykę, zawsze tak było,jest,i będzie.Ludzie się nie zmienią.Zawsze możesz się nie zgodzić z oceną i pójść do kierownika i się dogadać?

Z@dowolon@M@łp@
@Wielebny

Oceny pracownika to nic nowego. Od paru lat już są. Tylko że dzięki związkom muszą być przedstawione pracownikowi, który może się z tą oceną nie zgodzić. Ale odwołanie i tak nic nie da.

Pastor
@Obiektywny

Na co wy dalej liczycie ? Że dadzą nam po 5 zł? A może po 10 zł ? Panowie nie pozostaje nam nic innego jak szukać innej roboty

Pajtel
@Obiektywny

tak za D nic nie ma ale jak sie ma do prawa i podwyzek inflacyjnych? ktore kazdy powinien otrzymac

@Pajtel

Nie ma czegoś takiego jak podwyżka inflacyjna, która każdy pracownik powinien otrzymać. Pracodawca nie ma obowiązku dawać podwyżek, to jest jego decyzja i nie musi go obchodzić to, że inflacja idzie do góry.

@Pajtel

No i po co siejesz ferment i fejk niusy?! Kto Ci powiedział, że nie ma podwyżki dla osób co mają D?! Albo Ty nie umiesz czytać, albo ta osoba co CI powiedziała. Dla tych co mają D (wieczni bumelanci, L4, narzekacze) jest podwyżka. Czekaj cierpliwie to się dowiesz ile :)

Obiektywna
@Obiektywny

Przestań wszystko drożeje. Taka chociażby drobna inflacyjna podwyżka każdemu powinna się należeć chociażby za rosnące koszty dojazdu do pracy a nie żeby z roku na rok być w plecy

Robotnik

Za B 1,70...porażka

Brzydki zły i szczery

Po 10 latach pracy za 21 dni roboczych z dodatkiem funkcyjnym 3zł dostałem wypłatę 3600zł.... Ciągle przy telefonie i w biegu także poza pracą... Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Tego już za wiele.

Cerata
@Brzydki zły i szczery

Ja nie jestem operatorem tylko zwykłym robolem, który ma na utrzymaniu rodzinę. Pracuje sam. Za 3200 to czysta kpina. I to już po podwyżce z kat.B Wstyd I żenada. Koniec starań na linii produkcyjnej i przejomowania się. Za tą wypłatę i traktowanie ludzi należy się wam gromki kop w dooopska. Solidarności też należy się taki kop. Masz rację dość spalania się dla tej firmy.

Pedro

Pierwszy raz widzę by pracodawca nie zachęcał do zdobywania doświadczenia. Na rurach ludzie powinni zrezygnować z prowadzenia linii, bo za tą odpowiedzialność nikt nie dopłaca. Mniej stresu, tylko kto będzie robił

anon

Dzisiaj dostałem pierwszą wypłatę z Eko okien, po przeniesieniu się. 4160 na rękę i to bez premii, bo jestem na 3 miesięcznym okresie próbnym, i przez ten czas premia mi sie jeszcze nie należy. Dziękuję dyrekcji, że mnie doprowadzili swoją polityką do zmiany pracy :)

Bre
@anon

No to fajnie dostałeś jak bym miał dojazd to też bym tam poszedł

Obserwator
@Bre

Skoro jest tak dobrze to czemu nie umiał zrekrutować odpowiedniej ilości? Podobno jest mnóstwo osób które chcą wrócić ale ich nie przyjmują bo porzuciły prace

Krzysztof

To gratulacje. Powodzenia.

@Obserwator

Bo wyobraź sobie, że tam każą pracować...a wielu co przychodzi myśli, że postoi z telefonem przy linii, pójdzie co pół godziny na fajeczkę i tak minie 8h. Potem, jak brygadzista zwróci uwagę to wielki foch i praca beee. Pracować trzeba, jak ktoś chce to i zarobi i się nie narobi ;)

@Krzysztof

Ale podobno są tam średnie warunki pracy, co z tego że 4100 jak trzeba ciężko dźwigać i ręce marzną w zimę.Taka praca na parę miesięcy nie na stałe,a o dojeździe do pracy nie wspomnę no chyba że ktoś mieszka w Raciborzu.

@DMK

To tyraj dalej w Tenneco za 3000 ;)

venka
@anon

Brawo człowieku. Nie można tak to dla swojej godności!!! Praca za takie pieniądze to porażka życiowa. Czy w Tenneco pracuje jakis dobry ekonomista? Kto to widział zeby ludzie z doswiadeczenie wieloletnim zarabiali praktycznie tyl co nowi pracownicy dopiero po szkole wstyd !!

@venka

Ja pracowałem w Tenneco prawie 9 lat. Po 9 latach pracy wyceniono mnie na 3200 pln na rękę. Eko na początek dało mi prawie 1000 pln więcej. Tenneco to jest jakaś kpina. Praca za dwóch, a wypłata jak za połowę człowieka. Przeniesienie się do Eko to moja najlepsza decyzja ostatnich lat.

Trudno

Podwyżki wszystko zweryfikują:)

Konan
@Trudno

I jak z podwyżkami zweryfikowały coś? Bo ja mam wrażenie że jest jak zwykle . Kolesiostwo i nic więcej

Obiektywna
@Konan

Co miały zweryfikować jak dużo osób nie wie ile tej podwyżki dostali. Zarobki i pieniądze są tu na ostatnim miejscu nawet na spotkaniach zawsze na końcu tylko napomkną że są podwyżki tak jakbyśmy tu chodzili bo kochamy (usunięte przez administratora)

@Konan

Tak wyszło na to że Solidarność pisze bajki firma obiecuje cuda a wyszło jak zawsze

Kapelan_zakładowy

Podobno to co pisze Solidarność mija się z prawdą. Dużo jest podkoloryzowane, czemu nie podają do informacji jakie będą podwyżki i kiedy?!

Hajer

Jakie przewidujecie podwyżki po nowym roku w Naszym zakładzie?

Zibi
@Hajer

Chyba nie będzie mysle o pracy w eko oknach

@Hajer

Głosów na hali jest dużo, i mam nadzieję że zarząd czyta te opinie! Jak nie będzie podwyżek min 10-20% to ludzie odejdą! Czy to produkcyjni czy to biurowi. Wszystko idzie do góry! A w robocie podwyżki śmieszne! Gdzie jest związek zawodowy? Cisza ostatnimi czasy!

@Hajer

Żadne drogi kolego. I po co robisz niepotrzebny dym. Jeżeli takowe będą to na wiosnę.

@Stary Pracownik

Dlaczego niepotrzebny dym? Uważasz, że to jest głupie pytanie? Dużo firm będzie oferowało podwyżki, a u Nas to uważasz że niepotrzebne? Przecież trzeba o tym dyskutować..

@Hajer

Może woli pracować za darmo jak niewolnik?

@Hajer

Tak jak pisałem. Podwyżki stawek w naszej firmie zaczynają się w marcu.pozdrawiam.

Top_Szef
@Zibi

Podwyżki będą. Ale na pewno nie takie "masne" jak byśmy chcieli. Pewnie tak jak co roku od zera do złotówki.

@Top_Szef

Tyle co nic.. i tak z roku na rok, zaczyna to być irytujące..

@Hajer

Prąd 40% do góry u przedsiębiorców,to możecie sobie sami odpowiedzieć jakie będą podwyżki...w takim zakładzie oczywiście.(żeby nie wyszli na 0 muszą dać mniejsze)a wtedy wiecie co...głód i szukanie dodatkowej pracy albo eko okna.Pracownicy Dostali 6k na koniec roku,a my...jedynie co możemy dostać to większe normy do zrobienia. Ale rok 2022 nie będzie taki sam, ludzie się buntują i my też musimy,tak samo jak górnicy i inni.

Hh
@DMK

Kto dostał 6 tys jaka firma eko?

@Hh

W eko premia 6tyś za cały rok przepracowany, kto mniej niż rok to 3tyś

Zibi
@Hh

Tak w eko oknach dostaje sie premie 6tys jak caly rok bez l4 bedziesz pracowal a tu hu...

św. Mikołaj
@Wielebny

A jesteś w związkach ?

@św. Mikołaj

Jasne! Jak wszyscy!

@św. Mikołaj

Proste nie każdego stać żeby płacić składkę za związki bo jak się okazuje większość z nas nie kwalifikuje się do klasy średniej mimo nagdodzin i musimy liczyć każda złotówkę przy wypłacie żeby przewegetowac

Gyyeio
@Zibi

Co ty (usunięte przez administratora) W eko nie patrzą na L4 wszyscy dostali ta samą kwotę widzę że jesteś pewnie jeden z tych ciul... Z biura i (usunięte przez administratora) im Lizesz (usunięte przez administratora) dlatego tak oceniasz super tą firmę Tenneco jena... TM do śmierci (usunięte przez administratora)

@Stary Pracownik

Jakoś marzec się kończy a podwyżek dalej nie ma,o co chodzi,kiedy będą chodzić z aneksami?

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska