SAMASZ

2 537 1371 5 1

Opinie o SAMASZ

Banek
Nazwa działu: Produkcja

Chyba najwyzsza pora szukac sobie nowej roboty bo tutaj nie idzie zarobic nawet na zycie...

Tak18Nie3
Janek
@Banek

To szukaj, a nie piszesz smuty w necie (za który pewnie zapłaciła Ci dziewczyna/żona/rodzic/chłopak/partner skoro tak kiepsko zarabiasz).

Tak2Nie14
@Banek

Tu nie ma i nie będzie dobrej roboty w tym pier dolniku,bo to Polska B(może nawet C). Pozdrawiam.

Jak Nowy wpis
@Banek

Szkoda gadać trzeba uciekać przynajmniej na zachód Polski jak nie dalej

TakNie
Michas

Niestety jest to prawda nieda sie zarobic a jak tobie dobrze to brawo chyba to twoja pierwsza praca zeby pracowac z Nadgodzinami to ok ale bez nic a jak niema nawet na 40 godz tyg roboty a co dopiero w sobote to fabryka? Heeheheehh

Tak10Nie
RENEGAT Nowy wpis
@Michas

Masz rację nie da się zarobić bo firma ma podział na swoich i tych gorszych !!! swoim daje się zarobić i pracują nawet w soboty a reszta ma "wolne" piątki poprzez zmuszanie do urlopów na co nie pozwala Kodeks Pracy ale firma ma to gdzieś.A co gdy faktycznie będzie potrzebny urlop-BEZPŁATNY ??? Samasz szczyci się,że jest firmą przyjazną pracownikom- to gdzie ta równość,po prostu trzeba skończyć z pisaniem na tym forum bo Pan Stolarski młody czy starszy tego nie czyta a piszemy sobie.Szkoda nerwów bo wszyscy to wiedzą a tylko udają id....

Tak7Nie
Wynajem pokoju Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Witam ja trochę z innej beczki pisze tu bo nie wiem jak dotrzeć do pracowników były by jakieś osoby zainteresowane wynajem pokoju w zabłudowie ciekawy?

Tak2Nie4
Spec Nowy wpis

Witam. Jak (usunięte przez administratora)bhpowiec jest taki uczciwy to (usunięte przez administratora) zrób wyciągi na każdym stanowisku spawalniczym.bo obaj wiemy że na każdym powinny być. Więc daje czas do końca miecha i jak nie to inspekcja się tym zajmie

Tak22Nie1
eee

Liderzy muszą przemieszczać się po zakładzie żeby usprawnić produkcję tak to prawda ale jeden przemieszcza się żeby sprzedawać papierosy bez akcyzy albo zbierać hajs zaległy. Czy to jest normalne? i ma przyzwolenie chyba

Tak23Nie2
xyz
@eee

Nie było was chyba na spedycji, tu byście dopiero mieli o czym pisć

Antek

To co bhpowiec gania za papierosy?! Jeśli tak to żenada od tego jest kierownictwo!!!

Tak14Nie
Hey

Nasz Rudy z BHP robi karjere na parkingu .Kawasaki w nagrode zielone

Tak10Nie
TIG

Chyba panienki z montażu znowu się nudzą

Głos sumienia

Kolegi rozumiem nie zaproszono? Moje kondolencje. Odreaguj na fajosku, koniecznie zachowując regulaminowe 2 metry (choć na pewno nie muszę Ci o tym przypominać). Ludzie... weźcie poczytajcie to forum i zastanówcie się, co mówi ono, ale nie o kadrze, biurze, liderach czy mistrzach, ale o autorach wpisów. Tyle żółci, zajadłości i braku zasad to dawno nie widziałem.

Tak15Nie1
ojko

Przydałoby się zacząć od zwalniania tych podobnych do ''liderów'' którzy spacerują bez interesownie po zakładzie....ale im chyba wolno jak są pupilkami. Zakład traci tylko pieniądze na ich wypłaty które można przeznaczyć na inne cele

Tak28Nie
@ojko

Pupilków nie zwolnią, bo wiadomo że mają takie "przywileje" w zamian za raporty co dzieje się na poszczególnych działach. Może gdyby czarną listę prowadził ktoś inny, niezależny to byłoby inaczej. A tak spółki mistrz-lider nie wpłyną korzystnie na rzetelną weryfikację pracowników. Dobrym rozwiązaniem byłyby anonimowe ankiety, w których możnaby było wskazać najsłabszych pracowników, w tym liderów. Warunek musiałby być taki, że mistrzowie nie mogliby mieć wpływu na te ankiety.

Tak21Nie3
kolec

Jaka fama? Już majstry wypowiedzenia rozdają i w cale nie ukrywają , że poleci trochę osób.

Tak19Nie
Michal
@kolec

Juz powoli sie zaczyna zwalnianie dzis na montazach poszly 3 zwolnienia...

Tak18Nie
Marcin
@Odp

Nie zapominaj ze liderzy i mastrowie sa od tego zeby sprawdzac jak ludzie pracuja a ktorzy sie nie nadaja do pracy...moze zamiast narzekac na przelozonych lepiej wziasc sie do rzetelnej pracy ? Nie od dzis wiadomo ze z firmy leca wpierw ludzie co chca dostac wyplate za siedzenie na(usunięte przez administratora) i palenie papieroskow...nikogo kto pracuje na zwalniaja wiec proponuje dobrze wykonywac swoje obowiazki i nie martwic sie o (usunięte przez administratora)

Tak19Nie
amaro
@Marcin

Tak. masz rację. Liderzy i majstrowie są od pilnowania i organizacji pracy ale z tym drugim są problemy. I w przeciwieństwie do Ciebie rzetelnie wykonuje swoje obowiązki a nie jak Ty w kiblu przez pół zmiany posty pisze

TakNie16
Marcin
@amaro

Mistrzowie bardzo dobrze wykonuja swoja prace nie zapominaj ze jest taki dzial jak planowanie produkcji i tam sa problemy mistrz nie wyczaruje elementow jak ich nie ma..(usunięte przez administratora)

Tak12Nie
Kiszczak

Przecież wiceprezes mówił, że nie będzie zwolnień. (usunięte przez administratora)

TakNie12
amaro
@Marcin

Tak wszyscy?hmmm. Ale ty musisz być pupilkiem że tak piszesz. Jedynie DWÓCH mistrzów na cały zakład wykonuje rzetelnie swoje zadania a reszta hmm.....

Tak2Nie11

Hala od strony laserów jest bardzo zabrudzona (pył z cięcia blachy unosi się w powietrzu). Wszyscy wdychają te zanieczyszczone powietrze.Nagłaśniajcie temat bo nic się nie zmieni,a za kilka lat będziemy z dmuchawkami chodzić (niektórzy pewnie już chodzą). Zarządcy firmy straszą nas chińskim wirusem i wprowadzają bezsensowne przepisy utrudniające wszystkim życie,a bhpowiec zajmuje się ściganiem zbrodniarzy, którzy wyszli zapalić kilka minut wcześniej lub w niedozwolonym miejscu, zamiast zająć się ważniejszymi sprawami.

Tak13Nie

Hala od strony laserów jest bardzo zabrudzona(pył powstały z cięcia blachy).Unosi się w powietrzu i cała część hali go wdycha.Filtry nie są wymieniane.Kadra zarządzająca wymyśla różne zakładowe przepisy ,, chroniące" nas przed chińskim wirusem,a nie widzą co się dzieje i działo na co dzień.Rozgłaszajmy temat bo za kilka lat będziemy z dmuchawkami chodzić (Pewnie niektórzy już chodzą).A bhpowiec zajmuje się tylko tym,by ludzie palili w dozwolonym czasie i miejscu,zamiast zająć się ważniejszymi problemami.

Michał
Nazwa działu: Produkcja

Firma dobre lata ma juz za soba to co sie teraz dzieje w firmie to porazka z takim podejsciem do ludzi to dlugo nie pociagnie ciagle zastraszanie i ciagle zmiany ktore sa bez sensu bo ludzie na stanowiskach nie wiedza co robia mistrzowie jak i liderzy sa na stanowiskach ze wzgledu na swoje prywatne znajomosci ci ludzie nie wiedza co robia i modla sie tylko zeby prezes sie nie dowiedzial co sie dzieje bo by zostali zwolnieni dobrym przykladem jest podejscie roznych dzialow do pracy jak mistrz nie radzi sobie z ekipa np. na montazach i malarni gdzie ludzie robia co chca i kreca sie bez sensu albo robia rundki na czas na hulajnogach zwlaszcza na 2 zmianach

Tak16Nie

Tak5Nie
Krystian
Nazwa działu: Produkcja

A skad ty to wszystko wiesz ? Moze najwyzsza pora zajac sie praca a nie obserwacja ? Liderzy sa od pilnowania zalogi i utrzymania ciagu produkcji wiec to jest logiczne ze musza chodzic po wielu dzialach zeby produkcja jakos szla najwyzsza pora pozwalniac (usunięte przez administratora)ktorzy nic nie robia i donosza na kolegow z pracy...

Tak16Nie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w SAMASZ?

Tak13Nie4
Golo
@Pytanie

Tak maja szanse bo jest malo chetnych do pracy... Na poczatek dostaniesz z 19 zl brutto odlicz podatki czas na dojazdy i koszta paliwa i nieprzyjemna atmosfere w pracy a jeszcze nie zapominajmy o uciazliwym halasie bo maszyny sa sprawdzane na hali i wszech obecny pyl...w bialymstoku mozna znalezc duzo lepsza prace za lepsze pieniadze nie polecam nikomu

Tak15Nie
gienio

Czarna lista jest ok hehehe. tylko czemu na niej nie ma majstrów i liderów którzy cudownie mydlą oczy Górze i okradają ją. chałtury na 2 zmianie są w modzie za pozwoleniem majstra i lewe kwity na wyniesienie fantów ehhh. Szefie produkcji chyba najwyższy juz czas zająć sie tym i lepiej kamery przeglądać. Już kiedyś była aferą z pewną rodziną a na obecne przymykane jest oko

Tak20Nie1
edek

Kasowanie wpisów. Super!!! Brawo wam!!!!!

Tak16Nie2
edek

A tak propo to Duży plus za rozwój firmy. Rozkęcili sie bardzo szybko na nowej hali. Inwestycje w maszyny, w malarnię na bdb poziomie. Tylko prośbe mam ... zróbcie coś w końcu z tymi głąbami majstrami i liderami bo jest tragedia. Czas najwyższy wziąść z zewnątrz ludzi niż utrzymywać darmozjadów i legatów co chodzą z podniesioną brodą jak lordy co nie umieją zarządzać ludzmi i mają problem z organizacja pracy. Okradają firme swoim nieróbstwem

Tak20Nie
Korono

No i jest...przestrzegamy zasad antywirusowch, odleglosci, nie podajemy rak, etc...ale juz na palarni to nie obowiazuje.Wazne sa obowiazujace godziny na palarni....gdzie tu logika??? Wazna sluzba ByHaPy ma zajecie , pilnowac palacych ????

Tak17Nie2
Wiesław
@Korono

Gdybyście nie chodzili non stop na fajka gdy poluzowano zasady, nie byłoby tej zmiany. Ale jak się dostaje palec, a próbuje wyrwać całą rękę (podczas gdy na palaczy pracuje w tym czasie reszta ekipy) to takie są skutki. I nie wyjeżdżaj tu z troską o brak infekcji, bo kieruje tobą wyłącznie chęć palenia kiedy się chce i jak długo się chce, a ja nie będę zapierdzielał za dwóch bo kolega na fajosku.

Tak7Nie22
@Wiesław

Dobrze gadasz. Jedni idą jarać a ci co nie palą w tym czasie (usunięte przez administratora). Albo nie płacić dla palaczy za ten czas albo wprowadzić dodatek dla niepalących

Tak5Nie16
......a.....
@Jojo

Hehehe, zebys jeszcze ty zapiee....alal...pracowity sie odezwal. A moze oprocz dodatku to i lozko Ci wstawic?

Tak20Nie2
@......a.....

Byś się zdziwił. Patrzę, że trafiłem w czuły punkt. Otóż nie każdy chodzi do pracy żeby się opier*alać, w przeciwieństwie do ciebie niektórzy pracują rzetelnie i uczciwie. W jednym się z tobą zgodzę. Sporej liczbie pracowników przydałoby się łóżko

Tak14Nie
@......a.....

Zdziwiłbyś się. Ale widzę, że trafiłem w twój czuły punkt. Czyżbyś był palaczem (usunięte przez administratora) który chodzi zajarać co pół godziny? Otóż na szczęście dla firmy, nie każdy przychodzi do pracy żeby ściemniać 8 godzin. Jest wiele osób, które pracują uczciwie i rzetelnie. W czasie twoich wielu wycieczek na fajkę, ktoś w tym czasie pracuje. Uważasz że to jest fair? W jednej kwestii zgodzę się z tobą. Wielu osobom przydałoby się łóżko, w tym tobie :) . Przyjdzie czas, kiedy firma będzie szukać oszczędności i redukować etaty. Więc proponuję w pierwszej kolejności pozbyć się tych wszystkich łazików i szwędaczy. Na wydajności firma nie straci na pewno, a wręcz zyska i wydajność i pieniądze, bo nie będzie trzeba utrzymywać spacerowiczów. Są kamery, więc nie będzie problemu z weryfikacją kto pracuje a kto udaje.

@Jojo

Widze ,ze sami pracowici niepalacy sie odzywaja :) ,chwala wam za to !!!! Oby wszyscy niepalacy byli tacy pracowici i utrzymujacy firme ???? jak wy... o wy szczerze i uczciwie pracujacy. Proponuje zatem zebyscie tez z przerw zrezygnowali , nie stali tlumnie przy klocku na fajrant, a zostawali te skromne 15min dluzej ????. A ja Wam niepalacy powiem ze pale bo lubie i swoja robote robie. A co do oszczednosci ,firma na tym nie zarobi, ze palacych bedzie lapac.Bardziej zarobi jak wylapie bumelantow, "chorowitych" , bublarzy zarowno wsrod palacych jak i nie palacych.

Tak13Nie4
Biurowy
@Jojo

Z tego co slyszalem na zebraniu juz jest szykowana lista osob ktorych nalezy zwolnic po sezonie brygadzisci i majstowie dodaja tam caly czas ludzi ktorzy sie nie nadaja do rzetelnej pracy wystarczy poczekac do konca sezonu a problem z takimi sie skonczy kamery robia swoje a na niektorych dzialach a szczegolnie na montazach ludzie siedza caly czas na telefonach i chodza do toalet nagminnie co jest zauwazane przez przelozonych no niestety jak ktos caly czas sie kreci od magazynu do palarni i nic nie robi zostanie nagrodzony wszystko jest nagrywane i sprawdzane i bedzie to pokazywane przy zwolnieniach z tego co slyszalem najwiekszym problemem sa ludzi co dlugi czas pracuja i maja gdzies prace a wola se pogadac i po spacerowac....

Tak16Nie4
Robo
@Biurowy

Niektórzy brygadzisci też powinni znaleźć się na tej liście.

Tak23Nie
Mag135

Witam. Jakie stawki dla spawaczy? Praca w akordzie czy godzinowo? Jak atmosfera w pracy? Pozdrawiam.

TakNie22
@Mag135

Stawka zdecydowanie za mała w porównaniu z innymi działami. Lepiej iść na inny dział, różnica w stawkach naprawdę niewielka a się nie trujesz.

Tak18Nie1
Karakan
@Odp

Nad spawalnią unosi się chmura pyłu i nie tylko spawacze sie trują.A co z ludźmi z magazynu MPD2 i śrutownicy?Innym powietrzem oddychają?

@Karakan

Myślę, że innym. Chyba co innego oddychać oparami bezpośrednio z elementu spawanego (często w oleju czy rdzy) a co innego chmurą pyłu wysoko w powietrzu tak jak mówisz.

Tak18Nie2
Karakan
@Odp

Dym nie unosi się tak wysoko(na wysokość stanowisk spawalniczych). Zdaje mi się,że według Ciebie gdy człowiek idzie z psem na spacer to mają w sumie 6 nóg,czyli średnio po 3;). Pozdrawiam serdecznie.

TakNie14
Nick
@Karakan

Chyba u ciebie nie wszyscy w domu

Tak13Nie1
Korona
Nazwa działu: Produkcja

Jestem bardzo zadowolony z postawy firmy w związku z zaistniałą sytuacja firma nie bagatelizuje wirusa jeszcze tylko żeby każdy(usunięte przez administratora) który uważa że to żarty się do nich stosowal było by dobrze

Tak6Nie28
Zabu
@Korona

Co ty gadasz za glupoty. Temperatury nie mierzą, maski jednorazowe ktorys dzien noszone -te sama!, BHP lezy. I jeszcze pajaca co w niemczech byl bez kwarantany do roboty wzieli spowrotem i caly dzien latal po firmie. Zero szkolenia, srodkow i zainteresowania. BHP jest w teorii a przez to nasze zdrowie teorią niedlugo będzie!

Tak24Nie

Zostaw merytoryczną opinię o SAMASZ - Zabłudów

Chcę opublikować: