Opinie o EKO Holding S. A. w Legnica

rob

ja mam nadzieje ze kiedys w marketach EKO zamontują czytniki czasu pracy!kto jest za?

Wrrrrrrr!!!

Na stronie Eko ogłoszeń o pracę "do bólu" na portalach regionalnych "do bólu". Nikt się tego niestety nie chwyta bo tylko najniższa krajowa plus wyzysk nie do wytrzymania. W innych sieciach dużo dużo więcej i dużo dużo lepiej!.

Leszek

Witam a ja napisze wam fajna historyjkę. Kierowniczka regionalna zaprosiła wszystkie kierowniczki sklepu oraz ich zastepczynie na imprezę w piątek w jakimś tam lokalu w piątek wieczorem w Wolsztynie . Po godzinach pracy oczywiście. Będą one regionalna jakiś gość z audytu i reszta smietanki. Czyli około 40 kobiet i paru facetów.(elita). Podkreślam jeszcze ze to było zaproszenie. Później dostały jeszcze mejla z zaproszeniem i..... uwaga co w nim jest napisane. Obecność obowiązkowa. Każdy musi zapłacić 35zl oraz zrobić placek sałatkę lub coś innego. Nie wiem jak rozumiecie słowo zaproszenie ale ja znam chyba inną definicje. Do tego obowiązkowe ? No chyba nie. W godzinach pracy to ok ale po ? Napisałem do głównego działu marketingu bo tylko taki mejl jest dostępny moje uwagi ale oczywiście nikt nic nie odpisał. Ta impreza to wygląda jakby elita miała się napić i potem mieć co podszczypywac. Jak za średniowiecza. Zamiast na cześć tych kobiet ze ciężko pracują to jeszcze nawet wtedy chcą JE wykorzystać. Te sklepy to obozy pracy jak dla mnie. Najniższa krajowa. Zastępca 100zl więcej kierownik troszkę więcej. Rzadko się zdarza żeby zastępca i kierownik robił po 8h. Bo ma być zrobione na już a jak nie to hałas. A dziewczyny już tak ruszają się jakby biegały wręcz. To regały składają. To JE przedstawiają. Itd. Żeby tak wszystkie razem złożyły wypowiedzenia to może by się kierownictwo obudziło. To na tyle. Ciekawe czy takie historie winnych rejonach też się przytrafiaja. Pozdrawiam ciężko pracujące Panie.

@Leszek

A Ciebie nie zaprosili?

stary

Najniższych :( a wymagania że ho ho ho

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
Legnica
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Legnica
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
elka

U nas zastępca ciągle ma pierwszą zmianę i już nie myśli inaczej pracować bo tak chcę i jej pasuje,Sprawiedliwość.Regionalni gdziewWy jesteście

adam

w eko nie ma nikt płacone za nadgodziny,bo takich się nie wykazuje.Pracownik obojętnie na jakim stanowisku pracuje tyle godzin ile ma wpisane w grafiki i taki grafik podpisuje. Pomimo,że czasem to się mija z prawdą.

@adam

Grafiki....Zastępca lub kierownik musi być w sobotę A Tak nie jest obje mają wolne i pracownice same żądzą.Coś tu nie tak?

@?

Kierownik albo zastępca muszą być w sob rano na drugiej zmianie wystarczy zmianowa.

Zmianowa? Co to znaczy?

b
@?

Zmianowa-to kolejny z zastępców,(choć u mnie niekoniecznie) osoba bardziej kompetentna jeżeli chodzi o sprawy sklepu, znająca kod alarmu, loginy, rozliczająca koleżanki (odpowiada za sejf),pod nieobecność kierownika i jego zastępcy cały czas jest pod tel służbowym, zaczynająca i kończąca dzień itp.

@?

Zmianowa to osoba która prowadzi zmianę jak niema nikogo z kierownictwa. My mówimy zmianowa u was to może być osoba funkcyjna.Oczywiście w grę wchodzi tylko zmiana druga i niedziela bo taka osoba nie robi zamówień czy pieniędzy . Po prostu jest odpowiedzialna za zmianę i za zamknięcie sklepu.

@Zk

A czy to może być zwykły pracownik czy ma w umowie pracownik zmiany

@?

Zwykły pracownik, tylko taki który ma głowę na karku i ogarnia wszystko. Nie pierwszy lepszy.

@Zk

Tak ale chodzi tu o umowę .Za najniższą być zmianowa.

@?

Zmianowa nie ma dodatkowych obowiązków. Z ta różnica,że jej się przekazuje zadania do wykonania i pilnowanie sklepu. Zdążą się to kilka razy w mies a nie codziennie.tylko wtedy jak zastępca z drugiej zmiany ma wolne

taktak
@b

i za to nie dostaje ani grosza wiecej...zaznaczmy!

taktak
@b

i za to nie dostaje ani grosza wiecej...zaznaczmy!

MRX

Wynagrodzenie różni się na sklepach , a czasem jest to nawet kilkaset zł...

tyle wiem

jesli jest roznica to jakies 100,200zl na takich spokojnych sklepach tam gdzie obrot jest naprawde duzy moze byc wiecej lub jesli kierownik dojezdza do pracy wtedy dostaje na dojazd.

@tyle wiem

To mnie zatkało z tym zwrotem za dojazd do pracy a jednocześnie bardzo ale to bardzo rozśmieszyło.

tyle wiem
@Wrrrrrrr!!!

nie zwrotem !a dodatek do podstawy za dojazd! smiej sie ile chcesz:)

@tyle wiem

Czy ktoś jeszcze o tym słyszał(dodatek za dojazd)? Ha hahaha!

Malinka

Cele są dla każdego sklepu indywidualnie dobrane. Fakt, nie zawsze uda się wszystkie zrealizować ale przeważnie jest to do zrobienia.

Michau

O. a ja dostałem przedłużenie dodatku motywacyjnego wraz z jego podwyżką jak i podwyżka pensji :)) Czyli wychodzi 2500Brutto + premia nie jest zle :)

Olga
@Michau

Na jakim stanowisku masz także stawkę?

adam
@Olga

bajki pisze,nie wierz w takie bujdy,

@Olga

Może mieć taką stawkę(2500 brutto) na stanowisku kierownika sklepu, z tym że , pracujesz jakieś 320 godzin a zdarza się więcej nawet 500 (praktycznie nie ma Cię w domu)i masz netto ok. 1700zł Z premią to bzdura_nigdy nie ma!!!

hmm
@Wrrrrrrr!!!

kierownik ma brutto 2500 i pracuje tylko 8h,wypisujesz bzdury!!!premia jest jesli sa zrobione cele.

@hmm

Hmmm ma rację, ja też zarabiam 2500 brutto i pracuję normalnie po 8h. Nie wiem jakim cudem jest możliwe pracować po 500h????!!!! Już dawno bym zrezygnowała z takiej pracy. Premia jest co miesiąc, wystarczy zrealizować cele.

@Malinka

Pewnie, że pracujesz po 8 godzin, tylko, że na papierku a naprawdę to pracuje się po 10, 12. Fakt premia jest, jeśli zrealizujesz cele a jest to niestety niemożliwe. Przepraszm jeśli Cię uraziłam, może masz taki wyjątkowy sklep, ale we wszystkich innych takie są realia.

@Wrrrrrrr!!!

Oczywiście raz na jakiś czas zdarzy mi się zostać 9h w pracy ale najczęściej tylko z powodu wizyty KR, gdy przyjeżdża przed 14. Wyjątkiem jest inwentura, kiedy niestety trzeba spędzić w pracy nawet kilkanaście godzin. Widocznie mam wyjątkowy sklep bo cele nie są jakoś szczególnie wygórowane skoro można je zrealizować. Wiem, że dużo sklepów ma z tym problem i nie jest to dziwne.

@Malinka

W pełni się z Tobą zgadzam :)

aaaaaa

Ludzie czemu sie tak źrecie na tym forum???Eurocash was pogodzi... Nie po to was kupuje zeby płacić na pensje... Wydusi z was kazdą wydaną zlotowkę

xx
@aaaaaa

a kto powiedzial ze eurocach nas przejmie? chyba nie jestes w temacie:)

xx

co ty mi tu dziecko pokazujesz za link z marca? terazniejsze wiadomosci sobie wyszkaj a nie starocie.

@xx

Dziecko drogie, czy wiesz, że wydanie opinii UOKIK może trwać bardzo długo, zwłaszcza w tak skomplikowanej sprawie jaką jest zakup Eko przez EuroCasch? Czy ty wiesz w ogóle na jakich zasadach działa Eurocasch?

Malinka

No szału nie ma. Jednak jak doliczysz premie, to nie ma tragedii. Zawsze może być gorzej. Prawda jest taka, że nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Pracy na rynku jest mnóstwo, więc można przebierać w ofertach.

Ona

Czytaj ze zrozumieniem.. :)

Wrrrrrrr!!!

Bardzo dobrze powiedziane, wydaje Ci się! Mieć wrażenie a wiedzieć to duża różnica chłopcze.

Malinka

A ja pracuję w tej firmie od prawie 10 lat i nie narzekam. Na przestrzeni lat dużo się zmieniało...czasem na lepszej,innym razem na gorsze. Pracę zaczynałam jako POS ,aktualnie objelam stanowisko KS. Stawka także się zmienia,jak się zrealizuje cele,to na premię też można liczyć. Do tego dodatek motywacyjny(stawki są zależne od regionu,obrotu sklepu,itp....) Podsumowując,skoro pracuję w tej firmie tyle lat,to oznacza,że nie jest aż tak źle. I bynajmniej nie pracuję tu z przyzwyczajenia. Ja po prostu lubię swoją pracę bo mam wspaniałą załogę,bez której nic by się nie udało. Pzdr

@Malinka

Super , tylko to co Ty piszesz to mit. To, że Ty lubisz swoją pracę na stanowisku KS oznacza tyle, że lubisz rządzić a nie zarabiać na poziomie europejskim. Też mam znajomych co pracują jw Eko jako kierownicy sklepów za 1700PLN(netto) tylko dlatego, że lubią rządzić i co na tym zyskują? Nic, bo idąc na stanowisko kasjera do innej firmy zarabiają tyle samo bez żadnej odpowiedzialności. Biorąc pod uwagę godziny pracy_kierownik EKO pracuje 320 godzin w miesiącu w tym 150 bezpłatnie .

lilka K
@Wrrrrrrr!!!

Bardzo dobrze powiedziane ,dodam...większość KS to lizusy regionalnych często bez wykształcenia bo w tej sieci na KS biorą takich.. inne sieci mają wymogi i wykształcenie jest dla nich ważne:) a za te grosze to rzaden porządny KS nie podejmie u nich pracy bo kasjer w Kauflandzie ma lepiej płacone niż tw EKO.Taka jest prawda Panie i Panowie i nikt tutaj nie oczernia firmy tak jak piszą oburzeni przedmówcy taka jest prawda niestety.

@lilka K

Widzisz ja jestem KS w jednym z sklepów EKO w regionie dolnośląskim i przypuszczam że ty ze swoim wykształceniem nie dorównujesz mi jak i innym KS do pięt. Co do lizustwa to nie mierz wszystkich swoją miarką a będzie dobrze. Radzę tobie nie wchodz więcej ojcu do wanny bo później głupoty wypisujesz

lila K
@Ona

Ojć..zabolało :) ? No tak "Prawda boli",ale tak jest i tego nie zmienisz.To nie tylko jedna opinia ale jedna z licznyh tutaj.I po co się ciskasz każdy ma prawo pisać to co zaobserwował podejmując pracę w tej firmie.Rozumie że jesteś jednym z KS ale po co obrażasz innych nie Tobie oceniać kto komu do pięt nie dorasta pracowałam w tej firmie kupę lat i to co napisałam to moje obserwacje..a to że już tam nie pracuję to moja wola a opinię zostawić może każdy.

@lila K

Tak dla jasnośći zlewam to co tu wypisują. Zaglądam tu tylko dlatego że lubię czasami poczytać dobry humor. Tak na marginesie pochwal się swoim wykształceniem.

@Wrrrrrrr!!!

To, że pracuję w tej firmie za taką stawkę, a nie inną (moja sprawa za jaką), nie oznacza, że robię to bo lubię rządzić.... Nade wszystko cenię sobie satysfakcję z pracy jaką wykonuję. Lubię tę pracę i uwielbiam moje współpracownice, dobrze nam się razem pracuje i oto klucz do sukcesu. A kwestia godzin... Hmmm, jak ktoś nie potrafi być zorganizowany, to ma problem i zostaje po godzinach. Ja dodam, że oprócz pracy biurowej normalnie pracuję na sklepie, na kasie i nie wstydzę się tego. Nie mam problemu, żeby wyjść po 8h do domu. Moja załoga dodam, że też nie zostaje "po godzinach ".Po co mam iść do innego supermarketu za taką stawkę na kasjera ,skoro ta praca mnie zadowala??!! Przynajmniej chętnie do niej chodzę i to mi wystarcza.

Olga
@Malinka

Witam możesz mi napisać coś na temat dodatku motywacyjnego.np jaka kwota itp.

Zibi
@Olga

Nam dali dodatek motywacyjny tylko na trzy miesiące ,konkretnie to przed wakacjami bo pracowników brakowało to zrobili żeby zatrzymać-tak wnioskuję.Ten dodatek to nic na dłuższą mete no chyba że przydłużą sam nie wiem ale to nie za wiele jakieś 120 zł do wypłaty-szału nie ma, jeśli pójdziesz na chorobowe to go nie dostaniesz nawet jesli to będzie tylko jeden dzień.Dobrze że coś dodali ale co z tego jak premii nie miałem to na to samo wyszło.Szkoda że tak Nas traktują tutaj dodają to tam zabiorą.

@Olga

Dodatek motywacyjny jest w różnych stawkach. Od 100-200zl. My już mamy przedłużony do końca roku 2016.

zdziwieni
@Malinka

Jaki dodatek? Komu się należy? My nic nie mamy.Od kiedy to

@zdziwieni

100zl dodatku motywacyjnego za to ze nie chorujesz.

zdziwieni
@ja

Od kiedy?

@zdziwieni

od 3 miesiecy.

Sprzedawca
@Ona

I Ty jesteś KS? Czytaj czasami to co piszesz ni ładu ni składu "zlewam" ? to słownictwo KS? Wstyd widać ewidentny brak wykształcenia u Ciebie lepiej nic już nie pisz bo się pogrążasz PANI KIEROWNIK:)-PANIE KIEROWNIKU. Nie chciałbym mieć takiego KS,który nie wie jak zredagować wypowiedź,dobrze że wszystkie pisma Pani kadrowa Tobie na ręce wysyła bo byś popłyną KS. Pozdrawiam wszystkie mądre i dobrze rządzące KS -ukłon.

@Ona

Jakież Ty masz wykształcenie, że aż jesteś kierownikiem sklepu? Może marketing i zarządzanie -zaoczne? Ha haha!

werek
@Wrrrrrrr!!!

Oby coś Ty Wrrrrr!!! to aż za dużo.Gdyby @Ona była po zarządzaniu to by bzdur nie wypisywała:) Rolnicze jak nic:P

jak
@Wrrrrrrr!!!

a co wy sie tak czepiacie wyksztalcenia!doswiadczenie sie liczy ,staz ,chec do pracy i przede wszystkim odpowiedzialnosc.

ziom

jak to czemu szukaja zastepcow...zk to kozioł ofiarny jak cos zle zrobi ks to zawsze zwali na zk dlatego zk rezygnuja:)

Stefan

Kto mi powie coś na temat pracy KS? Stawka? Warunki?

no jak

Pięknie wszystko opisuje jedna osoba , jedna osoba pięć niców:)

Zawsze w terminie.

MRX

Co do zarobków na sklepach również i one się różnią i to bardzo. Czasem nawet o kilkaset złotych...

MRX

Witam. Premię można wypracować co miesiąc ale cele są bardzo ambitne. Zalicza się do nich obrót na OW, ladzie MW i pieczywie oraz straty na działach świeżych i obrót total netto (każde zadanie to jakiś tam procent wypracowanej premii ) . A premie liczy się 0,006% * obrót sklepu. Rozwijając dla tych nie umiejących liczyć : był obrót np. 300 tyś zł netto więc 300000*0,006%=1800zł. Jest to kasa dla całej załogi do podziału, podkreślam dla całej ( oczywiście kierownik dostaje z tego większą część , jakieś 35%) ! Oczywiście taka kwota by obowiązywała przy wykonaniu wszystkich celi! Co do opinii o sklepach, uwierzcie mi one naprawdę różnią się od siebie i to bardzo bardzo!!! Na jednym sklepie pracuje się super , a na innym tragicznie. Zależy to w głównej mierze od zgrania załogi, kierownika i menedżera regionu. Atmosfera to połowa sukcesu... Pozdrawiam i życzę miłego weekendu. MRX

Ala
@MRX

Witam, Ciekawe to co piszesz, ponieważ takie wyliczenie było dawno temu. Premie teraz są na pewno przyznawane inaczej, ponieważ kwoty już się nie zgadzają.

MR-X
@Ala

Takie informacje przyszły na każdy sklep. Co do premii to są liczone inaczej, po prostu jest jej mniej do podziału... o jakieś 40-50%. Takie to pozytywy. To co piszą , że POS za swoje zaangażowanie itp. ma stawkę 2000zł brutto to śmiechu warte, ponieważ to najniższa krajowa i niższej dać nie mogą :D Co do zarobków ZKS i KS są to stawki śmieszne, 2300 i 2700zł brutto... Owszem od jakiegoś czasu jest dodatek motywacyjny, ale co z tego jak premie są o połowę mniejsze... Reasumując niby zarabiamy więcej , a dostajemy mniej.

@MR-X

Właśnie dziś czytałam informacje. Fakt kasjerka tylko 2.000 ma ale zastępca niewiele więcej A obowiązków dużo więcej .ciekawe czy dodatku nie zabiorą ?

Szakalaka
@Zk

Dodatek zostaje a jego wysokość jest uzależniona od decyzji regionalnego . Było to w piśmie od zarzadu

Zostaw merytoryczną opinię o EKO Holding S. A. - Legnica

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EKO Holding S. A.?

EKO Holding S. A.