Grupa Farmacol

Opinie o Grupa Farmacol

3,35

Czytam te wszystkie ostatnie komentarze i dochodzę do wniosku że ktoś się niepotrzebnie produkuje. Naprawde myślicie ze coś to da.. Rozpadające się skanery z smierdzacymi od potu przylepcami notorycznie psujące się drukarki szwankujące komputery z szczerbata klawiatura to wizytówka tego przybytku absurdów. Żałosne to wszystko łącznie z wynagrodzeniem.

@3,35

Bo to prawda (usunięte przez administratora) brak szacunku do czlowieka, (usunięte przez administratora) w wyplatach

@Kunegunda

Otwórzcie oczy. W Farmacolu nigdy nic się nie zmieni, a tak źle jak teraz nie było nigdy. Polecam się zwolnić i otworzyć na rynek pracy, albo zgłaszać do PIPu niech w końcu oni zrobią z tym porządek co piszecie. Tutaj Wasze żale mają za nic.

Farmacol stale rozwija się od 30 lat. Ze względu na liczbę zatrudnianych pracowników oraz typ prowadzonej działalności, jesteśmy pod stałą kontrolą PIP oraz innych instytucji weryfikujących prawidłowość funkcjonowania naszych organizacji.

adziu19865
@Grupa Farmacol

Chciałbym zacząć tam pracę macie może nr do kogo zadzwonić

@adziu19865

Jak Ty nie umiesz sobie poradzić ze znalezieniem nr do farmacolu... To sobie tam nie poradzisz, albo niech zatrudniają jeszcze większych (usunięte przez administratora)

@adziu19865

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 32 208 06 00 lub do kontaktu bezpośredniego z działem HR : hr@farmacol.com.pl

Szczery
@adziu19865

Zastanów się co robisz.Nie czytasz opini na temat firmy?Uciekaj skoro świt,bo potem będzie wstyd,że jesteś cytrynką z cwanej firmy,która dobrze prosperuje,ale płaci mało.Przykro to pisać,ale Polak dla Polaka wilkiem.Krytykuje się zachodnie korporacje,a nasze co?Lepsze? Tu jedni mają lepiej(przyjezdni),a drudzy gorzej.Sprzęt do pracy woła o pomstę,duszno i niezbyt czysto. Tu problemy zamiata się pod dywan,o kluczowych dla załogi kwestiach decyduje człowiek,który nie uznaje dialogu i ma za nic argumenty. Kadra w oddziałach nie ma nic do gadania.Podejście tak jest od lat i co można?Co niektórzy to figuranci i woskowe kukły. Pracownicy to statyści i trybiki w maszynie. W firma pisze,że jest taka propracownicza,ogłoszenia cud,miód i atrakcje.A real?Karuzela absurdów. Boli nas wiele rzeczy.Dlaczego pracownik to zło konieczne?

Lancelot
@Grupa Farmacol

Jakoś tego rozwoju nie widać.Widać za to brak profesjonalnej organizacji pracy,stary sprzęt,podupadające oddziały, same magazyny są w słabej kondycji technicznej,chory sytem naliczania premi,przywileje dla nowych. Tu się nie dba o starą załogę.Dlaczego nadal firma nie wprowadziła systemu pracy leasingowej dla pracowników agencji? Optymalizacja kosztów odbywa się kosztem stałych pracowników na obcinaniu im premi wydajnościowej. Dlaczego problem błędów - przekłamań na terminalach - zmiana ilości sztuk do skompletowania nie został jeszcze naprawiony? Dlaczego musimy mieć odciągane za niezawinione błędy typu - w kluczowym momencie zatwierdzania operacji sprzęt się zawiesza i generuje błędy.Od czego jest pytam dział IT?Powinien być uruchoiony help desk i funkcja w terminalach zgłaszania błędów AD HOC. Nadal nie widzimy dobrej woli w naprawianiu błędów i polepszaniu warunków pracy pracowników. Nie ma dialogu,nie ma zebrań,ręczne starowanie wszystkimi procesami w firmie przez centralę. Dlaczego w przypadku spadku ilości zamówień nie można pracować na godzinówce?Dlaczego pracownicy,którzy chcą uczciwie pracować,a nie mają tyle siły,aby gnać na akordzie nie mogą mieć godzinówki? Bądźcie ludźmi,swtórzcie swoim pracownikom dobre warunki płacy i płacy. Firma mogłaby pozyskać pieniądze z reklam sprzedawanych produktów.Wprowadźcie produkty weterynaryjne. Dlaczego nie ma zniżek na leki dla pracowników?To nie jest zły pomysł. Centrala trzyma łapę na wszystkich decyzjach,po co pytam gł.kierownicy oddziałów? W praktyce nasz gł.kierownik niewiele może. Czas to zmienić,zrobić rachunek sumienia i naprawić szkody.Pokażcie,że jesteście firmą przyjazną pracownikom.

Zdeterminowany

Czas wdrożyć zmianę dotyczącą naliczania premi wydajnościowej.Stawki jak na dzisiejsze czasy są stanowczo za niskie.Wszystko drożeje,a my nie zarabiamy adekwatnie. Nasza propozycja: sporządzenie stosownej tabeli naliczenania premii(włącznie z ustaleniem nowych progów).Farmacol nie jest konkurencyjny w zestawieniu z innymi firmami logistycznymi. Trzeba wziąźć pod uwagę,że stała ekipa pracowników ma już czas swojej zdrowotnej świetności za sobą. Najlepszych pracowników jest już coraz mniej.Niektórzy zastanawiają się nad odejściem. gł.powody to kwestia zarobków,jakości pracy(brak dobrego sprzętu),brak dialogu z firmą,słabe zarządzanie,oraz kwestia zdrowotna(brak ergonomii zniszczył pracownikom zdrowie). Jeżeli zostaną w przyszłości - oby nie niedalekiej sami nowi pracownicy,przyjęci w ostatnich miesiacach to sytuacja farmacolu będzie opłakana.To samo dotyczy pozostałych oddziałów. Kwiastią czasu może zatem być brak odpowiednich pracowników. Wyciskanie ludzi jak cytryny przy takich warunkach jest słabe i świadczy o braku zrozumienia,wykorzystywaniu,skąpstwie i braku elementarnych zasad przyzwoitości. Z doświadczenia zło zawsze wraca. W dalszej lub nawet nie tak odległej perspektywnie oznaczać to może zamknięcie magazynów. Wieszę zmierzch tej firmy przez takie decyzje i zarządzanie. Sami niszczycie swoje dzieło.

Selekcjoner

Zaskakujące jest to,że jak dotąd nie ma jeszcze selekcji w zakresie nowych pracowników. Jak głos załogi postuluję o selekcję pracowników. Dostaję sygnały,że niektórzy z nowych ściemniają kiedy trzeba zwiększyć tempo,a kiedy jest mniej pracy podbierają zlecenia stałym pracownkom. Część nowych,agencyjnych pracowników ewidentnie nie nadaje się do tej pracy. Niektórzy nie chcą się dostosować,uczyć,pracować poprawnie i odpowiednio. Migają się,pracują bylejak,osłabiają zespół,niszczą asortyment.Basta. Rażące lekceważenie starszych pracowników jest niedopuszczalne. Postulujemy,aby kierownicy zmainy sporządzili listę osób do wymiany. Zdumiewające,że nie zostało to jeszcze zorganizowane.Niedługo sezon urlopowy. Do tego czasu powinni zostać przyjęci nowi,zorientowani w pracy logistycznej pracownicy i niezwłocznie, solidnie przeszkoleni.Przecież to nowi mają zastapić czasowo starych i odciążyć nas. Logistyka magazynowa,farmaceutyczna nie jest dla wszystkich.Tu nie tylko liczy się dynamika pracy,ale także bardzo ważna jest jakość.Niektórzy jednak mają to w nosie. Nie są z tego rozliczani,wykorzystują gościnność i wyrozumiałość gospodarza. Było wyraźnie tu zgłaszane i sygnalizowane,że czas na wprowadzenie modyfikacji i dobrych zmian. W kwestii poprawy warunków pracy nie możemy odpuścić. Gdzie ta obiecana optymalizacja pracy?

Nemezis

Pytam:Jak długo jeszcze będzie trwać ta męka i żenada z pracą na badziewnym sprzęcie? Jak długo jeszcze chcecie improwizować dając setny raz terminale i skanery do naprawy? Robicie z nas głupków,a to mi się bardzo nie podoba. Nie róbcie z siebie biedaków bo firma dobrze prosperuje. Czy firma nie może wypożyczyć lepszych,sprawdzonych terminali i skanerów magazynowych skoro nie chce i nie zamierza zakupić nowych? Jeżeli nic się w tejże kwestii nie zmieni to domagamy się odwołania pracy na akord. Stwarzanie takich warunków pracy jest nie fair.

Mm
@Nemezis

Proponuję się obudzić... Tu się nigdy nie zmieni. Wyrównali podstawy... Teraz nie będą płacić za nadgodziny w końcu trzeba odrobić te nieodżałowaną stratę. Co do sprzętu to nawet szkoda pisać.. skandal to łagodne określenie. Ludzie chcą pracować i zarabiać ale pracodawca woli płacić Agencji.Oni też będą mieli odbiory czy może jak zawsze będą zarabiać więcej od stałych często wieloletnich pracowników??

@Nemezis

Sprzęt wykorzystywany na terenie magazynów GK Farmacol jest na bieżąco serwisowany, a jeśli wymaga wymiany - ta następuje.

@Grupa Farmacol

Nie ma żadnej wymiany terminali.Stary,marny sprzęt jest jedynie naprawiany setny raz.Nowego jakoś nie widać. Mam pytanie : Czy Państwo jako pracownicy magazynu chcieliby pracować na takim sprzęcie?

@Grupa Farmacol

Co ? Chyba nie wiecie co piszecie ? Połowa terminali to jakieś padaki, na których się nie da pracować i powszechnie o tym wiadomo i zmianowi też to wiedzą, a nawet główni kierownicy magazynu ,którzy sami przyznają, że nic nie mogą zrobić, bo Katowice ich blokują. Proszę drogą centralo się nie ośmieszać i pograzac

@Grupa Farmacol

Lekceważąc nasze prośby,postulaty i sugestie firma ryzykuje utratę najlepszych i najbardziej zaangażowanych pracowników. Cierpliwość doświadczonych i rozczarowanych ludzi nie jest wieczna. Cześć z nich może odejść z często omawianych tu rażących zaniedbań firmy,część z nadmiernej ekspoloatacji. Tak się już dzieje od dłuższego czasu,ale firma NIC nie robi aby zadbać o starych pracowników. Praktycznie sami niszczycie to sworzyliście.W waszym postępowaniu nie ma logiki,ani szacunku dla pracowników. Uważacie,że jak nie ci to przyjdą inni.Wszystko do czasu.Nie bez powodu farmacol nie ma dobrej opinii jako pracodawca. Wy tylko oczekujecie,wymagacie,a nie rewanżujecie się w odpowiedni sposób. Traktujecie nas jak zło konieczne.Przykre to i denerwujące. Pracownicy mają dobrą ocenę sytuacji.Sami zachęcaliście do zasugerowania zmian. Firma od pewnego czasu obiecuje,że dołoży starań,aby ulepszyć naszą pracę i na tym się kończy. Jak wiadomo jest to popularna praktyka,strategia zwana kreowaniem tzw.dobrego PR. Optymalizacja kosztów polega tylko na cięciach w wypłatach oraz zakupach np.niezbędnego sprzętu do pracy. Podział na równych i równiejszych jest ewidentny.Jedni mają fory,drudzy są wyciskani jak cytrny. Dzieje się tak od lat.Czas dokonać samokrytyki i zmienić to.Inaczej frarmacol stanie się kolosem na glinianych nogach.

@Nemezis

Wszelkie opinie pracowników są dla nas bardzo istotne, jednak jakakolwiek reakcja może zostać podjęta, jeśli jest zgłaszana zgodnie z wewnętrznymi procedurami. Po raz kolejny pragniemy podkreślić, że portal GoWork nie jest kanałem dedykowanym do komunikacji w Grupie Farmacol, dlatego zachęcamy do korzystania z powszechnie znanych Państwu rozwiązań w naszej firmie.

Gosc
@Grupa Farmacol

Serio jakoś tego nie widać . Wymiany terminali odkąd pracuje w tej firmie jeszcze nie było

Stryj pracował dlugi czas na magazynie w zernikach. Kawal życia tam spedzil ale takiego chamsta jakie go tam spotkało nie spodziewał się nikt. Na "stare lata" jakieś za przeproszeniem "mlode szczyle" po prostu zaczęły stosować mobbing!!!! Najgorsze wyzwiska, traktowania jak smiecia! I to wszystko z ust młodych "kierowników" ?! Jak można tak trakowac starszego pracownika!!! Gdzie jest dyrekcja!!! Wstyd!!! Panie Szymomie prosze sie wstydzic!!!! W Angli za takie zachowanie wobec innych niewyplacilby się Pan do końca zycia!!

W naszej organizacji nie tolerujemy wspomnianych przez Pana/Panią zachowań. Jeśli odnotował Pan/Pani takie zachowania bardzo prosimy o zgłoszenie poprzez System Zgłaszania Naruszeń (https://www.farmacol.com.pl/kim-jestesmy/system-zglaszania-naruszen/) lub kontakthr@farmacol.com.pl

@Grupa Farmacol

Czy Państwo mówią poważnie? Podczas zwolnienia był podany powód i Państwo to wyśmiali. Może warto przeanalizować co się tam stało i pociągnąć do odpowiedzialności dane osoby !!! Chyba potrzeba Wam tam telewizji może oni zrobią Porządek skoro Państwo nie panujecie nad swoimi pracownikami.

@Grupa Farmacol

Napisze maila i co z tym zrobicie ? Zamieciecie pod dywan? Przywrócicie mojego stryja do pracy a oprawce zwolnicie? Nie sądzę! Ręką rękę myje !!!

natalia

(usunięte przez administratora) to nie kierownik, tylko statysta. Najlepiej mu wychodzi siedzenie przy biurku z jego asystentem i zamykanie listów przewozowych w serwisie 30 min.przed końcem wyjazdów. Wychodzi o 14 i ma gdzieś jak wygląda ekspedycja, czy jest cała zmiana popołudniowa, czy pojemniki są na rampie. A praca w soboty, po godzinach lub przyjście na zmianę popołudniowa bądź nocna to nie wchodzi w grę. Czy tak postępuje kierownik sekcji ??? Wiele pozostaje do życzenia. Może Kierownictwo wyższego szczebla wyśle (usunięte przez administratora) na szkolenia do Mor bądź Szopienic

Procedura zgłaszania nieprawidłowości w GK Farmacol wygląda następująco: - zgłoszenie do bezpośredniego przełożonego, - wysłanie korespondencji mailowej opisującej dokładnie zaistniały problem na adres: kontakthr@farmacol.com.pl, - wysłanie zgłoszenia poprzez dostępny na stronie www.farmacol.com.pl System Zgłaszania Naruszeń. Szczegółowe opisanie problemu i zgłoszenie go poprzez jeden z wyżej wymienionych kanałów pozwala na zainicjowanie działań naprawczych (jeśli te będą wymagane). Po raz kolejny pragniemy podkreślić, że portal GoWork nie jest kanałem dedykowanym do kontaktów w GK Farmacol, dlatego zachęcamy do korzystania z wyżej wymienionych rozwiązań co umożliwi dokładne zidentyfikowanie problemu. Tym bardziej, że opisany przez Pana/Panią problem jest zbyt ogólny abyśmy mogli podjąć jakiekolwiek działania.

Realista
@Grupa Farmacol

Postulujemy o branie pod uwagę opinii,sugestii,próśb i propozycji ulepszeń i zmian wystawianych na forum gowork przez pracowników każdego oddziału. Jednocześnie zwracamy uwagę na to,że jesteśmy regularnie zbywani przez kadrę jak również przez Państwa - czyli centralę. Piszecie gładkie formułki w odpowiedziach i traktujecie nas jak naiwnych i niezorientowanych. Niedoceniacie nas,załogi jako praktyków.Nasze dobre pomyły są torpedowane,probelmy zamiatane pod dywan. Tak nie można dalej postępować. Nawet nie otrzymaliśmy żadnej informacji czy spotkanie ekspertów w sprawie optymalizacji pracy oddziałów już się odbyło i jakie zostaną podjęte procedury i działania w związku z tym. Wyraźnie zaznaczyliśmy problemy z pracownikami agencyjnymi ze wschodu(zabieranie pracy,nie pomaganie w ciężkich sytuacjach, niszczenie leków,obijanie się,niesprzątanie,zachowanie). Postulowałbym także jeżeli mają nadal pracować u nas pracownicy ze wschodu o zasygnalizowanie agencji pośrednictwa żeby staranniej dobierali dla nas pracowników(dużo osób jest niekomunikatywna,nie zna języka lub praca w logistyce jest kompletnie nie dla nich).Potrzeba także zatrudnić liderów,którzy by szkolili i nadzorowali pracę swoich rodaków.Tzw.opiekunów grup wschodnich. Na wzór Clippera,Westwing,H&M.Proszę o zrozumienie problemów i podjecie szybkich i stosownych działań w tym zakresie. Nie dziwcie się,że walczymy sami o swoje sprawy.Kto o nas zadba? Nie sztuką jest zatrudnić dużo pracowników,sztuką jest dobrannie odpowiedniej liczby i odpowiedniej jakości pracowników. Niedługo sezon letni,czyli urlopowy.Lwia część stałej załogi pójdzie na urlop. Nie muszę chyba wyjaśniać jak się to skończy przy takich nowych pracownikach,którzy z reszą syganlizują nam,że mieli zbyt krótkie szkolenie i jeszcze mają dziesiatki pytań. Starzy pracownicy,którzy zostaną z nimi sami mogą takiego obciążenia nie wytrzymać. Wyjdzcie do nas z pomocną ręką.Nie tylko obowiązki o oczekiwania. Mówimy o tym co nas oboli otwarcie i oczekujemy pozytywnych zmian.

@Grupa Farmacol

Oj tolerujecie, a kierownictwo nie ma żadnego szacunku do pracownika i do człowieka począwszy od zwykłego dzień dobry,Zreszta co się dziwić, przykład idzie z góry..

Adziu19865

Zna może ktoś nr do farmacolu

@Adziu19865

W poniższym linku znajdzie Pan/Pani wszelkie dane teleadresowe Farmacol: https://www.farmacol.com.pl/kontakt/kontakty/

Prosimy o nie podawanie wewnętrznych danych teleadresowych na portalu GoWork. Dostępne numery kontaktowe znajdują się w zakładce na stronie: https://www.farmacol.com.pl/kontakt/kontakty/

Ergonomia

Powinna zostać wyznaczona osoba,która dopilnuje,aby ciężki asortyment został ulokowany na gabarycie. Jeżeli nie to nie rozumiem dalczego firma nie miałaby płacić dodatku"rekompensaty"za nieergonomiczną pracę.Jak wiadomo częste wykonywanie obciążających czynności na dziele kompetacji,kontroli oraz innych powoduje liczne kontuzje,urazy i przeciążenia. Nic dziwnego,że pracownicy zmuszeni są udać się na l4,rehabilitację. Powiecie:"To praca magazynowa,a więc fizyczna.Widzeliście na co się decydujecie". Jednak taka odpowiedź nas nie zadawala.To było by zamiatanie problemu pod dywan jak dzieje się to z różnymi problemami w naszych oddziałach.

@Ergonomia

Wszelkie inicjatywy dotyczące podniesienia ergonomii pracy są dla nas bardzo cenne. Zachęcamy więc do przekazywania tego typu pomysłów bezpośrednim przełożonym.

Ergonomia
@Grupa Farmacol

Tak się składa,że o ergonomię pracy walczymy od lat i nasi przełożeni dobrze o tym wiedzą. Jednak ciągle nas zbywają:"Tak ma być i nie zmienimy tego","Nic się nie da zrobić","Zapomnij". Brak ergonomi doprowadził mnie i nie tylko mnie do licznych kontuzji i przeciążeń. Efek: L4.Nacierpiałem się podczas chorowania i tyle. Takich osób jak ja było i jest więcej.Niektóre osoby w firmie,które zawiadują wyborem lokalizacji produktów na magazynie nie biąrą pod uwagę,że ich działania i decyzje uderzają bezpośrednio w pracowników. Zamiast dialogu,pomocy budują mur obojętności,wykorzystują swoją władzę. Bardzo to niegodziwe i przykre.

Obserwator

Nowi pracownicy ze wschodu rozczarowali.Czują się zbyt pewnie. Dlaczego?Ponieważ firma przymyka oko na ich pracę.Mogą robić błędy do oporu,ściemniać. Sa nieuważni i niszczą leki,ale my nie zmierzamy mieć za to potrącane. Oni nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć,że praca w logistyce to nie zabawa. Niektórzy pracują dobrze,ale niektórzy albo zabierają pracę,gdy jest jej mało,albo nie pomagają jak pracy jest dużo.Przez nich albo jest problem z wyrobieniem akordu albo my jesteśmy ekspoloatowani. Nie zawsze zwracanie uwagi na ten aspekt jest dobrze odbierane. My im na prawdę bardzo współczujemy,jesteśmy otwarci na szolenie,staramy się stworzyć normalną, dobrą atmosferę pracy,ale niesety nie wszyscy to doceniają i odpowiadają tym samym. Pomijając ich ironię,dystans to nie może być mowy o zabieraniu pracy lub wykorzystywaniu nas,kiedy jest dużo pracy.Goście,do kórych wyciągamy rękę,nie mogą wykorzystywać gospodarza. Przywileje tylko dla grupy wschód? Domyślamy się,że firma otrzymała dofinansowanie na zatrudnienie wschodnich sąsiadów lub ulgi. Zwykli,polscy pracownicy agencyjni już dawno zostaliby pożegnani za nieprawidłową pracę.

@Obserwator

Każdy pracownik zatrudniony w GK Farmacol traktowany jest na równych prawach. Praca wykonywana przez każdego z nas jest rozliczana w oparciu o wyznaczone normy przez przełożonych. Jednocześnie podkreślamy, że GK Farmacol nie otrzymuje żadnego dofinansowania w związku z zatrudnianiem cudzoziemców. Prosimy o nie szerzenie dezinformacji.

@Grupa Farmacol

Z tym traktowanieniem wszystkich równo to bym polemizował. My nowych nie traktujemy źle,nie dyskryminujemy nikogo.To oni nie chcą się integrować i nie muszą,ale traktują nas z góry. Zaręczam,że moje zdanie jest głosem załogi,nie tylko ja zuważyłem,że mają fory.Jestem obiektywny. Sytuacja polityczna sytuacją,ale na koniec jest tak,że stali pracownicy są wykończeni intensywnością pracy. Z tym rozliczaniem pracy wszystkich pracowników przez przełożonych jest różnie. Zrozumcie nas,zamiast udawć,że nie ma żadnych nieprawidłowości. Poprawność polityczna,stworzenie warunków nie może odbić się na ulgowym traktowaniu dla jednych,a wzmożonej pacy dla drugich.

@Obserwator

Cieszymy się, że załoga wzajemnie się szanuje. Przypominamy równocześnie, że wszyscy jesteśmy rozliczani z wyników wykonywanej pracy.

@Grupa Farmacol

Chodzi o to,że nie wszyscy są rozliczani ze swojej pracy.Nowi pracownicy jak chcą to pracują,a jak nie chcą to nie pracują. Wybierają sobie pracę.Zwracanie uwagi celem usprawnienia pracy,wskazanie na prawidłowości jest niemile widziane. Wczoraj jedna z nowych pracownic,która źle pracowała po zwróceniu uwagi dostała furii. Inna natomiast nie wykonała polecenia.Kierownictwo przymyka oczy na ich niekompetencję. W dalszym ciągu nowi albo zabierają nam pracę,albo nie pomagają w trudnych sytuacjach. Nie poprawiła się kwestia uszkodzeń leków,a my nie mamy zamiaru mieć odciągane za uszkodzenia spowodowane przez nowych. Podczas tłumaczenia dziewczyną z Ukrainy jak należy obchodzić się z lekiem,one bagatelizują ten problem. Na nic zdaje się tłumaczenie,że ponosimy tego koszty.Tak jest jak pracownicy agencyjni nie są z tego rozliczani. Gdy omawiamy ważne kwestie to gł.problemem jest albo brak zrozumienia(nie znają polskiego)albo udają że nie rozumieją,albo lekceważą. Czy zatem nadal firma uważa,że wszyscy są równo traktowani i że nowi pracownicy nas szanują?

@Obserwator

Prosimy aby wszelkie ewentualne nieprawidłowości były zgłaszane do bezpośrednich przełożonych. Jednocześnie dziękujemy za proaktywną postawę.

Higiena

Proszę przemyśleć kwestię zwiększenia liczby osób sprzątających. Na magazynie jest coraz brudniej.Apteki otrzymują leki w zabrudzonych opakowaniach. Podłoga też ma wiele do życzenia.I proszę nie mowić,że sprząteczy jest wystarczająco. Oni mają dużo pracy przy sprzątaniu makulatury,śmieci.Myją też magazyn. Szanujemy ich pracę.Jak możemy to sami z siebie też sprzątamy po sobie. Jednak nie wszyscy(nowi raczej nie)i to nie zawsze wystarczy. Ile zdażą tyle posprzątają i umyją.Jednak ogarnąć cały magazyn,łącznie z umyciem całości i jeszcze półek wymaga większej liczby pracowników sprzątających.

Konkret

W zeszłym roku,rok temu otrzymaliśmy informację od kierowniczki,że za kompletację wiekszych ilości (po kilkanaście,kilkadziesiąt i więcej sztuk)bedziemy otrzymywać więcej do akordu. Tymczasem nadal w kwestii wysokości premii akordowej nic się nie zmieniło. Widać to po wypłatach.Zatem zasadnicze pytanie brzmi:"Czy była to prawdziwa informacja?Czy zostało to wymyślone?Czy coś jest nie tak z naliczaniem premii? Kompletowanie dużych ilości powoduje,że musimy przeznaczyć na to więcej czasu kosztem zwykłych zamówień,których nazbiera się w tym czasie powodując zagęszczenie pracy.

Pomysłowy

Pracownicy na zleceniu nie dokładają należytych starań do jakości. Jak jest mało pracy to chętnie ją wykonuja,jak jest dużo to już jest gorzej. Pracownicy na umowie o pracę mają za dużo potrącane za błędyi ścinaną premię wydajnościową. Na jakość pracy wpływa: - wysokie tempo i akord - marny sprzęt(bardzo często przez jego awaryjność robimy tzw.niezawinione błędy) - nadal problem zmiany ilości sztuk na terminalu(podczas kompletacji)pozostał nierozwiązany Jeżeli frma nie zdejmie akordu może dużo stracić. Jako pracownicy na akordzie musimy zadbać o swoje interesy. Jak firma zamierza rozwiązać problem podbierania zleceń przez nowych,agencyjnych pracowników? Wiadomo,że trzeba podzielić się pracą.Jak spada ilość zamówień akordowi pracownicy tracą. Przecież nie wygnamy nowych pracowników.Nasza propozycja: wprowadzenie tzw.zamawiania pracowników agencyjnych,na czas intensywnej pracy Leasing pracowniczy (nazywany również leasingiem personalnym) to nic innego, jak wynajem pracowników określonym firmom, do określonych zadań i na określony czas. Omawiana forma pozyskiwania pracowników jest skierowana do wszystkich firm, które potrzebują tymczasowego zwiększenia zatrudnienia ze względu na np. wzrost popytu na produkt, sezonowość działalności, realizację większego projektu. Rozwiązanie to pozwala na spore oszczędności - firma poszukująca osób do pracy zostaje odciążona od kosztów rekrutacji i selekcji. W efekcie końcowym istniej mozliwość,że firma korzystająca z agencji pracej,zatrudniającej pracowników leasingowych będzie mniej płacić za takich pracowników. Odsyłam do przydatnej strony: https://ewl.com.pl/leasing-pracowniczy-a-outsourcing-roznice-i-korzysci-dla-firm/

@Pomysłowy

Korzystamy z opisanego przez Pana rozwiązania. Kwestia optymalizacji i zarządzania pracą na magazynie leży w gestii managerów pionu logistyki. GoWork nie jest miejscem do rozważania strategii zarządzania pracą. Zachęcamy więc, aby wszelkie pomysły wysyłać mailowo pod adres: kontakthr@farmacol.com.pl W najbliższym czasie z osobami zarządzającymi pracą magazynów zorganizujemy spotkania, podczas których omawiane będą pomysły na optymalizację pracy magazynów.

@Grupa Farmacol

Czekamy na te rozmowy. Mamy nadzieję że porozmawiają Państwo z pracownikami również jeśli chodzi o kwestie wynagradzania za nasza pracę w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Nie interesują nas odbiory.. Przy obecnej inflacji zabieranie nam jedynej możliwości dorobienia sobie do smiesznch pensji jest co najmniej nie ludzkie.

Pomysłowy
@Grupa Farmacol

Gowork czasem musi być miejscem do omawiania pomysłów i propozycji zmian,skoro sytuacja w firmie tego wymaga. My pracownicy magazynów sami musimy zadbać o naszą pracę,gdyż właśnie kwestia zarządzania uderza w nas bezpośrednio. To właśnie załoga widzi najwyaźniej gdzie pownnny zostać wprowadzone zmiany. Inaczej się widzi sytuację z biura,inaczej na miejscu,na magazynach,w praktyce. "Najpierw długo radzą mędrce, potem kleci się naprędce."W centrali pełno jest ekspertów i specjalistów,a rzeczywistość w magazynach wygląda jak wygląda. To chyba dobrze,że pracownicy interesują się działaniem firmy i chcą coś usprawnić. Spotkania dotyczące optymalizacji pracy magazynów mogłyby odbyć się także w każdym oddziale. Przydałyby się także spotkania managerów z załogą,wyjaśnianie problemów,wysłuchanie stron i poszukanie rozwiązań. "Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów"(Branson) Model współpracy firma - pracownicy powinien zostać jak najszybciej wdrożony. Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą!Znalezienie ich, zarządzanie nimi, inspirowanie ich i zatrzymanie przy sobie to jedno z najważniejszych wyzwań. Nie należy zapomnieć,że bez tych zwykłych pracowników firma by nie istniała. Zatem czekamy na dialog ze strony firmy i możliwość zaproponowania dobrych zmian,tak aby obie strony były zadowolone.

@Pomysłowy

Zejdź na ziemię.

Higiena

Postulujemy o zwiększenie ilości osób sprzątających. Sytuacja na magazynynie jest bardzo nieciekawa.Osoby sprzątają za rzadko. W soboty magazyn powinien być gruntownie sprzątany.W tygodniu pracy na każdej zmianie powinny być osoby sprzątające.Zarówno do stołówki i talet oraz magazynu. Pojemniki do kompetacji są czarne,półki na regałach są zakurzone. Jest bardzo brudno,niehigienicznie i panuje bałagan. Sanepid miałby się do czego przyczepić.

Merytoryczny

W kwestii sprzętu do pracy muszą zajść korzystne dla pracowników magazynowych zmiany. Terminale i skanery można wypożyczyć.(usunięte przez administratora)

Merytoryczny

Powody,dla których należy znlikwidować akord: - marny sprzęt - dużo pracowników - mało zamówień(zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim) - rotacja pracowników ze względu na akord(nie działa motywująco tylko demotywująco - presja) - akord w takiej formie jak jest w farmacoluu jest nieuczciwy i nietransparentny - kojarzy się z (usunięte przez administratora) - nie można być dokładnym i szybkim

Przewoźnicy detaliczni w Farmacolu strajkują. Dzisiaj stał Poznań i Konin, jutro dojdzie Toruń, Bydgoszcz i Rogoźnica. Jutro do skutku, bo za półdarmo nikt robić nie będzie.

Zachowanie ciągłości dostaw leków jest naszym priorytetem. Trwają prace, których celem jest optymalizacja współpracy z przewoźnikami. Zgodnie z ustaleniami korekty dotyczące cen paliw zostały zatwierdzone, a komunikacje o tym przekazana indywidualnie każdemu usługodawcy.

Jacek

Jak zakończył się protest?

Krystyna

No nic dziwnego... ale to w takim razie jaka jest stawka jak za pół darmo pracujecie?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Grupa Farmacol?

Merytoryczny

Umowa na czas określony na umowie o pracę jest po 3 m.Czyli po okresie próbnym. Umowa na czas nieokreślony na umowie o pracę jest +/- po 2 latach pracy. Jeżeli jesteś nowy to sam zobaczysz czy będzie ci się podobało w firmie. Co się nie spodoba: - podejście do pracownika(niska kultura pracy,problem z załatwieniem sprawy z kierownictwem) - podział na ulubieńców(lepsze traktowanie i fory) i gorszych(brak zrozumienia,brak pomocy) - gwiazdorzenie osób na stanowiskach - brak ergonomii pracy(firma i ludzie decydenci nie dbają o to)system towarownia asortymentu na regałach woła o pomstę - niesprawny sprzęt do pracy(zgroza i żenada) - polityka firmy(dużo pracy za niską wypłatę) - system premii(chore zmuszanie do akordu na umowie o pracę,umniejszanie premi wydajnościowej,uznaniowej) - brak transparentności w naliczaniu premi - bałagan i kwestia czystości na magazynie(magazyn farmaceutyczny powinien świecić przykładem)- za mało osób sprzątających - duchota na magazynie(pytam do czego służą okna?)w końcu ktoś zemdleje(bywało) - osoby na zleceniu mają lżej - czasem nowi mają lepiej od starych Plusy: - możliwość pracy na umowę o pracę(to doceniam) - pewna branża(farmacja nigdy nie splajtuje) - poszukując pracy w logistyce znana firma i branża pomaga - są jeszcze ludzie w porządku,ogarnięci w załodze(chociaż ich ilość topnieje jak lodowiec) Osoby obrotne i odważne po zdobyciu doświadczenia znikają jak kamfora.

Miśka

Co trzeba poprawić: 1. nowy sprzęt lub lepszy od obecnego 2. przemeblowanie na stacjach - ciężki asortyment na gabaryt 3. aktywizacja nowych pracowników 4. porządek z firmą przewozową - punktualność

@Miśka

Dziękujemy za Twoją opinię. Jednocześnie zachęcamy do zgłoszenia powyższych uwag poprzez "system zgłaszania naruszeń" dostępny na stronie internetowej farmacol.com.pl lub drogą mailową na adres kontaktHR@farmacol.com.pl; https://www.farmacol.com.pl/kim-jestesmy/system-zglaszania-naruszen/

Jan

Bardzo niskiej jakości sprzęt skanery ledwo działają, brak porządnego szkolenia a ty masz tyrać za najniższą krajową, w ogłoszeniu piszą, że zapewniają darmowy dojazd do firmy, w praktyce autobus pracowniczy spóźniał się notorycznie co najmniej 40 minut

@Jan

Pracodawca stara się na bieżąco serwisować narzędzia pracy zespołów. Praca podwykonawcy zajmującego się dowozem pracowników zostanie zweryfikowana.

konkret

Po latach pracy na magazynie spotykają się znajome z pracy.Jedna przybywa o kulach,druga o chodziku,trzecia z plastrami na wszystkich mięśniach i stawach,które wysiadają w pracy. Ostatnia rozwala znajome mówiąc im,co powiedział jej ortopeda.Powiedział,że chyba jestem wysportowana:"Ma pani kolano skoczka i łokieć tenisisty".A ja się czuję jak auto przed zezłomowaniem. Bo w farmacolowskiej babce taka dusza,choć ją męczą to się rusza. Ale żarty na bok.Czas na zmiany w kwestii ergonomii i BHP.Nie chcemy ciężkich produktów na stacjach. Ich miejsce jest na gabarycie.Choćby trzeba przemeblować cały dział. Albo dbanie o zdrowie albo rekompensata za uszczerbek na zdrowiu.

@konkret

Serdecznie dziękujemy za opinię i zapewniamy, że poddamy ją szczegółowej analizie. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, które mogą pomóc nam jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania naszych pracowników i poprawiać ich komfort pracy.

Stary pracownik
@konkret

Ciężkie towary na stacjach? Nie sadze. A gabaryt to magazyn dużych towarów niekoniecznie ciężkich ????

Grzegorz
@Stary pracownik

To co, lepiej dźwigać bez pomocy sprzętu? A ze sprzętem jest tak jak to opisał Meritum 04.03.2022 r.? Rozumiem że płacą tak dobrze, że bezpieczeństwo i zdrowie schodzą na dalszy plan?

@Grzegorz

Warunki pracy i czynności wykonywane podczas pracy na magazynie są zgodne z przepisami BHP i Kodeksem Pracy.

Meritum
@Grzegorz

Pisząc o badziewnym sprzęcie mam na myśli stare terminale i skanery. Jeżeli chodzi o zdrowie to nie za ciekawie.Nie jest zachowana ergonomia. Na stacjach,na regałach jest asortyment,który powinien być na dziale ciężkich przedmiotów, na kontroli pracownicy też obrywają sie podnosząca na stolik ciężkie pojemniki jak sprawdzają ciężkie przedmioty. Chodzi tu o zgrzewy napojów typu nutridrink,syropy,płyny typu Borasol i Rivanol,butelki z sokami,wodę i płyny do iniekcji. Problem ten jest nie rozwiązany od lat.Na nasze sugestie albo cisza i zwis lub durny tekst w stylu:"Tak musi być,nic nie poradzę, nie da się".Decydent ma w nosie sugestie,kadra nie pomaga.Patrzą tylko jak się obrywamy. Jak oni coś potrebują to mamy to rozumieć i dołożyć starań,ale jak my sugerujemy zmiany to jesteśmy pozostawieni sami sobie. Tak to jest jak ktoś nie pracuje fizycznie lub ma stanowisko i decyduje według swojego widzimisię bez logiki lub złośliwie. Ustawienie ciężkich kartonów na najwyższym regale jeden na drugim wysoko powinno być karane strzałem w łeb. Nie ma komu tym zarządzać,nie ma dobrej woli,a potem zdziwieni,że pracownicy się sypią. Do rządzenia wychodzą ze skóry,do pomocy żywego ducha.

@Meritum

Zgodnie z najlepszą wiedzą pracodawcy wszystkie działania realizowane są zgodnie z zasadami BHP. Jeśli Pana/Pani zdaniem zdarzają się sytuacje budzące Państwa wątpliwość, prosimy o wiadomość na adres kontakthr@farmacol.com.pl lub przez dedykowany system zgłaszania naruszeń: https://www.farmacol.com.pl/kim-jestesmy/system-zglaszania-naruszen/

Ja tylko pytam

Witam, chciałem zasięgnąć opinii na temat stanowiska dyspozytora transportu ? Macie jakieś doświadczenia z tą firmą, jak wygląda praca i atmosfera ? Czy pracodawca oferuje jakieś dodatki typu dofinansowanie do wczasów, paczki i bony świąteczne, karta sportowa ? Na jakie wynagrodzenie można liczyć ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

@Ja tylko pytam

Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji za pośrednictwem portalu Go Work (zakładka oferty pracy). Do głównych obowiązków Dyspozytora transportu w GKF należy m.in.: • Planowanie, organizowanie i koordynowanie pracy przewoźników zewnętrznych, • Pozyskiwanie nowych przewoźników, • Organizowanie wyjazdów poza harmonogramem, zgodnie z instrukcją wyjazdów na cito, • Wystawianie, sprawdzanie i rozliczanie bieżącej dokumentacji przewozowej, • Zarządzanie flotą pojazdów służbowych, • Rozliczanie kosztów usług przewozowych przewoźników, • Wykonywanie na polecenie przełożonych innych czynności związanych z zakresem wykonywanych obowiązków, • Prowadzenie dokumentacji związanej z wykonywaną pracą oraz właściwe zabezpieczenie i przechowywanie tej dokumentacji, • Kontrola sprawności termorejestratorów, lodówek i urządzeń mobilnych u przewoźników, • Wykonywanie innych czynności związanych z zakresem wykonywanych obowiązków. Dodatkowo w GKF oferujemy pakiet benefitów m.in. pakiet sportowy, pakiet zdrowotny oraz ubezpieczenie na życie. Więcej informacji: https://www.farmacol.com.pl/praca/ogloszenia-pracy/dyspozytor-transportu-bialystok-rogoznica-zerniki,590.html

Ja tylko pytam
@Grupa Farmacol

Aplikowałem na Pracuj.pl i widzę że jest rozpatrywana moja kandydatura ale od ponad 1.5 tygodnia cisza i zastanawiam się czy zostałem odrzucony, czy jest aż tak wiele chętnych na to stanowisko pracy :)

Sowa
@Ja tylko pytam

Farmacol nadal wznawia rekrutację.Na pracuj są oferty pracy.Ostatnio firma zatrudniła sporo ludzi z Ukrainy. Jednak czas pokaże czy zostaną na dłużej.Może być różnie.W branży logistyka jest ostatnio coraz więcej ofert pracy dla pracowników ze wschodu,widać to po ogłoszeniach w necie. Firma poszukuje też nowych rekruterów,więc czasem odpowiedź w sprawie nadesłanej aplikacji może nadejść trochę później. Jednak o ile nie będzie szturmu pracowników z Ukrainy na firmy logistyczne,bądź będzie wśród nich rotacja lub selekcja to zawsze nowi kandydaci będą potrzebni.W końcu to branża pewniak - farmacja. Rotacje na magazynach zawsze były i będą.To praca fizyczna,często pod presją czasu w specyficznych godzinach. Firma na gowork na forum Faracol Katowice wspomniała o swoim pracowniku ds.rekrutacji. Sylwia Polus-Pompa Koordynator Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w GK Farmacol Zatem spróbuj skontaktować się z tą osobą.Zadźwoń do działu HR do centrali w Katowicach. Tel:,dział HR: 32 2080261, 32 2080271 lub recepcja Farmacol Katowice: 32 2080600

Mickey
@Ja tylko pytam

Zadźwoń do działu HR.Zapytaj Koordynator Zespołu ZZL GKF - P. Sylwia Polus-Pompa. Tel na recepcję GKF Farmacol Katowice:32 2 080 600.Tam przełączą do działu ZZL(HR)czyli rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Farmacol - Żerniki

• Jak się pracuje w Grupa Farmacol?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Farmacol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Farmacol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 4 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Farmacol?

Kandydaci do pracy w Grupa Farmacol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Farmacol