2 Dodaj opinię

Opinie o SAMASZ

Filtruj opinie po kryteriach:

Tedi
Nazwa działu: Produkcja

Porazka to sa te egzaminy. To dziala tak zze idziess po podwyżke to idz na egzamin a puzniej nie zdales to nie masz my dajemy ale ty nie zdales i sa kryci podwzki sa ale zdaj paranoja powodzenia zycze firmie

Tak5Nie
Martin
Nazwa działu: Produkcja

Samasz od zawsze kojarzyl mi sie z kolchozem i traktorzystami.To co jest zaraza takich miejsc to wszechobecna zazdrosc i pogarda.Mentalnosc ludzi z biura i kadry zarzadzajacej i ich pycha .Duza rotacja pracownikow zabija takie firmy.Bo wiedza ludzi tam pracujacych jest bezcenna.Talerz zupy byl dobry na zachete 20 lat temu.NIE WOLNO podnosic glosu na pracownika.Trzeba go szanowac ,wspierac i inwestowac w niego.Buduje sie nowe obiekty i piekne biura,reklamy,foldery i targi.A mental dalej jak za komuny.Pracowalem w takich firmach.Potem nascie lat za granica.Otworzyly mi sie oczy.Te wpisy pracownikow ten wylany jad i gorycz sa swiadectwem tej firmy.

Tak12Nie
Dfb
@Martin

Prawda prawda .najgorsi w tej firmie są matoły którzy dorwli się do władzy majstrowie typu stasio który awansował huu wie jak ze spawaczyka na majstra montazu . temu podobni brygadziści i inne majstry co maja a zero wiedzy niemówiąc o szacunku do pracownika

Tak9Nie
Szeregowy

Firma z potencjałem i "światowymi ambicjami" - tak to brzmi w propagandowych pogadankach na zebraniach z pracownikami. W praktyce od wielu lat kadra zarządzająca nie potrafi zlikwidować podstawowych naleciałości i dalej boryka się z tymi samymi problemami. Wszechobecne braki materiałowe. "Just in time" pozostaje na papierze. Przyjęta zasada robienia detali na sztuki sprawdza się może w Toyocie ale nie w tym zakładzie gdzie jakość i powtarzalność jest co najmniej dyskusyjna. No i zatrudnianie "znajomych wszelkiej maści" na wyższych stanowiskach, niby nic złego ale ich błędnych decyzji nikt nie rozlicza. Winni są oczywiście ci szeregowi, bo za wolno pracują. A że brak materiału, części i nigdy na czas to już nie wina szefostwa. Trzeba zmiany myślenia dyrekcji. Tymczasem "cyfra" najważniejsza. I to nic, że w 60% niekompletne.

Tak177Nie3
Kwas
@Szeregowy

Nic nie zrobisz ta firma to jest Ko..łchoz .bałagan (usunięte przez administratora) i nic więcej.w chlewie tam gdzie trzoda stoi są lepsze warunki do życia niż w Samaszu.

Tak57Nie3
Monter
@Kwas

To po co tu pracujesz ? Jesteś taki (usunięte przez administratora) to napewno z setka innych pracodawców na Ciebie czeka. Nikt Ciebie tu na sznurku przywiązanego nie trzyma. Droga szeroka. A może wcale nie jesteś taki (usunięte przez administratora) Może już próbowałeś gdzie indziej ale po pokazaniu umiejętności zostałeś wyśmiany. A tutaj jakoś siedzisz, michę dadzą, przywiozą i odwiozą za bardzo nie wymagają. Ale od czasu do czasu dobrze nasrać we własne gniazdo. Bohater - obsraniec.

Tak13Nie44
Fellaini
@Monter

Ejże, tępy Janie. Skąd wnioskim że on tam pracuje? Gdzie tak napisane? Pogratulowac logiki. O jakim własnym gnieździe wygadujesz, skoro jesteś tylko beduinem od przykręcania nakrętek. Swoja drogą dziękuj Bogu, że nie wiedzieć czemu Ruscy są tacy niegramotni w dziedzinie drobnej agrotechniki. Bo inaczej byś nie zarobił na sól do śledzia. Bo Rusowie zawalili by was ofertą konkurencyjną jakościowo i cenowo. Gdyby tylko chcieli, te pijusy. Bo np. większość fabryk traktorów z dawnego Sojuza hula aż miło. A na zgliszczach hal Ursusa tylko trawa i perz rośnie.

Tak51Nie4
Spoina
@Fellaini

Dawać więcej ruskich! Po nich tylko poprawki, pożytek znikomy. I do tego jacy wybredni! Tego nie będzie spawał, tamtego też nie. A stawki niewiele mniejsze od nas. Super Samasz tak trzymać!

Tak50Nie3
ex cnc
@Spoina

Witam. Proponuję wszystkim spawaczom, tokarzom, frezerom itd. żeby nie przystąpili do pracy. Podwyżki albo nie pracujemy... Nie ma co się bać Panowie. Jak nie samasz to inna firma :) Pozdro

Tak67Nie4
mietek
@Monter

Pier..o szopenie sracie w gacie bo naprzychodza chlopcy ktorzy przez 10 lat siedzieli i grali w ps4 i nie potrafia sie ogarnac w pracy siedzac na telefonie i grajac w gry nawet w pracy.Wy madrzy wszyscy myslicie ze mlodzi to tak jak kiedys woły do roboty czasy sie zmieniaja mlodzi to chcieli by nic nie robic a podwyzki dostawac z marszu i szczerze bardziej ich doceniacie jak fachowcow.Wsio

Tak34Nie2
trevis
@Kwas

To idz to chlewu i tam pracuj i siano przerzucaj jak ci zle w samaszu .tylko narzekac potrafisz

TakNie17
Dawid

Bardzo negatywne, a zarazem mało zrozumiałe stwierdzenie. Dlaczego w taki sposób nazywasz pracę w firmie SAMASZ? Masz jakieś negatywne doświadczenia, czy może Twoja wypowiedź wzięła się z doświadczeń innej osoby? Sprecyzuj, proszę swój wpis, ponieważ, jak widzisz, jest on na chwilę obecną mało zrozumiały.

Tak1Nie24
Master of puppets
@Dawid

Bardzo zrozumiałe stwierdzenie dla kogoś kto tam pracował choć przez miesiąc w ciągu kilku ostatnich lat. Mało tego-pewnie sam zarządca kołchozu, czyli produkcji- wielmożny szmulc i banda jego przygłupich kierowniczków, miszczuff i dyrektorów od spraw niepotrzebnych wiedzą, że to kołchoz. Trzymają mordy na kłódkę, bo im tak dobrze, nikt ich nie kontroluje, a robią niezłe wałki.

Tak21Nie1
@Master of puppets

Dla osób, które rzeczywiście mają doświadczenia zawodowe związane z pracą w firmie SAMASZ może to być zrozumiałe stwierdzenie, jednak co z osobami, które do tej pory tam nie pracowały? Pamiętaj, że wątek odwiedzają również osoby, które rozważają pracę w tej firmie, dlatego mogą nie rozumieć pewnych stwierdzeń. Mógłbyś napisać, jak obecnie kształtuje się poziom wynagrodzenia dla nowo zatrudnionego pracownika?

TakNie9
Stig
@Dawid

Barani łbie, wynagrodzenia też kształtują się bardzo źle.

Tak6Nie
@Stig

Nie wiem, dlaczego mnie obrażasz. Ja zadałem swoje pytanie w kulturalny sposób, a Ty niestety postanowiłeś mnie obrazić. Proszę, abyś tego nie robił tym bardziej na forum publicznym. Skoro w Twojej ocenie poziom wynagrodzeń nie jest najlepszy, to może warto by było poruszyć ten temat bezpośrednio z szefostwem firmy?

