Opinie o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie UPS GBS POLSKA SP Z O.O.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. w Wrocław

Próbna

Tak jak wyżej- trzeba zainwestować swój czas i pieniądze, żeby przyjechać na szkolenie w siedzibie biura, które to szkolenie odbywa się ONLINE przez całe 2 tygodnie. UPS nie zwraca za koszty zakwaterowania, dojazdu ani tp. Trzeba samemu przywieźć sobie ciężki sprzęt (2 monitory, skrzynka, myszka, kamera, klawiatura, zestaw słuchawkowy), więc jeżeli się wybierasz na szkolenie a na chacie nie masz swojego sprzętu nastaw się na DŹWIGANIE. UPS jest zwykłą podrzędną korporacją, rotacja pracowników sprawia, że nikt nic nie wie, osoba która ma pomagać w wykonywaniu pracy z reguły nie wie jak coś zrobić. Więc siłą rzeczy Ty też się nie dowiesz. Możesz oczywiście sam próbować szukać informacji, jednak to zajmuje czas, w którym masz 'wyrobić normę'. Gorzej jak za KOMUNY. Więc jeżeli rozumujesz (jako i ja wtedy), że przecież to amerykańska fajna firma i będzie spoko- PRZEMYŚL DECYZJĘ jeszcze raz. Oczywiście atmosfera w zespole jest super, bo wszyscy UDAJĄ, że wszystko jest w porządku. Jeżeli masz odwagę by mówić prawdę i brak pleców to umowa nie zostanie Tobie przedłużona. Team Leader to jakiś żart, żaden leader, zwykły człowiek, który dba o własne plecy i nie pomaga w żaden sposób w pracy. NIE nie nie i jeszcze raz nie. Kasa może i jest ok (zależy z czym porównywać), ale na tym koniec bo brak gwarancji zatrudnienia i brak szczerości w teamie jest kosztem długofalowym ponoszonym przeze mnie, bo to ja inwestuję swój czas, swoją energię a firma ma to gdzieś. Mogą się reklamować jako firma dla ludzi, jednak w moim odczuciu to zwykła FABRYKA ROBOTÓW. I to jest moja opinia, jak najbardziej subiektywna, wpływa natomiast na to, że wybierając teraz firmę kurierską przy nadawaniu paczek ten właśnie UPS OMIJAM szerokim łukiem.

Ex

Zmiany - to jak walka z wiatrakami.Za zmianami stoją przełożeni z innych krajów, więc jest to wręcz utrudnione.Tu się nie popiszesz.Firma idzie tylko w dół jeżeli chodzi o rozwój.

rudy

czy ktoś może mi powiedzieć ile można zarobić na stanowisku Administratora z Językiem Włoskim o poziomie C2+ że tak powiem ?

Jola
@Interessato

Myślę ze teraz to jest jakies 4000 netto z dodatkiem ale najlepiej zapytac na rozmowie.

Ciekawy

Witam. Jak wygląda w firmie praca zdalna zgodnie z nową ustawą. Kto odbiera miejsce pracy (mieszkanie własne lub wynajmowane) zgodnie z przepisami BHP. Jak wygląda odszkodowanie od wypadku w pracy (czyli mieszkanie) ?. Czy może powrót do pracy w siedzibie firmy byłby lepszy choćby z powodu kontaktów między ludzkich na co dzień a nie gnuśnienie w domach ? Pozdrawiam.

X
@Ciekawyyy

Każdy dostał plik z zasadami BHP.

Ex ups-erka Nowy wpis

Tak sobie czasami tu śledzę nowe wpisy z ciekawości co tam się zmieniło bądź nie w firmie. Widzę że od pewnego czasu coś ofert pracy za bardzo nie ma? UPS GBS jakieś zamrożenie przechodzi? Wszystkie działy już wróciły do biura czy dalej tylko Finanse?

Nick Nowy wpis
@Ex ups-erka

Ja wracam właśnie ze strony firmy i widziałam kilka ofert pracy. Nawet się zastanawiam czy aplikować na jedną. Konkretnie interesuje mnie praca jako specjalistka ds sprzedaży. O co chodzi z tym powrotem do biura? Wcześniej była możliwość pracy zdalnej?

Jestem ciekawa pracy analityka w tej firmie. Widziałam listę z wymaganiami i tam jest bardzo dobra znajomość ms office, szczególnie excela. Czy jest na rekrutacji jakiś test z tego albo rozmowa z konkretnymi pytaniami np. o funkcje?

Pracownik Nowy wpis

zwykle jest test z excela - pare zadan do zrobienia

Julia

Ile mozna dostac na poczatek na reke administrator z jezykiem wloskim ma dziennej zmianie wraz z dodatkiem jezykowym? Czy jest realne 5000 na reke na poczatek?. Nie wiem czy warto aplikowac Dziekuje za odpowiedzi.

@Julia

No właśnie ja też nie wiem, czy warto, a bym bardzo chciała. Ja od siebie dodam inne pytania co do tej pracy, bo bardziej interesuje mnie kwestia tego włoskiego. Na rekrutacji wystarczy pokazać certyfikat językowy z danego poziomu, czy jest też część, gdzie rekruter sam sprawdza poziom języka?

julcia

Oczywiście ze jest weryfikacja jezyka. Angielskiego i wloskiego.

Piko

Czy firma UPS na umowę o pracę wypłaca 13 i wczasy pod gruszą?

@Piko

Potwierdzam odpowiedź powyżej. Jedynie są dodatki na święta, ale małe. Ostatnim razem dostałam 200 zł.

Piko

To ja dostałam 350zl

@y

To chyba nie w każdym dziale.U nas nie ma dodatków.Tylko jakieś specjalne dodatki dla(frekwencyjnych).

Hej
@Piko

To był pewnie dodatek frekwencyjny za 2023 albo jakiś dzień przepracowany w Święto np. Zapytaj payroll. Zresztą to też świadczy o benefitach w tej firmie. Około 350 zł właśnie dostaje się za przepracowanie CAŁEGO roku bez UŻ i L4, tak w tym roku słyszałem. Ktoś to może potwierdzić? Nikt o tych "benefitach" na co dzień nawet nie pamięta, bo są tak nieistotne.

@Hej

Chodzi o dodatek socjalny na swieta. Co roku to jest tylko trzeba wniosek wyslac. Każdy praktycznie dostaje mniej lub wiecej. W zaleznosci od zarobkow bo trzeba zaznaczyc w jakis widelkach masz zarobki.

@Hej

Ja mogę potwierdzić ile było "nagrody" frekwencyjnej za 2023 rok, dokładnie 390 na pasku płacowym, z czego zabierany jest podatek, więc "na rękę" wychodzi zdecydowanie mniej. Taka super nagroda za cały rok pracy bez zwolnień itd. XD Jest jeszcze jednorazowa, śmieszna szczerze mówiąc, nagroda za staż pracy, np. po 3 latach 70 zł netto przelewem dodane do wynagrodzenia w miesiącu, kiedy przypada rocznica podjęcia zatrudnienia w firmie. Co do tego dodatku świątecznego, o który składa się wniosek, to tak, jest uzależniony od dochodów na osobę w rodzinie, jak napisała Izka. Jak dochód przypada na jedną osobę, który zarabia w UPS takie powiedzmy 4k na rękę z hakiem, to wtedy właśnie może liczyć na dwie stówy maksymalnie.

@y

oczywiście miałam na myśli jedną osobę, która* zarabia. Jedynym benefitem, z którego jeszcze jako tako można skorzystać w pracy to Luxmed, ale jak pewnie ktokolwiek kto z tego korzystał wie, jest tam problem z dostaniem się do wielu specjalistów za darmo, a sam pakiet jest okrojony, taki bardziej podstawowy.

Logistyk

Rozmowa telefoniczna. Miło spokojnie kilka pytań w języku angielskim. Informacja że w przyszłym tygodniu drugi etap po ustaleniu z kierownikiem wyznaczą datę i dadzą znać. Po kilku dniach mail że rekrutacja dobiegła końca...

-dlaczego aplikujesz, -co robiłaś w poprzedniej pracy - czy znasz angielski

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Magazynierzy też mogą negocjować swoje stawki wynagrodzeń? Bo to o czym piszecie dotyczy raczej stanowisk biurowych, zastanawiam się jak z pracą fizyczną. Czytając ogłoszenie o pracę widziałem, że liczba tygodniowych godzin pracy podana jest jako 25 h. Jest możliwość, żeby tych godzin było więcej? Chciałbym normalnie zarobić na cały etat.

to jest watek ups gbs, nie ups. w gbs nie ma magazynow, tylko praca biurowa

rudy

Mady
@rudy

Tez mam to pytanie . Teraz aplikuje na to stanowisko pracownik administracyjny z językiem włoskim urząd celny . Czy dostałeś ta prace ?

Kolega z dzialu
@Mady

Zarobki 6200 brutto

Kolezanka z pracy.
@Kolega z dzialu

Wszystko zalezy od ustaleń.Stawki nie są jednakowe.Ja mam ponad 6200 ,jednak nie powiem Dokladnie bo to dotyczy mnie.Stawkę negocjujesz podczas rekrutacji i otrzymujesz propozycje,którą akceptujesz badz nie.

Kolezanka z pracy

Tak na rannej zmianie.Podszas rekrutacji negocjujesz swoja podstawę plus otrzymujesz dodatek zankezyk,ktory sie różni w zależności od jezyka.Podczas chorobowego procent naliczany jest od podstawy nie od dodatku.Czyli np.6500 tys podstawy plus 1500 za język na rękę około 6000 tysięcy z haczykiem.

@Kolezanka z pracy

Czyli z wloskim jest 6200 podstawy plus 1500 za dodatek?

Rekrutuje
@Kolezanka z pracy

Naprawdę w bkg z językiem jest 6200 podstawy ?

@Kolezanka z pracy

Jakieś inne dodatki tu są czy tylko za język? A co z benefitami pozapłacowymi, mają tu jakiś pakiet socjalny? Interesowałaby mnie prywatna opieka medyczna i wczasy pod gruszą.

Kolezanka z pracy
@Izka

Jak juz pisałam sa to indywidualne ustalenia.

Kolezanka

Podczas rekrutacji zawsze pytają jaką stawką jestes zainteresowana.Po czym proponują swoją.Jezeli cenisz swoje umijętnosci i posiadasz dodatkowe języki,zawsze mozna negocjować. Na jaką stawkę się zgadzasz od takiej startujesz.Wszelkie późniejsze podwyżki od meridow, startują od twojej stawki wyjściowej.Nie wiem jak wyglądała twoja rozmowa rekrutacyjna jednak ja zawsze ngocjuję swoje stawki.

@Kolezanka

Czyli uwazasz ze mozna zarobic 6000 na rannej zmianie na reke?

Zmiana dzienna
@Izka

Co za bzdury, pracuje w tym dziale od 3 lat i z językiem włoskim nigdy nie będzie 6 tysiecy na rękę nawet po 3 latach. Z nadgodzinami tak ale nie samej podstawy z językiem. Nie wiem skąd takie informacje, ale to nie dotyczy na pewno działu brokerage.

Interessato
@Zmiana dzienna

To w takim razie ile REALNIE można zarobić na zmianie dziennej (podstawa + dodatek jęz.) z włoskim? Bez nadgodzin.

@Zmiana dzienna

Ja tez chcialbym wiedziec jakie sa realne zarobki na start na rannej i popudniowej zmianie? Ile jest podstawy i dodatku jezykowego

Jola
@Interessato

aaaa

na stronie jest napisane, wysyłka do 24h. Obecnie czekam 6 dzień ....

ok

Pamietam pare lat temu jak przyjeli na brokerage ze 100-200 osob do Lodzkiego GBS. Fi fa ra fa, haj lajf, wielkie korpo, szkolenia trwajace grube tygodnie, bez komputerow tylko na kartkach z kserowek..Dostajesz kartke z tym co wpisac w okienko komputera i piszesz dlugopisem.. Sama jakosc szkolenia bardzo slaba, szkolila nas taka dziewczyna ktora sama byla rok po studiach i to byla jej pierwsza praca w ktorej byla niespelna rok, nie nadawala sie do tego kompletnie, wszedzie wyciekala amatorszczyzna, ewidentnie te szefostwo powstawalo na szybko. Najpierw przyjeli horde naprawde losowych ludzi a potem chcieli na sile zrobic z nich ekspertow - byl w tym gronie chlopiec prosto po liceum, byli ludzie ktorzy nie znali podstaw angielskiego, jakis gosc z irokezem .. mialo sie wrazenie ze to byla jakas lapanka z ulicy. Pod koniec szkolen napomkneli ze nie wszyscy sie ostana i tylko "najlepsi" zostana (najlepszy zart jaki slyszalem). Zaczeli robic jakies ciezkie testy (przypominam, nocna zmiana) trwajace po kilka godzin, jakies chore to wszystko bylo.. Stworzyly sie grupki pracownicze, wydzielali sobie najlepsza prace, utrudniali innym dostep do wiedzy. Peer pressure, toksyczna atmosfera a od niektorych pracownikow dodatkowo zachowania ktore w porzadnej firmie bylyby pietnowane, szowinizm plciowy, glosne popijawy pod siedziba biura o swicie po nocnej zmianie, niewybredne komentarze o tle rasistowski i ksenofobicznym. Pamietam jak przez jakis czas na nocnej dosc brzydko taka grupa najbardziej glosnych osobnikow odnosilo do jednego chlopaka ktory byl (usunięte przez administratora) az sie zwolnil. Nie wspomnialem o tym ze po tym jak zrobili te wszystkie szkolenia i zmarnowali kase firme i nasz czas to zwolnili prawie wszystkich. Nie pozdrawiam.

Aplikowałem na stanowisko z dodatkowym językiem (mój poziom to C1) w dziale finansowym. Moja kandydatura została odrzucona ze względu na zbyt wysokie wymagania jeśli chodzi o zarobki. Dodam, że zrobiłem research na ten temat i oczywiście podałem stawkę rynkową. Dla mnie wniosek jest jeden - jeśli cenisz swoje umiejętności i chcesz zarabiać uczciwie, to zaaplikuj na oferty innych firm.

Doris
@Kandydat

A rozmowa odbywała się w języku obcym? To ile Ty zażyczyłeś sobie pensji, że Cię z tego powodu odrzucili? No i ciekawi mnie ile maksymalnie firma chciała Ci dać.

y

wie ktoś już co z tym powrotem do biura? napiszcie jak to u Was w działach wygląda.

y

podbijam pytanie skąd takie info niby. UPS ma słabe wyniki, ale bez przesady, że zamkną oddziały w Polsce z dnia na dzień.

y

Jakiś czas po mojej odpowiedzi dotarł mail od CEO i rzeczywiście mają zwolnić około 12 tys. osób na całym świecie, ale nie wiadomo oczywiście gdzie, mogą to być działy w Polsce. I akurat tak się złożyło, że w biurach we Wrocławiu i Łodzi nie ma miejsc dla wszystkich pracowników. Wiecie konkretnie jakie działy zwalniają?

y

Podobno w Stanach już zaczęli dawać wypowiedzenia dla managementu i specjalistów. Źródło: reddit r/UPS.

ania

Dzisiaj był news o zwalnianiu pracowników. Jak sądzicie, Wrocław i Łódź powinny się bać?

Raf
@ania

Ja mysle ze napierw zwolnia pracownikow ktorzy oracuja na nocne zmiany. Zarabiaja najwiecej a sa tak naprqwde zbędni bo praktycznie nic robia w nocy poza paleniem glupa.

@ania

Ktoś tu wcześniej pisał, że ma info o likwidacji działów w Polsce do końca maja, ale niestety nic więcej nie napisał ani skąd wziął te informacje. U nas kierownictwo w sumie samo nie wie co to będzie, tak jak z organizacją powrotów do biura, bo nie ma tam miejsc dla wszystkich. Albo zredukują liczbę pracowników albo rzeczywiście nas pozwalniają/przeniosą działy do Indii np.

ania
@y

U nas też nic nie wiedzą. O powrotach do biura byl mail a teraz cisza. Żyjemy w niepewności

@ania

U nas jedynie powiedzieli, że prędzej czy później tryb zdalny w 100% zostanie zlikwidowany, ale muszą to jakoś zorganizować, bo firma nie ma pieniędzy na powiększenie biur na tę chwilę. Osoby pracujące daleko od miast gdzie są biura też nie wiedzą co z nimi będzie. Pewnie wiele osób tak jak ja szuka już innej pracy.

Magda

Hej czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej

@Magda

Niczego specjalnego.Potraktuj to na luzie.Jak zwykłą rozmowę.Nie ma spiny.Miła atmosfera.Jezeli wiesz czego chcesz,wiesz cokolwiek o stanowisku o jakie sie ubiegasz nie ma się czego obawiać.Zdecydowanie rozmowy w UPS to najprzyjemniejszych rozmów jakie miałam dotąd.Powodzenia i pozdrawiam.

Magda

Dziękuję za odpowiedź, trochę martwią mnie te negatywne opinie...czy faktycznie jest aż tak zle

@Magda

Nie jest tak źle,jednak wszystko zależy pewnie od działu.Moim zdaniem jest wporzadku.Wszystko to co może nie odpowiadać jest już oczywiste na wstępie.Czyli zarobki.

Cześć, chciałem się spytać o tę pracę hybrydową jako administrator z językiem niemieckim, o tę rekrutację konkretną mi chodzi. Tam podają w ofercie, że można pracować na hybrydzie, przy czym raz w tygodniu dojazd do biura. A czy miał ktoś tak, że po czasie pozwolili już przejść na 100% home office? Bo ja trochę mam daleko, jestem z innego województwa. Da radę się dogadać jakos?

Jest możliwość dogadania, ale wtedy chociaz raz miesiacu czy raz na kwartał zeby przyjechac. Sporo jest osob z innych wojewodztw

a po co właściwie, co się robi na takich spotkaniach wtedy? Zastanawia mnie po prostu, skąd się bierze taki wymóg, jeżeli można pracę wykonywać z domu. Chyba że nie wszystko. No i dopłacają za podróż?

immer_avis

Praca z językiem niemieckim w dziale BKG, w szczególności zaś proces DE IMPORT- ODRADZAM. Pod każdym względem. Poczytajcie sobie proszę komentarze wcześniejsze, to zobaczycie, że to wszystko prawda. Plusy: wynagrodzenie z dodatkiem językowym, na całkiem przyzwoitym poziomie, mówię tu o C1, praca zdalna (duży plus). Minusy: tempo jak w fabryce, taka "produkcja przy kompie", czepianie się wszystkiego, musisz porzucić wszelkie zasady aby wtopić się w tło inaczej boleśnie to odczujesz, głupie archaizmy, kejpiaje. Nie liczy się człowiek tylko to czy świecisz się na zielono. Nie ma wolumenu, są gorsze paki ? Nie ważne. Normę i tak masz sobie wyczarować z księżyca inaczej nie przedłużą Ci umowy albo postraszą planem naprawczym. Korpo "calle" i meetingi, oceny kwartalne, roczne, sam cyymes.

Nie wiadomo
@Karolina

Przyjazdy do biura nie są w żaden logiczny sposób uzasadnione, po prostu taki jest przykaz z góry - karmią ludzi korpogadkami o integracji. Niektórzy jeżdżą raz na kwartał przez pół Polski i nie, firma nie zwraca żadnych kosztów. Ogólnie częstotliwość wizyt w biurze zależy głównie od działu i od konkretnego kierownictwa. Jedne działy mają gorzej, inne lepiej - jak we wszystkich korporacjach, ale HR-y na początku raczej informują o sytuacji, więc trzeba pytać.

x

Widać, że mają problem ze znalezieniem kogoś na to stanowisko, bo ogłoszenie wisi długo. Więc można spróbować zapytać czy 100% home office wchodzi w grę w Twoim przypadku.

@x

Ogłoszenia są ponieważ pracownicy są zawsze potrzebni.Jezeli nie ma przedłużonej umowy bądź sam się zwolni.Dlatego jest możliwość że dane ogłoszenie jest widoczne długo.Jest to tylko wrażenie.Nie ma aż tak dużego przemiału pracowników.

Mary

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej. Ani w rozmowie telefonicznej, ani później podczas spotkania na Teamsie, nie dowiedziałam się jaka jest stawka. Powiedziałam więc, że nie ma sensu dłuższe ciągnięcie tego procesu rekrutacyjnego i podziękowałam. Niepotrzebnie w ogóle złożyłam CV na ofertę pracy, która nie podała choćby widełek. Małe przypomnienie, dlaczego należy jak najszybciej rezygnować z tego typu rozmów: każda firma ma wyliczoną stawkę, jaką może przeznaczyć na twoje stanowisko. Jeśli jej nie podaje, to dlatego, że chce wybadać, czy nie da się ci tej stawki możliwie zmniejszyć. Podając o sobie kolejne informacje być może dajesz firmie powody, dla których mieliby ci płacić mniej - np: jesteś z małego miasta? Dasz sobie radę z mniejszą wypłatą! Twoja wypowiedź nie zabrzmiała do końca asertywnie/jesteś młoda? Można robić cię w ciula i płacić ci mniej. Itp. Nie dajcie sobie wmówić, że chodzi o "poziom języka". Argument bez sensu, bo stanowisko, to stanowisko. Jeśli każdy poziom języka miałby mieć płacone inaczej, to znaczy, że są to inne stanowiska z innym zakresem pracy i to wszystko musi być w umowie. Potem dochodzi do (usunięte przez administratora) typu: masz lepszy język, dostajesz w wypłacie 1000 zł więcej, więc managment, zamiast zatrudnić kolejną osobę, będzie ci zapewniał nawał obowiązków wartych znacznie więcej, niż tysiąc złotych. Szanujcie się, lepiej szukać pracy kilka miesięcy, niż godzić się na cwaniacką firmę z brakiem przejrzystości. Rekruterki są bardzo spoko, współczuję im, że muszą zajmować się takimi projektami.

@Mary

O jakie stanowisko była ta rozmowa? I czy jak padały pytania o stawkę, to co rekruter odpowiadał? Przemilczał, czy jakoś zdawkowo odpowiadał na pytania? I czy jak nie było odpowiedzi co do kasy, to może powiedzieli, czy praca jest na UoP, czy na innej umowę?

Mary

Stanowisko: Administrator z językiem niemieckim. Na etapie rozmowy telefonicznej rekruterka mówiła że "ciężko powiedzieć" i pytała ile chcę zarabiać. Na rozmowie na Teamsie podczas pytania co motywuje mnie do lepszej pracy, odpowiedziałam, że między innymi uczciwość ze strony pracodawcy i wtedy zapytałam w końcu jaka jest stawka. Rekruterka zaczęła mnie a pytać ile chcę zarabiać, więc zapytałam, czy to jest tak, że ma odgórny zakaz mówienia o stawkach, więc zaczęła mówić że stawki są zależne od języka itp. Wtedy powiedziałam że dziękuję za rozmowę, do widzenia.

x

zależy chyba od działu, wszystkich nie sprowadzą do biura, bo nie ma miejsc. W USA sobie ustalono koniec pracy zdalnej bez konsultacji z kierownictwem w polskich oddziałach. Póki co nie ma oficjalnej informacji na ten temat.

Ola

Dostałam od UPS propozycję pracy w administracji z językiem niemieckim minimum C1. Czy ktoś z Was pracował na tym stanowisku i może powiedzieć jak to wygląda? I jak wyglądają zarobki?

Sic

Jako pracownik nie znaczysz nic więcej, jak tylko narzędzie do wyrabiania KPI. Szacunek? Zapomnij. Archaiczne programy, nadgodziny, niskie wypłaty, wieczne problemy i nowe „cudowne” rozwiązania. Managerowie i leaderzy to(usunięte przez administratora) wybierane z zasiedzenia, bo co innego zrobić z pracownikiem po 20 latach pracy? Na plus są jedynie banany w biurze, którymi otrzesz sobie łzy, że przyszedłeś pracować w tym (usunięte przez administratora)

@Sic

Ja mam pytanie o te nadgodziny. Czy firma wymaga, aby pracownicy zostawali po godzinach, czy to jest wybór tych pracowników? Jak ktoś nie chce, to i tak musi zostać, bo np. zostanie zwolniony lub firma nie przedłuży umowy? Jak ktoś już zostanie na nadgodziny, to płacą zgodnie z kodeksem jak za nadgodziny, czy dają normalną stawkę?

Thatswhatshesaid

Nie ma przymusu, nadgodziny tylko dla chętnych, są lepiej płatne więc część osób korzysta

@Thatswhatshesaid

O, to całkiem fajnie. Ja mam pytanie jeszcze, czy nadgodziny robi się w dni pracy, czyli trzeba zostać dłużej po pracy? Czy można w weekend przyjść dodatkowo, aby wtedy robić nadgodziny?? Pracownik sam może zdecydować, ile chce tych nadgodzin zrobić, czy sa jakieś wytyczne, że jak ktoś chce, to minimum X godzin musi zrobić?

Hej

Przede wszystkim nie we wszystkich działach w ogóle pozwalają na nadgodziny, a jeśli już coś się zdarzy, to pushują, żeby je odbierać, bo firma nie chce dopłacać. Wszystko najwyraźniej zależy od działu.

Próbna

@Próbna

Szczerze mówiąc nie spotkałam się z nikim komu nie przedłużono by umowy. Jeśli chodzi o transport sprzętu do domu to SV zamówił mi ubera.

@Próbna

W jakim dziale się zatrudniłeś/aś? U mnie 1,5 roku temu w CC (contact center) 2 tygodniowe zakwaterowanie na czas szkolenia było opłacone ze śniadaniami włącznie a sprzęt normlanie został wysłany żeby go nie wozić. Rotacja była duża, ale np. wynikało to że nie każdy radził sobie z ciężkim klientem. O nie przedłużeniu umowy słyszałem tylko parę razy, ale były to osoby które przez 3 miesiące nie potrafiły ogarnąć prostych podstawowych czynności i były z nimi same problemy. Z TL'mi też nie było problemu, zawsze można było powiedzieć co jest nie tak i chętnie pomagali. Może coś się zmieniło, albo ktoś coś Cię wprowadzał w błąd z tym szkoleniem. Przy najmniej mi wprost powiedzieli jak wygląda kwestia pracy/szkolenia itp

Justyna

A czy okres szkolenia jest już na umowie tej na której się później pracuje czy może na sam czas szkolenia dają jakąś inną umowę? Czy zdarzyło się, że rezygnowali z kogoś w trakcie szkolenia?

@Justyna

Tak, szkolenie normlanie jest na umowie na okres próbny (3mc), później umowę dostałem na rok. A co do ludzi to rezygnowali w trakcie szkolenie lub zaraz w pierwszych tygodniach pracy, natomiast okres wypowiedzenia jest zgodny z kodeksem pracy.

Jaca
@Próbna

Zgadzam się w 100 %. Pracuje na BKG UK. Nie ma tu procesu rekrutacji bo wyniki są znane przed a ta cała kadra kierowniczka to korposzczury bez kwalifikacji i podejścia do pracownika. Wszystkim szczerze odradzam pracę w tym (usunięte przez administratora)

@Jaca

To czym kierują się podczas rekrutacji? Co przeważa w wyborze odpowiedniego kandydata? Piszesz, że pracownicy nie mają kwalifikacji. Wykształcenie ani doświadczenie nie jest istotne?

Ciekawyyy

Myślę że kierują się np. poparciem przyjaciela wyższego stanowiska. Bez urazy ale innego wytłumaczenia nie ma. A tak z innej beczki tooo , szkoda że pracuje się zdalnie :( Fajnie było Widzieć codziennie ludzi i poznawać nowych znajomych np. na obiadkach . Całkiem inaczej było kiedyś. W drodze do pracy można było z kimś porozmawiać a teraz przy pracy zdalnej nic ciekawego:( Kontakty miedzy ludzkie ,uśmiech na twarzy i rozmowa face to face to było to. Teraz wstają do pracy w domach i siedzą w tych piżamach. Nie wiadomo co robią jak nic nie robią. Brak słów. Może pora wrócić do starych dobrych czasów i kontaktów międzyludzkich?

@Ciekawyyy

Żartujesz? Home office to dla większości jedyny plus pracy tutaj

Izka

Jakie zakupy i jaki obiad? W jakim dziale nie ma kontroli?? W brokarage to jest wszystko pod kontrola co do minuty. Epik non stop kontrolowany. Nie mozna do toalety na spokojnie pojsc wiec nie wiem czy o tej samej firmie mowimy????

@Izka

Dokładnie tak, w brokerage jest dużo pracy, a kontrola jeszcze większa, poza tym biuro nie jest zamknięte, jak ktoś chce pracować z biura to jest taka możliwość

tomek445533@wp.pl
@Próbna

Zgadzam się z tą opinią w 100 procentach. Takie firmy powinny być eliminowane z rynku a osoby z kadry zarządzającej karane za celowy (usunięte przez administratora) nie wierzę że nie zdają sobie sprawy w czym biorą udział. Świadczy to o ich cynizmie i braku moralności.

Ciekawyyy
@Izka

@Izka , aaa jednak tak jest niestety że i nawet zakupy i gry ,filmy , seriale się ogląda i może nawet dużo więcej się nic nie robi niż robi ;P ,dół zasuwa góra się bawi i dlatego nie jestem za pracą zdalną ponieważ w biurach byście widzieli kto co robi i jak robi a zdalnie to wygląda jak wygląda (usunięte przez administratora)

@Ciekawyyy

Już wyjaśniano, że jak ktoś chce to może przyjechać do biura, by z niego pracować. Jak bym chciał wiedzieć jak daleko posunięta jest kontrola nad pracownikiem, nad jego czasem i sposobem wykonywania zadań? Jest tu miejsce na własne pomysły, własną inicjatywę, ogólnie jaki ma się wpływ na firmę? Szukam miejsca, które jako pracownik będę mógł zmieniać, które żyje, a nie sztywną strukturę, w którą albo będę pasował albo nie. Napiszcie coś o tym proszę.

Rozczarowany

Firma wysyła maile o miliardowych przychodach a nie doceniają pracowników. Brak premii za wyniki, agenci celni są niedoceniani. Dostaną suchą wypłatę, dział Brexit import z Warszawy się rozpada a wszyscy mają to gdzieś. Nie ma pieniędzy nawet na zorganizowanie wigilii, w tamtym roku wigilia odbywała się w biurze z jakimś marnym cateringiem. Nie zatrudniają nowych osób, pracownicy tyrają nadgodziny, które wypłacane są z wielką łaską. Liczymy na kwietniową podwyżkę proporcjonalną do wzrostu minimalnej krajowej. Pracownicy na święta dostają marną puszkę z paroma słodyczami i kubkiem o łącznej wartości 25 złotych. Niedługo skończy się to strajkiem, firma UPS wyzyskuje pracowników w Warszawie.

Rozczarowana
@Rozczarowany

Nie tylko w Warszawie. Wszedzie to samo Wstyd ta firma serio. Placa marna i tylko kontrole.

Logistyk

W firmie jest bardzo mało rekrutacji ciagle tylko brokerage i księgowość co z innymi działami? Dlaczego tak się dzieje?

@Logistyk

Bo to najsłabsze ogniwa,z tych działów często uciekają ludzie,gdy się zorientują jak wygląda chaotycznie praca i kiepscy przełożeni z korpo gadką,promujący lizusów na wyższe stanowiska.

Ex

Poczytaj komentarze.Jesli chodzi o BKG,to są słabe podejścia do pracownika,typu: Tylko Ty sobie nie radzisz,a reszta wyrabia target (a jest inaczej),w czasie wolnym aktualizujesz system,a TL ci wpaja,że to tylko kilka minut(2-3h).Przelozeni organizują spotkania i pytają pracowników jak się im pracuje, co można zrobić, żeby usprawnić pracę i nic potem z tym nie robią. Okropność!

@Ex

Ojej. A czy macie też dobrowolne ale nie do końca imprezy integracyjne czyli ponoć zmora każdego korpo?

Honorka
@Ex

Serio? A wiecie jaka jest pensja w tym dziale brokerage? Jak jest nowa osoba bez doświadczenia, to na jaką pensję może liczyć? będzie z 4000 zł netto?

@Logistyk

Pewnie w innych działach jest fajny klimat dlatego tez nie ma przemiału.Trzeba trafić w ten moment.Inne zarobki i inne zasady.

ex
@Logistyk

Tak,ale na święta , płacisz za wszystko sama,więc to twoja dobrowolność czy przyjdziesz. Ponad połowa nie przychodziłą na te spotkania,bo była spoza Wrocławia

ex
@Honorka

Tak,4000 netto ,ale poziom minimum B2

@ex

A można liczyć na jakąś premię? Albo inne dodatki pozapłacowe? I jeśli chodzi o staż pracy - to czy po czasie dostaje się jakąś podwyżkę? Chcę tu złożyć aplikację.

Zostaw merytoryczną opinię o UPS GBS POLSKA SP Z O.O. - Wrocław

• Jak się pracuje w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 181.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 5 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPS GBS POLSKA SP Z O.O.?

Kandydaci do pracy w UPS GBS POLSKA SP Z O.O. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPS GBS POLSKA SP Z O.O.