Opinie o Pronar Sp. z o.o. w Narew

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Pronar Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Pronar Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pronar Sp. z o.o. w Narew

Słabo

Co tak dziś było cicho na trasie pronarowskie bolidy zostały w stajni czy może oszczędności na paliwie a wsumie poco trutnie mają ganiać w tą i z powrotem jak i tak nic nowego nie wniosą oprócz kolejnych bezpłatnych i oczywiście wypowiedzeń.

@Słabo

Na bezpłatnych 2 tygodnie. Ale tankowanie dalej gratis ;)

Bolid
@Słabo

Nie tak dawno jeden mądry człowiek pisał, że to żaden koszt dla firmy a wręcz przeciwnie. No to o co chodzi. Paliwo się kończy na stacji Pronar po w Zbuczu często go brakuje a Orlen zablokowany. Jakoś faktycznie mało. Czy wszyscy na zakupy pojechali na bezpłatnych. To niesamowita firma, pełna tajemnic i zagadek. Oj jakby skali z 80 baniek jak kiedyś to na jakiś czas by wystarczyło na sowite wypłaty kierowników i premie dyrektorskie. Ciekawe czy WKT wytrzyma i recykling. Rośnie nowy konkurent w Polsce jeżeli chodzi o recykling z udziałami zachodnimi. Jeszcze cisza ale wtajemniczeni wiedzą skąd stał będzie szła. Ale tam niestety Martin spalony.

SamSam

Gigant z Zabłudowa zainwestował też w marketing swojej marki poprzez wykupienie licencji na promowanie swoich maszyn w grze Symulator Farmy. I to się chwali, duże propsy. A Pronar? Zainwestował w budynek, który będzie stał pusty przez długi czas. Zainwestował w kierowników nieudaczników wożących (usunięte przez administratora)w służbówkach i stwarzając niebezpieczeństwo na drogach. Czy ktoś zrobi coś z tymi piratami drogowymi? Może zamiast wypłacać ponad 10k poborów kierowniczkom zabierzcie im z wypłat i zapłaćcie godnie szeregowym pracownikom, którzy utrzymują ten dobytek?

bezpłatny
@SamSam

czytam i mnie cholera bierze. Widzę, ze Ty z tego niższego szczeblu od sprzątania jesteś . To zajmuj się tym dalej. Kierownik przynajmniej od 3 lat miał od 20 i w górę nie powiem ile bo s(usunięte przez administratora) Tam kierownicy są po zawodówce , trzeba było się zapisać.

Kermitt

Tak, skłócić. Najlepiej niech robole siedzą cicho i głupawo uśmiechają się ze "szczęścia". Na chwałę kierowników. Do momentu kiedy to oni znienacka dostaną takiego kopa jak nagle okaże się że są niepotrzebni i tylko generują koszt. Kto wie. może ta chwila będzie już wkrótce. Kończy się sezon dobroci - wszystkie te polskie firemki wyrosły na unijnej polityce dopłat do rolnictwa i niskich kosztach robola. Teraz po prostu rzeczywistość mówi sprawdzam. Zobaczymy jak będziesz śpiewał pod koniec roku

Będzie bardzo dobrze. Przecież sam Martyniuk zawsze mówi w kwartalniku PRONAR o wielkich sukcesach firmy. Jak inni zwalniają to my zatrudniamy. Jak jest kryzys to my budujemy i inwestujemy. Będą nagrody i odznaczenia. Będziemy świętować kolejne sukcesy.

Bogdan

Po nowym roku chodzą słuchy że do zwolnienia konkretna ilość ludzi

@Bogdan

Konkretna ilość to 10, 100 czy 1000 osób?

Zmieni się na pewno będzie więcej urlopów bezpłatnych i oczywiście zakończenia karier następnych oddanych pracowników.

Prawda, co go obchodzi nie ma rodziny nie ma dzieci, ludzi traktuje jak marionetki. Niby znowu ma być fala zwolnień... Pożyjemy zobaczy, kto może to ucieka i wcale się nie dziwię.

Firma Pronar Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Elektryk - pomiarowiec. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Zorro

Nie, to nie prawda, ale zamkniecie sie na wschodnie rynki na pewno nie pomaga . Nie chodzi tu tylko o Pronar ale tez inne firmy i inne branże .

Już nie wypisuję nie ma takiej potrzeby chyba że nie będę miał wypoczynkowego ale to u nowego pracodawcy nie to co w tym szaleństwie jakie włodarze pronaru zgotowali pracownikom szkoda słów idę do normalnej pracy miłego dnia.

Jest jeszcze kogo zwalniać? Nowy rok nowe możliwości czyli wszystko w normie dalej przesiew tylko teraz coraz to bardziej zaufani pójdą za bramę.

Zaufani
@.

To właśnie Ci bardziej zaufani namieszalinw głowach staremu. Powinien zrobić porządki z tymi pseudo kierownikami bez minimalnej wiedzy technicznej. Może w końcu zacznie się zmiana na lepsze.

@Zaufani

Chyba nie o wiedze techniczna tu chodzi ale lipna sprzedaz. Od 20 lat nie widzialem takiej sytuacji na produkcji, nie ma zlecen, nie ma co robic, to i pewnie nie ma zamowien z handlu. Placa ze stawki nie z akordu, zona suszy glowe ze malo. Ktos pisal o sprzedazy przyczep w Polsce, jezeli tak jest to czarno to widze. U nas zielono na placach, chlopaki z Siemiatycz mowia ze wszedzie pomaranczowo. Pisza tez ze mamy ponad 100 handlowcow to ja sie pytam co oni robia ze nie ma roboty dla nas? Scigaja sie po 15 slubowkami do Bialegostoku to chyba co potrafia najlepiej. Polowe pogonic, bez nich bedzie to samo. A jak druga polowa sie nie obudzi to juz wszyscy bedziemy w posredniaku. Pozdrawiam chlopakow z WPMu nie padajcie duchem!

Wacław

Kolego przecież od roku zarobki robocizna nie poszły dużo do góry . Stal potaniała rzeczy jak oświetlenie oraz lakiery też nie poszły aż tak znacznie do góry. Najgorsze jest to w Pronarze że KONSTUKTOROWIE coś wymyślili nie wszystko się sprawdza w użytkowaniu. Druga strona jakość wykonania Stal najtańsza nie zgodna z ISO deklarowaną w produkcji. Lakiery ewentualnie przygotowanie do malowania podłoże nie otłuszczone i niekiedy bez podkładu słabe korozją kilka miesięcy wychodzi sama rdzą. Spawanie w niektórych miejscach zbyt cienkie nie wtopione same pękają spawy . I najważniejsze wykonanie końcowe śruby o najmniejszej wytrzymałości lub całkowicie brak. Akcesoria jak gumy łańcuchy osłony plastykowe itp. Montaż w cały świat produkcja swoje KONSTUKTORZY swoje później serwis przyjeżdża do klijeta zdziwiony o co chodzi . KJ. kontrola jakości nie istnieje nikt nie panuje nad niczym całe kierownictwo . Części zamienne najlepiej dzwoniąc po część trzeba jaśnie państwa obsłudze podać pełny nr części z katalogu brak jakiego kolwiek wsparcia klijeta. Ja proponuję mniej asortymentu maszyn i nie będzie tyłu wpadek . I najważniejsze pracownicy Pronar szanujcie KLIJETOW bo ich wcale nie szanujecie.

Dzyń dzyń

Zamiast zwalniać ludzi z produkcji weźcie się za biuro, albo dajcie kierownikiem po 3 tysiące wypłaty netto zabierzcie samochody służbowe, oni są winni tej całej sytuacji niech wyżyją za ta kwotę i rodzinę utrzymają!! Gdzie była księgowość proszę mi powiedzieć siedzą tam dla przyjemności czy jak. Produkcja nie jest niczemu winna, to góra zawiniła a naszym kosztem ratują sobie zadki!!

Krysia
@Dzyń dzyń

Uuu nie wiedzialam ze ksiegowosc kieruje teraz Firma, odpowiada za slaba sprzedaz, zakupy, zatrudnienie, pewnie i za slaba produkcje. Czyzby Glowna zostala dyr Ekonomicznym czy jeszcze wyzszym? O ile sie orientuje to ostatnio mamy sporo nowych dyr we wspomnianych wyzej dzialach, oni pewnie niewinni za to co sie dzieje, a dobrze wiedzieli od ponad pol roku co bedzie, tylko ciezko rozliczyc swoich. A w ksiegowosci chyba dyr brak o ile wiem. Na pytanie gdzie jest ksiegowosc, odpowiem tak gdzie rok i pare lat temu w tym samym miejscu, gdy bylo dobrze i wszystkim pasowalo. Tylo ze na pensje to musi wlasnie nazbierac ksiegowosc a nie Ci dyrektorzy a sprzedaz jest jaka jest kazdy widzi. A teraz narzekania i zale i dalej nic sie nie zmienia i dzialmy w mysl pronarowskiej zasady „wszyscy winni tylko nie ja”!

zdziwiony
@Krysia

Jak księgowość nie wie co się firma sprzedaje? Tzn. Wy tylko pisujecie do kopa faktury to robi księgowa zewnętrzna za 5000 zł brutto powyżej 300 faktur pobiera dodatkową gaże 1.2 zł za fakturę . Ja jestem starej daty i moja księgowość w poprzedniej firmie mówiła mi wyraźnie że tzw. dojna (usunięte przez administratora)traci a zyskuje nowy produkt . Czyli szykuję zmianę w zakresie potrzeb rynkowych ale 1.5 roku wcześniej . Jeśli tam pracują ludzie którzy nie potrafią zrobić prostej analizy na szeregu Fouriera lub prognozy opartej na Prawdopodobieństwie s- studenta (zalicza się 100 osób próbki) i nikt nie wie jaki jest " zwrot" z rynku to znaczy, że tylko księgujecie. To podobno rodzinna firma w głównym zarządzie więc pewnie ze sobą rozmawiają na spotkaniach ? Bo coś nie wierzę !!! Sądzę, (usunięte przez administratora) jeden na drugiego żeby innym było gorzej niż wam . Zapomnieliście że to Wy wszyscy na to pracujecie żeby prezes był bogatszy ... po to Was po to zatrudnił . Trochę mnie to zaciąga Kargulem i Pawlakiem . ..... Dodam również , że teraz new Holland też zwolni pracowników . ale zgadnijcie z jakich działów ? .

Igor
@zdziwiony

Oho to tylko pogratulowac twojej ksiegowej i twojej firmie skoro skonczyles na cieplej posadce w Pronarze i najprawdopodobniej ci sie skonczyla lub konczy. Madrosci ci jednak nie pomogly, no chyba ze jestes zewnetrznym prowokatorem a tych co „dobrze” zycza Pronarowi tu nie malo.

@Igor

Co tu życzyć Pronar skończy tak samo jak POM. Tyle tylko że zamiast kilku rozpadających się budynków będzie więcej miejsc do zakładania gniazd dla ptactwa. Potrzebne te nowe przybytki jak (usunięte przez administratora)ale już są i trzeba będzie stwarzać pozory że jest to rentowne i ekonomicznie uzasadnione a już tym bardziej strategicznie potrzebne. Stary już tyle razy zarzekał się że to ostatnie budowle ale on bez budowania nie wytrzyma szkoda że te trutnie wokół niego nie mają jaj i tylko przytakują wiedząc że to pogrąży zakład. był dyr. Konrad R. co się z nim stało jak szybko go pogonił choć ten starał się oszczędzać i nie dawać kasy na nowe hale tylko trzymać płynność finansową i mieć na rozwój parku maszynowego ale to już było teraz są bezpłatne i wypowiedzenia dzień w dzień nie wiem jak ludzie którzy jeszcze tam są wytrzymują to wiedząc że poprawy tak szybko nie będzie. Dobrze że w porę wysiadłem z tego tytanica.

Martyniuk

(usunięte przez administratora)poszukaj u siebie w rodzinie. To nie ludzi wina że tyle zarabiają, sami na urlopy bezpłatne się nie pchają. Kultury trochę!dlaczego obrażasz ludzi ciężki pracujących? Nie wiesz co cię czeka jutro ,możesz i ty pracować niedługo za 3000 netto

Znikający punkt

Dziwicie się dlaczego znikają posty. Bylem pracownikiem Pronar i czasami obserwuję co sie dzieje w tej firmie. Faktycznie znikają bo nawet sam jeden dodałem i usunięto go po kilku dniach. Otóż dowiedziałem się dzisiaj w swojej firmie, że płaci gowork za usuwanie negatywnych opinii. Sami zgłosili się do firmy z propozycją. Teraz ju rozumiecie dlaczego tak się dzieje. Kasa robi wszystko Tylko za pieniądze nie kupi się zdrowia. Tak, że nie dziwcie się. Jedyne miejsce dla osób pokrzywdzonych to (usunięte przez administratora) Szykujemy ze szwagrem fajny filmik o zakupionej przyczepie PT210 w której 10 miesiący po gwarancji wszystko sie sypnęło. Była naprawiana 3 razy łącznie przez 90 dni.

LALUŚ
@Znikający punkt

Może i usuwają.Opinia o Pronarze w całej Polsce jest tragiczna.Już chyba każdy wie co się tutaj dzieje

Były

Słyszeliście już o oddelegowaniach do innych placówek żeby ludzie się zwalniali sami? Tak robią z tymi co nie piszą bezpłatnych. Ciekawo czy wiedzą ile ludzi złożyło już sprawy do sądu. Szkoda tylko, że każdy osobno,a gdyby tak pozew zbiorowy o łamanie kodeksu pracy, (usunięte przez administratora) i wiele innych. Ludzie zebrali już sporo dowodów. To co robi tu kadra zarządzająca to zwykłe chamstwo.

Zeno

Jak to jest możliwe że mistrzowie maja urlopy z poprzedniego roku?? A my pracownicy wypisujemy i bierzemy ba wysylani jesteśmy na urlopy?Może czas to zmienić

rzeczywistość
@Były

Jakoś jak czytam to nie rozumiem czemu tak myślisz .. Pozew zbiorowy po wygraniu sprawy spowoduje obniżenie zarobków obecnie pracujących głównie kierowników i handlowców , prezesi i dyrektorzy zostaną na takich samych wypłatach . A to właśnie handlowcy ciągną sprzedaż . Temu jest ich tam setki to oni zarabiają na wszystkich kasiorę. Jak przenoszą to zn. że ten zakład ma dalej pracę i tam są dobrzy handlowcy z umiejętnościami. A jeśli przenoszą Cię z tego działu który nie funkcjonuje prawidłowo to tam są słabeusze nie umiejący dostosować sobie rynków sprzedaży . .

rzeczywistość

Jednak. Są święta więc nie powinienem kamieniem rzucić . Ale tak zrobię . Kojarzysz firmę produkującą Nokię . Jej już nie ma bo handlowiec ,, dyrektor handlu zawiódł " . tu morał można być najlepszym konstruktorem ale to handlowiec decyduje co i gdzie sprzeda. Zapewne dalej tego nie zrozumiesz ale życzę Ci miłego miłych świąt BN.

Co z tym handlem

Z tego co widzę po ogłoszeniach jest zapotrzebowanie na sprzedawców. Patrząc po wpisach nie widzę zbyt wielu opinii. Pytanie brzmi czy w owych działach jako tako idzie i to powoduje brak opinii czy jest taki poziom (usunięte przez administratora) ze nic nie wypływa. Także miło byłoby wiedzieć jak to jest z kierownikami/dyrektorami na kogo uważać, kogo szanować mam na myśli zwłaszcza dział agro.

Sprzedaż w dół
@Co z tym handlem

Listopad to kolejny miesiąc spadku sprzedaży przyczep na rynku krajowym dla pronaru to blisko 45% mniej niż rok temu. Nie pracuję już w firmie i było ciężko przerabiałem urlop bezpłatny i wybieranie z kosza elektrod aby coś jeszcze pospawać ale chyba teraz jest znacznie gorzej stary przesadził z inwestycjami wiedząc że wschód jest przez wojnę zamknięty a zachód woli swoich producentów i tak gdzie sprzedasz komu i co

Pawel
@Sprzedaż w dół

Nigdy więcej polskiego dziadostwa maszyna kupiona rozrzutnik z pronaru wykonany ze stali najtańszej lakier odchodzi widać w nie których miejscach bez podkładu . No cóż sami sobie taki los zgotowaliscie czytałem komentarze jak ktoś napisał W Pronar JAKOŚĆ to JAKOŚ BEDZIE.

Na zawsze.

Niedawno odszedłem z tej (usunięte przez administratora)firmy dzięki najmądrzejszemu z najmądrzejszych, czyli pana KL. . 3 miesiące na wypowiedzeniu. Nagrałem już pracę i podczas rozmowy rekrutacyjnej, nawet nie pytali o powody zwolnienia. Pan szef jest już znany że swojej kultury wszędzie. Prezes firmy powiedział, że chętnie przyjmuje kierowników z Pronaru ponieważ dobrze wie, że zwalnia się tych najlepszych a najmniej szanowanych. . (usunięte przez administratora) Ciekawe kto będzie pracował w tej firmie I budował markę. Głośno mówi siw o jakości obsłudze posprzedazowej, produkcji 8 innych działach. Po rozmowie z Prezesem firmy do której idę zrozumiałem swój największy błąd. Zmarnowałem zdrowie dla tej (usunięte przez administratora)firmy, w której człowiek jest traktowany niż zwierzęta Pana Martyniuka. Nerwy, stres, zaniedbana rodzina, to efekty wieloletniej współpracy. Nie żal mi tej firmy ji tych fałszywych kierowników ktorymi otacza się prezes. Żal mi ludzi, którzy odeszli w ostatnich latach , którzy jak ja wkładałem całe serce. To przestroga dla innych. Jeżeli się szanujecie nie dajcie się nabrać na obiecanki kadr i piękne opisy w ofertach. Ludzie nawzajem się nie szanują i sprzedają.

Na zawsze

Nie chcę pisać konkretnie w którym dziale, ale nietrudno się domyśleć. Jeden z najbardziej (usunięte przez administratora)działów poza kadrami, produkcją WPM i WKT. Głośno o tym Co się dzieje jak traktuje się ludzi o braku kompetencji kierowników tego działu o braku poszanowania innych. Dzial, który powinien stanowić wizytówkę firmy a przynosi jedynie wstyd. Nie trzeba pisać na innych forach.

Rolnik

Nigdy więcej. MASZYNY z PRONARU SERWIS chodzi mi KIEROWNICTWO jak dzieci we mgłe . Z czego robicie te maszyny z najgorszej stali plastelinowej nie wspomnę o lakierze przyczepa wyjechała przez rok kilka razy stoi nad zadaszeniem zardzewiała . (usunięte przez administratora)

Ludzie, obudźcie się! Nie dajcie sobą tak pomiatać. Nie wypisujcie tych urlopów bezpłatnych, piszcie urlop wypoczynkowy, oczywiście kto ma. Dość tego wszystkiego co z nami robią, niech się ktoś tym zainteresuje!

Co Ty bredzisz? Urlop wypoczynkowy? Jeśli nie ma pracy nie z winy pracodawcy (brak zleceń, materiału itp) a pracownik jest gotów do podjęcia pracy to firma ma OBOWIĄZEK zlecić Ci zajęcie nazwijmy to zastępcze (np sprzątnie, konserwacja maszyn). Jeśli nie ma możliwości aby w danym czasie cokolwiek robić to płacić MUSZĄ postojowe. Urlop wypoczynkowy jest jak sama nazwa wskazuje do odpoczynku a nie do zapchania braku płynności firmy. Zacznijcie czytać kodeks pracy to może zarządzający w końcu przestaną Was brać od tyłu bez nawilżenia. Cały czas robią z Was parobków bez krzty honoru i klasy, ale jak widać wyrobnikom to pasuje! Obudźcie się póki czas i pamiętajcie, że tych "na górze" w porównaniu do Was jest niewielu. Jakby nikt nie podpisał bezpłatnego/ wypoczynkowego a każdy by żądał postojowego to co oni mieliby do gadania? Albo przyjdziecie do roboty WSZYSCY w dni, które chcą zrobić wolne (nie mówię o świętach ustawowo wolnych), wszystko zamknięte? To telefon do pipu, porannego i cholera wie jakich jeszcze mediów. Szybko porządek będzie. Pamiętajcie, że im bardziej nie dogadujecie się na dole tym lepiej tym na górze.

Mikołaj

Jak myślicie na wiosnę ruszy coś z tą robotą?

@Mikołaj

Nie ma szans. Sprzedaż maszyn rolniczych spada u wszystkich producentów.

Słyszałem że od stycznia stawka -15%

olo

Skąd info? W jaki sposób -15%? Będą chcieli dawać aneksy do obecnych umów?

Poprawa

Nas pozwalnialiscie gdzie mając 16 lat ładowałem owoce cytrusowe za MTZ zarobek chłopcy weźmiecie to wszytko co u niesiecie owoce fakt pomarańcze Jarek Klep. chyba jest dyrektorem sadziliśmy tuje które połamała wiadome kto Łukasz

dobrze jest
@Poprawa

No jest wszystko w porządku,jest dobrze,dobrze robią,dobrze wszystko jest w porządku.Jest git pozdrawiam całą Narew,dobrych chłopaków i niech sie to trzyma.Dobry przekaz leci

Nic nowego

Powiem ci tak nie było żadnych urlopów bezpłatnych trzy razy wypłacono mi ekwiwalent za urlop nie wykorzystany tyle było pracy budowy nowych chal montażu przyczep pihow oczywiście sprzedaż obrót rozwój a nie stagnacja i budowa drugiej kolowni biurowca poco fakt działki Lili są pod zut ok to było już dawno zaplanowe

nowy

ile osób zwolnili w pronar?

Pracuś
@nowy

Co miesiąc zwalniają do 30 osób, żeby nie łapać się na zwolnienia grupowe i nie wypłacać odprawy

produkcja

witam mam pytanie od której zaczyna się pierwsza zmiana na produkcji agro

Przyczepa

7 dni bezpłatnego, ta firma to żart. Czemu instytucje się nie interesują zmuszaniem pracowników do bezpłatnego?

@Przyczepa

Twierdzą (usunięte przez administratora) że to przerwa techniczna. Tylko przy kredytach nie ma przerwy ale co to starego obchodzi

(usunięte przez administratora) Krzysio (usunięte przez administratora)wypisuje bezpłatne, a i jeszcze jedno skoro jest tak źle w firmie to pozabierać samochody służbowe, chyba że weekendowe zakupy w biedronce i innych marketach należą do czynności służbowych. Czasem to żałosne jak widać dumnych handlowców pędzących pod osłoną nocy w pronarowozach wiozących począwszy od zakupów po (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Pronar Sp. z o.o. - Narew

• Jak się pracuje w Pronar Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pronar Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 286.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pronar Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 197, z czego 16 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pronar Sp. z o.o.