Opinie o WOSANA S.A. w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy WOSANA S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w WOSANA S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja napojów bezalkoholowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WOSANA S.A. w Andrychów

Czarek

Konkurencja inspiruje do pisania?

Wracamy do korzeni

Po zmianie wlasciciela firmy jest jeszcze wiekszy (usunięte przez administratora) niz byl.... Glodowe stawki, soboty i niedziele bez zadnych dodatkow jeden operator jest zmuszany do obslugi kilku maszyn naraz, znajdujacych sie na roznych halah, nie wspomnajac juz o funduszu socjalnym.... który woła o pomstwe do nieba!!!

Staś
@Wracamy do korzeni

Było trzeba narzekać jak Łysoń żądził? Tylko biadolenie jak jest zle i jak to nie potrafi sie firmy prowadzić. Teraz widzisz jak moze byc!

Agata

@Agatrozumiem, że ogłoszenia, o których wspominasz wprowadzały w błąd jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia. A możesz powiedzieć coś więcej o pozostałych warunkach zatrudnienia? Czy można w firmie liczyć na dodatkowe benefity, czy też możliwości rozwoju w postaci szkoleń? Jak wygląda sama praca? W jakim systemie się ona odbywa?

Agat

Jeżeli ktoś z Częstochowy i okolic pamięta plakaty w autobusach miejskich z informacją że firma Wosana zatrudni pracowników produkcji i operatorów maszyn za 1 tys. euro i żałował że się nie zgłosił.... niech nie żałuje:) Tak jak wcześniej ktoś pisał na okres próbny najniższa krajowa.... mamienie że po tym okresie dostanie się wyższą kwotę (w domyślę reklamowane wynagrodzenie w euro), okazało się zabiegiem marketingowym, czyt: fikcją. Propozycja przedłużenia umowy po okresie próbnym na niecałe 2 tys. zł netto, w tym wspomniane wcześniej bonusy. Nie dziwię się że muszą szukać pracowników z poza gminy, jak sama infrastruktura zakładu została mocno w latach 90 tych - innymi słowy groszem nie śmierdzą więc i skąd mieliby brać na duże wypłaty dla szeregowych pracowników. Reasumując podpisuje się pod negatywną opinią dla zakładu w Turowie, mając TRW i inne zakłady w Częstochowie, mało kto zdecyduje się na dojazdy.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy WOSANA S.A. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Mechanik maszyn. Jaki był jej rezultat?
Agata

@Franek często zdarzają się okresy tak długiej pracy? Co jeszcze powinny wiedzieć osoby, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy?

Franek

Firma nastawiona tylko na zysk,pracownicy pracuja po 10-12godzin,kilkanascie dni bez przerwy,nalezy poinformowac Inpekcje Pracy,kilka osob pracuje na zlecenue,co jest zakazane w zakladzie pracy chronionej!!!PEFRON to musi wyjasnic,zero urlopow w okresie wiosenno letnim!!!taka jest prawda o tym zakladzie,a jak pracownik nie przyjdzie do pracy to na bezrobocie,potwierdzam zero szacunku dla pracownika!!!

Nie polecam pracy w tym zakladzie,unikajcie go szerokim lukiem,wyzysk i nic wiecej,glupie nie ludzkie stawki z plusami do stawki podstawowej,ludzi prezes traktuje jak smieci,to niech sobie sam robi na swoj biznes,szkoda nerwow i stresu dla takiego pracodawcy,zyje kosztem ludzi niepelnosprawnych!!!

Heniek

Witam, mam pytanie jak wygląda praca i atmosfera w zakładzie w Turowie. Podobno są przyjęcia na stanowiska operator maszyn oraz mechanik. Jakie są zarobki na tych stanowiskach, jaka panuję atmosfera w pracy, czy warto się zastanawiać nad pracą w tej firmie, czy są szanse na rozwój? Z góry dziękuję za opinie.

Agat
@Heniek

Coś widzę że mało opinii o Turowie, a szukają pracowników więc powiem jak to wyglada po rozmowie - na okres próbny mniejsza stawka niz 1 tys eur, nie wiem jaka, system 4 brygadowy, konieczna książeczka sanepidowska, dodatki za dojazdy i..... za terminowe przychodzenie do pracy - szukaja ludzi w związku z rozbudową nowej linii produkcyjnej. Dziwi mnie to że z okolicznych wiosek nie mogą znaleść chętnych do pracy za 4,2 brutto i musza się reklamować w Częstochowie. Stawka duża więc nie sądze że okoliczni rolnicy nie schylą się po taką kase....Najlepiej niech sie wypowie osoba która już tam pracuje- a skoro nikt nie komentuje to znaczy że jest poprawnie. Minus to to że musiałem oczekiwać na rozmowę na korytarzu tyle samo co trwała sama rozmowa kwalifikacyjna.

a
@Agat

Na okres próbny najniższa krajowa....

Sumienny

Nie polecam,w jeden dzien zwolnia dobrego pracownika,dadza wypowiedzenie,a za miesiac szukaja kandydata na to samo stanowisko,gdzie tu sens,a gdzie logika,zero szacunku dla pracownika,umowy daja krotke,czlowiek nie wie na czym stoi.jak mozna zwolnic tak poprostu pracownika,a za chwile szukac innego z ulicy,szanuje sie tego ktory jest,to dzieki tym uczciwym firma istnieje juz 25lat.

Kandydatka

Proces rekrutacji jak najbardziej Ok brałam udział niedawno, otrzymałam informacje o terminie rozmowy, potwierdzenie na emaila. Sama rozmowa tez w przyjaznej atmosferze, niestety nie udało mi sie otrzymać pracy, a szkoda. Może innym razem.

K.
@Kandydatka

Cześć. Możesz napisać jak wyglądała rozmowa, jakie pytania zadawali i o jakie stanowisko się ubiegałaś?

kita
@K.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć - czy na stanowisku laborantki pracuje się na 3 zmiany, soboty, niedziele i święta również?

Janek
@kita

Zgadza się

stty

cezary branża naukowa to jednak przyjacielu dość szerokie pojęcie więc może jednak napisz na jakie konkretnie stnowisko chcesz w tej firmie ubiegać się o zatrudnienie

StałyBywalec

W zależności o którym zakładzie mowa. Jeżeli o oddział w Andrychowie to od wielu osób tam pracujących słyszałem, że jest na prawdę dobrze. No nie ma za bardzo do czego się doczepić. Jeżeli chodzi o oddział w Damnicy (pomorskie): jeden wielki obóz pracy, aktualnie na liniach ludzie pracują po 2tyg bez dnia przerwy (nie ważne czy 1,2 czy3 zmiana), dzień w dzień praca, urlopy tylko na papierku, nie dziwię się że ten zakład poszukuje tyle ludzi, (na każde stanowisko: mistrzów, laborantek, magazynierów, operatorów), "nowy" co coś potrafi po prostu zaraz odchodzi. Zostają Ci co nie potrafią liczyć... Dyrektor strasznie obrośnięty w piórka, kierownik produkcji w ogóle nie wiem po co tam jest skoro "nic nie może". Mistrzowie pozjadali ostatnie rozumy, myślą że mogą wszystko, niby wiecznie zapracowani (drukowanie raportów jest naprawdę ciężkie), a wiecznie chodzą po prostu bez celu i szukają zwady. Ten sam zakład, różne oddziały, różne opinie... Co do stawki to przecież 12brutto to minimalna, więc jak ktoś szuka pracy (młody, niedoświadczony) to stawka na początek OK, w Andrychowie, bo w Damnicy to wołałbym na start 14 minimum z racji braku obsady ;)

Franek

Na 10 i zawsze w terminie na szczęście

aaaa

Którego dnia miesiąca są wypłaty?

12 zł na godzinę brutto. Ja pracowałem tam ale zatrudniony byłem z zewnetrznej firmy. Mistrzowie zmian bardzo spoko luz

gość

Ile można zarobić i na jaką umowę zatrudniają .

Marian

Pracowalem tam jakis czas, losowe zdarzenia zdecydowaly, ze juz tam nie pracuje. Wlasnie wprowadzali nowe maszyny. Z tego co slyszalem dalej sie rozwijaja. Ogolnie: wszystko mialem na kwitku, byla dyscyplina, ale raczej dobrze wspomianm.

Krzysztof

Praca jak praca… Atmosfera całkiem niezła. Plusem było to że miałem normalną umowę, bez żadnych kruczków i kombinowania. Pensja zawsze była wypłacana w terminie. Wiadomo - były też minusy… Ale ogólnie na plus.

olken

Szkoda że mi się nie udało. Rozmowa wyszła przyjaźnie konkretnie a nie jak przesłuchanie. Opowiedzieli dużo o stanowisku i mogłam zadawać pytania. Zadzwonili do mnie po tygodniu z informacją, że został wybrany ktoś inny. Której firmie chce się oddzwaniać do osoby która się nie dostała? Szkoda. Wiem, że tam mogłabym mieć normalną umowę a nie minimalną a reszta pod stołem.

Pracowałem w tej firmie dwa lata, gdybym nie zdecydował się na wyjazd zagranicę to pewnie nadal bym tam pracował. Atmosfera w porządku, pensje wypłacane w terminie na święta bony. Nie było źle.

Zostaw merytoryczną opinię o WOSANA S.A. - Andrychów

• Jak się pracuje w WOSANA S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy WOSANA S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WOSANA S.A.?

WOSANA S.A.
2.6/5 Na podstawie 35 ocen.
  • Batorego 35A
    34-120 Andrychów