Grupa Farmacol

Opinie o Grupa Farmacol

Honorata

Widzę, że tu jakaś potężna dyskusja o sprzęcie. Nie wie o co chodzi, ale interesuje mnie praca. Widziałam, że dawno poszukiwali Telemarketera. Ma ktoś info czy jest to praca dla studentów? W sensie czy jest elastyczny grafik i opcja dostosowania go do zajęć na uczelni?

@Honorata

Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z działem HR : hr@farmacol.com.pl

Uprzejmie informujemy, że archiwizacji podlegają wyłącznie te posty, które nie są zgodne z regulaminem portalu. Zachęcamy więc do zapoznania się z jego zapisami.

Merytoryczny

Firma napisała latem: "Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, przetarg na nowy osprzęt został zakończony i czekamy na dostawy, co powinno ułatwić Państwa pracę. Nowy regulamin wynagradzania wraz z katalogiem zadań uwzględniający Państwa postulaty został opracowany i przedłożony stronie społecznej. Czeka na jej akceptację. Pracodawca jest gotowy do jego wdrożenia." Coś nie chcecie zakupić nowego sprzętu do pracy.Ciągle tylko obietnice. Czy wy jesteśnie poważni?Oddziały pracują na starych rupieciach. Nadal nie ma zwiększenia stawki za wykonanie usługi kompletacji - za tzw.linię. Często kompletujemy duże ilości tzw.:"ilościówki",które są czasochłonne,a nie otrzymujemy z tego więcej pieniędzy.

Szanowny Pan Pracownik

Kiedy będzie zapowiadany i obiecany przez centralę farmacolu nowy sprzęt? Obecna flota jest już na prawie totalnym wykończeniu.Ciągłe naprawianie nic nie daje. Cierpliwość wszystkich załóg we wszystkich oddziałów sięga już zenitu. Jak długo jeszcze będzie trawać nasza męczarnia,dręka? Traktujecie nas jak (usunięte przez administratora).Basta!Przyjmujecie ciągle nowych,któzy za chwilę będą zawalidrogami. Nie ma selekcji w rekrutacji,weryfikacji i za mały odsiew jest w trakcie ich pracy. Firma za bardzo cacka się i pobłaża nowym,zwłaszcza ze wschodu. Pytam się co to ma znaczyć?Żle pojęta pojęta poprawność polityczna. Jedni stosują koncert życzeń inni muszą się zadowolić tym co jest. Z centralą jakoś od lat nie można nic zalatwić na drodze próśb i postulatów. Nie ma dialogu.Firma nie zabiega o starych pracowników. Filary firmy wykruszają się,a może być tak,że niektórzy będą niezastąpieni. Najlepsi pracownicy zrujnowali swoje zdrowie dla tej firmy. To bardzo smutne.Nic to dla was nie znaczy. Dlaczego Farmacol jeszcze nie wprowadził dodatku za ekslpoatację zdrowia? Trudne warunki pracy to nie tylko szkodliwe opary np.na produkcjach. Plan został wyrobiony,pracownicy się starają jak mogą. Czas na wyjście na przeciw załodze. Kiedy wrócą płatne 100% niedziele?Rozpoczął się sezon jesienno-zimowy. Pracy będzie coraz więcej.Jeżeli niedziele płatne normalnie to więcej wolnych niedziel dla starych pracowników,niech agencyjni obstawiają niedziele. Farmacol coś za bardzo przypomina clippera i inne firmy logistyczne,gdzie dużą ilość załogi stanowi grupa wschód.Dlaczego Farmacol nie ma ambicji być firmą pro-polską?

Radziula

A wy nadal swoje. Ludzie opamiętajcie się w Żernikach/kominku jest od h nowych magazynów. Znajdziecie tam lepiej płatną pracę od razu. Ja pracowałem 2 lata w tym szycie zwanym farmacol. I od żyłem gdy się przeniosłem.

Zajączek

Firmo!Czas na nowy sprzęt.Nasi przełożeni zapewnili nas,że wkrótce będzie nowy sprzęt dla oddziału. Mam nadzieję,że nie są to tylko puste słowa z waszej strony. Na starych złomach nie da się już prawie pracować.Naprawiane ezemplarze ciągle się psują. Brak odpowiedniego,sprawnego sprzętu to jedna z gł.przyczyn rezynacji pracowników w pracy w Farmacolu. Problem zminy ilości sztuk do skompletowania nadal nie został naprawiony. Proponuję,aby wielcy panowie z centrali popracowali trochę u nas fiycznie na tym (usunięte przez administratora) Nie ukrywam,że jest to moje i nie tylko moje marzenie,aby zobaczyć (usunięte przez administratora) męczących się ze złomem.To byłoby ciekawe i pouczające. Kolejny raz nie doczekaliśmy się przebudowy magazynu.Chcemy,aby praca stała się ergonomiczna. Bez przemeblowania nie ma szansy na zabranie ciężkich towarów,generujących kontuzje na gabaryt. Dlaczego zdrowie pracowników jest nieistotne? Kolejna kwestia to absuradalny akord.Przy niesprawnym sprzęcie i konieczności dzielenia się znowymi pracownikami,których ciągle przyjmujecie bez opamiętania i selekcji to zwykłe (usunięte przez administratora) Pracownicy na godzinówce też mogą być przydatni i nieźle pracować. System pracy (usunięte przez administratora) jakim jest system akordowy to system niszczący zdrowie. Pracownik się spieszy i nadmiernie ekspolatuje organizm,nabawia się kontuzji. Grupa Farmacol wśród najlepszych, polskich Pracodawców?Czyli nowe show. Z takimi (usunięte przez administratora) j.w.?

Zaskoczony

Moi szanowni koledzy i koleżanki oto hit roku! Grupa Farmacol wśród najlepszych, polskich Pracodawców! Jakoś nie słyszeliśmy o głosowaniu na najlepszego pracodawcę,a tu taka niespodzianka! Na łamach Magazynu Forbes opublikowano wyniki drugiej edycji rankingu Poland's Best Employers. Co o tym sądzicie?(usunięte przez administratora) Właściciel firmy Farmacol: Andrzej Olszewski 33. miejsce na liście najbogatszych Polaków Majątek 1,693 miliarda zł przeciętne wynagrodzenie pracownika firmy < 3000 netto charakter pracy pracowników magazynowych:presja czasu i określana jako eksploatująca ważność pracy pracowników magazynowych: niezbędna zaagażowanie pracownków magazynowych: duże Memento Farmacol: "Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów" - Branson businessman

Zaskoczony
@Zaskoczony

Brzydale! 2 minusy dla obiektywnego.Nagle jesteście tacy zadowoleni?Czyli macie 2 twarze. Módlcie,aby przeżyć finansowo jak nadejdzie tsunami cenowe.Oby nie,ale straszą. Katowicka załoga jest już niezadowolona,że w oddziałach ludzie psioczą,ale pozwalają na różne znane wam dobrze działania góry. Nie ma zabrań,dialogu,nie wdraża się metody:''Wilk syty i owca cała". Firma mogła znaleźć inne rozwiązania niż oszczędne pensje pracownicze.Za dużo w centrali osób od zarządzania i drogi zarząd. Dużu budynek centrali można by było wynająć na biura,a przenieść się na do mniej okazałego. Zarząd i liczni dyrektorzy,menagerowie to dopiero generuje koszty. Ciekawy jestem pomysłów na realizację tego celu. Oddziały przypominają mi muzeum figur woskowych.Smutni ludzie,którzy nie wierzą w dobre zmiany. Fakt,że coś tu uzyskać graniczy z cudem.Kto tu dłużej pracuje wie,że to walka z wiatrakami i mur,a nawet góra lodowa. Pracownicy fizycznie są tak samo ważni dla firmy jak i pracownicy umysłowi.Często nawet bardziej. Gdyby nie my góra nie miałaby realizacji celu czyli zysków.Memento:''Wielki,mały człowiek". Nawet nie można się doczekać nawet obiecanego przez firmę na forum nowego sprzętu do pracy oraz innych ważnych kwesti. Niech ważniaki i krawaciarze z Katowic sami popracują na magazynach.Wtedy zrozumieją jak to jest.

Magdalena

w jaki sposób liczona jest premia w grupie farmacol ? od utargu, zaangażowania, wszystkim po równo w danym miesiącu ?

@Magdalena

Magdalena, szczegółowe informacje dotyczące wynagrodzenia przedstawiane są podczas rozmów kwalifikacyjnych. Zapraszamy do aplikowania- oferty pracy dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera.

Sailor

W kwestii premiowania: Postulujemy o zwiększenie stawki za skompletowanie 1 zlecenia tzw.linii. Firma bardzo mało płaci za kompletację.Zwłaszcza w stosunku do odejmowania za każdy błąd. Premia wydajnościowa jest stanowczo za niska. Tempo pracy w firmie jest wysokie,jestesmy bardzo eksploatowani,a bardzo słabo wynagradzani. Teraz pojawili się nowi pracownicy,ale mogą wkrótce odejść.Tu zawsze była duża rotacja. Z grupy wschód też odchodzą stopniowo pracownicy. Akord na niekorzystnych dla pracowników warunkach okazał się wielkim niewypałem. Do tego stary,szwankujący sprzęt,fatalne zarządzanie z centrali organizacją zamówień. Stanowczo za bardzo idziecie na rękę klientom,kosztem pracowników. Jak dobrze zaplanować pracę na zmianach skoro klienci mogą praktycznie do późna składać zamówienia? Problemy te są od dawna poruszane przez nas i NIC się w tej kwesti nie zmienia na lepsze.

@Sailor

Zupełnie naturalnym jest to, że dynamika pracy w magazynach zmienia się tak w ujęciu dobowym, tygodniowym jak i miesięcznym w zależności od dynamiki rynku aptecznego. Przekłada się to na różnice w dynamice poszczególnych zmian wynikają bezpośrednio z tego w jaki sposób pacjenci korzystają z usług oferowanych przez apteki. Naszym nadrzędnym celem opisanym w misji przedsiębiorstwa jest dbanie o potrzeby pacjentów i odpowiedź na zapotrzebowania na leki jakie zgłaszają apteki. Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, przetarg na nowy osprzęt został zakończony i czekamy na dostawy, co powinno ułatwić Państwa pracę. Nowy regulamin wynagradzania wraz z katalogiem zadań uwzględniający Państwa postulaty został opracowany i przedłożony stronie społecznej. Czeka na jej akceptację. Pracodawca jest gotowy do jego wdrożenia.

Silor
@Grupa Farmacol

Jeżeli nie zobaczymy nowego lub ewentualnie używanego,ale dużo lepszego sprzętu od tego,który jest do tej pory będziemy postulować o zniesienie akordu.Nie da się efektywnie pracować na złomie. Jak nie zobaczymy,nie uwierzymy,że był jakikolwiek przetarg.

Obiektywny
@Grupa Farmacol

Zatem czekamy na ten nowy regulamin wynagrodzeń.Oby nie oznaczał on większego wyciskania nas jak cytryn za niską stawkę. Farmacol nie powinien brać przykłasu z firmy Amazon czy DHL w zakresie nadmiernego nacisku na wydajność. To na dłuższą metę nie prowadzi do niczego dobrego.Powoduje nadmierną eksploatację organizmu,ryzyko kontuzji,stes. Właśnie w kwestii stresu: Powinniście wprowadzić dodatek za stres.Stres niszczy cały organizm.To nie żart. Nie ma stosownego ekwiwalentu,dodatku za trudne warunki pracy.Dlaczego? Trudne warunki pracy to nie tylko opary jak np.w Bridgestone.Presja i powtarzające się dźwiganie niszczy zdrowie. Siłą rzeczy jest tu wysokie tempo pracy,podkręcanie tempa i są już pracownicy,których ten problem dotyczy. Chcą pracować,zależy im na pracy wpewnej branży,ale stres i presja dokuczają im w pracy. Czy firma chce z nas zrobić robotów?

Szanowny Pan Pracownik
@Grupa Farmacol

Mam pytanie: Kiedy pojawi się ten nowy regulamin wynagradzania?I czy będzie transparentny? Oby normy wydajnościowe nie zostały podniesione bo już i tak jest dość ciężko. Cały system akordowy jest bardzo zły i niesprawiedliwy.Za mało jest płacone za 1 zlecenie,a za dużo zabierane za 1 błąd. Problem zmiany ilości sztuk na terminalach NADAL nie został naprawiony. Przez to mamy naliczane niezawinione błędy. Nie widzimy też różnicy w przypadku kompletowania i sprawdzania tzw.mulizamówień czyli ilościówek. Takie zamówienia zabierają więcej czasu,a nie przekłąda się to na zwiększeniew wysokości premii wydajnościowej i wypłaty. Co z jego oceną i akceptacją ze strony społecznej?Macie na myśli zwązki zawodowe? Pracownicy od dawna czekają na wdrożenie dobrych zmian.Przy obecnej inflacji,podwyżkach wszystkiego i obecnych wynagrodzeniach jest nam ciężko.To jest gł.przyczyna dla której pracownicy odchodzą z firmy. Co z tym nowym sprzętem?Kiedy będzie?Czekamy.Czas leci,a powoli zbliżamy się do sezonu jesień-zima.Starocie nie dadzą rady.Pracownicy mają dość tej żenady.Stary,niesprawny sprzęt jest jedną z gł.przyczyn zmiany zakładu pracy. Nawet nowi pracownicy ze wschodu nie chcą pracować w takich warunkach. Zatem czekamy na te dobre zmiany.Oby nie za długo.

@Grupa Farmacol

Obiecywaliście i obiecujecie,ale NIC za tym nie idzie w kierunku poprawy pracy pracowników. Jesteście zwykłymi bajkopisarzami.Zamiast w nieskończonośc naprawiać stary sprzęt,załatwcie wreszcie nowy. Nie?To natychmiast odwołajcie pracę w systemie akordowym.Nie ma do tego warunków. Z resztą cały ten system akordowy to jedno matactwo. Nie udawajcie,że was nie stać na zakup nowych terminali,komputerów itd. Jeżeli nie zamierzacie zakupić nowego sprzętu należy niezwłocznie zorganizować używany w dobrym stanie na zasadzie wypożyczenia. Tutaj namiar na firmę,która wynajmuje sprzęt magazynowy: (usunięte przez administratora)

Konkret

A firma nie raczy odpowiedzieć na pytanie co z niby przetargiem na niby nowy sprzęt? Można pytać,a oni nic.Widocznie zmyslili ten przetarg. Obiecanki,(usunięte przez administratora) na premiach to specjaloność tej firmy. Znowy (usunięte przez administratora) pracowników w błędy,a wiedzą doskonale co często powoduje te błędy. Udają dalej,że problem nie istnieje i się z nas śmieją. Przykre to,że rzetelnie pracujący pracownicy są tak traktowani.

Blondii123

Jestem zainteresowana pracom

Higiena

Jest problem z czystością pojemników.Nie ma kto i czym ich umyć. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt i środki czystości. Pań sprzątających magazyn jest za mało.Mają już i tak dużo pracy. Półki z lekami są od dawna brudne.Podczas kompletacji ręce mamy czarne jakbyśmy sprzedawali ziemniaki na targu.Ile można?Były już sygnały z aptek,że leki nie są czyste. Trzeba będzie wdrożyć system czyszczenia półek i pojemników.

były driver
@Higiena

Pojemniki mogą myć przewoźnicy. Wszak to dla nich one są. Mają czas wolny między porannym , a popołudniowym kursem , a do tego wolne sobotnie popołudnia i niektóre niedziele. Za te niedomyte niech płacą jak za zniszczone albo pogubione przez aptekarzy. Jeszcze nikt na to nie wpadł? Macie tam wakat dla nowego menagera?

Merytoryczny

Dlaczego kierownicy zmian,koordynatorzy,starsi praconicy nie gonią nowych do sprzątania? Nie wszystko należy do obowiązków pań sprzątających,którch jest za mało. Dlaczego tylko starzy pracownicy mają sprzątać miejsce pracy i to jeszcze po innych bałaganiarzach? Nowi pracownicy,zwłaszcza (usunięte przez administratora)mają w nosie sprzątanie. Zostawiają po sobie bałagan i śmieci.Odkładają leki na złe lokalizacje. Na zwrócenie uwagi robią (usunięte przez administratora),udają,że nie rozumieją lub nie słyszą. W dodatku nie ładują baterii od terminali,zostawiają notorycznie rozładowane,a II nie ma naładowanych. Są już sygnały od nowych pracowników - naszych,że Ukrainki je lekceważą i źle się do nich odnoszą. Domyślamy się o kogo chodzi.Nas też traktują jakby nas nie było i nie słuchają poleceń. Zatrudniacie cały czas be zopamiętania i selekcji na wstępie i w trakcie. Czas wprowadzić porządek i weryfikować zachwanie i podejście do pracy nowych oraz sąsiadów.

Kleks
@Merytoryczny

Nie gonią bo mają swoje obowiązki a starzy pracownicy(usunięte przez administratora)na swoją wypłatę.

@Merytoryczny

Przypominamy, że za utrzymanie czystości na stanowiskach pracy odpowiadają pracownicy. Wszelkie ewentualne nieprawidłowości prosimy zgłaszać do bezpośrednich przełożonych.

Zniesmaczony

Kiedy firma wreszcie zlikwiduje problem zmiany ilości sztuk do skompletowania na terminach? Udajecie,że problemu nie ma,a nadal jest od lat. Od czego jest dział IT?/HELP DESK? Nie mamy zamiary mieć naliczane z aniezawinione błędy i ujęte z premii. To są nasze ciężko zarobione pieniądze. Kiedy wzrośnie stawka za skompletowanie większej ilości produktów? To zajmuje więcej czasu.Miał być nowy regulamiin wynagradzania. Obiecujecie,zwodzicie,mataczycie i ściemniacie. Poprawcie się wreszcie.

Lancelot

Twierdzicie,że będzie nowy sprzęt,a jakoś nadal go nie widać. Rekrutacje pracowników są ciągle wznawiane,selekcji brak,a większość terminali i skanerów to stare gruchoty.Nic dziwnego,że walka o te trochę lepsze egzemplarze trwa. Podobno był przetarg na jego zakup i wybraliście dostawcę sprzętu. Tak napisaliście 26.07 na forum katowickim. Czyżby to tylko takie obiecanki?

@Lancelot

I owszem są nowe ale pochowane przez ranna zmianę. Jest ich oczywiście mało ale są. Reszta trupow do rozdania na pozostałe zmiany. Z szafki z pseudo- terminalami tak śmierdzi że można oszalec. Wylęgarnia zarazek wszelakiej maści. Może mądre głowy z zarządu tym się zainteresują. Ogólnie straszny bałagan wszędzie. Toaleta to katastrofa. Spłuczka zepsuta. Reszta to niechlujstwo ludzi. Pojemniki brudne. Nie myte nigdy jak sądzę. Wstyd na kontroli pakować w to leki. Można by pisać i pisać. Pozdrowienia dla zarządu miłych wakacji za nasze pieniądze niewykorzystane w Belwederze.

Sylwia

A kto jest odpowiedzialny za czystośc? Pracownicy czy są osoby do tego zatrudnione/ firma zewnętrzna?

@Sylwia

Przypominamy, że za utrzymanie czystości na stanowiskach pracy odpowiadają pracownicy. Firma zewnętrzna realizuje prace porządkowe zgodnie z harmonogramem.

Dziękujemy za zgłoszenie, temat został przekazany do Kierowników Magazynów. Liczymy, że sytuacje tego typu nie będą się powtarzać.

Merytoryczny

Firma napisała: "Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, przetarg na nowy osprzęt został zakończony i czekamy na dostawy, co powinno ułatwić Państwa pracę. Nowy regulamin wynagradzania wraz z katalogiem zadań uwzględniający Państwa postulaty został opracowany i przedłożony stronie społecznej. Czeka na jej akceptację. Pracodawca jest gotowy do jego wdrożenia." Tymczasem ani śladu po nowym regulaminie wynagradzania i nowy sprzęt nie może do nas dotrzeć. Czas leci,sezon jesienny się zbliża,nowych pracowników przyjmujecie bez opamiętania(niektórzy się nie nadają do pracy,zabierają tylko sprzęt i denerwują). Obiecywanie to wasza specjalność.Czyli nic nowego od lat. Piszcie poradniki jak efektywnie obiecywać.Może jakieś wydawnictwo się zainteresuje.

Aga

Błagam zmieńcie autobusy. Ludzie mówią że jeżdżą w piekarniku do tego czeka się zamiast do 13.30 do do 13.50 jak mają na 14 zdążyć. Ogarnijcie inny transport. Mało nie ma

@Aga

Temat jest już nam znany. Podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Mickey

Podwyżki będą przez wprowadzenie tzw.stażowego dla wieloletnich pracowników.

Kamila
@Mickey

No ale kiedy one będą ?

Sailor

Prosimy o wybranie innej firmy tramsportowej.Z Green Transport za często są problemy. Duże opóźnienia,fatalne warunki w pojazdach - brak klimatyzacji w czasie upałów,brak organizacji pracy. Od lat są probley z tą firmą.Tak dalej być nie może. Nasze propozycje: Bobrowski trans,AliWoj Trans,A.S.Politowicz Prosimy o zapoznanie się z ofertą tych firm przewozowych i podjęcie szybkiej decyzji o zmianie przewoźnika dla pracowników.

Prosimy o pilne podjęcie działań w kwesti firmy przewożącej pracowników. Z Green Transport są problemy od lat.Często się spóźniają,wożą nas w wysokiej temperaturze. Wczoraj mieliśmy problem,aby wrócić do domu o normalnej porze. Autobus się spóźnił i nie zdążyliśmy na ostatnie nocne autobusy i tramwaje. My nie możemy się do nich dodzwonić,lekceważą nasze telefony i sms-y. Wiem,że najtańsza firma przewozowa w okolicy,ale jest ona niepoważna. Przez tę firmę odeszło już wielu pracowników,którzy dojeżdżali transportem organizowanym. Większość naszych obecnych pracowników jest z Poznania(miejscowi i przyjezdni). Komunikacja podmiejska działa słabo,a nie każdy ma samochód czy możliwość podwózki. Prosimy o wybranie i nnej firmy przewozów pracowniczych.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Farmacol - Żerniki

• Jak się pracuje w Grupa Farmacol?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Farmacol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Farmacol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 4 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Farmacol?

Kandydaci do pracy w Grupa Farmacol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Farmacol