Opinie o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wydawnictwo Nowa Era. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Nowa Era o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Nowa Era w Straszyn

Wściekła

Broń boże nie kupujcie nic w ich sklepie internetowym, wszystko ładnie pięknie dopóki nie robicie zwrotu, o pieniądze się doprosić nie można! To jest szok! Człowiek dzwoni na infolinie po kilka razy dziennie a im ciężko zrobić zwrot pieniędzy. Po rozmowie telefonicznej dowiedziałam się iz paczka od dawna jest u nich na magazynie. Konsultanci nic nie wiedza, w tle drze się na nich prawdopodobnie przełożony. Zwrotu pieniędzy jak nie było tak nie ma, sprawa niedługo idzie na policję, jeżeli jest więcej poszkodowanych przez te firmę proszę o pozostawienie komentarza na tym serwisie.

Aga
@aligator

Też próbuje się doprosić o dokument zakupu( e-faktura,paragon..cokolwiek).Wysłałam trzy maile z prośbą o wysłanie dokumentu ,na infolinię nie ma szans się dodzwonić..

Kamil

Ile wynosi podstawa dla nowo zaczynającego pracownika?

Luka

Najniższa krajowa

Anna Nowy wpis

Praca w roli przedstawiciela Nowej Ery to totalna porażka ... Praca na działalności gospodarczej, nienormowany czas pracy czyli najmniej 12 godzin dziennie, a niekiedy to i 15 godzin dziennie za niską płacę, jak ma się prawo do małego ZUS to jest jeszcze OK! Ale jak ma się już duży ZUS to się po prostu nie opłaca! I ciągle te szkolenia i pobyty poza domem dla osoby mającej rodzinę nie polecam! Ta praca jest dla pracoholików bo tam jest gorzej niż korporacji, a jakie układy ... Masakra!!!

Mira Nowy wpis
@Anna

Dobrze, że trafiłam na Twoją opinię, bo przeglądając oferty pracy trafiłam na ofertę dla przedstawiciela oświatowego. Piszesz, że kasa niekoniecznie jest duża, ale w ofercie dosyć ciekawie o tym piszą, bo proponują stałą podstawę i premie, więc ile tak na miesiąc można wyjść? Faktycznie praca mobilna jest poza domem, ale czy chociaż weekendy można spędzić w domu?

ala Nowy wpis

Okropne wydawnictwo. Dopiero zdrapałam dostęp do internetowej książki, a pokazuje mi, że kod został wykorzystany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Wydawnictwo Nowa Era? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Co wchodzi w socjal Wydawnictwo Nowa Era?

Ok, ok, a co z innymi stanowiskami. Ja jestem redaktorem książkowym, to na takiej posadzie jest socjal np. wczasy pod gruszą, może jakaś kasa na wyprawę szkolną jak ma się dzieci albo jakiś pakiet medyczny? Mnie tak zastanawia właśnie, czy dodatki zależą od tego, jakie zajmuje się stanowisko.

Majka

Hej, na portalu mają teraz ofertę dla UX Designera. Wymagają wlasnego portfolio, zastanawia mnie jak wygląda w takim razie rekrutacja. Czy oprócz tego spodziewać się dodatkowych zadań? Chciałabym mieć też szanse na rozwój, a nie widzę wzmianki o szkoleniach. Jaki jest budżet szkoleniowy na pracownika, wiadomo coś na ten temat?

Wściekła

aligator
@Wściekła

Potwierdzam , inforlinia od tygodnia nie działa nikt nie odbiera nikt nie odpisuje na maile .Dziadostwo do imentu nie mam jak się cokolwiek dowiedzieć!!! . Firma nie godna polecenia

Aga
@aligator

Ferdek

Czy praca w trybie home office, o której jest w ofercie na Java Developera, oznacza w 100% zdalną pracę + sprzęt ze strony firmy dla wykonywania swoich zadań? Mam też pytanie, czy można otrzymać umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony? Jest napisane o kontrakcie B2B, a mnie nie interesuje ta forma współpracy. No i ile tu może wynieść pensja?

Kamil

Ile wynosi podstawa dla nowo zaczynającego pracownika?

B
@Kamil

Ok 5000netto plus 20% jak zrealizujesz zadania miesięczne.

@B

Jezeli jestem na własnej działalności to jak to wyglada? Podstawa tez 5000?

Paulina
@Kamil

W ogóle o jakim stanowisku dyskutujecie? Jest jakaś świeża rekrutacja? 5000 netto to chyba dobre pieniądze, może warto sie zainteresować. Pytanie jak z atmosferą tu u was?

@Paulina

Myślałem ze o doradcy, ale tez mnie zdziwiła ta pensja .

@B

Te zadania miesięczne to chodzi o jakieś cele sprzedażowe miesięczne, tak? A czy jest jakaś premia, dodatek za polecenie pracownika do firmy? Bo niektórzy tak mają. Jak przyjdzie nowy pracownik właśnie jako doradca, to ten, kto polecił ma za to jakąś kasę?

Obecny pracownik
@Kamil

Na jakim stanowisku? Jeśli chodzi o konsultanta centrum kontaktu to najniższa krajowa + premia zależna od wyników i obecności(przy L4 tracisz większość premii)

@B

Super. A czy to kasa jest dla nowej osoby, ale czy też dla świeżaka bez doświadczenia? Tez jest taka kasa, czy jakaś inna? I ten dodatek też wynosi tyle?

@Obecny pracownik

Te premie zależne od wyników to ciężko wypracować? Planu sprzedażowe są realne czy takie z kosmosu jakoś ustalane?

Luka

Najniższa krajowa

Essa

Nie odpisują mi na emaile dotyczące błędów technicznych

niestety ciężko liczyć tu na przyszłościowa prace, starania pracownika nie są doceniane. niestety nie polecam pracy w tej firmie, nie ma co liczyć na przedłużenie umowy z ich strony.

ss
@były pracownik

Tak, dokładnie teraz szukają nowych osób do pracy... omijać bo będzie to praca na max 3 miesiące odradzam i omijać tą firmę szerokim łukiem !!!!

@były pracownik

Dlaczego nie ma co liczyć na przedłużenie umowy? To jak pracownikowi kończy się umowa, to potem po prostu nie ma nowej i odchodzi? Wcale nie przedłużają? To jak wygląda rotacja, jeśli nie ma ciągłości umów pracowników ze stażem?

Prawie "wolna"
@Kamila

A no szukają ludzi, którzy pomogą przedstawicielom ogarnąć innych klientów i placówki, ponieważ przedstawiciele przez najbliższe kilka miesięcy będą zajmować się głównie szkołami podstawowymi. Na przełomie czerwca i lipca kończy się promocja nowych materiałów, zaczyna się zbieranie zamówień, więc znowu robi się luźniej i tu kończy się praca "nowych".

ŁZG

Nie dawno skończyła się moja współpraca z Nową Erą a ze była to współpraca kilkuletnia mogę cos konkretnego powiedzieć. Praca jako przedstawiciel oświatowy tzw. „PO” jest pracą niekiedy bardzo uciążliwa i upierdliwą. No ale zależy co się lubi. Przejdę do wiec do faktów: przedstawiciele zatrudnieni są w oparciu o własna działalność gospodarcza. Innej opcji nie ma. Około 25 dnia miesiąca kierownik regionalny podaje kwotę do faktury i na tej podstawie jest przelew wynagrodzenia. Niestety bardzo często zdarza się ze faktury nie są opłacane terminowo!!!! Jako że przedstawiciele są „firmami” maja guzik do powiedzenia i nic z tym nie zrobią. Zostają telefony i pytania kiedy można się spodziewać przelewu. Z tej pensji opłacić należy ZUS, podatki, księgowa jak ktoś chce. W obecnej sytuacji podatkowej to niezły hazard. Podwyżki zwykle są raz w roku w najlepszym przypadku około 500zl ale średnio około 200-250zl. Wynagrodzenie czyli ta kwota do faktury tez jest ruchoma, składa się z podstawy i premii i ta premia jest ruchoma. O jej wysokości decyduje głównie kierownik. Jest to 20% podstawy czyli w najlepszym przypadku przedstawiciel może dostać 120% wynagrodzenia. Sama praca, jest specyficzna ale do ogarnięcia. Jesli ktoś nie ma garażu albo dużej piwnicy to lepiej żeby się tutaj nie zatrudniał - Nowa Era nie zwraca pieniędzy za wynajem garażu a trzeba się liczyć z gigantycznymi przesyłkami kartonów z książkami. Dodam ze dość ciężkimi. Waga jednego standardowego to około 25kg i niech tak w jednym tygodniu przyjdzie ze 20 paczek… a w kolejnym kolejne 5. I tak w kółko. Flota jest nowa. Aktualnie to Corrole. Karty paliwowe bez limitu ale oczywiście są tabelki z ewidencja przejazdów. Powiem tak, praca jest przyzwoita, prowizje roczne jak się dobrze plany zrobi tez są fajne. Zespoły są fajne, ludzie w marketingu tez sympatyczni no a kierownicy…są z dożywotnim stanowiskiem kierowniczym. Przedstawiciele nie awansują. Są opcje awansu między: młodszy przedstawiciel, przedstawiciel, starszy przedstawiciel i koordynator wszystko zależne od stażu pracy a nie umiejętności. A prawda jest taka ze każdy robi tą samą robotę. Tą sama. Identyczną. Na wizytówce może się tylko zmienić ze ktoś był doradca a potem specjalista a później koordynatorem. Każdy jeden zasuwa do szkoły obładowany książkami jak wielbłąd. Później tylko kręgosłup boli. W sezonie jest roboty po choinkę. A między wrześniem a końcem października oprócz tego ze trzeba robić kontakty i sprzedaż to jeszcze odbierać telefony od wściekłych nauczycieli i dyrektorów i tłumaczyć „co sie stało ze się zesr**o” telefonów jest od diabła w przeróżnych porach. Kierownicy raczej nie wspierają za to skutecznie potrafią obniżyć poczucie wartości. Ale powiem to raz jeszcze w Nowej Erze jest sie firma i nic nie ma się do powiedzenia. Jak kto chce. Na święta można się spodziewać maila z życzeniami nooo czaaaaaaasem jakiś czekoladek i wina. Ale rzadko. Gadyby to wszystko odsunąć to sama praca wśród nauczycieli jest ok. A i do ogarnięcia są wszystkie poziomy przedszkole, SP i szkoły ponadpodstawowe, plus ewentualnie programy rządowe z dofinansowaniem dla szkół. To wszystko jest na garbie szanownego PO.

Irena
@ŁZG

No to skoro wszyscy robią to samo, to jak sie dzielą zadaniami? Nie umiem wyobrazić sobie jak to działa :D Kasa faktycznie ok, a powiesz cos o umowie więcej?

Uhh
@Irena

Każdy sprzedaje wszystko. Sprzedajesz podręczniki, karty pracy, dodatkowe publikacje do przedszkola, repetytoria, "eduone", empiriusza (straszny szajs), edusensus, szkolenia, teraz jeszcze ofertę PWN, monitory. Na wszystko masz osobny plan, a prowizja za jedno jest często uzależniona od realizacji drugiego.

Helena
@Uhh

To podaj mi proszę Cię jak na przykład wygląda ta zależność jednego od realizacji drugiego.

@Helena

@Helena zaleznosc wyglada tak, ze jesli nie zrobisz np. min. 95% sprzedaży na przedszkole to nie wchodzisz w próg aby dostac jakiś % np ze sprzedazy ksiazek z angielskiego. I dajmy na to masz 93% za przedszkole ale angielski masz na 95% to dostajesz gołą stawke za przedszkole a o angirlskim zapominasz. Umowa to kontrakt-umowa o wspolprace i tyle. Zakladasz dzialalnosc i nie masz prawa do urlopu, opieki nad dzieckiem itp. Jestes firmą. Oczywiscie mozesz isc na l4 lub jakis urlop w innym terminie niz wyznaczony tj. Od polowy lipca do 15.08 i wtedy Ci zaplaca za ten czas, bo jak sobie pojdziesz w innym terminie to masz za kazdy dzien urywany 1% z pensji. Wiec urlop jest wtedy kiedy Nowa Era zadecyduje. Tego wolnego troche jest gorzej jak jakas choroba wypadnie czy cos innego. Za L4 tez urywaja 1% - bo przeciez jakis ochłap ewentualnie dostaniesz z zusu za chorobowe. Lepiej dac sobie spokoj z ta firmą. Masa obowiazkow i zmiany w trakcie zabawy ze nawet nie wiesz za ile pracujesz. Szkoda nerwow

@ZŁ

No faktycznie jakoś nieciekawie to wygląda, dobrze że chociaż jakikolwiek termin na ten urlop bez konsekwencji jest. Przeraża mnie wysokość tych progów i konsekwencje związane z nie wywiązywaniem się z nich, faktycznie jest to takie trudne do osiągnięcia? Zawsze takie wysokie zakładają?

Xxx
@ŁZG

Dodam trochę humorystycznie że jeśli ktoś chce w pracy mieć siłownię z elementami kulturystyki to ta praca jest dla niego;)

Czy w Wydawnictwo Nowa Era pracuje się na open space?

Tak

AA

Pracuje w tej firmie, więc mogę podzielić się swoimi wrażeniami z tej pracy. na początku cudowna atmosfera a później wszystko się zmienia... wymagaj od pracownika by po przeszkoleniu był samodzielny mimo że o większości rzeczy mnie jest wspomniane podczas szkolenia. Pracowników zatrudnia się na umówię tymczasową przez agencje pracy, bo nie ma wolnych etatów na bezpośrednia umowę z NE. A gdy ktoś wraca z starego zespołu pozbywają się najsłabszego ogniwa w zespole. Nie polecam tej pracy tam :)

Agfa

Nowa Era ma taki bajzel w swojej konsultacji I z pracownikami, w głowie się nie mieści, zwrot został zrobiony na drugi dzień od zamówienia na stronie pisze ze do 7 dni jest zrobiony zwrot pieniedzy po otrzymaniu towaru z powrotem, ani pieniędzy ani zwrotu kasy od miesiąca udawanie że inpost zawalił I zgubił paczkę, dzwoniłam okazało się że mają podpis odbioru zwrotnej paczki, a mimo to nie chcą oddać pieniędzy i kłamią że inpost im nie oddał. Dzwonię już 6 raz i ciągle słyszę do końca tygodnia zostanie zrobiony zwrot tragedia nie polecam czegokolwiek kupować

Uczeń LO

Fatalna obsługa i patrząc na inne opinie, (usunięte przez administratora) na niekompletnych zamówieniach, otrzymałem zamówienie bez jednego podręcznika dla dziecka, faktura wystawiona, nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na email. Na zapytanie i złożony formularz reklamacyjny, przysłali fakturę, na info linii nikt nie odbiera albo oczekuje 40-50 osób. Nie kupujcie w tym wydawnictwie.

@Uczeń LO

Ja to teraz tak się zastanawiam co w takiej sytuacji w szkole mówią na ten temat. Bo to nauczyciele u was wybrali ich podręczniki?

Zakupiony podręcznik, zapłacony brak dostawy dodzwonić się nie można na email nikt nie odpowiada. ODRADZAM WSZYSTKIM ZAKUPY W SKLEPIE

Jerzy

Ile już czekasz na towar?

Prru
@Jerzy

Jak zamawiałeś?

@Prru

A są jeszcze jakieś inne opcje na zamówienie? Jakie niby

Bodzia

Potwierdzam, pomylone zamówienie, zrobiony zwrot i cisza. Nie da się dodzwonić, na e-mail nie odpisują, nawet czat nie działa. Wogule nie szanują klienta. Nigdy więcej nic u nich nie kupię

Tonla

ODRADZAM< naciągaczy z Nowa Era i wyłudzaczy danych osobowych. Aby zamówić podręczniki trzeba założyć konto. Więc. Zamówiłam i zapłaciłam za 2 książki "Historia Poznać przeszłość 1", kod towaru 062602, tak też wynikało z załączonej Listy kompletacyjnej. Po otwarciu był tylko jeden podręcznik. Świadkiem było 2 pracowników Żabki. Jeden z nich, który wydawał mi przesyłkę, też wykonał zdjęcie paczki i jej zawartości. Zadzwoniłam na infolinie i złożyłam reklamacje. Konsultant zapewnił mnie, że już nie trzeba składać pisemnie, bo zostało przyjęte do realizacji i do końca tygodnia otrzymam przesyłkę.  Od czasu rozmowy 19.09 o 11:22, która trwała 32 min., nie mam żadnej informacji, czy brakujący podręcznik dotrze do mnie do końca tygodnia. Moje dziecko dostało 1kę za brak podręcznika. A w poniedziałek będzie kolejna. Formularz na koncie nie ma możliwości wysłać, bo jest blokowany z błędem.NIE POLECAM>Żałuję,że nie poczytałam opinii.

Magda

Nie polecam W paczce brakowało jednego podręcznika. Mail z reklamacją wysłany, żadnego odzewu . Telefonów nie odbierają. Już się zastanawiam czy to nie naciągacze.

@Magda

Na jedną książkę by tak naciągali? w razie czego masz jakiś dowód, że faktycznie tylko tyle przyszło? Np., waga paczki?

Ulepsz

Niektóre zadania są do (usunięte przez administratora) nie są na tyle dobre do zrozumienia jestem chora i nie mogę rozwiązać nic bo jest to tak debilsko zrobione

tak, dla pracowników zatrudnionych na podstawię umowy o pracę są bony świąteczne.

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Nowa Era - Straszyn

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Nowa Era?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Nowa Era tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwo Nowa Era?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo Nowa Era?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo Nowa Era napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwo Nowa Era