Opinie o Flextronics w Tczew

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Flextronics. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Flextronics o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Flextronics w Tczew

@pracownica a jaki dali powód ze nie przedłużyli?

@Ania

Hej Ania, on napisał że go zwolnili. Najprawdopodobniej nie chodził do pracy a więc nie wywiązał sìę z umowy którą podpisał. Tak jak wcześniej napisałam dobrym pracownikom przedłużano umowy.

pracownica
@Ania

Ania powod byl taki brak pracy

gosc

Dlaczego nikt nie pisze ze w firmie FLEX pracuja osoby które miały kontakt z instruktorką fitnes

@gosc

Tez sie zastanawiam dlaczego tak jest. Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi. Powinniśmy isc wszyscy na kwarantanne z powodu osob ktorym chciało sie skakać na piankowej macie Chyba ze osoba ta nie wiedziała o zaistniałym fakcie. Okey juz nie oceniajmy tej Pani bo to nie jej wina. Ale zaniedbanie ze strony pracodawcy jest kolosalne

@Gosc

W dodatku chce wspomnieć ze to nie jedna osoba miala kontakt z szanowana instruktorka ;)

@Gosc

Tak. Najlepiej zeby zamkneli fabrykę i placili za przestój. Przecież pieniądze nie biorą się z nieba...

@Gosc

Zeby chociaz zachowali zasady higieny pracy... To czlowiek nic by nie robil... Ale jesli pracodawca ma w powazaniu zdrowie pracownikow to oczywiscie rozumiem ze trzymasz jego strone? Wiesz... Sa tu tacy co sie obijaja, i sa tu tacy co pracują ciezko majac obok siebie dzieci, osoby starsze. Juz druga osoba w Tczewie jest zarazona. Myslisz ze kazdy chce dla siebie najgorzej? Nie! Kazdy chce chodzic do pracy zdrowym i wyjsc z pracy zdrowym i zeby najbliżsi tez byli zdrowi. Swego czasu przed ta cala afera ludzie na antybiotykach zapierniczali i nie mow mi ze ludzie tak bardzo sie cieszą ze będą na kwarantannie! Bo to nie wakacje. Tylko kasa wydana w aptece i na witaminy! Nie tylko dla siebie ale dla członków rodziny rowniez!

Jaja
@gosc

A ja myślałem, że to strona o pracy i pracodawca h, a nie o tym kto i gdzie chodzi na fitness...

@Jaja

Akurat jest o naszym szanowanym Flexie, jak bardzo szanuje swoich pracownikow i jak bardzo bierze pod uwagę bezpieczeństwo :D Flex od zawsze miał w powazaniu swoich pracownikow tak samo jak i inne fabryki. Ale Flex jest królem w tym :D

Dziun
@gosc

Dlaczego nikt o tym nie pisze? Proste bo ta były osoby z działu HR, i wszystko chca zamiesc pod wywan.

byla pracownica
@gosc

Tak to prawda nikt nie porusza tego tematu sama bylam w takiej sytuacji bo osoba z mojej lini miala kontskt z taka osoba i co nic nie zrobili ta osoba poszla na chorobowe a my dalej pracowalismy ludzie co tam sie dzieje

Becia
@Gosc

To chyba jakies kpiny flex na zebraniu mowili jak okaze sie ze ktos ma wirusa to cala linia staje a obok pracuja dalej i tu flex ma powazanie ludzi porazka

Becia

Witam do zeszlego rokunpracowalam we fleksie nie przedluzono mi umowy bo chorowalam i przekroczyl stan widelek jak to tam mowia do dnia ostatniego nikt mi nic nie mowil na temat umowy a do brygadzisty nalezy poinformowac pracownika powiem tak tam nie ma szacunku dla ludzi jak cos powiesz to zaraz cie oddaja na inni projekt tam tylko liczy sie norma a osoby z lini sam falsz jedna na druga gada i trzeba pracowac za marne grosze a duzo wymagaja masz byc elastyczny tak tam mowia inni maja w nosie sciemniaja a ty za kogos masz robic porazka

Elooo

Hej napiszcie co sie tam dzieje??czy pracujecie normalnie czy zakład przyjmuje/rekrutuje pozdr i zdrowka dla wszystkich

operator produkcji

Tak na początek masz testy ogulne badają twoją spostrzegawczość dbałość o szczegóły itp... Po pozytywnym wyniku będzie rozmowa w HR przedstawią ci obowiązki na danym stanowisku i zaproponują kasę teraz jakoś z 2tys brutto chyba jest na start potem ostatnia finalna pogadanka z przełożonym i szkolenia w zależności od funkcji od tygodnia do kilku miesięcy no operator trymowania długo człowiek się uczy strojić te filterki hehehe same kobiety prawie faceci nie mają cierpliwość ;) Pozdrawiam i zapraszam Flex jest spoko loko hihihi...

Czy zamieżasz zajść w ciążę w najbliższym czasie? Czy lubisz chodzić na L4? Hihihi

logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Tczew
logo firmy Ślusarz, spawacz stocznia za granicą
ATN Service ApS
logo firmy Financial Controller
Tczew
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ciekawski

Napiszcie coś o szefie kadr. Ważne!!!!!

@Ciekawski

Przede wszystkim nie ma szefa kadr. Bo tak nie można nazywać kobiety, która nie wie jak wyglada praca na produkcji. Mam wrażenie że wcale nie jest dla ludzi. No chyba że jesteśmy znajomą Andrzeja to coś załatwimy. Tu odsyłam do brygadzistki Kaśki, od niej dowiemy się nawet ile zarabiają inni pracownicy. Wracając do kadr: ciągle jest przepaść w traktowaniu pracownika produkcji z biurowym. Nikt z tym nic nie robi. Niestety pozwalamy się tak traktować...Nawet nowy dyrektor operacyjny, dużo pogadał o poprawie komunikacji ale na tym koniec. Pewnie znowu chodziło o coś innego a ja durny nie zrozumiałem.

Pracuję tu parę ładnych lat, cały czas to samo, czyli kolesiostwo, stanowiska i awanse dla znajomych, a teraz w czasie epidemii to dopiero jest cyrk, ludzie tłoczą się w kolejce do pomiaru temperatury, na produkcji brak wymaganych odstępów miedzy pracownikami, ludzie siedzą jeden przy drugim, to samo na stołówce, ta firma ma gdzieś zdrowie pracowników, nie zamkną jej nawet gdy będzie potwierdzony przypadek chorego na korona-vir., zrobią tylko dezynfekcję stanowiska pracy i dalej do roboty.Nie polecam.

też pracownik
@pracownik

przecież wszędzie mówią, nawet we Flexie, że kazdy ma zachować odstęp... sorry, ale nie jest to wina firmy, że pracownicy nie biorą na powazne zalecen... Jakby pracownik ochrony zaczął kazdego ustawiać, co 1,5m to wszyscy zaczeliby sie burzyc, ze za długo to trwa... Na stołówkach i w palarni to samo... wystarczy chęci pracowników by sie do tego stosowali. Firma wszędzie komunikuje ze wazne jest przestrzeganie odleglosci, ale nie bedzie łapała kazdego za raczkę by się do tego stosowali, bo to jest nasz cholerny obowiązek się do tego stosować!

Gosia

Ja powiem tak, zamknąć firmę i biurowych i shiftow na produkcję. Mała zmiana, ciekawe co?

Zbynio

Śmiech na sali tą firmą. Ja wszyscy wiemy świat walczy z epidemia. Są już potwierdzenia zachorowań z województwa pomorskiego. A co robi firma w której pracuje powyżej 1000 pracowników. Otwiera drzwi żebyśmy klamek nie dotykal. Owszem mierzą temperaturę dają środki dezynfekujace. Ale co to da jak na terenie firmy pojawi się osoba z wirusem. Pójdzie to lawinowo. W obecnej sytuacji fabryka powinna zostać zamknięta i przeczekać tej okres. Ludzie boją się ponieważ nie wiesz czy nie przyniesiesz jakiegoś syfu do domu. A pytając się przełożonych co w sytuacjach gdyby.... Oni nie wiedzą bo tym zajmuje się sztab kryzysowy. Jak pracownik ma się nie bać. Chodzą słuchy że przy potwierdzonym przypadku z firmy mają zamknąć fabrykę razem z ludźmi... co to ma być.

@Zbynio

A wolałbyś, żeby zamknięto fabrykę, a pracownicy zostaliby pozbawieni wynagrodzenia za ten czas?

