Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

gość_1

Tak czytam te wszystkie wpisy, jak dobrze rozumiem, także ludzi, którzy wciąż pracują w tej firmie, i tak się zastanawiam - skoro jest wam aż tak źle to czemu pracy nie zmienicie? Rozwiązalibyście w ten sposób wszystkie swoje problemy - frustrację, niskie zarobki, "okrutnych" przełożonych. Nikt nie jest niewolnikiem i ma wolną wolę decydowania o swoim życiu.

s
@gość_1

jak komorowski :) weź kredyt,zmień pracę... a nie pomyślałeś może, że ktoś tej pracy nie może zmienić, bo nie daj boże będzie szukał innej dłużej niż myślał? i co dzieciom suchy chleb do jedzenia da? i to jest wisienka na torcie wszelkiego kierownictwa w naszej KORPORACJI ... osoby na stanowiskach decyzyjnych zarabiają krocie i nawet nie śni im się to, że 2 stówy w tą czy w tą szeregowemu pracownikowi robią różnicę ....

ona

żenada jakim zachowaniem kierują się co niektórzy Panowie kierownicy w związku z galą. najpierw zapis na galę był obowiązkowy, teraz chodzi i grozi zwolnieniem za wyrażanie swojej opinii, zachowanie. traktuje się pracowników terenowych jak (usunięte przez administratora) zapomniałem powiedzieć, że mój kierownik życzy sobie gromkiego klaskania. pogratulować ćwierćmózgu

Inny

To nie żal, ani złość na byłego pracodawcę. To smutek, że coś takiego fajnego jak windykacja terenowa mógł hr i głupi szef rozwalić

s

NIE POLECAM PRACY W KRUKU SZCZEGOLNIE JAKO DARADCA TERENOWY PRACA FRUSTRUJACA I MALA PENSJA!!!!!!

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

www

Zastanawia mnie skąd w ludziach już nie pracujących w Kruk tyle jadu i zawiści. odnoszę wrażenie że chyba żal (usunięte przez administratora) ciska że już nie są częścią firmy i tylko w taki sposób mogą jeszcze do niej nawiązać. Po co tracicie tyle energii i jakże cennego czasu na wypisywanie tych wszystkich bzdur zamiast szukać nowej roboty:) pozdrawiam wszystkich hejterów :)

gosc12345

Jakie są zarobki na stanowisku doradcy do spraw zadłużenia na cc?

@gosc12345

a co to ma być za funkcja ten doradca do spraw zadłużenia? co on ma niby doradzać? nic nie doradza, dzwoni do ludzi i próbuje siano wyciągnąć

windykator
@antywindykator

Doradca do spraw zadłużenia to osoba, która uświadamia osoby zadłużone o sytuacji w jakiej się znajdują. Podpowiada im, w jaki sposób ugoda z Krukiem to początek końca długów. Pilnuje i podpowiada im, jakie działania mają podjąć, aby uniknąć interwencji sądu i komornika. Osoba taka dba o to, aby osoba zadłużona spłaciła swoje zadłużenie i mogła zacząć spać spokojnie, nie martwiąc się o swoją sytuację finansową. Doradca do spraw zadłużenia może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania, może też liczyć na bogaty pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, karty sportowe, upominki) oraz pracę w profesjonalnym zespole, który opiera się na wieloletnim doświadczeniu pomagania osobom zadłużonym, znajomością prawa i praktyk sądowych oraz własnemu systemowi operacyjnemu zapewniającemu wydajną pracę.

MIchu
@windykator

ooo HR czuwa po godzinach pracy, złe czasy dla windykatorów/sprzedawców/doradców/listonoszy/doreczycieli nic sie nie zmieni na lepsze, szkoda tylko że u góry tacy zadowoleni z siebie, od marca koniec dobrych wypłat i zacznie sie płacz. Czytaliscie regulamin gali? obawiają sie czegos? czy raczej mają uzasadnione obawy bo wiedzą co zrobili. A i targety wrócą szybciej niż myślicie, o przepraszam wskaźniki tylko że za 60% tego co było.

@windykator

@windykator - człowieku przestań pierd*lić takie smęty bo rzygać się chce. z krukiem to się w sądzie wygrywa i to jest konkretne załatwienie problemu, a nie jakieś ugody za trefne długi z księżyca

lolek
@antywindykator

@antywindykator jesteś śmieszny, oni to firma która od wielu lat działa na rynku, są ugadani z sądami i komornikami, doskonale znają procedury. A ty jesteś mendą, która żeruje na tych ludziach z długami wmawiając im że można uniknąć spłaty długu oferując pomoc prawną która z góry jest skazana na niepowodzenie

fsdaklgfa
@antywindykator

ok to wygraj z krukiem w sądzie jak jesteś taki mądry

kfhd9f8ay
@antywindykator

kazdy dlugi musi zostac splacony. Ciekawe jak bys zaspiewal gdyby tobie ktos siedzial kase i robil fikolki zeby Ci nie oddac ... Dno, żal, rozpacz...

@lolek

@lolek - o proszę, widzę że kierownik wyznaczył ci zadanie czyli pisanie pierdół w odpowiedzi na post pana antywindykatora :D pierwsze słyszę koleś, aby kruk czy jakaś inna windykacja była ugadana z sądami. komorników może mają, że tak to ujmę, zaprzyjaźnionych ale to tylko na zasadzie że hurtowo sprawy tam trafiają. nic więcej z takiego układu windykacja-komornik nie wynika i wyniknąć nie może. bo co, komornik zacznie egzekucję bez tytułu wykonawczego? bez jaj człowieku, ok? i nie zarzucaj mi windykacyjny szmaciarzu, że ja jestem mendą żerującą na dłużnikach. to wy żerujecie na ludziach, wmawiacie im długi wręcz nieistniejące (w kruku co prawda rzadko, ale jednak...), wciskacie ugody na dawno przedawnione nie wiadomo co. jeśli komuś nie pomogę, to nie oczekuję zapłaty. jak dotychczas wszyscy pozbyli się problemu, a płatnikiem mojej "działki" za pomoc był kruk (a dokładniej prokura) i inne windykacje, fundusze :) @fsdaklgfa - mogę cię pajacu zasypać wyrokami oddalającymi powództwa. a co do kruka w szczególności - to nawet wygrywaliśmy sprawy kiedy człowiek nieopatrznie z niewiedzy ugodę z wami podpisał :) @kfhd9f8ay - fajnie was szkolą hehehe. owszem - spłacić należy każdy dług zasadny. jeśli jest przedawniony, dłużnik może się uchylić od spłaty zgodnie z prawem. jakieś wątpliwości ku temu masz? a skoro sąd oddala powództwo - to oznacza że roszczenie było bezzasadne.

windykator
@antywindykator

Wszystkie zarzuty stawiane przez użytkownika "windykator" są bezpodstawne, niepoparte żadnymi dowodami, mającymi jedynie na celu szkodzenie wizerunkowi Grupy Kruk. Misją naszej firmy jest pomoc osobom zadłużonym, ponieważ wierzymy, że każdy dług musi zostać spłacony oraz że Klienci naszej firmy - osoby zadłużone często popadły w tarapaty finansowe nie ze swojej winy, lecz zdarzenia losowego, jak np. utrata pracy, choroba. Grupa Kruk pomaga rozwiązać problemy osoby zadłużonej poprzez innowacyjny produkt - ugodę, dzięki któremu osoba zadłużona może rozłożyć swój dług na raty dogodne do spłaty. W ten sposób pomogliśmy wyjść z problemów finansowych już setkom tysięcy osób zadłużonych nie tylko w Polsce, ale i za granicami kraju gdzie Grupa Kruk prowadzi działalność.

mmm
@antywindykator

zwykle nie raeguję na głupie wpisy na temat firmy w której pracuję. ale czasem kłamstwa, nieporozumienia i mity trzeba prostować. Otóż... "wmawiacie im długi wręcz nieistniejące (w kruku co prawda rzadko, ale jednak...)" - dzięki łaskawco za "rzadko", ale... Kruk nigdy nie dochodzi nieistniejących długów. Jeśli w trakcie obsługi okazuje się, że bank sprzedał nam wierzytelność niezasadną (powstała w wyniku przestępstwa, np. na skradziony dokument, powstała w wyniku nieprawidłowego naliczenia jakiś opłat, albo została spłacona) to natychmiast uruchamiana jest procedura reklamacyjna i po sprawdzeniu postępowanie jest definitywnie zamykane (zwykle dostajemy od banku odpowiedni zwrot zapłaconej ceny). "wciskacie ugody na dawno przedawnione nie wiadomo co" - z kontekstu rozumiem, że uważasz się za prawnika? jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że nie istnieje pojęcie "przedawniona wierzytelność". Istnieje możliwość podniesienia zarzutu przedawnienia przed sądem. do tego momentu jest to po prostu wierzytelność i proponowanie spłaty w formie ratalnej jest absolutnie zasadne. "a skoro sąd oddala powództwo - to oznacza że roszczenie było bezzasadne" - jeśli rzeczywiście jesteś prawnikiem, to taki wniosek jest szczególnie zaskakujący. oddalenie powództwa może nastąpić z wielu przyczyn. może wynikać także z niezasadności roszczenia. ale równie dobrze może to byc podniesienie zarzutu przedawnienia przez dłużnika. a w takim przypadku w ogóle nie ma merytorycznego rozstrzygnięcia. w chwili składania pozwu roszczenie mogło być całkowicie zasadne, a dopiero zarzut przedawnienia spowodował niemożność jego dochodzenia przed sądem. co więcej pomimo oddalenia powództwa z powodu przedawnienia, wierzytelność nadal istnieje. i moze być dochodzona na drodze polubownej. dla dłużnika nadal może być korzystne uregulowanie tego zobowiązania, choćby po to, aby nie figurować w BIG i nie mieć problemów z dostępem do kredytu bankowego lub konsumenckiego. pracuję w Kruku już wiele lat. zaczynałem od stanowiska szeregowego (teraz jestem kierownikiem). mam możliwość od środka obserwować podejście firmy do klientów. uczciwość, szacunek, umożliwianie wyplątania się z kłopotów finansowych, stosowanie drogi sądowej jako ostateczności - to podstawowe zasady postępowania w stosunku do osób zadłużonych. i w tym względzie wyznaczamy nowe standardy funkcjonowania firm windykacyjnych w Europie. oczernianie mojej firmy odbieram jako krzywdzące także osobiście dla mnie i kolegów, z którymi na co dzień współpracuję.

@mmm

@windykator - o proszę, KR się odezwał czy KO? :) posłuchaj koleś, twoja misja mało kogo interesuje, tak samo wiara w koneiczność spłaty każdego długu. pomyśl chociaż przez chwilę logicznie - czy trefny dług też? a wizerunkowi Grupy Kruk trudno zaszkodzić bowiem jest taki, jaki jest. przyznam szczerze jednak, że na tle innych firemek windykacyjnych i funduszy, Kruk jawi się jako rzeczywiście porządna i uczciwa firma ;) nie przeczę, pomoc Kruka jest nieoceniona: Kruk kupuje wierzytelność, wnosi pozew, przegrywa sprawę. sprawa długu załatwiona :) w tym kontekście wasz "unikatowy produkt" to jakaś błazenada. zwłaszcza że ugody ciśniecie na roszczenia dawno przedawnione. @mmm - stary, ogarnij się bowiem wstyd że niby pracujesz kilka lat a takie głupoty opowiadasz. zanim się sprawa wyjaśni to wystarczająco pociśniecie człowieka. no ale akurat ten aspekt jest mało istotny dla całości. rozumiem że po upływie terminu przedawnienia roszczenia nie można nazwać przedawnionym? a to ciekawostka :) i pomimo oddalenia powództwa roszczenie nadal istnieje? to żeś ziomek dał czadu :D a skoro roszczenie istnieje - to spróbuj dokonać potrącenia i kompensaty należności z takiego roszczenia. powodzenia! :) i nie pieprz bzdur, że po oddaleniu powództwa można wpisywać do KRD czy waszego śmiesznego ERIF. powód oddalenia powództwa jest nieistotny. na wyroku nie ma adnotacji że to na zarzut przedawnienia (chyba że wystąpi się o uzasadnienie). powiem ci coś: Kruk cofa wpisy z ERIF po każdym oddaleniu powództwa, w przeciwnym wypadku naraża się na konsekwencje karne wynikające z ustawy oraz zapłatę zadośćuczynienia dla niesłusznie wpisanego. popytaj kolegów z firmy

Tak to wygląda
@antywindykator

Mylisz się naty....Można a na dodatek wpis jest przez 10 lat.Ustawodawca celowo zostawił taką możliwość ,to jest bat na tych nieuczciwych którzy celowo unikają spłacania.Doucz się człowieku bo się ośmieszasz.Spróbuj wnioskować o kredyt gdy jesteś wpisany do rejestru.Fakt ,sprawy na drogę sądową skierować nie można ,ale są właśnie takie konsekwencje i uznaję to za słuszne.Zapoznaj się z kodeksem cywilnym ,ciekawa lektura

@Tak to wygląda

zapytaj w takim razie w raven, dlaczego cofają wpisy w ERIF po oddaleniu powództwa. nie ma znaczenia powód oddalenia, albowiem takowy nie jest umieszczany w wyroku (dopiero na uzasadnieniu, jeśli strona wystąpi o takowe). powództwo oddalone oznacza powództwo oddalone. jeśli roszczenie jest przedawnione, wpis może istnieć. dopiero po oddaleniu powództwa musi zniknąć. przy wniosku o kredyt może się pojawić problem związany z wpisem, ale nie musi.

fkjdfopajfodsjgao
@antywindykator

całe szczęście, że jesteś nic nieliczącym się zerem w tym biznesie, bo gdyby było inaczej to chyba wszystkie firmy windykacyjne by zbankrutowały!

tkakj
@antywindykator

szacunku dla dłużnika nie macie żadnego, wiem, bo miałam w wami do czynienia. Była to przerażająca kwota 200 zł. A wasze metody są tak bardzo etyczne, że aż mnie brzuch boli jak sobie przypomnę.....

@tkakj

@tkakj - kruk to i tak przy armadzie czy vex bardzo uczciwa, grzeczna i porządna firma :) @zainteresowana - o jakiej prowizji mówisz, skoro tę pozabierano?

romek

dlaczego zrezygnowano z systemu prowizyjnego przeciez to oczywiste ze bez niego DT nie beda juz przynosic ogromnych dochodow firmie

południowiec ktw

Teraz w roku 2016 praca nastał cud praca jest ok super rewelacyjnia,wszytko robi się z przymróżeniem oka i tak na luziku zero stresu jezdzenia do poźna szukania selekcjonowania a tym samym starania .brak systemu prowizyjnego wiec robi sie minimum jakie trzeba.placone mam bez wzgledu na zaangazowanie wiec dla mnie doslownie bomba.ja nic nie strace a firma bogata i jakże otwarta dla ludzi wiec wszyscy zyja zadowoleni gorzej z kierownikami bo notowania spadaja a my sie smiejemy z kierowników bo czym teraz zachecić mnie pracownika do wydajnej pracy jak nie systemem prowizyjnym.dla mnie nie ma znaczenia czy dostane stale 2000 czy 6000 tysiecy dla mnie motywujaca jest walka o system,walka ile bede w stanie wypracowac jak docisne miesiac a przede wszystkim sprawdzenie samego siebie ile jestem warty

trener

a co powiecie na poznane nowe techniki?

michal

co tam słychać u Doradców Terenowych? ktoś coś opowie?

@michal

Odpoczywają przy nowym systemie pracy oraz braku spraw w terenie

ryba

pojawiły się oferty pracy z Piły, czy to oznacza, że Kruk otwiera nowy oddział?

@ryba

nie otwiera nowego oddziału, aczkolwiek sądzę że można by to tak nazwać, gdyż podejrzewam iż chodzi o finalizację zakupu konsumenckiej części presco

łysy

Byłem terenowym "negocjatorem" i niestety pobił mnie dłużnik do którego przyjechałem negocjować.Potem założyłem mu sprawę a on i tak nie poszedł siedzieć bo wziął sobie dobrego adwokata i w dodatku kupił sobie drugi samochód. W tym stresującym zawodzie trzeba liczyć tylko na siebie.

@łysy

a co ma wspólnego kupno samochodu z tym, że dostałeś po łbie? widzisz, taki los DT w firmach - firma ma cię gdzieś w razie dymu. szczególnie fatalnie mają ci zatrudniani nie na etat - firemka umywa rączki a ty człowieku bujaj się sam...

Ela

Witam, Orientujecie się może ile zarabia się na stanowiskach administracyjnych w Kruku? Otrzymałam zaproszenie na rozmowę i chciałabym znać realia.

agnieszka
@Ela

otrzymasz ciut więcej niż dostałabyś na podobnym stanowisku we Wrocławiu

bezpieczenstwo 2

I zadawać ciosy tabletem:)

she
@bezpieczenstwo 2

poważnie pytałam osób które pracują jako terenowy

bezpieczeństwo

Jak chodzi o bezpieczeństwo to możesz kupić kask na głowę:)

she

Witam, czy ktoś może mi przybliżyć jak wygląda praca terenowa w Kruk? - czy pracują tam kobiety, co z bezpieczeństwem? z góry dziekuję za szczere opinie

ss

ktoś coś wie na ten temat albo zna kogoś? podobno podstawa to 2000 netto, może coś więcej? http://www.gowork.pl/praca_podglad,6158769

ona

nasi panowie kierownicy już ślą maile z pretensjami o wynik, że kiepski. dla mnie wynik jest ok, firma płaci mi o w nowym systemie o tysiaka netto mniej to ja przestrzegam norm czasu pracy i stosuję wyuzdane techniki sprzedaży.

pieski smieszki

To świetnie:) jak programistów zabolą paluszki od napieprzania w klawiaturę odrazu będzie ich można wysłać do lekarza na rekonwalescencję:)

pieski smieszki

no i co moje pieseczki DT już tak nie szczekacie w internecie?:) czyżby ktoś wam pyski zatkał?:) a może się czegoś boicie?:) żałosne pieski DT, macie merdać ogonkami i robić ugody i kasę:) i się utkać:)

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 18 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 86 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.