Opinie o Ilpea Sp. z o. o. w Twardogóra

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ilpea Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Ilpea Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ilpea Sp. z o. o. w Twardogóra

Renia

Dlaczego pan bartosz z kadr odciaga pracownikom z pensji stalej 1400 za urlopy pracownik ma prawo do urlopu a pracodawca nie ma prawa za niego potracac tak samo jak wyplata ekwiwalentu za pranie kazdy pracownik ma inaczej czy w naszych mieszkaniach prad i woda kosztuja inaczej no chyba raczej nie poco placic jednakowo lepiej zgonic wine na pana z bhp panie bartku jezeli nie umie pan dodawac i naliczac to moze pora zmienic stanowisko zejsc z gory na hale i sprobowac robic to co wszyscy. Robi pan z siebie posmiewisko

Sylwia
@Renia

To nie Pan Bartosz ???Co Wy myslicie ze to kadry tak sobie naliczaja pensje jak im sie podoba???Zasady naliczania pensji to od gory idzie .Pan Bartek jest tylko pracownikem firmy wykonujacym polecenia.Zanim cos napiszesz to rusz mozgownica

@Renia

Ile można zarobić w ilpei

Misiek 2

Ilpea to (usunięte przez administratora).Warunki wolaja o pomstwe do nieba..praca w upalach 40 stopni na hali..bez klimatyzacji..pytam sie gdzie jest inspekcja pracy??!!!!zwierzeta maja lepsze warunki..

Renia

Jak to mozliwe ze biuro twierdzi iz moze pracownikom odciagac z podstawy tlumacza wszystko na odwrot robia z pracownikow idjotow

Xxc

Wypłaty straszne zmalaly, posypały się wypowiedzenia, jeszcze trochę to nie będzie ludzi do pracy, może wtedy się ogarna..

Brawo ,Brawo wkoncu góra doceniła Alberta!!!! :Dtaki człowiek inteligętny , wyrozumiały który zna się na rozwiązywaniu problmów zajął odpowiedniestanowisko w tej firmie ,trochę żal że tak pozno.Na ale zawsze to dobrze że teraz niż wcale..

Pan X
@Piotr

O jakie dokładnie stanowisko chodzi

@Pan X

Drektora :)

Na plakatach podana wysokosc wynagrodzenia do 3000 -3500 tysiaca a zarobki nawet po 1700 poprostu rewelacja. Co miesiac inne stoisz na tej samej maszynie robisz caly czas jednakowo a raz masz 1800 a za miesiac pomimo iz norme wyrabiasz taka sama masz 100 mniej lub wiecej malo tego stoisz na tym stanowisku z kolezanka opslugujesz ta samą maszyne robisz tyle samo ona dostaje premie kwalifikacyjną a ty nie chociaz nalezy sie po pol roku bynajmniej tak obiecuja przy zatrudnieniu tak samo dodatek za polecenie o ktory jak sie nie upomnisz to nie masz

Iza

Firma ilpea istnieje ale zarobki w tej firmie to koszmar daja zarobic tylko niektórym premie tez przyznawaja komu chca i ile chca moze wkoncu czas na jakąś porządną kontrolę np.inspekcja pracy z pensji zasadniczej 1400 odciagaja nawet jak sie idzie na urlop a za pranie to kazdy ma placone inaczej wybieraja chyba losowo

Iwo

Tylko szkolenie w tym zakladzie przez brygadzistow wyglada tak przyprowadzenie nowego pracownika na stanowisko pracy i tekst pokażcie jej obrot na piecie i tyle ja widzieli

marek

To jakas pomyłka , ponieważ firma ilpea to spóła z .oo i jedne Ilpea zamykają i otwierają w innyh panstwach . Tam gdzie siła roocza jest tansza. W ostatnich 3 latach otwarli ILpę na Wegrzech i w Turcji . Natomiast zamkneli w Angli , Szwecji , we Włoszech . Wiadomo dlaczego ? nie ma co porownywac pensji Anglika z pensją Turka np . Myslę że z tąd takie informacje Agnieszka . W gogle jak wpiszesz to pokazuje sie mapka w jakich krajach są firmy ilpea .praktycznie na kazdym kontynencie . Brazylia , Mexyk , itp

Kierownik Guma

Firma funkcjonuje choc ostatnio wydział gumy zatrzymuja na 48h :D

Firma istnieje pracuję w Ilpei

Mela

Z pracodawcą ?on nie rozmawia z ludzmi na żadne tematy ,tymbardziej dlaczego jest tak a nie inaczej? Wychodzi z założenia Co wolno wojewodzie ,to nie tobie smrodzie.Tak jak tu bylo napisane ,nawet nie ma wesolych swiat a co dopiero rozmowa z ludzmi.Wielu odeszlo bardzo wykwalifikowanych pracownikow odeszlo ,byli to ludzie z 10 letnim starzem lub dluzszym.Nikt sie nawet nie pofatygował aby porozmawiać, zaproponować podwyższkę,lub zmienić cos skutecznego aby zatrzymac pracownika.Przez lata przewineło sie setki ludzi. Pracodawca i pełnomocnicy wychodzą z założenia cyt Chcesz tosię zwalniaj przecież nikt nikogo nie będzie trzymał na siłę .Takie podejscie ma góra, więc zostają Ci najsłabsi którzy boją sie podjęcia nowej pracy i siedzą jak mysz pod miotłą .Bo gdzie znajdzie pracę nie wykształcona kadra kierownicza.Tylko ze Ci co mieli łeb na karku poszli w sinoł dal ,aż zaczeło brakować ludzi w okolicy .Zaczęto sprowadzac z dalszych terenów i nawet ukraincow .Czytam posty że sie polepszyło w firmie ?tylko co kasa ,social?.Tylko dojazdy ponieważ kiedys ludzie dojezdzali z bliska ,teraz w odleglosci 40 km ,więc trzeba jakos wspomoc aby i tych ludzi nie zniechecic.Ja nie widzę poprawy Serio

Witek

A z kim tam rozmawiac?Traktuja ludzi jak robotoy a nawet gorzej..Jakie tam kierownictwo? Kierownikow wiecej niz pracownikow.Ludzie ktorzy sie nazywaja kierownikami nie maja za grosz kultury przechodza kolo czlowieka jak kolo kamienia glowa do gory bo ja jestem kierownik..Brak slow..A postawic takich na maszyny na dwa dni to moze nabrali by oglady i zobaczyli jaka to praca..

Gruba
@Witek

Z tego co wiem to kierwonicy pracowali na maszynach i to wszyscy. Jezeli twierdzisz ze traktuja ludzi zle popytaj w innych zakladach. Ja juz bylem w kilku i w ilpei nie jest zle,az tak nie wymagaja bog wie czego. Robisz swoje i idziesz ,bo pierwszy obrywa kierownik. Mysle ludziska ze nie macie co nazekac ja z zadnym z kierownikow nie mam problemow. Mozna sie dogadac i pogadac

Kierownik
@Witek

Jestem kierownikiem i dla twojej wiadomosci kazdy kierownik zanim nim zostal pracowal na maszynach a o obecnie w kazdej chwili jest w stanie zastapic oleratorow i szkolic nowych

@Kierownik

Ok.Masz racje.moze zle to ujolem.chodzilo mi o kierownictwo z biura.nie mam nic do kierownikow na hali.sa wporzadku.pomagaja ile moga i znaja sie na pracy.Wiec przepraszam ze nie napisalem jasniej.

Dobryalbozlypracownik

Widzę tutaj dużo głupiego pieprzenia. Pracuję w ilpei kilka lat i moge stwierdzic ze w tym roku cos zmienilo sie na lepsze. Darmowe dojazdy dla pracownikow (jakby nie było kilka stowek wiecej bo kosztpaliwa znikaja), powoli sa remontowane sprawy, ktore tego wymagaja (drzwi, schody, lazienki itp. ) i wyplaty rowjiez troche sie polepszyly. Paczki w tym roku tez niezle i dodano jeszcze zyczenia dla pracowników (maly gest a cieszy).sama praca nie jest skomplikowana i ciezka na produkcji, nie wymaga sie od ludzi rzeczy niemozliwych. Pensja ukraincow to fakt jest podobna do Polakow, ale trzeba brac pod uwage ze oni pracuja po 12h nawet w soboty.minus jest taki ze ciezko sie z nimi rozmawia bo polskiego jezyka nie ogarniaja.poza tym problemow z nimi nie ma. To co jest zle i pozostaje niezmienne to nepotyzm, ktory jest wszedzie, tylko ze sporo osob na wyzszych stanowiskach nie ma do nich kwalifikacji (nie chodzi nawet o wyksztalcenie, ogolnie nie wiedza co jest produkowane ale udaja najmadrzejszych). Prezes z pracownikami w ogole nie rozmawia, wszystko jest zalatwiane przez kierownictwo, a niektore sprawy pozostaja bez odzewu. Troche razi brak benefitow albo wczasow pod grusza. Poza tym nie spotkalem sie z czyms takim jak gnebienie czy szykanowanie to wielki plus. Nikt na nikogo nie krzyczy (moze oprocz pewnego Włocha ale nie pracuje z nim wiec sie nie wypowiem), sprawy sa zalatwiane spokojnie a pracownik nie kest karany za to ze cos sie psuje nie x jego winy. Ogolnie nie jest zle. Wiadomo ze kilka rzeczy mozna i powinno sie zmienic ale to nie jest tak ze sa tylko negatywy.

@Dobryalbozlypracownik

Jezeli chodzi o dojazdy do pracy to jest to niesprawiedliwe ze niektorym pracownikom dofinansowuja w postaci dowozu a inni musza na swoj koszt.Wiec niezbyt to mozna nazwac poprawa.moze dla niektorych.paczki byly oj.ale zyczenia??nie bylo by milej jakby ktos z dyrekcji poprostu osobiscie zlozyl zyczenia?dla mnie to brak szacunku.pracujemy we wlasnym kraju a traktowani jestesmy ponizej zera.nie jest to mile.nie mam nic do tego ze pracuja ludzie z ukrainy ale niech pracuja jednakowa na naszym poziomie.wiekszosc z nich to jakby na wakacjach byla.sa wyjatki kilku osob widac ze chca pracowac..a co do wynagrodzenia piszesz ze polepszylo sie?to chyba jestes wyjatkiem w tym zakladzie bo zarobki z miesiaca na miesiac sa nizsze..zadnych podwyzek.moze tylko podwyzsza ale prace..

@Witek

Popieram :) było by sprawiedliwe gdyby kazdy dostwał zwrot srodków trnsportu , lub kazdy pracownik byłby zawozony na miejsce pracy . Co do zyczen równiez prawda , w swej kadencji 10 nigy nie usłyszałem od szefa Wesołych Swiąt . A co do zarobków ?? hm to czysta nie wiadoma . Zakład stoi w miejscu ,o jakiej poprawie mowa ?

Ktos
@anonymous

Golym okiem widac zmiany na lepsze: wyzsze pensje, lepsze warunki socjalne; inwestycje. Jesli tego nie widzisz sorry idz robic do prywaciarza.

@Dobryalbozlypracownik

Jakie warunki lepsze ???kasa -to zalezy jak naliczą w miesiącu. -dojazdy nie dla wszystkich są za darmo -jakie warunki socialne??daką bony czy w czasy pod gruszą ? -Inwestycje nas nie dotyczą ,co z tego masz ?to góra ma korzyści. My jestesmy tylko pracownikami od wyrabiania norm i zysków dla firmy. -a smród, choróbska ,idz do przychodni o sie dowiec ile ludzi choruje na raka i jaką opinię mają lekarze na temat ilpei .

@Ktos

Jakie wyzsze pensje?? Przeciez z miesiaca na miesiac sa nizsze..socjal?? Ze niby dowoza do pracy?? Ale nie wszystkich..Czemu tym pracownikom co dojezdzaja na wlasny koszt nie doplacaja??inwestycje?? Chyba z korzyscia dla zakladu nie dla pracownika.Chyba nie pracujesz w ilpea a napewno nie na produkcji..Zarobki ponizej nizszej krajowej.Wiec nie pisz glupot..

Agnieszka

@anonymous czyli jak to jest z tym dowozem? Nie każdy ma zwrot kosztów, bo dojazd jest w miejsca, gdzie jest najwięcej pracowników? @max czyli firmom jak np. firmie Ilpea opłaca się zatrudniać i szkolić Ukraińców skoro wyjadą za 6 miesięcy? Szczególnie, gdy piszecie, że nie pracują na tym samym poziomie, co Polacy?

Gienia
@Agnieszka

Nie kazdy ma dojazd Gratis , tylko większe skupiska ludzi . NO własnie tego nie rozumiem czy się to opłaca szkolic takiego pracownika , a potem następnego . I do tego POsrenictwo pracy też sciaga kasę za kazdego poleconego UKRAINCA. No coz jak się ma noż na gardle , nie ma chetnych do pracy to lepszy rydz jak nic. Tylko koszty utrzymania takiego pracownika nie wiem czy jest taki sam , czy nie wyższy .Do tego słaba wydajdość , duzo braków i gorsza jakosc .Utrapienie dla kadry kierowniczej

@Agnieszka

Niektorzy ukraince maja kontrakt na 3 msc..Ilpea oplaca mieszkania.wiec zyc nie umierac.a w pracy aby tylko godziny zlecialy..A nie lepij byloby dac Polakowi zarobic?Jestesmy bardziej wydajni i nawet jak czlowiek stara nie potrafia docenic.Wrecz przeciwnie wyplaty z miesiaca. Na miesiac gorsze..Moze w Ilpei sie opamietaja jak ludzie zaczna. Sie zwalniac masowo..A zapowiada sie..Wiec Szanowna dyrekcjo Ilpei moze zaczniecie szanowac ludzi..i troszke szanowac..

@Witek

Juz nie ma podan z okolicy :)kazdy juz praciwał w Ilpea .Teraz siegają po ludzi w odleglosci 50 km i to brakuje ,wiec zatrudniają ukraincow.No niestety przez te 14 lat nic to niezmieniło w swiadomosci szefa .Podwyżki powinien zrobic 5 lat wstecz i przytrzymac ludzi .A tak nie ma juz ludzi w okolicy ,ponieważ kazdy juz tu robił ????????Jesli Ilpea sie nie opamiera to albo bedą pracowac sami Ukraincy albo zaklad przeniisą dla zwiekszenia szansy na pozyskanie pracownika .W naszym rejonie zaczeło to się robic dość trudne ponieważ wkoło są Firmy takie jak Bosh Gkn Bodzio Gała Wajnert itp

Normalny
@Agnieszka

Co do dowozow: nikt nikonu niczego nie zwraca po prostu nie masz prawka ani innej mozliwosci dotarcia do pracy a chcesz pracowac - mozez liczuc na darmowy bus z dwoch kierunkow. Co do ukraincow nie sprzesadzajcie!!! Robia najprostrze prace a szkolenie zajmuje kilkanascie godzin.

Droga Agnieszko odpowie tak : -pensje na produkcji 1300-1800 na rękę -umowa na niepełny etat tylko na papierze -brak podwyżek od 10 lat -brak socjanego -brak życzen lub bonów na święta -brak awansu dobrych pracowników -brak premi uznaniowych dla ludzi którzy się starają -poziom szacunku można określić zachowaniem pani Kasi, pana Marco, pani Renaty którzy mają wysokie stanowiska i powinni być wzorcem a czy są wzorem to lepiej nie pytać na produkcji -stwierdzenie że każdy tam pracował a wciąż brakuje ludzi mówi samo za siebie W tej firmie ceni się inne wartości niż dobra praca przykładem jest pani Ania Sz

Obecny pracownik

- pensja pracownika prod. - 2500 na rekę (tyle dziś dostałem) - umowa o pracę na cały etat, nowi z tego co wiem tez dostaja cały etat od razy. - wynagrodzenien wyraźnie wyzsze niż jeszcze 6 miesiecy temu - co do socjalu to sa paczki na święta a obcenie darmowe autobusy; na nowym zakładzioe bardzo dobre warunki socjlane; Uwazam większość opini na niesprawiedliwe

Beny
@Obecny pracownik

Haha jestes prawą ręką szefa albo kimś wysoko postawionym.Rozmawiałem ze znajomym niby są stopnie na maszynach i powinno być wiecej kasy .Tymczasem jeden miesiac kiedy ludzie zrobią awanturę, ida na chorobowe albo się zwalniają to wtedy dajecie zarobic .No i juz ludzie zadowoleni ,a tu trach na kolejny miesiac pensja obcięte. Bo już chyba za duże straty by były dla firmy ,trzeba troszkę ukrocic.Jak było po pożarze? ??każdy kto został w firmie dobre pieniadze zarobił. Jak już wszystko stanęło na nogi to trach .Skończyły sie dobre czasy ,nadgodziny itp.Paczki na swieta owszem są w wysokosci 100zl albo wczesniej babki wloskie były. nic po za tym.Umowy może i na czas letni pozmieniane bo wiadomo wieksze zapotrzebowanie.No a w zimie na plastikach chocby to jest masakra ,wiadomo kto lodowki w zimie kupuje.Ilpea to dobra praca na sezon od kwietnia do listopada takie sa realia.Potem są kobinacje -poletaty i exmisja na inne działy

Bremol
@Beny

A ja miałem wiecej... dużo wiecej I lubiłem swoją robotę

Agnieszka

@Gruba czyli w firmie Ilpea kierownicy są podobnie traktowani jak inni pracownicy i również pracują na maszynach? To chyba dobrze, że oni Wam pomagają, a nie tylko Was kontrolują. @Witek, @Mela nie sądzicie?

Agnieszka

@marek, @max a czemu agencje zatrudniają tylko na 3 miesiące Ukraińców do firmy Ilpea? Skoro są już przeszkoleni, a nadal jest zapotrzebowanie to nie mogą już zostać w tej jednej firmie bez tej wymiany na nowych pracowników?

Dobryalbozlypracownik
@Agnieszka

Ukraincy sa zatrudniani na 3 misiace lub wiecej a potem musza wracac poniewaz konczy sie wiza. Ze mna pracuje kilka osob juz powyzej 3 miesiecy

max
@Dobryalbozlypracownik

Chyba 6 m wychodzi maksymalnie ze mogą pracować a potem konieczna jest nowa wiza.

Małgosia
@Dobryalbozlypracownik

Na plastikach była kierowniczka bardzo opryskliwa osoba w stosunku do ludzi . Na gumie zresztą też , ale już jej nie ma hwała Bogu...Moze wkoncu Ilpea zacznie cos robic , ponieważ takie osoby to ani pojecia nie mają , ani wykształcenia i na dodatek hamskie zachowania mają .

niunia
@Agnieszka

Wiza do Polski wydawana jest na 3 lub 6 m i koszt to około 200 $ a do Niemiec 800 wiec ludzie z Ukrainy wybierają Polskę ponieważ lepiej im sie taki wyjazd opłaca .

Babcia

Niektóre rzeczy zaczynają się powoli zmieniać na lepsze w firmie i to się ceni. Sytuacja sprawiła że firma coraz bardziej liczy się z pracownikami

marek
@Babcia

Sytuacja sprawiła że ludzie pouciekali przez durnowate rządy .Zatrudniają ukrainców którz są zatrudniani na okres 3 m . Dalej wprowadzają buraczane rządy .A Ty piszesz że sytuacja się polepsza

Agnieszka

@Pracownik a jak myślisz, dlaczego innym przeszkadza to, że Ilpea zatrudnia obcokrajowców? Czy ze wschodu przyjeżdżają dobrzy specjaliści i obawiają się o swoje stanowiska pracy? A na jakie warunki Ukraińcy mogą liczyć? Myślisz, że mają oferowane lepsze warunki niż Polacy? To wtedy by tłumaczyło te zachowania anty.

Karol
@Agnieszka

Agnieszka jacy specjalisci??Z 3 zmian moze 4 osoby pracuja naprawde reszta to jakis cyrk.Patrza aby godziny lecialy.Wiem bo widze to na codzien..

max
@Karol

Jacy specialisci ? .Ci ludzie przyszli z posrednictwa pracy , wiec posrednik tez zarabia na tym.Po 3 miesiącach jest kolejna wymiana ludzi . Chore to jest ponieważ kolejna tura ludzi znłow musi być przeszkolona co i jak . Wspolczuję kierownikom i kontroli jakosci , bubli od groma jest . To sie mija z celem poniewaz nie ma ani jakosci ani ilosci

@kontrolaJ
@max

Zgadza sie podzielam tą opinie... jakość i ilość

Misiek 2

Prawda jest taka ze zarobki co do wykonywanej pracy i warunki w jakich sie tam pracuje sa bardzo niskie.Traktowanie ludzi na poziomie zero.Praca w soboty niedziele z dodatkiem 60 zl.dodatek nocny to 2 lub 3 zl.stawka godzinowa to 5.74 +jakies premie o ktorych niewiadomo za co i ile..To wszystko wola o pomstwe do nieba..Ale co najwazniejsze to sami ludzie sa winni jedna przez druga robi wiecej zeby pokazac jaka jest dobra a na wyplate placze..A Wlosi sie z tego smieja..Kierownictwo to wole sie nie wypowiadac..owszem sa wyjatki pan kontrolerek one widac ze pracuja..A co do ludzi z ukrainy to jakas pomylka.Mowicie ze pracuja tak jak my.nieprawda .Jakvy Polak tak pracowal to z dnia na dzien by wylecial.Dla nich to tylko aby gidzina zleciala .chodza wylanczaja maszyny co chwila.Praca na luzie dla nich..A wyplata wcale nie gorsza..Wuec gdzie tu sprawiedliwosc..Pracowac sie odechciewa.

Agnieszka

@Babcia a możesz napisać co konkretnie zmienia się na lepsze w Ilpea? A w jaki sposób firma liczy się z pracownikami? Zostały wprowadzone jakieś benefity, premie? Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat?

Zostaw merytoryczną opinię o Ilpea Sp. z o. o. - Twardogóra

• Jak się pracuje w Ilpea Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ilpea Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ilpea Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ilpea Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Ilpea Sp. z o. o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ilpea Sp. z o. o.
2.6/5 Na podstawie 262 ocen.

Ilpea Sp. z o. o.