Opinie o Import-Export Bona w Mikstat

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Import-Export Bona. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Import-Export Bona o rekrutacji.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Import-Export Bona w Mikstat

Potencjalny nowy pracownik

Kurcze chciałem podjechać zapytać o pracę w tej firmię. Ale jak czytam o tym całym Fabianie. Rzeczywiście taki koleś? Bo ja osobiście sporo o nim się dowiedziałem od innych...

Byly pracownik
@Potencjalny nowy pracownik

nie polecam tej firmy ze względu na tą atmosferę i zwłaszcza na Fabiana którego zgrywa tylko cwaniaka jeśli do przyuczenia to nic Cię nie nauczy tylko da Ci rysunek techniczny i radź sobie sam a jak coś zepsujesz bo nie powiedział Ci o tym to zaraz ma do Ciebie pretensje nie jest to dobry ustawiacz dużo robi fuszerek albo sam coś popsuje i wywozi taczką detale na złom nie raz widziałem to swoich błędów nie zauważa gdyby widział to szef ile tego zniszczył to pewnie by go wtedy sam wyrzucił

Julia Nowy wpis

Trzeba mieć ksiązeczkę sanepidowską do pracy tutaj? Chodzi mi o pracę jako sprzedawczyni, o ile aktualnie są jakieś przyjęcia albo się zapowiadają. Byłabym chętna, bo szukam pracy już 4 miesiąc i naprawdę jest mi ciężko.

Potencjalny nowy pracownik Nowy wpis

Byly pracownik Nowy wpis
@Potencjalny nowy pracownik

????

Firma to jest totalnym (usunięte przez administratora) upem. Kierownik w Ostrowie jest totalnym (usunięte przez administratora) o kulturze jego wypowiedzi równej zeru ( jak to mówią na niego inni że jest dwulicowa xxxx???? za jego plecami tak samo jak on za innych plecami też gada na innych a potem przymila i liże (usunięte przez administratora) tym co wcześniej obrabial)(usunięte przez administratora)pełną gębą i przez szefostwo i przez kierownika. Tylko nagrywac a potem zakładać sprawę i pewna wygrana. Tak się (usunięte przez administratora)nie traktuje jak tam ludzi. Zero poszanowania pracowników. Szef furiat a kierownik nie lepszy. Praca ???????????????? jakby ktoś widział jak się tam robi i te odżywki wielce mądrego W. Metrok bez kultury i znający tylko jedna dziedzinę frezerska w innych już dedo totalne z megalomania i strachem w portkach przed szefem dla którego też jest dwulicowy. Ciągła rotacja pracowników no bo nikt mu nie xxxxx za ten pysk niewyparzony i za to że się chwalił że przez niego i jego (usunięte przez administratora) ludzie wylatywało z roboty. Brawo ???????????? (usunięte przez administratora)

Bob
@????

Kto inny jest tam kierownikiem w Ostrowie ?

@????

Rozumiem, że ta rotacja jest spowodowana przede wszystkim atmosferą, tj. złymi relacjami i podejściem 'góry'? No chyba, że coś jeszcze wpływa na te zwolnienia? Pracownicy sami się zwalniają czy są zwalniani? Jestem też ciekaw czy kasa chociaż w małym stopniu rekompensuje tę sytuację ...

Były pracownik e.b

Detale wykonywane przez nich są raczej dobre, ale jako pracowdawca Bona to oszust i wyzyskiwacz, nowi pracownicy pracują góra 3 msc i nie są szanowani, na rozmowie o pracę mimo podanej mu kwoty ktora chcemy mowi ze sie dogadamy i tyle a potem pare dni pracy na czarno puki nie da umowy z najniższą krajową, mimo ze w ogernie było napisane ze przyjmą do nauki , majster gardzi każdym nowym zwlaszcza jak nie umiecie pracowac na i wlasnie ich starych rozpadajacych sie maszynach, sekretarka już pierwszego dnia pracy na powitanie: o jeszcze nie uciekłeś ? Wydawalo mi sie to tylko zartem wtedy xd

@Były pracownik e.b

xd Czyli sekretarkę tam polubiłeś tylko czy inni współpracownicy też w miarę spoko byli? Ale widzisz w końcu umowa podpisana była i te 3 miesiące już normalnie wypłacone?

Zolw
@Były pracownik e.b

Kto tam jest majstrem, a kto sekretarka?

@Zolw

Wymagasz, żeby z imienia i nazwiska Ci wymienił? Bo to chyba tak nie bardzo żeby publicznie to robić?

@Joanna

Pytam, czy któryś z nich J. B CZY F. O? Pozdrawiam

@Mily

Nie mam pojęcia czemu nikt odpowiedzi Ci udzielić nie chce. Chyba, że jednak już wiesz? Po co to info Ci tak w ogóle?

Były pracownik e.b
@Joanna

sekretarka poprostu robiła swoje ale spoko była, jeden pracownik z hali i jeden technolog są spoko ale majster (usunięte przez administratora) pensja 10tego ale to raczej normalna rzecz co nie ? ;d

Beata
@Były pracownik e.b

A do tej pensji da się jakaś premie dostać? Jak to wygląda z takimi motywatorami dla pracowników?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Import-Export Bona? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Najgorsza praca jaką miałem w życiu w mikstacie bona z początku szef umie przekonać do siebie ludzi jak można dobrze u niego zarobić jak dba o pracowników itp co jest to nie prawda zakładzie wszędzie (usunięte przez administratora) brud zero wentylacji wszystko wdychasz znalezienie jakich kolwiek narzędzi zapomnij maszyny Strasznym stanie ciagle sie psuja pracownicy i kierownik bardzo wporzadku pomocni po za jedną osoba Fabianem gościu dużo umie mógł by mieć lepszą pracę niż się męczyć tam w tym zakladzie nie jest pomocny da Ci rysunek i rób sobie sam nawet nowemu pracownikowi co dopiero się uczy i każe robić szybko A jak się coś zepsuje to ma wtedy pretensje czemu po niego nie przyszedłeś itp absurd spuszcza się na tą pracę jak by należało do niego A większość przez niego praca nie idzie odradzam tam pracować

To ile ci szef obiecywał ze zarobisz a jak to wyglądało realnie? Bo widzę że między innymi o to masz pretensje. Powiesz ile zarabiałeś?

Zolw

Fabian i fachowiec to chyba mało wiesz o cnc. BONA TO KOWALSTWO..

Mily

To ten Fabian?, który jak zepsuł 100kostek z starego tzc wywoził w taczce i przykrywał wiurami, żeby Bona i wynalazek się nie dowiedzieli. Zobaczcie, a teraz taki uczciwy. Szkoda ludzi, którzy nie myślą i nie widza świata poza Bona.

Xyz
@Mily

Pisząc takie coś o kimś trzeba mieć dowody inaczej może być to odebrane jako pomówienie.Wydaje mi się że ta strona nie jest do pisania o danych osobach tylko ogólne o firmie.

Qwerty
@Mily

Ale ty jesteś (usunięte przez administratora)

@Qwerty

Dziękuję , cóż prawda boli.

@Michał

Więcej niż nie jeden stary pracownik jakoś 2700 zł plus premia od 200 zł do 300 zł plus dojazd za paliwo później po okresie próbnym dostajesz zdecydowanie mniej bo masz na akord i szef obiecuje góry złota ze lepiej na tym wyjdziesz A dostaniesz zdecydowanie mniej no i już nie dostaniesz na dojazd na paliwo haha

@Mily

Hahaha tak o tego Fabiana chodzi A jak nowy pracownik coś popsuje to wielkie hallo robi i zaś cwaniakuje nic nie wytłumaczy jedynie jak szefa widzi to wtedy coś podpowie

Xyz

W odpowiedzi na tak piękną Twoją opinie o mojej osobie, można też było by warto zaznaczyć to że w swoim wolnym czasie po godzinach pracy jak dzwoniliście do mnie bo coś wam nie idzie lub dzwon był zaliczony przychodziłem i naprawiałem tego to chyba niewygodne pamiętać,a każdy kto przyszedł na nasz dział zawsze miał podstawy pokazane gdyż znaczna część ludzi co przychodziła wcześniej nie miała styczność z obrabiarkami ,a jak nie raz zdarzało się że po 1 miesiącu robiąc ten sam detal nie wie ktoś jakie narzędzia co wykonują to pewnie też była to moją wina ..

Byly pracownik
@Xyz

hahaha wiele razy bylo tak ze nie bylo od ciebie zadnej pomocy liczylo sie tylko zrobione sztuki i nic wiecej a to ze sie psulo bez przerwy cos albo drutem przywiazane jakies narzedzia to porazka wiadomo ze to nie wytrzyma na dlusza mete trzeba zrobic porzadnie dana prace a nie na odpieprz ale jak sie nie ma swojego zdania tylko slucha sie szefa itp to kogo to wina ? :D obecnie pracuje jako operator cnc i nie ma takich sytuacji wszystko wytlumaczone zostalo tak jak powinno byc przede wszystkim jest ta pomoc nie ma zadnymi drutami cos przywiazane czy zeby dzwonic po kogos bo cos sie popsulo a jak sie na to zgadzasz to mozna miec do siebie pretensje ;)

Aneta

Ale dlaczego wyzysk ? O co dokładnie chodzi?

Maja

@SI EN SI, napisałeś, że można zdobyć doświadczenie, czy w związku z tym firma organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje? Możesz jeszcze powiedzieć jak przedstawia się kwestia benefitów pozapłacowych oraz premii?

@Maja

Chyba w snach xd nie zbliżać sie do tego oszustwa i wyzysku

Czy znajdzie się osoba, która mogłaby w kilku słowach przedstawić najnowszy stan firmy Import-Export Bona?

Admin

Meksyk! Pracownicy są fantastyczni, każdy chętnie pomoże mniej doświadczonemu koledze. Ino brak technologa...

@Admin

Nw jak w mikstacie prucz tego ze bieda ale jesli gadasz o ostrowskim to nie oszukuj ludzi, ZPU to syf i wyzysk , atmosweda w pracy jak w gułagu i to za 18brutto...

Maja

@bl@ck dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście 4 lata to już duży kawałek czasu. W takim razie chętnie dowiem się więcej od osób, którzy pracują w firmie obecnie.

judasz
@Maja

Nadal jest tak samo a nawet gorzej,trzymają się tutaj pracownicy ci którzy mają blisko do emerytury,ci którzy mają blisko do zakładu bo nieopłaca się dojechać dalej albo młodzi do 30 przejściowo aby sie czegoś nauczyć i iść dalej. Zarobki 18zl brutto na miesiąc wychodzi ok 2200-2300 jeżeli masz święta albo dni wolne od pracy to możesz dostać 1900. O rozwoju zapomnij,sam musisz sie rozwijać i uczyć ewentualnie korzystać z pomocy pracowników jak nieznasz obsługi maszyny,o kursach zapomnij szef tylko dużo gada robi nadzieje a po kilku tygodniach cisza,tak samo z zarobkami. W skrócie:aby mieć 2600-2800 wypłaty musisz znać każdą maszyne,tłocznie,plazme,programowanie,ustawianie cnc tak aby wszystko zrobić z rysunku technicznego i jeszcze czasami zostac po godzinach albo przyjechać w soboty. Wystarczy jak ktoś wspomniał wyżej wejść do bióra i spojrzeć przez szybe na kuźnie-lata 70,wszędzie brud z plazmy która niema prawie wcale wyciągu,latem dzwi otwarte idzie wytrzymać,zimą tragedia najlepiej maski gazowe bo na całej hali chmury syfu. Kolejny minus to proszenie sie o co kolwiek,brakuje prostych narzędzi np jak kombinerki,wkrętaków itd.nie wspomne o dziurawych wężach od powietrza na tokarni czy hali cnc.maszyneria się ciągle psuje a naprawiana jest ,,drutem i taśmą,,oszczędzanie na wszystkim.wszystko naprawiane na szybko aby zrobić jeszcze kilka sztuk...jeszcze sporo bym dopisał

@judasz

Potwierdzam, i nie polecam zakladu, pracodawca wyzyskiwacz

bl@ck

Pracowałem niespełna kilkanaście lat w tej firmie... Plusy: - umowa o pracę, - płaca terminowa, - możliwość rozwoju (samodzielnego, nie ma kursów, szkoleń etc) Minusy: - traktowanie pracownika jak przedmiot, - nierealne wymagania, zrób to i to, ale narzędzia sobie poszukaj po hali a najlepiej wykombinuj, - BHP nie istnieje, - atmosfera niestety nerwowa, idzie to z góry, Reasumując ja żałuję że tak długo tam pracowałem, przyznać muszę że sporo się nauczyłem, aczkolwiek to zasługa własnych ambicji. Ludzie jak wszędzie część spoko, część nie. Kadra mówiąc delikatnie nieporozumienie, totalna rozpierducha. Brak jakiegokolwiek poszanowania pracownika, brak rozsądnej organizacji pracy, wszystko na tzw "hurraaa", i ciągłe pretensje. Dla doświadczonego pracownika który chce sobie polepszyć, raczej bym odradzał. Dla młodego jako "przejściówka" jest ok.

@bl@ck

Potwierdzam, i nie polecam zakładu

Ktos

Jeśli chcesz się tam załapać to znaczy ,ze bardzo nisko się cenisz. Polecam tylko dla wytrwałych i głupich.

@Ktos

Potwierdzam i nie polecam ,,zakładu,,

TEn kto tej firmie dal certyfikat EN ISO 9001:2008 od razu Powinien zostac zamkniety. Tak samo koles od kontroli BHP ile razy przechodzil i widzial jak tam pracownicy pracuja - zwlaszcza w drugiej ukrytej czesci zakladu + zima praca przy 0 stopni i palenie w piecu paletami to sie dotyczy tej ukrytej czesci zakladu. POzdro

Potwierdzam , nie polecam zakladu

Zaklad Produkcyjny ul Olszowa 16 Ostrów wlkp. Pracodawca obiecuje gruszki na wierzbie. Kierownik majster produkcji - Brak wychowania - krzykacz prostak nie potrafi zachowac i utrzymac ladu i porzadku. Pracownicy ktorzy pracuja ktorys rok z koleji zarabiaja mniej niz ci nowo przyjeci. Ogolnie nie polecam jak juz to lepiej szukac czegos innego chyba ,ze ktos nie ma wyjscia.

Byly pracownik Zpu EB

Potwierdzam i nie polecam zakladu

Maja1

??????????????????????????

długoletni pracownik

Witam. nie pracuję w tej firmie od 5 lat . Moim zdaniem pisanie takich komentarzy o pracodawcy , to chamstwo . widzę że niektórzy przepracowali 4,8 lat . Pytam się po co ? Jeżeli było tak żle , można odejść np. po 3 miesiącach . Doświadczenie które jak piszecie zdobyliście , przyda wam się na całe życie zawodowe . Kiedyś to docenicie . Jak jest w innych zakładach też się przekonacie . Ogarnijcie się panowie. Jest takie mądre powiedzenie , JAK MASZ PISAĆ GŁUPOTY , LEPIEJ NIE PISAĆ NIC . Poziom Waszych wpisów , świadczy też o Was . Przepracowałem w tej Firmie 17 lat.

rr
@długoletni pracownik

Wspolczucia ,ze nie doswiadczyles czegos innego.. poza tym syfem do pracwnika 17 letnim stazem

SI EN SI
@długoletni pracownik

DŁUGOLETNI PRACOWNIK, to Pan który juz nie pracuje,podobno był tam technologiem lecz żadnej wiedzy merytorycznej nie posiadał, pracował rok, nie lat 17 :P, o tym Panu można by pisać wiele ( same negatywy). Jednakże piszemy o firmie, a nie o ludziach którzy takimi wpisami chcą przy podobać sie Szefowi. Tak więc pracowałem w tej firmie kilkanaście lat i jestem zadowolony, jakies tam podwaliny pod prace przy CNC zdobyłem, polecam na początek kariery. Wypłata na czas, z każdą rzeczą można sie dogadać.

Maja

@Admin Bardzo dobrze, że chociaż Ty zdecydowałeś się na udział w dyskusji o firmie Import-Export Bona. Ale Twój wpis można uznać za trochę niezrozumiały. Czy mógłbyś zatem napisać nam coś więcej o wyżej wymienionym pracodawcy? Jakie warunki zatrudnienia oferuje swoim pracownikom?

Maja

@bl@ckto, że można liczyć na umowę o pracę jest na pewno istotną informacją dla wielu osób szukających informacji o firmie jako pracodawcy. Wspominasz też o dużych wymaganiach i nerwowej atmosferze. Czy ktoś z pracowników firmy mógłby powiedzieć jak wygląda ta kwestia obecnie? Czy w ostatnim czasie zaszły w firmie jakieś zmiany?

bl@ck
@Maja

Maju nie pracuję tam już niespełna 4 lata, z tego co koledzy mi opowiadają, którzy tam jeszcze pracuję niewiele się zmieniło na lepsze, a wręcz nic. Jednak nie mnie to oceniać, bo jak wspominałem nie pracuję tam już sporo czasu.

w

@redt dobrze ze pytas dla mnie to tez jest istotne

Mikstat

Szef Pan EB trochę jest zagubiony. Od kilku lat próbuje coś zrealizować, zmieniać, przekształcać, jednak to tylko plany. Nie jest konsekwentny w swoich poczynaniach. Kilka lat temu proponował współpracę, dzwonił, obiecał, dzwonił, obiecał i nic. Kilka lat zwodził, wymyślał co róż coś nowego. Uważam, że w dzisiejszych czasach, biznes opiera się na szybkim dorobku, mając w d... ludzi, którzy ją w tle budują.

Gakika

Dzięki arni za odpowiedź :)

Zostaw merytoryczną opinię o Import-Export Bona - Mikstat

• Jak się pracuje w Import-Export Bona?

Zobacz opinie na temat firmy Import-Export Bona tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Import-Export Bona
1.6/5 Na podstawie 31 ocen.
  • ul. Olszowa 16
    63-400 Mikstat