Tak1Nie7
Poliglota yeah bunny!

Serdecznie nie pozdrawiam pana lidera zamieszania z praz krawędziowych z łysym łbem jak kolano i bródką jak u mojej kozy którą codziennie dupczę!! Dlaczego? Już wyjaśniam. Otóż ten lider zamieszania podyebał mnie dla majstra postawionego wyżej od niego (lizanie (usunięte przez administratora) że nie zbieram detali ze stołu lasera, nie wrzucam wózkiem blachy na pusty ruszt!! A kto to qurwa niby robi za mnie?! Detale same schodzą ze stołu a blacha wlatuje na niego jak dywan Alladyna do uja wafla! Panie lider zamieszania z pras, weź się za robotę a nie chodzisz za operatorem lasera przez pare h i dopisujesz sobie bonusowe godzinki za nic nie robienie... no chyba że (usunięte przez administratora) innych to twoja praca bo na to wyglada????????. Nie pokwapiłeś się nawet jak czyścilismy szuflady, stoły lasera z odpadów blachy o pylących filtrach nie wspomnę!. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu pracować w tej firmie, człowiek się stara zrobi swoje a gdy usiądzie na chwile to wielka afera! Wiecie co to jest MUDA? Nadmierny ruch itd.. Zrobie swoje i czekam na następne detale zamiast chodzic bez celu jak poyebany!

Mirek
Nazwa działu: Produkcja

Produkcja za mało zarabia dużo osób ucieka, a ucieknie jeszcze więcej te egzeminy możecie robić dla inżynierów lub konstruktorów itp. Chcecie armię pracowników, czy inżynierów na produkcji. Niech ten co pisał egzaminy, wyspawa coś, lub wytoczy na tokarce, albo i maszynę złoży od podstaw. Egzaminy powinny być robione pod dane stanowisko pracy nie z wiedzy ogólnej. To jest chore. Co z tego, że są darmowe obiady, czy autobusy. W Białymstoku można zarobić 3.000 zł podstawy w wielu firmach i też jest socjal. Proszę się zastanowić nad tym co piszę, bo wymagania nie są elokwentne do zarobków. Wiele osób szuka już pracy , bo tu nie da się zarobić. Powstaje wiele nowych firm także proszę otworzyć oczy i To bardzo szeroko. Pozdrawiam i nie zależy mi tu na jakich kolewiek żalach, tylko o prawdzie jaka jest tu. Dla nikogo nie polecam pracy w tym zakładzie na daną chwilę

Eloade
@Mirek

Elokwentne czy może adekwatne?

Tak10Nie
@Mirek

Egzaminy dla roboli po to by dostać podwyżkę to jest jawna manipulacja wami. Przecież to jasne jak słońce: Robol chce dostać podwyżkę, OK damy Ci podwyżkę pod warunkiem, że zrobisz egzamin i udowodnisz swoje kompetencje, więc czy zasługujesz na podwyżkę ETAP 1. Robol pisze egzamin, dostaje (według tej wypowiedzi do której się odnoszę, bo treści egzamin nie znam, bo już tu nie pracuje), Nie zdaje go z powodu tego, że pytania są zbyt obszerne, nie dotyczące jego wszystkich kompetencji, czyli załóżmy pytać baby w warzywniaku jaki skład energetyczny ma pietruszka, a jaki marchewka? Przecież jasne, że 90% Ci tych zacnych kobiet nie odpowiedzą na te pytanie, ale czy to znaczy, że nie nadają się do sprzedawania marchewek i pietruszek, BEZ TEJ WIEDZY? ETAP 2 Robol otrzymuje wyniki i przełożony mu tłumaczy (manipuluje nim), że no sorry przecież miałeś szanse - TO NIE JEST TAK, ŻE TO MY NIE CHCIELIŚMY CI DAĆ PODWYŻKI, - robol łyka jak młody pelikan i wmawia sobie - no tak to moja wina bo jestem głupi/ niekompetentny, nie nadaje się, w ogóle dziękuje za to, że w ogóle tu pracuje mimo , że nic nie wiem o tej robocie... Choć tak naprawdę cała cała procedura jest po to, by zamknąć jadaczki tym którzy narzekają, "że nie ma podwyżek ", No jak to nie ma? Przecież są :) Tylko napisz egzamin. Sami widzicie jak wami manipulują, jeżeli chcecie żeby cokolwiek się zmieniło, to zamiast biadolić nad własnym losem, to po prostu poszerzajcie wiedzę, między kolegami i mówcie głośno o jawnej niesprawiedliwości. Pokażcie starszym kolegom jak wejść na ten portal, niech poczytają parę wpisów, jeżeli nie potraficie szerzej opowiedzieć o tym wszystkim. Duże firmy manipulują nami i mobbingują maluczkich, bo mogą, bo zawsze się znajdą tacy "frajerzy", którzy myślą, że jak nie mają minimalnej, mają darmową miskę to już jest najlepiej, no i poza tym robią w taki wielkiej firmie to zaszczyt. A prawda jest inna, pójdziesz do byle jakiej innej, ( nie mówię tutaj o patologiach jak firma na R...., albo na Bia... Bo oczywiście są firmy o wiele GORSZE, ale są LEPSZE, a przynajmniej takie w których szef docenia pracownika i nie mówi co dziennie Tobie, że powinineś dziękować za to że pracujesz. I To że poprawicie własną osobistą sytuacje wychodząc z tego jak mówicie sami "kołchozu", też nie wiele da, bo cała zgraja dalej będzie nam zaniżać rynek pracownika i będą robić za najmniej jak się da, zamiast samemu siebie docenić i pójść po podwyżkę. Więc oprócz zmiany samego siebie, polecam tak jak ja to robię, edukować innych. Nie dajmy się pożreć tym wyzyskiwaczom, bo teraz to jeszcze jako tako nas "szanują", ale jak role się odwrócą, jak kiedyś tak było, to ten wasz serdeczny pracodawca nie będzie się za siebie oglądał jak będzie mu pasowało zwolnić "lojalistów" to po prostu was zwolni, i obojętnie czy pracujecie 30 lat czy 3 lata, jak nie będziecie potrzebni to Do widzenia i tyle będzie z waszej pseudo lojalności. Polecam lekturę również mistrzom, którzy co prawda zostali przekupieni stołkami i kasą, ale uwierzcie mi, może i teraz macie spoko, ale co będzie jak stracicie stołek? Szanujcie lepiej własnych podwładnych bo stracicie wszystko za czym tak naganiacie, i nie myślcie również, że jak już dostaliście awans światowej klasy z robola na przełożonego, to już musicie do końca świata i jeden dzień dłużej być oddanym dyrektorom, którzy również was zamienią przy najbliższej nadającej się okazji dla nich, więc polecam również zastanowić się nad rozejrzeniem się nad konkurencją ( w razie czego).

Nowy

Witam Planuję spróbować swoich sił w firmie Samasz, jestem młodą osobą bez większego doświadczenia w pracy na produkcji. Jak dział byście polecali żeby zacząć? Dział montażu, magazyn? Jak to wygląda? Czego się spodziewać i obawiać na początku, czy atmosfera jest w porządku i czy ludzie w razie czego na początku pomogą? Proszę tylko o szczere odpowiedzi, zależy mi na informacjach z pierwszej ręki, jak w rzeczywistości to wygląda.

Tak3Nie33
Master od muppets
@Nowy

I znów jakieś podjazdy ankieterów. Powiem krótko, ta firmą jest żałosna.

