logo EKO Holding S. A.

EKO Holding S. A.

Legnica

Opinie o EKO Holding S. A.

125 2017-05-17 18:35
W EKO w Pruchniku od jakiegoś można zauważyć dziwne sytuacje. Niejednokrotnie widzę tam, że kobiety rozładowują ciężkie pudła, bo nie ma ani jednego faceta "na sklepie", nie ma żadnego ochroniarza, kierowniczka w mojej obecności również krzyczała na pracowników. W weekend majowy i inne dni "wakacyjne" jest ogrom klientów a tylko 3 ludzi do obsługi, a w nd pracują dłużej niż 8h.
MR-X 2017-05-19 14:59
Witam. Najcięższe pudła jakie przyjeżdżają w dostawie to chyba płyny, który karton waży do max 10kg . Kobieta może podnosić do 20kg. Ochroniarz na sklepie nie jest rentowny, ponieważ przeliczając roczną jego pensję nie ma aż tylu strat. Krzyknąć czasem trzeba, ponieważ czasem po cichutku nie dociera. W niedzielę pracuje się 9 godz, a według prawa pracy można więcej... A tak w ogóle to człowieku nie masz własnego życia??? :D
Byly pracownik 2017-05-21 19:49
Niestety w Eko Pruchnik nie ma magazyniera tylko pracownicy obslugi sklepu wiec jak niby magazynier jest na kasie to inna osoba musi dzwigac zycie
sis 2017-05-21 22:39
a ile wazy skrzynka z piwem? ile waza dwie palety z piwem?do tego paleta albo dwie napoi ,paleta suche z dwie rolki nabiału i warzywa jak myslisz MR-X kto to dzwiga? przewaznie jedna osoba i to kobieta ,kierownik dupska nie ruszy z biura zeby pomoc! wiesz dlaczego nie ma chetnych do pracy w marketach?bo to ciezka praca ktorej nikt nie docenia!!!!
sam 2017-05-22 11:33
Oczywiście ze można więcej, dzień pracy można przedluzyc do 12h na dobe ale....podam na sowim przykładzie sklep otwieramy o godz.9 wiec w pracy musimy być na 8.30 (przygotowanie sklepu do otwarcie,wylozenie pieczywa,ow itd.)sklep zamykamy o 18 rozliczenie kasjerow do 18.30 i tak wychodzi nam 10h pracy w niedziele i nie byłoby tak zle ale tych dwóch godzin nikt nam nie oddaje licząc ze pracujesz w miesiącu jedna niedziele przez rok to w gratisie dla firmy oddajesz 24h.
MR-X 2017-05-22 15:41
Jak wiadomo do każdej pracy trzeba przyjść szybciej żeby się przygotować... Wyłożenie pieczywa w niedzielę? No może wyjątkowo macie dostawy w ten dzień, nie wiem. Ja za niedzielę wpisuję normalnie 9 godzin, bo taki jest dzień pracy. Jeśli u Was jest inaczej to musicie porozmawiać z kierownikiem. Rozliczenie kasjerów, hmmm mi osobiście zajmuje to 5 do max 10 minut. Warzywa można dołożyć w sobotę wieczorem , oczywiście te które się nie psują, a resztę już po otwarciu sklepu.
MR-X 2017-05-22 20:13
Jak w każdej pracy dużo zależy od załogi, regionalnego i kierownika sklepu. Jeśli regionalny jest w porządku, można z nim pogadać i nie wymyśla dziwnych rzeczy, a załoga jest zgrana to nie pracuje się źle.
Jest system motywacyjny, nie duży ale zawsze to coś. Premie to samo, nie duże ale zazwyczaj coś tam jest. Wynagrodzenie zawsze na czas. Pracy może i dużo ale wszystko zależy od jej organizacji. Jeśli ekipa jest zgrana to nikt się nie przepracuje. Słowem tragedii nie ma, a jeśli komuś się nie podoba o bardzo wiele innych sieci potrzebuje pracowników, ale jak to się mówi : wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Proponuję DINO. Sylwester czynne do 22.00, Wielka Sobota do 20.00. Co tydzień inwentaryzacja na świeżych itd :)
Słyszy się od kierowców , że dużo kierowniczek to tzw. damy na szpilkach z 10cm tipsami, które nawet nosa z biura nie wyłonią... No cóż, takie życie. Jak ktoś umie dobrze lizać pupę :) i zakręcić tyłkiem to ma lepiej...
Tak zawsze było, jest i będzie :( Co do audytów to bardzo dobrze,że są. Wiadomo coś zawsze znajdzie się na sklepie przeterminowanego na towarach suchych, ponieważ jest to bardzo ciężko przypilnować przy takiej ilości załogi, ale jak czasem widzi się zdjęcia przeterminowanej miesiąc szynki która leży w ladzie czy jogurtów 2 tygodnie po terminie... bez komentarza. Jak dla mnie towary świeże to priorytet. Co do aktywnej sprzedaży gdyby sieć przeznaczyła na każdy region choć 200/300zł powiedzmy dla pierwszych dwóch czy trzech sklepów to moim zdaniem wyniki wzrosły by o 100% i była by jakaś motywacja, a tak to czy jedni sprzedadzą 100 szt , a inni 5szt to po co się produkować jak i tak się nie usłyszy nawet głupiego DZIĘKUJĘ. Tak samo wyniki inwentaryzacji. Jedni straty 10 tysięcy inni 50 a nawet 70 i co??? Nic ! Również nawet głupiego dziękuję. Trochę to smutne ale nie docenia się ludzi, którzy się starają, długoletnich pracowników. Wszyscy zarabiają praktycznie tyle samo, ponieważ tak niskimi pulami premiowymi nie da się zbytnio nikogo wyróżnić, bo powiedzmy sobie szczerze czy warto zapierdzielać cały miesiąc i dostać 80zł czy tam 100zł premii brutto czy lepiej mieć wszystko gdzieś odbębnić swoje 8 godzin i niczym się nie martwić??? Kurde, naprawdę to jest aż przykre jak się nie docenia starających się pracowników. Z takim podejściem ta firma na pewno się nie rozwinie i ciągle będzie na dnie. Przychodzi nowy pracownik dostaje 2000zł brytto, a Pani z 10cio letnim stażem, która ma sklep w jednym palcu zarabia 2100zł bo jakimś cudem udało się tą stówę wywalczyć. Przykre ale prawdziwe :( Trochę się rozpisałem :)
CIEKAWY 2017-05-23 08:45
CIEKAWA JESTEM CZY KTOŚ TO CZYTA I WYCIĄGA WNIOSKI, BO MOIM ZDANIE RACZEJ NIE.
SKORO PRACOWNIK DOSTAJE JAK PISZESZ LICHOM PREMIE.
MR-X 2017-05-25 17:58
Witam. To znowu ja :) Nie wiem czy słyszeliście o strajku w Tesco. Tam kasjer zarabia 2295zł (tyle lub troszkę więcej zarabiają u nas zastępcy) a oni i tak strajkują i domagają się podwyżki w wysokości 400zł. Myślę , że za pół roku w innych sieciach kasjerzy będą zarabiali tyle co u nas kierownicy lub więcej. Rozmowa na ulicy za pół roku -
-cześć gdzie pracujesz i ile zarabiasz?
- jestem kasjerem w Tesco i zarabiam 2900zł brutto, a Ty???
- jestem w kierownikiem w Eko i zarabiam 2800zł brutto ale czasem mam 70zł premii :D
aaa 2017-06-13 17:08
W myśl pkt I załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz. U. Nr 114, poz. 545 z późn. zm.) do prac wzbronionych kobietom zalicza się m.in.:
1) ręczne podnoszenie i przenoszenie ciężarów o masie przekraczającej:
a) 12 kg - przy pracy stałej (lub 3 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią),
b) 20 kg - przy pracy dorywczej (lub 5 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią).
2) przewożenie ciężarów o masie przekraczającej:
a) 80 kg - przy przewożeniu na wózkach 2, 3 i 4-kołowych (lub 20 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią).
Pracownice w większości są zatrudnione na stałe, więc panie MR-X, mogą dźwigać do 12 kg. A nie wspomnę o wciąganiu na magazyn palety ważącej po 900 kg w 3 osoby !!!. Gdzie inspekcja, gdzie Sanepid pytam, gdzie regionalny, który widzi wymęczone i spocone kobiety przy dźwiganiu takich ciężarów. Worek ziemniaków waży 15 kg, zgrzewka piwa 12kg, pojemnik wypełniony mięsem lub wędlinami często ponad 20 kg, zgrzewka Pepsi lub Coca Coli 8x2,25 l =18 kg !!!!!!!!!! a ile tego w ciągu zmiany przechodzi przez ręce każdy kto pracował a nie podpierał ściany wie. Pewnie jak ci ręce czy kręgosłup wysiądzie przyjdą następni a tobie nawet nikt dziękuję nie powie. Z niektórymi pana wpisami się zgadzam, ale czasami to sorry, mówmy wprost w Eko nigdy nie będzie lepiej! I bardzo się cieszę, ze tam już nie pracuję. Właśnie przez dźwiganie dziś mam niesprawną rękę. A czy regionalny się tym interesuje? Nie!!! A byłam dobrym i ciężko pracującym pracownikiem. Pozdrawiam!
3 2017-06-13 20:41
Szacunek. Zgadzam się z Tobą .Ci , którzy tam "naprawdę" pracowali mają problemy zdrowotne.
MR-X 2017-06-14 16:19
Witam. Po części się z Panią? zgadzam ale...
Kierowca ma obowiązek wjechać paletą na magazyn.
Pojemnik przepakowany mięsem można rozładować sobie do dwóch.
Coca cola, nie trzeba podnosić całej zgrzewki tylko przepakować sobie na sztuki do koszyka.
Worek ziemniaków, no cóż chyba już taki standard , że chyba wszędzie pakowane są po 15kg.
Wiadomo tracimy więcej czasu ale szanujemy swoje zdrowie.
Nikt nikomu nie każe podnosić nie wiadomo jakich ciężarów
Tak jak już pisałem wcześniej w moich postach, bardzo wiele zależy od organizacji pracy i załogi z którą mamy przyjemność pracować. Jeśli wszyscy są zgrani to obowiązki się rozłożą równomiernie i nikt się nie przemęczy.
pola 2017-06-14 23:33
Witam. Jak u Was z mankiem na sklepach? Jak się rozliczają kasjerki?
Zk 2017-06-15 19:52
Hmmm teraz panie MR-X to i ja sie z panem niezgodze.
Wiemy wszyscy dobrze jak wygladaja np palety z woda. Przykladowo przychodza dwie. Na jednej na dole woda x na gorze woda y. Natomiast na drugiej na dole woda y na gorze x. W zwiazku z czym trzeba wszystko przezucic zeby zrobic z tego dwie palety z taka sama woda. Jest cieplo ja pracuje na duzym sklepie i takich palet z woda czy piwem przychodzi duzo. Wszystko musimy zrobic szybko, niemozemy sobie pozwolic na przekladanie kazdej butelki piwa osobno. Co z tego,ze kierowca wjedzie paleta na magazyn, z tego magazynu trzeba nia wyjechac na sklep. Niewspomne juz o tym,ze niepracujemy w pelnym skladzie bo ludzi brakuje wiec robiac wszystko wolno i przekladajac po jednej sztuce w rezultacie przez 8 godzin niezrobimy nic. Pozdrawiam
Kiki 2017-06-16 22:49
Kasjerka pokrywa swoje manko.
MR-X 2017-06-16 22:49
Witam. Ja podałem tylko przykład zgrzewki Coca Coli , która waży ponad 12kg czyli powyżej normy. Zgrzewki z wodą ważą około 9kg czyli 3kg poniżej normy. Nie mówię , że jest lekko łatwo i przyjemnie, bo czasem trzeba się troszkę nanosić i nadźwigać ...
