Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Młody John

Kiedy będą aneksy z podwyżkami? Ktoś? Coś?

Nataniel

Witajcie Właśnie otrzymałem aneks do umowy z podwyżka. Otrzymałem 1,50 zł więcej na godzinę brutto. W ocenie rocznej zdobyłem stopień B. Po 8 latach już zarabiam 28,20zl brutto + 15% premii. Moj status życiowy się polepszył znacznie, już dziś biorę moją dziewczynę na romantyczną kolację. Niech i ona zazna odrobinę luksusu.

Sławomir
@Nataniel

Niewiele ale zawsze coś. Wiadomo że chciałoby się więcej. Wszystkim fundują takie małe podwyżki czy tylko na twoim stanowisku tak niewiele płacą?

Twój_tłumik
@Nataniel

Po co o tym mówić, to nie dobra o tym mówić :) Grosz do grosza, i będziesz milionerem.

Ppp
@Nataniel

To teraz wiesz że żyjesz osiem lat się opłacało

Genialny pomysł z obniżką oceny za frekwencje. Najpierw dyrektor kazał uważać na objawy covida i zgłaszać wszystko, tak teraz ludzie będą z gorączką, katarem itp chodzić do pracy ze strachu przed utratą jakiegoś procentu podwyżki. Macie pomysły w tych kadrach, ukłony niskie xD

fh

Pozdro. z Eko okien jest miod w porownaniu z tym obozem tenneco w ktorym spedzilem 6 lat. Autobus za free z rybnika i 3500 na poczatek netto. A te wasze normy to mam teraz (usunięte przez administratora)

Daro
@fh

Kolego zgadzam się tobą człowiek dopiero widzi jak się zwolni z tego (usunięte przez administratora) ...,,Firma to ludzie ,których za nie długo nie będzie...

DMK
@Daro

No a w eko jak to wygląda?są tam normy jakiś wykon?trzeba zrobić tyle a tyle?napiszcie ktoś co już tam pracuje???

Czesiek
@fh

Co Ty fanzolisz, jo żek robił 3 lata w Oknach i pleców nie czuja, ręce przesilone, ciagle dziwganie ciezarów. Teraz doceniam robota w tenco,

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Witam

Robi ktoś w Gliwicach na magazynie jaka atmosfera w pracy?

Komedia

Statuetki z zasługi zeszłoroczne, kiedy operatorzy robili multum nadgodzin oraz zostali przymusowo wysłani do Stanowic to żadne wyróżnienie nie powędrowało do nich. Wszystko poszło do majstrów, kierowników, inżynierów dźwigających normy a złota rura na dziale rur to jakiś absurd, osoba która dostała sobie chodzi tylko na ranne zmiany, nikt nie wie za co ten człowiek jest odpowiedzialny (oprócz dźwigania norm oraz cykania fotek pracownikom). Kolejny wstyd dla zakładu.

Cerata
@Komedia

A zwykli brygadziści i robole dostali zwykłe nagrody. Wielkie gratulacje zwycięzcom statuetek przecież to oni się męczyli na liniach, pracowali w pocie czoła bez jedzenia i picia. Umazani smarem i opiłkami. Brawo zakład. Życzę niekończącego się pasma sukcesów zawodowych.

Tyn chop
@Komedia

Ale za co mieli dostać te nagrody? Za swoją dobrze wykonywaną robotę? Nagrody dostaje się za coś, te osoby które dostały wniosły coś, wymyśliły, usprawniły w zakładzie. Za co miałbyś dostać tą nagrodę? Za zrobienie swojej szychty i tyle?? :)

Gizbern
@Tyn chop

Wystarczy przepracować rok bez l4 i masz pewną nagrodę

@Tyn chop

Bo powinno być rodzielone nagrody dla działów produktywnych czyli fizyczni i działy nieproduktywne czyli biura i inżynierka itp.l albo inaczej pracownicy godzinowi i etatowcy wtedy by było mniej nieporozumień taka moja sugestia

Obserwator

A kto Ci broni zostać inżynierem albo brygadzistą? Co tydzień o tym godajo

Tyn chop

Jaaa, dzielić i dzielić... Jak robisz na produkcji, wskakuj na brygadzisty, rób studia i wskakuj na inżyniera, przecież to takie proste! :) Ważniejsze niż te nagrody są podwyżki w całym zakładzie, bedą czy nie i jakie?!

Bony m
@Obserwator

Łooo a kto będzie pracował przy tych maszynach jak każdy ma być inżynierem? bo inżynier nie będzie robił przy maszynie? a brygadzistą z tego co wiem może każdy zostać w tenenco haha

Spawacz

I pracownikiem roku został sami wiecie kto ! Co tu dużo gadać. Na układy nie ma rady !

Giler
@Spawacz

Kto został pracownikiem roku?

Com

Witajcie,chciałbym zapytać was,jaką ilość gotówki dostaje się do wypłaty za pierwszą,drugą oraz trzecią nagrodę ?

Jak to jest

Czy ktoś wie dokładnie o co chodzi z oceną za dyscyplinę?bo ja jeśli wykonuje polecenia przełożonego przychodzę do pracy punktualnie i tak samo koncze to chyba należy się ocena dodatnia no chyba że mam ekstra uklęknąć ktoś to może jakoś wytłumaczyć bo minusa za to szybciej zejdę z Lini o 2 minuty to dają

Wielebny
@Jak to jest

Twoj przełożony powinien Ci wytlumaczyc za co jestes oceniany. Jest duzo kryteriów, nie tylko punktualność. Zamiast wypytywać na forum, zapytaj najpierw swojego przełożonego.

@Wielebny

Niestety besposredni przelozony czyli brygadzista niebardzo sie sam orientuje w temacie dlatego poruszam to na forum chyba ze jest to jakas tajemnica w firmie

@Wielebny

A po drugie powinny byc jasne i konkretne systemy oceniania i premiowania pracownikow a nie jakies milion kryteriow za ktore mozna uwalic premie albo co jest najlepsze jak cie wylosuja za brak l4

Ktosik

Po analizie plotek i ploteczek obstawiam podwyżki w granicach 2 zł do 2.50.brutto dla pracowników szeregowych czyli w granicach max 10 procent do stawki ciekawy jestem sam czy się pomylilem

wózkowy
@Ktosik

Ja obstawiam max 1.50. dla wszystkich, a 2zł. dla (usunięte przez administratora)

@wózkowy

Minus ta pseudo premia za plusy

Bonżur

Dzisiaj startuje budowa fabryki Eko okien w Wodzisławiu. Na miejscu jest ekipa od pomiaru gruntów. Na początek ma powstać 1000 miejsc pracy, a już firma zastrzegła rozbudowę. Nie ma na co czekać, skoro Tenneco ma gdzieś pracowników. Info z (usunięte przez administratora)

Spawacz

Słyszałem że w Kwietniu mają być spore podwyzki , pomiędzy 4 a 8 zł.Podobno dyrekcja boi się kolejnych zwolnień do Eko. Jedna rzecz jest stała i jest nią hasło na Dziale Puszek ; " jedźcie dużo, a będzie fajnie " !

Operator

4 do 8 złotych to prawda ale na dzień nie na godzinę

Meta
@Spawacz

Czekamy na podwyżki jak będą słabe to się zwalniamy ????

Rj
@Spawacz

A podobno to plota puszczona przez dyrekcję by ludzie zostali

@Rj

Może i dadzą trochę więcej ale premie utną już raz tak zrobili było 30 procent zrobili większe stawki a premie ucieli do 15 procent

BoyJoy

Jakbyś ruszył mózgownicą to byś wiedział że było wyrównanie wtedy w stawce zasadniczej

@BoyJoy

Masz rację ale jakie to miało działanie psychologiczne niby były fajne aneksy ale realne pieniądze słabe już nie wspomnę o ocenach np.za dyscyplinę czy ktoś dostał plusa a jak tak to co konkretnie zrobił

@Meta

Ja już byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i czekam na akceptację stawki godzinowej bo na wstępnej były widełki a teraz trzeba konkretną dogadać ;-)

@Rj

Jakoś starają się zatrzymać załogę. Autorytetem nie potrafią bo go nie mają. Wiarygodni nie są i nikt im nie wierzy . Dla mnie jedynym autorytetem(usunięte przez administratora)

Młody John

Drodzy kierownicy i załogo, Pamiętajcie, DOBRĄ ATMOSFERĄ I PRZYJAZNYM ZESPOŁEM, NIE SPŁACICIE KREDYTU! TO NIE POPRAWI NIC W WASZYCH PORTFELACH :) Droga Firmo! Przejrzyjcie na oczy WKOŃCU!

WPBRnw

Proszę o kontakt !

Fizol z produkcji

Siema załoga. Słyszał ktoś coś o nagrodach za wyniki w pracy za zeszły rok które podobno mają być wypłacone w lutym?

Damianek
@Fizol z produkcji

Zostaną wypłacone wraz z wypłatą za luty - 10 marca.

DMK

Na (usunięte przez administratora) dostali 8-10zl podwyżek a u nas cisza. Tam sie nic nie robi i dostaje podwyżki a jak pracujesz uczciwie 8h to nic sie nie należy….

Planista
@DMK

Tak już... Jeszcze się zdziwicie ile dostaniecie Jedno jest pewne że nie będzie rozsądnych podwyżek to ludzie będą odchodzić bo już dużo ludzi ma taki zamiar bo życie staje się coraz droższe. Niestety nadgodzinami ludzi nie zatrzymają bo człowiek chce godnie zarobić za 8 h

Krzysiek 88

Pracowałem w tenneco 10 lat teraz pracuje w eko i żałuję tylko że nie odeszłam szybciej

qtas
@Krzysiek 88

Ja 9 i robota w Tenneco nie była taka zła, tyle że kasa się nie zgadzała. Po 9 latach pracy zarobki 3100 pln na rękę to trochę przesada.

Fizol z produkcji
@Krzysiek 88

Krzychu opowiedz coś więcej o robocie w eko oknach. Jak warunki i atmosfera? Sporo ludzi od nas wybiera się do eko okien i trochę dodatkowych informacji by się im przydało. Mi też

Adolf
@Fizol z produkcji

Robota podobna do Tenneco. Trzeba robić.Fabryka duuuużo większa i na pewno nowocześniejsza jak Tenneco. Możesz podjechać sobie autobusem za darmo do roboty, możesz sobie wyjść na fajkę jeśli palisz. Jak masz dwuletnie doświadczenie na pracy na produkcji to 3500 na rękę na start i możesz dorobić sobie weekendami. Za sobotę jest 150 pln plus dzień do wybrania, za niedzielę 300 pln i dzień do wybrania. Przy czym sobota na popołudniu liczy się już jak niedziela, czyli 300 pln. Atmosfera spoko, dużo młodych ludzi pracuje. Jak będziesz normalnie pracował, a nie siedział pół szychty na fajce, albo na telefonie to będziesz miał git i zarobisz.

Krzysiek88
@Adolf

Właśnie co tu więcej pisać sama prawda nic dodać nic ująć

Titanic

Jak długo macie zamiar przetrzymywać pracowników jak (usunięte przez administratora) w Stanowicach?? Mowa była o końcu stycznia a nie wywiązujecie się z danego słowa z resztą jak zawsze!!!!! My nie chcemy tam pracować obudźcie się!!!!!!! Myśmy się tam nie przyjmowali!!!

Yt
@Titanic

To po co tam pracujecie? Zwalniać się puki jest gdzie indziej praca. Tenneco nigdy nie dbało o pracowników, no chyba że mieli interes w tym.

Guest1267

Słyszeliście (usunięte przez administratora) o podwyżkach od 2,5 do 4zł.? To plotka puszczona żeby zatrzymać pracowników bo może w kwietniu dostanę fajną podwyżkę!, do tego czasu przyjmują dziennie po 10 Ukraińców i w kwietniu już będą mogli olać marudy co mają mało i idą do eko okien, dostaną wszyscy podwyżkę od 3 do 6% bo tyle ustalono odgórnie, nikt w tej firmie nie da Ci więcej, zostawią kadrę zarządzająca bo Ci dobrze zarabiają a reszta Ukraina, indie itp... Tenneco powstało w Polsce bo jest tania siła robocza. Więc jeśli ktoś się zastanawia ale czeka na podwyżki to niech nie czeka tylko idzie od razu do eko okien póki są przyjęcia...

Jak wyglada teraz praca w tenneco? Przyjmują na magazyn komponentow? Kiedys tam robilem. Jak teraz z postojami? Robicie czy nie?

Operator
@Nowy

Są przyjęcia ale nie polecam. Teraz tak naprawdę to ludzie uciekają z logistyki bo jest na maksa ciężko a pieniądze kiepskie.

wózkowy
@Nowy

Jak lubisz pracować za dwóch, a dostawać pensję za jednego to śmiało możesz wracać. ;)

@Operator

Co znaczy na maksa ciezko? Brak ludzi? jezdzenie za dwoch? To moze w koncu brygadzisci siada na wozek?

Max
@Nowy

Brygadzisci juz jezdza wozkami i nadal wszyscy pracuja za dwoje, a wyplata za polowe,bo ta danine trudno nazwac wyplata. Dyrekcja ma gleboko w powazaniu, ze sie ludzie zwalniaja i licza chyba na to, ze nowi przyjda. Kto przyjdzie za 18pln brutto?

@wózkowy

Tak juz bylo 5 lat temu, ze jezdzilo sie za dwoch a jeszcze w miedzy czasie sie chodzilo szukac materialow za brygadziste. To Chyba jednak nie wracam :) Oo to widze, pozmienialo sie.. skoro brygadzisci jezdza wozkiem, az ciezko mi to sobie wyobrazic.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 28 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska