Grupa Farmacol

Opinie o Grupa Farmacol

Techniczny

Czy firma mogłaby rozważyć zakup takich urządzeń jak: mini podnośnik do pojemników? np. KAISER+KRAFT?lub wózek platformowy nożycowy?np.CORMAK lub EUROKRAFT(Zdaję sobie sprawę,że jest to wydatek,ale czy nie warto zadbać o zdrowie pracowników?

@Techniczny

Dziękujemy za proaktywność – oczywiście przeanalizujemy celowość zakupu wskazanego urządzenia. Jednocześnie proponujemy, by tego rodzaju inicjatywy kierować bezpośrednio do przełożonych – czas na uzyskania odpowiedzi z pewnością wówczas ulegnie skróceniu.

@Techniczny

Proponuję zakup robotów zastępczych żeby nic nie robić tylko patrzeć i nic nie robić. Ktoś nieźle poleciał.. Wysokich lotów hahaha

Techniczny

Powiedział co wiedział.Jak ty nic nie rozumiesz pracowniku.Proponowany sprzęt ma na celu ułatwić pracę,aby jak najmniej dźwigać. Nie ma jak lekceważyć pomysły innych,a samemu nic nie zaproponować. Tacy,którzy nie myślą perspektywicznie,zgrywają Herkulesa,robią z siebie woły robocze szkodzą ogółowi. Mentalnością przypominasz (usunięte przez administratora)Niszczyli oni maszyny w obawie,że zabiorą im pracę. Zapewniam cię,że proponowany sprzęt nie zabierze nikomu pracy,a ułatwi ją. Jesteście urodzonymi (usunięte przez administratora)Jesteście silni,zdrowi?Wszystko do czasu. Człowiek chce ulepszyć pracę,tak by wszystkim lepiej się pracowało,a jest wyśmiewany. Napisz jeszcze mądralo,że wszystko jest ok zorganizowane i paca jest ergonomiczna. Przez takich biernych,zgadzających na każde warunki ludzi reszta ma niepotrzebne problemy ze zdrowiem. Nie tylko w oddziale katowickim są podcinacze skrzydeł,krytykujący pomysły innych,w Jaryszkach raz po raz też takie przyjemniaczki się pojawiają. Skoro nic nie rozumiesz o co chodzi w mojej propozycji dotyczącej zakupu sprzętu to nic na to nie poradzę. Jak widzę takich szyderców co potrafią tylko drwić z innych to stwierdzam,że powinni zmienić pracę na kabaret. Może zatrudnij się w kabarecie i drwij sobie z polityków,przynajmniej na coś byś się przydał. Ty za to nawet się nie wzbiłeś i lecisz w dół.Nielocie.

OKO

Sprzęt, który może obniżyć wysiłek fizyczny w pracy, który może odciążyć wysiłek pracownika to nie jest chęć do nic nie robienia. Podejście twoje jest błędne. Po co na przykład kupować wózki widłowe do wysokiego składowania, taniej ustawić drabiny , paru chłopa i niech układają towar na regały. Ktosiu, po jakiemu ty myślisz? Jak można pracę ulepszyć, to się ulepsza, zyskuje się wtedy pracownika o wiele bardziej wydajnego, a nie ruinę zdrowotną, z której pracodawca i tak nie wiele będzie miał.

BHP

Bezpieczna praca 24.03.2023 17:05 Pracownik Najważniejsze zadania pracodawcy w zakresie zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z pracą, które muszą być obowiązkowo realizowane, to: - zapobieganie zagrożeniom(nieprawidłowe ułożenie towaru - przeciążenie przy sięganiu) - ocena ryzyka zagrożeń, których nie da się wykluczyć - likwidowanie zagrożeń u źródeł(brak nie ma ergonomii pracy) - dostosowanie warunków i procesów pracy do możliwości pracownika, w szczególności przez: - odpowiednie projektowanie i organizowanie stanowisk pracy - dobór urządzeń technicznych oraz narzędzi pracy(brak podnośników do ciężkiego asortymentu, ciężkich pojemników taki sprzęt ma np.GSK,brak bezpiecznych nożyków magazynowych) - dobór metod produkcji i pracy – z uwzględnieniem zmniejszenia uciążliwości pracy - ograniczenie pracy monotonnej i pracy w ustalonym z góry tempie(akord sprzyja kontuzjom oraz wyczerpaniu fizycznemu i psychicznemu) - ograniczenie negatywnego wpływu pracy monotonnej na zdrowie pracowników - stosowanie nowych rozwiązań technicznych - zastępowanie niebezpiecznych procesów technologicznych bezpiecznymi - nadawanie priorytetu środkom ochrony zbiorowej przed środkami ochrony indywidualnej - instruowanie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

Merytoryczny

4 zalety ergonomii pracy: 1.Ergonomia poprawia produktywność Działa ona pozytywnie nie tylko na rzecz ludzi, ale także biznesu. 2. Ergonomia poprawia efektywność 3. Ergonomia poprawia zaangażowanie. Każdej dobrej firmie zależy na tym, aby jej pracownicy byli zdrowi i zadowoleni 4. Ergonomia zapewnia lepszą kulturę bezpieczeństwa BHP Pytanie za 100 pkt Czy firmie zależy,aby pracownicy byli zdrowi i zadowoleni? ps. Podczas wizyt u ortopedów specjaliści pytają,gdzie pracuję?I jak wygląda ergonomia pracy? Są zdruzgotani stanem mojego kręgosłupa(a nie pracuję fizycznie długie lata). Takich osób jak ja jest w tej firmie więcej.Macie świadomość,że (usunięte przez administratora) Jak się z tym czujecie?Pewnie dobrze,skoro zmian nie ma. Nie przekonacie nas stwierdzeniem,że to praca fizyczna,a jak wam za ciężko to odejdźcie. Tak samo nie chcemy więcej słyszeć,że przebudowy newralgicznego działu firma raczej nie przewiduje. Newralgicznym działem jest gabaryt.Tam chcemy widzieć cięższe leki(syropy,soki,butelki z wodą i roztworami do iniekcji,napoje i płyny dla onko-pacjentów). Ten problem dotyczy też innych oddziałów - np.Katowic.Ludzie się obrywają. Kwestia ergonomii jest poruszana od lat i od lat NIC w tej sprawie.Ręce opadają. Na to musi być czas i ewentualne środki(choć to tańsza sprawa niż przebudowa działu ekspedycja). Brak ergonomii to także szkodliwe warunki pracy,a dodatku do pensji nie ma. Z resztą pieniądze to nie wszystko,nie do końca załatwią sprawę.Musi się coś zmienić na lepsze. Zdrowie jest dla nas najważniejsze.Jednak czy firma podejdzie do tematu poważnie? Ludzie na stanowiskach nie pracują na magazynach i nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć zwykłych pracowników. Moim celem jest poprawa warunków pracy wszystkich pracowników fizycznych Farmacolu. Może to naiwne,ale próbuję.Załoga się z tego śmieje,że walczę z wiatrakami,że nic nie zmienię. Wszyscy mi mówią:"Daj sobie spokój,nawet człowiek od BHP nic nie widzi,a firmę interesuje tylko kasa,kasa i jeszcze raz kasa". Zakończę cytatem Lema:"Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach".

Ergonomia

Główne kierunki działania ergonomii Ergonomię dzieli się na koncepcyjną i korekcyjną. Ergonomia koncepcyjna – wykorzystywana już na etapie projektu aranżacji stanowiska pracy, uwzględniają potrzeby pracownika oraz bierze pod uwagę jego wygodę i bezpieczeństwo. Ergonomia korekcyjna – analizuje warunki pracy, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę pracowników. Jej celem jest ulepszenie istniejących już struktur i likwidowanie zagrożeń środowiskowych. Zastosowanie ergonomii w miejscu pracy może przynieść wiele korzyści tj. zwiększenie efektywność zaangażowania zespołu, poprawa samopoczucia i stanu zdrowia pracowników Tymczasem w oddziałach Farmacol nadal brak ergonomii i pracownicy nadwyrężają swoje zdrowie. Przeciążenia i kontuzje,L4 i rehabilitacje. Powiększa się dział ekspedycja,a kiedy rozbudowa gabarytu? Na nic nie zda się rozbudowa magazynu,gdy pracownicy zamienią się w schorowanych ludzi, a reszta odejdzie w obawie o swoje zdrowie. Pracownicy na stacjach wydań i kontroli powinni kompletować i pakować tylko lekki asortyment. Produkty szklane(syropy,soki,preparaty)oraz duże środki do iniekcji oraz napoje dla pacjentów onkologicznych w zgrzewkach powinny być na gabarycie. Temat ten będzie wracał na forum.aż nie zajdą oczekiwane zmiany. W przeciwnym razie każdy kto długo pracuje na magazynie będzie prędzej czy później musiał się rehabilitować.I proszę nie patrzeć krzywo na ludzi na L4.To konieczność. Ludzie to nie roboty.Nikt nie jest z gumy. Firma powinna dbać o zdrowie swoich pracowników. ps.Brak ergonomii zauważyli także pracownicy zza wschodniej granicy. Rozważają oni zmianę pracy.Są tu przez zasiedzenie,ale do czasu. To nie jest tylko problem polskiej części załogi. Stwórzcie firmę przyjazną pracownikom.minimum dobrej woli i zastosowanie rzetelnych strategi BHP w oparciu o ergonomie pracy.

Jest tutaj jakiś przewoźnik który wypowie się na temat współpracy?

Wskaźnik
@Gość

Poczytaj opinie na forum farmacol Katowice.

Wskaźnik
@Gość

Zobacz na forum gowork Farmacol Katowice.

Witam, polecacie te prace ? Jak wyglądają warunki dla pracownika? Wszystkie weekendy pracujące?

@Nowy

W celu omówienia i ustalenia warunków na poszczególne stanowiska, prosimy o kontakt z działem HR: hr@farmacol.com.pl

Stary
@Nowy

Nowy,nie czytałeś tego forum? Piszemy od dawna jak tu jest.Poczytaj sobie,zainteresuj się. Charakterystyka pracy w farmacol: - skromna pensja - stary sprzęt do pracy - brak ergonomii w pracy - stary magazyn - organizacja pracy przez centralę ma wiele do życznia - dużo pracy w sezonie zimowym,zwłaszcza na II zmianie - można pracować bezpośrednio przez firmę lub przez agencję na zlecenie lub o pracę(akord i norma) - można ewentuanie dogadać się na jakiej zmianie chce się pracować

@Stary

Czyli lepiej szukać innej pracy :D Trzymajcie sie tam i obyście znaleźli lepsze miejsce!

Rachmistrz

Podsumowanie roku 2022 w firmie. 350 mln sprzedanych produktów aptecznych 2,9 mln ilość zrealizowanych dostaw 6,7 mln ilość sprzedanych produków na rynku szpitlnym 19 tys ilość SKU w ofercie Przychód ze sprzedaży w 2022: 6 210 753 Mediana zarobkowa w Farmacol < 3000 zł netto

Rozgoryczony

Tego już za wiele! Nie dosyć,ze firma oszczędza na wszystkim i na wszystkich to jeszcze człowiek musi mieć wywrotkę bo w oddziale nie ma nawet porządnej wycieraczki i sprzątaczki,która by wytarła przedsionek.Rozumiem,że dziś padał deszcz,ale tak dalej nie może być. Przewróciłam się,na szczęście skończyło się tylko na stłuczeniach: biodro,łokieć. To może się skończyć się złamaniem.Szkoda naszego zdrowia. Zatem kupcie porządną wycieraczkę i postulujemy o to,aby w ciągu dnia była dyżurna sprzątaczka. Teraz czas słoty,ogólnie zima i może być różnie. I wy dbacie o BHP?!Niepoważni jesteście. ps.Jestem zniesmaczona i (usunięte przez administratora),a w pracy huk pracy. Co tam obolała ręka,przewaliło się sporo ciężkich syropów bo klient najważniejszy. To nic,że bolą plecy,że bombardowanie zamówieniami i najlepiej byśmy latali w powietrzu. Wszystko ku chwale farmacolu.Pracujemy ciężko,a efekty finansowe jak gdyby za karę. W sumie przydałby się dodatek do pensji z tytuły braku ergonimi w pracy. Nasze kręgosłupy,kolana,nogi i barki już dawno ucierpiały.Ale kogo to obchodzi. Powiecie taka branża,taka praca.A guzik!!!Można nam ją ułatwić. Obrywamy się dla was,a wy nic o nas nie dbacie. Ani o nasze zdrowie,BHP to jaś fikcja,ergonomi brak. I taka firma w XXI w. WSTYD!!!

@Rozgoryczony

Prosimy o zgłoszenie opisanej sytuacji bezpośredniemu przełożonemu - uruchomimy wówczas odpowiednie procedury.

Halina
@Rozgoryczony

Zgłoś to odrazu do PIP, Twój przełożony i tak nic nie zrobi.

@Rozgoryczony

Zapewniamy że Grupa Farmacol przestrzega zasad BHP na terenie naszych Oddziałów. Czy zaistniałą sytuację została zgłoszona do przełożonego? Zachowanie formalnej ścieżki zgłaszania tego typu sytuacji, pozwoli nam na bezpośrednią analizę i bezpośrednie odniesienie się do tematu.

Merytoryczny

Nadal NIC w kwestii zmieniania na terminalach ilości sztuk do kompletacji. Myśleliście,że to fair?!Jak można tak latami robić na szaro swoich pracowników?! Najpierw ściemnialiście,że to błąd systemu,a później,że problem ten nie był zgłaszany. Pisaliśy o tym już wiele razy,obiecaliście rozwiązanie tego problemu i nadal NIC!!! Mieliście rówinież zakupić nowy sprzęt do pracy(terminale i skanery). Wasze obietnice bez pokrycia można znaleźć na forum. Albo nas (usunięte przez administratora)na wydajności,albo mamy odciągane za niezawinione błędy. Miał być także nowy regulamin wynagrodzeń za pracę,a jakoś go nie widać. Za każde wykonane zlecenie płacicie nam jak za roznoszenie ulotek.Wstyd. Pytam kolejny raz: Od czego jest dzial IT i HELP DESK? Oto maile od firmy z zapewnieniem naprawy opisanych i zgłoszonych problemów: 29.08.2022 09:12 Pracodawca Opisana sytuacja zostanie zgłoszona do Działu IT. Liczymy, że ewentualne błędy nie będą się już powtarzać. 26.07.2022 09:16 Pracodawca Dostawca na nowy sprzęt został wybrany w drodze przetargu i czekamy na dostawy akcesoriów i czytników.

Zorientowany

Upadek na mokrej podłodze. To na pracodawcy ciążą obowiązki dotyczące zapewnienia załodze bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Stanowią o tym m.in. art. 15 i art. 207 kodeksu pracy. Brak ergonomi w pracy - przeciążenia,kontuzje,urazy. W myśl art. 445 § 1 k.c. w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia. Jakie mogą być skutki nie przestrzegania zasad ergonomii w miejscu pracy? Znalezione obrazy dla zapytania brak ergonomii w pracy magazynowej Są to najczęściej: bóle pleców (72%), bóle głowy (47%), bóle karku (51%) i napięcie w ramionach (37%). Jak na zdrowie wpływa zła ergonomia? Wywołane przez długotrwałą, wymuszoną pozycję dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego objawiają się jako ból szyi, karku, barków, odcinka lędźwiowego kręgosłupa, rąk. Dalszymi konsekwencjami mogą być takie schorzenia, jak zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych, zwyrodnienie kręgosłupa. Ciężki towar powinien zostać niezwłocznie przeniesiony na gabaryt. Na razie nie ma tam za dużo miejsca.Czekamy na jego przebudowę. Zatowarowanie woła o pomstę.Tutaj przydało by się stanowisko SIP-a,ale nie opłacanego człowieka z zewnątrz,ale kogoś zorientowanego z naszej załogi. Dział gabaryt powinni obsługiwać silni i zdrowi pracownicy. Bez wprowadzenia ergonomi zawsze będziecie mieć rotację w pracownikach oraz chorowitych.

Higiena

Dlaczego nadal jest brudno?!!! - brudne pojemniki na leki - brudne półki regałów - toalety(pomijam,że ludzie robią (usunięte przez administratora))ale sprzątane jest za mało i za rzadko - dlaczego mało kto sprząta magazyn-regały?(usunięte przez administratora)się nadal migają Zainteresujcie się zakupem myjki do mycia pojemników magazynowych bo wstyd przed aptekami https://www.elpress.com/pl/produkty/systemy-mycia-przemyslowego/systemy-czyszczace/myjki-skrzynek-pojemnikow/ https://www.elpress.com/pl/produkty/systemy-mycia-przemyslowego/systemy-czyszczace/myjki-skrzynek-pojemnikow/ https://awe.com.pl/produkt/myjka-pojemnikow-551101/ https://www.comepack.pl/zrownowazone-mycie-pojemnikow-i-logistyka/?gclid=EAIaIQobChMIxL3Nu9qt_AIVaEeRBR0CiwnMEAMYASAAEgIMhPD_BwE https://wellpack.org/pl/services/mycie-pojemnikow-wielokrotnego-uzytku/ Na stanie jest coraz więcej uszkodzonych,popekanych pojemników,trzeba zatem zakupić nowe. https://promag.pl/Pojemniki_plastikowe,9130.html https://boxexpert.pl/pojemniki-logistyczne.html https://www.kaiserkraft.pl/skrzynki-magazynowe-pojemniki-magazynowe/c/62847-KK/

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Grupa Farmacol?

nick

musi dać radę poruszać się o własnych siłach i widzieć przynajmniej na jedno oko

@anns
@nick

Dokładnie tak ????

Wesołych Świat

Dziękujemy serdecznie naszej wspaniałej firmie że dotrzymała słowa i wysłała świadczenie świąteczne na czas. Bez tych pieniędzy napewno karpia nie będzie.. . to oczywiście taki żarcik.. A tak serio to czy wam z zarządu nie wstyd (usunięte przez administratora). Pieniądze z socjalu dostajecie z kosmosu czy one są poprostu w waszej kasie ze tak ciężko je przelać na czas. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.

Honorata
@Wesołych Świat

A ile było tych pieniędzy 'na karpia'? Pytam do ciekawi mnie praca jako Telemarketer. Ile wynosi taki dodatek świąteczny dla nowego pracownika?

Nowy Rok

Poczytajcie opinie o Katowicach.

Dyspozytor

Postuluję o przyznanie extra premii dla kierownika zmiany (usunięte przez administratora)z oddziału Poznań-Żerniki. Pracownik ten powinien być według mnie(jak i innych)wynagrodzony za pracowitość. Kierownik ten od lat jest bardzo aktywnym i zaanażowanym pracownikiem,a teraz kierownikiem zmiany. Wykazał się on już wiele razy pracowitością jako zwykły pracownik,później jak koordynator. Zawsze podejmuje wyzwania,dba o sprawną pracę,pilnuje,aby wszystko było zrobione. Ostatnio firma mogła na niego liczyć(nie pierwszy raz),pomógł w realizacji zamówień w gorącym czasie, gdy zabrakło pracowników w oddziale. To człowiek,którego charakteryzuje oddanie pracy,zapał i niebywała pracowitość. Ma on podejście do pracowników,potrafi zmotywować,wytworzyć dobrą atmosferę. A atmosfera jak wiadomo jest jedną z kluczowych kwestii w pracy. Kiedy trzeba sam pracuje jak zwykły pracownik(Farmacol to dziwi,a np.w Amazon to normalka,że kadra pomaga w realizacji zamówień w gorącym okresie). Obserwuję tę osobe od lat i takiego turbo-ogarnicza jesze tu nie widziałem. To człowiek-orkiestra. Po za tym ma kulturę,a nasz oddział miał tu różne (usunięte przez administratora) i osobliwości na stanowiskach kierowniczych. Były tu różne zachowania,często niedopuszczalne.Przez te osoby na stanowiskach odeszło sporo dobrych pracowników. Porządnego pracownika i człowieka należy doceniać. Taki pracownik to prawdziwy skarb dla firmy i dla załogii. Mam nadzieję,że firma nie zawiedzie i odpowiednio wynagrodzi tę osobę. Kierowniku (usunięte przez administratora) dziękujemy and ALL THE BEST.

@Dyspozytor

Wszystko się zgadza.. Ale robi tak bo chce i ma za to zapłacone. Nie ma obowiązku tak robić. Lubi błysnąć taki już jest.

qwerty
@Dyspozytor

Brzmi jak opinia sponsorowana haha :)

Sad but true

Pracownik w farmacolu na popołudniówkach przeważnie ma huk pracy. Narobi się jak (usunięte przez administratora) na polu,a gdy przyjdzie do wypłaty zapłacze. Nadal jesteście bardzo podejrzani dla ans skoro problem ze zmianą sztuk na terminalach pozostał, skoro zarabiamy ciągle tak samo(kilkanaście lub kilkadziesiąt zł w tę czy w tamtą różnicy w wypłatach). Transparentność naliczania premii to jakieś (usunięte przez administratora).Cały ten system naliczeń. Zarząd dzięki nam ma kasę,a my skromne pensje.Bardzo to przykre i wkurzające. Gdyby nie jak nas nazywacie:(usunięte przez administratora) ze Śląska poszliby z torbami. Teraz,gdy chwilowo jest więcej pracowników pocuki się pewnie,ale nigdy nic nie wiadomo. Nowi mogą zawsze znaleźć coś innego.Starzy się wykruszają,chorują. Plany firmy są bardzo ambitne,założenia przewidują zwiększenie zamówień i asortymentu. Szkoda,że nie ma zebrań,nie można przedstawiać pomysłów,rozwiązywać problemów. Szkoda tylko,że nie bierze się pod uwagę pracowników. Przypomniała mi się taka książka:"Łysek z pokładu Idy". To było co prawda o branży górniczej,ale pokazywała jak wygląda eksploatacja w pracy. Tutaj panuje zasada:"WORK HARD and be effective,the customer is our master". Złota myśl Bransona:"Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zadbają o klientów" nie jest tu istotna. Richard Charles Nicholas Branson – brytyjski przedsiębiorca, miliarder, twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group,majątek o waertości 5 mld $ wiedział co mówi o dobrym traktowaniu i szanowaniu pracowników. Tutaj w oddziałach nie ma czegoś takiego jak ergonomia.Pracuj efektywnie,a że się wyeksploatujesz to nic.Widać od dawna tego efekty w postacil schorowanych pracowników,niczym koni. Klient jest najważniejszy tak napisaliście nam na forum.Szczegół,że przez skaładanie zamówień do 22 nie można równomiernie zaplanować i podzielić pracy po równo dla II i III zmiany. Zatem nadal II zmiana będzie (usunięte przez administratora),a III ewentualnie od czasu do czasu będzie mieć więcej pracy. I zmiana pozostanie light and soft. Wszystko ku chwale Farmacolu. Nie pozdrawiam rady (usunięte przez administratora)w Katowicach.

Ccc
@Sad but true

Ty znów Swoje.. Obódz się w końcu.

Magdalena
@Sad but true

Zarabiamy ciągle tak samo - piszesz. A mogę wiedzieć, ile? Jest oferta na stronie do Żernik dla magazyniera. Chciałabym też potwierdzić resztę z ogłoszenia: zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie/umowę o pracę, pakiet benefitów: pakiet sportowy, pakiet zdrowotny, ubezpieczenie na życie. Macie to wszystko?

@Magdalena

Wszelkie pytania dotyczące kwestii zatrudnienia prosimy kierować bezpośrednio: kontakthr@farmacol.com.pl

Sad but true
@Magdalena

Pracownik na umowie o prace na akordzie,który pracuje normalnym tempem(nie powolnym,nie biega)zarabia poniżej (usunięte przez administratora) netto(jeżeli nie chodzi na nocki to (usunięte przez administratora)).Jeżeli ktoś ma zdrowie,aby (usunięte przez administratora) jak robot to ewentualnie ma więcej. Można pracować przez Farmacol na zlecenie,na umowie o pracę,przez agencję na zlecenie. Nie daj się zwieść pięknemu ogłoszeniu,na rozmowie o pracę też przedstawiali pracę jako najlepszą z prac magazynowych. Na umowie o pracę masz premię akardową,opartą o normy.Za każdy błąd masz odciągane z premii. Na zleceniu masz tzw.godzinówkę.W sumie na godzinóce wychodzi się lepiej finansowo.Zwłaszcza młody pracownik. Za każdy błąd odciągają (usunięte przez administratora)(zalezy czy to błąd apteczny czy szpitalny). Ciągle jesteśmy (usunięte przez administratora) z wydajnością.System naliczania nie jest transparentny. Norma dzienna do wyrobienie to jakieś 800 linii,a za 1 linie płacą mega mało((usunięte przez administratora)). Najwięcej pracy jest na popołudniówkach,ale w sezonie zimowym nocki też są ciężkie. Najmniej prac jest na rano(chyba,że w sezonie zimowym dokańczają pracę po nocce-jak brakuje ludzi,a pracy jest (usunięte przez administratora)). Praca dla kobiet jes tna różnych działach: automat(dokładanie leków do kanałów i kompletacja zamówień), dział stacja wydań czyli typowa kompletacja zamówień(pod presją wydajności i czasu),kontrola - czyli sprawdzanie poprawności skompletowanych zamówień i pakowanie przesyłek,dział lodówki(kompletacja zamówień szczególnych leków). Sprzętu sprawnego do pracy jest mało(terminale i skanery)akumulatorki są praktycznie na wykończeniu. Organizacja pracy przez centralę firmy (usunięte przez administratora). Jest tu wiele kwesti do omówienia,poprawienia i do zmiany.Brak dialogu na linii pracownicy-centrala.0 takich zebrań. Plusy: wybór umowy,pewna branża,można w miarę dogadać się w kwestii grafiku-wybór zmiany(o ile jest dużo pracowników)dowóz pracowniczy,zmianowi do dogadania. Minusy: stary sprzęt do pracy,wynagrodzenie,niejasny system premiowania,dziwne błędy systemu na sprzęcie do pracy(można się przez to pomylić i natrzaskać sobie błędów,które umniejszą premię),brak ergonomii pracy(bywa i ciężki asortyment),bałagan organizacyjny,nierównomierne rozłożenie pracy na zmiany,(usunięte przez administratora)(słaba ekipa sprzątająca zaplecze socjalne (usunięte przez administratora)). Ludzie w pracy: jak się trafi(są i fajni,są i niefajni).Firma idzie w kierunku Clippera. Zatem przemyśl i dokonaj wybóru tu czy gdzie indziej.Wybór jeszcze jest.

Info

Firma napisała dziś na forum Rogoźnicy:"Wypłata świadczenia świątecznego nastąpi do 19 grudnia 2022r.".

Trututu

Kochani cieszmy się szczęściem Pracodawcy.. Powiększają magazyn będzie piękny nowy nowoczesny. Ciekawe czy ze szczęścia dadzą podwyżki. Inflacja odchudzała nam skutecznie portfele i będzie gorzej... Cierpliwość ma swoje granice. Czy w tym misternym planie jesteśmy My jako dodatek jakże niezbędny a jednocześnie jak bardzo niedoceniany???

Obiektywny

Nadal NIC w sprawie nowego sprzętu do pracy. Podejmijcie w końcu działania w celu polepszenia warunków pracy. Tutaj oferty firm ze sprzetem:https://mtjelectronics.pl/product/motorola-wt41n0-wt41n0-n2s27er/, https://www.barcode-arena.com/wt4090-n3s1ger.html,https://weilandt-elektronik.pl/ https://www.ibcsservice.pl/utylizacja-sprzetu-uzywanego/ Cały czas rekrutujecie i przyjmujecie nowych pracowników,ale nie zapewniacie dobrego sprzętu!!! Nie ma też zadowalającej selekcji przyjętych już pracowników. Nadal są problemy z grupą wschód.Bywa,że zabierają nam pracę,robią różne złośliwostki,panoszą się. Nie przykładają się też do utrzymywania porządku na magazynie(prawidłowe odkładanie towaru i sprzątanie,przekazują nam wadliwy sprzęt nie oddając go do sektora uszkodzone). Kadra udaje,że problemu nie ma,na nasze sugestie i uwagi bagatelizowanie problemu. Idziecie śladem Clippera,nie dbacie o rodzimych pracowników,a nie jest to właściwa droga. Bardzo nas to smuci i martwi.WHERE ARE YOU GOING Farmacol?

@Obiektywny

Zamówiony sprzęt sukcesywnie przekazywany jest pracownikom w magazynach. W tej, jak i w innych poruszonych kwestiach, prosimy o kontakt z Pana bezpośrednim przełożonym.

@Grupa Farmacol

Dlaczego opowiadacie bajki?Sprzęt miał już być w październiku. To jeden z gł.powodów odchodzenia pracowników.Tak się nie da pracować. Niesprawny sprzęt do pracy świadczy o podejściu firmy do pracowników. Jeżeli nie dostarczycie nowych terminali to domagamy się zniesienia pracy na akord.

Halina
@Obiektywny

Rekrutują wciąż nowych pracowników, dlaczego? Poszerzają grono czy ludzie się zwalniają?

Sailor
@Halina

W farmacolu zawsze była rotacja pracowniów. Dzieje się tak z różnych powodów: - wynarodzenie(praca na akord) - czas pracy(godziny pracy,nocki od ndz -sb) - fatalny sprzęt do pracy - wysokie tempo pracy - organizacja pracy na zmianach(najwięcej pracy na II zmianie)

@Obiektywny

Wyczuwam niechęć do ludzi z Ukrainy. Nie wszyscy są tacy jak opisujesz. Jest parę osób które dobrze pracują. Nie wiem co masz na myśli że się panoszą. Każdy ma określone miejsce do pracy a weryfikacja ich pracy nie leży w gestii innych pracowników z kontroli czy też stacji. Może po prostu sama nie dajesz rady i szukasz dziury w całym. Rób swoje a ocenę pracy zostaw kierownictwu.

Obiektywny

Ja nie jestem uprzedzony.Nie twierdziłem,że wszyscy pracownicy z Ukrainy pracują słabo.Są i pracowici.Więc mi tego nie wmawiaj. Chodzi mi o to,że poszczególne osoby zachowują się bardzo różnie,a są i takie,które okazują nam niechęć. Są to osoby bardzo pewne siebie i po prostu nie mam do nich zaufania.Sam się tu na kimś przejechałem,a byłem bardzo życzliwy. Chodzi o niektóre osoby.Nie przyklejaj mi łątki osoby nietolerancyjnej.Tak jest najłatwiej. Swoją drogą osób ze wschodu jest coraz więcej,mam nadzieję,że firma nie pójdzie w stronę clippera,gdzie większa część załogi to osoby z Ukrainy.Po prostu niepokoją mnie zaistniałe zmiany i postawa niektórych osób i tyle. Nie ma się co tu doszukiwać czegoś o złej konotacji.Widać po prostu,że nie zauważyłeś żadnych nieprawidłowości. Są też i tacy,którzy nie chcą ich zauważać.W imię źle pojętej poprawności politycznej. Tak więc nie oceniaj mnie i nie etykietuj.

Obiektywny

Nigdy nie twierdziłem,że wszyscy pracownicy ze wschodu pracują słabo.Są i dobrze pracujący. Nie chodzi mi typowo o kwestię wydajności.Chodzi mi o podejście poszczególnych osób do nas. Konkretnie chodziło o zachowanie i podejście do innych osób. Jak ktoś robi (usunięte przez administratora)to co mam myśleć?Tak samo jak ktoś raz po raz wręczał mi marny sprzęt do pracy twierdząc z każdym razem,że jest dobry?Mają poczucie humoru nie ma co. Niektórzy też robią sobie klubo-kawiarnię i nawijają sobie dość długo. W kwestii utrzymania porządku,odkładania towaru na swoje miejsce i ładowania bateri to zastrzeżenia mam zarówno do naszych jak do gości.Po obu stronach migają się od tych czynności. Weryfikacja postawy pracowniczej nie ogranicza się więc tylko do kwestii wydajnościowej jak widzisz. Ktoś także będąc przysłanym do rozładowania pracy w ciężkim dniu wydziubał mi zlecenia do ostatniego pojemnika, choć prosiłem,że jak mam mało to już dziękuję za pomoc w trudnych chwilach i może przejść w inne przepełnione miejsce. Osoba ta nie posłuchała i było jak było czyli sztuczna atmosfera i asysta do końca. Doceniałem innych dobrych pracowników(bez względu na narodowośc)i dziękowałem za zaangażowanie w pracy.Umiem pochwalić każdego.Nidy nikogo nie zraniłem. Więc nie dorabiaj mi etykiety osoby uprzedzonej.Widzę tu jakąś oceniającą postawę.Nie doszukuj się zatem czegoś czego nie ma. Nigdy do nikogo się nie uprzedzałem i nie wiem skąd ta insynuacja.Tak samo widzę zalety i wady u każdej nacji. Oj nie znasz mnie kolego,skoro nie wiesz,że i chwaliłem pracowite osoby z Ukrainy. W twojej wypowiedzi jest wydźwięk (usunięte przez administratora) dla pracownika,który nie (usunięte przez administratora),na to chyba wygląda. Skreślasz każdego,kto nie jest torpedą?Wiem jesteś szybki i nie umiesz inaczej.Powiesz: taki life. Przyznaję,nie jestem demonem prędkości,nie mam super osiągów,ale i nie jestem jakimś żółwiem. Odnoszę także wrażenie,że część pracowników podkręca tempo pracy co może mieć czasem na podkręcenie norm,tego się obawiam. Są tu i po naszej stronie osoby,które rywalizują z innymi,popisują się i chyba marzą,aby dostać medale przodownika pracy. Tylko patrzeć jak pojawią się kontuzje. Nadmiernie szybcy pracownicy są bardzo dobrzy dla firm,jednak jest granica w byciu szybkim,a nadmiernie aktywnym. Zapytasz czego się obawiasz ze strony gości?Ano firmy coraz liczniej ich zatrudniają(z wiadomych powodów). Staram się jak mogę,na ile mogę,przykładam do jakości,do priorytetów. Na tle lepszych i tak będę zawsze w oczach kadry (usunięte przez administratora),ale trudno. To okropne do czego doprowadza akord w firmie.Kto nie (usunięte przez administratora) ten jest (usunięte przez administratora). Jak myślisz dlaczego ludzie po mino lepszych zarobków uciekają z Amazona i DHL?Bo to obozy pracy. Dlaczego i Farmacol ma być taki sam?To jest (usunięte przez administratora) Tempo pracy tempem pracy,wiadomo trzeba pracować w miarę energicznie,ale nie dajmy się zwariować.

Xyz
@Obiektywny

Zmień pracę.. Nie wszędzie jest akord.

Szyderca

Firma zapewnia dobry sprzęt do pracy?To jakiś żart w złym guście!!! Notorycznie naprawiane stare,terminale i skanery na wykonczeniu. Bywa,że przez dłuższy czas hałda popsutego sprzętu lezy i nikt się nie pofatyguje,aby wysłać do naprawy. To ma być firma na miarę XXI?Śmiech na sali. Zatrudniają ciągle nowych,a oni sami wyciągają wnioski z tego co widzą.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Farmacol - Żerniki

• Jak się pracuje w Grupa Farmacol?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Farmacol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Farmacol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 4 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Farmacol?

Kandydaci do pracy w Grupa Farmacol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Farmacol