Zk 2017-06-17 14:10
Jasne , tylko, ze takich zgrzewek wody w ciagu dnia to sie uzbiera ???? na moim sklepie nie czasem a codziennie bo mamy duzy sklep i bardzo duze utargi wiec i towaru zamawiamy duzo. Pozdrawiam ????
Zk 2017-06-17 14:11
U nas tez tak jest .
Zk 2017-06-17 15:56
Niewiem z kad te znaki zapytania sie wzięły w moim komentarzu bo wstawialam buźki .
Zaczarowana 2017-06-18 12:03
Kiedy na sklepach pojawią się wózki elektryczne?! Przecież za ciąganie palet po 900kg, Biedronkę TV zniszczyła. I szybko poszli po rozum do głowy. Są kierowcy pomocni, a są gbury którzy mają wszystko w nosie. Gdzie jest PIP?!
Zk 2017-06-18 19:32
U mnie na sklepie wozek elektryczny ,,załatwiła,, kierowniczka
mistrzu 2017-07-05 10:18
Odradzam pracy w EKO Holding S.A ponieważ kpią z ludzi którzy chcą się zatrudnić najpierw obiecają że zatrudniają a potem nie odzywają się przez dwa miesiące trzeba specjalnie pisać do działu rekrutacji aby dowiedzieć się czy cię przyjmą czy nie..
mistrzu 2017-07-05 10:18
smutny bezrobotny człowiek 2017-07-09 13:22
Eko Holding [*] RIP
Kasia 321 2017-07-09 20:29
A czy u was na sklepach szef kazał robić inwentury lady i warzywniaka co tydzień?
Szakalaka 2017-07-09 22:17
Jeśli na danym sklepie wyszła inwentura źle cotygodniowe inwentaryzacje są zarządzane przez regionalnych
SABRINKA 2017-07-10 15:04
EKO MAŁOMICE

CZY NADAL PRAKTYKUJE SIĘ W WAS SPRZEDAŻ ARTY. PO TERMINIE ?, NADAL KIEROWNIK Z TYM NIC NIE ROBI BRAWO !
sara 2017-07-10 22:20
hej,był ktos na festynie rodzinnym?jak bylo?
ppp 2017-07-15 12:34
dalej, a co jakiś problem masz ?
byłypracownik 2017-07-15 18:33
Pracowałam w Eko przez kilka lat.
Po pierwsze pracownik jest od tego by wykonywać pracę na sklepie, a nie żeby rozliczać kierownika z jego obowiązków. Kierownik czy zastępca ma PROWADZIĆ sklep i zmianę co wiąże się z różnymi zadaniami.
Skoro jako pracownik uważasz, że przez 8 h kierownik w biurze się opierdziela, to czemu nie rekrutujesz się na kierownika?

Praca tam nie była nigdy łatwa, człowiek musiał być wielozadaniowy w zamian za tak naprawdę żenującą płacę. To dotyczyło i pracowników i kierowników. Nie wiem jak jest teraz, słyszałam że idzie tylko w gorszą stronę. Zresztą jak wchodzi się do sklepu i widzi czerwone listwy cenowe to od razu na myśl przychodzi "superSAM" czy Społem.
klient 2017-07-16 20:56
obsługa ogólnie miła kierownik bardzo miły ale pani zastępca w czerwonych włosach oskarżyła mnie nie słusznie żę chcem porzełożyć drorzsze jajka do tańszego opakowania i oszukać ich sklep więc nie pozdrawiam tej pani a ogólnie to bardzo miła obsługa
Lila 234 2017-07-17 19:50
A w jakim sklepie to było?
kasia 2017-07-19 00:15
Było super jak będzie za rok to też się wybieram :)
Majka 2017-07-19 08:30
A ten festyn byl platny i ile trwal?
kasia 2017-07-19 10:34
Festyn był darmowy trwał od 12 do 18 . Dużo jedzenia, picia i atrakcji dla dzieci :)
klient 2017-07-20 21:28
w legnicy na kilińskiego
pracownik 2017-07-20 21:30
u nas też inwentura co tydzień lady i warzywniaka
babyborn 2017-07-21 17:56
Oj oj super :) tylko fakt same minusy w eko
1. aktywna i co z tego starasz się a zero premii nieważne czy sprzedaż multum czy poniżej żadnej motywacji
2. kolonie dla dzieci pracowników - po informacji do 2 dni brak miejsc czyli czyje dzieci jadą???
3. kierownicy ok praca nie całe 8 h w biurze więcej konwersacji przez telefon z kolezankami
4. nic nie jest pewne na dziś w eko
5. najniższa krajowa.... i o czym mówić kierownik rozdziela premie po 30-50 zł według swojego uznania o ile dowie się więcej sensacji , lizusostwo itd to od tego jałmużna wpadnie
Pracownik 2017-07-22 18:30
Wiadomo już jak będą wyglądać zarobki w Delikatesach...
Zostawać czy spier...?
cappy 2017-07-23 10:55
oj tak inwentaryzacje lady mięsnej są co tydzień i nawet ostatnio są cząstkowe codziennie bo wychodzi im wędlina czy mięso tylko nie wiem jakim cudem bo mamy kasę fiskalną na ladzie.
babyborn 2017-07-23 15:54
Hej inwentury inwentury lady ??? Jak mają wyjść pozytywnie jak mięso gorszej jakości dużo wody i osocza nawet i wędliny szybko się psują i z czego ma się nadrobić straty??? Delikatesy ciężki orzech będzię gorzej niż żle takie wymagania mają jakby byli peerelowskim PEWEXEM.
ja 2017-07-26 12:36
a zapasy towaru gdzie macie?jakas chlodnia na zapleczu moze?
Lila 234 2017-07-28 22:52
A jak Wam się podobają nowe stroje ?
pracownik 2017-07-29 16:05
tragedia z tymi strojami na mięsnym wyglądają jak by przed chwilą świniaka zażynały a pracownicy sklepów do rozkładania towarów spodnie w kant masakra u nas nikt tego nie nosi nosimy tylko koszulę nawed kierwnik reginalny powiedział że nie ma problemu żebyśmy tylko koszulę nosili a u was jak jest ???
Lila 234 2017-07-29 22:29
U nas obowiązkowo cały zestaw. Ponoć przed pierwszy miesiąc będą jeździli i sprawdzali czy nosimy te śmieszne rzeczy .
babyborn 2017-07-30 19:24
Może jakaś mobilizacja - premia a nie sponsorowanie nowych beznadziejnych szatek jakby te fartuszki obecne były złe. Te na ladach to czysty bezsens i wiecznie będą poplamione tylko pytanie czy na każdy dzień będzie na zmianę bo dotychczas 2 lub 3 fartuchy na tydzień .... gdybym nie prała sobie w domu to jak fleja bym wyglądała.
Paulina 2017-08-07 21:47
@babyborn czy pracodawca reguluje w jakiś sposób z pracownikami kwestię czyszczenia pracowniczych ubrań? Czasami zapewniane są bony na pralnie, czasami wypłacany jest drobny ekwiwalent za pranie w domu. Jak to wygląda w EKO Holding S. A.?
Fiołek 2017-08-08 22:46
Na pewno 3zl miesięcznie za obuwie.
Odzież póki co oddajemy do pralni
Zniesmaczona 2017-08-12 11:07
no dokładnie, cała prawda... premie niby od 3 miesiąca zatrudnienia u nas kierowniczka sobie wymyśliła zasadę. Szkoda, że żadnego regulaminu nigdy nie widziałam... może wy macie ?
Sywiii 2017-08-12 22:54
jestem klientką sklepu w Żaganiu, obsługa w sklepie fantastyczna, kierowniczka bardzo miła, gdyby tylko pani w czerwonych włosach bardziej sie przykładała do pracy, niż siedziała na telefonie dałabym 6+
pozdrawiam...
Zostaw swoją opinię o EKO Holding S. A. - Legnica
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EKO Holding S. A.