Gosc

Czy Ty myslisz co piszesz? Wydaje mi sie ze jestes jednym z tych którzy stoją nad pracownikami i chłoszczą nas gdy ktos chce zwrocic sie o pomoc

Gosc

Pracodawcy maja obowiązek zapłacić minimum 80 procent wynagrodzenia na czas kwarantanny i nie mówcie mi ze zostaniemy bez grosza. Bezpieczeństwo i zdrowie powinno byc wazniejsze. Lepiej niech pracownicy przesiedza ten czas w domu i niech wrócą zdrowi i pełni sil do pracy Wszyscy jestesmy narazani, my, pracownicy ochrony, ekipy sprzątające, kierowcy. Wszyscy oczywiście mają nas w poważaniu a jak coś sie stanie to kopną nam w cztery litery i nawet koroniówki nie dostaniemy. Idź Pan w UJ z taką firmą. Gdzie jest mowa o bezpiecznej odleglosci jaka maja pracownicy zachować. Przykładowo pracownicy ochrony jak nas kontrolują bez maseczek i rękawic to co mamy zrobić? Juz nawet nie wkładam wszystkiego na tacę bo sie boje i tylko trzymam w ręku swoje rzeczy bo nie będę po kims dotykać tacy na ktorej ktos inny wykładał swoje rzeczy. Male niedopatrzenia ale jednak jesli mówimy o higienie to powinna byc przestrzegana. Tak samo jak od nas chodza osoby chore po zakładzie i zakatarzone. A zaklad najchętniej odesle na bezpłatny urlop pomimo ze mam wypracowany przez nadgodziny ktore czlowiek wyrabia. O L4 zapomnij bo ludzie z góry patrzą krzywo i nie przedłuży firma umowy bo nie jestes wydajnym pracownikiem

Ciężko jest w systemie 12/12 w Flextronics? Ktoś coś?

Jesli chodzi o system 4 brygadowkowy to nie wyobrazam sobie pracowac w innym systemie.

sten74

Witam. Pragne się zapytać jaka jest obecnie sytuacja we Flextronicsu. Jakie są pensje i klimat jaki panuje w tej firmie? Wiem że kiedyś było tam o.k, ale teraz to chyba tam jest wielka porażka? Za info z góry dziękuję.

@sten74

Powiem ci że klimat jest dobry ale z zarobkami nie jest już tak kolorowo, ogólnie polecam jak nie sprubójesz to się nie dowiesz, więc śmiało wbijaj do FLEXa :D

Tm
@sten74

Najniższa krajowa

Izabela
@Tm

Naprawdę? Na jakim konkretnie stanowisku w Flextronics masz najniższą? I to bez żadnych dodatków?

Pan Bozek
@Izabela

Zapraszamy do BASE. Zwlaszcza spawaczy i slusarzy.

Andrzej Andrzej

Witam czy ktos wie czy beda jakieś ludzkie podwyżki typu 500 zł brutto a nie nawet nie inflacyjne 100 pare? Oczywiscie chodzi mi o nas leni na pradukcji a nie cięzko pracujące biura które sa po godzinie na przerwie oraz co 30 min na papierosie

@Andrzej Andrzej

Z tego, co wiem to można było dostać 220 złotych podwyżki w lipcu i pod koniec zeszłego roku jakieś 150-200 złotych. Dodatkowo w lipcu były wyrównania pensji. Przynajmniej ja tak dostałam. I wcale nie pracuję w biurze. Trzeba tylko wziąć się za robotę, a nie siedzieć na L4. A leserom ile by nie dali, to i tak będzie mało, bo ściemnianie jest przecież bezcenne.

Gebelsss
@Andrzej Andrzej

Po co ci podwyżki skoro PIS daje ci kolejne 500+ :)

Schetyna
@Gebelsss

Dobrze prawi polać mu!

Pani z kadr prowadzącej blogi o motywacji itd. Polecam zająć się tym co się dzieje wewnątrz firmy zamiast bujać w obłokach. Pracowałem w 4 dużych, międzynarodowych firmach. Nigdzie nie było tak niezintegrowanej załogi oraz wrogo nastawionej dyrekcji do ludzi i dyrekcji między sobą.

@Tomek

Dobrze prawi co do całego działu HR to sto procent prawda ciężko co kolejek tam załatwić same księżniczki petenta traktują jak natrętna jak mam iśc do HR po jakiś kwitek zbiera mi się na wymioty a przecież dział HR powinien być dla ludzi a nie być żeby być u generować zbędne etaty!

Pani P.
@Marcin

Zgadza się , Panie z działu HR siedzą chyba za karę na swoich stanowiskach...... Nic nie można załatwić , tylko wrogie spojrzenia. A najlepiej wszystkich odesłać do innych firm działających na terenie HR . Panie z HRów nie znają swojego zakresu obowiązków, wszystkich odsyłają i nie chcą pomóc. Smutna prawda!

Czy dyżury międzyświąteczne w Flextronics obstawiają najmłodszymi stażem?

Nie ma dyżurów. Jedynie ochrona pelni tam dyzur 24h na dobe

pst

Dział HR we Flextronics to totalna porażka. Nie potrafią pomóc w żadnej sprawie, tylko każdego odsyłają..... Na wszystko trzeba czekać miesiącami. Dodatkowo podejście do ludzi...porażka.

Małpa

Bardzo dobra firma dużo lepsze niż praca u prywaciarzy za najniższą krajową! Ale zamiast skupić się na produkcji specjalistycznego sprzętu to szefostwo ściąga projekty o wątpliwej opłacalności typu czujki dymu ogromna masówka pełno zaangażowanych ludzi a zysk dla firmy wątpliwy to jest porażka! Trzeba wymienić zarząd za takie decyzje!

Xxx
@Małpa

Zarząd bierze projekty na skraju opłacalności, żeby firma nie była zmuszona do zwolnień grupowych. Czasem trzeba się trochę zastanowić, co się pisze.

Halinka

Orientuje się ktoś czy przyjmują nowych pracowników na produkcje?

ZuziaKK
@Halinka

Nie ma wielkiej rekrutacji ale jak złożysz CV w HRach jest szansa że oddzwonią.

Izabela
@ZuziaKK

@ZuziaKK Jest szansa, że osoba bez doświadczenia zawodowego może liczyć również na przyjęcie do pracy w Flextronics?

Pytanie do pracowników

Czy prawdą jest że nie ma we Flex teraz pracy i ludzie będą zwalniani grupowo,słyszałem taką plotkę, chciałem przejść do Flexa z Dovisty bo u nas atmosfera jest gęsta ale nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę.

ToWinaTuska
@Pytanie do pracowników

Są nowe projekty i właśnie brakuje rąk do pracy ale rokowania są optymistyczne nie ma mowy o zwolnieniach grupowych!

ZuziaKK
@Pytanie do pracowników

Siema a jeszcze niedawno ludzie z FLEXa przechodzili do dovisty a teraz migracja w drugą stronę co za życie hehehe...

Pytanie do pracowników
@ToWinaTuska

Dziękuję za odpowiedź, to dobrze że są nowe projekty, tylko dziwię się dlaczego chodzą takie głosy o zwolnieniach.

Edward
@Pytanie do pracowników

Słuchajcie a na jakie wynagrodzenie można tu liczyć? Jak wygląda socjal?

@Edward

Socjal jest dobry jak to w korpo są karty sportowe, lekarz zakładowy profilaktyka masa badań dla chętnych, choinkowe no i wczasy pod gruszą

Janusz

Cyrk na kolach . Ludzi na produkcji brak (smt) to puste lby wymyslily ze na 3 liniach po 1 operatorze mozna robic. Wiola tepa piiii zapomnialas jak na maszych sie robi ? To podwijaj rekawy i pokaz co potrafisz w pojedynke. Mądrzyć to sie kazdy moze. Oboz zaczyna powstawac.

@Janusz

Cały czas jest rekrutacja wewnętrzna na młodszego operatora maszyn SMT ale pytanie jaki starszy/operator zgodzi się z własnej woli zdegradować na juniora za mniejszą kasę? Dlaczego niema zewnętrznej rekrutacji? Może więcej Ukrainy trzeba tu sprowadzić skoro naszych rodaków brak???

Antifa
@Janusz

Przykro, że piszesz źle o koleżance z pracy. W korporacji często rozwiązania są narzucone z góry i Wiola nie ma nic do gadania (możliwe że o jednym operatorze myśli tak samo jak ty)

Polecam wspaniała firma co chwilę pozytywne zmiany, wcale mi nie płacą za tak pozytywny komętarz.

Zostaw merytoryczną opinię o Flextronics - Tczew

• Jak się pracuje w Flextronics?

Zobacz opinie na temat firmy Flextronics tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Flextronics?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 9 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Flextronics?

Kandydaci do pracy w Flextronics napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Flextronics