Opinie o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie UPS GBS POLSKA SP Z O.O.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Logistyk

W firmie jest bardzo mało rekrutacji ciagle tylko brokerage i księgowość co z innymi działami? Dlaczego tak się dzieje?

@Logistyk

Bo to najsłabsze ogniwa,z tych działów często uciekają ludzie,gdy się zorientują jak wygląda chaotycznie praca i kiepscy przełożeni z korpo gadką,promujący lizusów na wyższe stanowiska.

Ex

Poczytaj komentarze.Jesli chodzi o BKG,to są słabe podejścia do pracownika,typu: Tylko Ty sobie nie radzisz,a reszta wyrabia target (a jest inaczej),w czasie wolnym aktualizujesz system,a TL ci wpaja,że to tylko kilka minut(2-3h).Przelozeni organizują spotkania i pytają pracowników jak się im pracuje, co można zrobić, żeby usprawnić pracę i nic potem z tym nie robią. Okropność!

@Ex

Ojej. A czy macie też dobrowolne ale nie do końca imprezy integracyjne czyli ponoć zmora każdego korpo?

Honorka
@Ex

Serio? A wiecie jaka jest pensja w tym dziale brokerage? Jak jest nowa osoba bez doświadczenia, to na jaką pensję może liczyć? będzie z 4000 zł netto?

@Logistyk

Pewnie w innych działach jest fajny klimat dlatego tez nie ma przemiału.Trzeba trafić w ten moment.Inne zarobki i inne zasady.

@Logistyk

Tak,ale na święta , płacisz za wszystko sama,więc to twoja dobrowolność czy przyjdziesz. Ponad połowa nie przychodziłą na te spotkania,bo była spoza Wrocławia

@Honorka

Tak,4000 netto ,ale poziom minimum B2

@ex

A można liczyć na jakąś premię? Albo inne dodatki pozapłacowe? I jeśli chodzi o staż pracy - to czy po czasie dostaje się jakąś podwyżkę? Chcę tu złożyć aplikację.

Czym w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Izka

Niczym! Totalna kontrola i niskimi zarobkami. Mowie tutaj o brokarage. Nie polecam.

Jak pracuje się wam z programem Epic, czy jego wprowadzenie dużo zmieniło i te dane są w z acznym stopniu analizowane? Mam też pytanie o usprawnienia, jak ta procedura działa w UPS, macie indywidualne cele do osiagnięcia?

Iza
@Kandydat

Program epic jest kompletnie niewiarygodny. Zostal wprowadzony do komoletnej kontroli pracownika. Nawet jesli siedzisz przy kompie 7,5 h ale nie klikasz w to co trzeba to wpic liczy to jako czas wolny. Takze mozesz sie zdziwic jesli zostaniesz wezwany na dywanik do kierownika ze np masz 3,5 h czasu wolnego dziennie. Wyrabiasz norme albo j wiecej a oni ci bzdury jakies pokazuja ze Ty pracujesz 4 h bo tak im epic pokazuje. Jest to robione specjalnie zeby nie dawac zadnych podwyzek albo pozbyc sie pracownika jak nic innego na niego nie moga znalezc. Odradzam prace w bkg. Najgorszy dzial w tej firmie. Najmniej placa i najwiecej kontroli. Ludzi po kolei sami odchodza bo maja dosc takiego stresu za marne pieniadze.

@Kandydat

EPIC, o ile wiem, działa w firmie od lat. Jak zrobiłaś/zrobiłeś wszystko to, co musisz w danym dniu, a nie chcesz bezmyślnie klikać po ekranie do końca pracy, to musisz kombinować. Inaczej ktoś zwróci na to uwagę, a w najgorszym przypadku dojdzie do rozmowy z Manager. Tak ogółem według mnie ten program to pomyłka i sposób na pokazanie pracownikowi, że pracodawca mu nie ufa. Możliwe właśnie, że to dobry argument na doczepki w związku z roczną oceną pracowniczą, od której np. w tym roku zależna była wysokość podwyżki.

@Iza

Zgadza się! I oczywiście tylko Ty nie wyrabiasz targetu.Aktalizacja systemów w czasie prywatnym to też kpina ...Aż dziwne, że ta firma jeszcze funkcjonuje...

ex

@Iza2 w BKG ludzie sami odchodzą jak tylko się zorientują jak wygląda jakość pracy i wyrabianie targetów.. Przyjmują z obiecankami na kursy językowe,nie informują o testach weryfikacyjnych po 3 tygodniach, a potem wychodzi czarno na białym,że kasy nie ma na szkolenia. Okropne,nieufne podejście do pracownika- właściwie niczym twoje podejście:P Od rau założyłaś,że Iza chciała oszukać pracodawcę lub została zwolniona,,,,

ex

Też tak uważam, Wszystkie praktyki nie są zgodne z kodeksem pracy. Ale jeśli pracownik będzie stawiał opór, to długo nie popracuje.. Ja po prostu nie pchałabym się za żadne pieniądze do UPSA we Wro. Popracowałam 8mcy w dziale BKG i to i tak za długo...

Logistyk

Rozmowa telefoniczna. Miło spokojnie kilka pytań w języku angielskim. Informacja że w przyszłym tygodniu drugi etap po ustaleniu z kierownikiem wyznaczą datę i dadzą znać. Po kilku dniach mail że rekrutacja dobiegła końca...

-dlaczego aplikujesz, -co robiłaś w poprzedniej pracy - czy znasz angielski

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Ola

Jakich zarobków może się spodziewać Team Leader w Łodzi?

Lenka
@Ola

Zarobki są uzależnione od tego, w jakim dziale pracujesz i czy znasz jakiś język obcy, czy też nie. Bez znajomości języka innego niż angielski szału nie ma.

Mitsis
@Ola

do 8500 brutto z jezykami. Bez jezykow 7000 max, ale jezeli aplikujesz z zewnetrzej firmy to nie dostaniesz sie na to bo jest robiony akcent na rekrutracje wewnetrzna

Trollo
@Mitsis

Bo w innych firmach masz płacone więcej więc mało kto przychodzi z zewnątrz :)

@Trollo

na stanowiska TL nikt nigdy nie przychodzi z zewnatrz, poniewaz to sa zawsze rekrutacje wewnetrzne. przez ostatnie pare lat ze dwa razy ktos byl zdesperowany szukajac kandydata spoza firmy.

@pracownik

A co jest brane pod uwagę w przypadku rekrutacji wewnętrznej na Team Leadera? I jak szybko po zatrudnieniu można awansować?

ZX

Pierwsza umowa o prace na stanowisku konsultanta na jaki jest okres?

Gabi

Administrator z Językiem Niemieckim-interesuje się tą ofertą pracy, ciekawa jestem tylko jak z wynagrodzeniami. Jest ktoś w stanie przybliżyć zarobki? Jeżeli chodzi o system pracy zdalnej to pracodawca zapewnia wszystkie narzędzia pracy? Jak z atmosferą na gruncie pracownik-przełożony?

Nowa

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat stanowiska AR Administrator? Będę bardzo wdzięczna

BASIA

Hej. Mam niedługo rozmowę na stanowisko Anality we Wrocławiu. Czy może ktoś powie jakie zarobki są na tym stanowisku i ogólnie jak wygląda praca jaka atmosfera ?

Katarzyna

Witam, w ofercie na accounting administratora jest dosyć jasno opisana ścieżka awansu. Pytanie, czy ta opcja awansowania jest realna? Komuś się udało bez znajomości, a jeśli tak to po ilu latach? Bardzo mnie to ciekawi, jak się życie ma do teorii…

Była z UPSa :)
@Katarzyna

Tak, jest realna taka opcja :) jeśli jesteś pracowitą, odpowiedzialną i co najważniejsze chcesz się roziwjać, to wszystko jest możliwe :) Nie znam ludzi z UPSa, kto po "znajomości" został liderem/supem :) Czasami były dziwne osoby wybrane na stanowisko, ale ze względu na to, że po prostu był brak kandydatów... Sama zaczynałam od administratoram i skończyłam jako TL.

Kolezanka z UPS a
@Była z UPSa :)

Potwierdzam, jezeli masz ambicje to awansowanie jest bardzo realne.Czy w tym dziale co bedziesz pracowac?To różnie ,wszystko zalezy od wolnego stanowiska.Kazdy ma mozliwosc aplikowania.Stanowiska ciagle się zwalniają i jest bardzo duzo opcji rozwoju.

Były pracownik AR
@Katarzyna

Trzeba niestety zwrócić uwagę na to, że nawet na stanowisko seniora czy specjalisty musi się zwolnić stanowisko, żeby otworzyła się rekrutacja. Wiadomo, że nie ma potrzeby posiadania np 15 TL, natomiast firma mogłaby pomyśleć i doceniać osoby, które dłużej pracują, mają szeroką wiedzę i "awansować je" na stanowiska seniorskie/specowe - ale jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

@Były pracownik AR

Zgadzam się z opinią, że firma powinna awansować pracowników, którzy są w firmie od lat, na stanowiska seniorskie.

Mańka
@Była z UPSa :)

Super, super z tymi awansami. Ale czy trzeba robić dodatkowe szkolenia, kursy, by iść wyżej? Czy wystarczy mieć kilka lat doświadczenia pracy w firmie??

Ddf

Jestem po rozmowie rekrutacyjne i czekam na odpowiedź, po ilu czasu jest odpowiedź zwrotna? Dziekuje

Gośka
@Ddf

A jak wrażenia po rozmowie, jakie konkretnie pytania padały? Rozmawialiście coś o pensji? No i opowiedz na jakie stanowisko aplikowałeś, kurier?

Była z UPSa :)
@Ddf

Zazwyczaj 2 tygodnie, ale jeśli romowa poszła sprawnie (po Twojej stronie i TL) to nawet i szybciej możesz dostać feedback. Ciężko podać jeden termin, bo różnie to bywa. Czasami i po 2 dniach udzielałam feedbacku pozytywnego, a czasami i do 2 tygodni.

Tomasz

Proces rekrutacyjny to jakaś groteska, rekruterzy nie potrafią powstrzymać się od śmiechu gdy wciskają kit kandydatom. Brak szacunku i poczucie bezkarności. To nie zagranica. Jeśli nie chcecie szanować rynku na którym jesteście to po co tu działacie? Szanujcie miejsce waszej działalności, u mnie dzięki waszym procesom rekrutacyjnym straciliście wiarygodność. Pracujcie na wiarygodność jeśli potraficie.

Ciao

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie jest wynagrodzenie dla administratora z językiem włoskim na nocnej zmianie i ile trwa szkolenie ?:)

Ciekawy

Cześć. Czy na stanowisku Brockerage otrzymuje się sprzęt do pracy zdalnej jako LAPTOP ? Czy można zrezygnować ze stacjonara na poczet laptopa? Dowiedzialem sie,ze ponoc na innych dzialach niektorzy pracuja na stacjonarach, a niektorzy na lapkach. I jeszcze jedno pytanie - czy mozna pracowac na wlasnym zakupionym laptopie (tylko do celow sluzbowych, a wiec to nie laptop prywatny).

Hanna
@Ciekawy

To tam jest praca zdalna, a co to za stanowisko? Bardzo bym chciała tak pracować w sumie, trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikacje i doświadczenie, żeby się dostać?

Hej, Czy jest tu ktoś, kto pracuje/ pracował w Łodzi jako AR Administrator z j. niemieckim? Jak wygląda sama praca, atmosfera? Dziękuję.

Hanna
@Kandydat

Można wiedzieć, czemu pytasz? Szukam właśnie informacji o aktualnie prowadzonych procesach rekrutacji. Jeśli jakiś faktycznie jest, to czy nadal można wysyłać papiery?

Mady

Staram się o stanowisko pracownik administracji z językiem włoskim .Jak wyglada rekrutacja jakie pytania dowiedziałam się tylko ze mogą być pytania z działu urząd celny ? Zmiana nocna ile mogę dostać na rękę ?

Ciekawy

Witam. Jak wygląda w firmie praca zdalna zgodnie z nową ustawą. Kto odbiera miejsce pracy (mieszkanie własne lub wynajmowane) zgodnie z przepisami BHP. Jak wygląda odszkodowanie od wypadku w pracy (czyli mieszkanie) ?. Czy może powrót do pracy w siedzibie firmy byłby lepszy choćby z powodu kontaktów między ludzkich na co dzień a nie gnuśnienie w domach ? Pozdrawiam.

Ciekawyyy
@Ciekawy

Obowiązki pracodawcy w związku z wykonywaniem pracy zdalnej (pkt 1-5 nie dotyczą pracy zdalnej okazjonalnej) Obowiązkiem pracodawcy w związku z wprowadzeniem w zakładzie pracy zdalnej będzie m.in.: 1) zapewnienie pracownikowi materiałów i narzędzi pracy, w tym urządzeń technicznych, niezbędnych do wykonywania pracy zdalnej, 2) pokrycie kosztów związanych z instalacją, serwisem, eksploatacją i konserwacją narzędzi pracy, kosztów energii elektrycznej oraz niezbędnych usług telekomunikacyjnych, 3) pokrycie innych (niż określone powyżej) kosztów bezpośrednio związanych z wykonywaniem pracy zdalnej, jeżeli zwrot takich kosztów został określony w dotyczącym pracy zdalnej: porozumieniu, regulaminie, jednostronnym poleceniu lub porozumieniu zawartym z pracownikiem, 4) zapewnienie pracownikowi wykonującemu pracę zdalną szkolenia i pomocy technicznej niezbędnej do wykonywania tej pracy, 5) wskazanie w informacji o warunkach zatrudnienia (w razie wprowadzenia pracy zdalnej przy zatrudnieniu pracownika) lub przekazanie pracownikowi najpóźniej w dniu podjęcia pracy zdalnej informacji o: • jednostce organizacyjnej pracodawcy, w której strukturze znajduje się stanowisko pracy pracownika świadczącego pracę zdalną, • osobie lub organie odpowiedzialnych za współpracę z ww. pracownikiem i upoważnionych do przeprowadzania kontroli w miejscu wykonywania pracy zdalnej, 6) określenie procedury ochrony danych osobowych i zapoznanie z nią pracownika oraz przeprowadzanie, w miarę potrzeby, instruktażu i szkolenia w tym zakresie, 7) przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego na stanowisku pracy zdalnej i zapoznanie z nią pracownika. Też jestem ciekawy odpowiedzi do tego pytania i tych obowiązków a szczególnie pkt.7 ?

Izka
@Ciekawyyy

Ile w ups oddaja za prace zdalna?

@Izka

Na tę chwilę u nas w dziale jeszcze nie znamy wysokości ryczałtu za pracę zdalną, a jest już 19 kwietnia. Nie wiem jak w innych działach.

@X

A to nie za wczesnie?Ustawa obowiązuje od 7 kwietnia.Jednak nie spodziewaj sie kokosów max 50 złotych.To nie są duze koszty jakie nam przyslgują.

X

Wiem od kogoś, kto pracuje w innym korpo, że poznali wysokość ryczałtu jeszcze zanim nowe przepisy w ogóle weszły tego 7 kwietnia. U nich przy pracy stacjonarnej raz w tygodniu jest to więcej niż 50 zł. Wnioski o zdalną podpisywali już tydzień wcześniej, a w UPS informacje o zmianach zostały podane dzień przed. Także, jak widać, jeśli firma się postara, to można wcześniej wszystko ustalić i przekazać pracownikom.

Justyna
@X

I jak? Została już określona stawka ryczałtu? Wiadomo coś na ten temat? Jest możliwość dodatków pracowniczych w takiej formie zatrudnienia? Na co można liczyć?

@Justyna

Stawka różni się w zależności od ilości dni przepracowanych w formie zdalnej. Jeśli pracuje się tak więcej niż 14 dni w miesiącu to ryczałt wynosi 105 zł.

Ciekawyyy
@X

Aaa jak u Was jest z punktem 7) przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego na stanowisku pracy zdalnej i zapoznanie z nią pracownika. Też jestem ciekawy odpowiedzi do tego pytania i tych obowiązków a szczególnie pkt.7 ?

@Ciekawyyy

Każdy dostał plik z zasadami BHP.

Praca w AR

Czy ktoś jest w stanie opisać jak wygląda rozmowa rekrutacyjna do AR jako Administrator?

Była pracowniczka AR

Praca w porządku na start, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie. Jeśli chodzi o atmosferę, to zależy pewnie na kogo się trafi. Pracowałam 3 lata, zaczynałam z innym zespołem i kończę z innym zespołem. Każdego z teamu będę na pewno dobrze wspominać, za niektórymi nawet będę tęsknić :) Jeśli chodzi o warunki zatrudnienia to otrzymuje się najpierw umowę na okres próbny 3-6 msc i potem na czas nieokreślony - nie znam nikogo kto by nie przeszedł okresu próbnego. Jeśli chodzi o możliwości rozwoju to pierwsze są po pół roku (trzeba przepracować 6 miesięcy, żeby wziąć udział w rekrutacji)natomiast trzeba czekać aż się zwolni dane stanowisko - co wg mnie jest sporym minusem. Otrzymuje się komputer stacjonarny (malutki, zmieści się do torebki) + monitor/myszkę/klawiaturę. Praca hybrydowa 1 dzień w tygodniu z biura. Benefity: Multisport, Luxmed, ubezpieczenie i to tyle. Sama praca - wszystkiego da się nauczyć, minusem jest brak SAP. Przebieg rekrutacji: na pewno wstępna rozmowa z HR + angl, weryfikacja języka obcego z osobą ze szkoły językowej, oraz później spotkanie na Teams z TL.

Podobno pracując jako Agent Celny można liczyć na 4800 na rękę. Czy to prawda?

na bank nie

chyba że na nocce z językiem innym niż niemiecki/francuski, ewentualnie z norweskim na C1

Emilia
@na bank nie

To ile można zarobić na zmianie dziennej mówiąc tylko po angielsku? Ile w ogóle jest zmian? W weekendy też się pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 5 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Kandydaci do pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPS GBS POLSKA SP Z O.O.