Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Wiktor

Przyjmowalem sie 3 latq temu przez randstad i mialem 11. 40 na rękę po paru miesiac przeszlem pod firme, dlateho takie dlugie przejscia teraz z powodu covid tak samo jak nie ma przyjec pod teneco z tego powodu jak i w wielu firmach na slasku typu kopalnie

gawa

ja sie przyjmowalem 3 lata temu bezposrednio do tenneco dostalem stawke 20 zl

jega
@Wiktor

glupoty piszesz tutaj covid nie ma nic wspolenego Dlatego przyjmuja przez agencje bo codziennie maja dostawe nowych Ukrów Nowego pracownika mozna zwolnic w przeciagu 2 tygodni takze covid nie ma tu znaczenia Tu jest grubsza sprawa !

Xxx
@jega

Ja chciałem iść do tenneco ale przez agencję nie pójdę niedam się okradać i tak z ubogiej stawki. powinni zlikwidować agencję i normalnie przyjmować

@jega

Ukraińcy w stanowicach sa przyjmowani rozwiez pod gi group... Zadna firma nie przyjmuje teraz w czasie pandemi jak juz to tylko pod agencje na kopalni rozwniez tak jest wiec nie piszcie glupot ze to przez Ukraińców,

Xxx
@Wiktor

ale coo ma jakiś covid do tego można normalnie przyjmować ludzi tak samo jak pod agencje i są firmy co normalnie przyjmuję np. purmo,eko okna itp.a jeżeli chodzi o kopalnie to nie jest to samo bo to nie agencje pracy a firmy górnicze wykonujące zlecenia na rzecz np JSW

@Xxx

Ok ale pod kopalnie mozna bylo sie przyjac jeszcze normalnie przed rokiem przed pandemia a teraz nie ma mowy nawet jesli sie nie ma znajomosci, nawet do agnecji spod kopalni nie ma przyjec od ponad roku

@Wiktor

purmo i firmy w zorach np schutz przyjmuja bez agencji na umowe slpoland ekookna itd

ca
@Wiktor

głupoty piszesz sa firmy które przyjmuja bez agencji i do tego maja normalne warunki pracy a nie jak w obozie

adam

No i stało się zwolniono dzisiaj 29 osób, za miesiąc kolejne osoby, zakład zbankrutował.

TRI
@adam

nie zbankrutował zakład poprostu nie dają podyżek dobrych i ganianie po halach ile tak się wytrzyma o urlop trzeba się prosić a jak dasz l4 to już jesteś zabity :D premia 50gr brutto albo wcale

beta
@TRI

Jeszcze w styczniu cena emisji jednej tony CO2 oscylowała wokół 30 euro. W marcu przebito granicę 40 euro. Tę na poziomie 50 euro złamano 7 maja. Dokładnie tydzień później mieliśmy do czynienia znowu z rekordem. Emisja tony CO2 kosztowała wtedy 56,65 euro. I ta cena królowała aż do dzisiaj, osiągając najpierw 57, a potem 58 euro. Ceny energii są tak wysokie że do końca roku 99% fabryk energochłonnych zbankrutuje.

beta
@beta

przy inflacji realnej 11% to emeryci mają problem , ludzie za chwilę będzie taka bieda jak po wojnie.

Gniewomir Qua

Macie jakieś info czy w końcu będą przyjęcia przez Tenneco a nie agencje ?

DMK
@Gniewomir Qua

Nigdy tak nie było że odrazu pod tenneco, musisz przerobić rok albo więcej pod agencją,bo muszą cię sprawdzić czy się nadajesz na oracza.

@DMK

Co ty gadasz dwa lata temu normalnie przyjmowali ludzi odrazu pod tenneco czyto stanowice czy rybnik a teraz jakieś agencje owszem wtedy też agencje ale też normalnie przyjmowali.

TRI
@Gniewomir Qua

dokładnie tenneco nie przyjmuje a pod agęcją nie masz profitów zleceniówki są do bani wiem bo nie w jednym zakładzie się robiło no ale jakoś muszą sprawdzić czy się nadajesz ale nie licz na kokosy :) bo możesz się bardzo zaskoczyć

Każda dodatkowa przerwa to są straty dla firmy to lepiej nie wychodzić i czekać aż się ochłodzi i wtedy szukać niezgodności bhp no chyba że ludzie będą padać to wtedy dodatkowa przerwa może będzie a namiot na zewnątrz kolo biura to dla kogo? bo tylko jeden widziałem na cały zakład rozumiem że gdzie indziej jest klimatyzacja

Johny

Fajnie cardio trzeba w polsce ciezko (usunięte przez administratora) zeby z biedy sie wygrzebac

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

dakss

Szkoda, ze jako technik spawalnictwa nie moglem sie wybic, nie miałem znajomości , bo bylem chyba za dobry jako operator maszyn coz....tak szczerze to firmie sie wydaje ze wszyscy pracujacy na produkcji to gląby i przyszli z ''biedronki''

nikk

Mozna narzekac na firme ale personalnie z imienia kogos obrazac to juz przesada tak jak to robisz Stalking jest przestepstwem a twoje IP. policja nacwniosek pokrzywdzonego moze ustalic wiec jak chcesz miec problemy i placic wysokie odszkodowanie i miec wyrok w zawiasach to pisz tak dalej

@nikk

sprawa ma trafić pod sąd , czekam , mam już adwokata, a tego jełopa sylwestra lacha wykończe, niech się trochę nabiega po sądach, niech trochę nerwów sobie zszarga, to koniec tego cyrku.

dabasko

pracowalem tam i powiem wam ze glupi bylem ze az 4 lata wreszcie znowu wiem co to mormalna praca a nie tylko ich normy i normy ich robienie zdjec audyty i straszenie wieczne i pretensje Jeden wielki (usunięte przez administratora) Niech juz zamkna ten... osrodek to ludzie po rozum pojda a ta cala pseudo elita po gimnazjum co zrobila kariere pojdzie na zielona trawke Wiela masz najechane?

dabasko

komu dac plusa a komu minusa? haaa (usunięte przez administratora)przedszkole Kto tam pracuje to ma juz dawno zwichrowany umyslnawet sobie sprawy nie zdaje jak bardzo haa haa

Tobi

Hey widziałem ofertę na polernie jak tam wygląda robota czy warto tam iść

@Tobi

Nie szkoda zdrowia za te pieniądze, teneco jest w likwidacji.

@Adam

Naprawdę w likwidacji? Skąd takie informacje?

Tobi
@Adam

To jak z zarobkami tam jest na polern?

Wiktot
@Marcin

W zadnej likwidacji znajdzie sie jeden co pusci plote i każdy wierzy Jak ktos chce zarobic to zarobi dobrze takie moje zdanie

Wiktot

W żadnej likwidacji.

czeslaw
@Tobi

ciezka robota i bardzo syfiata dlatego jest ogloszenie bo nikt tam isc nie chce

polernia
@Tobi

Stawka taka sama jak na reszcie dmk a robota w pyle i brudzie

adam

Jeśli chcesz mieć prezenty dla rodziny na święta Bożego Narodzenia, już dziś zacznij robić zakupy. To nie żart – porty na południu Chin są kompletnie zatkane. Rozładowanie kolejek, jakie się przez to utworzyły, potrwa miesiącami. . Poczytajcie o tym, zamiast oglądać mecze czy pożar w białej, to już koniec, teneco i amazona, takie firmy za 2 tygodnie przestaną istnieć.

Ostatnio zaplacilem za usuniecie 2 dolnych 1 , odbudowe 4 dolnych 2 i 3 , oraz wykonanie gornej i dolnej protezy 5000 zl . Z kolei za zakup stojacego kotla co z wbudowanym zasobnikiem cwu oraz panelem sterowania (kociol kondensacyjny ) wydalem 9300 zl. Jak z powyzszego widac to stomatolodzy niezle sie cenia.......................................pracownicy takich teneco czy amazonków mają problem, inflacja 10% a koszty życia jak w Paryżu.

Jj

Piszą bohaterzy bezimienni..

Gall anonim

Warto się tam przyjmować jak się jest świeżo po szkole?

Robotec hydro

Nieeeeeee

Laptop
@Gall anonim

Nie idź tam, zniszczą ci psychikę i będziesz myślał ze w każdej pracy drą się na pracowników i wywierają ogromną presję

Realia
@Gall anonim

Ani świeżo po szkole, ani z 10 letnim stażem.

gorol

hanysy to zaraza śląskiej ziemi

Gorolu
@gorol

Tacy jak ty chyba. Ślonsk i Ślonzoki były tu zanim Polska powstała.

Henio

A teraz Ty pracujesz na tej cudownej śląskiej ziemi w tenneco za niecałe 3k, gdzie w Polsce nawet sprzątaczka na pół etatu zarabia więcej :D

Rudy
@Henio

W wykwalifikowanym hotelu sprzątaczki więcej zarobią za jednym strzałem :)

fasa
@Gall anonim

Pracowałem wiele lat z ''hanysami'' i w tenneco i nie tylko a jestem gorolem i pozdrawiam ich i czasami mi zal tego ze nie umiem godac w 100% fajni mili ludzie i to najwieksza glupota klocic sie o narodowosc

awa
@Gorolu

chyba historii nie znasz

czeslaw
@Robotec hydro

po 1 wsze tenneco przyjmuje juz tylko przez agencje gdzie musisz zasuwac jak robot i 30% zabiera ci kasy agencja oferujac male stawki, beda cie mieli za nic i beda cie niszczyc psychicznie 0 szacunku od przelozonych ktorzy nie potrafia sie odzywac w sposob kulturalny do pracownikow Nie licz na umowe o prace bo raczej kiepsko bedzie covid i auta elektryczne na ktore jest popyt za granica coraz wiekszy wiec ta firma juz nie bedzie dlugo istniec. Gdy znowu sie zacznie epidemia to cie wywala z dnia na dzien bez mrugniecia okiem wiec lepiej sobie poszukaj normalnej pracy na umowe o prace bo po co masz robic przez agencje zarabiac mniej niz koledzy a robic to samo ?

Quality

Ja pracuje od 2018 listopada udalo mi się dostać odrazu pod tenneco i na obecną chwilę mam 24.20zl brutto Wiec nie najgorszy hajs Przyjolem się to już zacząłem 20.50. Wiec ludzie niech nie płaczą ze maja stawki małe jeśli dasz siecm (usunięte przez administratora) to bd dymany.

DMK
@Quality

Na jakim stanowisku?

Dobra
@Quality

Ha ???? To teraz popatrz jaka sprawiedliwość! Ja pracując od 2016 roku. Niby już na lepszym stanowisku niż reszta operatorów mam 21 ziko.

@Dobra

Życie nie podoba się to droga otwarta

@DMK

Puchy zwykly operator ;)

Kkk

Nie ma co narzekać, firma płaci na czas i daje zarobić. Są ludzie i ludziska i są tacy co będą wybrzydzać zawsze. Ciekawy jestem jak w dobie kryzysu was teraz wasze piękne firmy będą traktowac:) bo aktualnie tenneco daje nawet lepsze warunki niż kopalnie, które wciąż narażają swoich ludzi uciskając ich po 50 w jednej windzie:) prócz tego górnicy mają płacone podstawy 2 x mniej niż my więc wysłanie ich na postojowe wiąże się z góra najniższa krajowa, prócz tego zmuszają ich do pracy i grożą zwolnieniami. Pozdrawiam jeden z nielicznych zadowolonych z tego pracodawcy :*

Fuga
@Kkk

Brawo Ty, większość tych narzekających naprawdę liczyła na to żeby w domu posiedzieć i pograć na xboxie ale tutaj musieli zgrywać bohaterów że w dobie wirusa firma źle postępuje itd.. Dostali by 60% postojowego jak w innych zakładach to by dopiero mieli ????.

Sprawiedliwy

Popieram w 100%. :)

@Kkk

XDDD kto ci takich glupot nawciskal? Chyba o pgg piszesz ale jeszcze w regionie istnieje takq firma jak JSW. A tam uwierz ludzie mają 3x wieksza gołą wypłate niz tenneco z weekendem

Stary Pracownik
@Kkk

Cieszę się że , jest dobry i mądry wpis.Teraz wszyscy powinniśmy się trzymać razem.Walczyć z wirusem, skutkami.Nie czas na pisanie bzdur i innych fake newsów.

Kkk
@Murzin

Tak, mówię o pgg. JSW faktycznie ma dobrą sytuację, ale 90 procent ludzi co od odzilo na kopalnie z dumnie podniesiona głowa na pewno nie szło do jsw:) Tenneco to praca jak każda inna, jak się nie wychylasz a robisz swoje to prędzej czy później ktoś cię doceni. Oddając auto do warsztatu samochodowego też by każdy chciał żeby czas naprawy się wyciągał z powodu tego że pracownicy będą chodzić i w lecieć w kulki? ???? Pozdrawiam zadowolonych i nie zadowolonych.

górnik były
@Murzin

nie dziwię się. zjedź na poziom 700, przejdź 3 kilosy do miejsca pracy, potem popracuj w upale 30 stopni, awarie, wybudowy, przebudowy, transport ciężkich materiałów i tak codziennie... to wtedy docenisz pracę na hali w jednym miejscu. niech ten górnik zarabia więcej.

@górnik były

Zjezdzam na 1000 ;) a jak nie zdaze na pociag to ide z bksem 6km do sciany wiec do zlej osoby kierujesz odpowiedz:D

@górnik były

@gornik byly, jest ciezko ale narzekaniem nikt nic jeszcze nie ugrał, juz bardzo dawno temu zwolnilem sie z teneco i poszedlem na kopalnie i mimo ze jest czasem ciezko czasem leberka to nie narzekam a jak widze jak operatorzy narzekają jak to im ciezko bo muszą guzik nacisnac to krew zalewa, za robote sie wezcie!

górik były
@Murzin

dałem tylko przykład jako górnik emeryt. raz idziesz na przygotówki 6 kilosów i coś po drodze niesiesz jakieś 30 kg, inny zapiepsza na ścianie itd...dlatego niech pracujący na hali nie narzekają. pozdrawiam

Haha
@Murzin

Ale na kopalni się nie narobisz co słyszę wszyscy śpią a operator musi ciężko fizycznie naciskać

Damian
@Kkk

Jeblem że tenneco daje więcej zarobić niż kopalnie pracuje pod JSW już rok czasu na przodku i zarabiam bez weekwndo 5200 plus 3 soboty to ponad 6 tys wchodzi gdzie ty człowieku widzisz że tenneco dobrze placi

He
@Damian

Jak to jest górnicy? Jak jest dobrze, to chwalicie się zarobkami 6k. Jak jest akcja strajk i trzeba palić opony na ulicach, to nagle każdy z Was zarabia 2k.

Barto
@He

Bo górnicy umieja walczyc o swoje i rząd gornikow sie boi. A wy? :) brygadziscie sie postawic nie umicie a co dopiero strajk zorganizowac. Wy tylko plakac umiecie a zeby zaczac cos dzialac to nie, po cichu siedzicie.

He
@Barto

Nie, nie zrozumiałeś. Jesteście(górnicy) hipokrytami na maxa. Walczycie o 'swoje' bo górnictwo to państwówka niestety. Jakby to było prywatne, to za te palenie opon i strajki jeden z drugim by poleciało na zbity ryj i tyle by było cfaniakowania.

Damian
@He

Gościu jakbyś siedziała na przodku i dali Ci na barki obudowę 14 i trzeba zanieść na przodek to też byś walczył o swoje

Hajer_przodowy
@Damian

Po to żeś sie ląg żebyś ciąg! Szkoła była do wszystkich, żodyn na gruba Ci nie kozoł.. Sprtwatyzować kopalnie i z głowy, oby czym pręszej.

@Hajer_przodowy

Idzcie miec bol zada gdzie indziej operatorzy guzika :D na knefel na guma byscie sie nadali, ale w sumie... jak wam ciezko guzik naciskac to co dopiero jakby was zasypalo na przesypie :D no wlasnie, szkola byla dla wszystkich, mogles isc na gornika a ze nie poszles to rob za 3tys a ja dalej bede robil za 7 ;)

@Miro borynia

Oj przepraszam, za 12 bo jeszcze w tym miesiacu wegiel wyplacają. Pozdro, za miesiac mija 6 lat odkad odszedłem z tenneco i to moje najlepsze 6 lat kariery.

Kris
@Murzin

Jak żeś jest taki cwany to trza było iść na gruba. Też takich kokosów ni mają. Szwagier robi już 22 lata jest kombajnistą i nie zarabia tyle co jo.

Wujek
@Kris

Ty robisz krócej i zarabiasz więcej a kaj w tenneco czy na kopalni

@Kris

To chyba zes jest dyrektorem, bo u mnie kombajnista na oddziele podchodzi pod 10 na miesiac.

Ald
@Miro borynia

Skończcie zaśmieciac tę stronę, co mnie obchodzi co się u was dzieje i kto ile zarabia na kopalni.

ersoo
@Kkk

to ze firma placi na czas to nie robi zadnej łaski to jej psi obowiazek a nie zadna zaleta...ogolnie zle sie pracuje a nawet juz nie da sie nazwac to praca a totalnym wyzyskiem firma jest nie doinwestowana a mam tu na mysli stary sprzet na jakim kaza wyrabiac podwyzszajace wciaz normy !

@ersoo

A czy te sprzęty sa bezpieczne zgodnie z zasadami BHP? Ktos w ogole to sprawdza?

Artur
@Marcin

Mysle, ze jest jakis Menager ds. BHP, ktory zajmuje sie normami....Przeciez w kazdej firmie produkcyjnej jest taka osoba...

On
@Murzin

Jak się nimo w głowie to się mo w nogach

Ppp
@Miro borynia

Powiem tak odeszłam z tenneco z podniesiono głowa do pgg.jedna sobota i 4 La z przodu zawsze jest plus średnio 400 kartek co miesiąc. do tego węgiel Barbórka 14stka. Czyli 3 wpłaty większe niż normalnie za miesiąc bo mniej opodatkowane.. wątpię że tyle zarabia się w tenneco. Dla mnie lata w tenneco to lata stracone.sa i ludzie co mają 5 k i więcej ale to trzeba j##bać bardzo ciężko w ścianie. Ogólnie kopalnia zawsze płaciła więcej niż na powierzchni i tak jest do tej pory bo warunki,zapylenie że rak często ndobrze nie widać,pleśń na ścianach,wszechobecny (usunięte przez administratora) i gruz spadający czasem na głowę że stropu to tak codzienność. No i większość osób pracujących w tenneco gdyby widziała tą pracę w ścianie to by się zwolnila. ja nie robię w ścianie więc mam mniej i jestem pracownikiem fiz w pgg. Pracowalem w tenneco. Normy już wtedy były żyłowe.roznica jest taka że praca w tenneco nie jest ciężka fizycznie jakoś wybitnie i jest bardzo czysto w prloriwnaniu z kopalnia jednak normy tak są wyzylowane żeby je zrobić a często się do nich zbliżyć to nie wolno pić,jeść czy nawet pogadać w pracy tylko cały czas robisz do przerwy a później do końca pracy. Na kopalni praca jest zdecydowanie cięższa jednak płaca lepsze no i nie robisz jak robót cały czas. Możesz pogadać, pośmiać się, napić,zjeść. Często jak zrobię swoje to godzinę przed wyjazdem brykami siedzę normalnie że sztygarem i z nim gadam bo zrobiłem swoje i nie ma co się czepiac. Taka jest roznielca.jak robisz swoje to możesz nAwet duchnac i atmosfera 100x lepsza a nie jakaś presją i nacisk.praca w tenneco jest często żmudna nawet jak dawaj cię po nowych liniach za prowadzącego to robisz cały dzień podobne czynności a normalnie jako operator na linii to robisz jedna,dwie czynności jak robot przez cały dzień. Nudą to mało powiedziane. No i ludzie, przełożeni na kopalni są bardziej ludzcy idzie się dogadać czy to z urlopem. Nawet jeśli ktoś popiję i ma promile we krwi to dostaje zawsze druga sznse np na powierzchnię na pół roku jest wywalane w tenneco gdy było bezrobocie w Polsce nie liczyli się z ludźmi wogole. Nawet zdjęcia cykali jak zagadałem do operatora obok i na chwilę przystawlles czy usiadłes oparty o Hope na monute bo nogi bolały jak nie wiem. Same kapusie.umiejetbosci się tam nie liczę. Można się wybić kapujac. Ale ciężej jak się jest slsynem, córka to idzie taki delikwent na parę Miechów na produkcję i po jakoś g.wno studiach cza często bez idzie wyżej taki człowiek.ganba i wstyd. Odradzam. Dla mnie były to stracone lata.z jednej strony ciesze się że jakiś zakład jest ale wyzysk,wyzysk, kolesiostso i nepotyzm gorsze niż na państwowce z myslaem kiedyś że będzie odwrotnie. Nie żałuję pracy w pgg. Polecam się każdemu pracownikowi przenieść jeśli tylko ma taką możliwość bo w tej firmie dobrze już nie będzie.ja tam spędziłem parę lat i były to lata z całą pewnością stracone. W JSW owszem ludzie zarabiają więcej co jest smutne bo jednak praca wygląda dosłownie tak samo s znam ludzi co się przenieśli a pracowali w pgg... Ale w porównaniu z tenneco .. tenneco to s#f. Swoją drogą prędzej zamkną tenneco bo produkuje tłumiki a coraz więcej samochód przestawia się na elektryczność. Taki VW rezygnuje z diesli bo wczoraj czytałem.zachwild przy nowych normach spalania co2 nie będzie nawet hybryd. A elektryki jej potrzebują tłumików bo po co? Najpierw płaca tam spadnie to najniższej lub coś podobnie bo już to widziałem gdzieś indziej s później plajtnie. Ile macie teraz postoju s grudniu w tym tenneco ?Tydzień tak jak kiedyś jak ja pracowalem czy miesiąc ? Jak bodajże rok temu. Dlaczego ta ilość przestoju i przymusowego urlopu rośnie? Mało zamówien a to dopiero wstęp.radze wam się zastanowić bo tenneco to jednak mały zakład we porównaniu z pgg i obowiązują go bardziej zasady wolnorynkowej gospodarki ... .Ca lata lecą potwornie szybko. Dodatkowo emerytura. Teraz jest 65 prędzej czy później PiS przegra i będzie 67 a może 70 bo tak gadali ludzie z po i nowoczesnej co było śmieszne (70 lat do emerytury) bo mało dzieci się rodzi... S na kopalni 25 i emerytura znacznie wyższa niż u prywaciarza nawet na powierzchni kobiety mają wyzszela emeryturę bo moja matka też pracowała n kopalni niż w tym całym tenneco i bo Skalski uczciwie placa a nie szukają oszczędności i to 55 lat na puczce. A jak tam nie robi się na powierzchni to przenoszą na miesiąc i jest 55 lat no i nara do widzenia.jest tak w tenneco? Wejdzie się lepiej tam obudźcie. Bo ta dobroć lli zajeb#stosc to tylko propaganda majstrów i ludzi co siedzą przed kompem w tenneco a jej na produkcji.Gdy odchodziłem i poszedłem na kopalnie podsumowałem tę firmę jednym słowem - (usunięte przez administratora) I po kilku latach nie zmieniam zdania. Bardzo dużo tam wymagają, dyscyplina jak w wojsku a mało płaca. kiedyś nawet bardzo mało choć jest tam trochę lepiej ale dalej 5cm od dna.

Obiektywny
@Ppp

Hahaha, większego kabaretu nie czytałem. Po pierwsze naucz się pisać, po 2 to wam kopalnie zaraz pozamykaja a nie tenneco i ciekawe, czy będziesz taki mądry? Po 3 wypisujesz bzdury, bo np.zadne postojowe w święta ani rok temu ani wcześniej nie trwało miesiąc. Po 4 poczytaj trochę o branży motoryzacyjnej, bo widzę, że mało na ten temat wiesz. Elektryki nie wyprzą aut spalinowych, przynajmniej nie w najbliższych kilkunastu latach. Po za tym tenneco to nie tylko układy spalinowe, ale skąd możesz wiedzieć jak już tyle lat tam nie robisz?

KM
@Ppp

Czysty Deb.. Dobrze ze już z nami nie pracujesz!

nick
@Murzin

bez znajomosci do JSW sie nie dostaniesz. chyba ze do spolki corki ale to juz nie te zarobki

Jsw
@nick

Ale on napisal ze robi w pgg. W jsw jako slusarz w scianie zarabiam 8-9 i dobrze mi z tym :D pozdro byly robol teneco

nick
@Jsw

brutto z 4 wekendami i nadgodzinami i nockami

Jsw
@nick

Chyba sobie zartujesz :D dwie dniowki weekendowe, premia za postep, premia gzl i netto kolego, netto! :) przyjmij się i zarabiaj. W teneco nie zarobicie.

@Jsw

Ty myślisz że od tak pod kopalnię się dostanę no chyba że firma tak płaci

fasa
@Obiektywny

elektryki juz wyprzedzaja auta spalinowe na zachodzie a nie u nas bo tutaj nie ma takich benefitów jak na zochodzie przy kupnie elektryka jeszcze tak 5 lat i tenneco zniknie z rybnika i ze stanowic zostana moze gliwice bo tam sa amortyzatory -do elektrykow tez sa potrzebne Niestety taka jest prawda a Polska jest tylko krajem i bedzie krajem uzywanych aut min. 10 letnich niestety czas tenneco w Polsce dobiega konca a i dobrze bo jak to padnie wszystko w Pl to bedzie płacz ! Nie myślcie ze bedziecie w tenneco robic do emerytury bo tak nie bedzie ! Niestety to jest korporacja i dla nich nie jest problemem zamknac w Polsce czy w innym kraju zakłady i sie zwinąc ! Rybnik jako miasto nie rozwija sie wcale jak zamkną kopalnie to tylko tu zgasic swiatla na ulicach i powiedziec sobie dobranoc !

@fasa

tak naprawdę to już za rok prąd będzie tak drogi że mało kogo będzie stać na rachunki, elektrownia ma być wygaszona za 9 lat a kopalnia chwałowice za 7 lat a teneco za 8 miesięcy zostanie przeniesione na ukraine.

Wolny

Niestety ale firma dawno zeszła już na psy. Normy są ogromne, praktycznie niemożliwe do wyjechania. (usunięte przez administratora) na wysokim poziomie. Wszyscy o nim wiedzą ale nic z nim nie robią. Wiele osób które są na wyższych stanowiskach nie powinny się tam znajdować. Pensje mizerne w porównaniu do wykonywanej pracy i obowiązków. Liczy się ilość nie jakość nieważne jakimi sposobami byle by była norma która i tak co chwilę jest dźwigania. Ukraińców coraz więcej, nie ma się co dziwić skoro coraz mniej nowych udzi przychodzi do pracy. Rozstałem się z firmą dwa miesiące temu i mogę powiedzieć że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Teraz gdy znalazłem inną pracę widzę jak bardzo jest źle w Tenneco. Patrząc wstecz widzę jak bardzo człowiek był zaszczuty i stłamszony. Z pozytywnych aspektów to social, prywatna opieka zdrowotna, karnety, imprezy firmowe, festyny. Można spotkać i normalnych ludzi, brygadzistów, majstrów, kierowników którzy podejda do ciebie jak do człowiekiem a nie jak pan z batem. Pensje zawsze do 10 dnia miesiąca. Jeśli ktoś lubi nadgodziny, soboty też są. Nie mogę nikomu polecić pracy w Tenneco, owszem zapewne znajdą się osoby którym praca będzie odpowiadać ale to naprawdę mały odsetek ludzi.

@Wolny

no niestety stary tak jest wyzysk i normy sa nie da sie ukryc i ta walka z czasem z maszynami czy narzedziami wiecznie sie psujacymi codzienny stres ale co zrobic ? wszystkie firmy wokol tak wykorzystuja a szczegolnie te z branzy automotive do dzisiaj sie zastanawiam czemu taki balagan i brak organizacji jest w tenneco a my jestesmy tylko malymi robaczkami w calym tym ''systemie '' i tak juz pozostanie Pozdrowka dla ciebie i powodzonka

zzz

niestety tak jest w rybniku i w osciennych miastach ze firmy czy to tenneco czy inne oferuja male zarobki i nawet umowy smieciowe niestety!!! duzo jest ukrów w pl i chyba stad to wynika a poza tym nasz kraj jest taniej sily roboczej byl i bedzie ! wiec albo sie przyzwyczajcie do zycia w biedzie albo stad (usunięte przez administratora)

ando

czy dlugo jeszcze bedą ukraincy ? bo juz ta firme to zalewaja trzeba im tlumaczyc wszystko za brygadzistów a oni tylko kiwaja glowa bo nic nie rozumieja

Szczery

W tenneco człowiek jest zmuszany do pracy w trakcie przerwy, powinna się tym zająć inspekcja pracy. To łamanie praw pracownika. Postawisz się to stracisz pracę. Za byle co dają nagany z wpisem do akt. Praca w tenneco jest nieprzyjemna i stresująca. Klienci przysyłają brudne opakowania ale to my musimy im je wyczyścić bo od razu reklamacja i po premii.

Kszyszoff
@Szczery

Jaka inspekcja pracy??? Wszyscy są w zmowie. Kiedyś raz była to dla przykładu zwolnili pracownika który ich podał. Jaka jakość???? Normy regularnie podnoszone do nieosiągalnych wyników. I gdzie teraz jest ta cała Solidarność związkowa????? Nachapali się kasy z wypłat i nic nie robią. W firmie bardzo źle się dzieje. Za wszystko gnojo*y jest zwykły operator, brygadzista i majster, ale żeby spojrzeć wyżej i zobaczyć co się dzieje w poszczególnych biurach to już jest cacy i gładko. Do upadku tej firmy polecam jeszcze bardziej podnieść normę, zatrudnić pracownika bez znajomości języka i za wszystko stosować zastraszanie. Skończyły się czasy gdzie na jednego pracownika przypadał tabun innych, nowych roboli. Ludzi co raz mniej!!!! Drogi dyrektorze proszę się obudzić i zacząć rozmawiać ze zwykłymi operatorami. Oni powiedzą Panu prawdę co tak na prawdę się dzieje. A nie to co chce Pan usłyszeć. Proszę wytłumaczyć zwykłemu operatorowi czy brygadziście dlaczego są podnoszone ciągle normy tak by człowiek nie mógł nawet iść do ubikacji czy po wodę do dystrybutora. Bo z końcem godziny wpisując wynik na tablicę trzeba się tłumaczyć z braku normy. Oczywiście nie chodzi się co godzinę do kibla czy po kawę, ale nie jesteśmy robotami. Nie zatrudniałem się w (usunięte przez administratora) tylko w renomowanej firmie! Chciałbym tu przerobić do emerytury. Widzę jednak, że to będzie bardzo trudne. Zacznijcie szkolić nowych ludzi nie tylko na ich własnych przerwach między szynką a serem, a normalnie. Czas wyciągnąć wnioski i konsekwencje nie tylko na samej hali ale i wśród przydu*asów kierowników i tych co normy podnoszą na kolanie byleby tylko podlizać się komu trzeba. Pozdrawiam.

sraka

Kacze boby na socjalu z 5 dzieci jeszcze nie kumają o co comeon, z "pincet" + nie da sie juz wzyc bo ceny w Biedrze jak w Monte Carlo i na wino juz nawet nie zostaje. Przed PiSowcami trudne decyzje bo trzeba będzie Brajanaki i Dzesiki do okna życia na sile pakowac bo dzieciaki juz wielkie niektore nawet po 1 komunii.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska