Opinie o TPV w Gorzów Wielkopolski

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie TPV. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie TPV o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TPV w Gorzów Wielkopolski

Kkkk

Napewno ktoś podał do gazety lubuskiej jaki stosunek do ludzi ma firma TPV. Fabryka nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, gdzie warunki sanitarne nie ma żadnego odstępu gdzie ludzie na Lini stoją obok siebie, mało tego te maseczki powinny mieć wymieniane a nie przez 1 pracować po 8 godzin. A Pan od zasobów ludzkich kogo chce oszukać?? No chyba że ma satysfakcję z tego że robi pośmiewisko że swojej osoby.

Emi

Dodatkowe mzk hehehe. Ostatnio jechało więcej ludzi krzesła zaklejone A i tak jechało więcej ludzi. Nawet światło w mzk jest zgaszone rano żeby nikt nie wiedział ile osób jedzie . Barwoooooo

c18
@Emi

Sprawę trzeba zgłosić do sanepidu, bo to już nie są żarty. Faurecia stoi, inne zakłady też, a nas narażaja.

Kkkk
@c18

Pracownicy powinni złożyc pozew zbiorowy przeciwko zakładowi za narażanie zdrowia i życia ludzkiego

"Kłamstwo ma krótkie nogi "

Brawo dla Gazety Lubuskiej, która świetnie zobrazowała kłamstwa Dyrekcji tej firmy w obliczu pandemii . Kłamią publicznie ze zachowana jest wszędzie odległość bezpieczna 1.5 m a wszyscy wiemy jak jest!!!! Fotografie to udowadniają! https://gazetalubuska.pl/tpv-w-gorzowie-wciaz-pracuje-kolejki-do-wejscia-do-pracy-jak-to-sie-ma-do-przepisow-wprowadzonych-przez-rzad-pyta-czytelnik/ar/c1-14884191. Co przykre kłamią wszystkich. Bo co tam się dzieje to niepojęte wyzysk i wykorzystywanie człowieka poza tym pracodawco Ty gadasz o bezrobociu z narażeniem jego życia- to jest ważniejsze nie zdrowie i życie tylko biznes!!! Ta firma bez ludzi nie istnieje, a fsrtuszki białe zawieście sobie w domu z tymi kłamstwami wiecznym, i!!! I oby woecej takich artykułów trzeba pokazać jaki wysysk jest w tej firmie i jak łamane są prawa parowników i zmuszanie bezpodstawne do ciągłego zapiepszania, czasem narażonego na kontuzje lub liczne choroby! Bhp w tym zakładzie nie istnieje liczy się tylko wysysk i kolorek zielony by kasa się zgadzała!!!

Farer
@"Kłamstwo ma krótkie nogi "

Dlatego trzeba nagłaśniać te sprawę, to niepojęte co się wyprawia w tym zakładzie. To się skończy tragicznie i nikt za to nie odpowie. I jeszcze słówko do dyrektora- nikt nie mówi o zamykaniu zakładu i wysłaniu ludzi ja bezrobocie, niech pan nie będzie smieszny. Mowa o postojowym, wielkie zakłady w Polsce już dawno tak postąpiły.

POSTÓJ W KODEKSIE PRACY !

Art. 81. § 1. Kodeks pracy stanowi, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. Ani dotyczący „przestoju” art. 81 Kodeksu pracy, ani żaden inny nie upoważniają pracodawcy do dysponowania w tym czasie urlopem pracownika. Urlop wypoczynkowy ma służyć pracownikowi, powinien zapewnić fizyczny i psychiczny odpoczynek oraz pozwolić na regenerację jego sił. Nie może to być metoda na wypełnienie lub zastąpienie czasu pracy pracownika, któremu pracodawca – z powodu braku lub złej organizacji lub sytuacji losowych – nie jest w stanie zagwarantować pracy. Za przestój niezawiniony przez pracownika należy mu się wynagrodzenie przestojowe (art. 81 kp) I ODRABIAĆ TEGO NIE TRZEBA !!! , a tym bardziej wymuszać skorzystanie z urlopu wypoczynkowego. Zarządzenia i poczynania TPV TRZEBA zgłosić do PIP.

@POSTÓJ W KODEKSIE PRACY !

To zgloscie to do pip i niech się biorą za te TPV a nie ciągle robią was w jajo. Tak jak z wypisywaniem urlopu za badania lekarskie. Śmiech na sali ta firma.

Były pracownik...
@POSTÓJ W KODEKSIE PRACY !

Chory zakład i to i chore ich wymysły....

Figaro
@POSTÓJ W KODEKSIE PRACY !

No to zgłoś, w jakim celu to piszesz?

Pracownik Biurowy

W zasadzie pozamerytoryczny aspekt przebiegu rozmowy według mnie opisuje stosunki panujące w tym zakładzie. Pani z HR wraz z moim niedoszłym przełożonym - oboje spóźnieni, rozmowa prowadzona w obskurnym pomieszczeniu w całości po polsku. Kompetencje w zakresie umiejętności posługiwania się j.angielskim sprawdzone na zasadzie cyt.: " to teraz proszę mi to wszystko opowiedzieć po angielsku...."z jednym niezdarnym, niepoprawnie gramatycznie zadanym pytaniem. Warunki finansowe (wskazówka dla udających się na rozmowę - proszę zacząć od tego - oszczędzicie sobie nawzajem czasu) to kwota "wynegocjowana" czyli kwota zaproponowana przez was gdyż Pani z HR w tym temacie milczy jak zaklęta, argumentując że żyjemy w Polsce delikatnie sugeruje czego mogę oczekiwać. Kwota zaakceptowana przez HR jest ostateczna z roczną podwyżką inflacyjną, brak bonusów, premii, programu socjalnego. Ogólnie dla mnie niemiłe doświadczenie.

Dlaczego Pana doświadczenie zawodowe biegunowo odbiega od pańskiego wykształcenia? To teraz proszę mi to wszystko opowiedzieć po angielsku....

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gorzów Wielkopolski
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Gorzów Wielkopolski
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Technik-Instalator systemów alarmowych
Gorzów Wielkopolski
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
gość

Nikomu tam pracy nie polecę. Nie ma tam żadnego szacunku ani dla pracowników, ani dla obowiązujących przepisów w Polsce. Do tego zarobki zawsze są zaniżone, bo nawet teraz nie wypłacają wynagrodzenia zgodnie z prawem a poniżej ustaleń rządowych. Omijajcie ta firme dużym łukiem zanim tego będziecie żałować.

Riki

Jakiego zakladu?

Dolar

Osoba zdrowa nie powinna nosić maseczki! A w pracy fizycznej ona robi się wilgotna niemal że od razu i od razu powinna być wymieniana na nową. Inaczej człowiek narażony jest na infekcje bakteryjną, które się wydzielają w mokrej i ciepłej maseczce!!!

Kirk
@Dolar

Skąd wiesz, że jesteś zdrowy, skoro udowodniono, że koronawirusem można zarażać, nie mając jeszcze objawów zakażenia?

@Kirk

Udowodniono ,że noszenie mokrej maseczki powoduje infekcje bakteryjną już pomijając to ,że są to najgorsze maseczki z możliwych noszone 8 h ! Bez znaczenia czy jesteś chory czy zdrowy - tym sposobem narażasz się na infekcje lub pogorszenie stanu zdrowia !

@Kirk

Aha i jeśli wierzysz, że ta beznadziejna maseczka, która nawet nie oslania szczelnie twarzy ochroni Cie przed takim groźnym wirusem to gratuluję wiedzy na jego temat jak i stosowania maseczek :)

Nika

Wszystko zamykają po kolei. A co z zakładami typu właśnie tpv. Noszenie masek? Myślicie ze to wystarczy? W takim dusznym zakładzie co jest teraz tam nie wyobrażam sobie pracy w maskach na twarzy.

Eulalia
@Nika

Poczekaj, az zrobi sie cieplo i ludzie zaczna sie skarzyc na odparzenia. A pcba? Na uszach nie dosc ze maski to jeszcze berety???? (usunięte przez administratora)

Ola
@Nika

Takie zakłady jak tpv bama powinny być zamkniete conajmniej 2 tygodnie ,to nie są artykuły potrzebne w obecnej sytuacji ,właściciele powinni pomyśleć o pracownikach , w tej sytuacji pieniądze nie powinni być na pierwszym miejscu

Mario

Opel Gliwice zawiesza produkcję. VW w Swarzędz zawiesza produkcję ze względu na dobro i zdrowie pracowników. W TPV nie ma zagrożenia gdyż zostały wydane maseczki, mierzy się temperaturę przy wejściu i są ogólnie dostępne płyny do dezynfekcji rąk. Czy pozew cywilny o zapłatę odszkodowania za utratę zdrowia wobec TPV będzie zasadny jeśli zachoruję z winy pracodawcy który w porę nie zapobiegł zbiorowemu roznoszeniu się pandemii?

Zniesmaczony
@Mario

Wczoraj na 2 zmiane kolejka ze ho ho. Mierzenie temp ludziom nagrzanym na słońcu☀️☀️☀️ Co sie okazalo ponad 38???? Kazali mi stanac pod sciana gdzie z gory dmuchala na mnie klimatyzacja????️????️????️. Po ok 10-15 min okazalo sie ze spadlo i moglem pojsc.... Chory czlowiek z rzeczywista goraczka w taki sposób tez sobie schlodzi czolo???? i bedzie wpuszczony jako zdrowy. Zacznijmy od tego ze na taki zakład i tyle ludzi troche malo dwoch mierzacych w dodatku z zespustymi termometrami bo potem z co drugim bylo cos nie halo ???? Pan z ochrony i jego okrzyki "nie podchodzic!"???? "zakladac maski!" ???? "pod sciane!"???? Sa lekko nie na miejscu. Ten pan sam wywoluje panike i traktuje ludzi gorzej jak rozpędzane bydlo???????????? Czy tylko ja odnioslem takie wrazenie? Poza tym taka kolejka a jak przyjdzie deszcz????️????️????️ to co drugi bedzie osmarkany i ze stanem podgoraczkowym????????????????????????????????Jakby nie mozna bylo otworzyc dwóch wejsc po 2 mierzacych? Nie ma ludzi na zakladzie czy termometrów? Wchodzimy do pracy nie z przyjemnosci lecz konieczności tak samo jak wszyscy no kto by nie musial pewnie by nie przychodzil. Ponad polowa kierownikow jest na l_4 wiec szanujcie tych pracownikow ktorzy jeszcze przychodza????. A panu z ochrony zycze więcej empatii tym bardziej ze tez był w wielu kolo 50 ???? wszyscy pracujemy bo musimy wiec sie szanujmy (usunięte przez administratora)

Lobo

Faurecia zamyka czasowo swoją starą halę, kiedy tpv się opamięta? Super, że mierzycie pracownikom temperaturę na wejściu do zakładu, ale rano ludzie muszą stać po kilka minut na zimnie w kolejce. Jeden przy drugim, bez masek, zmarznięci, przeciez to jest absurd!

Stary operator

Ciekawi mnie dlaczego zaklad nie zostal zamkniety jesli juz bylo podejrzenie? Na co czekaja? ????Teraz jest wszystko zamkniete akcja zostan w domu a tpv co? Tpv pracuje zagrożenia nie widzi? Aby hajs sie zgadzal ???? skad byly maseczki które ludziom rozdano w piatek? Mialy jakis atest? Jak ludzie maja w tym pracować 8 godz i dlaczego kierownicy po 10-15 min już mieli inne, lepsze? Uszka odstawaly? Ojej... To jest jakies chore???? biura maja drzwi otwarte zeby klamki nie dotykać, a produkcja jedzieeee i nie ważne ze robimy w brudnych i śmierdzących tygodniowych rękawiczkach i dotykamy wszystkiego wkretaki itp. Sądzicie ze rece nawet po dezynfekcji w takiej juz tygodniowej rękawiczce sa czyste? Z pewnością.... ???? Co dają maseczki jesli stoimy jeden na drugim? Co z tego ze przerwy kazda linia ma osobno jak przed praca wszyscy sa na palarni w autobusach i socjalu razem???? to i tak jest nie uchronne. Co te maseczki daly w piatek jesli po pracy trzeba bylo je oddac i w autobusach jeden siedzi na drugim? Tpv będzie je prac? Czekajmy na 1 przypadek????

Lobo

W obecnej sytuacji zakład powinien zostać czasowo zamknięty. Skoro mamy zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, to jak ma wyglądać praca na linii produkcyjnej, gdzie stoimy ramię w ramię w dużym zagęszczenia? Co z dojazdem do pracy? Autobusy to inkubatory wirusów, tam najłatwiej jest się zarazic. Niech TPV nie mydli nam oczy maseczkami. Poczytajcie trochę, takie maski powinny być wymieniane co 2-3 godziny. W przeciwnym wypadku od wewnętrznej strony gromadzi się para wodna z naszego oddechu, tworzy się ciepłe, wilgotne środowisko, które sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów. Nie wspominając już o komforcie pracy, w takiej masce nie ma jak oddychać, nie wydalamy odpowiedniej ilości dwutlenku węgla i grozi nam niedotlenienie. Wątpię aby zakład zainwestował w lepszej jakości maski, uważam, że jesteśmy narażeni na masowe zachorowania, jeśli nie na koronę, to na zwykła grypę. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w poniedziałek, być może będzie konieczność zawiadomienia odpowiednich służb, w tym inspektoratu sanitarnego o narażaniu pracowników na niebezpieczeństwo!!

Magda

Zgodzę się na powrót do tej firmy na produkcję, ale poproszę 4 tysiące netto darmowe obiadki 3 wyjścia do toaletki. Pozdrawiam

Jan

Tesla otwiera się pod berlinem chcą polakow

Mariusz

Firma ta poszukuje aktualnie nowych pracowników? Jestem ciekaw, czy trzeba mieć doświadczenie na produkcji, czy może wystarczy sama chęć i zapał do pracy, aby móc tam pracować.

Kik
@Mariusz

Nie czytasz opinii, po co chcesz tutaj przychodzić? Na ścierce zarobisz więcej, a praca lżejsza i w lepszej atmosferze niż w tym chorym obozie. Nie przesadzam, poszukaj czegoś innego. Acha- to chiński zakład więc korona alert najwyższego ryzyka w bonusie.

wirus -korona

Jak tam z wirusem,tpv będzie przestrzegało możliwość skorzystania z opieki na dziecko?czy tak jak w zeszłym roku w związku ze strajkiem nauczycieli ,straszyli zwolnieniem ,bo im ludzi brakuje...????

Rok

Do kiedy te urlopy?

Wader

Wiadomości z ostatniej chwili: polskie kierownictwo dostało upomnienie z samych Chin, poszło o to, że pracownicy dostali za duże wypłaty w grudniu (spowodowane pracą po 10h i w soboty oraz bonami na święta). Teraz zapomnijcie o podwyżkach, soboty też będą wolne - niby fajnie, ale.. produkcja i tak musi zostać zrobiona, więc skrócono czas cyklu (czyli czas na wykonanie operacji przez pracownika). Krótko mówiąc- zapomnijcie o kasie, macie zapie... coraz szybciej i szybciej. Powiem tak- nigdy nie kupię telewizora produkowanego w tym zakładzie (głównie Philips). Co więcej- będę namawiał chcących kupić ten telewizor, aby wybrali inny model, pisał komentarze w opiniach w internecie itp. Jak gracie tak macie, jak najdalej od tego zakładu.

Kumos
@Wader

Dostajemy podwyzki rosnie placa minimalna trzeba pracować szybciej i lepiej Im szybciej pracujesz tym jesteś bardziej fit czemu wiec narzekasz

@Kumos

Jakie podwyżki wyrównanie do najniższej krajowej nazywasz podwyżką co niektórzy nawet jeszcze nie mają najniższej krajowej! Poza tym podnoszenie targetów do granic możliwości a nawet niewykonalności do wyzysk i zabieranie ludzoa premii, która zresztą i tak jest żałosna 8 zl brutto :D (usunięte przez administratora)

@Kumos

Podwyżek nie ma, to praca minimalna wzrosła, a to akurat wynik dzialan rządu a nie tpv. Im szybciej pracujesz tym bardziej bedziesz polamana na starość. Zejdź ze stanowiska lidera na linie to dostaniesz w (usunięte przez administratora)

P2703

Teraz jest jeszcze gorzej. Totalny brak szacunku dla pracownika. Kierownicy i liderzy to buraki bez szkoły. Targety nie do wyrobienia. Finansowo (usunięte przez administratora) Atmosfera (usunięte przez administratora)

Telewizory

Dlaczego narzekacie na Mirka B? Dlaczego narzekacie na pracę na liniach? Dostajecie wypłatę na czas przecież Czemu wciąż narzekacie? Firma was karmi i zatrudnia, dlaczego sracie we własne gniazdo?

Pozdro
@Telewizory

Tylko to dziala w dwie strony wiec dlaczego liderzy i kierownicy (w pewnym sensie przedstawiciele produkcji)zle traktują pracowników co wynika z komentarzy firma nic ze darmo nie daje pracownik musi pracowac zeby pensje otrzymać wiec firma nas nie karmi predzej odwrotnie bo zeby nie ci pravownicy produkcji to kierownicy by nie mieli premii ani dyrektorzy a wyplate na czas musza wyplacic bo to jest zawarte w umowie zadnej laski nie robią ????????????????????

Ten zakład to katastrofa 70 zł brutto podwyżki.Atmosfera tragiczna,a praca do lekkich nie należy.Odkąd Pan B. został dyrektorem bardzo mocno się pogorszyło.Polaków została dosłownie garstka.Zmniejszanie ludzi na stanowiskach i zwiększanie targetu.W TPV jest premia wydajnościowo jakościowa.Jakościowej premii jest 100 zł brutto miesięcznie i do 8 zł brutto premii wydajnościowej za wykonanie dziennego targetu.Ta premia się nie zmieniła od początku istnienia zakładu.Śmiech na sali.Wyobraźcie sobie że szef po 10 godzinach zapieprzania daje Wam na koniec 2 piwa z biedronki lub jedno z baru.Motywacja do pracy (usunięte przez administratora) co nie?Po prostu chce się rzygać.Trzeba się ewakuować i to jak najszybciej bo cię wykończą za najniższą krajową.Nikomu nie polecam pracy w tym chorym zakładzie.Pod koniec roku będzie spotkanie z dyrektorem i znowu będą się chwalić ile telewizorów wyprodukowali,a ja mam na to wyrąbane.Skoro jest tak dobrze to dla czego nie dacie ludziom którzy ciężko pracują zarobić co?Skończone chamy!!!

P2703

"Pod koniec roku będzie spotkanie z dyrektorem i znowu będą się chwalić ile telewizorów wyprodukowali." Dokładnie, może warto Dec wyraz dezaprobaty w związku z ostatnimi "podwyzkami" i nie klaskac na koniec? Buczenie mile widziane...

Nick z tv

Jak ci się nie podoba to odejdź stad, zyska na tym zakład który potrzebuje dobrych pracowników a nie jeczydup Jak trzeba być podłym żeby obmawiać zakład anonimowo (usunięte przez administratora)

Taki tam
@P2703

A może krytykancie docenisz dyrekcje ze znajduje czas na info dla pracowników,,, Ze nie pracujesz w tym czasie a masz płacone. Dyrekcja zawsze częstuje ciastem i napojami, To ci tez przeszkadza? Nie utożsamiasz się z firma wiec lepiej stad odejdź Pobucz sobie lepiej w domu jak ci obiad nie zasmakuje to ci wolko

Gatsu
@Taki tam

Ale luksus, raz na rok ciastem poczęstować :)

Dżon Łik
@Nick z tv

1. Przecież ten zakład potrzebuje jakichkolwiek pracowników, połowa dobrych pracowników odeszła do innych firm za większymi zarobkami. 2. Wspaniale, że anonimowo piszesz o tym, że to podle jest anonimowo pisać na forum :)

karola22
@Taki tam

ale sie cieszysz raz na rok dostaniesz ciasto i napoj. za to chwalisz zaklad ludzie dobrze onim pisza i maja prawo do opini na jego temat

@Taki tam

A ciebie główka nie boli od wciskania się w tyłki? A co do ciasta dyrekcja nie płaci z własnych kieszeni to twój socjal więc nie ma mowy o poczęstunku.Jaka lojalność za najniższą krajową buu...

d.
@Nick z tv

Dobrych pracowników za najniższą krajową?-lecz się.Jest coraz większy wyzysk-nie widzisz tego czy tylko udajesz?Chyba nie sądzisz że ktoś uwierzy że jesteś z produkcji cwaniaczku.

d.
@Taki tam

Tylko że to są pieniądze z Twojego socjalu mało inteligentny człowieczku.Rzeczywiście super zakład znaleźli raz w roku 30 min czasu na pochwalenie się ile tv wyprodukowali,a zaraz po tym podnieśli targety buhaha!

Taki tam
@Taki tam

Czytam takie opinie czy odpowiedzi i od razu widać jakiegoś przydupasa co za 100 zł da się pokroić a nie jest za ludźmi którzy robią ciężką robotę. Nie jestem związany z tą firmą pracuję w zupełnie innej branży a planuję kupić telewizor i pomyślałem o Philipsie, więc poczytam co tam piszą ludzie pracujący. Widać przełożeni są wyalienowani z rzeczywistości, Poszukam więc produktu z poza obszaru TPV może Sony bo Philips to tylko już naklejka a nie myśl techniczna.

Zostaw merytoryczną opinię o TPV - Gorzów Wielkopolski

• Jak się pracuje w TPV?

Zobacz opinie na temat firmy TPV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TPV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 9 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TPV?

Kandydaci do pracy w TPV napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TPV