Opinie o Bijou Brigitte w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Bijou Brigitte. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bijou Brigitte o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bijou Brigitte w Warszawa

Elżbieta

Firma poszukuje tutaj pracownika na stanowisko Sprzedawcy/Doradcy Klienta, praca na 3/4 etatu. Możecie się podzielić i dać znać w jakich godzinach się pracuje skoro jest to praca zmianowa? I skoro oferują elastyczny grafik, to znaczy, że pracownik może sobie wybrać, kiedy chce pracować?

@Izabela

Powiem tak- pracowałam już w nie jednym i nie dwóch sklepach czy ogólnie firmach w których usługi świadczy się również w weekend. Zazwyczaj jest tak, że pełny etat = dwie soboty w miesiącu, pół etatu = 1 sobota w miesiącu. A w Bijou? 1/2, 3/4 etatu to zawsze są obligatoryjne dwie soboty w miesiącu i dodatkowo nie ominą Cię niedziele handlowe, jeśli danego miesiąca są. Wniosek jest prosty- firmie jest wygodniej zatrudniać na małe etaty, by jak najwygodniej rozłożyć sobie grafik (podkreślam, firmie, to czy Tobie grafik odpowiada to mało kogo interesuje). Spotkałam się również z tym, że nawet kierownictwo miewa 3/4 etatu! Oczywiście można zawsze ogarnąć trochę nadgodzin, ale są one płatne tak samo najniższą stawką minimalną i są płatne co 3 miesiące, więc raczej praca za 2000zł netto nie jest tego warta.

Administrator Nowy wpis

Jak wyglądał proces rekrutacyjny w firmie Bijou Brigitte na stanowisko Koordynator ds. utrzymania floty? Podziel się swoją opinią.

Cześć. W sieci pojawiła się oferta do pracy w sklepie, praca jest na 1/2 etatu, ale z możliwością nadgodzin. Z tego co widzę w komentarzach, to firma zatrudnia wszystkich na małe etaty. Ciekawi mnie, czy tych dodatkowych godzin można wziąć tyle, aby uzbierał się cały etat?

Anna Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Hej. Wie ktoś jaką atmosfera pracy jest w Gdynii w Rivierze w Bijou ? :)

Szukałam po internecie różnych ofert pracy i natknęłam się właśnie na tę, gdzie poszukują dziewczyny na stanowisko sprzedawcy. Pojawia się informacja, że grafik jest dopasowywany. Czyli rozumiem, że można zasygnalizować, w które dni i w jakich godzinach jest się w stanie pojawić w pracy? Poza tym, jest to praca zmianowa i na pół etatu. W jakich godzinach się pracuje? Będę tu na pewno aplikować.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bijou Brigitte? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Praca w salonie z biżuterią sztuczną.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.
Elżbieta

@Elżbieta

Elżbieto, Bijou Brigitte wynagradza swoich pracowników pensją minimalną, więc za przepracowane 3/4 etatu otrzymasz ok. 2000zł netto na rękę, nadgodziny są płatne taką samą stawką minimalną 17,38zł netto. Firma nie oferuje żadnych premii oraz dodatków. Godziny pracy są zależne od sklepu, w którym miałabyś pracować- w całej Polsce jest jakieś 25 sklepów Bijou Brigitte i najczęściej jest do praca 8-23 w zależności od galerii handlowej w jakiej sklep się mieści. Pracownik teoretycznie co miesiąc składa papier ze swoją dyspozycyjnością, ale rzadko kiedy jest on respektowany, ta elastyczność często to mit, ponieważ na 4-6 pracowników sklepu wszystkie macie 1/2 lub 3/4 etatu, jesteście mamami bądź studentkami, i pogodzić taki grafik jest zwyczajnie ciężko. Ja przez pół roku tej beznadziejnej przygody pracowałam najczęściej po 5 dni w tygodniu w godzinach 17, 18- 22 lub w tak zwanych "środkach", więc cały dzień tak naprawdę masz rozwalony i nie zaplanujesz nic, a zarabiasz przypominam 1500-2000zł na rękę i jesteś na każde zawołanie. Nie polecam.

Izabela
@Anna

Chciałam zaaplikować na to stanowisko, ale po tym co napisałaś muszę się jeszcze zastanowić. Ogólnie to nie urządza mnie 3/4 etatu, chciałabym cały etat. Dlaczego firma zatrudnia głównie na 1/2 lub 3/4 etatu?

@Izabela

Czy pracodawca Bijou Brigitte motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Nie, nie motywuje, nie oferuje żadnych dodatków, premii, sklep osiąga swoje cele i zamierzone przychody, ale nie wynagradza za to pracowników, nadgodziny wypłacane są tą samą stawką minimalną.

Jacek

Czy po tych odejściach ponad 1,5 roku temu, co pisaliście w wątku, firma uzupełniała może kadrę pracowniczą? Akurat jestem w trakcie szukania pracy i trochę rozglądam się na rynku no ale do tej firmy ogłoszeń nie znalazłem. Ani archiwalnych ani aktualnych. Wynagrodzenia wzrosły względem tego, co pisaliście tutaj? Trochę czasu minęło a tez martwi ta cisza. Nie wiem, czy w ogóle się fatygować z cv jak w razie taka niepewna sytuacja

Były pracownik BB
@Jacek

Odeszłam niedawno. rotacja w tej firmie jest bardzo duża. Do sklepów nie zatrudniają na pewno mężczyzn. Mimo wszystko tragedia, nie polecam, praca na maksymalnie 3/4 etatu, zazwyczaj oferują 1/2, oczywiście jest to najniższa krajowa, bez premii i dodatków (nie licząc szalonych 30zł miesięcznie na "pranie"), nadgodziny płatne taką samą stawką minimalną w systemie 3- miesięcznym. Oprócz tego kolesiostwo, (usunięte przez administratora)i kierownictwo układają grafik pod siebie, jeśli jesteś nową, ostatnią osobą do zespołu licz się z pracą w najgorszych godzinach. Brak empatii i szacunku też na porządku dziennym, zwłaszcza ze strony kierownictwa regionalnego z Warszawy- nawiedzona starsza Pani będzie Wam ubliżać, że jesteście grube i źle ubrane (bo za te 1460zł miesięcznie musicie wyglądać najlepiej jak miss world), nie przekłuwacie uszu metalowym brudnym pistoletem bez przeszkolenia, nigdy nie będzie zadowolona z efektów pracy. Z plusów to zniżka pracownicza (ale pełno tego (usunięte przez administratora) na Ali za grosze) i poza tym dość lekko się pracuje, jak lubicie biżuterię i pracę z klientem. Z kolejnych minusów to problematyczne korzystanie z przerw i wychodzenie na toaletę (w praktyce często jesteście same na sklepie po 4-6h i nie wolno wyjść na zaplecze czy zamknąć sklep). Praca może jest spoko dla studentek bez wymagań finansowych (i w sumie żadnych innych wymagań).

Jakie są warunki zatrudnienia w Bijou Brigitte?

Nieznajoma

Niestety złe. Najniższa krajowa,najlepiej cały czas w pracy po 10 godzin ciagle mało a kierownicy regionalni okropni zero empatii.

Leszek
@Nieznajoma

Co masz na myśli mówiąc o braku empatii, powiesz konkretnie na czym to opierasz i podasz jakieś przykłady? Poza tym, piszesz o niskiej pensji, więc czy są jakieś perspektywy na poprawę tej sytuacji? Daj znać koniecznie, czekam na Twój wpis. :)

Agata

Szczerze? Dramat. Ciągły (usunięte przez administratora) ze strony kierownika sklepu i brak ludzkich odruchów. To moja pierwsza praca i bardzo mocno się zawiodłam mimo dobrego wrażenia na początku

Renata
@Agata

Oj, ale na czym ten dramat polega? Co się takiego dzieje? Wyjasnij bardzo mnie to zmartwiło

Mrówka

Warunki ? Otóż pół etatu-dla studentów ok,3/4 sprzedawca i kierownik,całe etaty tylko duże miasta. Benefitów brak!-jedyny-premia świąteczna(50-200 zł) zależnie od stażu znikł z ponawieniem się koronawirusa???? Praca przyjemna jak ktoś lubi pracę z klientem. Minus to zarobki i bardzo nieprzyjemna regionalna.Plus to pensja na czas ,ale to chyba powinno być normą???? Polecam dla studentów aby dorobić.

Jolka

Warunki pracy i płacy kiepskie. Aczkolwiek po masowych odejściach personelu i kierowników może się pokepszy?????Praca dla ludzi o mocnych nerwach;współpraca z regionalną mazowieckiego trudna delikatnie mówiąc. Odporność na obrażanie ,humory i wskazana. Zero benefitów oprócz zniżki pracowniczej. Ale tego pełno na ali za grosze???? Plus pensja w terminie i ładny sklep.

Nwż

Przepracowałam kawałek czasu i z perspektywy czasu - odradzam. Centrala i kierowniczka regionalna Pani Monika bardzo ok, konkretna osoba, która potrafi dać zdrowy Feedback dotyczący pracy i powiedzieć czego oczekuje. Natomiast kierowniczki sklepów, jedna z nich mogłaby napisać książkę jak skutecznie zastraszać i manipulować pracownikiem. Bez wchodzenia w szczegóły, wyręczanie się pracownikiem, przepytywanie na każdym kroku, zrzucanie swoich obowiązków, oprócz tego nie masz prawa do niczego, należy Ci się urlop nz, ale nie możesz z niego skorzystać, bo nie ma kto do pracy przyjść, nie ważne jak chora/y jesteś. Przychodzisz 20 minut wcześniej do pracy, żeby zjeść czy przebrać się - spoko, ze jesteś wcześniej możesz wynieść śmieci. Przerwy na taborecie, kierownik stoi bad Tobą i gada co masz jeszcze do zrobienia, także posiłek w spokoju tez odpada. Same obowiązki są w miarę ok. Pewnie atmosfera pracy zależy od kierownika, w miejscu, o którym pisze był (usunięte przez administratora) stres i manipulacja.

Ja pracowałem tam kilka lat temu. I byłam zadowolona. Pracowałem na pół etatu A z tego co pamiętam dostawalam ponad 900zl, plus co miesiąc 30zl na pranie. Praca łatwa, kasa zawsze na czas, gdyby nie madka która cały grafik musiała mieć "pod siebie" to praca na 5+ Jeśli warunki w firmie nie zmieniły się od 2016 to polecam

Qwerty

Praca bardzo łatwa, dobra dla studenta. Nie było problemu z grafikiem, wypłata na czas

Agnieszka
@Qwerty

Cieszy mnie Twoja opinia. Wiele osób narzeka na pracę w branży handlowej, bo chyba jednak nie należy ona do tych najłatwiejszych. Chętnie dowiedziałabym się czegoś jeszcze na temat i specyfiki, i warunków pracy w Bijou Brigitte w Warszawie. W jakich godzinach dokładnie tam pracujecie i na ile zmian?

Agnieszka

Widziałam, że firma Bijou Brigitte poszukuje pracowników na stanowisko Sprzedawca: https://www.olx.pl/praca/q-bijou-brigitte/ Myślicie, że to dobra praca dla studenta? W ogłoszeniu wspomniany jest elastyczny grafik, czy faktycznie tak jest?

Z
@Agnieszka

Tak, kierowniczka (Warszawa) układała grafik na podstawie naszych dyspozycji, nie było tez problemów z zamiana gdy coś nam wypadło

Kierowniczka regionalna na mazowieckie ma coś nie tak z głową. Jedynie potrafi ublizac pracownikom i na wszystko narzekać. Czepia się wyglądu pracowników, w swoim przekonaniu w tej firmie powinny pracować same miss Polonia, bo wszystkie albo za brzydkie, albo za grube, albo źle ubrane. Dla niej liczy się tylko utarg i sprzedaż dodatkowa i nic więcej jej nie interesuje. Praca dobra dla studenta, ale trzeba się liczyć z mobbingiem.

Jak to jest z wypłacaniem nadgodzin? Rozumiem rozliczanie w systemie 3 miesięcznym, ale czy wszystko ok i każda płatna 100%?

Bijou
@1234

Tak, pracujemy w 3 miesiecznym systemie rozliczeniowym. Wypłata zawsze przychodzi na czas, jedynie godziny nocne są więcej płatne

Tez pracowałam w BB na pół etatu, co w rzeczywistości było 3/4, niekiedy podchodziło pod cały etat ze względu na nadgodziny, które były mi dołożone bez konsultacji ze mną, nikt nie pyta czy Ci to odpowiada, po prostu dają Ci taki grafik i obiecują ze to sie zmieni, ale w rzeczywiści cały czas robisz więcej h niż powinnaś. Nawet jeśli się z kimś zamienisz, albo przyjdziesz w swoj dzień wolny bo komuś cos wypadlo- nie dają dnia wolnego np w następnym tyg tylko wpisują w nadgodziny..... nadgodziny liczone tak, ze pierwsze 2h +50% a dopiero kolejne h +100%, zabawne! Praca nie była męcząca fizycznie, ale ciagle układanie po 10 razy tego samego w ciągu zmiany szybko się nudzi. Na koniec wszystko musi być idealnie, nawet jeśli klienci 5 min orzed zamknięciem zrobia bałagan. Kierowniczka większość czasu spędza na zapleczu, niby jakas papierkowa robota, ale zdarzało jej się przez telefon z kolezanka rozmawiać.... kolejny żart to to, ze nie płaca za ten czas gdy przychodzisz wcześniej przed otwarciem lub wychodzisz później po zamknięciu. Ogólnie to przychodzisz do pracy i masz 2-3 dni żeby to wszystko ogarnac, pozniej zamykasz/ otwierasz i radzisz sobie sama.... jedyny plus to to ze nie ma odpowiedzialności za kradzieże i pieniądze w kasie. Ale i tak, jak jest na minus to krzyk, a na plus jeszcze gorzej..... przekłuwanie uszu tym pistoletem to tez jest śmieszne, twoje szkolenie zaczyna się właściwie wtedy, kiedy musisz już przebijać i jesteś tak samo przerazona jak to male dziecko.... rabat na asortyment dla pracowników to 50% wiec calkiem niezłe, ale nie wiem czy ta biżuteria jest warta swojej ceny.

Olga

Macie tak dobrze, że nikt nie zagląda na forum?

Z Panią Menager chyba jest coś nietak. Kobieta która traktuje wszystkich z góry. Traktuje ludzi jak służących. Jest bardzo niekompetentna, nie zna podstawowych zagadnień co ukrywa pod chamstwem. Nie wiem jak ktoś taki może być kierownikiem regionalnym. Film „dyktator”, jedna wielka pomyłka.

Alicja

Rozumiem Twoje niezadowolenie, jednak nie należy na forum obrażać innych osób. Wspominasz, że osoba z kierownictwa jest niekompetentna, dlaczego tak sądzisz? Podaj proszę konkretne przykłady, wtedy Twoja opinia stanie się bardziej rzetelna. Czy poza przełożonymi odpowiadają Ci warunki pracy? Możesz je przedstawić?

Alicja

@misiek897, bardzo negatywnie wypowiadasz się o firmie, ale nie podajesz zbyt wielu konkretów. Zarzucasz też pracodawcy mobbing, który to według definicji "charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji". Pamiętaj, że fałszywe oskarżenia są niezgodne z prawem. Może znajdziesz też jakiś pozytywny aspekt zatrudnienia w tym miejscu?

misiek897

pracowałam w tej firmie, była to najgorsza praca jaka mogła mi się przytrafić. mobbing psychiczny to u nich podstawa, a zarobki w ogóle do tego nie adekwatne, jakieś marne grosze, za ciągłe poniżanie i brak jakiegokolwiek wsparcia. Obgadywanie to również podstawa działalności. Praca w województwie mazowieckim.

Miro

Czy tak dobrze się pracuje i dlatego nikt nie pisze?

Zostaw merytoryczną opinię o Bijou Brigitte - Warszawa

• Jak się pracuje w Bijou Brigitte?

Zobacz opinie na temat firmy Bijou Brigitte tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Bijou Brigitte