Opinie o Mad Mobil spółka jawna w Rybnik

Mad Mobil s.j. Autoryzowany Dealer Nissan i Suzuki. Salon. Autoryzowany Serwis Nissan i Suzuki Rybnik Gliwice woj. śląskie. Sprzedaż samochodów nowych. Sprzedaż samochodów używanych. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Wypożyczalnia samochodów.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mad Mobil spółka jawna w Rybnik

maskotka

W Mad Mobil pracuję od 8 lat i od tego co tu czytam w niektórych opiniach, aż rozbolała mnie głowa. Ile w ludziach jest zawiści i potrzeby krzywdzenia innych, w dodatku zupełnie bezpodstawnie, gdyż większość tutaj rzuca oszczerstwami i wykrzykuje bzdury wyssane z palca o rzeczach, o których nie mają bladego pojęcia! Zbyt łatwo rozpowiadać takie kłamstwa w internecie będąc anonimowym... a jeszcze łatwiej, gdy portal nie pozwala odpowiadać firmie na te zarzuty pod ich adresem - taką możliwość trzeba sobie wykupić (: Natomiast jeśli chodzi o moje wrażenia z pracy, to są bardzo pozytywne. Co najważniejsze - zarobki na dobrym poziomie (dopasowane do stanowiska, doświadczenia, itp., więc nie pytajcie ile, bo każdy ma swoje ustalenia), a do tego każdy pracownik jest traktowany indywidualnie, wszystkim próbują wyjść na przeciw i dopasować rozwiązania do problemu, nie traktują tu nikogo przedmiotowo. W żadnej innej pracy nie zostałam tak długo, a wpływa na to przede wszystkim świetna atmosfera, gdyż wszyscy się tu dobrze znamy, integracja zespołu nie kończy się na firmowych imprezach, regularnie widujemy się również poza pracą, czy to na wspólnych spacerach z psami, czy na piwie, czy na rowerze. Mówiąc krótko - chce się chodzić do pracy, między innymi po to, żeby spotkać się ze znajomymi ;) Jeśli chodzi o szefostwo, to czasami ciężko nadążyć, jak ma się trzech szefów, ale z biegiem czasu można się przyzwyczaić, który jest odpowiedzialny za jaką część działalności, a wtedy wszystko staje się jasne i czytelne. Zdecydowanie działa tu zasada "szef też człowiek", dlatego nie można ich traktować jak wrogów, za to każdy może do nich przyjść i po prostu po ludzku pogadać, a wtedy zawsze starają się pomóc. Ja tak właśnie robię i jeszcze się nie zawiodłam.

maskotka

Spółka przekształciła się w spółkę z o. o. i zmieniła nazwę na Mad Mobil sp. z o. o., wciąż istnieje, wystarczy sprawdzić krs po numerze nip, nie jest to trudne ;) a o jaką kobietę chodzi?

Dla świeżaka praca tutaj jest w sam raz? Niby spoko, bo właśnie nim jestem. czy po tych opisach, które tu przedstawiacie mogę przypuszczać, że w miarę łatwo będzie się dostać? i czy mimo wszystko jest jakaś szansa na poprawę warunków pracy?

NM Nowy wpis

Kilka faktów i trochę opinii: Firma jest niezwykle oszczędna na wszystkim i pod każdym kątem, nie można tu liczyć na premie świąteczne, najwyżej na jakąś ubogą wigilijkę raz w roku i to też niekoniecznie, ekspres do kawy jest dla klientów, komputery są na ogół stare i najtańsze, jak ktoś chce coś lepszego to musi sobie kupić to sam za własne pieniądze. Telefony firmowe to najtańsze modele smartfonów, albo jakieś stare modele choć krążą jeszcze stare telefony z klawiaturą. Słyszałem nawet, że kiedyś w ramach działań marketingowych wypożyczyli bukiet z kwiaciarni, żeby za niego nie płacić Nie liczcie tu na jakiekolwiek szkolenia, ponad to co wymagane przez importera, rozwój w tej firmie jest praktycznie niemożliwy, a wszelkie propozycje ulepszania firmy i standardów, są gromione przez szefów, i to do tego stopnia, aby człowiekowi odechciało się jakiejkolwiek własnej inicjatywy. Z zalet wypłata jest na czas, przychodzicie, robicie co do was należy i tyle. Dostajecie 6% z zysku netto i podstawę minimalną krajową. Dobra opcja żeby zacząć, zdobyć doświadczenie i spier stąd do miejsca, gdzie ludzi się szanuje. Ciekawostką jest to, że pracownicy zatrudniani od nowego roku mają wyższe minimalne krajowe, niż obecni pracownicy, bo obecnym pracownikom nie zwiększyli podstawowego wynagrodzenia Za każdą szkodę na aucie płacicie z własnej kieszeni chyba że auto ma ubezpieczenie, to wtedy jakoś koło 700zł nie wiem co w przypadku gdyby ktoś jakoś bardziej rozbił nowe auto może być ciężko bo szefowie nie ustąpią Jeśli ktoś ma już jakieś większe doswiadczenie i sie szanuje, to lepiej wybrać inne miejsce dla świeżaka w sam raz

Basia

A jak tu premie działają? :D widziałam teraz te opinie od pewnego klienta, który stwierdził, że mimo faktu iż jego konto zmniejszyło się o 100 tysięcy to i tak jest zadowolony z obsługi. z tej prostej kwoty ile % przypada prowizji? Jak to jest dzielone?

maskotka Nowy wpis
@Basia

Nie jest to takie proste ;) te przykładowe 100 tys nie przekłada się na zysk 1:1, dealer też musi zapłacić za ten samochód do importera

@maskotka

Czyli nie wiadomo jak sobie naliczają marżę tutaj zazwyczaj? To co się składa na te przypuszczalna kwotę 100 tys? cena auta, to co docelowo idzie do firmy i dopiero później prowizja dla dilera?

Krzysztof

Dzisiaj wyjechałem nową Vitarą z salonu w Gliwicach. Obsługiwali mnie cudowni ludzie i pomimo iż moje konto zmniejszyło się o 100 tys. zł czuję się szczęśliwy i dopieszczony. Czarująca i kompetentna Pani Justynka Kuleta to prawdziwy brylant. Dziękuję Pani Justyno w imieniu własnym i żony.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Mad Mobil spółka jawna na stanowisko Sprzedawca samochodów? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Skoro każdy jest traktowany indywidualnie i ma pensję dopasowaną do stanowiska i doświadczenia (według @maskotka, ja tylko cytuję), to ile się zarabia przykładowo jako pracownik wypożyczalni, mają te preferowane orzeczenie o niepełnosprawności i jednocześnie prawko B+E?

damon

Niestety ale od jakiegoś czasu wiadomo że opinie na google nie są wiarygodne i niewygodne są po prostu blokowane. Oto moja opinia, może inni skorzystają: Po serwisie blacharsko-lakierniczym samochód nie odkurzony w środku i brudny jakby stał miesiąc gdzieś w lesie. Wydanie samochodu czystego dla klienta był standardem już 25 lat temu. Źle wypolerowane skazy na nowych lakierowanych elementach. 2 miesiące po odbiorze nadal nie mogę się doczekać nowych napisów na tylnej klapie, chociaż pracownik zapewniał że do tygodnia będą. Żadnego telefonu czy wyjaśnienia. Dramat.

Ilu sprzedawców samochodowych w sumie potrzeba na lokalizacje? po opiniach widzę, że ktoś z parę miesięcy temu już pytał o te prace a na stronie w zakładce z karierą widnieją oferty na Rybnik a także Gliwice. Nie chce jeszcze zdradzać które miasto mnie interesuje nim ktoś nie porówna warunków. są tu osoby z tych lokalizacji i mogą opisać jak teraz sprzedaż idzie i przy jakiej atmosferze?

@maskotka

Fajnie się to czyta, aż mam ochotę aplikować do waszej firmy bo o taką atmosferę to ciężko w dzisiejszych czasach :) A macie jakieś szkolenia coby się rozwijać i awansować dalej? Są w ogóle szanse na jakiś awans? :)

@Marta

Szkolenia zależą od stanowiska, dla niektórych są wręcz niezbędne i odbywają się w różnych trybach - stacjonarnie, online lub wyjazdowo (w tym również za granicą - ostatnie było w Hiszpanii). Sporo szkoleń zapewniają nam Nissan i Suzuki. Awans jest możliwy, ale z tego co wiem, trzeba na niego zapracować i wykazać się czymś więcej, wychodzić z własną inicjatywą, itp., więc nie jest tak łatwo go dostać. Dużo zależy też od stanowiska i ilości osób w dziale, bo to jednak nie jest duża firma. Natomiast jak ktoś poczuje się znudzony swoim obecnym stanowiskiem, to zawsze jest możliwość zmiany obowiązków, wymiany na coś nowego, ciekawego - ja skorzystałam już kilka razy z tej opcji, zwłaszcza na początku, jak sama nie wiedziałam czego chcę ;p

@maskotka

O kurcze, te podmianki akurat genialne są, pierwszy raz spotykam się z taką elastyczną możliwością. A jakie są tu konkretniej stanowiska do wyboru jeśli chodzi o te możliwości zamiany?

@Monika

Stanowiska są różne, zależy jakie mamy akurat obłożenie danego działu. Każdy może spróbować swoich sił czy to w biurze, jako sprzedawca, czy na wypożyczalni. Wystarczy wyjść z inicjatywą.

@maskotka

A w którym z miejsc polecasz najbardziej pracę? ;)

@Monika

O gustach się nie dyskutuje ;)

Dorota

Na czym polegają stabilne warunki zatrudnienia na stanowisku Sprzedawcy Samochodów? Pytam, ponieważ ta informacja jest zawarta w ogłoszeniu o pracę, które znalazłam na stronie firmy. Dla mnie stabilne zatrudnienie, to pensja minimum 4 tysiące netto i umowa o pracę na czas nieokreślony. Czy można liczyć na takie warunki? W ogóle to kobiety mają szansę dostać się na to stanowisko? Branża motoryzacyjna to najczęściej kojarzy się z mężczyznami...

@Dorota

4 tysiące w 4 miesiące

Drentwy

Ktoś tu grubo przesadza, nigdzie tak źle nie płacom. Za uczciwą pracę jest uczciwa pensja i tyle. Każdy by chciał zarabiać dużo i narzekać na innych, a to trzeba coś dać od siebie najpierw. Stabilna praca to jest wtedy, jak firma działa długo i wiadomo że bedzie dalej działać, co to wogóle za pytania. Szef daje umowę i pracujesz, jak jesteś sumienny to się nie masz co bać. Chyba, że jeden z drugim by chcieli w kulki lecieć i kasę brać to się potem dziwić jak roboty nie ma

@Drentwy

To dla przykładu teraz jak wisi oferta dla koordynatora serwisu są podane w niej widełki liczone od 4,650 zł do 6,850 zł. przez pierwsze miesiące zgarnia się te najniższe a potem czas pokaże? Opisze ktoś sama w sobie prace? Czy zakres obowiązków jest adekwatny co do stawki?

Drentwy

Moja opinia o firmie jest pozytywna, można tu liczyć na stabilna pracę i płace. Szefowie doceniają swoich pracowników, zawsze można liczyć na uśmiech i dobre słowo. Pracownicy są zadowoleni, firma się rozwija, można ze spokojem patrzeć w przyszłość. Jeśli chodzi o rotację pracowników to nie jest ona zbyt wielka, raczej standardowa w tej wielkości firmie. Co jakiś czas ktoś wybiera inna ścieżkę kariery i przychodzą nowe osoby. Firma stawia na młodych pracowników, kształcąc ich i pomagając w rozwoju zawodowym. Wszyscy, którzy pracują dłużej w tej firmie wiedzą że to dobre miejsce i warto tu pracować nawet do emerytury

@Drentwy

Jak przyjmowani są młodzi ludzie to pewnie bez wielkiego doświadczenia. Firma stawia tu na szkolenie takich pracowników? Można pracując złapać np. nowe uprawnia? Wysyłają na takie kursy jak są potrzebne?

@Sławomir

Oczywiście, że tak. Kursy i szkolenia są na bieżąco, kadra jest odpowiednio wykwalifikowana. Firma stawia na młodych ludzi bo widzi w nich przyszłość. Inwestycja w pracownika to inwestycja, która zawsze się opłaca. Mało gdzie jest takie podejście, także polecam próbować i pracować, a każdy będzie zadowolony. Człowiek by sam aplikował jakby tam już nie pracował

Krystek

Jakby nie kierownik serwisu to mógłbym pracować jako mechanik. Wydaje mi się, że jest po budowlance lub innej pseudo mechanicznej specjalności. Czego więc oczekiwać?

@Krystek

Dobrze zrozumiałem że zastanawiasz się po jakiej szkole jest kierownik serwisu? A co to ma za znaczenie? Uważasz ze nie zna się na rzeczy? Nie macie tam żadnych szkoleń żeby trochę podnieść kwalifikacje pracowników?

Maja

Widzę, że opinie o pracy w Mad Mobilu są podzielone, jedni chwalą, inni piszą niepokojące rzeczy. A tymczasem firma zatrudni mechanika/elektromechanika https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/mechanik-elektromechanik-samochodowy,lento.pl7158453862218e38d2f6b3379f8af6d1,gliwice Skoro już zaglądacie tutaj, Pracownicy, to może wolno mi poprosić Was o wskazówkę, ile taki mechanik u Was zarabia w jeden miesiąc? Z góry dzięki.

@Maja

5 tysięcy w 5 miesięcy

Sławomir

Nie pomyliłeś się? Chyba w miesiąc. Raczej nie uwierzę w tak niskie wypłaty. Bądź poważny i napisz realną stawkę.

LS

W firmie Mad Mobil Rybnik odbyłem 3 tygodniowy staż związany ze studiami, podczas którego wszyscy z którymi miałem przyjemność współpracować byli bardzo otwarci i pomocni. Zawsze był ktoś do kogo mogłem zwrócić się o wyjaśnienia w przypadku nowo poznanych zadań. Po odbyciu stażu zostałem zatrudniony na stałe co każe mi wierzyć, że szefostwo zwraca uwagę na pracę wszystkich zatrudnionych pracowników. Umowy zawsze są jasne i dokładnie wytłumaczone przez przedstawicielkę HR'u, nie spotkałem się również z brakiem profesjonalizmu ze strony współpracowników czy przełożonych w trakcie codziennej pracy. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Mad Mobil ludziom poszukującym niezbędnego doświadczenia oraz szukającym rzetelnej firmy na stałe.

Ciekawy

Jak wygląda praca na stanowisku wypożyczalni samochodów? Pojawiają się ogłoszenia i mnie ciekawi czy aplikować. Jak godzinowo i na jakie zarobki można liczyć? Praca spokojna? Dużo obowiązków?

JJ

Spędziłem tak kilka dobrych lat, ale przez moją sytuację życiową musiałem się przeprowadzić, a to wiązało się również ze zmianą pracy. Jednakże polecam wszystkim, a zwłaszcza osobom zainteresowanym motoryzacją.

Nowy sprzwdawca

Sprzedaż samochodów to dla mnie nowa branża i z początku bałem się że mogę tego nie ogarnąć. Jednak po po kilku miesiącach mogę już coś powiedzieć w tym temacie. Moje obawy co do tego czy dam radę rozwiały się po tym jak na początku otrzymałem dużo wiedzy teoretycznej potrzebnej mi do tego by pracować z klientem w salonie. Bardzo też pomogło mi to że mogłem w praktyce obserwować jak bardziej doświadczeni sprzedawcy pracują z klientem. Obecnie już działam prawie że samodzielnie z klientami i mam tego pierwsze efekty w postaci sprzedaży samochodów. Co do samej atmosfery wśród pracowników to mogę tylko potwierdzić ze jest ona bardzo dobra. Nie ma rywalizacji wśród sprzedawców a wręcz przeciwnie staramy się sobie wzajemnie pomagać jako jeden zespół. Wiec jeśli jesteś osoba chętną do tego by uczyć się nowych rzeczy i chciał byś się sprawdzić jako sprzedawca to z czystym sumieniem polecam pracę w Mad Mobil.

Beata
@Nowy sprzwdawca

Ta obserwacja innych osób w pracy to jest tak że chodzi się za nimi krok w krok czy jednak jakoś z oddali lub podczas pracy papierkowej?

Hanys

Dobra firma są gorsze. Zawsze można liczyć na innych pracowników, nie ma problemów z wolnym dniem od pracy. Można się dogadać.

Forest

Pracuje w Mad Mobil już 6,5 roku więc mogę coś powiedzieć na temat pracy w tej firmie.... Samo to że jestem tu już tyle czasu jest dowodem na to że można tu liczyć na stabilne zatrudnienie. Jeśli jesteś osoba która lub w pracy się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności to na pewno w Mad Mobil możesz liczyć na to że sporo się nauczysz i zdobędziesz sporo doświadczenia pod warunkiem że jesteś osobą która przychodzi do pacy wykonywać swoje obowiązki a nie tylko spędzić jakoś 8h :) Jeżeli popracujesz tu jakiś czas i pracodawca widzi że można Ci zaufać, nie obijasz się gapiąc w telefon :) to z czasem zyskujesz co raz większą swobodę działania w zakresie swoich obowiązków przez co zupełnie nie czuje się w Mad Mobil tego że ktoś non stop nad tobą stoi i sprawdza co robisz. Ważne jednak abyś z wszystkich swoich obowiązku wywiązywał się na czas ! Jeśli chodzi o kwestię zarobków to co ważne pieniądze zawsze są na czas ! Nigdy nie zdarzyło się aby był chodź dzień spóźnienia co do wypłaty ! Również jeśli starasz się i przynosisz dla firmy konkretne zyski to możesz liczyć na premię ! Kwestię urlopu, L4 - nikt tu Ci głowy nie urywa jeśli chcesz iść na urlop nigdy nie miałem z tym problemu ważne żeby tylko twoje obowiązki były zrobione w terminie. Również jak byłem na L4 czasem nawet i dłuższym to też pracodawca nigdy nie wymusza to tobie abyś wrócił do pracy.... Co do atmosfery w pracy to oceniam ją na BARDZO WYSOKIM POZIOMIE. W MM wśród współpracowników nie ma rywalizacji, każdy traktuje tu się na równi i z szacunkiem. Szefowie też dbają o dobrą atmosferę w firmie często przed pandemią były organizowane spotkania integracyjne. Jeśli jesteś pomocny wobec innych to inni też chętnie pomogą Tobie. Szczególnie nowi pracownicy mogą liczyć tu na wsparcie bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Z czystym sumieniem mogę polecić pracę w Mad Mobil każdemu komu chce się pracować i rozwijać :)

Krzy$

Ostatnie opinie to chyba rodzina od szefa pisała. Rotacja w firmie bardzo duża, na każdym stanowisku. Przyjedźcie i zobaczcie. Szkolenia ? Chyba telefoniczne, albo wskazówkowe w formie emaila i slajdów. Imprez firmowych też nie mają z tego co wiem od paru lat. Socjal nie istnieje poza wydzielona strefą do jedzenia.

Jerzy

Profesjonalne, zaangażowane i bardzo życzliwe podejście do klienta, zarówno na etapie wstępnej informacji, następnie oferty i realizacji zamówienia. Udzielanie informacji telefonicznych przez bardzo miły personel. Terminowe i kompleksowe załatwienie wszystkich formalności związanych z przygotowaniem samochodu do odbioru wraz z wyczerpującą instrukcją dotyczącą w szczególności nowych rozwiązań technicznych. Opinia za całokształt - SUPER !!!

@Jerzy

Słabo wygląda usługa

Bogusia
@Jerzy

Moja historia kupna Suzuki jest długa. Maksymalnie streszczając, nie byłam zadowolona z obsługi sprzedaży (naciąganie na dodatkową dopłatę, brak instrukcji obsługi w dniu odbioru). Zupełnie odwrotnie było przy wcześniejszym kupnie VWagenów.

@Bogusia

To ciekawe. Czyżby poziom usług się pogorszył? Może firma ma nowych, nieprzeszkolonych pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Mad Mobil spółka jawna - Rybnik

• Jak się pracuje w Mad Mobil spółka jawna?

Zobacz opinie na temat firmy Mad Mobil spółka jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mad Mobil spółka jawna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 4 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mad Mobil spółka jawna