Opinie o Nivea w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Nivea. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Nivea o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nivea w Poznań

Agnieszka

@Stefan, ostatecznie po opisanej przez Ciebie rozmowie rekrutacyjnej udało Ci się dostać do pracy w firmie Nivea? Jeżeli tak to, jakie warunki zatrudnienia zostały Ci zaproponowane? Od kiedy zaczynasz? Odpowiedz na powyższe kluczowe pytania w Twojej całej sytuacji.

Czekam... czekam...

Agnieszka

@Ela, rzeczywiście taka sytuacja występuje, jeżeli chodzi o pracę w firmie Nivea? Pracownicy pozwalają sobie na tak długie przerwy? Nikt tego nie kontroluje? @MEN NIVEA MEN, o jakiej sytuacji piszesz? Wydarzyło się ostatnio coś, o czym mógłbyś napisać? Sprecyzuj, co chciałeś przekazać swoim komentarzem.

Ela
@Agnieszka

Tak. Pozwalają sobie. Oczywiscie nie zawsze i nie codziennie. Są dwie przerwy - 20 i 10 minut. Ale spora grupa lubi je sobie przedłużyć, własnie zwłaszcza z działu Stefana;) Na produkcji jest automatyczny system, który wymusza właczenie linii bo inaczej muszą się tłumaczyć. Fakt jest taki, że panuje dość luźna atmosfera i niektórzy to wykorzystują. Robiłam w kilku firmach a Nivea, w zasadzie BMP, jest najlepsza.

MEN NIVEA MEN

Jak tam ściemniacze, system GPS pokrzyżował niektórym pracę.

Stefan

Mam pytanie merytoryczne: -po pierwsze primo czy za nadgodz wypłacana jest gotówka, czy też godz te są oddawane w innym terminie? - po drugie primo co to znaczy, że bmp i nivea żyją jak pies z kotem? - po trzecie primo i ultimo jaka atmosfera na działach? Kierownictwo normalne czy takie kapo z pejczem bo cyfra do zrobienia?

re:Stefan
@Stefan

- pierwsze - nadgodziny robisz charytatywnie, w końcu jesteś przywiązany emocjonalnie do firmy - trzecie - słupki muszą się zgadzać więc pod przykrywką przyjaznej atmosfery, troski o pracownika bla bla kryje się klasyczne korpo

@re:Stefan

Po pierwsze nadgodziny nie są charytatywne w każdym bądź razie jeżeli chodzi o BMP (w nivei nie wiem jak to wygląda), rozliczenie następuje w okresie 3 miesięcznym lub wybranie nadgodzin. Po drugie nic mi nie wiadomo że nivea i bmp żyją jak pies z kotem (ale tutaj mogę nie mieć pełnej wiedzy) Po trzecie to zależy do jakiego zespołu trafisz (atmosfera przede wszystkim zależy od ludzi). Kadra zarządzająca troszkę uległa wymianie wiec ........... trudno powiedzieć jak będzie ale........ wierzę że będzie oki

@re:Stefan

Dzięki za info. Ale przecież jakoś muszą rozliczyć ten czas, prawda? Czyli warto aplikować, czy jednak przemyśleć to dwa razy?

@micky

A- i tutaj więcej szczegółów. Dzięki micky

@micky

Powiedz mi jeszcze, proszę czy stawki są sztywne czy do negocjacji?

@Stefan

Tak jak już kiedyś pisałem każde stanowisko jest zaszeregowane do pewnej grupy płacowej, a w każdej z grup są widełki, więc negocjacja jest jak najbardziej w pewnym zakresie możliwa..... raczej górnej granicy "widełek" na dzień dobry się nie dostaję. Życzę powodzenia w rekrutacji

@micky

Dzięki za merytoryczne informacje. Za powodzenie nie podziekuję coby nie zapeszać. Przesądny jakiś jestem ))

Przedstawiciel Handlowy

Pierwszy etap bardzo fajny.Panowie na wysokim poziomie.Bardzo dbali o atmosferę rozmowy.Jedna scenka z typu proszę przekonać mnie abym kupił od Pani ten długopis.

Drugi etap:Z czym kojarzy się Pani firma Nivea. Atmosfera nieprzyjemna.Pytania o firmę w której pracuję obecnie: ile osób PH ,ilu kierowników,szkolenia,struktury,premia za co?

logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Agnieszka

@micky, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. @Elenay, dlaczego zainteresowała Cie akurat praca w firmie Nivea? Może słyszałaś jakieś opinie na temat tego miejsca pracy, dlatego rozważasz zatrudnienie w tym miejscu? Firma mieści się blisko Twojego miejsca zamieszkania?

Elenay

Firma obecnie prowadzi rekrutację na stanowisko Konsultant/ka NIVEA Baby czy jest ktoś, kto mógłby przybliżyć mi warunki jakie oferuje firma jeśli chodzi o to stanowisko.

Agnieszka

@micky, Twoja aktywność w tym wątku jest bardzo pomocna, dla osób, które przeglądają forum i szukają rzetelnych informacji na temat pracy w firmie Nivea. Korzystając z okazji, że w dalszym ciągu aktywnie uczestniczysz w dyskusji to pozwolę sobie zapytać Cię o to w jakich okresach firma prowadzi nabory na programy stażowe, które opisujemy w temacie? Jest to stały np. coroczny nabór, czy może okresy są elastyczne i uzależnione od danej sytuacji w firmie? Wiesz coś na ten temat?

@Agnieszka

Nabór na staże zależy przede wszystkim od sytuacji i zapotrzebowania w firmie, raczej nie mamy tutaj doczynienia z cyklicznym naborem. Z tego co się orientuję firma również bierze udział w tzw. studiach dualnych. W takiej sytuacji nabór nowych studentów z reguły następuje po zakończeniu edukacji przez "starych". Nie jestem ekspertem w tematyce stażów czy też studiów dualnych wiec moja wiedza w tym temacie nie jest pełna i jest wynikiem tylko obserwacji co się dzieje aktualnie w firmie BMP, NIVEA. Pozdrawiam.

Agnieszka

@Piasek, czy godziny, które pracownik firmy Nivea wypracuje dodatkowo może w późniejszych dniach z powodzeniem odebrać? Czy firma prowadzi aktywną rekrutację na brakujące miejsca do pracy, czy jest to jedynie Twoja opinia, z której wynika, iż brakuje rąk do pracy w tej firmie? Napisz, jak to wygląda szczegółowo.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w dziale kontrolingu albo sprzedaży (KAMowie, biuro). Jaka panuje atmosfera? Jaki poziom wynagrodzeń dla specjalistów z 4 letnim doświadczeniem? Czy dalej panuje sytuacja z 10-12 h dniem pracy? Pozdrawiam

Zosia
@Zainteresowany

Przyłączam się do tego pytania. Faktycznie standardy są takie, że pracuje się po 10-12 godzin dziennie?

Sand
@Zosia

Dajcie sobie spokoj, ogrom pracy, mozesz konczyc po 8h ale beda inni krzywo patrzec. Wszyscy starzy KAMowie uciekaja dlatego sa ogloszenia. Jedna z gorszych firm aby pracowac jako KAM odradzam!

Piasek
@Sand

Potwierdzam wypowiedź Sand! Nie ma szans wyrobić się w 8h, więc jak lubisz pracować wieczorami, w weekendy albo oba to jest to praca dla Ciebie. Dodatkowo, przez to, że ciągle brakuje ludzi do pracy musisz robić za innych albo czekać 2 tygodnie aż się komuś zwolni slot w kalendarzu.

Agnieszka

@micky, w może wiesz jakiego rzędu jest to wynagrodzenie? Jest ono stałe i niezmienne, czy zależne od tego, jak dana osoba, która uczestniczy w tym programie radzi sobie z obowiązkami, które zleca firma Nivea? Zachęcam do Twojej dalszej aktywności w tym wątku.

@Agnieszka

Nie mam pojęcia jakiego rzędu jest wynagrodzenie, z tego co się orientuję przez czas trwania programu jest ono stałe . W firmie bmp i nivea obowiązuje tajemnica wysokości wynagrodzeń i raczej jest to przestrzegane. W przypadku pracowników etatowych są tzw grupy zaszeregowania dana grupa uzależniona jest od stanowiska na którym osoba jest zatrudniona. Każda z grup zaszeregowania określona jest widełkami od x% do y% podstawy tej grupy, zresztą tak jak jest w wielu firmach korporacyjnych i nie tylko. Być może podobnie jest w przypadku stażów i programów rozwojowych ale tego nie wiem. Szczegóły jeżeli chodzi o wynagrodzenie dany kandydat otrzyma zapewne w czasie rozmowy kwalifikacyjnej , do której jak najbardziej zachęcam.

Agnieszka

@micky, dziękuję za Twój kolejny wpis w wątku odnośnie pracy w firmie Nivea. Czy osoba, która bierze udział w opisanym przez Ciebie programie otrzymuje jakieś wynagrodzenie z tego tytułu? Czy jedyną korzyścią dla takiej osoby jest zdobycie cennego doświadczenia?

@Agnieszka

oczywiście że otrzymuje wynagrodzenie, doświadczenie to tak przy okazji ;)

Szarik

Wiecie co tam u Artura? Taka cisza po tylu latach... Dajcie znać czy coś znalazł

Pilot
@Szarik

Znalazł znalazł

Agnieszka

@micky, czyli po tym co napisałeś można stwierdzić, iż trudno jest dostać się do pracy w firmie Nivea. Czy na programy, o którym wspominałeś wcześniej, jest duża liczba chętnych osób? Napisz, proszę, czy osoba, która pozytywnie przejdzie ten proces może liczyć od pierwszego dnia na umowę o pracę?

@Agnieszka

Nie jest aż tak łatwo dostać, zależy to od stanowiska. Z programi jest różnie, lepiej nie nastawiać się że po programie będzie sie miało pracę. Napewno zdobędzie się doświadczenie, no cóż na pracę po tego rodzaju programach według mnie może liczyć najwyżej co 5 może co 4 osoba biorąca udział w programie. Czyli 25% szans że po programie będzie praca oczywiście na czas określony z regułu 1 rok. Napewno warto składać CV na tego rodzaju programy, gdy sie ma prawie zerowe doświadczenie wtedy na plus taka osoba bedzie zdobyte doświadczenie, jeżeli masz pracę i powiedzmy 5 letnie doświadczenie to taki program wg mnie nie jest dla takiej osoby. Jak już sie przejedzie programy staże itp. I jak podpiszą umowe na czas określony to.... raczej będziesz już długo pracować. Jakiejś dużej rotacji niema. Atmosfera jest ok, oczywiście są lepsze i gorsze zespoły. Ja w każdym razie zachęcam do pracy w Nivea i BMP. Do różnego rodzaju programów to raczej osoby młode z małym doświadczeniem. Jeżeli lubisz pracować w korporacji to to miejsce dla Ciebie. Jeżeli lubisz pracę na " wolniejszych " obrotach to raczej nie bedzie dobry wybór dla takiej osoby.

Agnieszka

@micky, od czego zależne jest pozostanie w firmie Nivea po programie, o którym wspominasz w swoim komentarzu? Są prowadzone jakieś oceny na podstawie, których kryteriów pracodawca, pozostawia pracownika na stałe? Czy może inne czynniki na to wpływają? Napisz, proszę, jak to wygląda szczegółowo.

@Agnieszka

Są oceny liczy sie opinia przełożonego, i trzeba mieć troszkę szczęścia żeby był wakat na jakieś stanowisko.

CD

Cześć, mam pytanie jakich zarobków oraz atmosfery można się spodziewać po programie rozwojowym Beiersdorf Manufacturing Poznań?

@CD

Witam! Po programie nie jest zagwarantowane że zostaniesz w firmie to po pierwsze. Po drugie zarobki jak najbardziej są rynkowe, jeżeli jest to Twoja pierwsza praca skup się przede wszystkim na zdobyciu doświadczenia.

Agnieszka

@Do Agnieszki., dziękuję za wyjaśnienie tej kwestii. Myślisz, że praca w firmie Nivea będzie dobrym miejscem dla pracowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę na rynku pracy? Czy doświadczenie wyniesione z tego miejsca pracy jest przydatne w przyszłości na rynku pracy? Przedstaw, proszę, swoją wiedzę na ten temat.

Agnieszka

@Szczęśliwy Człowiek, wspomniałeś w swoim komentarzu, że firma Nivea wypełnia czas pracownikowi w taki sposób, że brakuje go na życie prywatne. Czy pracownik, który lubi taki system pracy może liczyć na godziwe wynagrodzenia za takie poświęcenie? Napisz, proszę, jak to wygląda. @BIBI, w Twojej wypowiedzi padł poważny zarzut względem firmy Nivea jakim jest zarzut mobbingu. Czy rzeczywiście znasz dobrze to pojęcie i takie zjawisko zaobserwowałeś pracując przez ten krótki okres czasu? Uargumentuj, proszę, swój komentarz na ten temat. @Sand, czy często zdarza się w firmie Nivea, że pracownicy zostają po godzinach? Można później w jakiś sposób odebrać wypracowane nadgodziny?

Do Agnieszki.
@Agnieszka

Agnieszko taki system pracy nie ma nic do "lubienia- on nie powinien mieć miejsca. Jeżeli ktoś lubi taki styl powinien móc wziąć dobrowolnie popołudniami drugi etat i dostać za swą prace podwójne wynagrodzenie. Tutaj na pewno nie zostanie "godziwie" wynagrodzone "poświęcenie", gdyż ono trafia w próżnię i jest traktowane jako normalność. Ktoś bowiem musi robić za dwóch by nic nie robić mogło trzech. Ot, tajemnica "systemu".

Ogólnie rzecz biorąc praca fajna, ale jeśli chodzi o agencję pracy to jest porażka. Przez pierwszy miesiąc umowy tygodniowe, później na miesiąc na 3/4 etatu. Co najmniej raz w tygodniu sa odwołania. W tamtym miesiącu każdy miał około 120h przepracowane. Pytają się o soboty, a jak człowiek przyjdzie to nie zapłacą 100% dopóki się nie wyrobi 168 godzin. Ukraińcy są ponad wszystko. Odbijają się, nic nie robią, a Polacy muszą zapie**alać. Jeszcze sa pretensje jak przez nich nie można się wyrobić. Udają ze nie rozumieją, a jak usłyszą słowo "Przerwa" to lecą na zabicie karku. Robią wszystko byleby odpękać 12h Tak żeby się nie narobić. Ogólnie bardzo NIE POLECAM

nivea

Duzo osob pisze negatywne opinie ale jakos stare pracownice od x lat tu pracują i sa zadowolone bo maja 2700zł na reke na 3 zmiany plus fajny pakiet socjalny i z takich kobiet nie widze żeby odchodziła jedna z druga.

Basia

W tym momencie i z tymi regionalnymi co są to jest jedna z najgorszych firm , odradzam prace w tej firmie. Wiem co piszę (usunięte przez administratora) kiła i mogiła .

Zostaw merytoryczną opinię o Nivea - Poznań

• Jak się pracuje w Nivea?

Zobacz opinie na temat firmy Nivea tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nivea?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 1 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nivea?

Kandydaci do pracy w Nivea napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nivea
2.6/5 Na podstawie 303 ocen.
  • Gnieźnieńska 32
    61-021 Poznań