KRUK S.A.

Wrocław

Opinie o KRUK S.A.

wpis... 2016-05-21 16:19:43
....mam pytanie do Kierowników Regionalnych....czy przyznanie Doradcy Terenowemu podwyżki upoważnia go do ubliżania, poniżania, wyśmiewania, a także przesyłania znieważających sms do Doradcy, który tej podwyżki nie dostał ??? I czy właśnie takie osoby zasługują na uznanie w firmie Kruk ???
gogo 2016-05-21 16:28:25
Nie, Doradcy Terenowi w regionie są traktowani na równi jak inni jego koledzy/ koleżanki w regionie. Jeżeli w/w sytuacja miała miejsce poinformuj o tym swojego KR lub KO. Powyższa sytuacja nie powinna mieć miejsca w FK.
prawo -obowiązujący czas pracy 2016-05-23 12:29:43
Czy przestrzegany był i jest art. 140 Kodeksu pracy ? -dotyczy DT ,treść poniżej :
Art. 140. W przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129.

art. 129 Kodeksu Pracy
Art. 129. § 1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144.
Kodeks Pracy 2016-05-23 12:41:11
Czy firma rozliczyła już przepracowane godziny nadliczbowe przez DT trzy lata wstecz i wypłaciła wynagrodzenia za przepracowany ponadnormatywny czas pracy!!!?
podstawa prawna- (art. 151(1) § 1 K.p.).
Kodeks Pracy -roszczenia pracownicze 2016-05-23 12:47:31
Art. 291. § 1. Roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.
wizerunk i uczciwość 2016-05-23 13:10:17
Każda firma dbająca o swój wizerunek i będąca uczciwa w stosunku do swoich pracowników powinna rozliczyć przepracowane godziny nadliczbowe i z tego tytułu
wypłacić wynagrodzenia :)
Dura lex, sed lex !!!
wpis... 2016-05-23 17:41:39
...no i widzisz tu jest problem, bo dręczyciel ma pełne poparcie i wsparcie Kierownika gdybym poszedł na skargę na bank dręczyciel by pracował, a ja nie miał bym przedłużonej umowy o pracę....sytuacja bez wyjścia :-(
zadaniowy czas pracy 2016-05-24 12:24:46
Stosowanie wobec danego pracownika systemu zadaniowego czasu pracy nie może zmierzać do obejścia ochronnych przepisów z zakresu czasu pracy, zwłaszcza dotyczących okresów odpoczynku czy ograniczeń w wykonywaniu pracy nadliczbowej. Wykazanie przez pracownika, że wykonanie powierzonych mu zadań wymagało świadczenia pracy także w godzinach nadliczbowych, czyli ponad normy czasu pracy, rodzi po stronie pracownika możliwość dochodzenia stosownej rekompensaty:)
Kodeks Karny Rozdział XXVIII Przestępstwa przeciwk 2016-05-24 12:47:33
Art. 218. § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
wbn 2016-05-25 16:28:12
Ile średnio miesięcznie zarabia windykator?
ultimo 2016-05-25 17:15:42
W kruku śmieszne pieniądze
antywindykator 2016-05-26 00:00:12
w ultimo to samo. śmiech na sali. a kompletny kabaret to już eos ksi. tam możesz nawet do pracy dopłacić :D serio mówię
bez nicu 2016-05-28 17:04:07
Wszystkie wasze opisy, to jęki nieudaczników, frustratów i ludzi zakompleksionych. Jeśli nie podoba Ci się praca w Kruku, to się zwolnij, bądź kreatywny, szukaj nowych rozwiązań. Najłatwiej jest narzekać i mieć tylko roszczeniową postawę wobec życia. Chcesz coś osiągnąć, to na to zapracuje. Jęczenie do niczego nie prowadzi. Pracowałem jako DT wiele lat, przyszedł okres kiedy się rozstałem z firmą, bez żalu i jakichkolwiek pretensji. Nikt nikogo na siłę w FK nie trzyma, jeśli jest Wam źle, to droga wolna.
Adrian1988 2016-06-03 15:57:16
Hej a jak wygląda test na analityka (chyba excel + sql)? ktoś może kojarzy jakieś zadania? jakies podchwytliwe sa? z gory dzieki za kazda sugestie
WWW 2016-06-16 09:06:29
Nie wiem jak wygladają praktyki w działach o których wspominasz, ale wiem z wlasnego doswiadczenia, ze warto wybrac sie na staz czy prakytki, bo jesli sie sprawdzisz, to to decenia i latwo z Ciebie nie zrezygnuja, bo to dla firmy tez inwestycja. W firmie jest mnostwo osob,ktore zostaly zatrudnione po praktykach czy stazach.
Zainteresowany 2016-06-18 10:43:22
A czym się różnią praktyki w dziale rozwoju metod statystycznych a zespole analiz statystycznych? Na które z nich warto iść?
CzasNaZmuany 2016-07-24 22:17:17
Praktyki są bezpłatne. Owszem, po ich zakończeniu jest szansa na zatrudnienie (ostatnio spora rotacja w firmie występuje). Jeślu chodzi o start na rynku pracy-kruk to naprawde fajna opcja:), ale na dłuższą mętę, jeśli nie przypadniesz kierownikowi do gustu-nie licz na możliwości rozwoju i awanse. Stabilna praca, ale dla większości szeregowych pracowników bez perspektyw. Czyli jak wszędzie-plusy i minusy. Średnio ludzie wytrzymują ok. 5 lat i jeśli mają jakiekolwiek ambicje to odlatują do innych firm.
CzasNaZmiany 2016-07-24 22:26:41
Dokładnie tak to wygląda. Czysta podstawa bez premii. Awanse rzadko, bardzo rzadko. Podwyżki? Dawno nikt o nich nie słyszał. Już nawet z paczek świątecznych i biletów do kina na mikołajki zrezygnowali.
DORADCA 2016-08-01 20:03:53
E tam paczki były i to słodycze ,lecz ja na słodycze nie kwiczę.Tak serio nigdzie cudów nie ma ,a polskie firmy dojrzewają do standardów światowych i jeszcze przed nimi długa droga .
antywindykator 2016-08-03 12:06:15
chwalą sobie albowiem wszystko zależy od punktu odniesienia i priorytetów w życiu. po wojnie komuniści też wmawiali narodowi, że jak dostaną do żarcia chleb ze smalcem i nie ma ostrzału - to już jest git :)
z terenu 2016-08-14 16:53:35
czy ktos ma jakies nowinki o tym nowym systemie operacyjnym ktory bedzie mowil DT gdzie ma jechac????
pytanie 2016-08-19 16:44:22
Czy w tym nowym systemie operacyjnym uwzględniono czas pracy nie większy niż 8 godzin dziennie wraz z pracą przy komputerze?
pytanie 2016-08-19 16:54:05
czy w nowym systemie operacyjnym będzie uwzględniony czas pracy dla DT nie więcej niż 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo wraz z pracą przy komputerze zogdnie z Ustawą Kodeks Pracy?
xyz 2016-08-30 17:31:39
Jakie są zarobki na stanowisku referent ds. korespondencji wychodzącej???
antywindykator 2016-08-31 12:31:38
jakie zarobki? ustawowe czyli najniższa krajowa. a ile chciałbyś za klejenie kopert?
RR 2016-09-08 21:15:54
Chyba koleżanka nie o tym KRUKU pisze, to forum nie zajmuje się firmą sprzedającą biżuterię.
Niezalogowany 2016-09-09 10:08:11
Średnia płaca w KRUK S.A. jest "nieco" wyższa niż średnia krajowa. Niewiele to mówi, domyślam się, ale lepsze to niż nic. Słowo "średnia" jest jak wiemy często nadużywane. Idąc z psem na spacer mamy średnio po 3 nogi :)
RR 2016-09-15 21:33:10
Po raz kolejny piszę osobom zaśmiecającym to forum, że nie jest to firma W.KRUK zajmująca się biżuterią, tylko KRUK S.A. - zajmująca się czym innym. Administratora proszę o wycinanie wypowiedzi nie na temat.
wurzel 2016-09-16 20:27:23
jest duzo ogłoszen z dzialow IT, czy to znaczy ze firma zaczela stawiac na informatyzacje?
kruk nie dla normalnych 2016-09-19 23:52:26
Po pierwsze w kruk s.a. nie ma windykatorów są doradcy. Świeżak może liczyć na pensje 3900 zł brutto po 7 miesiacach moze dostaniesz 4500 zł brutto i to koniec zadnej premii. umowa przedluzana co 2 lata a po czterech sam sie zwolisz.
Wałkoń 2016-09-26 07:50:14
Wypłaty są terminowe, pracuje już sporo czasu w IT i nigdy nie dostałem po 10. Zawsze przed :)
Wałkoń 2016-10-03 12:02:45
Niestety ROBIĘ w IT i nie mam pojęcia jak to jest w dziale prawnym... Najlepiej zadzwoń i się zapytaj :P
milalila 2016-10-05 13:53:02
Hej, jak wygląda płaca dla windykatorów terenowych - jaka podstawa i czy jest premia?
ddd 2016-10-06 21:19:52
podstawa uzależniona od doświadczenia i stażu oraz szczebla w drabince, premii w Kruku nie ma.
lilka 2016-10-07 09:50:28
Witajcie,
w jakim mniej więcej czasie pracodawca kontaktuje się z potencjalnymi kandydatami. Ogłoszenie "wisi: od sierpnia i póki co brak odzewu. Aplikuję na stanowisko dt.
pytanie 2016-10-11 10:29:00
Witam ,mam pytanie - ile średnio godzin dziennie pracuje Doradca Terenowy ?
fajniak 2016-10-12 01:22:58
jeden zrobi w cztery na co drugi potrzebuje 12 godzin i tyle w temacie, teraz na podstawie nikt rękawa sobie nie wyrywa
milaliala 2016-10-13 13:30:47
Okej to zapytam inaczej - ile najmniejszej podstawy dla dt, skoro nie ma premii?
kkkk 2016-10-13 14:39:58
Ile czasu czeka się na przeprowadzenie rekrutacji? Ogłoszenie wisi od sierpnia?
antywindykator 2016-10-13 15:06:18
w Kruku nie ma już żadnych premii. jest podstawa stała i tyle
waza 2016-10-13 20:28:36
Witajcie, czy ktoś z pracujących w Kruku może zdradzić na czym polega poniższa praca? niby dt ale jednak zakres obowiązków jest szerszy. Czy może to mydlenie oczu i to po prostu doradca terenowy taki jak w "typowych"ogłoszeniach na doradcę w kruku?

1Doradcy Terenowi
ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
Obsługa spraw z zakresu wierzytelności przedsiębiorstw oraz wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie

Prowadzenie negocjacji z Klientami w celu uzyskania spłaty zadłużenia
Pozyskiwanie informacji gospodarczych niezbędnych do obsługi powierzonych spraw
Analiza wierzytelności pod kątem potencjalnych sposobów uzyskania spłaty zadłużenia
Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzania transakcji sprzedaży (Gmina, dostawcy mediów, Starostwo, KW).
Weryfikacja stanu prawno-technicznego nieruchomości oraz szacownie jej wartości
Współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie utrzymania i sprzedaży nieruchomości (kancelarie notarialne, inni wierzyciele, kancelarie komornicze, biura nieruchomości, potencjalni kupcy)
Współpraca z Centralą i innymi członkami zespołu
OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:
Wysokich umiejętności interpersonalnych
Praktycznej znajomości procesu sprzedaży, obsługi Klienta i prowadzenia negocjacji
Umiejętności pracy w zróżnicowanym i dynamicznym środowisku
Determinacji w osiąganiu celów
Umiejętności pracy mobilnej opartej na dużej samodzielności
Wysokich standardów etycznych
Mile widziane osoby posiadające doświadczenie i wiedzę w przynajmniej z jednym z obszarów
- środowisko B2B,

- rynek nieruchomości

- prawo gospodarcze

OFERUJEMY:
Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
System wynagradzania oparty na stałej, atrakcyjnej pensji
Niezbędne narzędzia pracy (samochód służbowy, laptop, telefon)
Dofinansowanie do opieki medycznej oraz karty sportowej
Udział w pionierskim projekcie i realny wpływ na projektowane rozwiązania
Zdobycie unikalnego doświadczenia z obszarów rynku nieruchomości i zarządzania wierzyte
waza 2016-10-15 17:32:18
Twierdzisz, że oferta o którą pytam to praca dla praktykanta? Wątpię, bo wymaga pracy mobilnej?
RR 2016-10-18 21:54:56
To nie jest typowy DT tylko DKI (doradca klienta indywidualnego).
waza 2016-10-19 13:21:51
Owszem, tak wynika z samego tytułu:) Przy czym z tym do czynienia nie miałam i stąd pytanie czym różni się to od zwykłego dt? Owszem, widzę że w grę wchodzi urzędówka w pewnym zakresie - czy to na tym polega różnica? Czy takie stanowisko już w Kruk-u istnieje i jak jest odbierane przez osoby je zajmujące?
RR 2016-10-19 22:12:19
No pewnie , że istnieje i nie jedno stanowisko tylko cały dział. A różnica między DT a DKI jest zasadnicza. DT ma mniejsze kompetencje.
waza 2016-10-21 12:08:57
Dzięki za info:) Czy masz może wiedzę czy KRUK poszukuje się nowych pracowników na to stanowisko obecnie czy też wiszące od 2 miesięcy ogłoszenie to typowa zagrywka firm, która kolekcjonuje CV mimo brakupotrzeby zatrudnienia kogoś? Ogłoszenie na DKI wisi od sierpnia...
Anna 2016-10-22 22:39:00
Na jakie zarobki brutto/netto można liczyć na stanowiskach specjalistycznych np Project Manager, Analityk Biznesowy, Specjalista ds marketingu internetowego itp??
RR 2016-10-24 22:21:08
Nic mi nie wiadomo na temat jak to określiłeś "zagrywek" ze strony firmy. Ja się tym akurat nie interesuję, ale jeśli wisi ogłoszenie to albo nie znaleźli odpowiedniego kandydata albo jeśli znaleźli to może ktoś zapomniał je zdjąć. Złóż aplikację to się przekonasz. Pozdrawiam.
Aad 2016-11-02 07:16:00
Ile zarabia referent ds. Korespondencji wychodzącej / korespondencji przychodzącej ?
add 2016-11-02 13:24:38
Ile zarabia Referent ds. Korespondencji Wychodzącej ?
Zostaw swoją opinię o KRUK S.A. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KRUK S.A.