Opinie o Masterpress S.A. w Białystok

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Masterpress S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Masterpress S.A. o rekrutacji.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Masterpress S.A. w Białystok

Superman

w 2014 miałem śmieciówkę-6,78 na godzinę, ZUS płacony od 50 zl, praca przez agencję. Dno, dna.

eva
@Superman

Jaka agencja zatrudnia do Masterpress?

Witam. Chciałam zapytać obecnych pracowników jak oceniają pracę w firmie ? Jest kilka ogłoszeń pracy odnośnie pracy biurowej i zastanawiam się czy wziąć udział w rekrutacji. Czy atmosfera pracy jest przyjazna, czy zarobki adekwatne do stanowiska? Jak wygląda kwestia awansów rozwoju? Czy kadra jest stała czy występuje duża rotacja. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pytam

pracują tylko ludzie z agencji? Pytam

doświadczony pracownik

Doszło do tego, że nowozatrudnieni pracownicy , którzy nic nie umieją mają wyższą stawkę od doświadczonych, którzy ich szkolą! Normalnie żenada !

Pytam was
@doświadczony pracownik

Ta firma ma pracowników? Czy tylko ludzi z agencji???

Baniek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 godzin.

W skali od 1/10, jak się tu pracuje??

Pomocnik Nowy wpis

Na pomocnika to odradzam. Już lepiej na operatora, przynajmniej czystsza praca i lżejsza. Pewnie więcej płatna. Pomocnik to taki do poganiania i od brudnej roboty za najniższą. Wcale nieadekwatna robota co do zarobków i nerwów. Ciągle jesteś obwiniany za coś co nie wyjdzie, nawet jeśli jest to winą drukarza. Na drukarza to też zanim się dostaniesz to albo któryś musi zrezygnować, ale i tak pewnie nie awansujesz bo jest tam więcej drukarzy niż pomocników. Dziwne miejsce. Polecam omijać i się nie denerwować

Zbigniew Nowy wpis
@Pomocnik

Oj, to słabo. Chciałem się dostać na pomocnika żeby złapać doświadczenie i z czasem awansować. Taki był plan ale ty piszesz że mało realny. A jeśli chodzi o szkolenia to pomocnik się załapuje na dokształcanie czy jest ostatni jeśli chodzi o inwestowanie?

Normalny Nowy wpis
@Zbigniew

@Zbigniew jak w każdym nowym miejscu to w każdej nowej firmie najlepiej przyjść zobaczyć i samemu ocenić. Każdy ma swoją ocenę firmy, jednym odpowiada, innym mniej. ale pracują. Moim zdaniem jak robisz swoje, to jest ok, ale najlepiej samemu sprawdzić czy firma dla Ciebie

Jest umowa na zastępstwo dla planisty ale jest też adnotacja, że jest możliwość awansów w strukturach, faktycznie mimo, że to zastępstwo miałbym szansę zostać w firmie dłużej niż te 2 lata, były już takie przypadki? Taka umowa też jest przez agencję?

Zielony

Beka że skoro mam zieloną koszulkę przez 3 miesiące jako początkujący, to każdy mnie traktuje jak jakiegoś upośledzonego xd Jak w więzieniu. Obgadują mnie od najgorszych, a nie dają nawet się wykazać. 21 wiek, a metody jak z więzienia. Okropne i podziękuję tej firmie

Oj

Na pomocnika drukarze to nie polecam z całego serca, a nawet odradzam. Chyba że chcesz być chłopcem od brudnej roboty za najniższą krajową, którego ganiają ludzie co są dłużej „stażem”. Dziwne miejsce ogólnie. Może ja po prostu źle trafiłem, ale dziękuję sobie że znalazłem inną, normalniejszą pracę.

@Oj

Hej, to może ktoś opisze, czy wgl jest opcja rozwoju z tak niskiej posady. No bo jak to jest kasa i zakres obowiązków dla pomocnika, to czy można dość szybko po. po roku awansować na drukarza i dostać juz lepszą kasę np. 3500 zł netto?

EWA

3500 netto to grosze. I precz z agencjami!

@EWA

W ogłoszeniu na pomocnika drukarza mowy nie ma o pracy przez agencję. Jest za to o stabilnym zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, gdyż jak podkreślają - zależy im na długoterminowej współpracy. Ciekawe więc, kiedy bym tu miał umowę o pracę na stałe?

Chyba rok, albo 18 miesięcy z tego co pamiętam jest umowa z firmą

To agencja pobiera sobie jakąś prowizję czy co masz na myśli? Jak to możliwe, że płacą mniej niż najniższa, chyba że na mniej niż cały etat? Wszyscy w miesiącu pracują na każdą ze zmian? No jak nie można mieć swoich napojów to może warto wnioskować o to żeby pracodawca je zapewnił?

Ta agencja kombinuje tak by mniej dać, niż ludziom zatrudnionym bezpośrednio w firmie. Są machlojki i sztuczki, no i jakoś te parę złotych Ci ginie. Stawka godzinowa jest mniejsza niż najniższa krajowa którą jest podana na umowie. Każdy pracuje na zmiany, prócz paru stanowisk. Co do napojów, pracodawca daje wodę niegazowaną które możesz pić tylko i wyłącznie w butelkach które dają. W tych butelkach nie może być nic innego. Ani napój, ani gazowana woda, ani nic

Były

Źle się określiłem co do stawki, przepraszam. Na umowie jest mniejsza kwota godzinowa niż jest najniższa krajowa w Polsce. O to mi chodziło

Nemsta

idź do KANu. 1 umowa od razu z firmą.

Widzę że strona usuwa moje wpisy, zatem powtórzę. Nie polecam pracy w tym miejscu. Smród, drukarze sraja wyżej niż mają (usunięte przez administratora) a po twarzach widać jacy to są ludzie. Pomocnicy muszą robić wszystko za nich, więc jak lubisz być poganiany i być kimś od brudnej roboty to idź na pomocnika za mniej niż najniższą krajową, gdzie jakiś patus alkoholik który zarabia dwa razy więcej pastwi się nad tobą i udaje (usunięte przez administratora) wie kogo. Firma niby światowa, Europejska a wiocha i słoma z butów wystaje na kilometr. Nie można używać telefonów, zapalić nigdzie nie zapalisz, pijesz wodę wyłącznie niegazowaną z bidonów który dostaniesz, oblewają Cię z sufitu jakimś strumykiem wody który przecieka i dosłownie leci na Ciebie zimna woda co 20 minut. Maska na ryj, czapka łeb, numerek przypisany i robisz przez agencję 18 miesięcy z tygodniowym wypowiedzeniem. Piękne miejsce

Moje pytania:

to najgorsza firma w Polsce? I to prawda, ze 90% pracowników to tak naprawdę pracownicy agencji?

Zainteresowana

No, a te sztuczki to np. co takiego? Bo jednak na pasku wypłaty musi się wszystko zgadzać, więc jeśli jakieś potrącenia są to chętnie bym się dowiedziała za co. Ta stawka godzinowa podlega jeszcze negocjacji? Albo rośnie wraz ze stażem pracy?

@Zainteresowana

Nie wiem czy rośnie bo po roku pracy nie doczekałem się czegoś takiego. Pasek wypłaty jest, ale jednak ludzie zatrudnieni przez firmę bezpośrednio którzy przeszli z agencji mówili ze jednak te parę złotych więcej się znalazło na ich koncie, pomimo to że mieli taką samą stawkę. Nie wiem, nie doświadczyłem tego. Omijać i szukać czegoś innego niż masterpress

Pytam od rana

Ale aż 80 % na produkcji to ludzie z agencji? Ja tylko pytam. W innym firmach agencje zniknęły kilka lat temu. A Masterpress to nadal Masterpress.

@Pytam od rana

Nie wiem czy 80% ale każdy z którym rozmawiałem zaczynał od agencji. Więc to całkiem możliwe

Pytam od rana

a skąd w dobie ZEROWEGO bezrobocia, oni biorą ludzi chętnych do pracy przez agencje?! Rozumiem Białorusinów, Ukraińców, Nepalczyków, Gruzinów jak jakiś Biazet,ale...Polaków?!

Robo

idzcie do KANu. Tam agencji nie ma

Wiktor
@Były

Doucz się(usunięte przez administratora) gdzie i kiedy obowiązuje najniższa stawka godzinowa i najniższa stawka miesięczna. Jest różnica między umową zlecenie i umową o pracę. Podpowiem stawka godzinowa na umowie zlecenie jest wyższa niż stawka przy umowie o pracę.

A co z premiami? Jak dają premie, to i pracownicy z firmy, i pracownicy z agencji dostają takie same premie, czy jest tu też jakieś rozróżnienie? I czy pracownicy zatrudnieni przez firmę na produkcji, to mają jakieś możliwości awansowania, dostania lepszej posady?

Nie pracuje tam już dłuższy czas, więc nie wiem jak jest dokładnie. Premie byly, ale bardzo rzadko i tylko jak się nie chorowało i nie brało wolnego. Awans to jak się rekrutowało chyba wewnątrz firmy, ale to też nic pewnego. Byłem tylko na jednym stanowisku, zrezygnowałem, znalazłem pracę gdzie płacą jak człowiekowi i są lepsze warunki i już. Pisze tu tylko by ostrzec i by ludzie mieli na uwadze na co się piszą. Pozdrawiam

Człowiek Lewicy

ale ta firma ma chociaż jednego pracownika, czy wszyscy to pracownicy agencyjni?

Ono
@Zainteresowana

@zainteresowana nie słuchaj byłego bo jak widac nie ma nic ciekawszego do roboty jak wprowadzać w błąd ludzi. Czytałem co tu piszą przed zatrudnieniem i tak jak myślałem to się zgadza ze tylko narzekanie było i nie wiem co jeszcze. Popracowałem i od stycznia niemała podwyżka wpadła, a agencja złotówki nie zabiera żadnej sobie. Wiadomo ze starzy bywają tacy ze szkoda gadać ale nie wszyscy, ale ze jest źle to nie powiem a tez z tego co mówią inni co na agencji byli problemów nie ma i na firmę potem umowę dostali. Nieuczciwe jest pisanie nieprawdy innym wiec tez napiszę ze na produkcji większość to wcale na agencji nie pracuje a stawki poniżej minimalnej tez nie są. Ale wiadomo każdy szuka co mu lepsze

Ono

@kobra okres wypowiedzenia nie ma dla mnie akurat znaczenia bo bez problemu znajdę sobie pracę bo jak piszesz nie jest o to ciężko. Jeszcze lepiej bo mogę szybciej iść gdzie indziej chociaż na razie nie planuje. No moze jak coś na dwie zmiany będzie ciekawego. A z tą agencją jest tak że oni jak zatrudniają to trzymają do końca i prawie wszyscy potem idą na umowę z firma ci co chcą oczywiscie. A co znajda bez nocek naprzykład to wiadomo ze idą tam gdzie wolą

Kobra
@Ono

znajdziesz,albo i nie. Pamiętaj, ze janusze biznesu wolą młodych Ukrainców,Bialorusinów na śmieciówki niż Polaków po 40 na umowę o pracę. Swoją drogą trzeba być totalnym (usunięte przez administratora)by cieszyć się z faktu, iż można stracić pracę praktycznie z dnia na dzień. Moim zdaniem warunkami pracy w tej firemce powinny zająć się MEDIA. Agencje pracy to KOSZMAR.

Robo
@Kobra

polecam KAN. 1 umowa od razu z firmą. Tam nie ma żadnej TYMCZASOWOWOŚCI, BRAKU STABILIZACJI. T

@Ono

A ile procent tej podwyżki dostałeś i po jakim czasie? To norma, że dostaje się podwyżkę czy po prostu doceniają wyjątkowe zaangażowanie np.? Próbujesz naprostować, że stawki poniżej minimalnej nie występują na produkcji, ale czy są wyższe niż na poziomie najniższej? Są jakieś różnice pomiędzy warunkami umowy z agencją, a tymi na UoP?

@Ono

I kto tu nie ma nic do roboty? ;) Wprowadzam w błąd, niech będzie. Ile tej podwyżki dostałeś/aś i za co?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Masterpress S.A.?

Jestem zainteresowany obecnie trwająca rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. jakości. Z tego co wyczytałem firma oferuje sporo benefitów, spotkania integracyjne, paczki świąteczne, nawet dofinansowania do biletów czy kina. Brakuje mi info co do zarobków, dodatki jak najbardziej mnie satysfakcjonują. Jest ktoś w stanie przedstawić widełki zarobkowe tego stanowiska?

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty w biurze zarządu. Firma wymaga od pracownika doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Jak długie musi ono być? Poza tym, jeśli chodzi o benefity, a dokładniej o dofinansowanie zajęć sportowych i szkoleń, to w jakiej części są one opłacone? :) myślę nad aplikacją w to miejsce.

Na czym polega praca pomocnika drukarza? Czy jest ciężka? Pozdrawiam

A skąd ja mam wiedzieć? Widziałem ofertę i pytam na czym polega praca pomocnika drukarza i czy jest ciężka

Udało mi się znaleźć ofertę pracy na stanowisko specjalisty w biurze zarządu . W ogłoszeniu można przeczytać , że szefostwo oferuje pracę w stabilnej firmie z tradycjami . Czy to zatrudnienie można traktować jako stabilne ? Czy od pierwszych dni należy spodziewać się umowy o pracę ? I jak z czasem nieokreślonym ? Też wchodzi w grę ? Poza tym , skoro firma przeznacza pieniądze na dofinansowania do szkoleń i kursów , to czy po ich odbyciu pracownicy mogą liczyć na lepszą pensję bądź awans ? Spodobało mi się to ogłoszenie i zastanawiam się czy wysłać swoje CV , dlatego dopytuję o nurtujące mnie szczegóły ...

NADAL

nadal tragicznie niskie zarobki?

Wpadłam tu bo akurat szukam informacji o zatrudnieniu to na stanowisku Asystent Zarządu. Wiecie dlaczego oni tu chcą angielskiego zaawansowanego na tak niskim stanowisku? Po co, z kim ma się kontakt, że język jest tak potrzebny? On jest konieczny do rozmów, do pisania maili, tłumaczenia szefowi, zarządowi, czy do czego?

Jak
@doświadczony pracownik

A ta firma kogokolwiek zatrudnienia? Czy ma tylko ludzi z agencji pracy tymczasowej?

pracownikmp
@doświadczony pracownik

Skąd posiadasz takie informacje? Pracuję tu od 5 lat i sukcesywnie moje wynagrodzenie rosło wraz z doświadczeniem :) Nie jest prawdą, że wyszkoleni pracownicy mają niższą stawkę, a ponadto mają dodatki za to, że szkolą nowych.

pracownikmp
@Jak

Większość pracowników ma umowę z firmą, umowa z Agencją jest na określony czas.

Klementyna
@pracownikmp

Przez jaki czas obowiązuje umowa z agencją? A ta już z firmą to na jaki okres czasu jest zawarta? W tym wątku jest mowa też o tym, że wynagrodzenie rośnie wraz z doświadczeniem/stażem pracy. Co jaki czas więc pracownik może liczyć na podwyżkę z tego tytułu?

nowypracownik
@Klementyna

Jestem na okresie próbnym, mam umowę o pracę. Powiedziano mi że moja pierwsza umowa jest z firmą kadrową która zatrudnia tylko dla nich i ja im nie płacę z tego tytułu prowizji, że mnie zatrudnili. Jest to umowa na 18 miesięcy a potem bez żadnej dodatkowej rekrutacji przechodzę na umowę bezpośrednio z firmą jeżeli się sprawdzę. Gadałem z osobami, które pracują 2 lata i oni mają już umowy z firmą. Co do podwyżek to stawka ma mi się zmienić po okresie próbnym a potem raz w roku.

@nowypracownik

18 miesięcy przez agencje pracy! Koszmar! A jaki masz okres wypowiedzenia? Tygodniowy?

@pracownikmp

Niestety jest to prawda, widziałem na własne oczy umowę pracownika którego szkole i jego stawka jest większa od mojej. A kierownictwo jest oburzone i mówi, że nie mamy prawa znać stawek swoich kolegów.

@Jak

Cały czas przychodzą nowi, jest duża rotacja na wielu stanowiskach.

nowypracownik
@doświadczony pracownik

Chętnie porównam z Tobą też moje wynagrodzenie i wymienię się spostrzeżeniami, to zadziwiające co mówisz. Na której jesteś zmianie?

@nowypracownik

Ja powiem tylko tyle, że doświadczeni pomocnicy wsparcia produkcji mają tylko 21.50 zł brutto. Nie wiem jak jest na innych stanowiskach.

doświadczony pracownik

Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie przez pryzmat własnych doświadczeń. Moim zdaniem Masterpress dąży do tytułu najgorszej firmy na Podlasiu. Szefostwo kombinuje jak koń pod górkę aby tylko jak najmniej zapłacić, a na ostatnim spotkaniu DOT chwalili się coraz to lepszymi wynikami.

Filip
@doświadczony pracownik

Po Twoim nicku wnioskuję, że pracujesz tam długo. Skoro uważasz, że firma idzie ku najgorszemu to dlaczego tam pracujesz? Czyżby brak szkoły i doświadczenia żeby dostać się na lepsze stanowisko? Wychodzę z założenia, że jak mi coś nie pasuje to szukam dla siebie dobrego miejsca, a nie narzekam w internecie i nic z tym nie robię

@Filip

Dokładnie to samo powiedział zarząd: Nie podoba się w masterpress? Poszukajcie innej pracy. Nikt was na siłę nie trzyma. Ale.. Skoro mają takie podejście do ludzi to niech nie łgają w żywe oczy i nie trąbią w mediach, że firma dba o pracownika i , że zależy im na dłużej współpracy !

Filip
@doświadczony pracownik

Niezadowolony pracownik to słaby pracownik, to chyba dobrze, że nikt nie zmusza do pracy, chcąc jednemu podnieść wynagrodzenie to trzeba każdemu, a to przy dużej firmie generuje ogromne koszty. Nie odbierz tego za bronienie firmy, bo nie wiem jak jest w środku, ale obiektywnie patrząc to Ty akceptujesz warunki jakie oni proponują i to Ty masz wybór. Ktoś w poprzednich komentarzach pisał o imprezach, choinkach, prezentach na różne okazje, jeżeli to prawda to jest to forma dbania o pracownika, pracowałem w różnych firmach i nawet życzeń na święta nie było, więc jak to mówią kwestia widzenia zależy od miejsca siedzenia

@Filip

Wystarczyłoby aby doświadczony pracownik miał chociaż tą złotówkę na godzinę więcej od nowo przyjętego, a jest dokładnie odwrotne i jest to sprawdzone info. Stawka jest tak niska, że przy słabszych miesiącach ,czyli np 152 h lub 160 h wychodzi poniżej najniższej krajowej. A firma chwali się w gazetach, że płaci godziwe wynagrodzenie, co jest totalną bzdurą. Pieniądz traci na wartości, więc i stawki powinny rosnąć , ale nie o +1 zł za h na rok. To jest kpina. Mnóstwo ludzi jest niezadowolonych, ale mają rodziny , dzieci i nie mogą sobie pozwolić na odejście a firma wykorzystuje ten fakt i płaci tyle ile musi i ani złotówki więcej.

@Filip

Gdy akceptowałem warunki umowy, były zupełnie inne ceny i zupełnie inna płaca minimalna. Trudno jest się pogodzić ze słabnącą siłą nabywczą mojego wynagrodzenia. Płace w gospodarce rosną, a więc w Masterpresie też muszą rosnąć, ale nie o 1 zł za godzinę więcej raz do roku na litość boską. Nie wierzę, że firmy nie stać na wzrost wynagrodzen o co najmniej 10 %. Niezadowolony pracownik w końcu się zwolni. Na jego miejsce przyjdzie nowy, który po krótkim czasie też będzie niezadowolony i odejdzie. I tak w kółko. Czy dla firmy nie lepiej byłoby skończyć to błędne koło i zadowolić pracownika ?

Lewicowiec
@doświadczony pracownik

A CZY W TEJ FIRMIE-wzorem państw Europy Zachodniej- są związki zawodowe?! W Niemczech ludzie buntują się przeciwko fatalnym warunkom pracy,strajkują a u nas co? Totalna spolegliwość i azjatycka mentalność? ,,Nie podoba się to szukaj innej pracy!" To my żyjemy w UE czy w jakimś Bangladeszu?!

Naraska

na montażu w Kleosinie od 3500 na rękę. Praca od poniedziałku do piątku na 3 zmiany.

Pytam was
@doświadczony pracownik

Ta firma ma pracowników? Czy tylko ludzi z agencji???

Znawca
@Kandydat

Rotacja jest duża na produkcji i na niektórych słabych fuchach w biurze. Atmosfera coraz bardziej siada. Na awans raczej nie masz co liczyć. Obsadzone rodzinami tam jest. Pojedyncze przypadki są spoza układu, ale to już są naprawdę mózgowe stanowiska, a nie jakiś tam sprzedawca, czy jakiś analityk. To już są konstruktorzy itp. Na produkcji to fałszywa baba z BHP największy ferment sieje sama nie mając o niczym pojęcia, w biurze pewnie siedzi cicho i liże wory niektórym (takie plotki chodzą), więc może być spokój. Myślę że sam niebawem pożegnam się z tą firmą. Poczekam na ruchy płacowe u konkurencji z nowym rokiem.

@Znawca

A długo już pracujesz w tej firmie? I jak wygląda kwestia umowy ? Czy dają na dłuższy okres jak masz doświadczenie czy zawsze jest okres próbny . Poza tym stanowisko analityka np wydaje mi się że już jest specjalistyczne.

@Kandydat

Pracuję w Firmie od ponad 8 lat i nie planuję zmiany. Jeśli chodzi o umowy to zależy na jakie stanowisko chcesz aplikować? W biurze standardowo jest okres próbny, później umowa o pracę na czas określony, a kolejna na nieokreślony. Wydaje mi się, że to standard w większości przedsiębiorstw. Na produkcji zaczyna się od Agencji Pracy. Proszę tylko nie mylić z Agencjami, o których słyszy się na rynku pracy. Mamy swoją Firmę outsourcingową, ale uprawnienia i socjale ( dofinansowanie wakacji, ubezpieczenia, premie świąteczne, paczki dla dzieci) są takie same, niezależnie z kim podpisujesz umowę. Tutaj także jest okres próbny i umowa o pracę. Jeśli chodzi o atmosferę pracy to nie ma co ukrywać, że zależy to od Twojego przełożonego. W każdej Firmie są świetni menedżerowie jak i osoby, które w ogóle nie powinny pracować z ludźmi :) Podobnie jest i u Nas (podaj, które stanowisko Cię interesuję a szczerze Ci podpowiem) .

@Znawca

Zastanawia mnie, skąd masz takie informacje (odnośnie "układu") Na 340 pracowników, tych "z rodziny" jest 4 (i wszyscy zajmują szeregowe stanowiska w biurze lub na produkcji) Nie wydaje mi się, żeby ta liczba była jakaś duża. Poza tym, Masterpress to przedsiębiorstwo prywatne, i dla mnie logiczne jest, że jeśli ktoś buduje swoją firmę od 25 lat, to w przyszłości, będzie chciał przekazać ją swoim dzieciom. Ty być tak nie robił/robiła?!? Fenomenem jest, że Ci ludzie "z rodziny" zaczynali "pracę" jako nastolatkowie, przebierając etykiety na produkcji w weekendy (za darmo) To, że dziś tam pracują, to nie zasługa nazwiska a ich ciężkiej pracy.

Znawca
@Kandydat

Pracuje wystarczająco długo, aby móc racjonalnie podchodzić do tematu. Na produkcji umowa przez zewnętrzną firmę/agencje na początku. Potem może łaskawie po kilku latach przejdziesz pod MP. (usunięte przez administratora) mają (chyba) 2 agencje, więc możesz w sumie pracować raz u jednej a potem u drugiej. Ale bez spiny! Płacą normalnie dodatki świąteczne, itp. są. Jedynie to w CV Twoim potem wygląda tak jakbyś nie pracował w MP. Nie słyszałem, aby ktoś nie miał okresu próbnego, nawet w biurze. Analityk to raczej nie jest specjalistyczne stanowisko jak na potencjał MP, tak jak magazyny, logistyka, czy będące pięta Achillesa w tej firmie BHP. Jeszcze kilka lat temu bym polecał tę firmę, dziś już tego robić nie mogę. W ostatnich czasach to sporo ludzi odeszło rzucając prace z dnia na dzień, nawet w biurze. :)

@Kandydat

Stanowisko Analityka jest jak najbardziej specjalistyczne. To nowe stanowisko w Dziale Controllingu i to jedyna komórka w Firmie, gdzie nie ma rotacji. Kierowniczka jest świetna, więc śmiało aplikuje.

Karl
@Znawca

Jak na osobę, która pracuje w firmie od kilku lat to słabo się orientujesz. Współpracujemy z jedną firmą zewnętrzną i zatrudnienie tam nie jest przez kilka lat, a maksymalnie przez 18 miesięcy, po czym przechodzi się na umowę do Masterpress.

Karl
@Znawca

I jeszcze dodając to w cv nie wpisuje się, że pracuje się przez tą firmą zewnętrzną, tylko normalnie Masterpress. Polecam się bardziej zorientować zanim zaczniesz się bardziej wypowiadać.

Agata
@Znawca

A jak wyglądają zarobki w tej firmie ? Może rekompensują lipną atmosferę ? Jest szansa na umowę o prace ?

Racja
@Znawca

Powierdzam baba z BHP to porażka.

TYLKO
@Znawca

praca przez agencje pracy tymczasowej...jak ktoś-przy zerowym bezrobociu-może się na coś takiego godzić?! Jesteście ludzie JELENIAMI!

TYLKO
@Karl

a jak następny pracodawca zażąda świadectwa pracy to kto je wystawił? Masterpress czy agencja?

PO CO!?

to po co firma korzysta agencji pracy? By więcej czasu musiało minąć by była zmuszona podpisać z pracownikiem umowę na czas NIEOKREŚLONY?

Disis
@TYLKO

Powiem tak nie dość że jest tam agencja pracy to jeszcze w dodatku firma ma podpisaną umowę z zakładami karnymi i tam również pracują więźniowie tak dla jasności...

deadfe
@Disis

A to akurat prawda. Nie wiesz czy nie zatrudnią jakiegoś typa spod ciemnej gwiazdy i nie rozpracuje Ci szafki w szatni

@deadfe

A zdarzyło się tak kiedykolwiek komuś z was czy tylko uprzedzenia takie macie? A ktoś tak w sumie z agencją podejmował ten temat? ciekawa jestem jakby się odnieśli skoro kogoś by to niepokoiło

No co?

Pojebany jesteś? Co Ty pierdolisz?

Urszula

Tak myślisz? A zastanawiam się, czy oni w ogóle potrzebują kogoś na stałe, może wolą tymczasowych pracowników? Jest tam w ogóle mowa o takich umowach na dłuższy okres, obiecali komukolwiek? Chcę wiedzieć, czego oczekiwać.

Idź
@Urszula

jak nie chcesz pracować przez agencje Ula idź do KANu.

Pytam

pracują tylko ludzie z agencji? Pytam

Batman

taka prawda!

@Batman

Cześć, odpowiadasz na starszy wpis na temat warunków zatrudnienia w firmie w przeszłości. Jestem przekonana, że od tamtego czasu na pewno coś się zmieniło pod tym względem. Chociażby dlatego, że zmieniło się prawo, wysokość wynagrodzenia itd. Powiedz proszę, jaką umowę teraz oferują i na jaki okres?

@Urszula

w tamtych czasach ledwo starczało mi na życie. Poza tym z powodu nie płacenia składek będę miał w przyszłości bardzo niską emeryturę!

oLGAHAAHA

taka prawda

Długi
@Superman

Każdy jest kowalem swojego losu...nie musisz się nad sobą użalać...Wystarczy poszukać być może na tamte czasy było gdzieś lepiej....Najlepiej nie mieć wykształcenia,doświadczenia,świeżo po szkole i wymagać płacy na poziomie 4 tys bo się należy...

@Urszula

gdyby prawo się nie zmieniło i nadal było masowe bezrobocie, nadal by tak było!

@Długi

ale zgodzisz się, że to co wyprawiał Masterpress to było wykorzystywanie ludzi?!

TTTTT
@Długi

ja wymagałem umowy o pracę z najniższą krajową. A nawet tego Masterpress nie zapewniał

IIIII
@Długi

a januszom biznesu należą się robole za 6 na godzinę?!

@IIIII

Najlepiej to komentować sytuację, która miała miejsce 7 lat temu.... Teraz dużo się zmieniło, jest normalnie umowa o pracę i normalne zarobki powyżej minimalnej krajowej. Jeżeli komuś nie pasuje lub nie pasowało to się zmienia pracę i tyle, a nie potem się płacze na lewo i prawo jak się nie chce pracować.

PYTAJĄCY....
@Dingo123

ale zgodzisz się,że za takie praktyki ta firemka powinna zostać zlikwidowana?

Klawiatura
@Dingo123

ciekawe jakie emerytury będą mieli ludzie,którzy pracowali na takich umowach... Poza tym nie używaj słowa ,,praca" do innych umów niż umowy o pracę!

OMG
@Dingo123

Normalne zarobki powyżej minimalnej krajowej? oj Dingo123 dobrze, że myślenie nie boli ...

Klawiatura
@OMG

(usunięte przez administratora) A przez Masterpress będziemy mieli bardzo niskie emerytury....

GOCHAAA
@Długi

wszędzie było jest i będzie lepiej niż w Masterpressie?!

@Dingo123

płakać to będę na emeryturze :(

@Klawiatura

Jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem, to niech się do przedszkola lepiej cofnie... Tam nauczą ;) Umowa o pracę to umowa o pracę, a nie jakieś inne (usunięte przez administratora) To, że pewnie Ciebie nie chcieli zatrudnić lub zwolnili to już nie ich wina. Też bym nie chciał pracować z takim zarozumiałym pracownikiem jak Ty :)

@Urszula

Ludzie, o co Wam wszystkim chodzi? To jest normalna umowa o pracę. Normalnie liczy się do emerytury. Polecam zapoznanie się z czymś takim jak Kodeks Pracy, wtedy się na pewno Wam rozjaśni... ;)

Byłłły

Kilka lat temu miałem śmieciówkę. :( Wykorzystali mnie :(

1!
@Dingo123

zarozumiały bo chciał umowę o pracę, a nie śmieciową?!

1!
@Dingo123

A jak było parę lat temu??

NIE
@Urszula

musiało się zmienić,chociażby dlatego, że Państwo Polskie oskładkowało umowy śmieciowe i wprowadziło minimalną stawkę dotyczącą tych umów. Masterpress nie miał z tym nic wspólnego. Oceniam tę firemkę na 1!

NIE
@1!

było ŚMIECIOWO!

SOBIE 5,IM 1
@NIE

też dałem 1!

JAJA
@SOBIE 5,IM 1

Oni nadal korzystają z usług agencji pracy tymczasowej?! ALE JAJA!

nic wspólnego
@Urszula

musiało się zmienić bo wprowadzono minimalną stawkę godzinową, oraz umowy śmieciowe zostały ozusowane. Masterstres nie miał z tym nic wspólnego!!!

Kamila
@nic wspólnego

Ale umowy o pracę też tutaj są? Czy tylko zleceniówki?

Ingrid
@Kamila

Tak, umowy o pracę tu przeważają, teraz jest bardzo mało zleceniówek, a jak już są to głównie studenci, którzy chcą pracować na zleceniu

PYTANIE:
@Ingrid

a w czasie MASOWEGO BEZROBOCIA W TEJ FIREMCE były same ŚMIECIÓWKI?!

BYŁY ŚMIECIOBIORCA
@PYTANIE:

nie same,ale było ich bardzo duuuużo...(usunięte przez administratora)

@BYŁY ŚMIECIOBIORCA

to firma omów śmieciowych?

Witold

Nie znam sytuacji na dziś, a pisano tu, że było ich dużo. Wpadłem na forum ciekaw, jaka czekałaby mnie wypłata na stanowisku dyrektora operacyjnego. ktoś coś wie? No i czemu na te stanowisko szukają?

eva
@Superman

Jaka agencja zatrudnia do Masterpress?

Piszę w sprawie ogłoszenie z neta na stanowisko Specjalista ds. fakturowania. Czy firma dofinansowuje naukę język angielskiego? Jest na to szansa, bo wymagają angielskiego podstawowego. A jest szansa na doszkalanie tego i uzyskanie lepszego poziomu, co firma sfinansuje? Czy jak zna się inny język, to dostanie się lepszą pensję?

Popieram Lewicę

Ale to praca przez agencje pracy? W XXI wieku?????

Po wstępnej rozmowie przez telefon zostałem zaproszony do firmy, by zapoznać się z wyglądam i zasadą działania hali oraz moim przyszłym stanowiskiem pracy. Pani lider była bardzo miła i pomocna. Następnego dnia dostałem telefon w sprawie warunków zatrudnienia. Zaproponowano mi umowę o pracę poprzez agencję zatrudnienia wraz ze stawką wynoszącą 19,50zł brutto/h przy pełnym etacie ( więc poniżej minimalnej krajowej obowiązującej w 2023 roku). Dział HR tłumaczył się, że budżet nie jest jeszcze wyznaczony na ten rok i w kwietniu mając być wyrównania.

No co?
@Anonim

A to chuje!

Kiedy
@Anonim

a kiedy wysłałem im cv!?

NiePrawnik

Nie jestem pracownikiem tej firmy, ale mogę wyjaśnić coś co jest proste i nie trzeba wołać PIPy by to zrozumieć. Płaca minimalna nie dotyczy stawki godzinowej. Mówi o minimalnej kwocie brutto, którą musicie dostać miesięcznie. Więc możecie mieć stawkę 10PLN/h ale inne składniki muszą uzupełnić waszą wypłatę tak by w sumie wyszła płaca minimalna. Płaca minimalna jest jak sama nazwa wskazuje najniższą jaką pracodawca może zaoferować i jeśli rynek lokalny nie zmusza go do płacenia więcej, to za proste prace tyle dostaniecie. Kapitalizm nie jest przyjemny dla każdego. Podpisując umowę z pracodawcą zobowiązujecie się do dania z siebie możliwie najwięcej, a jeśli Wam to nie odpowiada to szukajcie pracy gdzie indziej - to jest Wasze prawo.

KIEDY
@NiePrawnik

a kiedy ta firemka zrezygnowała z umów śmieciowych? W 2014 roku miałem na godzinę 6,78 zł. Zus był płacony od 50 złotych.

Popieram Lewicę
@NiePrawnik

a ta firma ma pracowników? Czy pracują tylko ludzie z agencji? PYTAM

@NiePrawnik

Panie mądraliński, w Masterpresie NIE ma prostych prac. Na dosłownie każdym stanowisku praca wymaga olbrzymiej dokładności bądź jest po prostu ciężka fizycznie. Za najniższą płacę nikt nie będzie się tak męczył i jeśli najniższa płaca dogoni moje zarobki to daję nogę i podobnie zrobił 70% pracowników produkcji.

@dobrypracownik

i pracownicy agencji też tak ciężko pracują?

dobrypracownik

Praca na stanowisku np. Pomocnik drukarza przy zatrudnieniu przez agencję jest tak samo ciężka jak przy zatrudnieniu bezpośrednio z masterpressem. To samo tyczy się innych stanowisk.

@dobrypracownik

a ile zarabiają pomocnicy produkcji? Wszyscy pracują na 3 zmiany? I ile wynosi okres wypowiedzenia gdy ma się umowę przez agencje? Tylko tydzień?

dobrypracownik

Do 3800 netto mogą wyciągnąć. Za słabszy kwiecień może wyjść ok 3200 o ile nie bierze się l4 czy wolnego na żądanie. Nie wszyscy pracują na 3 zmiany. Co do długości okresu wypowiedzenia to nie wiem jakie są zasady , ale powiedziane było, że na siłę nikogo nie trzymają i jak komuś się coś nie podoba to droga wolna.

@dobrypracownik

powiedziane było, że na siłę nikogo nie trzymają i jak komuś się coś nie podoba to droga wolna. a jak spadnie popyt i mnie wywalą pomimo, że będę dobrze pracować to jaki będę miał okres wypowiedziana? Pytam oczywiście o pracę przez agencję.

dobrypracownik

Z dnia na dzień mogą wywalić, niezależnie od umowy, oczywiście jeśli coś przeskrobiesz lub gdy po prostu lider i kierownik uznają, że nie radzisz sobie w pracy. Jeśli sam chcesz odejść to obowiązuje tygodniowy czas wypowiedzenia.

Kobieta Lewicy

Radzisz ludziom pracować przez agencje pracy tymczasowej w sytuacji ZEROWEGO bezrobocia?!

przejrzałem swoje cv. Przez agencje pracy tymczasowej pracowałem tylko w dobie ...gigantyczne bezrobocia. Nie mogłem wówczas-za poprzedniej władzy-znaleźć nic sensowniejszego.

Krystek

mamy ci współczuć, że pracowałeś przez agencje? Sam się na to godziłeś! A wiesz dlaczego? Bo jesteś głupi. Ja nigdy nie zgodzę się pracować przez agencję! NIGDY!!!! NIGDY PRZEZ AGENCJĘ!

@Krystek

Ja też nie, ale co zrobić jak np. inaczej nie chcą akurat przyjąć? Właśnie ciekawi mnie, kogo zatrudniają tak a kogo tak, od czego to zależy. Jak mam duże doświadczenie to są większe szanse na pracę przez firmę?

Gosia

Zostało jeszcze kilka dni żeby wziąć udział w rekrutacji na stanowisko pracownika gospodarczego. Tata szuka właśnie pracy. Sporo dodatków nawet jest mowa w ogłoszeniu o dofinansowaniu biletów do kina czy teatru, drużyna sportowa, pikniki. A kasa? Wiecie jakie stawki godzinowe dla tego stanowiska?

EWWA
@Gosia

praca przez agencję pracy?

Michalinka

Nadal dominują umowy śmieciowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Masterpress S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Masterpress S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Masterpress S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Masterpress S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Masterpress S.A.?

Kandydaci do pracy w Masterpress S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Masterpress S.A.
1.7/5 Na podstawie 208 ocen.

Masterpress S.A.