Tak36Nie
@Master od muppets

Żadnych podjazdów nie ma. Serio chcę się dowiedzieć jak jest.

Tak1Nie24
Kris
@Nowy

Ta firma to dno nic w niej nie osiagniesz chyba ze jestes znajmomym szmulca tak jak reszta majstrow i brygadzistow bo inaczej bd nap*****lac za najnizsza krajowa chyba ze napiszesz egzamin gdzie pytania nie sa wogle nie na temat bo wymyslal to jakis idiota z zewnatrz bo majstrowie z szefem produkcji sa na to za glupi....dla nikogo nie polecam tej firmy bo to jest dno i metr mułu i nic wiecej szamasz dobre dni ma juz za soba lepiej na budowe isc przynajmniej sie nauczysz czegos pozytecznego

Tak40Nie
Stig

Zgadzam się. Firma dno.

Tak36Nie
@Kris

Szkoda. Mam niedaleko do samaszu liczyłem ze taka firma da nowe mozliwosci i byłem nastawiony dosc pozytywnie na nowe wyzwanie a teraz to juz mam znów mieszane uczucia. W kazdym razie dzieki za odpowiedzi

Terum
@Nowy

W Samaszu poczujesz się jak śmieć, będziesz pomiatany. Cykl produkcyjny wymyślił i wdrożył kompletny idiota. Szczerze ci odradzam. Samasz jako firma z 35 letnim stażem, prezentuje poziom "dorobkiewicza wyzyskiwacza". Kompletne dno. Stracisz tu na pewno: -zdrowie (brak ergonomii pracy) -nerwy (firma zarządzana przez stado baranów) Czasami tak se myślę, czy ktoś z rządzących może celowo chce wykończyć tą firmę ....

Tak37Nie1
Aaaa
@Nowy

Czytaj posty ze zrozumieniem, jesli tego nie potrafisz i nie potrafisz wyciagac wnioskow to....????

@Aaaa

Czytam ze zrozumieniem i Tobie proponuję to samo.

Tak10Nie
trevis
@Kris

No to idz na budowe nie tylko marudzisz i wypisujesz bzdury

TakNie6
Maniek

Poziom wypowiedzi na tym forum jest wprost proporcjonalny co do inteligencji pracownikow w tym zakladzie , madrzejsi juz po uciekali a zostali sami idioci gratuluje zarzadowi podejscia do roboli bo w takim tempie niedlugo nawet ci glupi po spier****ja....

Tak31Nie6
@Maniek

Masz na myśli biuro ? To fakt, ja też zastanawiam się po co oni tam w ogóle przychodzą. Kobiety mylą pracę z pokazem mody, a mężczyźni przychodzą głownie po to aby popatrzeć na te tyłki w zwiewnych spódniczkach.

Tak23Nie20
Haili
@anonim

Mam na mysli produkcje bo biuro ma dobrze i nie wypisuje glupot

Tak17Nie11
Memphis
@Haili

Biuro głupot nie pisze, ale biuro wymyśla głupoty. Tylko w tym są dobrzy :-)

Tak15Nie13
Piotrek
@Maniek

Bo w tym zakladzie pracuja same geje i pederasci podobno na montazu jest chlop co potrafi dla ludzi drzwi od kibla otwierac i patrzec co i jak az strach wchodzic a moze zostal mianowany na dozorce zeby nikt za kibel nie sral hehe

Tak22Nie1
HIGH INTELLIGENCE
@Piotrek

To pewnie ten Kacperek który poniżej się udzielał. Ten który chciałby wszędzie kamer.

joł
@Maniek

ty byłeś tym pierwszym głupim

Tak10Nie11
Never give up
@Maniek

Sprawa jest prosta pracownicy chca zarabiac wiecej ciezko pojac.Naprawde jestesmy Polska B i co sie dziwic pozniej ze opowiadaja kawaly ze najblizej polozone na zachod bialorusi miasto to Bialstok

Tak9Nie
Mam swoją kamerę

Mam pytanie organizacyjne :D Tych wszystkich kamer ma być 108 czy 118 ? Na kamery pieniądze były, czy może też kupione na kredyt (zaufania) ? :D

Tak25Nie1
Beznadziejne spoinki
@Mam swoją kamerę

Uj wie ile na to zawsze będą pieniądze tak samo jak na jakieś (usunięte przez administratora) naklejki na podłogę tablice itp.

Komuna wraca
@Mam swoją kamerę

W zwiazku z tym ze przedmiotowe kamery w ilosci 108 czy tez 118 szt czy tez jakiej kolwiek innej ilosci sa aparatem represji i permamentnej inwigilacji, nie nalezy ich brac pod uwage.Bo cuz takiego moga zrobic nasi nadzorcy?? Dac nagane? Skutek - wypowiedzenie , najlepiej ze skutkiem natychmiastowym. Przyjsc z morda? Skutek - wiazanka slow niecenzuralnych w kierunku uzywajacego mordy. Do kamery zawsze mozna pokazac srodkowy palec- skutkow zadnych.Jedynym pozytecznym miejacem na zainstalowanie kamery jest sra..cz, i to w wewnetrznej stronie, zeby obserwujacy mogl ocenic stan odbytu i wywnioskowac czy pracownik czasami nie sr..a na robote???? Ciekawe czy takie komunistyczne zagrywki zastosowane beda w pomieszczeniach biurowych oraz majstwrskich?Zainstalowanie takich kamer zwiazane jest z kosztem dosyc duzym , sam zakup kamer to pikus ale ich obsluga wygeneruje koszty w postaci zatrudnienia obserwatorow,konserwacji kamer i sprzetu. Oczywiscie skutkowac to tez bedzie spadkiem wydajnosci.Bo nikt nie trawi inwigilacji.Byc moze tez skutek bedzie taki iz znacznie uszczupli sie stan robotniczej zalogi.Panowie wracamy w czasy glebokiej komuny , wyzysku sredniowiecza . Takie zagrywki w firmie zwiastuja rownie pochyla upadku firmy. Zaden "bat" nie zmusi do niewolniczej pracy.Jedyna motywacja sa pieniadze.

Tak31Nie1
The BEst
@Komuna wraca

W pomieszczeniach biurowych nie widać instalatorów kamer, także jak zwykle gnębienie będzie skupione na produkcji. W biurze jak jak to w biurze, (usunięte przez administratora) naprzemiennie z Allegro. Ja będę pracował tylko do końca lipca, znalazłem pracę w innym miejscu i dlatego nie wiem czy doczekam się uruchomienia aparatu represji. Jeśli doczekam się, to z chęcią do każdej mijanej kamery będę pokazywał środkowy palec. Nie zdziwi mnie to jeśli jakiś geniusz-eugeniusz wpadnie na pomysł zainstalowania kamer w kiblu, w tym kołchozie wszystko jest możliwe. W biurze mają chyba konkurs na najbardziej idiotyczny pomysł:-) Póki co idą łeb w łeb, mają ten sam poziom ''zidiocenia''.

@Mam swoją kamerę

No i bardzo dobrze ze zakladaja kamery wkoncu nieroby co caly czas siedza na telefonach i co raz na papieroska chodza i nic nie robia zostana odpowiednio wynagordzeni za swoja prace a sa takie dzialy w szczegolnosci na montazu

Tak12Nie35
@Kacper

Kacperku, przyznaj się, że jesteś największym nierobem i kootasem w tej firemce :). Donosisz na wszystkich, ale ty to masz we krwi. Twój stary był pewnie UBekiem a matka sprzątaczka w komisariacie milicji ???

Tak31Nie8
@.

Ja przynajmniej ciezka praca cos osiagnalem w tej firmie nieroby jedne tylko potraficie narzekac jak wam zle i nic wiecej zamiast wziasc sie do roboty i cos osiagnac...jak ktos nie pracuje to oczywiscie ze to bede zglaszac dla majstra bo ja nie bede za kogos robic kto ciagle na telefonie siedzi wedlug mnie pracownicy nie powinni wnosic telefonow na hale ale juz wkrotce i bedzie po sprawie

Tak12Nie6
@Kacper

Kacperku zajmij się praca. Produkcja musi męczyć się pisaniem na telefonie, a ty wielka szycha biurowa masz wygodniej, na komputerze jest bardziej komfortowo zamieszczać wpisy na GoWork. Nic dziwnego, że macie (usunięte przez administratora) w papierach. Nawet podstaw nie ogarniacie w MS Office :) Na biuro leje ciepłym porannym moczem :). Na ciebie w szczególności. Ty nic nie osiagnales, to tylko przez znajomości twojej UBeckiej rodziny. Wiem kim jesteś, podejdę do ciebie przy najbliższej okazji i se pogadamy na osobności.

Tak10Nie10

W dodatku (usunięte przez administratora)jesteś ANALfabetą :D

Tak12Nie8
Duszek Kacperek
@Kacper

A co ty takiego osiągnęła ciężka praca , chyba garba na plecach się dorobiła, z drugiej strony skoro jesteś podpierdalaczem to faktyczne mogłas osiągnąć nie spotykana gibkość języka ty już wiesz od czego... Hehe

Tak9Nie7
@.

Pogadac to ty se mozesz ze swoja stara tumanie tak samo jak na tym forum fraje**e

Tak10Nie8
@Duszek Kacperek

Od twojej starej sie tego nauczylem nawet twoj stary byl pod wrazeniem

Tak10Nie8
@Kacper

Przepraszam was chłopaki. Tak wogle jestem gejem i mam rozkalibrowany otwór. Stąd ta moja frustracja

Tak19Nie9
Prawdziwy Kacper
@Kacper

Rozkalibrowany jest twoj stary i radek co najwyzej moj otwor jest wporzadku...

Tak7Nie15
Hg
@Prawdziwy Kacper

, twój otwór zweryfikuje kamera ..... Po pijaku przyznales się a teraz zaprzeczasz :(

Tak21Nie6
Duszek Kacperek
@Kacper

Twój stary z twoja stara zbiera kipy na przystanku

Tak11Nie6
Observer

Teraz już wiemy kto taki srał pod prysznicami. Otwór rzeczywiście masz ostro rozkalibrowany :D

Tak17Nie5
Master od muppets

Jak ja się cieszę, że już tam nie pracuje (nie muszę patrzeć na te tumanowate mordy majstrów kierowników i innych nierobów wymyślających jakieś ku rwa malowanki-ch UJ wam wielki w (usunięte przez administratora) Ala. Po wypadku w pracy (złamane kręgi przepuklina rdzenia kręgowego) dostałem pocztą świadectwo pracy- to było podziękowanie za 15 lat pracy w samaszu. Dziękuję bardzo wy ku rwy zaje bane.

Tak26Nie1
Sztejn
@Master od muppets

W Samaszu gorzej mi się pracowało niż u turasa w Monachium. Organizacja pracy nie istnieje, pomysły z kosmosu, płace są niskie, wymagania wysokie, typowy prywaciarz-wyzyskiwacz. OMIJAĆ Z DALEKA !!!

Tak17Nie2
jak z nimi pracowac ?

Zatrudniacie idiotow zwalniacie specjalistow to macie opinie z reszta tu procz Pani z HR jeszcze psychologa brakuje moze nawet psychiatry

Tak30Nie4
Obserwator
@jak z nimi pracowac ?

W HR od pewnego czasu jest drętwa atmosfera, albo ja mam tylko takie wrażenie :)

Tak21Nie3
Cyprys
@jak z nimi pracowac ?

Ludzie, którzy zarządzają większą grupa osób w ramach badań wstępnych i okresowych powinni mieć badania psychiatryczne. Nie wiem jak można zarządzać ludźmi skoro dana osoba nie potrafi normalnie się odezwać, w ogóle nie jest komunikatywna.....jednoczesnie będąc na wyższym stanowisku. Zawsze myślałem, że do zarządzania ludźmi daje się osoby komunikatywne, potrafiące normalnie rozmawiać, a nie tylko strzępić ryja :)

Tak30Nie2
Hr dziwadztwo
@Obserwator

Powinna byc dretwa????, z racji tego ze juz ciezko znalezc jeleni do kolchozniczej roboty. A czytajac opinie bedzie jeszcze ciekawiej. Pracownicy juz nie lykaja propagandowych tekstow, rynek pracownika sie zmienil, czas przemyslec swoje stanowisko....Jedyna motywacja do pracy to sa osiagane dochody.Klepanie po plecach, chwalenie i zaganiane robola do roboty skonczylo sie. Tkz " kadra kierownicza " bedzie musiala przyzwyczaic sie do tego ze najpierw robol musi zarobic a potem oni, chyba ze sami zakasaja rekawy???? , co bedzie z pozytkiem dla kolchozu ???? A za darcie mordy na pracownika ewentualnie podniesienie glosu , bedzie mozna zarobic obfita wiazanke nie koniecznie cenzuralnych slow. Czasy sie zmienily....

Tak23Nie2
Q23.645.WE
@jak z nimi pracowac ?

Do psychiatry w pierwszej kolejnosci skierowalbym ludzi ktorzy krzycza na ludzi. Po ostatnich krzykach zaniosłem wypowiedzenie i poszedlem do innej firmy. Nie jestem już typowym pracownikiem produkcyjnym. Teraz pewnie bym sie gotowal na hali w Samaszu, a teraz tu gdzie jestem pracuje w mniejszym pomieszczeniu w którym mam ustawioną temperaturę 22*C :-) Plusy: - lżejsza praca w lepszych warunkach - lepsza płaca za lżejszą pracę - nie robię kilometrów na hali - nikt na mnie nie krzyczy - nie czuję się jak bydło i nie czuję pogardliwych spojrzeń biurowych ( w Samaszu patrzą jak na brudasa) - biurowi w obecnej firmie są zupełnie innymi ludźmi niż w Samaszu ( nauczeni są kultury ) - nie ma żadnego problemu z urlopami (dzwonię nawet 5 min przed rozpoczęciem pracy i informuję, że chce urlop) - na umowie mam rzeczywistą płacę, a nie najniższą jak w Samaszu Z perspektywy czasu to była bardzo dobra decyzja. Podsumowując, ludzie z którymi pracowałem w Samaszu są w porządku..... tylko władza ujowa która niszczy dorobek tych 35 lat :D

Tak28Nie3
Mądrzejszy były robol
@Q23.645.WE

Normalnie opisałeś wszystko co mógłbym sam podać jako powód zwolnienia, także odrazu przeproszę za POWTÓRZENIE. Ja się z kolei zwolniłem po groźbie zwolnienia cytuje (usunięte przez administratora) z roboty." z słów jednego z mistrzów, jak to jeszcze było w Białymstoku. Nie dość, że jestem zmęczony robotą, staram się jak mogę by było wszystko dopracowane pod ostatni guzik, to w nagrodę od majstra dostaje laurkę w postaci uczepiania się: (tu dam przykład taki obrazowy) dosłownie tego że krzywo krawat założyłem, nie na odwrót, nie inny kolor, nie że w dresach przyszedłem, tylko że krzywo założyłem, i to był powód groźby zwolnienia z pracy, sorry że nie jestem maszyną :( i się zdarzy błąd jeden na miesiąc albo rok. Czyli oprócz tego że się wystarczająco stresowałem, żeby wszystko było git (taki niestety jestem, bardzo sumienny i skrupulatny) to jeszcze mnie majster dał mi tak naprawdę duże chęci na zwolnienie się z tego zakładu. Bardzo Ci teraz dziękuje Panie Mistrzu, Dzięki Tobie mam: - lżejszą pracę za większe pieniądze - jeszcze bliższy dojazd niż miałem wcześniej (a nie wspominając o zabłudowiu) - przełożeni traktują mnie z szacunkiem - Kasa nie jest wirtualna i dawana od widzimisia (premia uznaniowa, Współczynnik i inne tego typu bzdury), tylko co do grosza wiem ile mam: i jak przepracuje 10 godzin to mam X, jak 11 to X + 1 - ZERO PROBLEMÓW Z URLOPAMI, kiedy chce, mimo że załoga jest z 10 x mniejsza. DZIĘKI MISZCZU :D

Tak16Nie2
Radek
@Mądrzejszy były robol

Napewno sranilczyk bo to jest chodzacy kawal (usunięte przez administratora) i prostak won na rynek majtki sprzedawac majtku zasrany

Tak14Nie
Stasiu
@Radek

Tak napewno to chodzi o tego fałszywego zakłamanego byłego spawaczyka i ja przez tą gniii.ę zrezygnowałem z pracy i przeprowadzki do zabidowia .gadali na piotrka chrabąszczka .moze i prosty hamowaty ale nie tak falszywy jak wiadomo kto

Mądrzejszy były robol
@Radek

Niestety pudło. Jeszcze wrócę do mojego posta bo mi moderatur zacenzurował, całe słowo, bo zapomniałem zacenzurować ręcznie. Więc dla formalności powtórze: (usunięte przez administratora) Ale widzę, też że nie tylko na moim dziale był problem z kadrą zarządzającą. O czym to świadczy? A może to zmowa pracowników tylko, a tak naprawdę biedni mistrzowie są krytykowani, za wykonywanie własnej pracy? Dziwny zbieg okoliczności... Wniosek ? Po prostu tak to jest jak się premiuje osoby, które nie są odporne psychicznie i jednocześnie panicznie boją się stracić taki wielki awans i zrobią dosłownie wszystko (łącznie z mobbingiem w pracy), aby ze stołka nie spaść, bo poczuli kasę i stanowisko. Rozwiązanie? Albo zatrzymanie kadry i zrobienie im badania psychologicznych, wysyłanie na szkolenia z zakresu zarządzania personelem (na prawdziwe szkolenia, ze zdanym egzaminem, a nie na lipny wyjazd gdzie tylko chleją w hotelu a na spotkaniu robią parafkę pod obecnością i już). Albo Zatrudnianie ludzi z zewnątrz z gotowymi kwalifikacjami (nie po zawodówce). Jeszcze istnieje ostatnia alternatywa, to wszystko się dzieje za zgodą najwyższych władz, bo nie wierze, że tego nie czytają. Tylko co sobie myślą? Że ludzie mają dobrze i od tak sobie wymyślają bzdury na przełożonych, a jeszcze kilkadziesiąt osób im przytakuje(lajki pod postami), a jeszcze trzeba policzyć te osoby, które nie znają tego portalu, które pewnie zgodzą się z zamieszczonymi tutaj postami.

Tak14Nie
Beznadziejne Spoinki

Około godziny 15.20 jakieś 1.50 metra od miejsca spawania 36°c. Gdzie są ku..A obiecane wiatraki

Tak16Nie1
XYZ
@Beznadziejne Spoinki

Nie ma i nie będzie:p.Ciekawie czy są jakieś przepisy dotyczące dopuszczalnej maksymalnej temperatury do pracy.Ponad 30° na hali to trochę przesada okna dachowe dalej nie otwarte i cyrkulacja powietrza jest niemal zerowa;(

Aaa

Jak tam temperatura Panowie na hali? Da się pracować czy bieda? O biuro nie pytam bo wiadomo jaka tam jest temperatura.

Jajcarz :D
@Aaa

Bieda, jajka już dawno ugotowały się na twardo. ....

Wiesiek

Takiej chorej psychicznie firmy to chyba w całym kraju nie ma.dno i 15 metrów mułu.

Tak21Nie2
Merlin
@Wiesiek

Są takie firmy, tylko szkoda, że firma, która przed przeprowadzka była na normalnym poziomie........stoczyła się na (usunięte przez administratora).

Tak24Nie2
lucky looser
@Merlin

Polacy musza czesciej zmieniac prace wtedy pracodawcy inaczej beda podchodzic do wielu kwestii w tym plac nie patrzac na wiek i inne rzeczy a tylko i wylacznie na zadania wykonane.Nie przejmuj sie po tych firmach czesto zostaja tylko kolorowe wspomnienia.

Tak19Nie1
Ciekaw

Mamy koniec czerwca. Czy poznamy w końcu dokładny termin urlopów? Taka informacja, że będą w sierpniu nic nam nie mówi. Większość ludzi chciałaby może zaplanować jakiś wyjazd z rodziną czy remont lub cokolwiek innego. Ale pewnie jak co roku dowiemy się o urlopach tydzień przed:( tak się nie robi

@Ciekaw

Zarzadca kolchozu stwierdzil ze urlopy beda w sierpniu, nie podajac dokladnie terminow.Rozumiem wiec ,iz do dyspozycji jest caly sierpien.W tym momencie wykupuje wczasy wczasy w tym miesiacu.Jesli nie podoba sie termin mego urlopu, firma bedzie mogla przelozyc moj urlop o pare dni w jedna badz w druga strone, pokrywajac jednoczescie poniesione przez moja rodzine koszty , jednoczesnie oplacajac wczasy w innym sierpniowym terminie.Przepis wyraznie mowi ,ze firma ma obowiazek udzielic w okresie letnim urlopu 14 dniowego!!!!Nie ma w tym momencie znaczenia zaplanowana jalas smieszna produkcja.Okres wakacyjny w zasadzie zaczyna sie od polowy czerwca do konca sierpnia i w tym czasie kazdy ma prawao do odpoczynku, szczegolnie ze praca odbywa sie i smiesznej firmie

Wczasowicz
@Zzz

Ja mam wy..a...ne na zarządcę kołchozu. W sierpniu na wczasy w terminie w którym mam wykupione wczasy, a później do drugiej firmy :) Ile można się męczyć w tym (usunięte przez administratora) Chyba jedyna firma w której trzeba było brać urlop na żądanie (piątek).

Anty
@Ciekaw

Moj pierwszy rok w samaszu .Ostatni dzień czerwca ktoś się pyta miszczu kolczastego czy może na jutro dostać dzień urlopu .ten dekiel sie'rozwrzeszczał na całą hale ze nic z tego w chuuu roboty .na następny dzień przychodzmy do roboty . a ten nibymajster wrzeszczy wszyscy do domu od dzisiaj urlopy .płatne a potem bezpłatne niema ze niechcę .bezpłatne z przerwami trwały do'końca roku .i tak co roku dowiadujesz się kilka dni przed ze urlopy zaczynają się .nic nie zaplanujesz .żona pracuje w normalnej'firmie .ma'obowiązek zgłosić dużo przed ,na kiedy planuje urlop

lucky looser
@Zzz

Kolego niekoniecznie w okresie letnim ale w calym roku kalendarzowym.Moze ci przesunac urlop ,koszty owszem powinien zwrocic ale generalnie przepisy mowia o planach urlopowych kartka powinna wisiec juz w styczniu.

...

Witam wszystkich ???? Zastanawiałem się nad aplikowaniem do Samaszu ale z tego co słyszałem jest tam podobno bardzo duża rotacja ludzi. Czy to prawda a jeśli tak to z jakiego powodu? Nie chcę tracić czasu w firme bez perspektyw. z tego co przeczytałem nie jest ciekawie w tym zakladzie.czy też jednak warto spróbować ? ????

TakNie17
Muller
@...

Rotacja jest . Przychodzą i odchodzą z różnych powodów. Jak masz inne opcje to nie pchaj się do Samaszu bo możesz się zdziwić

Tak16Nie
Józek

Wszyscy narzekają, ale nikt nie bierze pod uwagę tego, że firma przeprowadziła się na kredycie. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Zamiast narzekać trzeba wziąć się za robotę i pomóc spłacić kredyt. Wtedy może znajdą się pieniądze na podwyżki. Samasz to już nie jest jakaś firemka w garażu, jak to miało miejsce na początku działalności.Samasz to wielka machina, w której każdy pracownik jest trybem, do dobrej pracy jest potrzebna dobra współpraca. Moim zdaniem problemem jest słaby przepływ informacji, spowodowany ukrywaniem ważnych faktów w obawie przed przełożonym, i tu pojawia się kolejny problem, traktowania podwładnych przez przełożonych i wprowadzanie nerwowej atmosfery. Osobiście nie mam powodów do narzekania aczkolwiek zdaję sobie sprawę jak to wygląda na produkcji.

Tak4Nie35
Wózek
@Józek

O tryby trzeba dbać np. Dobrze smarować .a co do kredytów to wiele trybów ma swoje do spłacenia .bo z tych wypłata to nawet na głupią lodówę czy pralkę nie odłożysz gotówki.to mnie najbardziej(usunięte przez administratora)nawalać nawalać a może się znajdą pieniądze na podwyżki .

Tak28Nie2
@Józek

Trzeba zatem zwolnić ludzi odpowiedzialnych za brak komunikacji/za ten cały bałagan,

Tak18Nie
qqq
@Józek

Taaa. Będziemy za friko może robić. A gnojki nowe fury sobie kupują i sie śmieją. Kolejny dzban.

Tak32Nie
Observer Cam
@Józek

W wypowiedzi Józka brakuje jeszcze zdania"towarzysze czy pomożecie spłacać te kredyty ?". Każdy jest tu tylko dla kasy, nie dla idei :) Oni bez sentymentów wyciskają ostatnie możliwości z produkcji, a ja bez sentymentu (pomimo kilku lat pracy w Samaszu) szukam innej pracy gdyż mam dość tej całej sytuacji.

@Józek

To tak propo "pracy dla idei" przypomniał mi się znakomity kawał: Szef podjechał dzisiaj pod biuro nowym Chryslerem: - Nie ma co, ładne auto szefie. - Cóż mogę powiedzieć. Pracuj ciężko, zostawaj po godzinach, a może w przyszłym roku będę miał jeszcze lepsze.

Tak22Nie
władek

takiej chorej firmy w zyciuu nie widziałem.zmarnowane 10 lat nic więcej.(usunięte przez administratora) za niedługo biurowcy bda spawać i składać te maszyny :)

Tak35Nie
Idea

A może by tak zrobić wolny piątek po Bożym Ciele? Odrobilibyśmy w którąś z sobót? W takie upały byłoby to dobre rozwiązanie!

Tak28Nie4
@Idea

Mysle ze to beznadziejny pomysl, szczegolnie wtedy kiedy trzeba bedzie przyjsc w sobote na druga zmiane. Zima mozna robic takie odrabianie a noe latem..

Tak5Nie16
Rip
@anonim

A ja myślę że to dobry pomysł. Długi weekend się przyda

Tak17Nie3
Hhh
@Rip

To wez sobie urlop na zadanie. Niech kazdy sam zdecyduje czy przyda sie wolne czy nie.

Tak10Nie4
@Idea

Jak dobrze, że w tej dziwnej firmie nie pracuje, w obecnej firmie cała firma ma po prostu urlop. A w niektórych urzędach (państwowych podkreślam!) Odrabiają w sobotę, i każdy robi sobie wolne na długi weekend. Ale nie w tej dziwnej firmie. Pamiętam jak jeszcze tu robiłem to były awantury i groźby oto, że jak ktoś nie przyjdzie w piątek (weźmie na żądanie, lub l4, albo pójdzie na krew, bo o zwykłym urlopie to zapomnij) to będzie karane obniżeniem stawki, jak nie naganą, to już na pewno napiętnowaniem u miszcza. Jak dla mnie to jest bezsens, robiąc wolne na piątek, każdy na tym zyskuje, pracownicy - wiadomo dlaczego, pracodawca - bo pracownik wykorzystuje jeden dzień urlopowy ( firma robi przerwę 1 dzień tylko, no w sumie chyba że soboty to jakby dwa), A ludzie zyskują po 4 dni wolnego pod rząd i mogą sobie wypocząć i odłożyć DŁUŻSZE urlopy gdzie wtedy firma traci więcej jak taki ktoś pójdzie.

Tak12Nie
Rolex

Pracuje tu kilka miesięcy, ale to już raczej ostatni miesiąc. Błędem było zatrudnienie się w tej firmie.

Tak51Nie4
Waldemar
@Rolex

To dno i wodorosty.masz rację.syf i nic więcej.jeszcze trochę to biuro będzie (usunięte przez administratora)

Tak11Nie
Malfred

Szczerze nie polecam pracy w Samaszu. Ludzie z którymi pracowałem są w porządku, ale kadra zarządzająca jest jedną wielką pomyłka. Sam proces produkcyjny można nazwać jednym wielkim bałaganem. Stosunek biurowych do pracownika na produkcji jest negatywny. Jeśli zależy ci na zdrowiu psychicznym to omijaj Samasz szerokim łukiem.

Tak26Nie
Aaaaa

Chcą zarobić to się szwendaja haha setki lecą

Tak13Nie4
Obiektywny i obrotny

Uważam, że kamery bardziej byłyby przydatne w pomieszczeniach biurowych z widokiem na monitory, dodatkowo filtrowanie adresów www na poszczególnych komputerach. Myślę, że Pan Stolarski, stwierdziłby po półrocznym czasie funkcjonowania nadzoru w biurze, że połowa pracowników biurowych jest mu nie potrzebna. Ogólnie jedna wielka porażka, obecnie jeden pracownik fizyczny na jedną biurwę Allegrową ? Firma sięga już dna.... Jestem na etapie szukania pracy :)

Tak106Nie4
@Obiektywny i obrotny

ja zrobilbym jeszcze minimum po 2 zastepcow dyrektorków i kierowników, a co jak szaleć to szaleć :D Stanowisko jest, kaska jest a produkcja jak zawsze ma po tylku kosztem nierobow z biura. JAk tak dalej bedzie to za pewien czas nieroby z biura pojda na produkcje aby zarobic na swoja wyplate. Poziom wymyslania bzdurnych zasad tez siegnal niebios. Olac to, jak bedzie ktoś burczal to trzeba zwalniac się i isc do innego prywaciarza.

Tak47Nie2
Heheszki
@Obiektywny i obrotny

W biurze mają klimatyzację wodę gazowana nawet biuro ma inne menu na stołówce a pracownik fizyczny który na nich pracuje jest dojeżdżany jak tylko się da a oni się z tego śmieją i się nie dziwię skoro nic nie robią a pieniążki się zgadzaja

Tak39Nie1
Heheszki
@Heheszki

A przepraszam robią wymyślając jakieś bzdurne pomysły

Tak30Nie1
Co do zarcia..
@Heheszki

Co do posilkow, nie widze problemu.Wystarczy zajsc w czasie kiedy biuro sie posila.Nie sadze zeby ktos cos burknal????Wode niech sobie w du..pe wlaja, sam sobie kupie i przyniose i to w takim czasie gdy beda wycieczki chodzily, co by wzdy i postronni wiedzieli jaka to fir(emka)ma. W temp powyzej 28st C mam prawo robic przerwy w pracy i odpoczywac. A co do placenia tkz setek...wystarczy nie pracowac w zadna sobote (100% roboli), szczegolnie gdy teraz jest Lida i plany zaczna sie walic.Zobaczycie jak szybko znajdzie sie kasa.A ze nie pracuje sie w soboty, to co moga zrobic??? Nieobecnosci wstawic???Stasio czy Mirusio czy jakis inny bedzie latal obes...any po pachy, co nas to obchodzi? Ja wole mniej pracowac i wiecej zarobic niz robic jak wol a premie kwartalne lykna niedorobione majsterki.Myslec Panowie , myslec i nie bac sie , bo do taj firemki juz tylko desperat przychodzi.

Tak41Nie1
Bear
@Obiektywny i obrotny

Od czasu przeprowadzki ten zaklad zmierza w kierunku konca. Jest zle, a bedzie gorzej. Tez mam oferte pracy, a jedyne co mnie trzyma w Samaszu to przyzwyczajenie, które jest coraz słabsze w starciu z głupotą nowych biurowych. W soboty juz w ogole nie pracuje, nie chce, bo u kogos innego bardziej mi sie oplaca, a jak ktos bedzie mial pretensje to wtedy zmienie prace i po temacie.

Tak36Nie1
Logiczny logista
@Bear

To czemu nie zmienisz pracy skoro tak źle A masz oferty, wiesz że tu masz labe a jak pójdziesz gdzieś indziej to trzeba bedzie zapierd@lac? Niedługo biawar ruszy, reklama na pół płotu ze szukają do roboty, może część zakładu pójdzie tam,pewnie kasa lepsza,bliżej lżej będzie lepsze warunki. Tylko czemu caly czas te same geby bylo widać, zwalniają i wracają z podkulonym ogonem bo jednak samasz nie taki zly. Na zarcie narzekacie, na biurowych, to idź i se kup salatke za wlasna kase to będziesz miał inne menu. Kadra kierownicza to masakra rzeczywiście, od dyrektora który na każdym zebraniu drze morde, przez duzego bobasa ktory ma ego i mniemanie o sobie wieksze od wszystkich pracowników razem wziętych, "genialnego" nowego szefa planistow który jedynie co potrafi, to w sumie nie wiem co, miszczowie podpierdalacze dawaj dawaj szybciej z montaży, itp Pozdro że słonecznej brytanii

Tak8Nie19
SlKg
@Obiektywny i obrotny

O tej firmie można napisać "czy leci z nami pilot?" Hahaha :D Bajzel w ładnym opakowaniu.

Tak27Nie
Pieta
@Co do zarcia..

Gadka bez sensu są takie spawaczyki co w kazdą sobotę przylazą .nawet dzisisiaj szwędają się po 2 zmianie (usunięte przez administratora)

Zzz

Warto wrócić na spawalni do panasa? Jaka stawka teraz jest przedtem pracowałem 5 lat na spawalni i czy da nadgodziny

Tak6Nie29

Witam, przyszła kolej i na moje wyrażenie opinii na temat pracy w zakładzie. Wymienię tak w skrócie: stawki śmieszne z racji usunięcia współczynnika, każdy miał niby na tym zyskać i owszem każdy pracownik nie robiący żadnych nadgodzin zyskał, ale Ci którzy pracowali i zostawali po godzinach dostali za to po (usunięte przez administratora) nieopłacalne jest robienie jakichkolwiek nadgodzin w tygodniu, jedynie zostaje weekend, a nie zawsze mozna, młody pracownik bez doświadczenia dostaje na start takie pieniądze jak praktycznie doświadczony pracownik z kilkuletnim stażem, kolejna kwestia przepustki jak w więzieniu powoli zaczyna się tu robic( szatnie otwierane tylko w określonych godzinach później zamykane) słyszałem również o licznikach czasu na maszynach cnc- czytaj monitorowanie co do sekundy pracownika z jego pracy i wyciśnięcie z niego maksimum możliwości czasami nierealnych, kolejnym punktem będą ludzie pracujący na oderwanych od rzeczywistości stanowiskach- typu panowie od tzw jak to mówią pracownicy „malowania linii”- nic nie robią totalnie, siedzą w biurze na facebooku ze słuchawkami w uszach(widziałem na własne oczy) robienie dodatkowych kierownikow kierownika szefa zastępcy kogoś tam, no istny cyrk, na każde możliwe stanowisko jest dodatkowy kierownik czy tez dyrektor(jestem tylko ciekaw jakie pobory Ci ludzie biorą) i naprawdę mógłbym jeszcze wiele wymienić, podejrzewam ze Pan Stolarski nie ma zielonego pojęcia co wyprawiaja jego ludzie rządzący tam i jestem przekonany ze do większości propozycji wprowadzanych zmian w życiu by nie dopuścił, szkoda trzeba szukać pracy gdzie indziej,

Tak43Nie2
@pracownik

Usuneli współczynnik? Ale motyw, to wg mnie zmiana na plus, jak pamiętam że jeden dział miał współczynnik powyżej 1.00, raz na rok , a inny miał raz na rok PONIŻEJ 1.00 (czyli cały rok miał praktycznie na plusie, gdy ten pierwszy miał na minusie cały rok). Z szatniami też niezły numer, trochę to przypomina w takim razie jak w podstawówce szatniarka siedziała i nikogo nie wpuszczała do szatni poza przerwą :D

Tak18Nie2
Gienek

kolego samasz to "K.ołchoz"jest

Tak18Nie3
Wowka
@pracownik

(usunięte przez administratora) wszystko dobrze wie od lat ale to mu pasuje .pracujta pracyjta podbijamy cały świat przemowy przemowy jak to się firma rozwija .ale pracownik jak tyrał za marne pesos to i tyra

Tak23Nie2
Jaro
@Wowka

No ale jak juz zdobędziemy cały świat to dopiero poczujemy przypływ pesos .haha .oni nigdy niedają nam zarobić czas na pobudkę.ile by nie zarabiała fyrma to i tak mają nas głeboko

Rip

Te czasy gdzie można było zarobić bo płacili setki od stawki rzeczywistej już nie wrócą. Tak to jest jak młodzi zaczęli rządzić, a wszystko mieli podane jak na tacy to co Pan Antoni wypracował. On wiedział że tą firmę stworzył przy pomocy pracowników i ich doceniał pozwalając zarobić niezłe pieniądze. Niestety to już się skończyło

Tak20Nie1
xyz

A tam narzekasz. "biuro jest najważniejsze, a nie produkcja (bydło)!!!" - powiedział jeden z prezesów z KOB Niestety tak jest większości białostockich firm. Jak nie rodzinka to inne kombinacje. Tylko życzyć żeby kiedyś powinęła im się noga i zasmakowali życia od 10 do 10. Pozdrawiam wszystkich z produkcji. Biurwy nie.

andrzejek montaż

(usunięte przez administratora)jak se tam te planowanie planowało to planowało ale teraz jak nowego kierowniczka mają to hoho ten dopiero narobi bigosu w całej produkcji. chłop mysli ze wszytkie rozumy pozjadal , a wszyscy się z niego tylko smieją. teraz już szybko nie dolecisz zadnych brakow bo 5 maili musza wyslac do glownego biura, tam pomysla czy mozna to dolecic i jak doleca to doleca a jak nie to montaz sie zatrzyma. dobra zmiana! brawo lechu za powolanie tak wybitnego fachowca. kadra zarzadzajaca to tragedia, dawaj i dawaj maszyny ta cala lida to im bokiem wyjdzie.

Tak17Nie1
radek

ludzie juz sie nie poddają nikt za śmieszne stawki nie będzie kurde pracować.czasy wyzysku sie skonczyly.dotrze to wkońcu do pracodawców?

Tak20Nie2
Marek
@radek

Raczej nie dotrze bo mają nasrane w bani .nie ma normalnych pracodawców

Tak13Nie2
Tak myślę...

Z tego co czytam, to wnioskuję że w firmie dalej taki kolchoz i nagonka na produkcji. Nic nie idzie ku lepszemu od czasu przeprowadzki (półtora roku)??? Ludzie dalej rezygnują z pracy tutaj? Smutne ☹️ Trzeba było zostać w Białymstoku i dać te stawki co teraz ludzie pchaliby się drzwiami i oknami do pracy. Ech... Trawiasta i Kombatantów to były czasy i robota schodziła, kiedy było trzeba podgonic z planem człowiek został po godzinach dorobił sobie. Nie chcę źle życzyc, ale ten Zabludow to chyba był strzałem w kolano ☹️ w Białymstoku już nieraz brakowało nam ludzi, gdzie jest największe zaludnienie w regionie i wszystkim z okolicznych miejscowości było blisko i każdy miał dobry dojazd, to teraz myślicie że ludzie znajdą się gdzieś na peryferiach, gdzieś na uboczu, gdzie już nasz konkurent z Narwi przywlaszczyl sobie co lepszego pracownika, myślę że ciężko będzie z pozyskaniem nowych rzetelnych ludzi, ale kibicuje firmie i życzę jak najlepiej. Pozdrawiam

Tak19Nie3
majster
@Tak myślę...

Dali takie stawki, że w sumie to się mniej zarabia niż np rok temu(w sumie z nadgodzinami) Czasy się zmieniają w zawrotnym tempie więc nikt raczej nie będzie się pchał do Samaszu przy obecnej polityce firmy, bez znaczenia gdzie firma się będzie znajdować. Egzaminy po podwyżkę, a jak się obleje to stawka jak u świerzaka?? Ludzie kto to wymyślił jak i tak brakuje rąk do roboty??? Przepustki jak w jakimś zakładzie karnym??? 5S i masa ludzi wysoko zatrudnionych na nie wiadomo jakich i po co stanowiskach?? Z tego na pewno więcej maszyn nie zejdzie, a pasożytów trzeba opłacić. Nie wiem czy pan Antoni to wytrzyma. Oby.

Tak12Nie2
joł
Nazwa działu: Produkcja

odchodzi 12 osób z montażu czyli 1 linia i dwie osoby a na 8 jest już tylko jedna zmiana czyli ile to jest maszyn miesięcznie...

Tak33Nie3
Wd41
@joł

Ale oco chodzi jak im niepotrzebni polacy do pracy .niech zatrudniają ukr białorusów i innych rumunów .wiadomo do truskawek w korycinie czy jabłek w grójcu to powiedzmy się nadają alee np do spawania czy motażu to niekoniecznie.

Tak25Nie1
Nie spawacz
@Wd41

Spawanie jeszcze ok, jakies umiejętności trzeba mieć , ale montaż ?? Ludzie , żeby kręcić śrubki nie trzeba żadnych umiejętności , żadnych szkoleń , żadnych uprawnień. Kazdy kto przyjdzie prędzej czy później nauczy się tych czynności , pozna detale i będzie kręcił. Kwestia tego jak Samasz zachęci ludzi , żeby dojeżdżali ponad 20km , pracowali za 19zl brutto , a żeby dostać podwyżkę będą musieli pisać egzaminy teoretyczne.

Tak13Nie14
Kdf super spaw
@Nie spawacz

Pan wielki spawaczu już niedługo przyjdzie taki czas ze wy o wielcy fachowcy będziecie jeden tydzień spawać a drugi montować co se naspawaliście i wtedy docenicie prace montażu ze nie chodzi tylko o sróbki i nakretki ale i poprawki po fachorach smawaczach

Tak20Nie2
@Nie spawacz

19 brutto?? To pensja dalej ta sama mimo większego nakładu na paliwo ??

Tak15Nie2
Nie spawacz
@Kdf super spaw

Nie jestem spawaczem . Taka jest moja obiektywna opinia.

Tak10Nie2
Bbdjdjfjc
@Kdf super spaw

Szanowny Panie montażysto. Niech Pan sobie wyobrazi, że spawalnia również poprawia po działach poprzednich. Często i gęsto coś jest niedogięte, przegięte, za ciasne tulejki itp. itd. Nawet po laserach często trzeba usuwac niedopalone pozostałości, bo nie wchodzi tulejka lub koliduje z innym elementem. Jakoś nikt nie płacze z tego powodu. Poprawki były, są i będą, tego nie przeskoczymy.

Tak14Nie2
Tshdj
@Bbdjdjfjc

Dokładnie! Chcecie niemieckiej jakości za polskie pieniądze. To się nie uda. Z samaszu pottingera nie zrobicie

Tak13Nie3
@Kdf super spaw

Wez tylko pod uwage ( bez zlosliwosci), ze spawacz jak naspawa to i to zlozy, szybciej ,moze wolniej ale zlozy.Natomiast odwrotnie , niestety to nie zadziala i montazysta sam sobie nie naspawa i co wtedy???

Tak11Nie3
loos
@joł

Kto pozwala przy takiej konkurencji na rynku pracy odchodzic wogole pracownikom?

Tak11Nie1
Jack daniels
@O

Trochę słaby post poskłada moze szybciej albo wolniej . na monażu niema tak jak u spawaczy jest stasio a jemu niema wooollnooo dajesz bo maszyna musi zjechać nie dość ze ekspresem bo ile zjedzie to jego brocha .mus montażu ma byc dokładnie zgradowana pomalowana pospawana .czyli taka kontrola jakości .a spawacze myślą ze nam tylko o skrecanie chodzi .

Tak7Nie3
@Jack daniels

Stasiu bedzie musial sie przyzwyczaic do szybciej wolniej...chyba ze sam bedzie szybko dzialal. A kto Stasia wogole bierze do glowy??? I kto to jest??? Zeby wymagac trzeba samemu umiec ????

Tak7Nie1
@loos

Samasz pozwala ????????

Tak2Nie1
Zzz

Ściągnąć starych fachowców którzy wiele potrafili dac im dobre pieniądze. Dopilnuja reszty pracowników sami będą robić i będzie jak dawniej wszystko w miarę na czas i dobrze zrobione. Pozdro

Tak11Nie1
Bol dooopy

Tym papierem w kiblu to strach płytki wycierać bo się porysuja a co dopiero (usunięte przez administratora)

Tak5Nie3
@Bol dooopy

Ojej.....delikatna du... ???? Moze dup...cia chcialaby delikatny papierek??? A moze jedwabna szmateczke??? Nie (usunięte przez administratora) tyle ...

Tak2Nie6

Zostaw opinię o SAMASZ - Zabłudów

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie